GlobaLeaks - en to uz translation catalogue (580 entries)

en: Log in
uz: Kirish

en: Theme customization
uz: Mavzuni moslash

en: Languages
uz: Tillar

en: Text customization
uz: Matnni moslash

en: Advanced
uz: Qo‘shimcha

en: Question templates
uz: Savol andozalari

en: Questionnaires
uz: Savolnomalar

en: Add new questionnaire
uz: Yangi savolnoma kiritish

en: Home
uz: Boshiga

en: Changelog
uz: Oʻzgarishlar

en: License
uz: Litsenziya

en: Templates
uz: Andozalar

en: Delete
uz: Oʻchirish

en: Anomalies
uz: Anomaliyalar

en: Preferences
uz: Sozlamalar

en: Notifications
uz: Bildirishnomalar

en: file unavailable
uz: fayl mavjud emas

en: Date
uz: Sana

en: Expiration date
uz: Muddati

en: Last Access
uz: Oxirgi ochilgan vaqti

en: Files
uz: Fayllar

en: Comments
uz: Fikrlar

en: Messages
uz: Xabarlar

en: Details
uz: Tafsilotlar

en: Platform wizard
uz: Platformani sozlash

en: CREDIT CARD
uz: KREDIT KARTA

en: YOUR NAME
uz: ISMINGIZ

en: Label the report
uz: Xabarga yorliq biriktiring

en: Postpone the expiration date
uz: Muddatini uzaytirish

en: Select all
uz: Barchasini belgilash

en: Deselect all
uz: Belgilovni bekor qilish

en: Refresh
uz: Yangilash

en: Preview
uz: Nazar solish

en: The whistleblower has already read the last update
uz: Oshkor qiluvchi oxirgi xabarni allaqachon oʻqigan

en: The whistleblower has not read the last update yet
uz: Oshkor qiluvchi oxirgi xabarni hali oʻqimadi

en: Move up
uz: Tepaga olish

en: Move down
uz: Pastga olish

en: Move left
uz: Chapga olish

en: Move right
uz: Oʻngga olish

en: Import
uz: Import qilish

en: Export
uz: Eksport qilish

en: Save all
uz: Barchasini saqlash

en: Access control
uz: Ruxsat boshqaruvi

en: Number
uz: Raqam

en: Email
uz: Email manzil

en: Regular expression validator
uz: Odatiy ifodani tekshirish

en: Minimum number of input characters
uz: Kiritiladigan belgilarning minimal soni

en: Maximum number of input characters
uz: Kiritiladigan belgilarning maksimal soni

en: Earliest selectable date
uz: Erta tanlanadigan sana

en: Latest selectable date
uz: Oxirgi tanlanadigan sana

en: Yes
uz: Ha

en: No
uz: Yo‘q

en: Attachment
uz: Biriktirma

en: Attachments
uz: Biriktirmalar

en: Change your password
uz: Parolni almashtiring

en: User
uz: Foydalanuvchi

en: Motivation
uz: Motivatsiya

en: Status
uz: Holati

en: Request motivation
uz: Motivatsiya soʻrovi

en: Reply motivation
uz: Motivatsiya javobi

en: Request status
uz: Soʻrov holati

en: Custodian
uz: Himoyachi

en: Identity
uz: Shaxs

en: Access requested
uz: Ruxsat soʻraldi

en: Request access to the whistleblower's identity
uz: Oshkor qiluvchining shaxsini koʻrishga ruxsat soʻrash

en: Please write a motivation
uz: Motivatsiyangizni yozing

en: Reply to the request
uz: Soʻrovga javob berish

en: Authorized
uz: Ruxsat berildi

en: Denied
uz: Rad etildi

en: Waiting for authorization
uz: Ruxsat berilishi kutilmoqda

en: New request
uz: Yangi soʻrov

en: Authorize
uz: Ruxsat berish

en: Deny
uz: Rad qilish

en: Deny access to the whistleblower's identity
uz: Oshkor qiluvchining shaxsiga ruxsatni rad qilish

en: Authorize access to the whistleblower's identity
uz: Oshkor qiluvchining shaxsiga ruxsat berish

en: URL redirects
uz: URL yoʻnaltirishlar

en: Anomaly detection thresholds
uz: Anomaliyalarni aniqlash chegaralari

en: Available disk space
uz: Diskdagi mavjud joy

en: Last update
uz: Oxirgi yangilanish

en: Disable notifications to administrators
uz: Administratorlar uchun bildirishnomalarni faolsizlantirish

en: Disable notifications to custodians
uz: Himoyachilar uchun bildirishnomalarni faolsizlantirish

en: Disable notifications to recipients
uz: Qabul qiluvchilar uchun bildirishnomalarni faolsizlantirish

en: Score
uz: Hisob

en: Trigger question
uz: Shartli savol

en: Triggered by score:
uz: Shartli hisob:

en: Weak
uz: Zaif

en: Acceptable
uz: Qoniqarli

en: Strong
uz: Ishonchli

en: Silence email notifications
uz: Email orqali bildirishnomalar yuborilmay tursin

en: Turn on email notifications
uz: Email orqali bildirishnomalarni yoqish

en: Input validation
uz: Kiritish tekshiruvi

en: Email address
uz: Email manzil

en: Custom
uz: Boshqa

en: None
uz: —

en: Regular expression
uz: Odatiy ifoda

en: Search
uz: Qidiruv

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
uz: Bu maxsus matn platformada boshqa chiqmaydi. Asl matn oʻzgartirilgan yoki olib tashlangan.

