GlobaLeaks - en to ug translation catalogue (568 entries)

en: Log in
ug: تىزىمغا كىر

en: Theme customization
ug: تېما ئىختىيارى

en: Languages
ug: تىللار

en: Text customization
ug: تېكىست ئىختىيارى

en: Question templates
ug: سۇئال قېلىپلىرى

en: Questionnaires
ug: راي سىناشلار

en: Add new questionnaire
ug: يېڭى راي سىناش قوش

en: Home
ug: باش سەھىپە

en: Changelog
ug: ئۆزگەرتىش خاتىرىسى

en: License
ug: نەشر ھوقۇقى

en: Templates
ug: قېلىپلار

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Anomalies
ug: بىنورماللىقلار

en: Preferences
ug: مايىللىقلار

en: file unavailable
ug: ھۆججەتنى ئىشلەتكۈسىز

en: Date
ug: چېسلا

en: Expiration date
ug: سۈرۈك چېسلا

en: Last Access
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Files
ug: ھۆججەتلەر

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: Messages
ug: ئۇچۇرلار

en: Details
ug: تەپسىلاتلار

en: Platform wizard
ug: سۇپا سېھىرگەرى

en: CREDIT CARD
ug: ئىناۋەتلىك كارت

en: YOUR NAME
ug: نامىڭىز

en: Label the report
ug: مەلۇماتقا بەلگە قوي

en: Postpone the expiration date
ug: سۈرۈك چېسلاسىنى كەينىگە سۈر

en: Select all
ug: ھەممىنى تاللا

en: Deselect all
ug: ھەممىنى بىكار قىل

en: Refresh
ug: يېڭىلا

en: Preview
ug: ئالدىن كۆر

en: The whistleblower has already read the last update
ug: پاش قىلغۇچى ئاخىرقى يېڭىلانمىنى ئاللىقاچان ئوقۇدى

en: The whistleblower has not read the last update yet
ug: پاش قىلغۇچى ئاخىرقى يېڭىلانمىنى تېخى ئوقۇمىدى

en: Move up
ug: يۇقىرىغا يۆتكە

en: Move down
ug: تۆۋەنگە يۆتكە

en: Move left
ug: سولغا يۆتكە

en: Move right
ug: ئوڭغا يۆتكە

en: Import
ug: ئەكىر

en: Export
ug: چىقار

en: Save all
ug: ھەممىنى ساقلا

en: Access control
ug: زىيارەت كونترولى

en: Number
ug: سان

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Regular expression validator
ug: مۇنتىزىم ئىپادە توغرىلۇغۇچى

en: Minimum number of input characters
ug: كىرگۈزىلىدىغان ھەرپلەرنىڭ ئەڭ ئاز سانى

en: Maximum number of input characters
ug: كىرگۈزىلىدىغان ھەرپلەرنىڭ ئەڭ كۆپ سانى

en: Earliest selectable date
ug: تاللاشقا بولىدىغان ئەڭ بالدۇرقى چىسلا

en: Latest selectable date
ug: تاللاشقا بولىدىغان ئەڭ كېيىنكى چىسلا

en: 0 = auto
ug: ‫0 = ئاپتۇماتىك

en: Yes
ug: ھەئە

en: No
ug: ياق

en: Attachment
ug: قوشۇمچە

en: Attachments
ug: قوشۇمچىلار

en: Change your password
ug: پارولىڭىزنى ئۆزگەرتىڭ

en: User
ug: ئىشلەتكۈچى

en: Motivation
ug: مەقسەت

en: Status
ug: ھالىتى

en: Request motivation
ug: تەلەپ مەقسىتى

en: Reply motivation
ug: جاۋاپ قايتۇرۇش مەقسىتى

en: Request status
ug: تەلەپ ھالەت

en: Custodian
ug: ساقلىغۇچى

en: Identity
ug: كىملىك

en: Access requested
ug: زىيارەت ھوقۇقى تەلەپ قىلىندى

en: Request access to the whistleblower's identity
ug: پاش قىلغۇچىنىڭ كىملىكىنى زىيارەت قىلىشنى تەلەپ قىلىڭ

en: Please write a motivation
ug: بىر مەقسەت يېزىڭ

en: Reply to the request
ug: تەلەپكە جاۋاب بەر

en: Authorized
ug: ھوقۇق بېرىلگەن

en: Denied
ug: رەت قىلىنغان

en: Waiting for authorization
ug: ھوقۇق بېرىشنى كۈتىۋاتىدۇ

en: New request
ug: يېڭى تەلەپ

en: Authorize
ug: ھوقۇق بەر

en: Deny
ug: رەت قىل

en: Deny access to the whistleblower's identity
ug: پاش قىلغۇچىنىڭ كىملىكىنى زىيارەت قىلىشنى رەت قىلىڭ

en: Authorize access to the whistleblower's identity
ug: پاش قىلغۇچىنىڭ كىملىكىنى زىيارەت قىلىشقا ھوقۇق بەر

en: URL redirects
ug: URL قايتا يېتەكلەش

en: Anomaly detection thresholds
ug: نورمالسىزلىقنى تەكشۈرۈش چېكى

en: Available disk space
ug: قالغان دىسكا بوشلۇقى

en: Last update
ug: ئاخىرقى يېڭىلىنىشى

en: Disable notifications to administrators
ug: باشقۇرغۇچىغا ئۇقتۇرۇش ئەۋەتىشنى چەكلە

en: Disable notifications to custodians
ug: ساقلىغۇچىلارغا ئۇقتۇرۇش ئەۋەتىشنى چەكلەڭ

en: Disable notifications to recipients
ug: تاپشۇرۇۋالغۇچىلارغا ئۇقتۇرۇش ئەۋەتىشنى چەكلە

en: Score
ug: نەتىجە

en: Trigger question
ug: قوزغاتقۇچ سۇئال

en: Triggered by score:
ug: نومۇر بىلەن قوزغات:

en: Weak
ug: ئاجىز

en: Acceptable
ug: قوبۇل قىلىشقا بولىدۇ

en: Strong
ug: كۈچلۈك

en: Silence email notifications
ug: ئېلخەت ئۇقتۇرۇشنى جىم قىل

en: Turn on email notifications
ug: ئېلخەت ئۇقتۇرشىنى ئاچ

en: Input validation
ug: كىرگۈزۈشنى دەلىللە

en: Email address
ug: ئېلخەت ئادرېسى

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: None
ug: ھېچنىمە

en: Regular expression
ug: مۇنتىزىم ئىپادە

en: Search
ug: ئاختۇرۇش

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
ug: ئىختىيارى تېكىست بۇ سۇپىدا ئەمدى كۆرۈنمەيدۇ. ئەسلى تېكىست ئۆزگەرتىۋېتىگەن ياكى ئۆچۈرىۋېتىلگەن.

en: Audit log
ug: مۇپەتتىش خاتىرىسى

en: Stats
ug: ئىستاتىستىكا

en: Activities
ug: پائالىيەتلەر

en: Reports
ug: مەلۇماتلار

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: From
ug: جەدۋەل

en: Number of downloads
ug: چۈشۈرگەنلەرنىڭ سانى

en: File size not accepted.
ug: ھۆججەت سىغىمىنى قوبۇل قىلمىدى.

