GlobaLeaks - en to ps translation catalogue (579 entries)

en: Log in
ps: دننه کېدل

en: Theme customization
ps: د تیم سفارشي کول

en: Languages
ps: ژبې

en: Text customization
ps: د متن سفارشي کول

en: Question templates
ps: د پوښتنې ټیمپلیټونه

en: Questionnaires
ps: پوښتنلیکونه

en: Add new questionnaire
ps: د نوي پوښتنلیک اضافه کول

en: Home
ps: کور

en: Changelog
ps: د بدلونونو رپوټ

en: License
ps: جواز

en: Templates
ps: ټیمپلیټونه

en: Delete
ps: پاک کول

en: Anomalies
ps: ګډوډي

en: Preferences
ps: ترجیحات

en: file unavailable
ps: فایل نشته

en: Date
ps: نېټه

en: Expiration date
ps: د  انقضاء نېټه

en: Last Access
ps: وروستی لاسرسی

en: Files
ps: فایلونه

en: Comments
ps: تبصرې

en: Messages
ps: پیغامونه

en: Details
ps: جزئیات

en: Platform wizard
ps: د پلیټ فارم ویزرډ

en: CREDIT CARD
ps: کریډیټ کارت

en: YOUR NAME
ps: ستاسې نوم

en: Label the report
ps: رپوټ لیبل کړئ

en: Postpone the expiration date
ps: د انقضاء د نېټې ځنډول

en: Select all
ps: ټول انتخاب کړئ

en: Deselect all
ps: ټول له انتخاب وباسئ

en: Refresh
ps: ریفریش

en: Preview
ps: مخکتنه

en: The whistleblower has already read the last update
ps: افشاګر له پخوا څخه وروستی اپډیټ لوستی

en: The whistleblower has not read the last update yet
ps: افشاګر تر اوسه وروستی اپډیټ نه دی لوستی

en: Move up
ps: پورته ولاړ شه

en: Move down
ps: ښکته ولاړ شه

en: Move left
ps: کېڼ خوا ولاړ شه

en: Move right
ps: ښۍ خوا ولاړ شه

en: Import
ps: وارد کول

en: Export
ps: صادر کول

en: Save all
ps: ټول ثبت کړه

en: Access control
ps: د لاسرسي کنټرول

en: Number
ps: شمېره

en: Email
ps: برېښنالیک

en: Regular expression validator
ps: د منظم بیان تایید کوونکی

en: Minimum number of input characters
ps: د ورودي کرکټرونو حداقل شمېر

en: Maximum number of input characters
ps: د ورودي کرکټرونو حداکثر شمېر

en: Earliest selectable date
ps: د انتخاب وړ لومړۍ نېټه

en: Latest selectable date
ps: د انتخاب وړ وروستۍ نېټه

en: 0 = auto
ps: 0 = اتومات

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Attachment
ps: ضمیمه

en: Attachments
ps: ضمیمې

en: Change your password
ps: خپل پټ نوم بدل کړئ

en: User
ps: کارن

en: Motivation
ps: انګیزه

en: Status
ps: وضعیت

en: Request motivation
ps: د انګیزې غوښتنه

en: Reply motivation
ps: د انګیزې ځواب

en: Request status
ps: د وضعیت غوښتنه

en: Custodian
ps: ساتونکی

en: Identity
ps: پیژندګلوي

en: Access requested
ps: لاسرسی غوښتل شوی

en: Request access to the whistleblower's identity
ps: د افشاګر پیژندګلوي ته لاسرسی لرل وغواړئ

en: Please write a motivation
ps: مهرباني وکړئ یوه انګیزه ولیکئ

en: Reply to the request
ps: غوښتنې ته ځواب ورکړئ

en: Authorized
ps: مجاز

en: Denied
ps: رد شوی

en: Waiting for authorization
ps: جواز ته په تمه

en: New request
ps: نوې غوښتنه

en: Authorize
ps: جواز ورکول

en: Deny
ps: ردول

en: Deny access to the whistleblower's identity
ps: د افشاګر پیژندګلوي ته لاسرسی لرل ردول

en: Authorize access to the whistleblower's identity
ps: د افشاګر پیژندګلوي ته د لاسرسي لرلو جواز ورکول