en: Audit log
uz: Audit jurnali

en: Stats
uz: Statistika

en: Activities
uz: Faoliyat

en: Reports
uz: Xabarlar

en: Users
uz: Foydalanuvchilar

en: From
uz: Kimdan:

en: Number of downloads
uz: Yuklanmalar soni

en: File size not accepted.
uz: Fayl hajmi mos kelmadi.

en: Maximum file size is:
uz: Maksimal fayl hajmi:

en: Scheduled jobs
uz: Rejalashtirilgan vazifalar

en: Regenerate
uz: Qayta yasash

en: Display options alphabetically
uz: Alifbo tartibida chiqarish

en: Enable email notifications for:
uz: Quyidagilar uchun email orqali bidirishnomalar yoqilsin:

en: Disable
uz: Faolsizlantirish

en: Remove
uz: Olib tashlash

en: Use as default
uz: Birlamchi etib tayinlash

en: Collapse
uz: Yigʻish

en: Expand
uz: Yoyish

en: Select
uz: Tanlash

en: Deselect
uz: Tanlovni bekor qilish

en: Surname
uz: Sharifi

en: New
uz: Yangi

en: Opened
uz: Ochildi

en: Closed
uz: Yopildi

en: Placeholder
uz: Toʻldirgich

en: Print
uz: Chop etish

en: Previous
uz: Avvalgi

en: Next
uz: Keyingi

en: First
uz: Birinchi

en: Last
uz: Oxirgi

en: Send a test email to your email address.
uz: Email manzilingizga test xatini yuborish

en: Block the submission
uz: Joylanmani bloklash

en: Skip the recipient account creation.
uz: Qabul qiluvchi hisobi yaratilishini tashlab ketish

en: Send activation link
uz: Aktivatsiya havolasini yuborish

en: Password reset
uz: Parolni yangilash

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
uz: Qabul qiluvchilardan biri yoki bir nechtasi hali biror marta kirmagan. Demak ular anonim xabar olmaydi.

en: This user has not performed the first login yet.
uz: Bu foydalanuvchi hali biror marta kirmagan.

en: seconds
uz: soniya

en: This domain name is not available.
uz: Bu domen nomi band.

en: Mark as important
uz: Muhim deb belgilash

en: Copy to clipboard
uz: Vaqtincha xotiraga nusxalash

en: Logout
uz: Chiqish

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
uz: Bu qabul qiluvchi uchun anonim xabarlarni koʻrishga ruxsat berish

en: Grant access
uz: Ruxsat berish

en: Revoke access
uz: Ruxsatni bekot qilish

en: File a report
uz: Anonim xabar yuborish

en: Before proceeding, please set a new password.
uz: Davom etishdan oldin yangi parol belgilang.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
uz: Davom etishdan oldin ikki bosqichli hisob tekshiruvini yoqing

en: Enable
uz: Yoqish

en: Low
uz: Past

en: High
uz: Yuqori

en: megabytes
uz: megabayt

en: percentage
uz: foiz

en: Save
uz: Saqlash

en: Type
uz: Turi

en: Severity
uz: Jiddiyligi

en: Object
uz: Obyekt

en: Username
uz: Foydalanuvchi nomi

en: Role
uz: Vakolati

en: Name
uz: Ismi

en: Creation date
uz: Yaratilgan sanasi

en: Last access
uz: Oxirgi ochilgan vaqti

en: Whistleblower's last access
uz: Oshkor qiluvchining oxirgi kirgan vaqti

en: Substatuses
uz: Quyi holatlar

en: Add
uz: Kiritish

en: Label
uz: Yorliq

en: This field is mandatory
uz: Bu qator toʻldirilishi shart

en: Edit
uz: Tahrirlash

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Report statuses
uz: Anonim xabarlar holati

en: Hidden
uz: Yashirin

en: Description
uz: Tavsifi

en: Questionnaire
uz: Savolnomalar

en: Recipients
uz: Qabul qiluvchilar

en: days
uz: kun

en: Set the value to 0 to disable this feature.
uz: Bu funksiya yoqilmasligi uchun 0 qiymatini belgilang.

en: Show the questionnaire navigation interface
uz: Savolnomalar navigatsiyasi interfeysini chiqarish

en: Allow whistleblowers to select their recipients
uz: Oshkor qiluvchilar qabul qiluvchilarni tanlashiga ruxsat berish

en: Select all recipients by default
uz: Birlamchi holatda barcha qabul qiluvchilarni tanlash

en: Maximum number of selectable recipients:
uz: Tanlanadigan qabul qiluvchilarning maksimal soni:

en: Show recipients in alphabetical order
uz: Qabul qiluvchilarni alifbo tartibida saralash

en: Show recipient details on the status page of the report
uz: Qabul qiluvchi tafsilotlarini anonim xabarning holati sahifasida chiqarish

en: Enable comments
uz: Fikrlarni yoqish

en: Allow the whistleblower to write comments
uz: Oshkor qiluvchilar fikr bildirishiga ruxsat berish

en: Enable private messages
uz: Shaxsiy xabarlarni yoqish

en: Allow the whistleblower to send messages
uz: Oshkor qiluvchilar xabar yuborishiga ruxsat berish

en: Additional questionnaire
uz: Qoʻshimcha savolnomalar

en: Scoring system options
uz: Balllar tizimi parametrlari

en: Threshold
uz: Chegara

en: Value
uz: Qiymati

en: Medium
uz: O‘rtacha

en: Software version:
uz: Dasturiy taʼminot versiyasi:

en: Restrict access to specific IP addresses
uz: Quyidagi IP manzillardan kirishni taqiqlash

en: Enabled
uz: Yoniq

en: Allowed IP addresses
uz: Ruxsat etilgan IP manzillar

en: Admin
uz: Administrator

en: Recipient
uz: Qabul qiluvchi

en: Each entry must be separated with a comma.
uz: Har bir manzil vergul bilan ajratilsin.