en: Maximum file size is:
ug: ئەڭ چوڭ ھۆججەت سىغىمى بولسا:

en: Scheduled jobs
ug: پىلانلانغان خىزمەتلەر

en: Regenerate
ug: قايتا ھاسىللا

en: Display options alphabetically
ug: تاللاشلارنى ئېلىپبە تەرتىپىدە كۆرسەت

en: Enable email notifications for:
ug: بۇلارغا ئېلخەت ئۇقتۇرشىنى قوزغات:

en: Disable
ug: چەكلە

en: Remove
ug: ئۆچۈر

en: Use as default
ug: كۆڭۈلدىكىدەك ئىشلەت

en: Collapse
ug: قاتلا

en: Expand
ug: ياي

en: Select
ug: تاللا

en: Deselect
ug: تاللىما

en: Surname
ug: فامىلە

en: New
ug: يېڭى

en: Opened
ug: ئېچىلغان

en: Closed
ug: تاقالغان

en: Placeholder
ug: ئورۇن ئالغۇچى

en: Print
ug: بېسىش

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: First
ug: باشتىكى

en: Last
ug: ئاخىرقى

en: Send a test email to your email address.
ug: ئېلخەت ئادرېسىڭىزگە سىناق ئېلخەت ئەۋەتىڭ.

en: Block the submission
ug: تاپشۇرۇشنى چەكلە

en: Skip the recipient account creation.
ug: تاپشۇۋرىۋالغۇچى ھېسابى قۇرۇشتىن ئاتلا

en: Send activation link
ug: ئاكتىپلاش ئېلخەتى ئەۋەت

en: Password reset
ug: پارولنى قايتا سەپلە

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
ug: بىر ياكى بىردىن كۆپ تاپشۇرىۋالغۇچىلار تېخىچە تۇنجى تىزىمغا كىرىشنى ئىجرا قىلماپتۇ. بۇ ئۇلار مەلۇماتلارنى تاپشۇرىۋالالمايدۇ، دېگەنلىك.

en: This user has not performed the first login yet.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى تېخىچە تۇنجى تىزىمغا كىرىشنى ئىجرا قىلماپتۇ.

en: seconds
ug: سېكونت

en: This domain name is not available.
ug: بۇ دائىرە نامى بوش ئەمەس.

en: Mark as important
ug: مۇھىم دەپ بەلگە قوي

en: Copy to clipboard
ug: چاپلاق تاختىسىغا چاپلا

en: Logout
ug: تىزىمدىن چىق

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
ug: بۇ تاپشۇرىۋالغۇچىغا ئىشلەتكۈچىلەرگە مەلۇماتنى زىيارەت قىلىش ھوقۇقى بېرىش ئىقتىدارى بەر

en: Grant access
ug: ھوقۇق بەر

en: Revoke access
ug: ھوقۇقنى قايتۇرىۋال

en: File a report
ug: بىر مەلۇمات يوللا

en: Before proceeding, please set a new password.
ug: بىر تەرەپ قىلىشتىن بۇرۇن، يېڭى بىر پارول بەلگىلەڭ.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
ug: داۋام قىلىشتىن بۇرۇن، ئىككى قەدەملىك توغرۇلاشنى قوزغىتىڭ.

en: Enable
ug: قوزغات

en: Low
ug: تۆۋەن

en: High
ug: يۇقۇرى

en: megabytes
ug: مېگابايتس

en: percentage
ug: پىرسەنتى

en: Save
ug: ساقلا

en: Type
ug: تۈرى

en: Severity
ug: مۇھىملىقى

en: Object
ug: ئوبيېكت

en: ID
ug: كىملىك

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Role
ug: رولى

en: Name
ug: نامى

en: Creation date
ug: قۇرۇلغان چېسلا

en: Last access
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Whistleblower's last access
ug: پاش قىلغۇچىنىڭ ئاخىرقى زىيارىتى

en: Substatuses
ug: قىسمى ھالەتلەر

en: Add
ug: قوش

en: Label
ug: بەلگە

en: This field is mandatory
ug: بۇ بۆلەك مەجبۇرىي

en: Edit
ug: تەھرىرلە

en: Cancel
ug: ۋاز كەچ

en: Report statuses
ug: مەلۇمات ھالەتلىرى

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Questionnaire
ug: راي سىناش

en: Recipients
ug: تاپشۇرىۋالغۇچىلار

en: days
ug: كۈنلەر

en: Set the value to 0 to disable this feature.
ug: بۇ ئىقتىدارنى چەكلەش ئۈچۈن قىممىتىنى 0 قىلىپ بېكىتىڭ.

en: Show the questionnaire navigation interface
ug: راي سىناش يېتەكلىمە ئارا يۈزىنى كۆرسەت

en: Allow whistleblowers to select their recipients
ug: پاش قىلغۇچىلارنىڭ ئۆز تاپشۇرىۋالغۇچىلىرىنى تاللىشىغا رۇخسەت قىل

en: Select all recipients by default
ug: كۆڭۈلدە بارلىق تاپشۇرىۋالغۇچىلار تاللانغان بولسۇن

en: Maximum number of selectable recipients:
ug: تاللانغان تاپشۇرىۋالغۇچىلار سانى ئەڭ كۆپ بولغاندا:

en: Show recipients in alphabetical order
ug: تاپشۇرىۋالغۇچىلارنى ئېلىپبە تەرتىپى بويىچە كۆرسەت

en: Show recipient details on the status page of the report
ug: تاپشۇرىۋالغۇچىنىڭ تەپسىلى ئەھۋالىنى مەلۇماتنىڭ ھالەت بېتىدە كۆرسەت

en: Enable comments
ug: باھالاشنى قوزغات

en: Allow the whistleblower to write comments
ug: پاش قىلغۇچىنىڭ باھا يېزىشىگە رۇخسەت قىل

en: Enable private messages
ug: شەخسىي ئۇچۇرلارنى قوزغات

en: Allow the whistleblower to send messages
ug: پاش قىلغۇچىنىڭ ئۇچۇر ئەۋەتىشىگە رۇخسەت قىل

en: Additional questionnaire
ug: قوشۇمچە راي سىناش

en: Scoring system options
ug: نومۇر قويۇش سىستېمىسىنىڭ تاللاشلىرى

en: Threshold
ug: بوسۇغا

en: Value
ug: قىممەت

en: Medium
ug: ئوتتۇرىھال

en: Software version:
ug: يۇمشاق دېتال نەشرى:

en: Restrict access to specific IP addresses
ug: زىيارەت قىلىشنى بەلگىلەنگەن IP ئادرېسلىرى بىلەنلا چەكلە

en: Enabled
ug: قوزغىتىلغان

en: Allowed IP addresses
ug: رۇخسەت قىلىنغان IP ئادرېسلىرى

en: Admin
ug: باشقۇرغۇچى

en: Recipient
ug: تاپشۇرىۋالغۇچى

en: Each entry must be separated with a comma.
ug: ھەر بىر كىرگۈزۈلگەن پەش بىلەن ئايرىلسۇن.

en: Example:
ug: مەسىلەن:

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتىر نامى

en: Organization
ug: ئورگان

en: Invalid email address
ug: ئىناۋەتسىز ئېلخەت ئادرېسى

en: City
ug: شەھەر

en: Country
ug: دۆلەت

en: Country code
ug: دۆلەت كودى

en: Generate
ug: ھاسىللاش

en: Private Key
ug: شەخسىي ئاچقۇچ

en: Certificate Signing Request
ug: گۇۋاھنامە ئىمزالاش تەلىپى

en: Download
ug: چۈشۈرۈش

en: Certificate
ug: گۇۋاھنامە

en: Valid until:
ug: ئاخىرقى ئىناۋەتلىك ۋاقتى:

en: Issuer:
ug: تارقاتقۇچى:

en: Intermediate Certificates
ug: ئارىلىقتىكى گۇۋاھنامىلەر

en: Reset
ug: قايتا سەپلە

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
ug: بۇ سۇپا HTTPS سەپلىمىسىنى بۇ ئېغىز ئارقىلىق قوللايدۇ.