en: URL redirects
ps: د URL د مسیر بدلول

en: Anomaly detection thresholds
ps: د ګډوډی د کشف لارې

en: Available disk space
ps: په ډیسک کې خالي ځای

en: Last update
ps: وروستی اپډیټ

en: Disable notifications to administrators
ps: مدیرانو لپاره د خبرتیاوو غیرفعالول

en: Disable notifications to custodians
ps: ساتونکو لپاره د خبرتیاوو غیرفعالول

en: Disable notifications to recipients
ps: تر لاسه کوونکو ته د خبرتیاوو غیرفعالول

en: Score
ps: نمره

en: Trigger question
ps: پاروونکې پوښتنه

en: Triggered by score:
ps: د نمرې له مخې پارول شوی:

en: Weak
ps: ضعیف

en: Acceptable
ps: د منلو وړ

en: Strong
ps: پیاوړی

en: Silence email notifications
ps: د برېښنالیک د خبرتیاوو خاموشه کول

en: Turn on email notifications
ps: د برېښنالیک د خبرتیاوو فعالول

en: Input validation
ps: د ورودي تایید

en: Email address
ps: برېښنالیک پته

en: Custom
ps: سفارشي

en: None
ps: هېڅ يو

en: Regular expression
ps: منظم بیان

en: Search
ps: پلټنه

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
ps: دغه سفارشي متن نور په پلټفارم کې نه ښودل کېږي. اصلي متن یا بدل شوی یا هم لري شوی دی.

en: Audit log
ps: د تفتیش رپوټ

en: Stats
ps: احصائیه

en: Activities
ps: فعالیتونه

en: Reports
ps: رپوټونه

en: Report
ps: راپور

en: Users
ps: کارنونه

en: From
ps: له خوا

en: Number of downloads
ps: د ډاونلوډونو شمېر

en: File size not accepted.
ps: د فایل اندازه ونه منل شوه.

en: Maximum file size is:
ps: د فایل حداقل اندازه ده:

en: Scheduled jobs
ps: مهالبندي شوې دندې

en: Regenerate
ps: بیرته تولید

en: Display options alphabetically
ps: غوراوي د الفبا د تورو له مخې وښیئ

en: Enable email notifications for:
ps: د برېښنالیک د خبرتیاوو فعالول:

en: Disable
ps: غیرفعالول

en: Remove
ps: لري کول

en: Use as default
ps: په عادي حالت کې کارول

en: Collapse
ps: ټولول

en: Expand
ps: پراخول

en: Select
ps: انتخابول

en: Deselect
ps: نه انتخابول

en: Surname
ps: تخلص

en: New
ps: نوی

en: Opened
ps: پرانیستل شوی

en: Closed
ps: تړل شوی

en: Placeholder
ps: ځای نیوونکی

en: Print
ps: چاپ

en: Previous
ps: پخوانی

en: Next
ps: بل

en: First
ps: لومړی

en: Last
ps: وروستی

en: Send a test email to your email address.
ps: خپل برېښنالیک ته یو ازمېښتي برېښنالیک ولیږئ

en: Block the submission
ps: سپارل بند کړئ

en: Skip the recipient account creation.
ps: د تر لاسه کوونکي د اکاونټ جوړولو څخه تیر شئ

en: Send activation link
ps: د فعالولو د لینک لېږل

en: Password reset
ps: د پټ نوم له سره تنظیمول

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
ps: یوه یا ګڼو تر لاسه کوونو تر اوسه پورې د لومړی ځل لپاره نه دي دننه شوي. دا په دې معنی ده چې هغوی به رپوټونه نه وي تر لاسه کړي.

en: This user has not performed the first login yet.
ps: دغه کارن تر اوسه پورې د لومړی ځل دننه کېدل نه دي تر سره کړي.

