GlobaLeaks - en to ug@Cyrl translation catalogue (567 entries)

en: Log in
ug@Cyrl: Тизимға кир

en: Theme customization
ug@Cyrl: Тема ихтийари

en: Languages
ug@Cyrl: Тиллар

en: Text customization
ug@Cyrl: Текист ихтийари

en: Question templates
ug@Cyrl: Суъал қелиплири

en: Questionnaires
ug@Cyrl: Рай синашлар

en: Add new questionnaire
ug@Cyrl: Йеңи рай синаш қош

en: Home
ug@Cyrl: Баш сәһипә

en: Changelog
ug@Cyrl: Өзгәртиш хатириси

en: License
ug@Cyrl: Нәшр һоқуқи

en: Templates
ug@Cyrl: Қелиплар

en: Delete
ug@Cyrl: Өчүр

en: Anomalies
ug@Cyrl: Бинормаллиқлар

en: Preferences
ug@Cyrl: Майиллиқлар

en: file unavailable
ug@Cyrl: Һөҗҗәтни ишләткүсиз

en: Date
ug@Cyrl: Чесла

en: Expiration date
ug@Cyrl: Сүрүк чесла

en: Last Access
ug@Cyrl: Ахирқи зийарәт

en: Files
ug@Cyrl: Һөҗҗәтләр

en: Comments
ug@Cyrl: Инкаслар

en: Messages
ug@Cyrl: Учурлар

en: Details
ug@Cyrl: Тәпсилатлар

en: Platform wizard
ug@Cyrl: Супа сеһиргәри

en: CREDIT CARD
ug@Cyrl: Инавәтлик карт

en: YOUR NAME
ug@Cyrl: Намиңиз

en: Label the report
ug@Cyrl: мәлуматқа бәлгә сал

en: Postpone the expiration date
ug@Cyrl: Сүрүк чесласини кәйнигә сүр

en: Select all
ug@Cyrl: Һәммини талла

en: Deselect all
ug@Cyrl: Һәммини бикар қил

en: Refresh
ug@Cyrl: Йеңила

en: Preview
ug@Cyrl: Алдин көр

en: The whistleblower has already read the last update
ug@Cyrl: Паш қилғучи ахирқи йеңиланмини аллиқачан оқуди

en: The whistleblower has not read the last update yet
ug@Cyrl: Паш қилғучи ахирқи йеңиланмини техи оқумиди

en: Move up
ug@Cyrl: Йуқириға йөткә

en: Move down
ug@Cyrl: Төвәнгә йөткә

en: Move left
ug@Cyrl: Солға йөткә

en: Move right
ug@Cyrl: Оңға йөткә

en: Import
ug@Cyrl: Әкир

en: Export
ug@Cyrl: Чиқар

en: Save all
ug@Cyrl: Һәммини сақла

en: Access control
ug@Cyrl: Зийарәт контроли

en: Number
ug@Cyrl: Сан

en: Email
ug@Cyrl: Елхәт

en: Regular expression validator
ug@Cyrl: Мунтизим ипадә тоғрилуғучи

en: Minimum number of input characters
ug@Cyrl: Киргүзилидиған һәрпләрниң әң аз сани

en: Maximum number of input characters
ug@Cyrl: Киргүзилидиған һәрпләрниң әң көп сани

en: Earliest selectable date
ug@Cyrl: Таллашқа болидиған әң балдурқи числа

en: Latest selectable date
ug@Cyrl: Таллашқа болидиған әң кейинки числа

en: 0 = auto
ug@Cyrl: 0 = аптуматик

en: Yes
ug@Cyrl: Һәъә

en: No
ug@Cyrl: Йақ

en: Attachment
ug@Cyrl: Қошумчә

en: Attachments
ug@Cyrl: Қошумчилар

en: Change your password
ug@Cyrl: Паролиңизни өзгәртиң

en: User
ug@Cyrl: Ишләткүчи

en: Motivation
ug@Cyrl: Мәқсәт

en: Status
ug@Cyrl: Әһвали

en: Request motivation
ug@Cyrl: Тәләп мәқсити

en: Reply motivation
ug@Cyrl: Җавап қайтуруш мәқсити

en: Request status
ug@Cyrl: Тәләп һаләт

en: Custodian
ug@Cyrl: Сақлиғучи

en: Identity
ug@Cyrl: Кимлик

en: Access requested
ug@Cyrl: Зийарәт һоқуқи тәләп қилинди

en: Request access to the whistleblower's identity
ug@Cyrl: Паш қилғучиниң кимликини зийарәт қилишни тәләп қилиң

en: Please write a motivation
ug@Cyrl: Бир мәқсәт йезиң

en: Reply to the request
ug@Cyrl: Тәләпкә җаваб бәр

en: Authorized
ug@Cyrl: Һоқуқ берилгән

en: Denied
ug@Cyrl: Рәт қилинған

en: Waiting for authorization
ug@Cyrl: Һоқуқ беришни күтиватиду

en: New request
ug@Cyrl: Йеңи тәләп

en: Authorize
ug@Cyrl: Һоқуқ бәр

en: Deny
ug@Cyrl: Рәт қил

en: Deny access to the whistleblower's identity
ug@Cyrl: Паш қилғучиниң кимликини зийарәт қилишни рәт қилиң

en: Authorize access to the whistleblower's identity
ug@Cyrl: Паш қилғучиниң кимликини зийарәт қилишқа һоқуқ бәр

en: URL redirects
ug@Cyrl: URL қайта йетәкләш

en: Anomaly detection thresholds
ug@Cyrl: Нормалсизлиқни тәкшүрүш чеки

en: Available disk space
ug@Cyrl: Қалған диска бошлуқи

en: Last update
ug@Cyrl: Ахирқи йеңилиниши

en: Disable notifications to administrators
ug@Cyrl: Башқурғучиға уқтуруш әвәтишни чәклә

en: Disable notifications to custodians
ug@Cyrl: Сақлиғучиларға уқтуруш әвәтишни чәкләң

en: Disable notifications to recipients
ug@Cyrl: Тапшурувалғучиларға уқтуруш әвәтишни чәклә

en: Score
ug@Cyrl: Нәтиҗә

en: Trigger question
ug@Cyrl: Қозғатқуч суъал

en: Triggered by score:
ug@Cyrl: Номур билән қозғат:

en: Weak
ug@Cyrl: Аҗиз

en: Acceptable
ug@Cyrl: Қобул қилишқа болиду

en: Strong
ug@Cyrl: Күчлүк

en: Silence email notifications
ug@Cyrl: Елхәт уқтурушни җим қил

en: Turn on email notifications
ug@Cyrl: Елхәт уқтуршини ач

en: Input validation
ug@Cyrl: Киргүзүшни дәлиллә

en: Email address
ug@Cyrl: Елхәт адреси

en: Custom
ug@Cyrl: Ихтийари

en: None
ug@Cyrl: Һечнимә

en: Regular expression
ug@Cyrl: Мунтизим ипадә

en: Search
ug@Cyrl: Ахтуруш

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
ug@Cyrl: Ихтийари текист бу супида әмди көрүнмәйду. әсли текист өзгәртиветигән йаки өчүриветилгән.

