GlobaLeaks - en to tt translation catalogue (565 entries)

en: Log in
tt: Керү

en: Theme customization
tt: Теманы шәхси көйләү

en: Languages
tt: Телләр

en: Text customization
tt: Текстны шәхси көйләү

en: Question templates
tt: Сорау өлгеләре

en: Questionnaires
tt: Сораулыклар

en: Add new questionnaire
tt: Яңа сораулык өстәү

en: Home
tt: Баш бит

en: Changelog
tt: Үзгәрешләр журналы

en: License
tt: Лицензия

en: Templates
tt: Өлгеләр

en: Delete
tt: Бетерү

en: Anomalies
tt: Аномалияләр

en: Preferences
tt: Өстенлекле көйләүләр

en: file unavailable
tt: Файлны кулланып булмый

en: Date
tt: Дата

en: Expiration date
tt: Вакыты чыгу датасы

en: Last Access
tt: Cоңгы керү

en: Files
tt: Файллар

en: Comments
tt: Комментарийлар

en: Messages
tt: Хәбәрләр

en: Details
tt: Тәфсилле мәгълүмат

en: Platform wizard
tt: Платформа остасы

en: CREDIT CARD
tt: КРЕДИТ КАРТАСЫ

en: YOUR NAME
tt: ИСЕМЕГЕЗ

en: Label the report
tt: Хисапны тамгалау

en: Postpone the expiration date
tt: Вакыты чыгу датасын кичектерү

en: Select all
tt: Барысын да тамгалау

en: Deselect all
tt: Берсен дә тамгаламау

en: Refresh
tt: Яңарту

en: Preview
tt: Карап алу

en: The whistleblower has already read the last update
tt: Мәгълүмат җиткерүче соңгы яңартуны укыды инде

en: The whistleblower has not read the last update yet
tt: Мәгълүмат җиткерүче соңгы яңартуны әле укымады

en: Move up
tt: Өскә күчерү

en: Move down
tt: Аска күчерү

en: Move left
tt: Сулга күчерү

en: Move right
tt: Уңга күчерү

en: Import
tt: Импортлау

en: Export
tt: Экспортлау

en: Save all
tt: Барысын да саклау

en: Access control
tt: Керү белән идарә итү

en: Number
tt: Сан

en: Email
tt: Электрон почта

en: Regular expression validator
tt: Даими гыйбарәләр валидаторы

en: Minimum number of input characters
tt: Кертү символларының минималь саны

en: Maximum number of input characters
tt: Кертү символларының максималь саны

en: Earliest selectable date
tt: Иң беренче сайланган дата

en: Latest selectable date
tt: Иң соңгы сайланган дата

en: 0 = auto
tt: 0 = авто

en: Yes
tt: Әйе

en: No
tt: Юк

en: Attachment
tt: Кертелмә

en: Attachments
tt: Кертелмәләр

en: Change your password
tt: Серсүзегезне үзгәртегез

en: User
tt: Кулланучы

en: Motivation
tt: Сәбәп

en: Status
tt: Халәт

en: Request motivation
tt: Cорау сәбәбе

en: Reply motivation
tt: Җавап сәбәбе

en: Request status
tt: Сорау халәте

en: Custodian
tt: Җаваплы зат

en: Identity
tt: Идентификатор

en: Access requested
tt: Керү мөмкинлеге соралды

en: Request access to the whistleblower's identity
tt: Мәгълүмат җиткерүченең идентификаторына керү мөмкинлеген сорау

en: Please write a motivation
tt: Зинһар, сәбәпне языгыз

en: Reply to the request
tt: Сорауга җавап бирү

en: Authorized
tt: Рөхсәт ителде

en: Denied
tt: Тыелды

en: Waiting for authorization
tt: Авторизацияне көтү

en: New request
tt: Яңа сорау

en: Authorize
tt: Рөхсәт итү

en: Deny
tt: Тыю

en: Deny access to the whistleblower's identity
tt: Мәгълүмат җиткерүченең идентификаторына керүне тыю

en: Authorize access to the whistleblower's identity
tt: Мәгълүмат җиткерүченең идентификаторына керергә рөхсәт бирү

en: URL redirects
tt: URL юнәлешне үзгәртә

en: Anomaly detection thresholds
tt: Аномалияне ачыклау чикләре

en: Available disk space
tt: Дискта кулланырга мөмкин булган урын

en: Last update
tt: Соңгы яңарту

en: Disable notifications to administrators
tt: Администраторлар өчен белдерүләрны сүндерү

en: Disable notifications to custodians
tt: Җаваплы затлар өчен белдерүләрны сүндерү

en: Disable notifications to recipients
tt: Алучылар өчен белдерүләрны сүндерү

en: Score
tt: Исәп

en: Trigger question
tt: Сорау чыгарту

en: Triggered by score:
tt: Исәп белән чыгарылды:

en: Weak
tt: Зәгыйфь

en: Acceptable
tt: Кабул итәрлек

en: Strong
tt: Ышанычлы

en: Silence email notifications
tt: Электрон почта аша белдерүләрне сүндерү

en: Turn on email notifications
tt: Электрон почта аша хәбәрләрне кабызу

en: Input validation
tt: Кертүне тикшерү

en: Email address
tt: Электрон почта адресы

en: Custom
tt: Шәхси көйләүләр

en: None
tt: Бернинди дә юк

en: Regular expression
tt: Регуляр гыйбарә

en: Search
tt: Эзләү

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
tt: Бу кулланучы тексты платформада бүтән күрсәтелми. Башлангыч текст үзгәртелде яисә бетерелде.

