GlobaLeaks - en to tk translation catalogue (572 entries)

en: Log in
tk: Içeri gir

en: Theme customization
tk: Tema şahsylaşdyrmak

en: Languages
tk: Dil

en: Text customization
tk: Teksti özleşdirmek

en: Advanced
tk: Ösen

en: Question templates
tk: Sorag nusgalary

en: Questionnaires
tk: Sowalnamalar

en: Add new questionnaire
tk: Täze sowalnama goş

en: Home
tk: Baş sahypa

en: Changelog
tk: Üýtgetme gündeligi

en: License
tk: Ygtyýarnama

en: Templates
tk: Nusgalar

en: Delete
tk: Poz

en: Anomalies
tk: Anomaliýalar

en: Preferences
tk: Saýlamalar

en: Notifications
tk: Duýduryş

en: file unavailable
tk: faýl elýeterli däl

en: Date
tk: Sene

en: Expiration date
tk: Möhleti gutarýan senesi

en: Last Access
tk: Soňky Giriş

en: Files
tk: Faýllar

en: Comments
tk: Teswirler

en: Messages
tk: Habarlar

en: Details
tk: Jikme-jiklikler

en: Platform wizard
tk: Platforma düzeltmesi

en: CREDIT CARD
tk: KREDIT KARTOÇKASY

en: YOUR NAME
tk: ADYŇYZ

en: Label the report
tk: Hasabaty bellik ediň

en: Postpone the expiration date
tk: Möhletiniň gutarýan senesini gijikdir

en: Select all
tk: Ählisini seç

en: Deselect all
tk: Ählisini aýyr

en: Refresh
tk: Täzele

en: Preview
tk: Öňünden syn

en: The whistleblower has already read the last update
tk: Gizlin habar ýetiriji soňky täzelenmäni eýýäm okady

en: The whistleblower has not read the last update yet
tk: Gizlin habar ýetiriji soňky täzelenmäni entek okamady

en: Move up
tk: Yokary çyk

en: Move down
tk: Aşak süýş

en: Move left
tk: Çepe süýş

en: Move right
tk: Saga süýş

en: Export
tk: Eksport

en: Save all
tk: Ählisini sakla

en: Access control
tk: Giriş gözegçiligi

en: Number
tk: San

en: Regular expression validator
tk: Yzygiderli aňlatma tassyklaýjy

en: Minimum number of input characters
tk: Giriş nyşanlarynyň iň az sany

en: Maximum number of input characters
tk: Giriş nyşanlarynyň iň köp sany

en: Earliest selectable date
tk: Iň irki saýlanma senesi

en: Latest selectable date
tk: Iň soňky saýlanma senesi

en: Yes
tk: Hawa

en: No
tk: Ýok

en: Attachment
tk: Goşundy

en: Attachments
tk: Goşundylar

en: Change your password
tk: Parolyňyzy üýtgediň

en: User
tk: Ulanyjy

en: Motivation
tk: Motiwasiýa

en: Request motivation
tk: Motiwasiýa talap et

en: Reply motivation
tk: Motiwasiýa jogap ber

en: Request status
tk: Status ýagdaýy

en: Custodian
tk: Gözegçi

en: Identity
tk: Şahsyýet

en: Access requested
tk: Giriş soraldy

en: Request access to the whistleblower's identity
tk: Gizlin habar ýetirijiň şahsyýetine girmegi haýyş ediň

en: Please write a motivation
tk: Motiwasiýa ýazmagyňyzy haýyş edýäris

en: Reply to the request
tk: Haýyşa jogap beriň

en: Authorized
tk: Ygtyýarlandyrylan

en: Denied
tk: Inkär edildi

en: Waiting for authorization
tk: Ygtyýarnama garaşýar

en: New request
tk: Täze haýyş

en: Authorize
tk: Ygtyýar ber

en: Deny
tk: Inkär et

en: Deny access to the whistleblower's identity
tk: Gizlin habar ýetirijiň şahsyýetine girmegi inkär et

en: Authorize access to the whistleblower's identity
tk: Gizlin habar ýetirijiň şahsyýetine girmegi ygtyýar ber

en: URL redirects
tk: URL gönükdirýär

en: Anomaly detection thresholds
tk: Anomaliýany kesgitlemegiň çäkleri

en: Available disk space
tk: Elýeterli disk ýeri

en: Last update
tk: Soňky täzelenme

en: Disable notifications to administrators
tk: Dolandyryjylara bildirişleri öçüriň

en: Disable notifications to custodians
tk: Gözegçilere bildirişleri öçüriň

en: Disable notifications to recipients
tk: Alyjylara bildirişleri öçüriň

en: Score
tk: Bal

en: Trigger question
tk: Soragy oýar

en: Triggered by score:
tk: Bal bilen oýarylan:

en: Weak
tk: Gowşak

en: Acceptable
tk: Makul

en: Strong
tk: Güýçli

en: Silence email notifications
tk: Email habarnamalaryny dym

en: Turn on email notifications
tk: Email habarnamalaryny aç

en: Input validation
tk: Giriş tassyklamasy

en: Email address
tk: Email Salgyňyz

en: Custom
tk: Aýratyn

en: Regular expression
tk: Yzygiderli aňlatma

en: Search
tk: Gözleg

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
tk: Bu adaty tekst indi platformada görkezilmeýär. Asyl tekst üýtgedildi ýa-da aýryldy.