en: Automatic configuration
ug: ئاپتۇماتىك سەپلىمە

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
ug: ئاپتۇماتىك HTTPS سەپلىمىسىنى ئىشلىتىش،  Let's Encrypt ئورگىنىدىن گۇۋاھنامە تەلەپ قىلىش، قوزغىتىش ۋە يېڭىلاش قاتارلىق پۈتۈن جەريانلارنى بىر تەرەپ قىلىدۇ.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
ug: بۇ سۇپىغا ئاممىۋى IP ئادرېسى بىلەن باغلانغىلى بولىشى ۋە تاللانغان مۇلازىمېتېر نامىنىڭ بۇ ئادرېسقا مۇناسىپ DNS رېكورتى بولۇشى كېرەك.

en: Proceed
ug: داۋاملاشتۇر

en: Manual configuration
ug: قولدا سەپلىمە

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
ug: قولدا سەپلەش سېھىرگەرى سىزنىڭ HTTPS سەپلىمىسنى باشقا بىر گۇۋاھنامە ئورگىنى ئارقىلىق سەپلىشىڭىزگە يېتەكچىلىك قىلىدۇ.

en: Disabled
ug: چەكلەنگەن

en: Auto-renewal
ug: ئاپتۇماتىك يېڭىلاش

en: Tor Onion Service
ug: ‏Tor Onion مۇلازىمىتى

en: Anonymize outgoing connections
ug: سىرتقا ئۇلانمىلارنى نامسىزلاشتۇر

en: Let the platform be reachable without Tor
ug: بۇ سوۇپىنى Tor ئىشلەتمەيمۇ ئۇلانغىلى بولىدىغان قىل

en: Roles enabled to use the platform without Tor
ug: بۇ سۇپىنى Tor ئىشلەتمەي ئشلىتەلەيدىغان روللار

en: Whistleblower
ug: پاش قىلغۇچى

en: To
ug: تاپشۇرىۋالغۇچى

en: SMTP email address
ug: ‏‏SMTP ئېلخەت ئادرېسى

en: SMTP server address
ug: ‏‏‏SMTP مۇلازىمېتېر ئادرېسى

en: SMTP server port
ug: ‏‏‏‏SMTP مۇلازىمېتېر پورتى

en: Security
ug: بىخەتەرلىك

en: Require authentication
ug: كىملىك توغرۇلاشنى تەلەپ قىلىدۇ

en: Password
ug: پارول

en: Number of hours before sending a report expiration alert
ug: دوكلاتنىڭ سۈرۈكى توشقانلىق ئاگاھلاندۇرۇش ئەۋەتىشتىن بۇرۇنقى سائەت سانى

en: Test the configuration
ug: سەپلىملىلەرنى سىناش

en: Reset SMTP configuration
ug: ‏SMTP سەپلىمىسىنى قايتا سەپلەش

en: Reset notification templates to default
ug: ئۇقتۇرۇش قېلىپلىرىنى كۆڭۈلدىكىكىگە قايتۇر

en: Template
ug: قېلىپ

en: Question
ug: سۇئال

en: Single-line text input
ug: تاق قۇرلۇق تېكىست كىرگۈزۈش

en: Multi-line text input
ug: كۆپ قۇرلۇق تېكىست كىرگۈزۈش

en: Selection box
ug: تاللاش رامكىسى

en: Multiple choice input
ug: كۆپتىن تاللاپ كىرگۈزۈش

en: Checkbox
ug: تەستىق رامكىسى

en: Terms of service
ug: مۇلازىمەت شەرتلىرى

en: Date range
ug: چېسلا دائىرىسى

en: Group of questions
ug: سۇئال گۇرۇپپىلىرى

en: Row
ug: قۇر

en: Column
ug: ستون

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Question group
ug: سۇئال گۇرۇپپىسى

en: Hint
ug: ئىشارەت

en: Mandatory
ug: لازىملىق

en: Accept multiple file uploads
ug: كۆپ ھۆججەت يۈكلەشنى قوبۇل قىل

en: Accept multiple answers
ug: كۆپ جاۋاپنى قوبۇل قىل

en: Template override
ug: قېلىىپنىڭ ئۈستىگە ياز

en: Phone number
ug: تېلېفون نومۇرى

en: Text
ug: تېكىست

en: Checkbox label
ug: تەستىق رامكا بەلگىسى

en: Add multimedia content
ug: كۆپ ۋاستىلىك مەزمۇن قوش

en: Image
ug: رەسىم

en: Audio
ug: ئۈن

en: Video
ug: سىن

en: Text shown upon negative answer
ug: سەلبىي جاۋابتا كۆرسىتىلىدىغان تېكىست

en: Trigger conditions
ug: قوزغىتىلىش شەرتلەر

en: Sufficient
ug: يېتەرلىك

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Addition
ug: قوشۇمچە

en: Multiplier
ug: كۆپەيتمە

en: Questions
ug: سۇئاللار

en: Add new question
ug: يېڭى سۇئال قوش

en: Add question from template
ug: قېلىپتىن يېڭى سۇئال قوش

en: Duplicate
ug: كۆپەيت

en: Steps
ug: قەدەملەر

en: Logo
ug: تۇغ

en: Project name
ug: تۈر نامى

en: Homepage title
ug: باش بەت تېمىسى

en: Presentation
ug: كۆرسەتمە

en: Question to solicit possible whistleblowers
ug: پاش قىلغۇچى بولۇش مۈمكىنچىلىگى بار كىشىلەردىن سورىلىدىغان سۇئاللار

en: Whistleblowing button
ug: پاش قىلىش كۇنۇپكىسى

en: Disclaimer
ug: مەسئۇل بولماسلىق باياناتى

en: Footer
ug: بەت ئاستى

en: Upload
ug: يۈكلەش

en: Language:
ug: تىل:

en: Add custom text
ug: ئىختىيارى تېكىست قوش

en: Custom text
ug: ئىختىيارى تېكىست

en: Original text
ug: ئەسلى تېكىست

en: Original translation
ug: ئەسلى تەرجىمە

en: Custom translation
ug: ئىختىيارى تەرجىمە

en: Disable submissions
ug: تاپشۇرۇشلارنى چەكلەش

en: Enable encryption
ug: شىفىرلەشنى قوزغات

en: Enable administrators to change user passwords
ug: باشقۇرغىچىلار ئىشلەتكۈچى پاروللىرىنى ئۆزگەرتەلەيدىغان بولسۇن

en: Administrators authorized to change user passwords:
ug: باشقۇرغۇچىلارغا ئىشلەتكۈچى پاروللىرىنى ئۆزگەرتىشكە ھوقۇق بېرىلدى:

en: Enable multisite feature
ug: كۆپ بېكەت ئىقتىدارىنى قوزغات

en: Enable simplified login
ug: ئاددىلاشقان تىزىمغا كىرىشنى قوزغات

en: Enable search engines indexing
ug: ئاختۇرۇش ماتورلىرىنىڭ ئىندېكىسلىشىنى قوزغات

en: Default questionnaire
ug: كۆڭۈلدىكى راي سىناش

en: Show contexts in alphabetical order
ug: مەزمۇنلارنى ئېلىپبە تەرتىپى بويىچە كۆرسەت

en: Size limit for file attachments
ug: ھۆججەت قوشۇمچىلىرى ئۈچۈن چوڭلۇق چېكى

en: Require two factor authentication
ug: ئىككى قەدەملىك توغرۇلاشنى تەلەپ قىل

en: Password change interval
ug: پارول ئۆزگەرتىش ئارىلىقى

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
ug: بىخەتەرلىكنى كۆزدە تۇتۇپ، قەرەللىك پارول ئۆزگەرتىش تەلەپ قىلىنىدۇ.