en: Audit log
tt: Аудит журналы

en: Stats
tt: Статистика

en: Activities
tt: Гамәлләр

en: Reports
tt: Хисаплар

en: Users
tt: Кулланучылар

en: From
tt: Кемнән

en: Number of downloads
tt: Йөкләүләр саны

en: File size not accepted.
tt: Файл күләме кабул ителмәде.

en: Maximum file size is:
tt: Файлның максималь күләме:

en: Scheduled jobs
tt: Планлаштырылган биремнәр

en: Regenerate
tt: Яңадан төзү

en: Display options alphabetically
tt: Опцияләрне алфавит тәртибендә күрсәтү

en: Enable email notifications for:
tt: Электрон почта аша белдерүләргә түбәндәгеләр өчен рөхсәт итү:

en: Disable
tt: Cүндерү

en: Remove
tt: Бетерү

en: Use as default
tt: Килешенгәнчә куллану

en: Collapse
tt: Төрү

en: Expand
tt: Җәеп күрсәтү

en: Select
tt: Сайлау

en: Deselect
tt: Cайлап алуны бетерергә

en: Surname
tt: Фамилия

en: New
tt: Яңа

en: Opened
tt: Ачылды

en: Closed
tt: Ябылды

en: Placeholder
tt: Тутыргыч

en: Print
tt: Бастыру

en: Previous
tt: Әүвәлге

en: Next
tt: Киләсе

en: First
tt: Беренче

en: Last
tt: Соңгы

en: Send a test email to your email address.
tt: Электрон почта адресыгызга тикшерү өчен электрон хәбәр җибәрегез.

en: Block the submission
tt: Документ җибәрүне блоклау

en: Skip the recipient account creation.
tt: Алучының шәхси сәхифәсен ясауны калдырып үтегез.

en: Send activation link
tt: Активлаштыру сылтамасын җибәрү

en: Password reset
tt: Парольне алыштыру

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
tt: Бер яки берничә алучы әле системага беренче керүне башкармаган. Бу – алар хисаплар алмаячак дигән сүз.

en: This user has not performed the first login yet.
tt: Бу кулланучы әле системага беренче керүне башкармады.

en: seconds
tt: секундлар

en: This domain name is not available.
tt: Бу домен исемен куллану мөмкин түгел.

en: Mark as important
tt: Мөһим буларак тамгалау

en: Copy to clipboard
tt: Алмашу буферына күчереп алу

en: Logout
tt: Чыгу

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
tt: Бу алучыга кулланучыларны хисапларга кертү мөмкинлеген бирү

en: Grant access
tt: Керү мөмкинлеге бирү

en: Revoke access
tt: Керү мөмкинлеген бетерү

en: File a report
tt: Хисап бирү

en: Before proceeding, please set a new password.
tt: Дәвам итү өчен, зинһар, яңа серсүз урнаштырыгыз.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
tt: Дәвам итәр алдыннан, зинһар, ике адымлы аутентификацияне кабызыгыз.

en: Enable
tt: Кабызу

en: Low
tt: Түбән

en: High
tt: Югары

en: megabytes
tt: мегабайтлар

en: percentage
tt: процент

en: Save
tt: Саклау

en: Type
tt: Төр

en: Severity
tt: Җитдилек

en: Object
tt: Объект

en: ID
tt: Идентификация номеры

en: Username
tt: Кулланучы исеме

en: Role
tt: Роль

en: Name
tt: Исем

en: Creation date
tt: Төзү датасы

en: Last access
tt: Cоңгы керү

en: Whistleblower's last access
tt: Мәгълүмат җиткерүченең соңгы керүе

en: Substatuses
tt: Эчке статуслар

en: Add
tt: Өстәү

en: Label
tt: Тамга

en: This field is mandatory
tt: Бу кыр мәҗбүри

en: Edit
tt: Үзгәртү

en: Cancel
tt: Баш тарту

en: Report statuses
tt: Хисап статусы

en: Hidden
tt: Яшерен

en: Description
tt: Тасвирлама

en: Questionnaire
tt: Сораулык

en: Recipients
tt: Алучылар

en: days
tt: көннәр

en: Set the value to 0 to disable this feature.
tt: Бу функцияне сүндерү өчен санны "0" итеп кертегез.

en: Show the questionnaire navigation interface
tt: Сораулык буенче навигация интерфейсын күрсәтү

en: Allow whistleblowers to select their recipients
tt: Мәгълүмат җиткерүчеләргә алучыларны сайларга рөхсәт итү

en: Select all recipients by default
tt: Барлык алучыларны килешенгәнчә сайлау

en: Maximum number of selectable recipients:
tt: Сайлана торган алучыларның максималь саны:

en: Show recipients in alphabetical order
tt: Алучыларны алфавит тәртибендә күрсәтү

en: Show recipient details on the status page of the report
tt: Хисап статусы битендә алучы мәгълүматын күрсәтү

en: Enable comments
tt: Комментарийларны кабызу

en: Allow the whistleblower to write comments
tt: Мәгълүмат җиткерүчегә комментарий язарга рөхсәт итү

en: Enable private messages
tt: Хосусый хәбәрләрне кабызу

en: Allow the whistleblower to send messages
tt: Мәгълүмат җиткерүчегә хәбәр җибәрүне рөхсәт итү

en: Allow the whistleblower to add attachments
tt: Мәгълүмат җиткерүчегә хисапка кертелмәләр өстәргә рөхсәт итү

en: Additional questionnaire
tt: Өстәмә сораулык

en: Scoring system options
tt: Баллы бәяләмә системасы көйләүләре

en: Threshold
tt: Чик

en: Value
tt: Дәрәҗә

en: Medium
tt: Уртача

en: Software version:
tt: Программа версиясе:

en: Restrict access to specific IP addresses
tt: Билгеле IP адресларга керү мөмкинлеген чикләү

en: Enabled
tt: Кабызылган

en: Allowed IP addresses
tt: Рөхсәт ителгән IP адреслар

en: Admin
tt: Администратор

en: Recipient
tt: Алучы

en: Each entry must be separated with a comma.
tt: Һәр язма өтер белән аерылырга тиеш.