en: Audit log
ug@Cyrl: Мупәттиш хатириси

en: Stats
ug@Cyrl: Истатистика

en: Activities
ug@Cyrl: Паъалийәтләр

en: Reports
ug@Cyrl: Мәлуматлар

en: Users
ug@Cyrl: Ишләткүчиләр

en: From
ug@Cyrl: Җәдвәл

en: Number of downloads
ug@Cyrl: Чүшүргәнләрниң сани

en: File size not accepted.
ug@Cyrl: Һөҗҗәт сиғимини қобул қилмиди.

en: Maximum file size is:
ug@Cyrl: Әң чоң һөҗҗәт сиғими болса:

en: Scheduled jobs
ug@Cyrl: Пиланланған хизмәтләр

en: Regenerate
ug@Cyrl: Қайта һасилла

en: Display options alphabetically
ug@Cyrl: Таллашларни елипбә тәртипидә көрсәт

en: Enable email notifications for:
ug@Cyrl: Буларға елхәт уқтуршини қозғат:

en: Disable
ug@Cyrl: Чәклә

en: Remove
ug@Cyrl: Өчүр

en: Use as default
ug@Cyrl: Көңүлдикидәк ишләт

en: Collapse
ug@Cyrl: Қатла

en: Expand
ug@Cyrl: Йай

en: Select
ug@Cyrl: Талла

en: Deselect
ug@Cyrl: Таллима

en: Surname
ug@Cyrl: Фамилә

en: New
ug@Cyrl: Йеңи

en: Opened
ug@Cyrl: Ечилған

en: Closed
ug@Cyrl: Тақалған

en: Placeholder
ug@Cyrl: Орун алғучи

en: Print
ug@Cyrl: Бесиш

en: Previous
ug@Cyrl: Алдинқи

en: Next
ug@Cyrl: Кейинки

en: First
ug@Cyrl: Баштики

en: Last
ug@Cyrl: Ахирқи

en: Send a test email to your email address.
ug@Cyrl: Елхәт адресиңизгә синақ елхәт әвәтиң.

en: Block the submission
ug@Cyrl: Тапшурушни чәклә

en: Skip the recipient account creation.
ug@Cyrl: Тапшувривалғучи һесаби қуруштин атла

en: Send activation link
ug@Cyrl: Актиплаш елхәти әвәт

en: Password reset
ug@Cyrl: Паролни қайта сәплә

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
ug@Cyrl: Бир йаки бирдин көп тапшуривалғучилар техичә тунҗи тизимға киришни иҗра қилмапту. Бу улар доклатларни тапшуривалалмайду, дегәнлик.

en: This user has not performed the first login yet.
ug@Cyrl: Бу ишләткүчи техичә тунҗи тизимға киришни иҗра қилмапту.

en: seconds
ug@Cyrl: Секонт

en: This domain name is not available.
ug@Cyrl: Бу даъирә нами бош әмәс.

en: Mark as important
ug@Cyrl: Муһим дәп бәлгә қой

en: Copy to clipboard
ug@Cyrl: Чаплақ тахтисиға чапла

en: Logout
ug@Cyrl: Тизимдин чиқ

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
ug@Cyrl: Бу тапшуривалғучиға ишләткүчиләргә доклатни зийарәт қилиш һоқуқи бериш иқтидари бәр

en: Grant access
ug@Cyrl: Һоқуқ бәр

en: Revoke access
ug@Cyrl: Һоқуқни қайтуривал

en: File a report
ug@Cyrl: Бир доклат йолла

en: Before proceeding, please set a new password.
ug@Cyrl: Бир тәрәп қилиштин бурун, йеңи бир парол бәлгиләң.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
ug@Cyrl: Давам қилиштин бурун, икки қәдәмлик тоғрулашни қозғитиң.

en: Enable
ug@Cyrl: Қозғат

en: Low
ug@Cyrl: Төвән

en: High
ug@Cyrl: Йуқури

en: megabytes
ug@Cyrl: Мегабайтс

en: percentage
ug@Cyrl: Пирсәнти

en: Save
ug@Cyrl: Сақла

en: Type
ug@Cyrl: Türi

en: Severity
ug@Cyrl: Муһимлиқи

en: Object
ug@Cyrl: Обйект

en: ID
ug@Cyrl: Кимлик

en: Username
ug@Cyrl: Ишләткүчи нами

en: Role
ug@Cyrl: Роли

en: Name
ug@Cyrl: Нами

en: Creation date
ug@Cyrl: Қурулған чесла

en: Last access
ug@Cyrl: Ахирқи зийарәт

en: Whistleblower's last access
ug@Cyrl: Паш қилғучиниң ахирқи зийарити

en: Substatuses
ug@Cyrl: Қисми һаләтләр

en: Add
ug@Cyrl: Қош

en: Label
ug@Cyrl: Бәлгә

en: This field is mandatory
ug@Cyrl: Бу бөләк мәҗбурий

en: Edit
ug@Cyrl: Тәһрирлә

en: Cancel
ug@Cyrl: Ваз кәч

en: Report statuses
ug@Cyrl: Доклат һаләтлири

en: Hidden
ug@Cyrl: Йошурун

en: Description
ug@Cyrl: Чүшәндүрүш

en: Questionnaire
ug@Cyrl: Рай синаш

en: Recipients
ug@Cyrl: Тапшуривалғучилар

en: days
ug@Cyrl: күнләр

en: Set the value to 0 to disable this feature.
ug@Cyrl: Бу иқтидарни чәкләш үчүн қиммитини 0 қилип бекитиң.

en: Show the questionnaire navigation interface
ug@Cyrl: Рай синаш йетәклимә ара йүзини көрсәт

en: Allow whistleblowers to select their recipients
ug@Cyrl: Паш қилғучиларниң өз тапшуривалғучилирини таллишиға рухсәт қил

en: Select all recipients by default
ug@Cyrl: Көңүлдә барлиқ тапшуривалғучилар талланған болсун

en: Maximum number of selectable recipients:
ug@Cyrl: Талланған тапшуривалғучилар сани әң көп болғанда:

en: Show recipients in alphabetical order
ug@Cyrl: Тапшуривалғучиларни елипбә тәртипи бойичә көрсәт

en: Show recipient details on the status page of the report
ug@Cyrl: Тапшуривалғучиниң тәпсили әһвалини доклатниң һаләт бетидә көрсәт

en: Enable comments
ug@Cyrl: Баһалашни қозғат

en: Allow the whistleblower to write comments
ug@Cyrl: Паш қилғучиниң баһа йезишигә рухсәт қил

en: Enable private messages
ug@Cyrl: Шәхсий учурларни қозғат

en: Allow the whistleblower to send messages
ug@Cyrl: Паш қилғучиниң учур әвәтишигә рухсәт қил

