GlobaLeaks - en to sq translation catalogue (595 entries)

en: Log in
sq: Hyni

en: Theme customization
sq: Përshtatje teme

en: Languages
sq: Gjuhë

en: Text customization
sq: Përshtatje teksti

en: Advanced
sq: Të mëtejshme

en: Question templates
sq: Gjedhe pyetjesh

en: Questionnaires
sq: Pyetësorë

en: Add new questionnaire
sq: Shtoni pyetësor të ri

en: Home
sq: Kreu

en: Changelog
sq: Regjistër ndryshimesh

en: License
sq: Licencë

en: Templates
sq: Gjedhe

en: Delete
sq: Fshije

en: Anomalies
sq: Anomali

en: Preferences
sq: Parapëlqime

en: Notifications
sq: Njoftime

en: file unavailable
sq: kartelë jo e passhme

en: Date
sq: Datë

en: Expiration date
sq: Datë skadimi

en: Last Access
sq: Hyrja e Fundit

en: Files
sq: Kartela

en: Comments
sq: Komente

en: Messages
sq: Mesazhe

en: Details
sq: Hollësi

en: Platform wizard
sq: Ndihmës platforme

en: CREDIT CARD
sq: KARTË KREDITI

en: YOUR NAME
sq: EMRI JUAJ

en: Label the report
sq: I vini raportimit një etiketë

en: Postpone the expiration date
sq: Shtyjini datën e skadimit

en: Select all
sq: Përzgjidhi krejt

en: Deselect all
sq: Shpërzgjidhi krejt

en: Refresh
sq: Rifreskoje

en: Channel
sq: Kanal

en: Preview
sq: Parashiheni

en: The whistleblower has already read the last update
sq: Nxjerrësi i së fshehtës e ka lexuar tashmë përditësimin e fundit

en: The whistleblower has not read the last update yet
sq: Nxjerrësi i së fshehtës s’e ka lexuar ende përditësimin e fundit

en: Move up
sq: Ngjite

en: Move down
sq: Zbrite

en: Move left
sq: Lëvize majtas

en: Move right
sq: Lëvize djathtas

en: Import
sq: Importoje

en: Export
sq: Eksportoje

en: Save all
sq: Ruaji krejt

en: Access control
sq: Kontroll hyrjesh

en: Number
sq: Numër

en: Regular expression validator
sq: Vlerësues shprehjesh të rregullta

en: Minimum number of input characters
sq: Numër minimum shenjash që mund të jepen

en: Maximum number of input characters
sq: Numër maksimum shenjash që mund të jepen

en: Earliest selectable date
sq: Data më e hershme e përzgjedhshme

en: Latest selectable date
sq: Data më e vonshme e përzgjedhshme

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Attachment
sq: Bashkëngjitje

en: Attachments
sq: Bashkëngjitje

en: Change your password
sq: Ndryshoni fjalëkalimin tuaj

en: User
sq: Përdorues

en: Motivation
sq: Motivim

en: Status
sq: Gjendje

en: Request motivation
sq: Motivim kërkese

en: Reply motivation
sq: Motivim përgjigjeje

en: Request status
sq: Gjendje kërkese

en: Custodian
sq: Ruajtës

en: Identity
sq: Identitet

en: Access requested
sq: U kërkua hyrje

en: Request access to the whistleblower's identity
sq: Kërko hyrje te identiteti i nxjerrësit të së fshehtës

en: Please write a motivation
sq: Ju lutemi, shkruani një motivim

en: Reply to the request
sq: Përgjigjuni kërkesës

en: Authorized
sq: E autorizuar

en: Denied
sq: E mohuar

en: Waiting for authorization
sq: Po pritet për autorizim

en: New request
sq: Kërkesë e re

en: Authorize
sq: Autorizoje

en: Deny
sq: Hidhe poshtë

en: Deny access to the whistleblower's identity
sq: Hidhe poshtë kërkesën për hyrje te identiteti i nxjerrësit të së fshehtës

en: Authorize access to the whistleblower's identity
sq: Autorizoni hyrje te identiteti i nxjerrësit të së fshehtës

en: URL redirects
sq: Ridrejtime URL-sh

en: Anomaly detection thresholds
sq: Pragje pikasjeje anomalish

en: Available disk space
sq: Hapësirë e gatshme në disk

en: Last update
sq: Përditësimi i fundit më

en: Disable notifications to administrators
sq: Çaktivizo njoftimet për përgjegjësit

en: Disable notifications to custodians
sq: Çaktivizo njoftimet për ruajtësit

en: Disable notifications to recipients
sq: Çaktivizo njoftimet për marrësit

en: Score
sq: Pikë

en: Trigger question
sq: Pyetje aktivizimi

en: Triggered by score:
sq: Aktivizuar nga sa pikë:

en: Weak
sq: I dobët

en: Acceptable
sq: I pranueshëm

en: Strong
sq: I fortë

en: Text shown on top of the interface for selecting channels
sq: Tekst i shfaqur në krye të ndërfaqes për përzgjedhje kanalesh

en: Silence email notifications
sq: Heshtoji njoftimet me email

en: Turn on email notifications
sq: Aktivizo njoftime me email

en: Input validation
sq: Vlerësim i çka jepet

en: Email address
sq: Adresë email

en: Custom
sq: Vetjake

en: None
sq: Asnjë

en: Regular expression
sq: Shprehje e rregullt

en: Search
sq: Kërko

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
sq: Ky tekst vetjak nuk shfaqet më në platformë. Ose teksti origjinal është ndryshuar, ose është hequr.

en: Audit log
sq: Regjistër auditimi

en: Stats
sq: Statistika

en: Activities
sq: Veprimtari

en: Reports
sq: Raportime

en: Report
sq: Raportim

en: Users
sq: Përdorues

en: From
sq: Nga

en: Number of downloads
sq: Numër shkarkimesh

en: File size not accepted.
sq: Madhësi kartele jo e pranuar.