en: Example:
tt: Мисал:

en: Hostname
tt: Хост исеме

en: Organization
tt: Оешма

en: Invalid email address
tt: Ярашсыз электрон почта адресы

en: City
tt: Шәһәр

en: Country
tt: Ил

en: Country code
tt: Ил коды

en: Generate
tt: Төзү

en: Private Key
tt: Xосусый ачкыч

en: Certificate Signing Request
tt: Сертификатка кул куюны сорау

en: Download
tt: Йөкләп алу

en: Certificate
tt: Сертификат

en: Valid until:
tt: Соңгы куллану вакыты:

en: Issuer:
tt: Биргән орган:

en: Intermediate Certificates
tt: Арадаш сертификатлар

en: Reset
tt: Ташлату

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
tt: Платформа бу интерфейс аша HTTPS конфигурациясен саклап тора.

en: Automatic configuration
tt: Автомат конфигурация

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
tt: Автомат HTTPS конфигурациясен кулланганда, «Let's Encrypt» үзәгеннән сертификатларны сорау, рөхсәт алу һәм яңарту процессы белән тулысынча идарә ителәчәк.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
tt: Платформа ачык IP аша тоташырга тиеш, сайланган хост исемендә бу адреска сылтамалы тиешле DNS язмасы булырга тиеш.

en: Proceed
tt: Дәвам итү

en: Manual configuration
tt: Кулидарәле конфигурация

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
tt: Кулдан көйләү остасы сезгә альтернатив сертификат үзәгеннән HTTPS протоколын урнаштыру күрсәтмәләрен бирәчәк.

en: Disabled
tt: Cүндерелгән

en: Auto-renewal
tt: Автомат яңарту

en: Tor Onion Service
tt: Tor Onion хезмәте

en: Anonymize outgoing connections
tt: Чыгыш бәйләнешләрне яшерү

en: Let the platform be reachable without Tor
tt: Платформага Tor программасыннан башка керергә рөхсәт итү

en: Roles enabled to use the platform without Tor
tt: Платформаны Tor программасыннан башка куллану өчен рольләр кабызылды

en: Whistleblower
tt: Мәгълүмат җиткерүче

en: To
tt: Кемгә

en: SMTP email address
tt: SMTP электрон почта адресы

en: SMTP server address
tt: SMTP сервер адресы

en: SMTP server port
tt: SMTP сервер порты

en: Security
tt: Иминлек

en: Require authentication
tt: Аутентификацияне таләп ителә

en: Password
tt: Пароль

en: Number of hours before sending a report expiration alert
tt: Хисапның вакыты чыгу турында белдерү җибәргәнче сәгатьләр саны

en: Test the configuration
tt: Конфигурацияне тикшерү

en: Reset SMTP configuration
tt: SMTP конфигурациясен ташлату

en: Reset notification templates to default
tt: Килешенгәнчә белдерү өлгеләрен ташлату

en: Template
tt: Өлге

en: Question
tt: Сорау

en: Single-line text input
tt: Бер юллы текстны кертү

en: Multi-line text input
tt: Күп юллы текстны кертү

en: Selection box
tt: Сайлау кыры

en: Multiple choice input
tt: Берничә вариантта кертү

en: Checkbox
tt: Байракчык кую кыры

en: Terms of service
tt: Хезмәт күрсәтү шартлары

en: Date range
tt: Дата диапазоны

en: Group of questions
tt: Сораулар төркеме

en: Row
tt: Юл

en: Column
tt: Багана

en: Width
tt: Киңлек

en: Question group
tt: Сораулар төркеме

en: Hint
tt: Ярдәм

en: Mandatory
tt: Таләп ителә

en: Accept multiple file uploads
tt: Берничә файл йөкләүне рөхсәт итү

en: Accept multiple answers
tt: Берничә җавапны кабул итү

en: Template override
tt: Өлгене үзгәртеп язу

en: Phone number
tt: Телефон номеры

en: Text
tt: Текст

en: Checkbox label
tt: Байракчык кырында тамга

en: Add multimedia content
tt: Мультимедиа контент өстәү

en: Image
tt: Сурәт

en: Audio
tt: Аудиоязма

en: Video
tt: Видеоязма

en: Trigger conditions
tt: Башлау шартлары

en: Sufficient
tt: Җитәрлек

en: Options
tt: Опцияләр

en: Addition
tt: Өстәмә

en: Multiplier
tt: Тапкырлаучы

en: Questions
tt: Сораулар

en: Add new question
tt: Яңа сорау өстәү

en: Add question from template
tt: Өлгедән сорау өстәгез

en: Duplicate
tt: Кабатлау

en: Steps
tt: Адымнар

en: Logo
tt: Логотип

en: Project name
tt: Проект исеме

en: Homepage title
tt: Баш бит башисеме

en: Presentation
tt: Презентация

en: Question to solicit possible whistleblowers
tt: Ихтимал мәгълүмат җиткерүчеләрне күбәйтү өчен сорау.