en: Audit log
tk: Gözegçilik gündeligi

en: Stats
tk: Statistikalar

en: Activities
tk: Çäreler

en: Reports
tk: Hasabatlar

en: Report
tk: Hasabat ber

en: Users
tk: Ulanyjylar

en: From
tk: Kimden

en: Number of downloads
tk: Ýüklemeleriň sany

en: File size not accepted.
tk: Faýl ölçegi kabul edilmedi.

en: Maximum file size is:
tk: Maksimum faýl ölçegi:

en: Scheduled jobs
tk: Meýilleşdirilen işler

en: Regenerate
tk: Täzeden döret

en: Display options alphabetically
tk: Opsiýalary elipbiý boýunça görkez

en: Enable email notifications for:
tk: Email habarnamalaryny açyň:

en: Disable
tk: Öçür

en: Remove
tk: Aýyr

en: Use as default
tk: Asyl görnüşde ulan

en: Collapse
tk: Dargat

en: Expand
tk: Giňelt

en: Select
tk: Saýla

en: Deselect
tk: Aýyrmak

en: Surname
tk: Familiýa

en: New
tk: Täze

en: Opened
tk: Açyldy

en: Closed
tk: Ýapyk

en: Print
tk: Çap et

en: Previous
tk: Öňki

en: Next
tk: Indiki

en: First
tk: Ilki

en: Last
tk: Soňky

en: Send a test email to your email address.
tk: Synag emaili email salgyňyza iberiň.

en: Block the submission
tk: Ibermegi bloklaň

en: Skip the recipient account creation.
tk: Alyjynyň hasaby döretmekden geçiň.

en: Send activation link
tk: Işjeňleşdirme baglanyşygyny iber

en: Password reset
tk: Paroly täzeleýji

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
tk: Bir ýa-da birnäçe alyjy entek ilkinji içeri girişi ýerine ýetirmedi. Diýmek, olar hasabatlary alyp bilmezler.

en: This user has not performed the first login yet.
tk: Bu ulanyjy entek ilkinji içeri girişini ýerine ýetirmedi.

en: seconds
tk: sekunt

en: This domain name is not available.
tk: Bu domain ady elýeterli däl

en: Mark as important
tk: Möhüm hökmünde belle

en: Copy to clipboard
tk: Paneli göçüriň

en: Logout
tk: Içinden çyk

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
tk: Bu alyja hasabatlara girmek üçin ulanyjy mümkinçiligini ber

en: Grant access
tk: Girişi ygtyýar ber

en: Revoke access
tk: Girişi ýatyr

en: File a report
tk: Hasabat beriň

en: Before proceeding, please set a new password.
tk: Dowam etmezden ozal täze parol belläň.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
tk: Dowam etmezden ozal iki faktor tassyklaýjyny işjeňleşdirmegiňizi haýyş edýäris.

en: Enable
tk: Aç

en: Low
tk: Pes

en: High
tk: Ýokary

en: megabytes
tk: megabaýt

en: percentage
tk: göterim

en: Save
tk: Ýazdyr

en: Type
tk: Görnüşi

en: Severity
tk: Agyrlyk

en: Object
tk: Obýekt

en: Username
tk: Ulanjy ady

en: Role
tk: Rol

en: Name
tk: Ady

en: Creation date
tk: Döredilen senesi

en: Last access
tk: Iň soňky giriş

en: Whistleblower's last access
tk: Gizlin habar yetirijiniň soňky girişi

en: Substatuses
tk: Substatuslar

en: Add
tk: Goş

en: Label
tk: Belgi

en: This field is mandatory
tk: Bu öýjük hökmanydyr

en: Edit
tk: Düzet

en: Cancel
tk: Goýbolsun et

en: Report statuses
tk: Statuslary hasabat ber

en: Hidden
tk: Gizlenen

en: Description
tk: Düşündiriş

en: Questionnaire
tk: Sowalnama

en: Recipients
tk: Alyjylar

en: days
tk: günler

en: Set the value to 0 to disable this feature.
tk: Bu aýratynlygy öçürmek üçin sany 0-a belläň.

en: Show the questionnaire navigation interface
tk: Sowalnamanyň nawigasiýa interfeýsini görkez

en: Allow whistleblowers to select their recipients
tk: Gizlin habar ýetirijilere alyjylaryny saýlamaga rugsat ber

en: Select all recipients by default
tk: Tertip boýunça ähli alyjylary saýla

en: Maximum number of selectable recipients:
tk: Saýlanyp biljekleriň iň köp sany:

en: Show recipients in alphabetical order
tk: Alyjylary elipbiý tertibinde görkez

en: Show recipient details on the status page of the report
tk: Hasabatyň ýagdaý sahypasynda alyjynyň jikme-jikliklerini görkez

en: Enable comments
tk: Teswirleri aç

en: Allow the whistleblower to write comments
tk: Gizlin habar ýetirijilere teswir ýazmaga rugsat beriň

en: Enable private messages
tk: Şahsy habarlary aç

en: Allow the whistleblower to send messages
tk: Gizlin habar ýetirijilere habar ibermäge rugsat beriň

en: Allow the whistleblower to add attachments
tk: Gizlin habar ýetirijilere hasabata goşmaçalar goşmagyna rugsat beriň

en: Additional questionnaire
tk: Goşmaça sowalnama

en: Scoring system options
tk: Hasaplama ulgam opsiýalary

en: Threshold
tk: Çäk

en: Value
tk: Baha

en: Medium
tk: Ortaça

en: Software version:
tk: Programma wersiýasy:

en: Restrict access to specific IP addresses
tk: Belli bir IP adreslere girmegi çäklendir

en: Enabled
tk: Açyk

en: Allowed IP addresses
tk: Rugsat berlen IP salgylar

en: Recipient
tk: Alyjy

en: Each entry must be separated with a comma.
tk: Her ýazgy otur bilen bölünmeli.