en: seconds
ps: ثانیې

en: This domain name is not available.
ps: د ډومین نوم نشته

en: Mark as important
ps: د مهم شي په څیر یې په نښه کړئ

en: Copy to clipboard
ps: کلیپ بورډ ته یې کاپي کړئ

en: Logout
ps: وتل

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
ps: دغه تر لاسه کوونکي ته دا وړتیا ورکړئ تر څو کارن لپاره رپوټونو ته لاسرسی ورکړي

en: Grant access
ps: د لاسرسي ورکول

en: Revoke access
ps: د لاسرسي لغوه کول

en: File a report
ps: د رپوټ ورکول

en: Before proceeding, please set a new password.
ps: مخکې تر دې چې وړاندې ولاړ شئ، مهرباني وکړئ یو نوی پټ نوم ورکړئ.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
ps: له تر سره کولو وړاندې، د مهرباني له مخې دوه عامله تصدیق فعال کړئ.

en: Enable
ps: فعالول

en: Low
ps: ټیټ

en: High
ps: لوړ

en: megabytes
ps: میګا بایټونه

en: percentage
ps: فیصدي

en: Save
ps: ثبت کول

en: Type
ps: ډول

en: Severity
ps: شدت

en: Object
ps: موضوع

en: Username
ps: کارن نوم

en: Role
ps: رول

en: Name
ps: نوم

en: Creation date
ps: د جوړولو نېټه

en: Last access
ps: وروستی لاسرسی

en: Whistleblower's last access
ps: د افشاګر وروستی لاسرسی

en: Substatuses
ps: فرعي وضعیتونه

en: Add
ps: اضافه کول

en: Label
ps: لیبل

en: This field is mandatory
ps: دغه برخه حتمي ده

en: Edit
ps: تصحیح

en: Cancel
ps: لغوه کول

en: Report statuses
ps: د وضعیتونو رپوټ کول

en: Hidden
ps: پټ شوي

en: Description
ps: توضیح

en: Questionnaire
ps: پوښتنلیک

en: Recipients
ps: تر لاسه کوونکي

en: days
ps: ورځې

en: Set the value to 0 to disable this feature.
ps: مقدار 0 کړئ تر څو دغه ځانګړنه غیرفعاله شي.

en: Show the questionnaire navigation interface
ps: د پوښتنلیک د هدایت کولو د رابط ښودل

en: Allow whistleblowers to select their recipients
ps: افشاګرانو ته اجازه ورکړئ تر څو خپل تر لاسه کوونکي وټاکي

en: Select all recipients by default
ps: ټول تر لاسه کوونکي په عادي بڼه وټاکئ

en: Maximum number of selectable recipients:
ps: د ټاکل کېدو وړ تر لاسه کوونکو حداکثر شمېر:

en: Show recipients in alphabetical order
ps: تر لاسه کوونکي د الفبا د تورو په ترتیب وښیئ

en: Show recipient details on the status page of the report
ps: د تر لاسه کوونکي جزئیات د رپوټ د پاڼې په وضعیت کې وښیئ

en: Enable comments
ps: تبصرې فعالې کړئ

en: Allow the whistleblower to write comments
ps: افشاګر ته اجازه ورکړئ تر څو تبصرې ولیکي

en: Enable private messages
ps: خصوصي پیغامونه فعال کړئ

en: Allow the whistleblower to send messages
ps: افشاګر ته اجازه ورکړئ تر څو پیغامونه ولیږي

en: Allow the whistleblower to add attachments
ps: افشاګر ته اجازه ورکړئ چې له دې رپوټ سره ضمیمې اضافه کړي

en: Additional questionnaire
ps: اضافي پوښتنلیکونه

en: Scoring system options
ps: د سیستم غوراویو ته نمره ورکول

en: Threshold
ps: حدود

en: Value
ps: ارزښت

en: Medium
ps: منځنی

en: Software version:
ps: د سافټ ویر نسخه:

en: Restrict access to specific IP addresses
ps: مشخص د IP پتو ته لاسرسی محدود کړئ

en: Enabled
ps: فعال

en: Allowed IP addresses
ps: مجاز IP پتې

en: Admin
ps: اډمین

en: Recipient
ps: تر لاسه کوونکی

en: Each entry must be separated with a comma.
ps: هره انټري باید په یوې کامې سره بېله شي.