en: Number of days till notifying unread reports to users
ug: ئوقۇلمىغان مەلۇماتلارنى ئىشلەتكۈچىلەرگە ئۇقتۇرغىچە ئۆتىدىغان كۈن سانى

en: Disable the privacy panel
ug: ئىختىيارى شەخسىيەت تاختىسىنى چەكلە

en: Enable custom privacy panel
ug: ئىختىيارى شەخسىيەت تاختىسىنى قوزغات

en: Custom privacy panel
ug: ئىختىيارى شەخسىيەت تاختىسى

en: Enable custodian user role
ug: ساقلىغۇچى ئىشلەتكۈچى رولىنى قوزغات

en: Enable scoring system
ug: نومۇر قويۈش سىستېمىسىنى قوزغات

en: Logging level
ug: خاتىرىگە ئېلىش سەۋىيەسى

en: Log accesses of internal users
ug: ئىچكى ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ زىيارەتلىرىنى خاتىرىلە

en: Notify administrators of software problems
ug:  يۇمشاق دېتال مەسىلىلىرىنى باشقۇرغۇچىلارغا ئۇقتۇ

en: Notify developers of software problems
ug:  يۇمشاق دېتال مەسىلىلىرىنى ئاچقۇچىلارغا ئۇقتۇر

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
ug: بۇ ئىقتىدارنى قوزغىتىش ئارقىلىق، سۇپىنىڭ تەرەققىياتى ۋە بىخەتەرلىكى ئۈچۈن ھەسسە قوشالايسىز.

en: Reset reports
ug: مەلۇماتلارنى قايتا سەپلەش

en: Settings
ug: ئورناتمىلار

en: Case management
ug: ئەھۋال باشقۇرۇش

en: Sites
ug: بېكەتلەر

en: Mode:
ug: ھالىتى:

en: Configure
ug: سەپلە

en: Subdomain
ug: قىسمى دائىرە

en: Creation date:
ug: قۇرۇلغان چېسلا:

en: Root domain used for secondary sites
ug: ئىككىلەمچى تور بېكەتلەرگە ئىشلىتىلىدىغان يىلتىز دائىرە

en: Use the first site for administrative purposes only
ug: بىرىنچى بېكەتنى پەقەتلا باشقۇرۇش مەقسىتىدە ئىشلەت

en: Allow users to sign up
ug: ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ تىزىملىتىشىغا رۇخسەت قىل

en: Enable terms of service
ug: مۇلازىمەت شەرتلىرىنى قوزغات

en: Title
ug: تېما

en: Public name
ug: ئاممىۋى نامى

en: Send reset link
ug: قايتا سەپلەش ئۇلانمىسىنى ئەۋەت

en: Set password
ug: پارول سەپلەش

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
ug: Таллиған паролиңиз бәк аҗиз. Бир инавәтлик парол әң аз дегәндә охшаш болмиған 12 бәлгә узунлиқида болиши, әң аз бир кичик һәрп, бир чоң һәрп,бир рәқәм вә бир алаһидә бәлгидин тәркип тепиши керәк.

en: Force password change
ug: پارول يېڭىلاشقا مەجبۇرلا

en: The user will be forced to change its password on next login.
ug: ئىشلەتكۈچىلەر كېيىنكى قېتىم تىزىمغا كىرگەندە، پارولىنى ئۆزگەرتىشكە مەجبۇرلىنىدۇ.

en: Disable two factor authentication
ug: ئىككى قەدەملىك توغرۇلاشنى توختات

en: Language
ug: تىل

en: Enable email notifications
ug: ئېلخەت ئۇقتۇرۇشنى قوزغات

en: Details of the PGP key:
ug: ‏PGP ئاچقۇچىنىڭ تەپسىلاتى:

en: Fingerprint
ug: بارماق ئىزى

en: Set up encryption by providing a PGP public key
ug: تەمىنلەنگەن بىر PGP ئاممىۋى ئاچقۇچى بىلەن شىفرىلەشنى تەڭشە

en: Give this admin ability to change user passwords
ug: بۇ باشقۇرغۇچىغا ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ پارولىنى ئۆزگەرتىش ئىقتىدارى بەر

en: Forcefully selected
ug: مەجبۇرىي تاللاندى

en: Allow the recipient to delete reports
ug: تاپشۇرىۋالغۇچىلارنىڭ مەلۇماتلارنى ئۆچۈرىشىگە رۇخسەت قىل

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
ug: تاپشۇرىۋالغۇچىنىڭ مەلۇمات سۈرۈكىنى كەينىگە سۈرىشىگە رۇخسەت قىل

en: Give the user administrative access to the following features:
ug: تۆۋەندىكى ئىقتىدارلار ئۈچۈن ئىشلەتكۈچىلەرگە باشقۇرغۇچى زىيارەت ھوقۇقى بەر:

en: Request date
ug: تەلەپ چېسلاسى

en: Report date
ug: مەلۇمات چېسلاسى

en: Authorization
ug: ھوقۇق

en: Requests
ug: تەلەپلەر

en: The validation link is either incorrect or has expired.
ug: دەلىللەش ئۇلانمىسى خاتا ياكى سۈرۈكى توشقان.

en: Your new email address has been validated.
ug: سىزنىڭ يېڭى ئېلخەت ئادرېسىڭىز دەلىللەندى.

en: Forgot password?
ug: پارولىڭىزنى ئۇنۇتتۇڭىزمۇ؟

en: Enter the two factor authentication code
ug: ئىككى قەدەملىك توغرۇلاش كودىنى كىرگۈز

en: Authentication failed
ug: توغرۇلاش مەغلۇپ بولدى

en: The code is either invalid or expired.
ug: بۇ كود ئىناۋەتسىز ياكى سۈرۈكى توشقان.

en: Please select your account:
ug: ھېسابىڭىزنى تاللاڭ:

en: Now type your password, then click 'Log in':
ug: ھازىر يېڭى پارولىڭىزنى كىرگۈزۈڭ، ئاندىن «تىزىمغا كىر»نى چېكىڭ:

en: Text shown after the user has selected the option.
ug: ئىشلەتكۈچى تاللانمىنى تاللىغاندىن كېيىن تېكىست كۆرسىتىلىدۇ.

en: Confirm
ug: جەزىملە

en: Assign score points
ug: نومۇر نۇقتىلىرىنى بەلگىلەڭ

en: Are you sure?
ug: جەزىم قىلامسىز؟

en: Close
ug: تاقا

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
ug: مۇناسىۋەتلىك بارلىق سانلىق مەلۇماتلارنڭ مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈرىلىدىغانلىقىغا دىققەت قىلىڭ.

en: Enable two factor authentication
ug: ئىككى قەدەملىك توغرۇلاشنى قوزغات

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
ug: داۋام قىلىشتىن بۇرۇن بۇ يەردىكى ھۆججەتنى ئەستايىدىل ئوقۇڭ:

en: Account recovery key
ug: ھېساپ ئەسلىگە كەلتۈرۈش ئاچقۇچى

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
ug: بىر كۇپىيەسىنى ئېلىڭ ۋە ىخەتەر يەردە ساقلاڭ. ئەگەر پارولىڭىزنى ئۇنتۇپ قېلىپ، ھېسابىتىڭىزدىكى مەلۇماتلارنى يوقاتماستىن زىيارەت قىلماقچى بولغىنىڭىزدا لازىم بولغۇسى.