en: Example:
tk: Mysal:

en: Hostname
tk: Host ady

en: Organization
tk: Gurama

en: Invalid email address
tk: Nädogry email salgysy

en: City
tk: Şäher

en: Country
tk: Ýurt

en: Country code
tk: Döwlet kody

en: Generate
tk: Döret

en: Private Key
tk: Şahsy Açar

en: Certificate Signing Request
tk: Şahadatnama gol çekmek haýyşy

en: Download
tk: Göçürip al

en: Certificate
tk: Şahadatnama

en: Valid until:
tk: Şu wagta çenli:

en: Issuer:
tk: Beren:

en: Intermediate Certificates
tk: Orta Şahadatnamalar

en: Reset
tk: Täzeden düz

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
tk: Platforma, bu interfeýs arkaly HTTPS konfigurasiýasyny goldaýar.

en: Automatic configuration
tk: Awtomatiki konfigurasiýa

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
tk: Awtomatiki HTTPS konfigurasiýasyny ulanmak, Şifrlenen Şahadatnamalar Häkimiýetinden şahadatnamalary talap etmek, ulanmak we täzelemek prosesini dolandyrar.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
tk: Platforma köpçülige açyk IP adresi arkaly elýeterli bolmaly we saýlanan host adynda şol adrese salgylanýan DNS ýazgysy bolmaly.

en: Proceed
tk: Dowam et

en: Manual configuration
tk: El bilen edilýän konfigurasiýa

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
tk: El bilen konfigurasiýa düzeltmesi, alternatiw Şahadatnama Häkimiýetinden HTTPS gurmak arkaly size ýol görkezer.

en: Disabled
tk: Ýapyk

en: Auto-renewal
tk: Awto-täzelenme

en: Anonymize outgoing connections
tk: Çykýan baglanyşyklary anonimleşdir

en: Let the platform be reachable without Tor
tk: Tor-syz platforma elýeterli geçiş ber

en: Roles enabled to use the platform without Tor
tk: Rollar Tor-syz platformany ulanmaga mümkinçilik berildi

en: Whistleblower
tk: Gizlin habar ýetiriji

en: To
tk: Kime

en: SMTP email address
tk: SMTP email salgysy

en: SMTP server address
tk: SMTP serwer salgysy

en: SMTP server port
tk: SMTP serwer porty

en: Security
tk: Howpsuzlyk

en: Require authentication
tk: Tassyklamagy talap ediň

en: Password
tk: Parol

en: Number of hours before sending a report expiration alert
tk: Duýduryş ibermezden ozal hasabatyň möhleti barada sagat sany:

en: Test the configuration
tk: Konfigurasiýany test et

en: Reset SMTP configuration
tk: SMTP konfigurasiýasyny täzeden düz

en: Reset notification templates to default
tk: Nusga duýduryşlaryny asyl görnüşe geçir

en: Template
tk: Nusga

en: Question
tk: Sorag

en: Single-line text input
tk: Bir setirli tekst giriş

en: Multi-line text input
tk: Köp setirli tekst giriş

en: Selection box
tk: Saýlama gutusy

en: Multiple choice input
tk: Birnäçe saýlaw giriş

en: Checkbox
tk: Bellik gutusy

en: Terms of service
tk: Hyzmat şertleri

en: Date range
tk: Sene aralygy

en: Group of questions
tk: Soraglar topary

en: Row
tk: Setir

en: Column
tk: Sütün

en: Width
tk: In

en: Question group
tk: Sorag topary

en: Hint
tk: Ýaňzytma

en: Mandatory
tk: Gerekli

en: Accept multiple file uploads
tk: Birnäçe faýl ýüklemesini kabul et

en: Accept multiple answers
tk: Birnäçe jogaplary kabul et

en: Template override
tk: Nusgany ýok etmek

en: Phone number
tk: Telefon belgisi

en: Text
tk: Tekst

en: Checkbox label
tk: Guty belligi

en: Add multimedia content
tk: Multimedia mazmuny goş

en: Image
tk: Şekil

en: Audio
tk: Ses

en: Video
tk: Wideo

en: Text shown upon negative answer
tk: Otrisatel jogapda görkezilýän ýazgy

en: Trigger conditions
tk: Şertleri oýar

en: Sufficient
tk: Ýeterlik

en: Options
tk: Opsiýa

en: Addition
tk: Goşma

en: Multiplier
tk: Köpeltmek

en: Questions
tk: Soraglar

en: Add new question
tk: Täze sorag goş

en: Add question from template
tk: Nusgadan sorag goş

en: Duplicate
tk: Göçürme

en: Steps
tk: Ädimler

en: Project name
tk: Taslamanyň ady

en: Homepage title
tk: Baş sahypanyň ady

en: Presentation
tk: Tanyşdyryş

en: Question to solicit possible whistleblowers
tk: Mümkin bolan gizlin habar ýetirijilere soramak üçin sorag

en: Whistleblowing button
tk: Gizlin habar yetirmek düwmesi

en: Disclaimer
tk: Duýduryş

en: Footer
tk: Aşaky sözbaşy

en: Upload
tk: Ýüklemek

en: Language:
tk: Dil:

en: Add custom text
tk: Adaty tekst goşuň

en: Custom text
tk: Adaty tekst

en: Original text
tk: Asyl tekst

en: Original translation
tk: Asyl terjime

en: Custom translation
tk: Adaty terjime

en: Disable submissions
tk: Iberilenleri öçüriň

en: Enable encryption
tk: Şifrlemegi işlet

en: Enable administrators to change user passwords
tk: Dolandyryjylara ulanyjy parollaryny üýtgetmäge mümkinçilik ber