en: Allow the whistleblower to add attachments
ug@Cyrl: Паш қилғучиниң доклатқа қошумчә қистуришиға рухсәт қил

en: Additional questionnaire
ug@Cyrl: Қошумчә рай синаш

en: Scoring system options
ug@Cyrl: Номур қойуш системисиниң таллашлири

en: Threshold
ug@Cyrl: Босуға

en: Value
ug@Cyrl: Қиммәт

en: Medium
ug@Cyrl: Оттуриһал

en: Software version:
ug@Cyrl: Йумшақ детал нәшри:

en: Restrict access to specific IP addresses
ug@Cyrl: Зийарәт қилишни бәлгиләнгән IP адреслири биләнла чәклә

en: Enabled
ug@Cyrl: Қозғитилған

en: Allowed IP addresses
ug@Cyrl: Рухсәт қилинған IP адреслири

en: Admin
ug@Cyrl: Башқурғучи

en: Recipient
ug@Cyrl: Тапшуривалғучи

en: Each entry must be separated with a comma.
ug@Cyrl: Һәр бир киргүзүлгән пәш билән айрилсун.

en: Example:
ug@Cyrl: Мәсилән:

en: Hostname
ug@Cyrl: Мулазиметир нами

en: Organization
ug@Cyrl: Орган

en: Invalid email address
ug@Cyrl: Инавәтсиз елхәт адреси

en: City
ug@Cyrl: Шәһәр

en: Country
ug@Cyrl: Дөләт

en: Country code
ug@Cyrl: Дөләт коди

en: Generate
ug@Cyrl: Һасиллаш

en: Private Key
ug@Cyrl: Шәхсий ачқуч

en: Certificate Signing Request
ug@Cyrl: Гуваһнамә имзалаш тәлипи

en: Download
ug@Cyrl: Чүшүрүш

en: Certificate
ug@Cyrl: Гуваһнамә

en: Valid until:
ug@Cyrl: Ахирқи инавәтлик вақти:

en: Issuer:
ug@Cyrl: Тарқатқучи:

en: Intermediate Certificates
ug@Cyrl: Арилиқтики гуваһнамиләр

en: Reset
ug@Cyrl: Қайта сәплә

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
ug@Cyrl: Бу супа ҺТТПС сәплимисини бу еғиз арқилиқ қоллайду.

en: Automatic configuration
ug@Cyrl: Аптуматик сәплимә

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
ug@Cyrl: Аптуматик ҺТТПС сәплимисини ишлитиш,  Ләт'с Әнсрйпт оргинидин гуваһнамә тәләп қилиш, қозғитиш вә йеңилаш қатарлиқ пүтүн җәрйанларни бир тәрәп қилиду.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
ug@Cyrl: Бу супиға аммиви IP адреси билән бағланғили болиши вә талланған мулазиметер наминиң бу адресқа мунасип ДНС рекорти болуши керәк.

en: Proceed
ug@Cyrl: Давамлаштур

en: Manual configuration
ug@Cyrl: Қолда сәплимә

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
ug@Cyrl: Қолда сәпләш сеһиргәри сизниң ҺТТПС сәплимисни башқа бир гуваһнамә оргини арқилиқ сәплишиңизгә йетәкчилик қилиду.

en: Disabled
ug@Cyrl: Чәкләнгән

en: Auto-renewal
ug@Cyrl: Аптуматик йеңилаш

en: Tor Onion Service
ug@Cyrl: ‏Tor Onion мулазимити

en: Anonymize outgoing connections
ug@Cyrl: Сиртқа уланмиларни намсизлаштур

en: Let the platform be reachable without Tor
ug@Cyrl: Бу соупини Tor ишләтмәйму уланғили болидиған қил

en: Roles enabled to use the platform without Tor
ug@Cyrl: Бу супини Tor ишләтмәй шлитәләйдиған роллар

en: Whistleblower
ug@Cyrl: Паш қилғучи

en: To
ug@Cyrl: Тапшуривалғучи

en: SMTP email address
ug@Cyrl: ‏SMTP елхәт адреси

en: SMTP server address
ug@Cyrl: ‏‏SMTP мулазиметер адреси

en: SMTP server port
ug@Cyrl: ‏‏‏SMTP мулазиметер порти

en: Security
ug@Cyrl: Бихәтәрлик

en: Require authentication
ug@Cyrl: Кимлик тоғрулашни тәләп қилиду

en: Password
ug@Cyrl: Парол

en: Number of hours before sending a report expiration alert
ug@Cyrl: Доклатниң сүрүки тошқанлиқ агаһландуруш әвәтиштин бурунқи саъәт сани

en: Test the configuration
ug@Cyrl: Сәплимлиләрни синаш

en: Reset SMTP configuration
ug@Cyrl: ‏SMTP сәплимисини қайта сәпләш

en: Reset notification templates to default
ug@Cyrl: Уқтуруш қелиплирини көңүлдикикигә қайтур

en: Template
ug@Cyrl: Қелип

en: Question
ug@Cyrl: Суъал

en: Single-line text input
ug@Cyrl: Тақ қурлуқ текист киргүзүш

en: Multi-line text input
ug@Cyrl: Көп қурлуқ текист киргүзүш

en: Selection box
ug@Cyrl: Таллаш рамкиси

en: Multiple choice input
ug@Cyrl: Көптин таллап киргүзүш

en: Checkbox
ug@Cyrl: Тәстиқ рамкиси

en: Terms of service
ug@Cyrl: Мулазимәт шәртлири

en: Date range
ug@Cyrl: Чесла даъириси

en: Group of questions
ug@Cyrl: Суъал гуруппилири

en: Row
ug@Cyrl: Қур

en: Column
ug@Cyrl: Стон

en: Width
ug@Cyrl: Кәңлики

en: Question group
ug@Cyrl: Суъал гурупписи

en: Hint
ug@Cyrl: Isharet

en: Mandatory
ug@Cyrl: Лазимлиқ

en: Accept multiple file uploads
ug@Cyrl: Көп һөҗҗәт йүкләшни қобул қил

en: Accept multiple answers
ug@Cyrl: Көп җавапни қобул қил

en: Template override
ug@Cyrl: Қелиипниң үстигә йаз

en: Phone number
ug@Cyrl: Телефон номури

en: Text
ug@Cyrl: Текист

en: Checkbox label
ug@Cyrl: Тәстиқ рамка бәлгиси

en: Add multimedia content
ug@Cyrl: Көп вастилик мәзмун қош

en: Image
ug@Cyrl: Рәсим

en: Audio
ug@Cyrl: Үн

en: Video
ug@Cyrl: Син

en: Text shown upon negative answer
ug@Cyrl: Сәлбий җавабта көрситилидиған текист