en: Maximum file size is:
sq: Madhësia maksimum për kartela është:

en: Scheduled jobs
sq: Akte të planifikuar

en: Regenerate
sq: Riprodhoji

en: Display options alphabetically
sq: Mundësitë shfaqi alfabetikisht

en: Enable email notifications for:
sq: Aktivizo njoftime me email për:

en: Disable
sq: Çaktivizoje

en: Remove
sq: Hiqe

en: Use as default
sq: Përdore si parazgjedhje

en: Collapse
sq: Tkurre

en: Expand
sq: Zgjeroje

en: Select
sq: Përzgjidhe

en: Deselect
sq: Shpërzgjidhe

en: Surname
sq: Mbiemër

en: New
sq: I ri

en: Opened
sq: I hapur

en: Closed
sq: I mbyllur

en: Placeholder
sq: Vendmbajtëse

en: Print
sq: Shtype

en: Previous
sq: I mëparshmi

en: Next
sq: Pasuesi

en: First
sq: I pari

en: Last
sq: I fundit

en: Send a test email to your email address.
sq: Dërgoni një email provë te adresa juaj email.

en: Block the submission
sq: Bllokoje parashtrimin

en: Skip the recipient account creation.
sq: Anashkalo krijimin e llogarisë së marrësit.

en: Send activation link
sq: Dërgo lidhje aktivizimi

en: Password reset
sq: Ricaktim fjalëkalimi

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
sq: Një ose disa marrës s’kanë kryer ende hyrjen e parë. Kjo do të thotë se s’do të marrin raportime.

en: This user has not performed the first login yet.
sq: Ky përdorues s’ka kryer ende hyrjen e parë.

en: seconds
sq: sekonda

en: This domain name is not available.
sq: Ky emër përkatësie s’është i passhëm.

en: Mark as important
sq: Vëri shenjë si i rëndësishëm

en: Copy to clipboard
sq: Kopjoje në të papastër

en: Logout
sq: Dalje

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
sq: Jepi këtij marrësi aftësinë të akordojë hyrje përdoruesish te raportimet

en: Grant access
sq: Akordoji hyrje

en: Revoke access
sq: Shfuqizoji hyrjen

en: Assigned to
sq: Caktuar për

en: Not provided.
sq: S’është dhënë.

en: Set a reminder
sq: Ujdisni një kujtues

en: File a report
sq: Depozitoni një raportim

en: Select a reporting channel:
sq: Përzgjidhni një kanal raportimi:

en: Before proceeding, please set a new password.
sq: Para se të shkoni më tej, ju lutemi, caktoni një fjalëkalim të ri.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
sq: Para se të ecet më tej, ju lutemi, aktivizoni mirëfilltësimin dyfaktorësh.

en: Enable
sq: Aktivizoje

en: Low
sq: I ulët

en: High
sq: I lartë

en: megabytes
sq: megabajte

en: percentage
sq: përqindje

en: Save
sq: Ruaje

en: Type
sq: Lloj

en: Severity
sq: Rëndësi

en: Object
sq: Objekt

en: Username
sq: Emër përdoruesi

en: Role
sq: Rol

en: Name
sq: Emër

en: Creation date
sq: Datë krijimi

en: Last access
sq: Hyrja e fundit

en: Whistleblower's last access
sq: Hyrja e fundit nga nxjerrës të fshehtash

en: Substatuses
sq: Nëngjendje

en: Add
sq: Shtoje

en: Label
sq: Etiketë

en: This field is mandatory
sq: Kjo fushë është e detyrueshme

en: Edit
sq: Përpunojeni

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Report statuses
sq: Gjendje raportimesh

en: Channels
sq: Kanale

en: Hidden
sq: I fshehur

en: Description
sq: Përshkrim

en: Questionnaire
sq: Pyetësor

en: Recipients
sq: Marrës

en: Reminder
sq: Kujtues

en: days
sq: ditë

en: Set the value to 0 to disable this feature.
sq: Për ta çaktivizuar këtë veçori, jepini vlerën 0.

en: Show the questionnaire navigation interface
sq: Shfaq ndërfaqe lëvizjeje nëpër pyetësor

en: Allow whistleblowers to select their recipients
sq: Lejoju nxjerrësve të të fshehtave të përzgjedhin marrësit e tyre

en: Select all recipients by default
sq: Si parazgjedhje, përzgjidhi krejt marrësit

en: Maximum number of selectable recipients:
sq: Numër maksimum marrësish të përzgjedhshëm:

en: Show recipients in alphabetical order
sq: Marrësit shfaqi në rend alfabetik

en: Show recipient details on the status page of the report
sq: Shfaq hollësi marrësi te faqja e gjendjes së raportimit

en: Enable comments
sq: Aktivizo komente

en: Allow the whistleblower to write comments
sq: Lejoji nxjerrësit të së fshehtës të shkruajë komente

en: Enable private messages
sq: Aktivizo mesazhe private

en: Allow the whistleblower to send messages
sq: Lejoji nxjerrësit të të fshehtës të dërgojë mesazhe

en: Allow the whistleblower to add attachments
sq: Lejoji nxjerrësit të së fshehtës të shtojë te raportimi bashkëngjitje

en: Additional questionnaire
sq: Pyetësor shtesë

en: Scoring system options
sq: Mundësi sistemi pikësh

en: Threshold
sq: Prag

en: Value
sq: Vlerë

en: Medium
sq: Mesatar

en: Software version:
sq: Version software-i:

en: Restrict access to specific IP addresses
sq: Kufizoju hyrjen adresave IP specifike

en: Enabled
sq: I aktivizuar

en: Allowed IP addresses
sq: Adresa IP të lejuara

en: Admin
sq: Përgjegjës

en: Recipient
sq: Marrës

en: Each entry must be separated with a comma.
sq: Çdo zë duhet të jetë i ndarë me një presje.