en: Administrators authorized to change user passwords:
tk: Ulanyjy parolyny üýtgetmäge ygtyýarly dolandyryjylar:

en: Enable multisite feature
tk: Köpugurly aýratynlygy işjeňleşdiriň

en: Enable simplified login
tk: Ýönekeýleşdirilen girişi açyň

en: Enable search engines indexing
tk: Gözleg motorlaryny indeksirlemäge mümkinçilik ber

en: Default questionnaire
tk: Bellenen sowalnama

en: Show contexts in alphabetical order
tk: Mazmunlary elipbiý tertibinde görkeziň

en: Size limit for file attachments
tk: Faýl goşundylarynyň ululygy

en: Require two factor authentication
tk: Iki faktor tassyklanmagyny talap ediň

en: Password change interval
tk: Parol üýtgetmek aralygy

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
tk: Howpsuzlyk sebäpli parollary yzygiderli üýtgetmek talap edilýär.

en: Number of days till notifying unread reports to users
tk: Ulanyjylara okalmadyk hasabatlary habar berýänçä günleriň sany

en: Disable the privacy panel
tk: Gizlinlik panelini öçür

en: Enable custom privacy panel
tk: Hususy gizlinlik panelini aç

en: Custom privacy panel
tk: Hususy gizlinlik paneli

en: Enable custodian user role
tk: Gözegçi ulanyjy roluny açyň

en: Enable scoring system
tk: Bal ulgamyny aç

en: Logging level
tk: Giriş derejesi

en: Log accesses of internal users
tk: Içerki ulanyjylaryň giriş ýazgylary

en: Notify administrators of software problems
tk: Programma problemalary barada dolandyryjylara habar ber

en: Notify developers of software problems
tk: Programma problemalary barada döredijilere habar ber

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
tk: Bu aýratynlygy açmak bilen, platformanyň ösüşine we howpsuzlygyna goşant goşarsyňyz.

en: Reset reports
tk: Hasabatlary täzele

en: Settings
tk: Sazlamalar

en: Case management
tk: Iş dolandyryş

en: Network
tk: Tor

en: Sites
tk: Sahypalar

en: Mode:
tk: Tertip:

en: Configure
tk: Sazlamak

en: Creation date:
tk: Döredilen senesi:

en: Root domain used for secondary sites
tk:  Kök domain ikinji derejeli saýtlar üçin ulanyldy

en: Use the first site for administrative purposes only
tk: Ilkinji sahypany diňe administratiw maksatlar üçin ulanyň

en: Allow users to sign up
tk: Ulanyjylara ýazylmagyna rugsat beriň

en: Enable terms of service
tk: Hyzmat şertlerine rugsat beriň

en: Title
tk: Sözbaşy

en: Public name
tk: Umumy ady

en: Send reset link
tk: Täzeden düz baglanyşygyny iber

en: Set password
tk: Paroly belläň

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
tk: Saýlanan parol gaty gowşak. Dogry parol azyndan 12 simwoldan ybarat bolmaly we iň azyndan kiçi harp, baş harp, san we aýratyn nyşan ýaly dürli nyşanlary öz içine almalydyr.

en: Force password change
tk: Paroly üýtgetmegi mejbur ediň

en: The user will be forced to change its password on next login.
tk: Ulanyjy indiki girişde parolyny üýtgetmäge mejbur bolar.

en: Disable two factor authentication
tk: Iki faktor tassyklanmagyny öçüriň

en: Language
tk: Dil

en: Enable email notifications
tk: Email habarnamalaryny aç

en: Details of the PGP key:
tk: PGP açary barada jikme-jiklikler:

en: Fingerprint
tk: Barmak yzy

en: Set up encryption by providing a PGP public key
tk: PGP umumy açary bilen şifrlemäni düzüň

en: Give this admin ability to change user passwords
tk: Bu dolandyryja ulanyjynyň parollaryny üýtgetmek ukybyny beriň

en: Forcefully selected
tk: Mejbury saýlandy

en: Allow the recipient to delete reports
tk: Alyja hasabatlary pozmagy rugsat ber

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
tk: Alyjynyň hasabatyň möhletini yza süýşürmegine rugsat ber

en: Give the user administrative access to the following features:
tk: Ulanyja aşakdaky aýratynlyklara administratiw ygtyýar ber:

en: Request date
tk: Talap senesi

en: Report date
tk: Hasabat senesi

en: Authorization
tk: Awtorizasiýa

en: Requests
tk: Talaplar

en: The validation link is either incorrect or has expired.
tk: Barlag baglanyşygy nädogry ýa-da möhleti gutardy.

en: Your new email address has been validated.
tk: Täze email salgyňyz tassyklandy.

en: Forgot password?
tk: Paroly ýatdan çykardyňyzmy?

en: Enter the two factor authentication code
tk: Iki faktor tassyklanma kody giriziň

en: Authentication failed
tk: Tassyklama şowsuz.

en: The code is either invalid or expired.
tk: Kod nädogry ýa-da möhleti gutardy.

en: Please select your account:
tk: Haýyş hasabyňyzy saýlaň:

en: Now type your password, then click 'Log in':
tk: Indi parolyňyzy ýazyň, soňra 'Içeri gir' düwmesine basyň:

en: Text shown after the user has selected the option.
tk: Ulanyjy opsiýany saýlandan soň görkezilen tekst.

en: Confirm
tk: Tassykla

en: Assign score points
tk: Hasap ballaryny belläň

en: Are you sure?
tk: Ynamyňyz barmy?