en: Example:
ps: بېلګه:

en: Hostname
ps: د هاسټ نوم

en: Organization
ps: موسسه

en: Invalid email address
ps: ناسم برېښنالیک پته

en: City
ps: ښار

en: Country
ps: هېواد

en: Country code
ps: هېوادنی کوډ

en: Generate
ps: تولیدول

en: Private Key
ps: خصوصي رمز

en: Certificate Signing Request
ps: د تصدیق لیک د لاسلیک کولو غوښتنه

en: Download
ps: ښکته کول

en: Certificate
ps: تصدیق لیک

en: Valid until:
ps: اعتبار لري تر:

en: Issuer:
ps: صادرونکی:

en: Intermediate Certificates
ps: منځنی تصدیق لیک

en: Reset
ps: بیا یې تنظیم کړئ

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
ps: دغه پلټفارم د همدې انټرفیس له لارې د HTTPS کانفیګوریشن مني.

en: Automatic configuration
ps: اتومات کانفیګوریشن

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
ps: د HTTPS د اتومات کانفیګوریشن کارول به له Encrypt Certificate Authority څخه د تصدیق لیکونو د غوښتنې، فعالولو او نوي کولو ټول بهیر مدیریت کړي.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
ps: دا پلټفارم باید د IP له یوه عامه پتې څخه د لاسرسي وړ وي او ټاکل شوی هاسټ نوم باید هغې پتې ته د ریفرنس ورکولو لپاره د DNS اسناد ولري.

en: Proceed
ps: تر سره کول

en: Manual configuration
ps: لاسي کانفیګوریشن

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
ps: د لاسي کانفیګوریشن ویزرډ به تاسې له یوه بدیل Certificate Authority څخه د HTTPS نصبولو ته هدایت کړي.

en: Disabled
ps: غیرفعال

en: Auto-renewal
ps: اتومات نوي کېدل

en: Tor Onion Service
ps: د Tor Onion خدمت

en: Anonymize outgoing connections
ps: خروجي اتصالات ناپیژندانه کړئ

en: Let the platform be reachable without Tor
ps: اجازه ورکړئ چې دغه پلټفارم له Tor پرته د لاسرسي وړ واوسي

en: Roles enabled to use the platform without Tor
ps: له Tor پرته د همدې پلټفارم د کارولو قوانین فعال شوي

en: Whistleblower
ps: افشاګر

en: To
ps: لپاره

en: SMTP email address
ps: د SMTP برېښنالیک پته

en: SMTP server address
ps: د SMTP د سرور پته

en: SMTP server port
ps: د SMTP د سرور پورت

en: Security
ps: امنیت

en: Require authentication
ps: تصدیق ته اړتیا لري

en: Password
ps: پټ نوم

en: Number of hours before sending a report expiration alert
ps: د رپوټ د انقضاء د خبرداري له لېږلو وړاندې د ساعتونو شمېر

en: Test the configuration
ps: د کانفیګوریشن ازمویل

en: Reset SMTP configuration
ps: د  SMTP د کانفیګوریشن له سره تنظیم

en: Reset notification templates to default
ps: عادي حالت ته د خبرتیاوو د ټیمپلیټونو له سره تنظیم