en: Example:
uz: Masalan:

en: Hostname
uz: Host nomi

en: Organization
uz: Tashkilot

en: Invalid email address
uz: Yaroqsiz email manzil

en: City
uz: Shahar

en: Country
uz: Mamlakat

en: Country code
uz: Mamlakat kodi

en: Generate
uz: Yaratish

en: Private Key
uz: Yopiq kalit

en: Certificate Signing Request
uz: Sertifikatni imzolash soʻrovi

en: Download
uz: Yuklab olish

en: Certificate
uz: Sertifikat

en: Valid until:
uz: Muddati:

en: Issuer:
uz: Noshiri:

en: Intermediate Certificates
uz: Oraliq sertifikatlar

en: Reset
uz: Qayta tiklash

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
uz: Platformaning shu interfeysi orqali HTTPS konfiguratsiyasini sozlash mumkin.

en: Automatic configuration
uz: Avtomatik konfiguratsiya

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
uz: HTTPS avtomatik konfiguratsiyasida Let's Encrypt sertifikatlash idorasining sertifikatlarini yoqish va yangilash kabi barcha soʻrovlar jarayoni qayta ishlanadi.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
uz: Platforma ommaviy IP manzil orqali ochilishi va tanlangan host nomida shu manzilga yoʻnaltirilgan tegishli DNS qaydlari boʻlishi lozim.

en: Proceed
uz: Davom ettirish

en: Manual configuration
uz: Mustaqil konfiguratsiya

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
uz: Mustaqil konfiguratsiya vositasi yordamida HTTPS protokolini muqobil Sertifikatlash idorasi yordamida sozlash mumkin.

en: Disabled
uz: Yoqilmagan

en: Auto-renewal
uz: Avto-yangilanishi

en: Tor Onion Service
uz: Tor Onion xizmati

en: Anonymize outgoing connections
uz: Chiquvchi ulanishlarni anonimlash

en: Let the platform be reachable without Tor
uz: Platforma Tor ishlatmasdan ham ochilaversin

en: Roles enabled to use the platform without Tor
uz: Platformadan Tor ishlatmay foydalana oladigan vakolatlar

en: Whistleblower
uz: Oshkor qiluvchi

en: To
uz: Kimga:

en: SMTP email address
uz: SMTP email manzili

en: SMTP server address
uz: SMTP server manzili

en: SMTP server port
uz: SMTP server porti

en: Security
uz: Xavfsizlik

en: Require authentication
uz: Hisob tekshiruvini talab qilish

en: Password
uz: Parol

en: Number of hours before sending a report expiration alert
uz: Anonim xabar muddatining tugashi necha soatdan keyin xabar qilinsin

en: Test the configuration
uz: Konfiguratsiyani sinash

en: Reset SMTP configuration
uz: SMTP konfiguratsiyasini qayta tiklash

en: Reset notification templates to default
uz: Bildirishnoma andozasini asliga qaytarish

en: Template
uz: Andoza

en: Question
uz: Savol

en: Single-line text input
uz: Bir qatorli matn oynasi

en: Multi-line text input
uz: Bir nechta qatorli matn oynasi

en: Selection box
uz: Belgilash maydoni

en: Multiple choice input
uz: Bir nechta tanlov oynasi

en: Checkbox
uz: Belgilash katakchasi

en: Terms of service
uz: Xizmat shartlari

en: Date range
uz: Sanalar orasi

en: Group of questions
uz: Savollar guruhi

en: Row
uz: Qator

en: Column
uz: Ustun

en: Width
uz: Eni

en: Question group
uz: Savol guruhi

en: Hint
uz: Bildirgi

en: Mandatory
uz: Majburiy

en: Accept multiple file uploads
uz: Bir nechta fayllar yuklanmasini qabul qilish

en: Accept multiple answers
uz: Bir nechta javoblarni qabul qilish

en: Template override
uz: Andozani qayta belgilash

en: Phone number
uz: Telefon raqami

en: Text
uz: Matn

en: Checkbox label
uz: Belgilash katakchasi yorligʻi

en: Add multimedia content
uz: Multimediyali kontent kiritish

en: Image
uz: Rasm

en: Trigger conditions
uz: Shartlar bajarilishi

en: Sufficient
uz: Yetarli

en: Options
uz: Parametrlar

en: Addition
uz: Qoʻshish

en: Multiplier
uz: Koʻpaytirish

en: Questions
uz: Savollar

en: Add new question
uz: Yangi savol kiritish

en: Add question from template
uz: Andoza savolini kiritish

en: Duplicate
uz: Takrorlanuvchi

en: Steps
uz: Qadamlar

en: Logo
uz: Logotip

en: Project name
uz: Loyiha nomi

en: Homepage title
uz: Bosh sahifa sarlavhasi

en: Presentation
uz: Bosh matni

en: Question to solicit possible whistleblowers
uz: Ehtimoliy oshkor qiluvchilarni jalb qiladigan savol

en: Whistleblowing button
uz: Oshkor qilish tugmasi

en: Disclaimer
uz: Ogohlantirish

en: Footer
uz: Futer

en: Upload
uz: Yuklash

en: Language:
uz: Til:

en: Add custom text
uz: Maxsus matn kiritish

en: Custom text
uz: Maxsus matn

en: Original text
uz: Asl matn

en: Original translation
uz: Asl tarjima

en: Custom translation
uz: Maxsus tarjima

en: Disable submissions
uz: Joylanmalarni oʻchirish

en: Enable encryption
uz: Shifrlanishni yoqish

en: Enable administrators to change user passwords
uz: Administratorlarga foydalanuvchilar parollarini oʻzgartirish vakolatini berish

en: Administrators authorized to change user passwords:
uz: Quyidagi administratorlar foydalanuvchilar parolini oʻzgartira oladi:

en: Enable multisite feature
uz: Multisayt funksiyasini yoqish

en: Enable simplified login
uz: Soddalashtirilgan kirishni yoqish

en: Enable search engines indexing
uz: Qidiruv tizimlari indeksatsiyasiga ruxsat berish

en: Default questionnaire
uz: Birlamchi savolnoma

en: Show contexts in alphabetical order
uz: Kontekstlarni alifbo tartibida chiqarish

en: Size limit for file attachments
uz: Fayl biriktirmalari hajmi limiti

en: Require two factor authentication
uz: Ikki bosqichli hisob tekshiruvini talab qilish

en: Password change interval
uz: Parolni almashtirish vaqti

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
uz: Xavfsizlik maqsadlarida parollar ora-orada muntazam almashtiriladi.

en: Number of days till notifying unread reports to users
uz: Foydalanuvchilarga oʻqilmagan anonim xabarlar haqida necha kundan keyin xabar qilinsin

en: Disable the privacy panel
uz: Maxfiylik panelini faolsizlantirish

en: Enable custom privacy panel
uz: Maxsus maxfiylik panelini yoqish

en: Custom privacy panel
uz: Maxsus maxfiylik paneli

en: Enable custodian user role
uz: Himoyachi foydalanuvchi vakolatini yoqish

en: Enable scoring system
uz: Ballar tizimini yoqish

en: Logging level
uz: Jurnal darajasi

en: Log accesses of internal users
uz: Ichki foydalanuvchilar kirishini jurnalga yozish

en: Notify administrators of software problems
uz: Administratorlarga dasturiy muammolar haqida xabar qilish

en: Notify developers of software problems
uz: Ishlab chiquvchilarga dasturiy muammolar haqida xabar qilish

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
uz: Bu funksiya yoqilsa, siz platformaning rivoji va xavfsizligiga hissa qoʻshasiz

en: Reset reports
uz: Anonim xabarlarni asliga qaytarish

en: Settings
uz: Sozlamalar

en: Case management
uz: Murojaatlar boshqaruvi

en: Sites
uz: Saytlar

en: Mode:
uz: Rejim:

en: Configure
uz: Sozlash

en: Subdomain
uz: Quyidomen

en: Creation date:
uz: Yaratilgan sanasi:

en: Root domain used for secondary sites
uz: Ikkilamchi saytlarda ishlatiladigan asosiy domen

en: Use the first site for administrative purposes only
uz: Bosh saytni faqat boshqaruv maqsadlarida ishlating

en: Allow users to sign up
uz: Foydalanuvchilarga roʻyxatdan oʻtish imkonini berish

en: Enable terms of service
uz: Xizmat shartlarini yoqish

en: Title
uz: Sarlavha

en: Public name
uz: Rasmiy nomi

en: Send reset link
uz: Qayta tiklash havolasini yuborish

en: Set password
uz: Parol belgilash

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
uz: Tanlangan parol juda zaif. Ishonchli parol kamida 12 ta kichik, katta, raqamli va maxsus belgilardan iborat boʻlsin.

en: Force password change
uz: Parol majburiy oʻzgartirilsin

en: The user will be forced to change its password on next login.
uz: Foydalanuvchi keyingi safar kirganda parolini almashtirishga majbur boʻladi.

en: Disable two factor authentication
uz: Ikki bosqichli hisob tekshiruvini faolsizlantirish

en: Language
uz: Til

en: Enable email notifications
uz: Email bildirishnomalarni yoqish

en: Details of the PGP key:
uz: PGP kalit tafsiloti:

en: Fingerprint
uz: Barmoq izi

en: Set up encryption by providing a PGP public key
uz: PGP ochiq kaliti yordamida shifrlanishini sozlash

en: Give this admin ability to change user passwords
uz: Bu administratorga foydalanuvchilar parollarini oʻzgartirish vakolatini berish

en: Forcefully selected
uz: Majburiy tanlangan

en: Allow the recipient to delete reports
uz: Qabul qiluvchiga anonim xabarlarni oʻchirish imkonini berish

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
uz: Qabul qiluvchi anonim xabar muddatini kechiktirishiga ruxsat berish

en: Give the user administrative access to the following features:
uz: Foydalanuvchiga quyidagi funksiyalarni boshqarish vakolatini berish:

en: Request date
uz: Soʻrov sanasi

en: Report date
uz: Xabar qilingan sanasi

en: Authorization
uz: Avtorizatsiya

en: Requests
uz: Soʻrovlar

en: The validation link is either incorrect or has expired.
uz: Tekshiruv havolasi xato yoki eskirgan.

en: Your new email address has been validated.
uz: Yangi email manzilingiz tasdiqlandi.

en: Forgot password?
uz: Parolni unutdingizmi?

en: Enter the two factor authentication code
uz: Ikki bosqichli hisob tekshiruvi kodini kiriting

en: Authentication failed
uz: Hisob tasdiqlanmadi

en: The code is either invalid or expired.
uz: Kod yaroqsiz yoki eskirgan.