en: Example:
sq: Shembull:

en: Hostname
sq: Strehëemër

en: Organization
sq: Ent

en: Invalid email address
sq: Adresë email e pavlefshme

en: City
sq: Qytet

en: Country
sq: Vend

en: Country code
sq: Kod vendi

en: Generate
sq: Prodhoje

en: Private Key
sq: Kyç Privat

en: Certificate Signing Request
sq: Kërkesë Nënshkrimi Dëshmie

en: Download
sq: Shkarkoje

en: Certificate
sq: Dëshmi

en: Valid until:
sq: E vlefshme deri më:

en: Issuer:
sq: Lëshues:

en: Intermediate Certificates
sq: Dëshmi të Ndërmjetme

en: Reset
sq: Ktheje te parazgjedhja

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
sq: Platforma mbulon formësimin e HTTPS-së përmes kësaj ndërfaqeje.

en: Automatic configuration
sq: Formësim i vetvetishëm

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
sq: Duke përdorur formësimin e vetvetishëm të HTTPS-së do të arrihet kryerja e krejt procesit të kërkesës, aktivizimit dhe rinovimit të dëshmive prej autoritetit “Let’s Encrypt” të dëshmive.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
sq: Platforma duhet të jetë e përdorshme përmes një adrese publike IP dhe strehëemri i përzgjedhur duhet të ketë një zë DNS përkatës që i referohet kësaj adrese.

en: Proceed
sq: Kryeje

en: Manual configuration
sq: Formësim dorazi

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
sq: Ndihmësi i formësimit dorazi do t’ju udhëheqë nëpër ujdisjen e HTTPS-së me një autoritet alternativ dëshmish.

en: Disabled
sq: I çaktivizuar

en: Auto-renewal
sq: Vetërinovim

en: Tor Onion Service
sq: Shërbim Onion Tor

en: Anonymize outgoing connections
sq: Anonimizo lidhjet ikëse

en: Let the platform be reachable without Tor
sq: Lejojeni platformën të jetë e përdorshme pa Tor

en: Roles enabled to use the platform without Tor
sq: Role të aktivizuar për përdorim të platformës pa Tor

en: Whistleblower
sq: Nxjerrës të fshehte

en: To
sq: Për

en: Default mail configuration in use. Please consider using a private mail server.
sq: Formësim parazgjedhje poste në përdorim. Ju lutemi, shihni mundësinë e përdorimit të një shërbyesi privat poste.

en: SMTP email address
sq: Adresë email SMTP

en: SMTP server address
sq: Adresë shërbyesi SMTP

en: SMTP server port
sq: Portë shërbyesi SMTP

en: Security
sq: Siguri

en: Require authentication
sq: Kërko doemos mirëfilltësim

en: Password
sq: Fjalëkalim

en: Number of hours before sending a report expiration alert
sq: Numër orësh përpara dërgimit të një sinjalizimi skadimi raportimi

en: Test the configuration
sq: Provoni formësimin

en: Reset SMTP configuration
sq: Rikthe te parazgjedhjet formësimin për SMTP-në

en: Reset notification templates to default
sq: Rikthe te parazgjedhjet gjedhe njoftimesh

en: Template
sq: Gjedhe

en: Question
sq: Pyetje

en: Single-line text input
sq: Dhënie teksti me një rresht

en: Multi-line text input
sq: Dhënie teksti me shumë rreshta

en: Selection box
sq: Kutizë përzgjedhjesh

en: Multiple choice input
sq: Dhënie me zgjedhje të shumëfishtë

en: Checkbox
sq: Kutizë

en: Terms of service
sq: Kushte shërbimi

en: Date range
sq: Interval datash

en: Group of questions
sq: Grup pyetjesh

en: Row
sq: Rresht

en: Column
sq: Shtyllë

en: Width
sq: Gjerësi

en: Question group
sq: Grup pyetjeje

en: Hint
sq: Ndihmëz

en: Mandatory
sq: E detyrueshme

en: Accept multiple file uploads
sq: Prano ngarkime të disa kartelave njëherësh

en: Accept multiple answers
sq: Prano disa përgjigje njëherësh

en: Template override
sq: Anashkalim gjedheje

en: Phone number
sq: Numër telefoni

en: Text
sq: Tekst

en: Checkbox label
sq: Etiketë kutize

en: Add multimedia content
sq: Shtoni lëndë multimedia

en: Image
sq: Figurë

en: Text shown upon negative answer
sq: Tekst i shfaqur në rast përgjigjeje negative

en: Trigger conditions
sq: Kushte aktivizimi

en: Sufficient
sq: Mjaftueshëm

en: Options
sq: Mundësi

en: Addition
sq: Shtim

en: Multiplier
sq: Shumëfishues

en: Questions
sq: Pyetje

en: Add new question
sq: Shtoni pyetje të re

en: Add question from template
sq: Shtoni pyetje që nga gjedhe

en: Duplicate
sq: Përsëdyte

en: Steps
sq: Hapa

en: Logo
sq: Stemë

en: Project name
sq: Emër projekti

en: Homepage title
sq: Titull faqeje hyrëse

en: Presentation
sq: Paraqitje

en: Question to solicit possible whistleblowers
sq: Pyetje për tërheqje nxjerrësish të mundshëm të fshehtash

en: Whistleblowing button
sq: Buton nxjerrjeje të fshehtash

en: Disclaimer
sq: Klauzolë

en: Footer
sq: Fundfaqe

en: Upload
sq: Ngarkoje

en: Language:
sq: Gjuhë:

en: Add custom text
sq: Shtoni tekst vetjak

en: Custom text
sq: Tekst vetjak

en: Original text
sq: Teksti origjinal

en: Original translation
sq: Përkthimi origjinal

en: Custom translation
sq: Përkthim vetjak

en: Disable submissions
sq: Çaktivizo parashtrime

en: Enable encryption
sq: Aktivizo fshehtëzim

en: Enable administrators to change user passwords
sq: Aktivizo ndryshim fjalëkalimesh përdoruesish nga përgjegjësit

en: Administrators authorized to change user passwords:
sq: Përgjegjës të autorizuar për ndryshime fjalëkalimesh përdoruesish:

en: Enable multisite feature
sq: Aktivizo veçorinë shumësajtësh

en: Enable simplified login
sq: Aktivizo hyrje të thjeshtuar

en: Enable search engines indexing
sq: Aktivizo indeksim nga motorë kërkimesh

en: Default questionnaire
sq: Pyetësor parazgjedhje

en: Show contexts in alphabetical order
sq: Kontekstet shfaqi në rend alfabetik

en: Size limit for file attachments
sq: Kufi madhësie për bashkëngjitje kartelash

en: Require two factor authentication
sq: Kërko doemos mirëfilltësim dyfaktorësh

en: Password change interval
sq: Interval ndryshimi fjalëkalimi

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
sq: Për arsye sigurie, ndryshimet e fjalëkalimeve në intervale të rregullta janë të detyrueshme.

en: Number of days till notifying unread reports to users
sq: Numër ditësh deri në njoftim të përdoruesve për raportime të palexuar

en: Disable the privacy panel
sq: Çaktivizo panelin e privatësisë

en: Enable custom privacy panel
sq: Aktivizo panel vetjak privatësie

en: Custom privacy panel
sq: Panel vetjak privatësie

en: Enable custodian user role
sq: Aktivizo rol përdoruesi ruajtës

en: Enable scoring system
sq: Aktivizo sistem pikësh

en: Logging level
sq: Nivel regjistrimi

en: Log accesses of internal users
sq: Regjistro hyrje përdoruesish të brendshëm

en: Notify administrators of software problems
sq: Njoftoji përgjegjësit për probleme software-i

en: Notify developers of software problems
sq: Njoftoji zhvilluesit për probleme software-i

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
sq: Duke aktivizuar këtë veçori, do të kontribuoni në zhvillimin dhe sigurinë e platformës.

en: Reset reports
sq: Ktheji raportimet te parazgjedhjet

en: Settings
sq: Rregullime

en: Case management
sq: Administrim rastesh

en: Network
sq: Rrjet

en: Sites
sq: Sajte

en: Mode:
sq: Mënyrë:

en: Configure
sq: Formësojeni

en: Subdomain
sq: Nënpërkatësi

en: Creation date:
sq: Datë krijimi:

en: Root domain used for secondary sites
sq: Përkatësi rrënjë e përdorur për sajte dytësorë

en: Use the first site for administrative purposes only
sq: Sajtin e parë përdore vetëm për qëllime administrative

en: Allow users to sign up
sq: Lejoju përdoruesve të regjistrohen

en: Enable terms of service
sq: Aktivizo kushte shërbimi

en: Title
sq: Titull

en: Public name
sq: Emër publik

en: Send reset link
sq: Dërgo lidhje ricaktimi

en: Set password
sq: Caktoni fjalëkalim

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
sq: Fjalëkalimi i zgjedhur është shumë i dobët. Një fjalëkalim i vlefshëm duhet të jetë të paktën 12 shenja i gjatë dhe të përmbajë një larmi shenjash, përfshi të paktën një shkronjë të vogël, një shkronjë të madhe, një numër dhe një shenjë speciale.

en: Force password change
sq: Detyro ndryshim fjalëkalimi

en: The user will be forced to change its password on next login.
sq: Përdoruesi do të detyrohet të ndryshojë fjalëkalimin e tij gjatë hyrjes së ardhshme në llogari.

en: Disable two factor authentication
sq: Çaktivizo mirëfilltësim dyfaktorësh

en: Language
sq: Gjuhë

en: Enable email notifications
sq: Aktivizo njoftime me email

en: Details of the PGP key:
sq: Hollësi të kyçit PGP:

en: Fingerprint
sq: Shenja gishtash

en: Set up encryption by providing a PGP public key
sq: Ujdisni fshehtëzim duke dhënë një kyç publik PGP

en: Give this admin ability to change user passwords
sq: Jepi këtij përgjegjësi aftësinë të ndryshojë fjalëkalime përdoruesish

en: Forcefully selected
sq: E përzgjedhur me zor

en: Allow the recipient to delete reports
sq: Lejoje marrësin të fshijë raportime

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
sq: Lejoje marrësin të shtyjë datën e skadimit të raportimit

en: Give the user administrative access to the following features:
sq: Jepi përdoruesit hyrje përgjegjësi në veçoritë vijuese:

en: Request date
sq: Datë kërkese

en: Report date
sq: Datë raportimi

en: Authorization
sq: Autorizim

en: Requests
sq: Kërkesa

en: The validation link is either incorrect or has expired.
sq: Ose lidhja e vlerësimit është e pasaktë, ose ka skaduar.

en: Your new email address has been validated.
sq: Adresa juaj e re email është vleftësuar.

en: Forgot password?
sq: Harruat fjalëkalimin?

en: Enter the two factor authentication code
sq: Jepni kodin e mirëfilltësimit dyfaktorësh

en: Authentication failed
sq: Mirëfilltësimi dështoi

en: The code is either invalid or expired.
sq: Ose kodi i dhënë është i pavlefshëm, ose ka skaduar.