en: Whistleblowing button
tt: Мәгълүмат җиткерүче төймәсе

en: Disclaimer
tt: Җаваплылыктан баш тарту

en: Footer
tt: Аскы колонтитул

en: Upload
tt: Йөкләп җибәрү

en: Language:
tt: Тел:

en: Add custom text
tt: Кулланучы текстын өстәү

en: Custom text
tt: Кулланучы тексты

en: Original text
tt: Башлангыч текст

en: Original translation
tt: Башлангыч тәрҗемә

en: Custom translation
tt:  Кулланучы тәрҗемәсе

en: Disable submissions
tt: Документ җибәрүне сүндерү

en: Enable encryption
tt: Шифрлауны кабызу

en: Enable administrators to change user passwords
tt: Администраторларга кулланучыларның серсүзләрен үзгәртергә рөхсәт итү

en: Administrators authorized to change user passwords:
tt: Администраторлар кулланучыларның серсүзләрен үзгәртергә хокуклы:

en: Enable multisite feature
tt: Күп сайт белән идарә функциясен кабызу

en: Enable simplified login
tt: Гадиләштерелгән керүне кабызу

en: Enable search engines indexing
tt: Эзләү системаларында индекслануны кабызу

en: Default questionnaire
tt: Килешенгәнчә сораулык

en: Show contexts in alphabetical order
tt: Контекстларны алфавит тәртибендә күрсәтү

en: Size limit for file attachments
tt: Файл кертелмәләр өчен күләмне чикләү

en: Require two factor authentication
tt: Ике адымлы аутентификация таләп ителә

en: Password change interval
tt: Серсүзне үзгәртү интервалы

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
tt: Иминлеккә бәйле сәбәпләр аркасында регуляр рәвештә серсүзне үзгәртү таләп ителә.

en: Number of days till notifying unread reports to users
tt: Кулланучыларга укылмаган хисаплар турында белдерүгә кадәр көн саны

en: Disable the privacy panel
tt: Хосусыйлык панелен сүндерү

en: Enable custom privacy panel
tt: Кулланучы хосусыйлык панелен кабызу

en: Custom privacy panel
tt: Хосусыйлык панелен шәхсиләштерергә

en: Enable custodian user role
tt: Кулланучы өчен җаваплы зат ролен кабызу

en: Enable scoring system
tt: Баллы бәяләү системасын кабызу

en: Logging level
tt: Протокол алып бару дәрәҗәсе

en: Log accesses of internal users
tt: Эчке кулланучыларның керү тарихын журналга язу

en: Notify administrators of software problems
tt: Программа проблемалары турында администраторларга хәбәр итү

en: Notify developers of software problems
tt: Программа проблемалары турында җитештерүчеләргә хәбәр итү

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
tt: Бу функцияне кабызып, сез платформаның үсешенә һәм аның иминлегенә өлеш кертәчәксез.

en: Reset reports
tt: Хисапны ташлату

en: Case management
tt: Эш белән идарә итү

en: Sites
tt: Сайтлар

en: Mode:
tt: Режим:

en: Configure
tt: Көйләү

en: Subdomain
tt: Эчке домен

en: Creation date:
tt: Төзү датасы:

en: Root domain used for secondary sites
tt: Икенчел сайтлар өчен кулланылган тамыр домен

en: Use the first site for administrative purposes only
tt: Беренче сайтны административ максатлар өчен генә куллану

en: Allow users to sign up
tt: Кулланучыларга теркәлергә рөхсәт итү

en: Enable terms of service
tt: Куллану шартларын раслау

en: Title
tt: Башисем

en: Public name
tt: Ачык исем

en: Send reset link
tt: Ташлату сылтамасын җибәрү

en: Set password
tt: Серсүзе урнаштыру

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
tt: Сайланган серсүз бик зәгыйфь. Дөрес серсүз кимендә 12 символ озынлыкта булырга тиеш һәм төрле символлардан, шул исәптән, кимендә юл хәреф, баш хәреф, сан һәм махсус символдан торырга тиеш.

en: Force password change
tt: Серсүзне мәҗбүри үзгәртү

en: The user will be forced to change its password on next login.
tt: Кулланучы киләсе керүдә серсүзен үзгәртергә мәҗбүр булачак.

en: Disable two factor authentication
tt: Ике адымлы аутентификацияне cүндерү

en: Language
tt: Тел

en: Enable email notifications
tt: Электрон почта аша белдерүләрны кабызу

en: Details of the PGP key:
tt: PGP ачкычы турында тәфсилле мәгълүмат:

en: Fingerprint
tt: Бармак эзе

en: Set up encryption by providing a PGP public key
tt: Ачык PGP ачкыч биреп, шифрлауны көйләү

en: Give this admin ability to change user passwords
tt: Бу администраторга кулланучы серсүзләрен үзгәртү мөмкинлеге бирү

en: Forcefully selected
tt: Мәҗбүри сайланды

en: Allow the recipient to delete reports
tt: Алучыга хисапларны бетерергә рөхсәт итү

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
tt: Алучыга хисапның вакыты чыгу датасын кичектерергә рөхсәт итү

en: Give the user administrative access to the following features:
tt: Кулланучыга түбәндәге функцияләргә административ керү мөмкинлеген бирү:

en: Request date
tt: Сорау датасы

en: Report date
tt: Хисап датасы

en: Authorization
tt:  Авторизация

en: Requests
tt: Мөрәҗәгатьләр

en: The validation link is either incorrect or has expired.
tt: Раслау сылтамасы яраксыз яки сылтаманың вакыты чыккан.