en: Please select your account:
uz: Hisobingizni tanlang:

en: Now type your password, then click 'Log in':
uz: Endi parolni yozing va “Kirish” ustiga bosing:

en: Text shown after the user has selected the option.
uz: Foydalanuvchi parametr tanlaganidan keyin chiqadigan matn.

en: Confirm
uz: Tasdiqlash

en: Assign score points
uz: Ballarni belgilash

en: Are you sure?
uz: Ishonchingiz komilmi?

en: Close
uz: Yopish

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
uz: Tegishli axborot butunlay oʻchib ketishini unutmang.

en: Enable two factor authentication
uz: Ikki bosqichli hisob tekshiruvini yoqish

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
uz: Davom ettirishdan oldin quyidagi texnik hujjatlar bilan tanishing:

en: Account recovery key
uz: Hisobni tiklash kaliti

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
uz: Uni nusxalang va ishonchli joyda saqlang. U parol unutilganda hisobni xavfsiz tiklash uchun kerak boʻladi.

en: Enter a name for the copy
uz: Nusxa nomini kiriting

en: Request support
uz: Yordam olish

en: Thank you.
uz: Rahmat.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
uz: Murojaatingizga iloji boricha tez javob beramiz.

en: Submit
uz: Yuborish

en: The connection is not secure.
uz: Ulanish xavfsiz emas.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
uz: Platforma hozircha HTTPS ulanishlar uchun sozlanmagan va faqat sinov maqsadlarida ishlatiladi.

en: Please write a motivation for the reply
uz: Motivatsiyangizni javobda yozing

en: Send
uz: Yuborish

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
uz: Tasdiqlansa, muddat quyidagi sanagacha kechiktiriladi:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
uz: Bu — demo platforma, unga haqiqiy anonim xabarlar yubormang.

en: Install an authenticator app on your phone
uz: Telefonga autentifikator ilovasini oʻrnatish

en: Scan the QR code with the app
uz: QR kodni ilova yordamida skanerlang

en: Error!
uz: Xato!

en: Internal server error
uz: Server ichki xatosi

en: Error on input validation
uz: Kiritish tekshiruvida xato

en: Resource not found
uz: Manba topilmadi

en: Forbidden operation
uz: Taqiqlangan amal

en: The specified old password is not valid
uz: Eski parol xato kiritildi

en: Resource can only be accessed via the Tor network
uz: Manba faqatgina Tor tarmoq ulanishi orqali ochiladi

en: The upload request exceeds the size limit
uz: Yuklash soʻrovi belgilangan limitdan ortiq

en: Current password
uz: Joriy parol

en: New password
uz: Yangi parol

en: The new password must be different from the current one.
uz: Yangi parol joriy paroldan farqli boʻlishi lozim.

en: Type your new password again
uz: Yangi parolni qayta kiriting

en: The two passwords do not match
uz: Parollar bir xil emas

en: Validation of email address change in progress.
uz: Email manzil oʻzgarishi tekshirilmoqda.

en: Please check your inbox for further instructions.
uz: Keyingi qadamlar email manzilingizga yuborildi.

en: Warning
uz: Diqqat

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
uz: Shaxsingiz maxfiyligi uchun bu saytga Tor brauzeri ilovasidan kirishni tavsiya etamiz.

en: Download the Tor Browser
uz: Tor Brauzerini yuklab olish

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
uz: Keyin quyidagi manzilni nusxalang va Tor Brauzeri manzillar qatoriga joylang:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
uz: Allaqachon anonim xabar qilganmisiz? Murojaat raqamingizni kiriting.

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
uz: Anonim xabar yaroqsiz yoki uning muddati eskirgan.

en: Select a file or drag it here.
uz: Fayl tanlang yoki shu yerga tortib tashlang.

en: Size:
uz: Hajmi:

en: Uploading files…
uz: Fayllar yuklanmoqda…

en: Upload completed successfully!
uz: Fayllar yuklandi!

en: Estimated upload time:
uz: Taxminiy yuklash vaqti:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
uz: Qabul qiluvchilar qoʻshimcha savolnomani toʻldirishingizni soʻradi.

en: Fill the additional questionnaire
uz: Qoʻshimcha savolnomani toʻldirish

en: From:
uz: Kimdan:

en: To:
uz: Kimga:

en: Filename
uz: Fayl nomi

en: Upload date
uz: Yuklangan vaqti

en: File size
uz: Fayl hajmi

en: Questionnaire answers
uz: Savolnomaga javoblar

en: Step
uz: Qadam

en: Status:
uz: Holati:

en: Files attached by recipients
uz: Qabul qiluvchilar biriktirgan fayllar

en: Upload a file:
uz: Fayl yuklash:

en: Welcome!
uz: Xush kelibsiz!

en: For the user documentation, visit:
uz: Foydalanuvchilar uchun texnik hujjatlar:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
uz: Texnik koʻmak, dastur yuzasidan savollar va takliflar uchun:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
uz: Dasturiy taʼminot rivojiga hissa qoʻshish yoki xatoliklar haqida xabar qilish uchun bizning tiketlar tizimimizga tashrif buyuring:

en: Join our chat:
uz: Chatimizga qoʻshiling:

en: Follow the project on:
uz: Loyihani kuzating:

en: An update is available:
uz: Yangilanish bor:

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
uz: “Hisobni tiklash kaliti”ngizni olish va xavfsiz joyda saqlash uchun “Parametrlar” bandini ochishni tavsiya etamiz. Bu kalit parol unutilganda platformaga ruxsatingizni xavfsiz tiklashda kerak boʻladi.