en: Close
tk: Ýap

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
tk: Baglanyşykly maglumatlaryň ählisiniň hemişelik pozuljakdygyny ýadyňyzdan çykarmaň.

en: Enable two factor authentication
tk: Iki faktor tassyklanmagyny açyň

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
tk: Dowam etmezden ozal resminamalary üns bilen okaň:

en: Account recovery key
tk: Hasaby dikeltmek açary

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
tk: Göçürip alyň we howpsuz ýerde saklaň. Maglumat ýitirilmezden hasabyňyza girmegi dikeltmek üçin parolyňyzy ýitirseňiz zerur bolar.

en: Enter a name for the copy
tk: Göçürmäniň adyny giriziň

en: Request support
tk: Goldaw soraň

en: Thank you.
tk: Sagbol.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
tk: Mümkin boldugyça gysga wagtda size gaýdyp gelmäge synanyşarys.

en: Submit
tk: Iber

en: The connection is not secure.
tk: Baglanyşyk ygtybarly däl.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
tk: Platforma henizem HTTPS birikmeleri üçin düzülenok we şonuň üçin diňe test maksatly ulanylmaly.

en: Please write a motivation for the reply
tk: Jogap üçin motiwasiýa ýazmagyňyzy haýyş edýäris

en: Send
tk: Iber

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
tk: Tassyklamak bilen, gutarýan senesiniň möhletini yza süýşürersiňiz:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
tk: Bu demo platformasy, hakyky tabşyryşlar üçin ulanmaň.

en: Install an authenticator app on your phone
tk: Telefonyňyzda tassyklaýjy programma guruň

en: Scan the QR code with the app
tk: Programma bilen QR koduny skanirläň

en: Error!
tk: Näsazlyk:

en: Internal server error
tk: Içerki serwer säwligi

en: Error on input validation
tk: Giriş tassyklamasynda säwlik

en: Resource not found
tk: Resurs tapylmady

en: Forbidden operation
tk: Gadagan edilen amal

en: The specified old password is not valid
tk: Bellenilen köne parol dogry däl

en: Resource can only be accessed via the Tor network
tk: Resurslara diňe Tor ulgamy arkaly girip bolýar

en: The upload request exceeds the size limit
tk: Ýükleme haýyşy çäklendirilen ölçeg ululykdan geçýär

en: Current password
tk: Hazirki parolyňyz

en: New password
tk: Täze parol

en: The new password must be different from the current one.
tk: Täze parol häzirki paroldan tapawutly bolmaly.

en: Type your new password again
tk: Täze parolyňyzy täzeden ýazyň

en: The two passwords do not match
tk: Iki parol gabat gelenok

en: Validation of email address change in progress.
tk: Email salgysyny üýtgetmek barlagy dowam edýär.

en: Please check your inbox for further instructions.
tk: Goşmaça görkezmeler üçin poçta gutyňyzy barlaň.

en: Warning
tk: Duýduryş

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
tk: Şahsyýetiňizi goraýan Tor Browser atly programmany ulanyp, bu sahypa girmegiňizi berk maslahat berilýär.

en: Download the Tor Browser
tk: Tor Browser göçürip alyň

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
tk: Soňra, aşakdaky adresi Tor Browser-e göçüriň:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
tk: Hasabat tabşyrdyňyzmy? Kwitansiýaňyzy giriziň.

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
tk: Kwitansiýa nädogry ýa-da hasabatyň möhleti gutardy.

en: Select a file or drag it here.
tk: Faýl saýlaň ýa-da şu ýere goşuň.

en: Size:
tk: Ölçegi:

en: Uploading files…
tk: Faýllar ýüklenýär...

en: Upload completed successfully!
tk: Ýüklemek üstünlikli tamamlandy!

en: Estimated upload time:
tk: Takmynan ýükleme wagty:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
tk: Alyjylar goşmaça sowalnama doldurmagyňyzy haýyş etdiler.

en: Fill the additional questionnaire
tk: Goşmaça sowalnamany dolduryň

en: From:
tk: Kimden:

en: To:
tk: Kime:

en: Filename
tk: Faýlyň ady

en: Upload date
tk: Ýükleme senesi

en: File size
tk: Faýlyň ululygy

en: Questionnaire answers
tk: Sowalnama jogaplary

en: Step
tk: Ädim

en: Files attached by recipients
tk: Alyjylar tarapyndan berkidilen faýllar

en: Upload a file:
tk: Faýl ýükle:

en: Welcome!
tk: Hoş geldiňiz!

en: For the user documentation, visit:
tk: Ulanyjy resminamalary üçin:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
tk: Tehniki goldaw gerek bolsa, umumy soraglaryňyz ýa-da programma üpjünçiligi üçin täze pikirleriňiz bar bolsa:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
tk: Programma üpjünçiligini ösdürmäge goşant goşmak ýa-da näsazlyk barada habar bermek isleseňiz, bilet ulgamymyzda bir mesele açyň:

en: Join our chat:
tk: Söhbetdeşligimize goşulyň:

en: Follow the project on:
tk: Proýekti yzarlaň:

en: An update is available:
tk: Täzelenme bar:

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
tk: "Hasap Dikeltmek Açary" almak we ygtybarly saklamak üçin "Saýlamalar" bölümine girmegiňizi maslahat berýäris. Bu açar, parolyňyzy ýatdan çykaran halatynda platforma we maglumatlaryňyza girişiňizi dikeltmek üçin zerur bolar.

en: The provided recovery key is invalid.
tk: Berlen dikeldiş açary nädogry.