en: Please select your account:
sq: Ju lutemi, përzgjidhni llogarinë tuaj:

en: Now type your password, then click 'Log in':
sq: Tani shtypni fjalëkalimin tuaj, mandej klikoni mbi “Hyni”:

en: Text shown after the user has selected the option.
sq: Tekst i shfaqur pasi përdoruesi të ketë përzgjedhur këtë mundësi.

en: Confirm
sq: Ripohojeni

en: Assign score points
sq: Caktoni pikë

en: Are you sure?
sq: Jeni i sigurt?

en: Close
sq: Mbylle

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
sq: Ju lutemi, kini parasysh se krejt të dhënat e përshoqëruara do të fshihen përgjithmonë.

en: Enable two factor authentication
sq: Aktivizo mirëfilltësim dyfaktorësh

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
sq: Përpara se të vazhdoni, ju lutemi, lexoni me kujdes dokumentimin, te:

en: Account recovery key
sq: Kyç rimarrjesh llogarie

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
sq: Bëni një kopje dhe depozitojeni në një vend të parrezik. Do t’ju duhet, nëse humbni fjalëkalimin tuaj, për të rifituar hyrje në llogarinë tuaj pa humbje të dhënash.

en: Enter a name for the copy
sq: Jepni një emër për kopjen

en: Request support
sq: Kërkoni asistencë

en: Thank you.
sq: Faleminderit.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
sq: Do të provojmë të lidhemi me ju sa më shpejt të jetë e mundur.

en: Submit
sq: Parashtrojeni

en: The connection is not secure.
sq: Lidhja s’është e siguruar.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
sq: Platforma ende s’është formësuar për lidhje HTTPS, ndaj duhet përdorur vetëm për qëllime testimi.

en: Please write a motivation for the reply
sq: Ju lutemi, shkruani një shtysë për përgjigjen

en: Send
sq: Dërgoje

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
sq: Duke e ripohuar, do ta shtyni datën e skadimit më:

en: By confirming, you will set a remainder on date:
sq: Duke e ripohuar, do të caktoni një kujtues më datë:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
sq: Kjo është një platformë demonstrimi, ju lutemi, mos e përdorni për parashtrime të njëmendta.

en: Install an authenticator app on your phone
sq: Instaloni në telefonin tuaj një aplikacion mirëfilltësimi

en: Scan the QR code with the app
sq: Skanoni kodin QR me aplikacionin

en: Error!
sq: Gabim!

en: Internal server error
sq: Gabim i brendshëm shërbyesi

en: Error on input validation
sq: Gabim në vlerësim të çka jepet

en: Resource not found
sq: Burimi s’u gjet

en: Forbidden operation
sq: Veprim i ndaluar

en: The specified old password is not valid
sq: Fjalëkalimi i dikurshëm i dhënë s’është i vlefshëm

en: Resource can only be accessed via the Tor network
sq: Burimi mund të përdoret vetëm përmes rrjetit Tor

en: The upload request exceeds the size limit
sq: Kërkesa për ngarkim tejkalon kufirin për madhësitë

en: Current password
sq: Fjalëkalimi i tanishëm

en: New password
sq: Fjalëkalim i ri

en: The new password must be different from the current one.
sq: Fjalëkalimi i ri duhet të jetë i ndryshëm nga ai i tanishmi.

en: Type your new password again
sq: Shtypni sërish fjalëkalimin tuaj të ri

en: The two passwords do not match
sq: Dy fjalëkalimet s’përputhen

en: Validation of email address change in progress.
sq: Vlerësimi i ndryshimit të adresës email në ecuri e sipër.

en: Please check your inbox for further instructions.
sq: Për udhëzime të mëtejshme, ju lutemi, kontrolloni mesazhet tuaj të marrë.

en: Warning
sq: Sinjalizim

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
sq: Këshilloheni me forcë ta vizitoni këtë sajt duke përdorur aplikacionin e quajtur Shfletues Tor, i cili mbron identitetin tuaj.

en: Download the Tor Browser
sq: Shkarkoni Shfletuesin Tor

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
sq: Mandej, kopjoni dhe ngjiteni adresën vijuese te Shfletuesi Tor:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
sq: Keni parashtruar tashmë një raportim? Jepni dëftesën tuaj.

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
sq: Ose dëftesa është e pavlefshme, ose raportimi ka skaduar.

en: Select a file or drag it here.
sq: Përzgjidhni një kartelë ose tërhiqeni këtu.

en: Size:
sq: Madhësi:

en: Uploading files…
sq: Po ngarkohen kartela…

en: Upload completed successfully!
sq: Ngarkimi u plotësua me sukses!

en: Estimated upload time:
sq: Kohë ngarkimi përafërsisht:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
sq: Marrësit kanë kërkuar që të plotësoni një pyetësor shtesë.

en: Fill the additional questionnaire
sq: Plotësoni pyetësorin shtesë

en: From:
sq: Nga:

en: To:
sq: Për:

en: Filename
sq: Emër kartele

en: Upload date
sq: Datë ngarkimi

en: File size
sq: Madhësi kartele

en: Questionnaire answers
sq: Përgjigje pyetësori

en: Step
sq: Hap

en: Status:
sq: Gjendje:

en: Files attached by recipients
sq: Kartela të bashkëngjitura nga marrës

en: Upload a file:
sq: Ngarkoni një kartelë:

en: Welcome!
sq: Mirë se vini!

en: For the user documentation, visit:
sq: Për dokumentim për përdoruesit, vizitoni:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
sq: Nëse ju duhet asistencë teknike, keni pyetje të përgjithshme, ose keni ide të reja për software-in:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
sq: Nëse doni të jepni ndihmesë në zhvillimin e software-it, ose të njoftoni një të metë, ju lutemi, hapni një çështje te sistemi ynë për të tilla:

en: Join our chat:
sq: Merrni pjesë në fjalosjen tonë:

en: Follow the project on:
sq: Ndiqeni projektin në:

en: An update is available:
sq: Ka një përditësim gati:

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
sq: Rekomandojmë që të përdorni ndarjen “Parapëlqime”, që të rimerrni “Kyç Rimarrjeje Llogarie” tuajin dhe ta depozitoni pa rrezik diku. Ky kyç do të jetë i nevojshëm për të rifituar hyrje te platforma dhe të dhënat tuaja, në rast se harroni fjalëkalimin tuaj.

en: The provided recovery key is invalid.
sq: Kyçi i rimarrjeve i dhënë është i pavlefshëm.

en: The provided reset token is invalid or expired.
sq: Token-i i dhënë për ricaktimin është i pavlefshëm, ose ka skaduar.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
sq: Që të kërkoni ricaktim fjalëkalimi, jepni emër përdoruesi të llogarisë tuaj, ose adresën tuaj email.

en: Enter your email address to request a password reset.
sq: Që të kërkoni ricaktim fjalëkalimi, jepni adresën tuaj email.

en: Password reset requested.
sq: U kërkua ricaktim fjalëkalimi.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
sq: Që të plotësohet procedura e ricaktimit të fjalëkalimit, jepni kyçin tuaj të rimarrjes së llogarisë

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
sq: Ruajtësit iu kërkua hyrje te identiteti i nxjerrësit të së fshehtës.

en: Date of the request
sq: Datë e kërkesës

en: Show
sq: Shfaqe

en: Congratulations!
sq: Përgëzime!

en: You have completed the platform activation.
sq: Keni plotësuar aktivizimin e platformës.

en: Success!
sq: Sukses!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
sq: Platforma juaj për nxjerrje të fshehtash thuajse është gati!

en: Check your inbox to activate it.
sq: Për ta aktivizuar, shihni te Të marrët tuaj.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
sq: Në mos u aktivizoftë brenda 24 orësh, platforma do të fshihet vetvetiu.

en: Sign up
sq: Regjistrohuni

en: Site
sq: Webfaqe

en: Confirmation
sq: Ripohim

en: Invalid confirmation
sq: Ripohim i pavlefshëm

en: Invalid phone number
sq: Numër telefoni i pavlefshëm

en: Address
sq: Adresë

en: Fiscal code
sq: Kod fiskal

en: Tax code
sq: Kodi i taksës

en: The answer is too short
sq: Përgjigja është shumë e shkurtër

en: The specified input is not valid.
sq: Ç’u dha, s’është e vlefshme.

en: The specified input is not valid:
sq: Ç’u dha, s’është e vlefshme:

en: please enter a valid email address.
sq: ju lutemi, jepni një adresë email të vlefshme.

en: please enter numbers only.
sq: ju lutemi, jepni vetëm numra.

en: Submissions disabled
sq: Parashtrimet të çaktivizuara

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
sq: Po lidheni me shërbyesin pa anonimitet dhe ky shërbyes mbulon vetëm parashtrime anonime

en: Your report was successful.
sq: Raportimi juaj qe i suksesshëm.

en: Remember your receipt for this report.
sq: Mos harroni dëftesën tuaj për këtë raportim.

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
sq: Për të bërë hyrjen, përdorni dëftesën me 16 shifra. Do t’ju lejojë të shihni çfarëdo mesazhesh që ju kemi dërguar dhe edhe të shtoni informacion shtesë.

en: View your report
sq: Shiheni raportin tuaj

en: Recipient selection
sq: Përzgjedhje marrësish

en: Select the recipients of your report:
sq: Përzgjidhni marrësit për raportimin tuaj:

en: Recipients selected:
sq: Marrës të përzgjedhur:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
sq: Keni mbërritur në numrin maksimum të marrësve të përzgjedhshëm.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
sq: Marrësit vijues do ta marrin raportimin tuaj dhe për ta s’mund të hiqet përzgjedhja:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
sq: Te ky hap, përgjigjet për pyetjet vijuese ose mungojnë, ose janë të pavlefshme:

en: You must select at least one recipient.
sq: Duhet të përzgjidhni të paktën një marrës.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
sq: Po pritet që të përfundojë ngarkimi i kartelës(ave).

en: The following steps have errors:
sq: Hapat vijues kanë gabime:

en: Hide
sq: Fshihe

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
sq: Procedura vijuese do t’ju udhëheqë hap pas hapi përgjatë krijimit të platformës tuaj për nxjerrje të fshehtash.

en: Please choose a configuration profile:
sq: Ju lutemi, zgjidhni një profil formësimi:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
sq: Bëj të mundur për këtë përgjegjës të ricaktojë fjalëkalime përdoruesish.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
sq: Këshillojmë përzgjedhjen e kësaj mundësie, nëse do të donit të mbronit të dhënat nga humbja, për raste kur marrësit humbin fjalëkalimet e tyre. Më anë tjetër, nuk do ta këshillonim përdorimin e kësaj veçori, nëse doni të ujdisni një sistem në të cilin vetëm marrësit janë në gjendje të hyjnë te parashtrime.

en: Please choose a different username.
sq: Ju lutemi, zgjidhni një tjetër emër përdoruesi.

en: I have read and agree to the terms of the license.
sq: I kam lexuar dhe pajtohem me kushtet e licencës.

en: You have completed the platform wizard.
sq: Keni plotësuar hapat e ndihmësit të platformës.

en: Please summarize your report in a few words.
sq: Ju lutemi, përmblidhni në pak fjalë raportimin tuaj.

en: Describe your report in detail.
sq: Përshkruajeni hollësisht raportimin tuaj.

en: Where did the facts happen?
sq: Ku ndodhën gjërat?

en: When did the facts happen?
sq: Ku ndodhën gjërat?