en: Trigger conditions
ug@Cyrl: Қозғитилиш шәртләр

en: Sufficient
ug@Cyrl: Йетәрлик

en: Options
ug@Cyrl: Таллашлар

en: Addition
ug@Cyrl: Қошумчә

en: Multiplier
ug@Cyrl: Көпәйтмә

en: Questions
ug@Cyrl: Суъаллар

en: Add new question
ug@Cyrl: Йеңи суъал қош

en: Add question from template
ug@Cyrl: Қелиптин йеңи суъал қош

en: Duplicate
ug@Cyrl: Көпәйт

en: Steps
ug@Cyrl: Қәдәмләр

en: Logo
ug@Cyrl: Туғ

en: Project name
ug@Cyrl: Түр нами

en: Homepage title
ug@Cyrl: Баш бәт темиси

en: Presentation
ug@Cyrl: Көрсәтмә

en: Question to solicit possible whistleblowers
ug@Cyrl: Паш қилғучи болуш мүмкинчилиги бар кишиләрдин сорилидиған суъаллар

en: Whistleblowing button
ug@Cyrl: Паш қилиш кунупкиси

en: Disclaimer
ug@Cyrl: Мәсъул болмаслиқ байанати

en: Footer
ug@Cyrl: Бәт асти

en: Upload
ug@Cyrl: Йүкләш

en: Language:
ug@Cyrl: Тил:

en: Add custom text
ug@Cyrl: Ихтийари текист қош

en: Custom text
ug@Cyrl: Ихтийари текист

en: Original text
ug@Cyrl: Әсли текист

en: Original translation
ug@Cyrl: Әсли тәрҗимә

en: Custom translation
ug@Cyrl: Ихтийари тәрҗимә

en: Disable submissions
ug@Cyrl: Тапшурушларни чәкләш

en: Enable encryption
ug@Cyrl: Шифирләшни қозғат

en: Enable administrators to change user passwords
ug@Cyrl: Башқурғичилар ишләткүчи пароллирини өзгәртәләйдиған болсун

en: Administrators authorized to change user passwords:
ug@Cyrl: Башқурғучиларға ишләткүчи пароллирини өзгәртишкә һоқуқ берилди:

en: Enable multisite feature
ug@Cyrl: Көп бекәт иқтидарини қозғат

en: Enable simplified login
ug@Cyrl: Аддилашқан тизимға киришни қозғат

en: Enable search engines indexing
ug@Cyrl: Ахтуруш маторлириниң индекислишини қозғат

en: Default questionnaire
ug@Cyrl: Көңүлдики рай синаш

en: Show contexts in alphabetical order
ug@Cyrl: Мәзмунларни елипбә тәртипи бойичә көрсәт

en: Size limit for file attachments
ug@Cyrl: Һөҗҗәт қошумчилири үчүн чоңлуқ чеки

en: Require two factor authentication
ug@Cyrl: Икки қәдәмлик тоғрулашни тәләп қил

en: Password change interval
ug@Cyrl: Парол өзгәртиш арилиқи

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
ug@Cyrl: Бихәтәрликни көздә тутуп, қәрәллик парол өзгәртиш тәләп қилиниду.

en: Number of days till notifying unread reports to users
ug@Cyrl: Оқулмиған доклатларни ишләткүчиләргә уқтурғичә өтидиған күн сани

en: Disable the privacy panel
ug@Cyrl: Ихтийари шәхсийәт тахтисини чәклә

en: Enable custom privacy panel
ug@Cyrl: Ихтийари шәхсийәт тахтисини қозғат

en: Custom privacy panel
ug@Cyrl: Ихтийари шәхсийәт тахтиси

en: Enable custodian user role
ug@Cyrl: Сақлиғучи ишләткүчи ролини қозғат

en: Enable scoring system
ug@Cyrl: Номур қойүш системисини қозғат

en: Logging level
ug@Cyrl: Хатиригә елиш сәвийәси

en: Log accesses of internal users
ug@Cyrl: Ички ишләткүчиләрниң зийарәтлирини хатирилә

en: Notify administrators of software problems
ug@Cyrl: Йумшақ детал мәсилилирини башқурғучиларға уқту

en: Notify developers of software problems
ug@Cyrl: Йумшақ детал мәсилилирини ачқучиларға уқтур

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
ug@Cyrl: Бу иқтидарни қозғитиш арқилиқ, супиниң тәрәққийати вә бихәтәрлики үчүн һәссә қошалайсиз.

en: Reset reports
ug@Cyrl: Доклатларни қайта сәпләш

en: Case management
ug@Cyrl: Әһвал башқуруш

en: Sites
ug@Cyrl: Бекәтләр

en: Mode:
ug@Cyrl: Һалити:

en: Configure
ug@Cyrl: Сәплә

en: Subdomain
ug@Cyrl: Қисми даъирә

en: Creation date:
ug@Cyrl: Қурулған чесла:

en: Root domain used for secondary sites
ug@Cyrl: Иккиләмчи тор бекәтләргә ишлитилидиған йилтиз даъирә

en: Use the first site for administrative purposes only
ug@Cyrl: Биринчи бекәтни пәқәтла башқуруш мәқситидә ишләт

en: Allow users to sign up
ug@Cyrl: Ишләткүчиләрниң тизимлитишиға рухсәт қил

en: Enable terms of service
ug@Cyrl: Мулазимәт шәртлирини қозғат

en: Title
ug@Cyrl: Тема

en: Public name
ug@Cyrl: Аммиви нами

en: Send reset link
ug@Cyrl: Қайта сәпләш уланмисини әвәт

en: Set password
ug@Cyrl: Парол сәпләш

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
ug@Cyrl: Таллиған паролиңиз бәк аҗиз. Бир инавәтлик парол әң аз дегәндә охшаш болмиған 12 бәлгә узунлиқида болиши, әң аз бир кичик һәрп, бир чоң һәрп,бир рәқәм вә бир алаһидә бәлгидин тәркип тепиши керәк.

en: Force password change
ug@Cyrl: Парол йеңилашқа мәҗбурла

en: The user will be forced to change its password on next login.
ug@Cyrl: Ишләткүчиләр кейинки қетим тизимға киргәндә, паролини өзгәртишкә мәҗбурлиниду.

en: Disable two factor authentication
ug@Cyrl: Икки қәдәмлик тоғрулашни тохтат

en: Language
ug@Cyrl: Тил

en: Enable email notifications
ug@Cyrl: Елхәт уқтурушни қозғат

en: Details of the PGP key:
ug@Cyrl: ‏PGP ачқучиниң тәпсилати:

en: Fingerprint
ug@Cyrl: Бармақ изи

en: Set up encryption by providing a PGP public key
ug@Cyrl: Тәминләнгән бир ПГП аммиви ачқучи билән шифриләшни тәңшә

en: Give this admin ability to change user passwords
ug@Cyrl: Бу башқурғучиға ишләткүчиләрниң паролини өзгәртиш иқтидари бәр

en: Forcefully selected
ug@Cyrl: Мәҗбурий талланди

en: Allow the recipient to delete reports
ug@Cyrl: Тапшуривалғучиларниң доклатларни өчүришигә рухсәт қил