en: The provided recovery key is invalid.
uz: Taqdim etilgan tiklash kaliti yaroqsiz.

en: The provided reset token is invalid or expired.
uz: Taqdim etilgan tiklash tokeni yaroqsiz yoki eskirgan.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
uz: Parolni yangilash uchun hisobingizga ulangan foydalanuvchi nomi yoki email manzilingizni kiriting.

en: Enter your email address to request a password reset.
uz: Parolni yangilash uchun email manzilingizni kiriting.

en: Password reset requested.
uz: Parol yangilanishi soʻraldi.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
uz: Parolni yangilash jarayonini yakunlash uchun shifrlangan tiklash kalitini kiriting

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
uz: Himoyachi tomonidan oshkor qiluvchining shaxsiy axborotini koʻrishga ruxsat soʻraldi.

en: Date of the request
uz: Soʻrov sanasi

en: Show
uz: Ko‘rsatish

en: Congratulations!
uz: Tabriklaymiz!

en: You have completed the platform activation.
uz: Platformani aktivatsiya qildingiz.

en: Success!
uz: Yakunlandi!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
uz: Oshkor qilish platformangiz deyarli tayyor!

en: Check your inbox to activate it.
uz: Aktivatsiya qilish uchun email qutingizni tekshiring.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
uz: Agar platforma 24 soat ichida aktivatsiya qilinmasa, u avtomatik oʻchiriladi.

en: Sign up
uz: Roʻyxatdan oʻtish

en: Confirmation
uz: Tasdiqlash

en: Invalid confirmation
uz: Yaroqsiz tasdiqlash

en: Invalid phone number
uz: Telefon raqami yaroqsiz

en: Address
uz: Manzili

en: The answer is too short
uz: Javob juda qisqa

en: The specified input is not valid.
uz: Belgilangan kiritish oynasi yaroqsiz.

en: The specified input is not valid:
uz: Belgilangan kiritish oynasi yaroqsiz:

en: please enter a valid email address.
uz: yaroqli email manzilini kiriting

en: please enter numbers only.
uz: faqat raqam kiriting.

en: Submissions disabled
uz: Xabar berishlar yopilgan

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
uz: Serverga himoyasiz ulangansiz va bu server faqat anonim xabarlarni qabul qiladi

en: Your report was successful.
uz: Xabaringiz qabul qilindi.

en: Remember your receipt for this report.
uz: Xabaringiz murojaat raqamini eslab qoling.

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
uz: Kirishda 16 xonali murojaat raqamidan foydalaning. Uning yordamida sizga yuborilgan javoblarni koʻrish va qoʻshimcha axborot yuborish mumkin.

en: View your report
uz: Anonim xabaringiz

en: Recipient selection
uz: Qabul qiluvchini tanlash

en: Select the recipients of your report:
uz: Xabaringiz uchun qabul qiluvchini tanlang:

en: Recipients selected:
uz: Tanlangan qabul qiluvchilar:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
uz: Qabul qiluvchilar maksimal miqdorda tanlandi.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
uz: Quyidagi qabul qiluvchilar xabaringizni oladi va ularni tanlovdan yechish imkonsiz:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
uz: Bu bosqichda quyidagi savollarga javoblar berilmagan yoki yaroqsiz:

en: You must select at least one recipient.
uz: Kamida bitta qabul qiluvchini tanlang.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
uz: Fayl(lar)ning oxirigacha yuklanishi kutilmoqda.

en: The following steps have errors:
uz: Quyidagi bosqichlarda xato bor:

en: Hide
uz: Berkitish

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
uz: Quyidagi koʻrsatmalar yordamida oʻz oshkor qilish platformangizni yarata olasiz.

en: Please choose a configuration profile:
uz: Konfiguratsiya profilini tanlang:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
uz: Bu administratorga foydalanuvchilar parolini oʻzgartirish imkonini berish.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
uz: Qabul qiluvchilar parollarini unutishi kabi vaziyatlarda axborotlarni oʻchib ketishdan himoyalashni istasangiz, bu parametrni tanlashni tavsiya qilamiz. Lekin agar anonim xabarlarni faqat qabul qiluvchilar koʻra oladigan tizim sozlamoqchi boʻlsangiz, bu parametr yoqilmasligi kerak.

en: Please choose a different username.
uz: Boshqa foydalanuvchi nomini tanlang.

en: I have read and agree to the terms of the license.
uz: Litsenziya shartlari bilan tanishdim va ularga roziman.

en: You have completed the platform wizard.
uz: Platformani sozlash jarayoni yakunlandi.

en: Please summarize your report in a few words.
uz: Xabaringizni bir nechta soʻz bilan ifodalang.

en: Describe your report in detail.
uz: Xabaringiz haqida batafsil axborot bering.

en: Where did the facts happen?
uz: Фактлар қаерда содир бўлди?

en: When did the facts happen?
uz: Фактлар қачон содир бўлди?

en: I'm a victim
uz: Мен қурбонман

en: I'm involved in the facts
uz: Мен фактларга алоқадорман

en: I witnessed the facts in person
uz: Фактларга шахсан гувоҳ бўлдим

en: I was personally told by a direct witness
uz: Буни шахсан менга бевосита гувоҳ айтди

en: It is a rumor I heard
uz: Бу – мен эшитган миш-миш

en: How are you involved in the reported facts?
uz: Сиз хабар қилинаётган фактларга қандай алоқадорсиз?

en: Do you have evidence to support your report?
uz: Ҳисоботингизни тасдиқловчи далилларингиз борми?

en: Please attach the evidence to support your report.
uz: Илтимос, ҳисоботингизни тасдиқловчи далилларни илова қилинг.