en: Enter a name for the copy
ug: كۇپىيە ئۈچۈن بىر نام كىرگۈزۈڭ

en: Request support
ug: ياردەم تەلەپ

en: Thank you.
ug: رەھمەت سىزگ.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
ug: بىز سىزگە ئەڭ قىسقا ۋاقىتتا جاۋاپ قايتۇرۇشقا تىرىشىمىز.

en: Submit
ug: يوللا

en: The connection is not secure.
ug: بۇ ئۇلانما بىخەتەر ئەمەس.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
ug: بۇ سۇپىغا تېخىچە HTTPS باغلىنىشلىرى سەپلەنمەپتۇ ۋە شۇنداق بولغاچقا پەقەت سىناق مەقسىتىدىلا ئىشلىتىش كېرەك.

en: Please write a motivation for the reply
ug: جاۋا قايتۇرۇشتىكى بىر مەقسىتىڭىزنى يېزىڭ

en: Send
ug: ئەۋەت

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
ug: جەزىملىسىڭىز، سۈرۈك چېسلاسىنى بۇ كۈنگە كەينىگە سۈرگەن بولىسىز:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
ug: بۇ بىر كۆرسەتمە سۇپا، بۇنى ھەقىقىي يوللانمىلار ئۈچۈن ئىشلەتمەڭ.

en: Install an authenticator app on your phone
ug: تېلىفونىڭىزغا بىر دەلىللىگۈچى ئەپ قاچىلاڭ

en: Scan the QR code with the app
ug: QR كودىنى بۇ ئەپ بىلەن تارىتىڭ

en: Error!
ug: خاتالىق!

en: Internal server error
ug: ئىچكى مۇلازىمېتىر خاتاسى

en: Error on input validation
ug: كىرگۈزۈشنى دەلىللەشتە خاتا

en: Resource not found
ug: مەنبە تېپىلمىدى

en: Forbidden operation
ug: چەكلەنگەن مەشغۇلات

en: The specified old password is not valid
ug: كۆرسەتكەن كونا پارولىڭىز ئىناۋەتسىز

en: Resource can only be accessed via the Tor network
ug: مەنبەنى پەقەت Tor تورى بىلەنلا زىيارەت قىلغىلى بولىدۇ

en: The upload request exceeds the size limit
ug: يۈكلىمە تەلىپى چوڭلۇق چېكىدىن ئېشىپ كەتتى

en: Current password
ug: ھازىرقى پارول

en: New password
ug: يېڭى پارول

en: The new password must be different from the current one.
ug: يېڭى پارول ھازىرقى پارولدىن پەرقلىق بولىشى لازىم.

en: Type your new password again
ug: يېڭى پارولىڭىزنى تەكرار كىرگۈزۈڭ

en: The two passwords do not match
ug: بۇ ئىككى پارول ئوخشاش ئەمەس

en: Validation of email address change in progress.
ug: ئېلخەت ئادرېسى ئۆزگەرتىشنى دەلىللەش داۋام قىلىۋاتىدۇ.

en: Please check your inbox for further instructions.
ug: تېخىمۇ كۆپ كۆرسەتمىلەر ئۈچۈن ئېلخەت قوبۇللاش ساندۇقىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
ug: سىزگە بۇ بېكەتنى Tor تور كۆرگۈچى ئىسملىك، شەخسىيىتىڭىزنى قوغدايدىغان ئەپنى ئىشلىتىپ زىيارەت قىلىشىڭىزنى كۈچلۈك تەۋسىيە قىلىمىز.

en: Download the Tor Browser
ug: Tor تور كۆرگۈچىنى چۈشۈرۈڭ

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
ug: ئارقىدىن، كەينىدىكى ئادرېسنى كۆچۈرۈپ، Tor تور كۆرگۈچىگە چاپلاڭ:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
ug: توشقۇزغان بىر مەلۇماتىڭىز بارمىتى؟ تالونىڭىزنى كىرگۈزۈڭ:

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
ug: تالونىڭز ئىناۋەتسىز ياكى مەلۇماتىڭىزنىڭ سۈرۈكى توشۈپ كەتكەن.

en: Select a file or drag it here.
ug: بىر ھۆججەت تاللاڭ ياكى بۇ يەرگە سۆرەپ تاشلاڭ.

en: Size:
ug: چوڭلۇقى:

en: Uploading files…
ug: يۈكلىنىۋاتقان ھۆججەتلەر…

en: Upload completed successfully!
ug: يۈكلەش مۇۋەپپىقىيەتلىك تاماملاندى!

en: Estimated upload time:
ug: تەخمىنەن يۈكلەش ۋاقتى:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
ug: تاپشۇرىۋالغۇچىلار سىزنىڭ بىر قوشۇمچە راي سىناشنى توشقۇزىشىڭىزنى تەلەپ قىلدى.

en: Fill the additional questionnaire
ug: بۇ قوشۇمچە راي سىناشنى توشقۇز

en: From:
ug: ئەۋەتكۈچى:

en: To:
ug: تاپشۇرىۋالغۇچى:

en: Filename
ug: ھۆججەت نامى

en: Upload date
ug: يۈكلەنگەن چېسلا

en: File size
ug: ھۆججەت چوڭلۇقى

en: Questionnaire answers
ug: راي سىناش جاۋابلىرى

en: Step
ug: قەدەم

en: Status:
ug: ھالەت:

en: Files attached by recipients
ug: ھۆججەتلەر تاپشۇرىۋالغۇچىلار تەرىپىدىن قوشۇپ قويۇلدى

en: Upload a file:
ug: بىر ھۆججەت يۈكلە:

en: Welcome!
ug: خوش كەپسىز!

en: For the user documentation, visit:
ug: ئىشلەتكۈچى ھۆججىتى ئۈچۈن بۇ يەرگە قاراڭ:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
ug: ئەگەر تېخنىكىلىق قوللاشقا ئېھتىياجلىق بولسىڭىز ، ئادەتتىكى سوئاللىرىڭىز بولسا ياكى يۇمشاق دېتالغا مۇناسىۋەتلىك يېڭى پىكىرلىرىڭىز بولسا:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
ug: ‏يۇمشاق دېتال ئېچىشقا تۆھپە قوشماقچى ياكى كەمتۈك مەلۇم قىلماقچى بولسىڭىز ، خاتالىق مەلۇم  قىلىش سىستېمىمىزدىن بېلەت ئېچىڭ:

en: Join our chat:
ug: سوھبىتىمىزگە قېتىلىڭ:

en: Follow the project on:
ug: تۈرىمىزگە بۇ يەردىن ئەگىشىڭ:

en: An update is available:
ug: بىر يېڭىلانما بار:

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
ug: «ھېساباتنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش ئاچقۇچى» نى يىغىپ بىخەتەر ساقلاپ قويۇش ئۈچۈن، «مايىللىق» بۆلىكىنى زىيارەت قىلىشىڭىزنى تەۋسىيە قىلىمىز. بۇ ئاچقۇچ پارولنى ئۇنتۇپ قالغان ۋاقتىڭىزدا، سۇپا ۋە سانلىق مەلۇماتلىرىڭىزنى زىيارەت قىلىشنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش ئۈچۈن لازىم بولىدۇ.

en: The provided recovery key is invalid.
ug: تەمىنلەنگەن ئەسلىگە كەلتۈرۈش ئاچقۇچى ئىناۋەتسىز.