en: Your new email address has been validated.
tt: Яңа электрон почта адресыгыз расланды.

en: Forgot password?
tt: Серсүзне оныттыгызмы?

en: Enter the two factor authentication code
tt: Ике адымлы аутентификация кодын кертегез

en: Authentication failed
tt: Аутентификация уңышсыз тәмамланды

en: The code is either invalid or expired.
tt: Код яраксыз яки аның вакыты чыккан.

en: Please select your account:
tt: Зинһар, шәхси сәхифәгезне сайлагыз:

en: Now type your password, then click 'Log in':
tt: Хәзер серсүзегезне кертегез һәм 'Керү' төймәсенә басыгыз:

en: Text shown after the user has selected the option.
tt: Кулланучы опцияне сайлаганнан соң күрсәтелә торган текст.

en: Confirm
tt: Раслау

en: Assign score points
tt: Бәяләмә баллары бирү

en: Are you sure?
tt: Моны раслыйсызмы?

en: Close
tt: Ябу

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
tt: Зинһар, барлык бәйләнгән мәгълүматларның бөтенләй бетереләчәген искә алыгыз.

en: Enable two factor authentication
tt: Ике адымлы аутентификацияне кабызу

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
tt: Башлар алдыннан, зинһар, түбәндәге документларны игътибар белән укыгыз:

en: Account recovery key
tt: Шәхси сәхифәгезне кайтару ачкычы

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
tt: Күчермә ясагыз һәм аны ышанычлы урында саклагыз. Әгәр серсүзегезне югалтсагыз, ул шәхси сәхифәгезгә мәгълүматны югалтмыйча керү мөмкинлеген кайтару өчен кирәк булачак.

en: Enter a name for the copy
tt: Күчереп алу өчен исем кертегез

en: Request support
tt: Ярдәм сорау

en: Thank you.
tt: Рәхмәт.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
tt: Без сезнең белән иң якын арада элемтәгә керергә тырышырбыз.

en: Submit
tt: Документ җибәрү

en: The connection is not secure.
tt: Бәйләнеш хәвефле.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
tt: Платформа әле HTTPS бәйләнешләре өчен көйләнмәгән һәм шуңа күрә аны сынау максатлары өчен генә кулланырга кирәк.

en: Please write a motivation for the reply
tt: Зинһар, җавап өчен сәбәп языгыз

en: Send
tt: Җибәрү

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
tt: Раслап, вакыты чыгу датасын бу көнгә кадәр кичектерәчәксез:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
tt: Бу демо-платформа, зинһар, аны чыннан да документлар җибәрү өчен кулланмагыз.

en: Install an authenticator app on your phone
tt: Телефоныгызга аутентификация кушымтасын урнаштыру

en: Scan the QR code with the app
tt: Кушымта белән QR кодны сканерлагыз

en: Error!
tt: Хата!

en: Internal server error
tt: Серверның эчке хатасы

en: Error on input validation
tt: Кертүне тикшерү хатасы

en: Resource not found
tt: Ресурс табылмады

en: Forbidden operation
tt: Тыелган гамәл

en: The specified old password is not valid
tt: Күрсәтелгән иске серсүз дөрес түгел

en: Resource can only be accessed via the Tor network
tt: Ресурсларга Tor челтәре аша гына кереп була

en: The upload request exceeds the size limit
tt: Йөкләү өчен файл күләме билгеләнгән чиктән артык

en: Current password
tt: Хәзерге серсүз

en: New password
tt: Яңа пароль

en: The new password must be different from the current one.
tt: Яңа серсүз хәзерге серсүздән аерылырга тиеш.

en: Type your new password again
tt: Яңа серсүзегезне кабат кертегез

en: The two passwords do not match
tt: Ике серсүз туры килми

en: Validation of email address change in progress.
tt: Электрон почта адресын үзгәртүне тикшерү дәвам итә.

en: Please check your inbox for further instructions.
tt: Зинһар, өстәмә күрсәтмәләр өчен "Килгән хатлар" папкагызны тикшерегез.

en: Warning
tt: Кисәтү хәбәре

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
tt: Сезгә бу сайтка Tor Browser кушымтасы аша керергә тәкъдим ителә, бу сезнең хосусыйлыгыгызны саклый.

en: Download the Tor Browser
tt: Tor Browser кушымтасын йөкләп алу

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
tt: Аннары түбәндәге адресны күчереп алып, Tor Browser кушымтасына куегыз:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
tt: Сез хисап җибәрдегезме инде? Алу кодыгызны кертегез.

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
tt: Алу коды дөрес түгел яки хисапның вакыты чыккан.

en: Select a file or drag it here.
tt: Файлны сайлагыз яки аны монда тартып китерегез.

en: Size:
tt: Зурлык:

en: Uploading files…
tt: Файлларны йөкләү...

en: Upload completed successfully!
tt: Йөкләү уңышлы тәмамланды!

en: Estimated upload time:
tt: Йөкләү өчен кирәкле якынча вакыт:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
tt: Алучылар сездән өстәмә сораулык тутыруны сорадылар.

en: Fill the additional questionnaire
tt: Өстәмә сораулыкны тутыру

en: From:
tt: Кемнән:

en: To:
tt: Кемгә:

en: Filename
tt: Файл исеме

en: Upload date
tt: Йөкләү датасы

en: File size
tt: Файл күләме

en: Questionnaire answers
tt: Сораулык җаваплары

en: Step
tt: Адым

en: Status:
tt: Халәт:

en: Files attached by recipients
tt: Алучылар тарафыннан кертелгән файллар

en: Upload a file:
tt: Файлны йөкләтеп җибәрү:

en: Welcome!
tt: Рәхим итегез!