en: Please describe the evidence in detail.
uz: Илтимос, далилларни батафсил тасвирлаб беринг.

en: A thorough description of the submitted evidence enhances our ability to evaluate claims and investigate. Please take care to reference significant portions of any videos, images or documents submitted.
uz: Тақдим этилган далилларни тўлиқ тасвирлаб берсангиз, бу бизнинг даъволарни баҳолаш ва суриштирув ўтказиш қобилиятимизни оширади. Илтимос, тақдим этилган ҳар қандай видео, расм ёки ҳужжатларнинг муҳим қисмларини айтиб ўтинг.

en: Have you reported the facts to other organizations and/or individuals?
uz: Сиз бошқа ташкилотлар ва/ёки шахсларга бу фактлар ҳақида хабар бердингизми?

en: Please list the organizations and/or individuals you have informed about these facts.
uz: Илтимос, қайси ташкилотлар ва/ёки шахсларга ушбу фактлар ҳақида хабар берганингизни санаб ўтинг.

en: Have these organizations investigated your claims? If so, what was the outcome?
uz: Ушбу ташкилотлар сизнинг даъволарингизни ўрганиб чиқдими? Агар шундай бўлса, натижа қандай бўлди?

en: What is the outcome you want to achieve with our support?
uz: Бизнинг ёрдамимиз билан қандай натижага эришмоқчисиз?

en: Do you want to provide your identification information?
uz: Shaxsiy axoborotingiz taqdim qilinsinmi?

en: First name
uz: Ismi

en: Last name
uz: Sharifi

en: Alternative contact method
uz: Muqobil bogʻlanish usuli

en: I prefer to be contacted via this platform only
uz: Men bilan faqat shu platformada bogʻlanilsin

en: Other
uz: Boshqa

en: Dear {RecipientName},
uz: Hurmatli {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
uz: Tizimingizda foydalanuvchi yaratilgani uchun sizga bu email yuborildi: {Site}

en: Username: {Username}
uz: Foydalanuvchi: {Username}

en: Activation link: {Url}
uz: Aktivatsiya havolasi: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
uz: Hisobni faollashtirish uchun aktivatsiya havolasini bosing va foydalanuvchi parolini belgilang.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
uz: Aktivatsiya qilinganidan keyin tizimga quyidagi havola orqali kirish mumkin: {LoginUrl}

en: Kind regards,
uz: Hurmat bilan,

en: Account activation
uz: Hisobni faollashtirish

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
uz: Oshkor qilish platformangiz quyidagi manzilda ochiladi:

en: To log in, visit:
uz: Quyidagi manzil orqali kiring:

en: Users' credentials:
uz: Foydalanuvchilar kirish maʼlumotlari:

en: The platform will be automatically deleted on:
uz: Platforma quyidagi sanada avtomatik oʻchiriladi:

en: Access instructions
uz: Koʻrsatmalarni ochish

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
uz: Yaqinda aniqlangan yuqori darajadagi noodatiy harakatlar soni.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
uz: Bu kiber hujum (masalan, kimdir serverdan axborot chiqarib olishga urinyapti) alomati boʻlishi mumkin yoki loyihangiz yaxshi tanilgan boʻlishi mumkin.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
uz: Muammoni yaxshilab tekshiring, unda noqonuniy harakatlar boʻlishi mumkin.

en: The activities with unusual stats are:
uz: Noodatiy harakatlarda quyidagilar yuz berishi mumkin:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
uz: Server yangi anonim xabarlarni saqlash kafolatini bermaydi va yangi xabar qilishlar yopiladi.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
uz: Texnik yordam xizmatidan serverda qoʻshimcha joy ochishni soʻrash haqida oʻylab koʻring.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
uz: GlobaLeaks texnologiyasi diqqatingizni qaratish kerakligida server holatini tekshirish komponentiga ega.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
uz: Batafsil axborot olish uchun boshqaruv interfeysiga kirib, “Tizim statistikasi” va “Anomaliyalar” bandlarini tekshiring.

en: Anomaly detected in {NodeName}
uz: {NodeName} tugunida anomaliya aniqlandi

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
uz: Bu xat sizga quyidagi foydalanuvchilarning PGP kalitlari muddati tugaganligi yoki tugash arafasida ekanini xabar qiladi:

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
uz: Yaroqli PGP kalitisiz tizim ularga shirflangan bildirishnomalar yubora olmaydi.

en: PGP key expiration alert
uz: PGP kalit muddati signali

en: A new whistleblowing site has been registered.
uz: Yangi oshkor qilish sayti roʻyxatdan oʻtkazildi.

en: Registration data:
uz: Roʻyxatga olingan sanasi:

en: Site: {Url}
uz: Sayt: {Url}

en: Name: {Name}
uz: Ismi: {Name}

en: Email: {Email}
uz: Email manzili: {Email}

en: New whistleblowing site registered
uz: Yangi oshkor qilish sayti roʻyxatdan oʻtkazildi

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
uz: Bu sinov xati platformaning boshqaruv interfeysidan yuborildi.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
uz: Bu email xabarning kelgani serverning SMTP pochta serveri orqali avtorizatsiya qilingani va muloqotdaligini bildiradi.

en: Test email
uz: Email sinovi

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
uz: Bu xat sizga email manzilingizni yangi {NewEmailAddress} manziliga almashtirishni soʻraganingizni bildiradi.

en: Click the following link to validate this change:
uz: Almashtiruvni tasdiqlash uchun quyidagi havolani bosing:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
uz: Bu soʻrovni yubormagan boʻlsangiz, parolingizni yangilang va tizim administratoriga murojaat qiling.