en: The provided reset token is invalid or expired.
ug: تەمىنلەنگەن ئەسلىگە قايتۇرۇش بەلگىسى ئىناۋەتسىز ياكى سۈرۈكى توشقان.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
ug: ھېسابات نامىڭىز ياكى ئېلخەت ئادرېسىڭىزنى كىرگۈزۈپ، پاولىڭىزنى قايتا سەپلەشنى تەلەپ قىلىڭ.

en: Enter your email address to request a password reset.
ug: ئېلخەت ئادرېسىڭىزنى كىرگۈزۈپ پارولىڭىزنى قايتا سەپلەشنى تەلەپ قىلىڭ.

en: Password reset requested.
ug: پارولىڭىزنى قايتا سەپلەش تەلەپ قىلىندى.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
ug: پارولنى قايتا سەپلەش جەريانىنى تاماملاش ئۈچۈن ھېساباتىڭىزنىڭ ئەسلىگە كەلتۈرۈش ئاچقۇچىنى كىرگۈزۈڭ

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
ug: ساقلىغۇچى پاش قىلغۇچىنىڭ كىملىگىنى زىيارەت قىلىشنى تەلەپ قىلدى.

en: Date of the request
ug: تەلەپ قىلغان چېسلا

en: Show
ug: كۆرسەت

en: Congratulations!
ug: تەبرىكلەيمىز!

en: You have completed the platform activation.
ug: سىز سۇپا ئاكتىپلاشنى تاماملىدىڭىز.

en: Success!
ug: مۇۋەپپىقىيەتلىك!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
ug: سىزنىڭ پاش قىلىش سۇپىڭىز تەييار بولاي دەپ قالدى!

en: Check your inbox to activate it.
ug: ئېلخەت ساندۇقىڭىزنى تەكشۈرۈپ ئۇنى ئاكتىپلاڭ.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
ug: ئەگەر 24 سائەتكىچە ئاكتىپلىمىسڭىز، بۇ سۇپا ئاپتوماتىك ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Sign up
ug: تىزىملىتىڭ

en: Confirmation
ug: جەزملەڭ

en: Invalid confirmation
ug: ئىناۋەتسىز جەزىملەش

en: Invalid phone number
ug: ئىناۋەتسىز تېلېفون نومۇرى

en: Address
ug: ئادرېس

en: Tax code
ug: باج كودى

en: The answer is too short
ug: جاۋاپ بەك قىسقا

en: The specified input is not valid.
ug: كۆرسەتكەن كىرگۈزۈش ئىناۋەتسىز.

en: The specified input is not valid:
ug: كۆرسەتكەن كىرگۈزۈش ئىناۋەتسىز:

en: please enter a valid email address.
ug: ئىناەتلىك بىر ئېلخەت ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ.

en: please enter numbers only.
ug: پەقەتلا سان كىرگۈزۈڭ

en: Submissions disabled
ug: يوللاش توختىتىلدى

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
ug: سىز مۇلازىمېتىرغا نامسىزلاشماي تۇرۇپ ئۇلىنىۋاتىسىز، ھەمدە بۇ مۇلازىمېتىر پەقەت نامسىز يوللاشنىلا قوللايدۇ

en: Your report was successful.
ug: مەلۇماتىڭىز مۇۋەپپىقىيەتلىك بولدى.

en: Remember your receipt for this report.
ug: بۇ مەلۇماتنىڭ تالونىنى ئېسىڭىزدە تۇتۇڭ.

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
ug: تىزىمغا كىرىش ئۈچۈن 16 خانىلىق تالون كودىنى ئىشلىتىڭ. ئۇ سىزنىڭ بىز ئەۋەتكەن ھەرقانداق ئۇچۇرنى كۆرۈشىڭىز، ھەمدە قوشۇمچە ئۇچۇر قوشۇشىڭىزغا رۇخسەت قىلىدۇ.

en: View your report
ug: مەلۇماتىڭىزنى كۆرۈڭ

en: Recipient selection
ug: تاپشۇرىۋالغۇچى تاللاش

en: Select the recipients of your report:
ug: مەلۇماتىڭىزنى تاپشۇرىۋالغۇچىلارنى تاللاڭ

en: Recipients selected:
ug: تاللانغان تاپشۇرىۋالغۇچىلار:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
ug: تاللاشقا بولىدىغان تاپشۇرىۋالغۇچىلار سان چېكىگە يەتتىڭىز.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
ug: تۆۋەندىكى تاپشۇرىۋالغۇچىلار سىزنىڭ مەلۇماتىڭىزنى تاشۇرىۋالىدۇ ۋە تاللاشتىن قالدۇرالمايسىز:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
ug: بۇ قەدەمدە تۆۋەندىكى سۇئاللارغا بېرىلگەن جاۋاپلار خاتا ياكى ئىناۋەتسىز.

en: You must select at least one recipient.
ug: ئاز دېگەندە بىر تاپشۇرىۋالغۇچى تاللىشىڭىز كېرەك.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
ug: ھۆججەت(لەر)نىڭ يۈكلىنىپ بولىشىنى ساقلاۋاتىدۇ.

en: The following steps have errors:
ug: تۆۋەندىكى قەدەملەردە خاتالىق بار:

en: Hide
ug: يوشۇر

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
ug: تۆۋەندىكى قەدەممۇ-قەدەم سىزنىڭ ئۆز پاش قىلىش سۇپىڭىزنى قۇرۇپ چىقىشىڭىزغا يېتەكچىلىك قىلىدۇ.

en: Please choose a configuration profile:
ug: بىر سەپلىمە تەرجىمھالى تاللاڭ:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
ug: بۇ باشقۇرغۇچىغا ئىشلەتكۇچىلەرنىڭ پارولىنى قايتا سەپلەش ئىمكانىيىتى بېرىڭ.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
ug: ئەگەر تاپشۇرىۋالغۇچىلار پارولىنى يۈتتۈرۈپ قويغاندا ئەھۋاللاردا، مەلۇماتلارنى قوغداپ قالماقچى بولسىڭىز، بۇ تاللاشنى تاللىشىڭىزنى تەۋسىيە قىلىمىز. يەنە بىر تەرەپتىن، ئەگەر سىز پەقەت تابشۇرىۋالغۇچىلارلا يوللانمىلارنى زىيارەت قىلالايدىغان بىر سىستېما قۇرماقچى بولسىڭىز، بۇ تاللاشنى تاللىشىڭىزنى تەۋسىيە قىلمايمىز.

en: Please choose a different username.
ug: پەرقلىق بىر ئىشلەتكۈچى نامى تاللاڭ.

en: I have read and agree to the terms of the license.
ug: مەن ئىجازەت شەرتلىرىنى ئوقۇدۇم ھەمدە قوشۇلىمەن.

en: You have completed the platform wizard.
ug: سۇپا سېھىرگەرىنى پۈتتتۈردىڭىز.

en: Please summarize your report in a few words.
ug: ئىككى ئېغىز گەپ بىلەن مەلۇماتىڭىزنى چۈشەندۈرۈڭ.

en: Describe your report in detail.
ug: دوكلاتىڭىزنى تەپسىلىي چۈشەندۈرۈڭ.