en: I'm a victim
sq: Jam viktimë

en: I'm involved in the facts
sq: Jam i përzierë me gjërat

en: I witnessed the facts in person
sq: I pashë gjërat me sytë e mi

en: I was personally told by a direct witness
sq: M’i ka treguar një dëshmitar i drejtpërdrejtë

en: It is a rumor I heard
sq: E kam me të dëgjuar

en: How are you involved in the reported facts?
sq: Si lidheni ju me gjërat e raportuara?

en: Do you have evidence to support your report?
sq: Keni fakte për të mbështetur raportimin tuaj?

en: Please attach the evidence to support your report.
sq: Ju lutemi, bashkëngjitni faktet për të mbështetur raportimin tua.

en: Please describe the evidence in detail.
sq: Ju lutemi, përshkruajini hollësisht faktet.

en: A thorough description of the submitted evidence enhances our ability to evaluate claims and investigate. Please take care to reference significant portions of any videos, images or documents submitted.
sq: Një përshkrim i plotë i fakteve të parashtruara thellon aftësinë tonë për të vlerësuar pretendimet dhe për të hetuar. Ju lutemi, bëni kujdes të jepni referenca për pjesë domethënëse të çfarëdo videoje, figurash ose dokumentesh të parashtruar.

en: Have you reported the facts to other organizations and/or individuals?
sq: A i keni raportuar gjërat te të tjera ente dhe/ose individë?

en: Please list the organizations and/or individuals you have informed about these facts.
sq: Ju lutemi, radhitni entet dhe/ose individët që keni informuar mbi këto gjëra.

en: Have these organizations investigated your claims? If so, what was the outcome?
sq: A i kanë hetuar pretendimet tuaja këto ente? Nëse po, ç’doli prej kësaj?

en: What is the outcome you want to achieve with our support?
sq: Cili është përfundimi që doni të arrini me mbështetjen tonë?

en: Do you want to provide your identification information?
sq: Doni të jepni hollësi për identifikimin tuaj?

en: First name
sq: Emër

en: Last name
sq: Mbiemër

en: Alternative contact method
sq: Metodë kontakti alternative

en: I prefer to be contacted via this platform only
sq: Parapëlqej të kontaktohem vetëm përmes kësaj platforme

en: Other
sq: Tjetër

en: Dear {RecipientName},
sq: I dashur {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
sq: Po e merrni këtë email ngaqë për ju është krijuar një llogari përdoruesi te sistemi: {Site}

en: Username: {Username}
sq: Emër përdoruesi: {Username}

en: Activation link: {Url}
sq: Lidhje aktivizimi: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
sq: Ju lutemi, që të ecet më tej me aktivizimin e llogarisë dhe që të caktoni fjalëkalimin tuaj si përdorues, klikoni mbi lidhjen e aktivizimit.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
sq: Pas aktivizimi të suksesshëm, do të jeni në gjendje të përdorni sistemin përmes lidhjes vijuese: {LoginUrl}

en: Kind regards,
sq: Të fala,

en: Account activation
sq: Aktivizim llogarie

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
sq: Platforma juaj për nxjerrje të fshehtash tani mund të përdoret që nga:

en: To log in, visit:
sq: Që të bëni hyrjen, vizitoni:

en: Users' credentials:
sq: Kredenciale përdoruesish:

en: The platform will be automatically deleted on:
sq: Platforma do të fshihet automatikisht më:

en: Access instructions
sq: Udhëzime hyrjeje

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
sq: Numri i veprimtarive të pikasura së fundi duket më i madh se sa zakonisht.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
sq: Kjo mund të jetë shenjë e një sulmi (për shembull, dikush është duke përmbytur shërbyesin tuaj me informacione kot), ose thjesht një kulmim përdorimi për shkak të shtimit të dukshmërisë së projektit tuaj.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
sq: Shqyrtojeni çështjen, për të përcaktuar se është e ligjshme apo jo.

en: The activities with unusual stats are:
sq: Veprimtaritë me statistika të pazakonta janë:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
sq: Shërbyesi s’garanton dot se është depozituar një raportim i ri, ndaj parashtrimet janë çaktivizuar.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
sq: Ju lutemi, shihni mundësinë e kërkimit asistencës tuaj teknike të krijojë më tepër hapësirë disku te shërbyesi.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
sq: Platforma GlobaLeaks përmban një përbërës kontrollimi gjendjeje shërbyesi, i cili do t’ju sinjalizojë, në rast se diçka lyp vëmendjen tuaj.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
sq: Për më tepër hollësi, bëni hyrjen te ndërfaqja e Përgjegjësit dhe shihni te ndarjet “Statistika Sistemi” dhe “Anomali”.

en: Anomaly detected in {NodeName}
sq: U pikas anomali te {NodeName}

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
sq: Ky është një email për t’ju bërë të ditur se kyçi PGP i përdoruesve vijues është duke skaduar, ose ka skaduar tashmë:

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
sq: Pa një kyç PGP të vlefshëm, sistemi s’do të jetë në gjendje t’u dërgojë njoftime të fshehtëzuara.

en: PGP key expiration alert
sq: Sinjalizim skadimi kyçi PGP

en: A new whistleblowing site has been registered.
sq: U regjistrua sajt i ri nxjerrjeje të fshehtash.

en: Registration data:
sq: Të dhëna regjistrimi:

en: Site: {Url}
sq: Sajt: {Url}

en: Name: {Name}
sq: Emër: {Name}

en: New whistleblowing site registered
sq: U regjistrua sajt i ri nxjerrjeje të fshehtash

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
sq: Ky është një email provë i dërguar prej ndërfaqes administrative të platformës.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
sq: Marrja e këtij email-i tregon se shërbyesi qe në gjendje të bëjë mirëfilltësimin dhe të ndërveprojë me shërbyesin SMTP të postës.

en: Test email
sq: Email provë

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
sq: Ky është një email për t’ju njoftuar se është bërë një kërkesë për të ndryshuar adresën tuaj email në {NewEmailAddress}.