en: The provided reset token is invalid or expired.
tk: Berlen token belgisi nädogry ýa-da möhleti gutardy.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
tk: Parolyňyzy täzeden düzmek üçin hasabyňyzyň ulanyjy adyny ýa-da email salgyňyzy giriziň.

en: Enter your email address to request a password reset.
tk: Parolyňyzy täzeden düzmek üçin email salgyňyzy giriziň.

en: Password reset requested.
tk: Paroly täzeden düzmek talap edildi.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
tk: Paroly täzeden düzmek prosedurasyny tamamlamak üçin hasabyňyzy dikeltmek açaryny giriziň

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
tk: Gözegçiden gizlin habar ýetirijiň şahsyýet hasabyna girmek üçin haýyş edildi.

en: Date of the request
tk: Haýyşyň senesi

en: Show
tk: Görkez

en: Congratulations!
tk: Gutlaýarys!

en: You have completed the platform activation.
tk: Platformany işjeňleşdirmegi tamamladyňyz.

en: Success!
tk: Üstünlik!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
tk: Gizlin habar ýetiriji platformaňyz taýyn diýen ýaly!

en: Check your inbox to activate it.
tk: Aktiwasiýa üçin poçta gutyňyzy barlaň.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
tk: 24 sagadyň dowamynda işjeňleşdirilmese, platforma awtomatiki usulda öçüriler.

en: Sign up
tk: Ýazyl

en: Confirmation
tk: Tassyklama

en: Invalid confirmation
tk: Nädogry tassyklama

en: Invalid phone number
tk: Nädogry telefon belgisi

en: The answer is too short
tk: Jogap gaty gysga

en: The specified input is not valid.
tk: Görkezilen giriş dogry däl.

en: The specified input is not valid:
tk: Görkezilen giriş dogry däl:

en: please enter a valid email address.
tk: dogry email salgysyny giriziň.

en: please enter numbers only.
tk: diňe sanlar giriziň.

en: Submissions disabled
tk: Iberilenler ýapyk

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
tk: Serwere anonim bolmazdan birigýärsiňiz we bu serwer diňe anonim iberişleri goldaýar

en: Your report was successful.
tk: Hasabatyňyz üstünlikli boldy.

en: Remember your receipt for this report.
tk: Bu hasabat üçin kwitansiýaňyzy ýatda saklaň.

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
tk: Içeri girmek üçin 16 sanly kwitansiýany ulanyň. Size iberen habarlarymyzy görmäge we goşmaça maglumat goşmaga mümkinçilik berer.

en: View your report
tk: Hasabatyňyzy görüň

en: Recipient selection
tk: Alyjyny saýlamak

en: Select the recipients of your report:
tk: Hasabatyňyzy alyjylary saýlaň:

en: Recipients selected:
tk: Alyjylar saýlandy:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
tk: Saýlanyp biljek alyjylaryň iň köp sanyna ýetdiňiz.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
tk: Aşakdaky alyjylar hasabatyňyzy alarlar we yza saýlanyp bilinmez:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
tk: Bu ädimde aşakdaky soraglara jogap ýitirim ýa-da nädogry:

en: You must select at least one recipient.
tk: Iň azyndan bir alyjyny saýlamaly.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
tk: Faýl (lar) ýüklemegiň gutarmagyna garaşylýar.

en: The following steps have errors:
tk: Aşakdaky ädimlerde ýalňyşlyklar bar:

en: Hide
tk: Gizle

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
tk: Aşakdaky ädimme-ädim prosedura size gizlin habar ýetiriji platforma döretmek üçin ýol görkezer.

en: Please choose a configuration profile:
tk: Sazlama profilini saýlaň:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
tk: Bu administratoryň ulanyjy parollaryny täzeden düzmegine mümkinçilik dörediň.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
tk: Alyjylaryň parollaryny ýitiren ýagdaýynda maglumatlary ýitirmekden goramak isleseňiz, bu opsiýany saýlamagy maslahat berýäris. Başga bir tarapdan, diňe alyjylaryň tabşyryklara girip bilýän ulgamyny gurmak isleseňiz, bu aýratynlygy ulanmagy maslahat bermeýäris.

en: Please choose a different username.
tk: Başga ulanyjy adyny saýlaň.

en: I have read and agree to the terms of the license.
tk: Ygtyýarnamanyň şertlerini okadym we razy.

en: You have completed the platform wizard.
tk: Platforma düzeltmesini tamamladyňyz.

en: Please summarize your report in a few words.
tk: Hasabatyňyzy birnäçe söz bilen beýan ediň.

en: Describe your report in detail.
tk: Hasabatyňyzy jikme-jik beýan ediň.

en: Where did the facts happen?
tk: Wakalar nirede ýüze çykdy?

en: When did the facts happen?
tk: Wakalar haçan ýüze çykdy?

en: I'm a victim
tk: Men pida

en: I'm involved in the facts
tk: Men wakalara gatnaşdym

en: I witnessed the facts in person
tk: Men wakalara öz gözüm bilen şaýat boldum

en: I was personally told by a direct witness
tk: Maňa bu barada gönüden şaýadyň özi aýtdy

en: It is a rumor I heard
tk: Bu meniň eşiden gep-gürrüňim

en: How are you involved in the reported facts?
tk: Hasabaty berlen wakalara siziň gatnaşygyňyz?

en: Do you have evidence to support your report?
tk: Hasabatyňyzy goldajak subutnama barmy?

en: Please attach the evidence to support your report.
tk: Hasabatyňyzy goldamak üçin subutnamany goşuň.

en: Please describe the evidence in detail.
tk: Subutnamany jikme-jik beýan ediň.