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
ug@Cyrl: Тапшуривалғучиниң доклат сүрүкини кәйнигә сүришигә рухсәт қил

en: Give the user administrative access to the following features:
ug@Cyrl: Төвәндики иқтидарлар үчүн ишләткүчиләргә башқурғучи зийарәт һоқуқи бәр:

en: Request date
ug@Cyrl: Тәләп чесласи

en: Report date
ug@Cyrl: Доклат чесласи

en: Authorization
ug@Cyrl: Һоқуқ

en: Requests
ug@Cyrl: Тәләпләр

en: The validation link is either incorrect or has expired.
ug@Cyrl: Дәлилләш уланмиси хата йаки сүрүки тошқан.

en: Your new email address has been validated.
ug@Cyrl: Сизниң йеңи елхәт адресиңиз дәлилләнди.

en: Forgot password?
ug@Cyrl: Паролиңизни унуттуңизму?

en: Enter the two factor authentication code
ug@Cyrl: Икки қәдәмлик тоғрулаш кодини киргүз

en: Authentication failed
ug@Cyrl: Тоғрулаш мәғлуп болди

en: The code is either invalid or expired.
ug@Cyrl: Бу код инавәтсиз йаки сүрүки тошқан.

en: Please select your account:
ug@Cyrl: Һесабиңизни таллаң:

en: Now type your password, then click 'Log in':
ug@Cyrl: Һазир йеңи паролиңизни киргүзүң, андин «тизимға кир»ни чекиң:

en: Text shown after the user has selected the option.
ug@Cyrl: Ишләткүчи талланмини таллиғандин кейин текист көрситилиду.

en: Confirm
ug@Cyrl: Җәзимлә

en: Assign score points
ug@Cyrl: Номур нуқтилирини бәлгиләң

en: Are you sure?
ug@Cyrl: Җәзим қиламсиз?

en: Close
ug@Cyrl: Тақа

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
ug@Cyrl: Мунасивәтлик барлиқ санлиқ мәлуматларнң мәңгүлүк өчүрүрилидиғанлиқиға диққәт қилиң.

en: Enable two factor authentication
ug@Cyrl: Икки қәдәмлик тоғрулашни қозғат

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
ug@Cyrl: Давам қилиштин бурун бу йәрдики һөҗҗәтни әстайидил оқуң:

en: Account recovery key
ug@Cyrl: Һесап әслигә кәлтүрүш ачқучи

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
ug@Cyrl: Бир купийәсини елиң вә ихәтәр йәрдә сақлаң. әгәр паролиңизни унтуп қелип, һесабитиңиздики мәлуматларни йоқатмастин зийарәт қилмақчи болғиниңизда лазим болғуси.

en: Enter a name for the copy
ug@Cyrl: Купийә үчүн бир нам киргүзүң

en: Request support
ug@Cyrl: Йардәм тәләп

en: Thank you.
ug@Cyrl: Рәһмәт сизгә.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
ug@Cyrl: Биз сизгә әң қисқа вақитта җавап қайтурушқа тиришимиз.

en: Submit
ug@Cyrl: Йолла

en: The connection is not secure.
ug@Cyrl: Бу уланма бихәтәр әмәс.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
ug@Cyrl: Бу супиға техичә ҺТТПС бағлинишлири сәпләнмәпту вә шундақ болғачқа пәқәт синақ мәқситидила ишлитиш керәк.

en: Please write a motivation for the reply
ug@Cyrl: Җава қайтуруштики бир мәқситиңизни йезиң

en: Send
ug@Cyrl: Әвәт

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
ug@Cyrl: Җәзимлисиңиз, сүрүк чесласини бу күнгә кәйнигә сүргән болисиз:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
ug@Cyrl: Бу бир көрсәтмә супа, буни һәқиқий йолланмилар үчүн ишләтмәң.

en: Install an authenticator app on your phone
ug@Cyrl: Телифониңизға бир дәлиллигүчи әп қачилаң

en: Scan the QR code with the app
ug@Cyrl: QR кодини бу әп билән таритиң

en: Error!
ug@Cyrl: Хаталиқ!

en: Internal server error
ug@Cyrl: Ички мулазиметир хатаси

en: Error on input validation
ug@Cyrl: Киргүзүшни дәлилләштә хата

en: Resource not found
ug@Cyrl: Мәнбә тепилмиди

en: Forbidden operation
ug@Cyrl: Чәкләнгән мәшғулат

en: The specified old password is not valid
ug@Cyrl: Көрсәткән кона паролиңиз инавәтсиз

en: Resource can only be accessed via the Tor network
ug@Cyrl: Мәнбәни пәқәт Tor тори биләнла зийарәт қилғили болиду

en: The upload request exceeds the size limit
ug@Cyrl: Йүклимә тәлипи чоңлуқ чекидин ешип кәтти

en: Current password
ug@Cyrl: Һазирқи парол

en: New password
ug@Cyrl: Йеңи парол

en: The new password must be different from the current one.
ug@Cyrl: Йеңи парол һазирқи паролдин пәрқлиқ болиши лазим.

en: Type your new password again
ug@Cyrl: Йеңи паролиңизни тәкрар киргүзүң

en: The two passwords do not match
ug@Cyrl: Бу икки парол охшаш әмәс

en: Validation of email address change in progress.
ug@Cyrl: Елхәт адреси өзгәртишни дәлилләш давам қиливатиду.

en: Please check your inbox for further instructions.
ug@Cyrl: Техиму көп көрсәтмиләр үчүн елхәт қобуллаш сандуқиңизни тәкшүрүң.

en: Warning
ug@Cyrl: Агаһландуруш

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
ug@Cyrl: Сизгә бу бекәтни Tor тор көргүчи исмлик, шәхсийитиңизни қоғдайдиған әпни ишлитип зийарәт қилишиңизни күчлүк тәвсийә қилимиз.

en: Download the Tor Browser
ug@Cyrl: Tor тор көргүчини чүшүрүң

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
ug@Cyrl: Арқидин, кәйнидики адресни көчүрүп, Tor тор көргүчигә чаплаң:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
ug@Cyrl: Аллибурун бир доклат тошқузғанмитиңиз? талониңизни киргүзүң:

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
ug@Cyrl: Талониңз инавәтсиз йаки доклатиңизниң сүрүки тошүп кәткән.

en: Select a file or drag it here.
ug@Cyrl: Бир һөҗҗәт таллаң йаки бу йәргә сөрәп ташлаң.

en: Size:
ug@Cyrl: Чоңлуқи:

en: Uploading files…
ug@Cyrl: Йүклиниватқан һөҗҗәтләр…

en: Upload completed successfully!
ug@Cyrl: Йүкләш мувәппиқийәтлик тамамланди!