en: Do you want to provide your identification information?
ug: كىملىك ئۇچۇرلىرىڭىزنى تەمىنلەشنى خالامسىز؟

en: First name
ug: ئىسمى

en: Last name
ug: فامىلىسى

en: Alternative contact method
ug: باشقا ئالاقە ئۇسۇلى

en: I prefer to be contacted via this platform only
ug: پەقەتلا بۇ سۇپا ئارقىلىق مېنىڭ بىلەن ئالاقىلاشسۇن

en: Other
ug: باشقا

en: Dear {RecipientName},
ug: ‏قەدىرلىك {RecipientName}،

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
ug: سىزگە بۇ: {Site} سىستېمىسىدا بىر ھېساب قۇرۇلغانلىقى ئۈچۈن، مەزكۇر ئېلخەتنى تاپشۇرىۋالدىڭىز

en: Username: {Username}
ug: ئىشلەتكۈچى نامى: {Username}

en: Activation link: {Url}
ug: ئاكتىپلاش ئۇلانمىسى: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
ug: ھېساباتنى ئاكتىپلاشنى داۋاملاشتۇرۇش ۋە پارولىڭىزنى سەپلەش ئۈچۈن، ئاكتىپلاش ئۇلانمىسىنىڭ ئۈستىگە چېكىڭ.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
ug: مۇۋەپپىقىيەتلىك ئاكتىپلىغاندىن كېيىن سىز  كەينىدىكى ئۇلانما ئارقىلىق سىستېمىنى زىيارەت قىلالايسىز: {LoginUrl}

en: Kind regards,
ug: ھۆرمەت بىلەن،

en: Account activation
ug: ھېساپ ئاكتىپلاش

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
ug: پاش قىلىش سۇپىڭىزنى ھازىر بۇ يەردىن زىيارەت قىلغىلى بولىدۇ:

en: To log in, visit:
ug: تىزىمغا كىرىش ئۈچۈن، كۆرۈڭ:

en: Users' credentials:
ug: ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ كىملىكلىرى:

en: The platform will be automatically deleted on:
ug: سۇپا بۇ ۋاقىتتا ئاپتوماتىك ئۆچۈرۈلگۈسى:

en: Access instructions
ug: زىيارەت كۆرسەتمىلىرى

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
ug: يېقىندىن بۇيان پائالىيەتلەرنىڭ سانى نورمال ۋاقىتتىكىدىن كۆپىيىپ كەتكەندەك قىلىدۇ.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
ug: بۇ بەلكىم بىر ھۇجۇم (مەسىلەن بەزىلەر ساختا ئۇچۇر بىلەن سىستېمىڭىزنى تولدۇرىۋاتقان) نىڭ ئالامىتى بولىشى ياكى تۈرىڭىزنىڭ نامى چىقىشىغا ئەگىشىپ كېلىپ چىققان بىر دەملىك ئىشلىتىش پەللىسى بولىشىمۇ مۈمكىن.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
ug: بۇنىڭ بىر نورمال ئىشمۇ ئەمەسلىگىنى ئايرىش ئۈچۈن، مەسىلىنى تەكشۈرۈڭ.

en: The activities with unusual stats are:
ug: بىنورمال پائالىيەتلەرنىڭ ئىستاتىستىكىسى بۇلار:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
ug: مۇلازىمېتېر يېڭى مەلۇماتنىڭ ساقلىنىشىغا كاپالەتلىك قىلالمىغاچقا، يوللاش توختۇتۇپ قويۇلدى.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
ug: مۇلازىمېتىردا تېخىمۇ كۆپ دېسكا بوشلۇقى قۇرۇش ئۈچۈن, تېخنىكىلىق قوللاش تەلەپ قىلىشنى ئويلىشىڭ.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
ug: ‏GlobaLeaks تېخنىكىسى مۇلازىمېتىر ھالىتىنى تەكشۈرۈش زاپچاسلىرىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ. ئۇلار دىققىتىڭىزگە ئەرزىگۈدەك بىرەر ئەھۋال بولغاندا سىزنى ئاگاھلاندۇرىدۇ.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
ug: تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇر ئۈچۈن، باشقۇرغۇچى ئارا يۈزىگە كىرىپ «سىستېما ھالەتلىرى» ۋە «بىنورماللىقلار» بۆلىمىگە قاراڭ.

en: Anomaly detected in {NodeName}
ug: ‏{NodeName} نىڭ ئىچىدە بىنورماللىق بايقالدى

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
ug: بۇ ئېلخەت تۆۋەندىكى ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ PGP ئاچقۇچىنىڭ سۈرۈكى توشاي دەپ قالغانلىقى ياكى ئاللىقاچان توشقانلىغىنى بىلدۈرۈش ئۈچۈندۇر.

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
ug: ئىناۋەتلىك بىر PGP ئاچقۇچى بولمىسا، مۇلازىمېتىر ئۇلارغا شىفرىلەنگەن ئۇقتۇرۇشلار ئەۋەتەلمەيدۇ.

en: PGP key expiration alert
ug: PGP ئاچقۇچ سۈرۈك ئاگاھلاندۇرىشى

en: A new whistleblowing site has been registered.
ug: بىر يېڭى پاش قىلىش سۇپىسى تىزىملىتىلدى.

en: Registration data:
ug: تىزىملىتىش مەلۇماتلىرى:

en: Site: {Url}
ug: بېكەت: {Url}

en: Name: {Name}
ug: نامى: {Name}

en: Email: {Email}
ug: ئېلخەت: {Email}

en: New whistleblowing site registered
ug: يېڭى پاش قىلىش بېكىتى تىزىملاتتى

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
ug: بۇ سۇپىنىڭ باشقۇرغۇچى ئارا يۈزىدىن ئەۋەتىلگەن بىر سىناق ئېلخەتى.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
ug: بۇ ئېلخەتنى تاپشۇرىۋېلىشىڭىز، مۇلازىمېتىرىڭىزنىڭ SMTP ئېلخەت مۇلازىمېتىرى بىلەن كىملىك توغرۇلىيالىغانلىقى ۋە ئالاقە قىلالىغانلىقىنى كۆرسۈتىدۇ.

en: Test email
ug: سىناق ئېلخەت

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
ug: بۇ ئېلخەت، سىزگە سىزنىڭ ئېلخەت ئادرېسىڭىزنىڭ {NewEmailAddress} گە ئۆزگەرتىش تەلەپ قىلىنغىنىنى ئۇقتۇرۇش ئۈچۈندۇر.

en: Click the following link to validate this change:
ug: تۆۋەندىكى ئۇلانمىنى چېكىپ، بۇ ئۆزگەرتىشنى دەلىللەڭ:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
ug: بۇ ئۆزگەرتىشنى ئەگەر سىز تەلەپ قىلمىغان بولسىڭىز، پارولىڭىزنى ئۆزگەرتىڭ ۋە سىستېما باشقۇرغۇچى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: Email change request
ug: ئېلخەت ئۆزگەرتىش تەلىپى

en: From: {Author}
ug: ئەۋەتكۈچى: {Author}

en: Date: {EventTime}
ug: چىسلا: {EventTime}

en: From: Whistleblower
ug: ئەۋەتكۈچى: پاش قىلغۇچى

en: Date: {SubmissionDate}
ug: چىسلا: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
ug: بەلگە: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
ug: ھالەت: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
ug: سۇپىغا قاچىلانغان HTTPS گۇۋاھنامىسىنىڭ سۈرۈكى توشقان ياكى توشۇش ئالدىدا.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
ug: سۈرۈك چېسلا: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
ug: ئىناۋەتلىك بىر گۇۋاھنامە بولمىسا، سۇپىنى پەقەت Tor ئارقىلىقلا  بىخەتەر زىيارەت قىلغىلى بولىدۇ.

en: Log in to solve the issue.
ug: مەسىلىنى ھەل قىلىش ئۈچۈن تىزىمغا كىرىڭ.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
ug: HTTPS گۇۋاھنامىسى ئۈچۈن سۈرىكى توشۇش ئاگاھلاندۇرىشى

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
ug: بۈگۈن پىلانلانغان ئاپتوماتىك HTTPS گۇۋاھنامىسىنى يېڭىلاش مەغلۇب بولدى.

en: The system will keep trying.
ug: سىستېما داۋاملىق قايتا سىنايدۇ.

en: Failed HTTPS certificate renewal
ug: ‏HTTPS گۇۋاھنامىسىنى يېڭىلاش مەغلۇپ بولدى.