en: For the user documentation, visit:
tt: Кулланучының документлары өчен монда керегез:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
tt: Әгәр сезгә техник ярдәм кирәк булса, гомуми сорауларыгыз яисә программа өчен яңа идеяләрегез булса:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
tt: Әгәр сез программа үсешенә өлеш кертергә яки хата турында хәбәр итәргә теләсәгез, зинһар, безнең ярдәм системасына сорау җибәрегез:

en: Join our chat:
tt: Безнең чатка кушылу:

en: Follow the project on:
tt: Проектны монда күзәтеп барыгыз:

en: An update is available:
tt: Яңарту мөмкинлеге бар

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
tt: Шәхси сәхифәне торгызу ачкычын алу һәм аны ышанычлы саклау өчен, "Өстенлекләр" бүлегенә керергә киңәш итәбез. Бу ачкыч, серсүзегезне оныткан очракта, платформага һәм мәгълүматларыгызга керү мөмкинлеген кайтару өчен кирәк булачак.

en: The provided recovery key is invalid.
tt: Кертелгән коткару ачкычы дөрес түгел.

en: The provided reset token is invalid or expired.
tt: Кертелгән ташлау токены яраксыз яки аның вакыты чыккан.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
tt: Серсүзне сорау өчен, шәхси сәхифәгезнең кулланучы исемен яки электрон почта адресыгызны кертегез.

en: Enter your email address to request a password reset.
tt: Серсүзне алыштыруны сорар өчен, электрон почта адресыгызны кертегез.

en: Password reset requested.
tt: Серсүзне ташлату соралды

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
tt: Серсүзне алыштыру процедурасын тәмамлау өчен, шифрлауны торгызу ачкычын кертегез

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
tt:  Мәгълүмат җиткерүченең идентификаторына керү мөмкинлеген алу өчен җаваплы затка сорау җибәрелде

en: Date of the request
tt: Сорау датасы

en: Show
tt: Күрсәтү

en: Congratulations!
tt: Котлыйбыз!

en: You have completed the platform activation.
tt: Платформаны активлаштыруны тәмамладыгыз.

en: Success!
tt: Уңышлы!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
tt: Мәгълүмат җиткерүче платформагыз әзер диярлек!

en: Check your inbox to activate it.
tt: Аны активлаштыру өчен "Килгән хатлар" папкагызны тикшерегез.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
tt: Әгәр 24 сәгать эчендә активлаштырылмаса, платформа автомат рәвештә бетереләчәк.

en: Sign up
tt: Теркәлү

en: Confirmation
tt: Раслау

en: Invalid confirmation
tt: Яраксыз раслау

en: Invalid phone number
tt: Хаталы телефон номеры

en: The answer is too short
tt: Җавап артык кыска

en: The specified input is not valid.
tt: Кертелгән мәгълүмат дөрес түгел.

en: The specified input is not valid:
tt: Кертелгән мәгълүмат дөрес түгел:

en: please enter a valid email address.
tt: дөрес электрон почта адресын кертегез.

en: please enter numbers only.
tt: зинһар, саннарны генә кертегез.

en: Submissions disabled
tt: Документ җибәрү мөмкинлеге сүндерелде

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
tt: Сез серверга анонимлыкны тәэмин итмичә тоташтыгыз, ә бу сервер документларны аноним җибәрүне генә кабул итә.

en: Your report was successful.
tt: Сезнең хисабыгыз уңышлы булды.

en: Remember your receipt for this report.
tt: Бу хисап өчен алу кодын истә калдырыгыз

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
tt: Керү өчен 16-санлы алу кодын кулланыгыз. Бу без сезгә җибәргән теләсә нинди хәбәрне карарга, шулай ук өстәмә мәгълүмат өстәргә мөмкинлек бирәчәк.

en: View your report
tt: Хисабыгызны карап алыгыз

en: Recipient selection
tt: Алучыларны сайлау

en: Select the recipients of your report:
tt: Хисабыгызны алучыларны сайлагыз:

en: Recipients selected:
tt: Сайланган алучылар:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
tt: Сез алучыларны максималь санда сайлап алдыгыз.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
tt: Түбәндәге алучылар хисабыгызны алачак һәм сайлау нәтиҗәсен үзгәртеп булмый:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
tt: Бу адымда түбәндәге сорауларга җаваплар юк яки алар дөрес түгел:

en: You must select at least one recipient.
tt: Сез ким дигәндә бер алучыны сайларга тиеш.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
tt: Файл(лар)ны йөкләү тәмамланганын көтү.

en: The following steps have errors:
tt: Киләсе адымнарда хаталар бар:

en: Hide
tt: Яшерү

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
tt: Түбәндәге адым-адым процедура сезгә мәгълүмат җиткерүче платформагызны булдыру өчен күрсәтмәләр бирәчәк.

en: Please choose a configuration profile:
tt: Зинһар, конфигурация профилен сайлагыз:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
tt: Бу администраторга кулланучы серсүзләрен алыштырырга рөхсәт итегез.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
tt: Әгәр сез, алучылар серсүзләрен онытканда, мәгълүмат югалтудан сакланырга телисез икән, бу опцияне сайларга киңәш итәбез. Икенче яктан, әгәр сез документ җибәрү өчен алучылар гына керә ала торган система урнаштырырга телисез икән, без бу опцияне кулланырга киңәш итмибез.