en: Email change request
uz: Email almashtiruvi soʻrovi

en: From: {Author}
uz: Kimdan: {Author}

en: Date: {EventTime}
uz: Sana: {EventTime}

en: From: Whistleblower
uz: Kimdan: Oshkor qiluvchidan

en: Date: {SubmissionDate}
uz: Sana: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
uz: Yorliq: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
uz: Holati: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
uz: Platformada yuklangan HTTPS sertifikati muddati tugash arafasida yoki tugagan.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
uz: Tugash sanasi: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
uz: Yaroqli sertifikatsiz Platforma faqat Tor orqali xavfsiz ochiladi.

en: Log in to solve the issue.
uz: Muammoni tuzatish uchun hisobga kirish.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
uz: HTTPS sertifikat muddati tugashi signali

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
uz: Bugun rejalashtirilgan HTTPS sertifikatning avtomatik uzaytirilishi hozirgina bajarilmadi.

en: The system will keep trying.
uz: Tizim urinishda davom etadi.

en: Failed HTTPS certificate renewal
uz: HTTPS sertifikat muddati uzaytirilmadi

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
uz: Bu xat sizga {TipNum} xabari oshkor qiluvchisining shaxsiy axborotini koʻrishga himoyachi tomonidan ruxsat berilgani haqida xabar qiladi.

en: The report can be accessed at:
uz: Anonim xabarni quyida ochish muimkin:

en: Access to whistleblower's identity authorized
uz: Oshkor qiluvchining shaxsiy axborotini koʻrishga ruxsat berildi

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
uz: Bu xat sizga {TipNum} xabari oshkor qiluvchisining shaxsiy axborotini koʻrishga himoyachi tomonidan ruxsat rad etilgani haqida xabar qiladi.

en: Access to whistleblower's identity denied
uz: Oshkor qiluvchining shaxsiy axborotini koʻrishga ruxsat rad etildi

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
uz: Bu xat sizga qabul qiluvchi {TipNum} xabari oshkor qiluvchisining shaxsiy axborotini koʻrishga ruxsat soʻragani haqida xabar qiladi.

en: The request can be accessed at:
uz: Soʻrovni quyida ochish mumkin:

en: New request of access to a whistleblower's identity
uz: Oshkor qiluvchining shaxsiy axborotini koʻrishga yangi ruxsat soʻrovi

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
uz: Bu xat sizga {TipNum} xabari oshkor qiluvchisining shaxsiy axborotini koʻrishga ruxsat berilgani haqida xabar qiladi.

en: The whistleblower has provided their identity
uz: Oshkor qiluvchining shaxsiy axborotiga ruxsat taqdim etildi

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
uz: Bu xat sizga hisob parolini yangilash soʻralgani haqida xabar qiladi: {Username}

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
uz: Agar bu soʻrovni siz yubormagan boʻlsangiz, bu xatni inkor qiling va oʻchirib yuboring.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
uz: Soʻrovni tasdiqlash uchun quyidagi havolani bosing:

en: Password reset instructions
uz: Parolni yangilash koʻrsatmalari

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
uz: Bu xat sizga PGP kalitingiz muddati tugash arafasida yoki tugagani haqida xabar qiladi.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
uz: Platformadagi kalit muddatini uzaytirishingiz yoki yangi kalit yuklashingiz kerak.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
uz: Yaroqli PGP kalitsiz tizim sizga shifrlangan axborot taqdim qila olmaydi.

en: Click the link to activate the platform:
uz: Platformani faollashtirish uchun havola ustiga bosing:

en: Activation
uz: Aktivatsiya

en: A software update is available.
uz: Dasturiy taʼminot yangilanishi chiqdi.

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
uz: Platformani eng oxirgi nashrda ishlatish tavsiya etiladi.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
uz: Yangi oʻzgarishlar va tuzatilgan xatoliklar haqidagi batafsil axborot: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
uz: Dasturiy taʼminot yangilanishlari haqidagi texnik hujjatlar: {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
uz: Bu xat qabul qiluvchiga bir yoki bir necha anonim xabarlaringizni koʻrishga ruxsat berilgani haqida xabar qiladi.

en: New report
uz: Yangi anonim xabar

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
uz: Eng erta muddati: {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
uz: Ularni oʻchib ketishidan oldin tekshirishni unutmang.

en: Some reports will expire soon
uz: Ayrim anonim xabarlar muddati tez orada tugaydi

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
uz: Bu xat oshkor qiluvchi oʻz xabarlariga sizni ishonchli qabul qiluvchi sifatida tanlagani haqida xabar qiladi.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
uz: Tarkibidagi axborot va materiallarni diqqat bilan tekshirishni tavsiya qilamiz. Unutmangki, oshkor qiluvchilar odatda jamiyat farovonligi maqsadida oʻzlarini xavf ostiga qoʻygan holda xabar berayotgan boʻlishi mumkin. Shu sababli kelgan axborotlar diqqat bilan koʻrib chiqilishi lozim.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
uz: Bu xat mavjud anonim axborot yangilangani haqida xabar qiladi.

en: Report updated
uz: Anonim xabar yangilandi

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
uz: Bu xat sizga oʻqilmagan yoki yangilangan anonim xabarlar haqida eslatish uchun yuborildi.

en: Reminder about unread or updated reports
uz: Oʻqilmagan yoki yangilangan xabarlar haqida eslatma

en: Role: {Role}
uz: Vakolati: {Role}

en: Password: {Password}
uz: Paroli: {Password}