en: Estimated upload time:
ug@Cyrl: Тәхминән йүкләш вақти:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
ug@Cyrl: Тапшуривалғучилар сизниң бир қошумчә рай синашни тошқузишиңизни тәләп қилди.

en: Fill the additional questionnaire
ug@Cyrl: Бу қошумчә рай синашни тошқуз

en: From:
ug@Cyrl: Әвәткүчи:

en: To:
ug@Cyrl: Тапшуривалғучи:

en: Filename
ug@Cyrl: Һөҗҗәт нами

en: Upload date
ug@Cyrl: Йүкләнгән чесла

en: File size
ug@Cyrl: Һөҗҗәт чоңлуқи

en: Questionnaire answers
ug@Cyrl: Рай синаш җаваблири

en: Step
ug@Cyrl: Қәдәм

en: Status:
ug@Cyrl: Һаләт:

en: Files attached by recipients
ug@Cyrl: Һөҗҗәтләр тапшуривалғучилар тәрипидин қошуп қойулди

en: Upload a file:
ug@Cyrl: Бир һөҗҗәт йүклә:

en: Welcome!
ug@Cyrl: Хош кәпсиз!

en: For the user documentation, visit:
ug@Cyrl: Ишләткүчи һөҗҗити үчүн бу йәргә қараң:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
ug@Cyrl: Әгәр техникилиқ қоллашқа еһтийаҗлиқ болсиңиз , адәттики соъаллириңиз болса йаки йумшақ деталға мунасивәтлик йеңи пикирлириңиз болса:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
ug@Cyrl: Йумшақ детал ечишқа төһпә қошмақчи йаки кәмтүк мәлум қилмақчи болсиңиз , хаталиқ мәлум  қилиш системисимиздин мәлумат ечиң:

en: Join our chat:
ug@Cyrl: Сөһбитимизгә қетилиң:

en: Follow the project on:
ug@Cyrl: Түримизгә бу йәрдин әгишиң:

en: An update is available:
ug@Cyrl: Бир йеңиланма бар:

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
ug@Cyrl: Һесабатни әслигә кәлтүрүш ачқучи» ни йиғип бихәтәр сақлап қойуш үчүн, 
    «майиллиқ» бөликини зийарәт қилишиңизни тәвсийә қилимиз. Бу ачқуч паролни унтуп қалған
    вақтиңизда, супа вә санлиқ мәлуматлириңизни зийарәт қилишни әслигә кәлтүрүш үчүн 
    лазим болиду.

en: The provided recovery key is invalid.
ug@Cyrl: Тәминләнгән әслигә кәлтүрүш ачқучи инавәтсиз.

en: The provided reset token is invalid or expired.
ug@Cyrl: Тәминләнгән әслигә қайтуруш бәлгиси инавәтсиз йаки сүрүки тошқан.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
ug@Cyrl: Һесабат намиңиз йаки елхәт адресиңизни киргүзүп, паолиңизни қайта сәпләшни тәләп қилиң.

en: Enter your email address to request a password reset.
ug@Cyrl: Елхәт адресиңизни киргүзүп паролиңизни қайта сәпләшни тәләп қилиң.

en: Password reset requested.
ug@Cyrl: Паролиңизни қайта сәпләш тәләп қилинди.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
ug@Cyrl: Паролни қайта сәпләш җәрйанини тамамлаш үчүн һесабатиңизниң әслигә кәлтүрүш ачқучини киргүзүң

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
ug@Cyrl: Сақлиғучи паш қилғучиниң кимлигини зийарәт қилишни тәләп қилди.

en: Date of the request
ug@Cyrl: Telep qilghan chésla

en: Show
ug@Cyrl: Көрсәт

en: Congratulations!
ug@Cyrl: Тәбрикләймиз!

en: You have completed the platform activation.
ug@Cyrl: Сиз супа актиплашни тамамлидиңиз.

en: Success!
ug@Cyrl: Мувәппиқийәтлик!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
ug@Cyrl: Сизниң паш қилиш супиңиз тәййар болай дәп қалди!

en: Check your inbox to activate it.
ug@Cyrl: Елхәт сандуқиңизни тәкшүрүп уни актиплаң.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
ug@Cyrl: Әгәр 24 саъәткичә актиплимисңиз, бу супа аптоматик өчүрүлиду.

en: Sign up
ug@Cyrl: Тизимлитиң

en: Confirmation
ug@Cyrl: Җәзмләң

en: Invalid confirmation
ug@Cyrl: Инавәтсиз җәзимләш

en: Invalid phone number
ug@Cyrl: Инавәтсиз телефон номури

en: Address
ug@Cyrl: Адрес

en: The answer is too short
ug@Cyrl: Җавап бәк қисқа

en: The specified input is not valid.
ug@Cyrl: Көрсәткән киргүзүш инавәтсиз.

en: The specified input is not valid:
ug@Cyrl: Көрсәткән киргүзүш инавәтсиз:

en: please enter a valid email address.
ug@Cyrl: инаәтлик бир елхәт адресини киргүзүң.

en: please enter numbers only.
ug@Cyrl: Пәқәтла сан киргүзүң

en: Submissions disabled
ug@Cyrl: Йоллаш тохтитилди

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
ug@Cyrl: Сиз мулазиметирға намсизлашмай туруп улиниватисиз, һәмдә бу мулазиметир пәқәт намсиз йоллашнила қоллайду

en: Your report was successful.
ug@Cyrl: Доклатиңиз мувәппиқийәтлик болди.

en: Remember your receipt for this report.
ug@Cyrl: Бу доклатниң талонини есиңиздә тутуң.

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
ug@Cyrl: Тизимға кириш үчүн 16 ханилиқ талон кодини ишлитиң. у сизниң биз әвәткән һәрқандақ учурни көрүшиңиз, һәмдә қошумчә учур қошушиңизға рухсәт қилиду.

en: View your report
ug@Cyrl: Доклатиңизни көрүң

en: Recipient selection
ug@Cyrl: Тапшуривалғучи таллаш

en: Select the recipients of your report:
ug@Cyrl: Доклатиңизни тапшуривалғучиларни таллаң

en: Recipients selected:
ug@Cyrl: Талланған тапшуривалғучилар:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
ug@Cyrl: Таллашқа болидиған тапшуривалғучилар сан чекигә йәттиңиз.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
ug@Cyrl: Төвәндики тапшуривалғучилар сизниң доклатиңизни ташуривалиду вә таллаштин қалдуралмайсиз:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
ug@Cyrl: Бу қәдәмдә төвәндики суъалларға берилгән җаваплар хата йаки инавәтсиз.

en: You must select at least one recipient.
ug@Cyrl: Аз дегәндә бир тапшуривалғучи таллишиңиз керәк.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
ug@Cyrl: Һөҗҗәт(ләр)ниң йүклинип болишини сақлаватиду.

en: The following steps have errors:
ug@Cyrl: Төвәндики қәдәмләрдә хаталиқ бар:

en: Hide
ug@Cyrl: Йошур

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
ug@Cyrl: Төвәндики қәдәмму-қәдәм сизниң өз паш қилиш супиңизни қуруп чиқишиңизға йетәкчилик қилиду.