en: Please choose a different username.
tt: Зинһар, башка кулланучы исемен сайлагыз.

en: I have read and agree to the terms of the license.
tt: Мин лицензия шартларын укыдым һәм аларны кабул итәм.

en: You have completed the platform wizard.
tt: Платформа остасы белән көйләү эше тәмамланды

en: Please summarize your report in a few words.
tt: Хисапны берничә сүз белән сурәтләп бирегез.

en: Describe your report in detail.
tt: Хисапны җентекләп сурәтләгез.

en: Do you want to provide your identification information?
tt: Сез үзегезне таныта торган мәгълүматыгызны бирергә телисезме?

en: First name
tt: Исем

en: Last name
tt: Фамилия

en: Alternative contact method
tt: Альтернатив элемтә ысулы

en: I prefer to be contacted via this platform only
tt: Бу платформа аша гына элемтәгә керергә телим

en: Other
tt: Башка

en: Dear {RecipientName},
tt: Хөрмәтле {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
tt: Сез бу электрон хәбәрне түбәндәге системада сезнең өчен кулланучы шәхси сәхифәсе ясалганга күрә алдыгыз: {Site}

en: Username: {Username}
tt: Кулланучы исеме: {Username}

en: Activation link: {Url}
tt: Активлаштыру сылтамасы: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
tt: Шәхси сәхифәне активлаштыру һәм кулланучы cерсүзен урнаштыру өчен, зинһар, активлаштыру сылтамасына басыгыз.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
tt: Уңышлы активлаштырудан соң сез системага түбәндәге сылтама ярдәмендә керә аласыз: {LoginUrl}

en: Kind regards,
tt: Хөрмәт белән,

en: Account activation
tt: Шәхси сәхифәне активлаштыру

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
tt: Хәзер мәгълүмат җиткерүче платформагызга түбәндәге адрес белән кереп була:

en: To log in, visit:
tt: Керү өчен түбәндәге сылтамага басыгыз:

en: Users' credentials:
tt: Кулланучы мәгълүматлары:

en: The platform will be automatically deleted on:
tt: Платформа бу вакытта автомат рәвештә бетереләчәк:

en: Access instructions
tt: Керү күрсәтмәләре

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
tt: Соңгы вакыттагы гамәлләр саны гадәттәгедән күбрәк булып чыкты.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
tt: Бу һөҗүм билгесе (мәсәлән, кемдер сезнең серверны ялган мәгълүмат белән тутыра) булырга яки сезнең проектның күренүчәнлеге арту аркасында кулланучылар саны күбәю булырга мөмкин.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
tt: Гамәлләрнең ышанычлылыгын ачыклау өчен, проблеманы тикшерегез.

en: The activities with unusual stats are:
tt: Статистикада сәер дип тамгаланган вакыйгалар:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
tt: Сервер яңа хисапның сакланачагына гарантия бирә алмый, шуңа күрә документлар җибәрү мөмкинлеге сүндерелде.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
tt: Зинһар, серверда күбрәк диск урыны булдыру өчен, техник ярдәм хезмәтенә мөрәҗәгать итегез.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
tt: GlobaLeaks технологиясе серверның статусын тикшерү компонентын үз эченә ала, проблемалар килеп туган очракта, ул сезне кисәтәчәк.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
tt: Тулырак мәгълүмат алу өчен, идарә интерфейсына керегез һәм "Система статистикасы" һәм "Аномалияләр" бүлекләрен карагыз.

en: Anomaly detected in {NodeName}
tt: {NodeName} эчендә аномалия ачыкланды

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
tt: Бу электрон хат түбәндәге кулланучыларның PGP ачкыч вакыты чыгачак яки инде чыккан икәнен хәбәр итә:

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
tt: PGP ачкычы дөрес булмаса, система аларга шифрланган белдерүләр җибәрә алмаячак.

en: PGP key expiration alert
tt: PGP ачкычының вакыты чыгу турында кисәтү хәбәре

en: A new whistleblowing site has been registered.
tt: Мәгълүмат җиткерүче өчен яңа сайт теркәлде.

en: Registration data:
tt: Теркәлү мәгълүматлары:

en: Site: {Url}
tt: Сайт: {Url}

en: Name: {Name}
tt: Исем: {Name}

en: Email: {Email}
tt: Электрон почта: {Email}

en: New whistleblowing site registered
tt: Мәгълүмат җиткерүче өчен яңа сайт теркәлде

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
tt: Бу – платформаның административ интерфейсыннан сынау өчен җибәрелгән электрон хат.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
tt: Бу электрон хатны кабул итү сервер SMTP почта серверын күрә һәм аның белән багланыш кора алганын күрсәтә.

en: Test email
tt: Сынау өчен электрон хат

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
tt: Бу электрон хат сезнең электрон почта адресыгызны {NewEmailAddress} адресына үзгәртү турында сорау җибәрелгәнен хәбәр итә.

en: Click the following link to validate this change:
tt: Бу үзгәрешне раслау өчен, түбәндәге сылтамага басыгыз:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
tt: Әгәр сез бу үзгәртүне сорамаган булсагыз, серсүзегезне үзгәртегез һәм система администраторыгызга мөрәҗәгать итегез.