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ug: بۇ ئېلخەت سىزگە ساقلىغۇچىنىڭ {TipNum} لۇق مەلۇماتنىڭ پاش قىلغۇچى كىملىكىنى زىيارەت قىلىشنىڭىزغا ھوقۇق بەرگەنلىكىنى ئۇقتۇرۇش ئۈچۈندۇر.

en: The report can be accessed at:
ug: مەلۇماتنى بۇ يەردىن كۆرەلەيسىز:

en: Access to whistleblower's identity authorized
ug: پاش قىلغۇچىنىڭ كىملىكىنى زىيارەت قىلىشقا ھوقۇق بېرىلدى

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ug: بۇ ئېلخەت سىزگە ساقلىغۇچىنىڭ {TipNum} لۇق مەلۇماتىنىڭ پاش قىلغۇچى كىملىكىنى زىيارەت قىلىشنىڭىزنى رەت قىلغىنىنى ئۇقتۇرۇش ئۈچۈندۇر.

en: Access to whistleblower's identity denied
ug: پاش قىلغۇچىنىڭ كىملىكىنى زىيارەت قىلىش رەت قىلىندى

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
ug: بۇ ئېلخەت سىزگە تاپشۇرىۋالغۇچىنىڭ {TipNum} لۇق مەلۇماتنىڭ پاش قىلغۇچىسىنىڭ كىملىكىنى زىيارەت قىلىشنى تەلەپ قىلغىنىنى ئۇقتۇرۇش ئۈچۈندۇر.

en: The request can be accessed at:
ug: تەلەپنى بۇ يەردىن كۆرەلەيسىز:

en: New request of access to a whistleblower's identity
ug: پاش قىلغۇچىنىڭ كىملىكىنى زىيارەت قىلىش يېڭى تەلىپى

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
ug: بۇ ئېلخەت سىزگە {TipNum} لۇق مەلۇماتنىڭ پاش قىلغۇچىسىنىڭ ئۆز كىملكىنى تەمىنلىگەنلىكىنى ئۇقتۇرۇش ئۈچۈندۇر.

en: The whistleblower has provided their identity
ug: بۇ پاش قىلغۇچىلار ئۆز كىملىكلىرىنى تەمىنلىگەن.

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
ug: بۇ ئېلخەتنى، {Username} ھېسابى ئۈچۈن پارولنى قايتا سەپلەش تەلەپ قىلىنغانلىقى تاپشۇرىۋالدىڭىز.

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
ug: ئەگەر بۇنى تەلەپ قىلمىغان بولسىڭىز، بۇ ئېلخەتنى خاتىرجەم نەزەردىن ساقىت قىلىپ، ئۆچۈرىۋەتسىڭىز بولىدۇ.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
ug: تەلىپىڭىزنى كەينىدىكى ئۇلانمىنى چېكىش ئارقىلىق جەزملىيەلەيسىز:

en: Password reset instructions
ug: پارول قايتا سەپلەش كۆرسەتمىسى

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
ug: بۇ ئېلخەت سىزگە PGP ئاچقۇچىڭىزنىڭ سۈرىكى توشاي دەپ قالغانلىقى ياكى ئاللىقاچان توشقانلىغىنى بىلدۈرۈش ئۈچۈندۇر.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
ug: سۇپىدىكى مەۋجۇت ئاچقۇچنىڭ ئۈنۈملۈك ۋاقتىنى ئۇزارتىشىڭىز ۋە يېڭىلىشىڭىز، ياكى يېڭى بىر ئاچقۇچ يۈكلىشىڭىز كېرەك.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
ug: ئىناۋەتلىك بىر PGP ئاچقۇچى بولمىسا، مۇلازىمېتېر سىزگە تەمىنلىگەن مەلۇماتلارنى شىفرىلىيەلمەيدۇ.

en: Click the link to activate the platform:
ug: ئۇلانمىنى چېكىپ سۇپىنى بۇ ئاكتىپلاڭ:

en: Activation
ug: ئاكتىپلاش

en: A software update is available.
ug: بىر يۇمشاق دېتال يېڭىلانمىسى بار

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
ug: سۇپىنى يېڭىلاپ تۈرۈش ياخشى بىخەتەرلىك ئەمىلىيىتى.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
ug: يېڭى نەشردىكى يېڭى ئىقتىدارلار ۋە تۈزۈتىلگەن كەمتۈكلىكلەرنى بىلمەكچى بولسىڭىز، بۇ ئادرېستىكى ئۆزگەرتىش خاتىرىسىگە قارىغايسىز:  {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
ug: يۇمشاق دېتالنى يېڭىلاش كۆرسەتمىسى ئۈچۈن، بۇ يەردىكى ھۆججەتلەردىن پايدىلىنىڭ:  {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
ug: بۇ ئېلخەت سىزگە تاپشۇرىۋالغۇچىنىڭ بىر ياكى بىر نەچچە مەلۇماتنى زىيارەت ھوقۇقى بەرگەنلىكىنى ئۇقتۇرۇش ئۈچۈندۇر.

en: New report
ug: يېڭى مەلۇمات

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
ug: ئەڭ بۇرۇنقى سۈرۈك ۋاقتى: {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
ug: ئۆچۈرۈلۈشتىن بۇرۇن ئۇلارنى تەكشۈرۈشنى ئۇنۇتماڭ.

en: Some reports will expire soon
ug: بەزى مەلۇماتلارنىڭ يېقىندا سۈرىكى توشىدۇ

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
ug: بۇ ئېلخەت، بىر پاش قىلغۇچىنىڭ سىزنى ئۆز مەلۇماتىدا قىممەتلىك تاپشۇرىۋالغۇچى، دەپ تاللىغانلىقىنى ئۇقتۇرۇش ئۈچۈندۇر.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
ug: بۇ يەردىكى ئۇچۇرلار ۋە ماتېرىياللارغا ئالاھىدە ئەھمىيەت بېرىشىڭىز تەلەپ قىلىنىدۇ. ئېسىڭىزدە بولسۇنكى ، پاش قىلغۇچىلار كۆپىنچە ئومۇمنىڭ مەنپەئەتى ئۈچۈن چوڭ خەتەرگە تەۋەككۈل قىلىدۇ. سۇڭا بۇ مەلۇماتتا تەمىنلەنگەن ماتېرىياللار ئىنتايىن مۇھىم، دەپ قارىلىشى كېرەك.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
ug: بۇ ئېلخەت سىزگە بىر مەۋجۇت مەلۇماتنىڭ يېڭىلانغانلىقىنى ئۇقتۇرۇش ئۈچۈندۇر.

en: Report updated
ug: مەلۇمات يېڭىلاندى

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
ug: بۇ ئېلخەت سىزگە نۆۋەتتىكى ئوقۇلمىغان ياكى يېڭىلانغان مەلۇماتلارنى خاتىرىلىتىش ئۈچۈندۇر.

en: Reminder about unread or updated reports
ug: ئوقۇلمىغان ياكى يېڭىلانغان مەلۇماتارنى خاتىرىلاتقۇچى

en: Role: {Role}
ug: رولى: {Role}

en: Password: {Password}
ug: پارول: {Password}