en: A thorough description of the submitted evidence enhances our ability to evaluate claims and investigate. Please take care to reference significant portions of any videos, images or documents submitted.
tk: Iberilen subutnamanyň jikme-jik beýany talaplary gözden geçirmeklik we barlag geçirmeklik ukybymyzy has gowulandyrýar. Iberilen wideolaryň, suratlaryň ýa-da resminamalaryň möhüm böleklerine salgylanjak boluň.

en: Have you reported the facts to other organizations and/or individuals?
tk: Wakalar barada başga guramalara we/ýa-da adamlara habar berdiňizmi?

en: Please list the organizations and/or individuals you have informed about these facts.
tk: Bu wakalar barada habar beren guramalaryňyzyň we/ýa-da adamlaryňyzyň sanawyny ýazyň.

en: Have these organizations investigated your claims? If so, what was the outcome?
tk: Bu guramalar siziň talaplaryňyzy derňedilermi? Derňän bolsalar, netijesi näme?

en: What is the outcome you want to achieve with our support?
tk: Biziň goldawymyz bilen nähili netije almak isleýäňiz?

en: Do you want to provide your identification information?
tk: Şahsyýetiňiz barada maglumat bermek isleýärsiňizmi?

en: First name
tk: Ady

en: Last name
tk: Familiýasy

en: Alternative contact method
tk: Alternatiw aragatnaşyk usuly

en: I prefer to be contacted via this platform only
tk: Diňe şu platforma arkaly habarlaşmagy isleýärin

en: Other
tk: Başga

en: Dear {RecipientName},
tk: Hormatly {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
tk: Ulgamda ulanyjy hasaby döredilenligi sebäbi bu email alýarsyňyz: {Site}

en: Username: {Username}
tk: Ulanyjy ady: {Username}

en: Activation link: {Url}
tk: Işjeňleşdirme baglanyşygy: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
tk: Hasaby işjeňleşdirmek we ulanyjy parolyňyzy bellemek üçin işjeňleşdirme baglanyşygyna basyň.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
tk: Üstünlikli işjeňleşdirilenden soň, aşakdaky baglanyşyk arkaly ulgama girip bilersiňiz: {LoginUrl}

en: Kind regards,
tk: Hormat bilen,

en: Account activation
tk: Hasaby işjeňleşdirmek

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
tk: Gizlin habar ýetiriji platformaňyz indi elýeterli:

en: To log in, visit:
tk: Içeri girmek üçin:

en: Users' credentials:
tk: Ulanyjylaryň şahsyýetnamalary:

en: The platform will be automatically deleted on:
tk: Platforma awtomatiki usulda öçüriler:

en: Access instructions
tk: Giriş görkezmeleri

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
tk: Ýakynda ýüze çykarylan çäreleriň sany adatydan has köp bolup görünýär.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
tk: Bu hüjümiň alamaty bolup biler (mysal üçin, kimdir biri serweriňizi galp maglumatlar bilen doldurýar) ýa-da taslamaňyzyň göze görnüp duranlygy sebäpli ulanyş derejesiň artmagy.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
tk: Kanuny ýa-da bikanun däldigini kesgitlemek üçin meseläni gözden geçiriň.

en: The activities with unusual stats are:
tk: Adaty bolmadyk statistika bilen baglanyşykly işler:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
tk: Serwer täze hasabatyň saklanyp bilinjekdigini kepillendirip bilmeýär, şonuň üçin iberişler ýapyldy.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
tk: Serwerde has köp disk ýerini döretmek üçin tehniki goldaw soramagyňyzy haýyş edýäris.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
tk: “GlobaLeaks” tehnologiýasy serweriň ýagdaýyny barlaýan komponenti öz içine alýar, bir zat ünsüňizi talap eden halatynda size duýduryş berer.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
tk: Has giňişleýin maglumat üçin Dolandyryş interfeýsine giriň we "Ulgam statistikasy" we "Anomaliýa" bölümlerine serediň.

en: Anomaly detected in {NodeName}
tk: Anomaliýa tapyldy {NodeName}

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
tk: Bu, aşakdaky ulanyjylaryň PGP açarynyň möhleti gutarýandygyny ýa-da eýýäm gutarandygyny habar bermek üçin email:

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
tk: Dogry PGP açary bolmasa ulgam şifrlenen habarnamalary iberip bilmez.

en: PGP key expiration alert
tk: PGP açarynyň möhletiniň dolma duýduryşy

en: A new whistleblowing site has been registered.
tk: Täze gizlin habar ýetiriji sahypa hasaba alyndy.

en: Registration data:
tk: Hasaba alyş maglumatlary:

en: Site: {Url}
tk: Sahypa: {Url}

en: Name: {Name}
tk: Ady: {Name}

en: New whistleblowing site registered
tk: Täze gizlin habar ýetiriji sahypa hasaba alyndy.

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
tk: Bu, platformanyň administratiw interfeýsinden iberilen test email.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
tk: Bu email kabul edilmegi, serweriň SMTP poçta serweri bilen hakykylygyny tassyklap we özara täsirleşip bilendigini görkezýär.