en: Email change request
tt: Электрон почтаны үзгәртү турында сорау

en: From: {Author}
tt: Кемнән: {Author}

en: Date: {EventTime}
tt: Дата: {EventTime}

en: From: Whistleblower
tt: Кемнән: Мәгълүмат җиткерүче

en: Date: {SubmissionDate}
tt: Дата: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
tt: Тамга: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
tt: Халәт: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
tt: Платформага йөкләнгән HTTPS сертификатының вакыты чыгып килә яки инде вакыты чыккан.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
tt: Вакыты чыгу көне: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
tt: Дөрес сертификат булмаса, платформага Tor аша гына имин рәвештә керү мөмкин булачак.

en: Log in to solve the issue.
tt: Проблеманы чишү өчен, системага керегез.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
tt: HTTPS сертификатының вакыты чыгу турында кисәтү

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
tt:  HTTPS сертификатын бүгенгә планлаштырылган автомат рәвештә яңарту уңышсыз тәмамланды.

en: The system will keep trying.
tt: Система омтылышларны кабатлаячак.

en: Failed HTTPS certificate renewal
tt: HTTPS сертификаты яңартыла алмады

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
tt: Бу электрон хат сезгә җаваплы зат хисап {TipNum} өчен мәгълүмат җиткерүченең идентификаторына керергә рөхсәт биргәнлеге турында хәбәр итә.

en: The report can be accessed at:
tt: Xисапка бу адрестан кереп була:

en: Access to whistleblower's identity authorized
tt: Мәгълүмат җиткерүченең идентификаторына керү рөхсәт ителде

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
tt: Бу электрон хат сезгә җаваплы зат хисап {TipNum} өчен мәгълүмат җиткерүченең идентификаторына керергә рөхсәт бирмәгәнен хәбәр итә.

en: Access to whistleblower's identity denied
tt: Мәгълүмат җиткерүченең идентификаторына керү рөхсәт ителмәде

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
tt: Бу электрон хат сезгә алучы тарафыннан хисап {TipNum} өчен мәгълүмат җиткерүченең идентификаторын керү мөмкинлеге соралганлыгы турында хәбәр итә.

en: The request can be accessed at:
tt: Сорауга бу адрестан кереп була:

en: New request of access to a whistleblower's identity
tt: Мәгълүмат җиткерүченең идентификаторына керү өчен яңа сорау

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
tt: Бу электрон хат сезгә мәгълүмат җиткерүченең үз идентификаторын {TipNum} хисап өчен биргәнлеге турында хәбәр итә.

en: The whistleblower has provided their identity
tt: Мәгълүмат җиткерүче үз идентификаторын бирде

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
tt: Сез бу электрон хатны түбәндәге шәхси сәхифә өчен серсүзне ташлату соралганга күрә алдыгыз: {Username}

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
tt: Әгәр бу сорауны җибәрмәгән булсагыз, әлеге электрон хатка игътибар итмәгез яки аны бетерегез.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
tt: Cоравыгызны раслау өчен, түбәндәге сылтамага басыгыз:

en: Password reset instructions
tt: Серсүзне ташлату өчен күрсәтмәләр

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
tt: Бу электрон хат сезнең PGP ачкычыгызның вакыты чыгу яки инде вакыты чыкканлыгы турында хәбәр итә.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
tt: Сез аның гамәлдә булу вакытын озайтырга, платформада ачкычны яңартырга яисә яңа ачкыч йөкләргә тиеш.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
tt: PGP ачкычы дөрес булмаса, система бирелгән мәгълүматны шифрлый алмаячак.

en: Click the link to activate the platform:
tt: Платформаны активлаштыру өчен, бу сылтамага басыгыз:

en: Activation
tt: Активлаштыру

en: A software update is available.
tt: Программаны яңарту мөмкинлеге бар

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
tt: Платформаны яңартып тору – иминлекне тәэмин итү өчен яхшы тәҗрибә.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
tt: Яңа версиядәге яңа функцияләр һәм хаталарны төзәтү компонентлары турында белү өчен, түбәндәге үзгәрешләр журналын карагыз: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
tt: Программаны яңарту буенча күрсәтмәләр өчен, зинһар, түбәндәге адрестагы документларга мөрәҗәгать итегез:{UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
tt: Бу электрон хат сезгә алучының бер яки берничә хисапка керергә рөхсәт биргәнлеге турында хәбәр итә.

en: New report
tt: Яңа хисап

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
tt: Иң беренче вакыты чыгу датасы - {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
tt: Зинһар, аларны бетергәнче, тикшерергә онытмагыз.

en: Some reports will expire soon
tt: Кайбер хисапларның тиздән вакыты чыгачак

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
tt: Бу электрон хат сезгә мәгълүмат җиткерүченең сезне үз хисабын өстенлекле  алучы итеп сайлаганлыгы турында хәбәр итә

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
tt: Сездән әлеге документтагы мәгълүматка һәм материалга аеруча игътибар итүегезне сорыйлар. Зинһар, онытмагыз: мәгълүмат җиткерүчеләр еш кына үзләрен җәмәгатьчелек мәнфәгатендә зур куркыныч астына куялар. Шуңа күрә бу хисапта тәкъдим ителгән материалларны “югары мөһимлелеккә ия” материаллар булырга карау зарур.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
tt: Бу электрон хат гамәлдәге хисапның яңартылганлыгы турында хәбәр итә.

en: Report updated
tt: Хисап яңартылды

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
tt: Бу электрон хат сезгә укылмаган яки яңартылган хисаплар булуын искә төшерә.

en: Reminder about unread or updated reports
tt: Укылмаган яки яңартылган хисаплар турында искәртү

en: Role: {Role}
tt: Роль: {Role}

en: Password: {Password}
tt: Пароль: {Password}