en: Please choose a configuration profile:
ug@Cyrl: Бир сәплимә тәрҗимһали таллаң:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
ug@Cyrl: Бу башқурғучиға ишләткучиләрниң паролини қайта сәпләш имканийити бериң.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
ug@Cyrl: Әгәр тапшуривалғучилар паролини йүттүрүп қойғанда әһвалларда, мәлуматларни қоғдап қалмақчи болсиңиз, бу таллашни таллишиңизни тәвсийә қилимиз. йәнә бир тәрәптин, әгәр сиз пәқәт табшуривалғучиларла йолланмиларни зийарәт қилалайдиған бир система қурмақчи болсиңиз, бу таллашни таллишиңизни тәвсийә қилмаймиз.

en: Please choose a different username.
ug@Cyrl: Пәрқлиқ бир ишләткүчи нами таллаң.

en: I have read and agree to the terms of the license.
ug@Cyrl: Мән иҗазәт шәртлирини оқудум һәмдә қошулимән.

en: You have completed the platform wizard.
ug@Cyrl: Супа сеһиргәрини пүтттүрдиңиз.

en: Please summarize your report in a few words.
ug@Cyrl: Икки еғиз гәп билән доклатиңизни чүшәндүрүң.

en: Describe your report in detail.
ug@Cyrl: Доклатиңизни тәпсилий чүшәндүрүң.

en: Do you want to provide your identification information?
ug@Cyrl: Кимлик учурлириңизни тәминләшни халамсиз?

en: First name
ug@Cyrl: Исми

en: Last name
ug@Cyrl: Фамилиси

en: Alternative contact method
ug@Cyrl: Башқа алақә усули

en: I prefer to be contacted via this platform only
ug@Cyrl: Пәқәтла бу супа арқилиқ мениң билән алақилашсун

en: Other
ug@Cyrl: Башқа

en: Dear {RecipientName},
ug@Cyrl: ‏Қәдирлик {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
ug@Cyrl: Сизгә бу: {Site} системисида бир һесаб қурулғанлиқи үчүн, мәзкур елхәтни тапшуривалдиңиз

en: Username: {Username}
ug@Cyrl: Ишләткүчи нами: {Username}

en: Activation link: {Url}
ug@Cyrl: Актиплаш уланмиси: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
ug@Cyrl: Һесабатни актиплашни давамлаштуруш вә паролиңизни сәпләш үчүн, актиплаш уланмисиниң үстигә чекиң.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
ug@Cyrl: Мувәппиқийәтлик актиплиғандин кейин сиз  кәйнидики уланма арқилиқ системини зийарәт қилалайсиз: {LoginUrl}

en: Kind regards,
ug@Cyrl: Һөрмәт билән,

en: Account activation
ug@Cyrl: Һесап актиплаш

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
ug@Cyrl: Паш қилиш супиңизни һазир бу йәрдин зийарәт қилғили болиду:

en: To log in, visit:
ug@Cyrl: Тизимға кириш үчүн, көрүң:

en: Users' credentials:
ug@Cyrl: Ишләткүчиләрниң кимликлири:

en: The platform will be automatically deleted on:
ug@Cyrl: Супа бу вақитта аптоматик өчүрүлгүси:

en: Access instructions
ug@Cyrl: Зийарәт көрсәтмилири

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
ug@Cyrl: Йеқиндин буйан паъалийәтләрниң сани нормал вақиттикидин көпийип кәткәндәк қилиду.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
ug@Cyrl: Бу бәлким бир һуҗум (мәсилән бәзиләр сахта учур билән системиңизни толдуриватқан) ниң аламити болиши йаки түриңизниң нами чиқишиға әгишип келип чиққан бир дәмлик ишлитиш пәллиси болишиму мүмкин.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
ug@Cyrl: Буниң бир нормал ишму әмәслигини айриш үчүн, мәсилини тәкшүрүң.

en: The activities with unusual stats are:
ug@Cyrl: Бинормал паъалийәтләрниң истатистикиси булар:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
ug@Cyrl: Мулазиметер йеңи доклатниң сақлинишиға капаләтлик қилалмиғачқа, йоллаш тохтутуп қойулди.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
ug@Cyrl: Мулазиметирда техиму көп деска бошлуқи қуруш үчүн, техникилиқ қоллаш тәләп қилишни ойлишиң.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
ug@Cyrl: ‏ГлобаЛәакс техникиси мулазиметир һалитини тәкшүрүш запчаслирини өз ичигә алиду. Улар диққитиңизгә әрзигүдәк бирәр әһвал болғанда сизни агаһландуриду.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
ug@Cyrl: Техиму көп учур үчүн, башқурғучи ара йүзигә кирип «система һаләтлири» вә «бинормаллиқлар» бөлимигә қараң.

en: Anomaly detected in {NodeName}
ug@Cyrl: ‏{NodeName} ниң ичидә бинормаллиқ байқалди

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
ug@Cyrl: Бу елхәт төвәндики ишләткүчиләрниң ПГП ачқучиниң сүрүки тошай дәп қалғанлиқи йаки аллиқачан тошқанлиғини билдүрүш үчүндур.

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
ug@Cyrl: Инавәтлик бир ПГП ачқучи болмиса, мулазиметир уларға шифриләнгән уқтурушлар әвәтәлмәйду.

en: PGP key expiration alert
ug@Cyrl: PGP ачқуч сүрүк агаһландуриши

en: A new whistleblowing site has been registered.
ug@Cyrl: Бир йеңи паш қилиш суписи тизимлитилди.

en: Registration data:
ug@Cyrl: Тизимлитиш мәлуматлири:

en: Site: {Url}
ug@Cyrl: Бекәт: {Url}

en: Name: {Name}
ug@Cyrl: Нами: {Name}

en: Email: {Email}
ug@Cyrl: Елхәт: {Email}

en: New whistleblowing site registered
ug@Cyrl: Йеңи паш қилиш бекити тизимлатти

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
ug@Cyrl: Бу супиниң башқурғучи ара йүзидин әвәтилгән бир синақ елхәти.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
ug@Cyrl: Бу елхәтни тапшуривелишиңиз, мулазиметириңизниң СМТП елхәт мулазиметири билән кимлик тоғрулийалиғанлиқи вә алақә қилалиғанлиқини көрсүтиду.

en: Test email
ug@Cyrl: Синақ елхәт

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
ug@Cyrl: Бу елхәт, сизгә сизниң елхәт адресиңизниң {NewEmailAddress} гә өзгәртиш тәләп қилинғинини уқтуруш үчүндур.

en: Click the following link to validate this change:
ug@Cyrl: Төвәндики уланмини чекип, бу өзгәртишни дәлилләң:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
ug@Cyrl: Бу өзгәртишни әгәр сиз тәләп қилмиған болсиңиз, паролиңизни өзгәртиң вә система башқурғучи билән алақилишиң.