en: Template
ps: ټیمپلیټ

en: Question
ps: پوښتنه

en: Single-line text input
ps: د واحدې کرښې متن ورودي

en: Multi-line text input
ps: د ګڼو کرښو متن ورودي

en: Selection box
ps: د انتخابولو باکس

en: Multiple choice input
ps: ګڼ غوراویز ورودي

en: Checkbox
ps: چیک باکس

en: Terms of service
ps: د خدمت شرایط

en: Date range
ps: د نېټې محدوده

en: Group of questions
ps: د پوښتنو ګروپ

en: Row
ps: لیکه

en: Column
ps: ستون

en: Width
ps: سور

en: Question group
ps: د پوښتې ګروپ

en: Hint
ps: اشاره

en: Mandatory
ps: حتمي دي

en: Accept multiple file uploads
ps: د ګڼو فایلونو د پورته کولو منل

en: Accept multiple answers
ps: د ګڼو ځوابونو منل

en: Template override
ps: د ټیمپلیټ لغوه کول

en: Phone number
ps: د ټلیفون شمېره

en: Text
ps: متن

en: Checkbox label
ps: د چیک باکس لیبل

en: Add multimedia content
ps: د ګڼ رسنیزو مطالبو اضافه کول

en: Image
ps: انځور

en: Audio
ps: اډیو

en: Video
ps: ویډیو

en: Trigger conditions
ps: پاروونکي شرایط

en: Sufficient
ps: کافي

en: Options
ps: غوراوي

en: Addition
ps: جمع

en: Multiplier
ps: ضرب کوونکی

en: Questions
ps: پوښتنې

en: Add new question
ps: نوې پوښتنه اضافه کول

en: Add question from template
ps: له ټیمپلیټ څخه د پوښتنې اضافه کول

en: Duplicate
ps: دوه ګونی

en: Steps
ps: ګامونه

en: Logo
ps: لوګو

en: Project name
ps: د پروژې نوم

en: Homepage title
ps: د کورپاڼې عنوان

en: Presentation
ps: پریزنټیشن

en: Question to solicit possible whistleblowers
ps: د احتمالي افشاګرانو د غوښتنې لپاره پوښتنه

en: Whistleblowing button
ps: د افشا کولو تڼۍ

en: Disclaimer
ps: د مسوولیت یا ادعا لري کول

en: Footer
ps: فوټر

en: Upload
ps: پورته کول

en: Language:
ps: ژبه:

en: Add custom text
ps: سفارشي متن اضافه کړئ

en: Custom text
ps: سفارشي متن

en: Original text
ps: اصلي متن

en: Original translation
ps: اصلي ژباړه

en: Custom translation
ps: سفارشي ژباړه

en: Disable submissions
ps: سپارل غیرفعال کړئ

en: Enable encryption
ps: انکریپشن فعال کړئ

en: Enable administrators to change user passwords
ps: مدیرانو ته دا وړتیا ورکړئ چې د کارن پټ نوم بدل کړي

en: Administrators authorized to change user passwords:
ps: مدیرانو ته اجازه ورکړل شوې تر څو د کارن پټ نومونه بدل کړي:

en: Enable multisite feature
ps: د ګڼو سایټونو ځانګړنه فعاله کړئ

en: Enable simplified login
ps: ساده دننه کېدل فعال کړئ

en: Enable search engines indexing
ps: د پلټنې د انجنونو د شاخص فعالول

en: Default questionnaire
ps: عادې پوښتنلیک

en: Show contexts in alphabetical order
ps: مطالب د الفبا د تورو په ترتیب وښیئ

en: Size limit for file attachments
ps: د فایل د ضمیمو لپاره د اندازې محدودیت

en: Require two factor authentication
ps: دوه عامله تصدیق غواړي

en: Password change interval
ps: د پټ نوم د بدلولو وقفه

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
ps: د امنیتي دلایلو له کبله، په منظمو وقفو سره د پټ نوم بدلول اړین دي.

en: Number of days till notifying unread reports to users
ps:  کارنونو ته د نالوستل شویو رپوټونو د خبر ورکولو د ورځو شمېر

en: Disable the privacy panel
ps: د محرمیت د پینل غیرفعالول

en: Enable custom privacy panel
ps: د سفارشي محرمیت د پینل فعالول

en: Custom privacy panel
ps: د سفارشي محرمیت پینل

en: Enable custodian user role
ps: د ساتونکي کارن د رول فعالول

en: Enable scoring system
ps: د نمرې ورکولو د سیستم فعالول

en: Logging level
ps: د ننوتلو کچه

en: Log accesses of internal users
ps: د داخلي کارنونو د دننه کېدو لاسرسی

en: Notify administrators of software problems
ps: د سافټ ویر د ستونزو په اړه مدیرانو ته خبر ورکول

en: Notify developers of software problems
ps: د سافټ ویر د ستونزو په اړه ډیولپرانو ته خبر ورکول

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
ps: د همدې ځانګړنې په فعالولو سره به تاسې د همدې پلټفارم په جوړولو او خوندي کولو سره مرسته وکړئ.