en: Click the following link to validate this change:
sq: Që ta miratoni këtë ndryshim, klikoni mbi lidhjen vijues:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
sq: Nëse s’e kërkuat këtë ndryshim, ndryshojeni fjalëkalimin tuaj dhe lidhuni me përgjegjësin e sistemit tuaj.

en: Email change request
sq: Kërkesë ndryshimi email-i

en: From: {Author}
sq: Nga: {Author}

en: Date: {EventTime}
sq: Datë: {EventTime}

en: From: Whistleblower
sq: Nga: Nxjerrës të fshehte

en: Date: {SubmissionDate}
sq: Datë: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
sq: Etiketë: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
sq: Gjendje: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
sq: Dëshmia HTTPS e ngarkuar te platforma është duke skaduar, ose ka skaduar tashmë.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
sq: Datë skadimi: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
sq: Pa një dëshmi të vlefshme, platforma do të jetë e përdorshme në mënyrë të parrezik vetëm përmes Tor-it.

en: Log in to solve the issue.
sq: Që të zgjidhni problemin, bëni hyrjen.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
sq: Sinjalizim skadimi për dëshmi HTTPS

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
sq: Rinovimi i vetvetishëm i dëshmisë HTTPS, i planifikuar për sot, sapo dështoi.

en: The system will keep trying.
sq: Sistemi do të vazhdojë të provojë.

en: Failed HTTPS certificate renewal
sq: Dështim rinovimi dëshmie HTTPS

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
sq: Ky është një email për t’ju njoftuar se një ruajtës ju ka autorizuar të njihni identitetin e nxjerrësit të së fshehtës për raportimin {TipNum}.

en: The report can be accessed at:
sq: Raportimi mund të shihet te:

en: Access to whistleblower's identity authorized
sq: U autorizua hyrje te identitet nxjerrësi të fshehte

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
sq: Ky është një email për t’ju njoftuar se një ruajtës ju ka mohuar njohjen e identitetit të nxjerrësit të së fshehtës për raportimin {TipNum}.

en: Access to whistleblower's identity denied
sq: U hodh poshtë hyrje te identitet nxjerrësi të fshehte

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
sq: Ky është një email për t’ju njoftuar se një marrës ka kërkuar hyrje te identiteti i nxjerrësit të së fshehtës për raportimin {TipNum}

en: The request can be accessed at:
sq: Kërkesa mund të shihet te:

en: New request of access to a whistleblower's identity
sq: Kërkesë e re për hyrje te identiteti i një nxjerrësi të fshehtash

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
sq: Ky është një email për t’ju njoftuar se nxjerrësi i të fshehtës për raportimin {TipNum} ka dhënë identitetin e vet.

en: The whistleblower has provided their identity
sq: Nxjerrësi i të fshehtës ka dhënë identitetin e vet

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
sq: Këtë email po e merrni ngaqë është kërkuar ricaktim fjalëkalimi për llogarinë: {Username}

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
sq: Nëse këtë kërkesë s’e bëtë ju, mund ta shpërfillni pa telashe dhe ta fshini këtë email.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
sq: Kërkesën tuaj mund ta ripohoni duke klikuar lidhjen vijuese:

en: Password reset instructions
sq: Udhëzime ricaktimi fjalëkalimi

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
sq: Ky është një email për t’ju bërë të ditur se kyçi juaj PGP po skadon, ose ka skaduar tashmë.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
sq: Do të duhej ta zgjeroni vlefshmërinë e tij dhe të përditësoni kyçin e pranishëm te platforma, ose të ngarkoni një kyç të ri.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
sq: Pa një kyç PGP të vlefshëm, sistemi s’do të jetë në gjendje të fshehtëzojë të dhëna që ju jepen.

en: Click the link to activate the platform:
sq: Që të aktivizohet platforma, klikoni mbi lidhjen:

en: Activation
sq: Aktivizim

en: A software update is available.
sq: Ka të gatshëm një përditësim software-i.

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
sq: Mbajtja e platformës të përditësuar është një praktikë e dobishme.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
sq: Për të mësuar rreth veçorish të reja dhe ndreqje të metash në versionin e ri, shihni regjistrin e ndryshimeve te: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
sq: Për udhëzime rreth përditësimesh software-i, ju lutemi, referojuni dokumentimit te: {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
sq: Ky është një email për t’ju njoftuar se një marrës ju ka akorduar hyrje te një ose disa raportime.

en: New report
sq: Raportim i ri

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
sq: Data më e hershme e skadimit është {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
sq: Ju lutemi, mos harroni t’i shihni, para se të fshihen.

en: Some reports will expire soon
sq: Disa raportime do të skadojnë së shpejti

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
sq: Ky është një email për t’ju njoftuar se një nxjerrës të fshehte ju ka përzgjedhur ju si një marrës të vlefshëm për raportimin e vet.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
sq: Ju kërkohet të bëni kujdes të veçantë me informacionin dhe materialin që përmbahet këtu. Ju lutemi, mbani parasysh se nxjerrësit e të fshehtave, shpesh ekspozojnë veten ndaj rreziqesh të mëdha personale, për interesin e publikut. Ndaj materiali i dhënë brenda këtij raportimi duhet konsideruar si i rëndësie të madhe.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
sq: Ky është një email për t’ju njoftuar se është përditësuar një raportim ekzistues.

en: Report updated
sq: U përditësua raportim

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
sq: Ky email është për t’ju kujtuar praninë e raportimesh të palexuar ose të përditësuar.

en: Reminder about unread or updated reports
sq: Kujtues për raportime të palexuar ose të përditësuar

en: Role: {Role}
sq: Rol: {Role}

en: Password: {Password}
sq: Fjalëkalim: {Password}