en: Email change request
ug@Cyrl: Елхәт өзгәртиш тәлипи

en: From: {Author}
ug@Cyrl: Әвәткүчи: {Author}

en: Date: {EventTime}
ug@Cyrl: Числа: {EventTime}

en: From: Whistleblower
ug@Cyrl: Әвәткүчи: pash qilghuchi

en: Date: {SubmissionDate}
ug@Cyrl: Числа: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
ug@Cyrl: Бәлгә: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
ug@Cyrl: Һаләт: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
ug@Cyrl: Супиға қачиланған HTTPS гуваһнамисиниң сүрүки тошқан йаки тошуш алдида.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
ug@Cyrl: Сүрүк чесла: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
ug@Cyrl: Инавәтлик бир гуваһнамә болмиса, супини пәқәт Tor арқилиқла  бихәтәр зийарәт қилғили болиду.

en: Log in to solve the issue.
ug@Cyrl: Мәсилини һәл қилиш үчүн тизимға кириң.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
ug@Cyrl: HTTPS гуваһнамиси үчүн сүрики тошуш агаһландуриши

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
ug@Cyrl: Бүгүн пиланланған аптоматик HTTPS гуваһнамисини йеңилаш мәғлуб болди.

en: The system will keep trying.
ug@Cyrl: Система давамлиқ қайта синайду.

en: Failed HTTPS certificate renewal
ug@Cyrl: ‏ҺТТПС гуваһнамисини йеңилаш мәғлуп болди.

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ug@Cyrl: Бу елхәт сизгә сақлиғучиниң {TipNum} lуқ доклатниң паш қилғучи кимликини зийарәт қилишниңизға һоқуқ бәргәнликини уқтуруш үчүндур.

en: The report can be accessed at:
ug@Cyrl: Доклатни бу йәрдин көрәләйсиз:

en: Access to whistleblower's identity authorized
ug@Cyrl: Паш қилғучиниң кимликини зийарәт қилишқа һоқуқ берилди

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ug@Cyrl: Бу елхәт сизгә сақлиғучиниң {TipNum} луқ доклатиниң паш қилғучи кимликини зийарәт қилишниңизни рәт қилғинини уқтуруш үчүндур.

en: Access to whistleblower's identity denied
ug@Cyrl: Паш қилғучиниң кимликини зийарәт қилиш рәт қилинди

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
ug@Cyrl: Бу елхәт сизгә тапшуривалғучиниң {TipNum} луқ доклатниң паш қилғучисиниң кимликини зийарәт қилишни тәләп қилғинини уқтуруш үчүндур.

en: The request can be accessed at:
ug@Cyrl: Тәләпни бу йәрдин көрәләйсиз:

en: New request of access to a whistleblower's identity
ug@Cyrl: Паш қилғучиниң кимликини зийарәт қилиш йеңи тәлипи

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
ug@Cyrl: Бу елхәт сизгә {TipNum} луқ доклатниң паш қилғучисиниң өз кимлкини тәминлигәнликини уқтуруш үчүндур.

en: The whistleblower has provided their identity
ug@Cyrl: Бу паш қилғучилар өз кимликлирини тәминлигән.

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
ug@Cyrl: Бу елхәтни, {Username} һесаби үчүн паролни қайта сәпләш тәләп қилинғанлиқи тапшуривалдиңиз.

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
ug@Cyrl: Әгәр буни тәләп қилмиған болсиңиз, бу елхәтни хатирҗәм нәзәрдин сақит қилип, өчүривәтсиңиз болиду.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
ug@Cyrl: Тәлипиңизни кәйнидики уланмини чекиш арқилиқ җәзмлийәләйсиз:

en: Password reset instructions
ug@Cyrl: Парол қайта сәпләш көрсәтмиси

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
ug@Cyrl: Бу елхәт сизгә ПГП ачқучиңизниң сүрики тошай дәп қалғанлиқи йаки аллиқачан тошқанлиғини билдүрүш үчүндур.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
ug@Cyrl: Супидики мәвҗут ачқучниң үнүмлүк вақтини узартишиңиз вә йеңилишиңиз, йаки йеңи бир ачқуч йүклишиңиз керәк.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
ug@Cyrl: Инавәтлик бир PGP ачқучи болмиса, мулазиметер сизгә тәминлигән мәлуматларни шифрилийәлмәйду.

en: Click the link to activate the platform:
ug@Cyrl: Уланмини чекип супини бу актиплаң:

en: Activation
ug@Cyrl: Актиплаш

en: A software update is available.
ug@Cyrl: Бир йумшақ детал йеңиланмиси бар

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
ug@Cyrl: Супини йеңилап түрүш йахши бихәтәрлик әмилийити.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
ug@Cyrl: Йеңи нәшрдики йеңи иқтидарлар вә түзүтилгән кәмтүкликләрни билмәкчи болсиңиз, бу адрестики өзгәртиш хатирисигә қариғайсиз:  {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
ug@Cyrl: Йумшақ детални йеңилаш көрсәтмиси үчүн, бу йәрдики һөҗҗәтләрдин пайдилиниң:  {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
ug@Cyrl: Бу елхәт сизгә тапшуривалғучиниң бир йаки бир нәччә доклатни зийарәт һоқуқи бәргәнликини уқтуруш үчүндур.

en: New report
ug@Cyrl: Йеңи доклат

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
ug@Cyrl: Әң бурунқи сүрүк вақти: {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
ug@Cyrl: Өчүрүлүштин бурун уларни тәкшүрүшни унутмаң.

en: Some reports will expire soon
ug@Cyrl: Бәзи доклатларниң йеқинда сүрики тошиду

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
ug@Cyrl: Бу елхәт, бир паш қилғучиниң сизни өз доклатида қиммәтлик тапшуривалғучи, дәп таллиғанлиқини уқтуруш үчүндур.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
ug@Cyrl: Бу йәрдики учурлар вә материйалларға алаһидә әһмийәт беришиңиз тәләп қилиниду. есиңиздә болсунки , паш қилғучилар көпинчә омумниң мәнпәъәти үчүн чоң хәтәргә тәвәккүл қилиду. Шуңа бу доклатта тәминләнгән материйалларни интайин муһим, дәп қарилиши керәк.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
ug@Cyrl: Бу елхәт сизгә бир мәвҗут доклатниң йеңиланғанлиқини уқтуруш үчүндур.

en: Report updated
ug@Cyrl: Доклат йеңиланди

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
ug@Cyrl: Бу елхәт сизгә нөвәттики оқулмиған йаки йеңиланған доклатларни хатирилитиш үчүндур.

en: Reminder about unread or updated reports
ug@Cyrl: Оқулмиған йаки йеңиланған мәлуматларни хатирилатқучи.

en: Role: {Role}
ug@Cyrl: Роли: {Role}

en: Password: {Password}
ug@Cyrl: Парол: {Password}