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
tk: Bu, email salgyňyzy üýtgetmek haýyşynyň edilendigini habar bermek üçin email {NewEmailAddress}.

en: Click the following link to validate this change:
tk: Bu üýtgeşmäni tassyklamak üçin aşakdaky baglanyşyga basyň:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
tk: Bu üýtgetmäni islemedik bolsaňyz, parolyňyzy üýtgediň we ulgam dolandyryjyňyz bilen habarlaşyň.

en: Email change request
tk: Email üýtgetmek haýyşy

en: From: {Author}
tk: Kimden: {Author}

en: Date: {EventTime}
tk: Sene: {EventTime}

en: From: Whistleblower
tk: Kimden: Gizlin habar ýetiriji

en: Date: {SubmissionDate}
tk: Sene: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
tk: Belgi: {TipLabel}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
tk: Platforma ýüklenen HTTPS şahadatnamasy ýakyn wagtda möhleti gutarar ýa-da eýýäm gutardy.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
tk: Möhleti gutarýan senesi: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
tk: Dogry şahadatnamasyz platforma diňe Tor arkaly ygtybarly usulda elýeterli bolar.

en: Log in to solve the issue.
tk: Meseläni çözmek üçin içeri gir.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
tk: HTTPS şahadatnamasynyň möhleti barada duýduryş

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
tk: Şu güne meýilleşdirilen awtomatiki HTTPS şahadatnamasynyň täzelenmegi şowsuz boldy.

en: The system will keep trying.
tk: Ulgam synanyşmagyny dowam etdirer.

en: Failed HTTPS certificate renewal
tk:  HTTPS şahadatnamasynyň täzelenmegi şowsuz

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
tk: Bu, gözegçiniň hasabat üçin gizlin habar ýetirijiniň şahsyýet hasabyna girmäge ygtyýar berendigini habar bermek üçin email {TipNum}.

en: The report can be accessed at:
tk: Hasabata şu ýerden girip bilersiňiz:

en: Access to whistleblower's identity authorized
tk: Gizlin habar ýetirijiň şahsyýetine girmek ygtyýar berildi

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
tk: Bu, gözegçiniň hasabat üçin gizlin habar ýetirijiniň şahsyýet hasabyna girmäge ret edendigi barada habar bermek üçin email {TipNum}.

en: Access to whistleblower's identity denied
tk: Gizlin habar ýetirijiň şahsyýetine girmek ret edildi

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
tk: Bu, alyjynyň hasabat üçin gizlin habar ýetirijiniň şahsyýetine girmegini haýyş edendigini habar bermek üçin email {TipNum}

en: The request can be accessed at:
tk: Haýyşa şu ýerden girip bilersiňiz:

en: New request of access to a whistleblower's identity
tk: Gizlin habar ýetirijiň şahsyýetine girmek üçin täze haýyş

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
tk: Bu, hasabat {TipNum} üçin gizlin habar ýetirijiniň şahsyýetini üpjün edendigini habar bermek üçin email

en: The whistleblower has provided their identity
tk: Gizlin habar ýetiriji şahsyýetini üpjün etdi

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
tk: Hasap üçin paroly täzeden düzmek haýyş edilenligi sebäpli, bu email alýarsyňyz: {Username}

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
tk: Eger siz bu haýyşy etmedik bolsaňyz, bu email-e üns bermäň we arkaýyn pozup bilersiňiz.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
tk: Aşakdaky baglanyşyga basyp, haýyşyňyzy tassyklap bilersiňiz:

en: Password reset instructions
tk: Paroly täzeden düzmek boýunça görkezmeler

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
tk: Bu, siziň PGP açarynyň möhleti gutarýandygyny ýa-da eýýäm gutarandygyny habar bermek üçin email:

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
tk: Onuň ýörgünliligini uzaltmaly we platformadaky açary täzelemeli ýa-da täze açar ýüklemeli.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
tk: Ýörgünli PGP açary bolmasa ulgam size berlen maglumatlary şifrläp bilmez.

en: Click the link to activate the platform:
tk: Platformany işjeňleşdirmek üçin baglanyşyga basyň:

en: Activation
tk: Işjeňleşdirme

en: A software update is available.
tk: Programma üpjünçilik täzelenmesi bar.

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
tk: Platformany täzeläp durmak gowy howpsuzlyk amalydyr.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
tk: Täze wersiýadaky täze aýratynlyklar we näsazlyklary düzetmek üçin üýtgetme gündeligine serediň: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
tk: Programma üpjünçiliginiň täzelenmeleri barada görkezmeler üçin resminamalara serediň: {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
tk: Bu, alyjynyň size bir ýa-da birnäçe hasabatlara girmäge rugsat berendigini habar bermek üçin email.

en: New report
tk: Täze hasabat

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
tk: Iň irki möhleti gutarýan senesi {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
tk: Pozulmazdan ozal barlamagy ýatdan çykarmaň.

en: Some reports will expire soon
tk: Käbir hasabatlaryň möhleti ýakynda gutarar

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
tk: Bu, gizlin habar ýetirijiniň sizi hasabatynyň gymmatly alyjysy hökmünde saýlandygyny habar bermek üçin email.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
tk: Ondaky maglumatlara we materiallara aýratyn üns bermegiňiz haýyş edilýär. Gizlin habar ýetirjiler köplenç halkyň bähbidine ýokary şahsy töwekgelçiliklere sezewar bolýandygyny ýadyňyzdan çykarmaň. Şonuň üçin bu hasabatyň çäginde berlen materiallar möhüm ähmiýete eýe bolmalydyr.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
tk: Bu, bar bolan hasabatyň täzelenendigini habar bermek üçin email.

en: Report updated
tk: Hasabat täzelendi

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
tk: Bu, okalmadyk ýa-da täzelenen hasabatlaryň bardygyny ýatlatmak üçin email.

en: Reminder about unread or updated reports
tk: Okalmadyk ýa-da täzelenen hasabatlar barada ýatlatma

en: Role: {Role}
tk: Rol: {Role}

en: Password: {Password}
tk: Parol: {Password}