en: Reset reports
ps: د رپوټونو له سره تنظیمول

en: Settings
ps: امستنې

en: Case management
ps: د قضیې مدیریت

en: Sites
ps: سایټونه

en: Mode:
ps: موډ:

en: Configure
ps: کانفیګور

en: Subdomain
ps: فرعي ډومین

en: Creation date:
ps: د جوړولو نېټه:

en: Root domain used for secondary sites
ps: د روټ ډومین د ثانوي سایټونو لپاره کارول شوی

en: Use the first site for administrative purposes only
ps: لومړنی سایټ یوازې د اداري مقاصدو لپاره وکاروئ

en: Allow users to sign up
ps: د نوم لیکنې لپاره کارنونو ته اجازه ورکول

en: Enable terms of service
ps: د خدمت د شرایطو فعالول

en: Title
ps: عنوان

en: Public name
ps: عام نوم

en: Send reset link
ps: د بیرته تنظیم کولو د لینک لیږل

en: Set password
ps: د پټ نوم ورکول

en: Force password change
ps: د پټ نوم د بدلولو لپاره اړ ایستل

en: The user will be forced to change its password on next login.
ps: کارن به اړ کړل شي تر څو خپل پټ نوم په راتلونکي دننه کېدو سره بدل کړي.

en: Disable two factor authentication
ps: د دوه عامله تصدیق غیرفعالول

en: Language
ps: ژبه

en: Enable email notifications
ps: د برېښنالیک د خبرتیاوو فعالول

en: Details of the PGP key:
ps: د  PGP د رمز جزئیات:

en: Fingerprint
ps: د ګوتې نښه

en: Set up encryption by providing a PGP public key
ps: د  PGP د عامه رمز په وړاندې کولو سره د انکریپشن نصبول

en: Give this admin ability to change user passwords
ps: دغه اډمین ته دا وړتیا ورکوي تر څو د کارن پټ نومونه بدل کړي

en: Forcefully selected
ps: په زور سره ټاکل شوي

en: Allow the recipient to delete reports
ps: تر لاسه کوونکي ته اجازه ورکړئ تر څو رپوټونه پاک کړي

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
ps: تر لاسه کوونکي ته اجازه ورکړئ تر څو د رپوټ د انقضاء نېټه وځنډوي

en: Give the user administrative access to the following features:
ps: کارن ته د لاندې فیچرونو په اړه  اداري لاسرسی ورکړئ:

en: Request date
ps: د غوښتنې نېټه

en: Report date
ps: د رپوټ نېټه

en: Authorization
ps: اجازه ورکول

en: Requests
ps: غوښتنې

en: The validation link is either incorrect or has expired.
ps: د تایید لینک یا ناسم دی یا انقضاء شوی.

en: Your new email address has been validated.
ps: ستاسې نوې برېښنالیک پته تایید شوې ده.

en: Forgot password?
ps: پټ نوم مو هیر شوی؟

en: Enter the two factor authentication code
ps: د دوه عامله تصدیق کوډ دننه کړئ

en: Authentication failed
ps: تصدیق ونشو

en: The code is either invalid or expired.
ps: دغه کوډ یا ناسم دی یا انقضاء شوی.

en: Please select your account:
ps: د مهرباني له مخې خپل اکاونټ وټاکه:

en: Now type your password, then click 'Log in':
ps: اوس نو خپل پټ نوم ولیکه، بیا پر "دننه کېدو" کلیک وکړه:

en: Text shown after the user has selected the option.
ps: کله چې کارن غوراوی وټاکه نو دا متن ښودل کېږي.

en: Confirm
ps: تایید

en: Assign score points
ps: د امتیازاتو د نمرو اختصاص

en: Are you sure?
ps: ایا ډاډه یاست؟

en: Close
ps: بندول

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
ps: د مهرباني له مخې دا درسره یادداشت کړئ چې ټول مل اطلاعات به د تل لپاره پاک کړل شي.

en: Enable two factor authentication
ps: د دوه عامله تصدیق فعالول

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
ps: تر وړاندې تګ مخکې د مهرباني له مخې مستندات دلته په دقت سره ولولئ:

en: Account recovery key
ps: د اکاونټ د تر لاسه کولو رمز

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
ps: کاپي يې کړئ او په خوندي ځای کې یې زیرمه کړئ. که چیرته تاسې خپل پټ نوم له لاسه ورکړ نو خپل اکاونټ ته پرته له دې چې اطلاعات له لاسه ورکړئ د لاسرسي د بیرته تر لاسه کولو لپاره به اړین وي.

en: Enter a name for the copy
ps: د کاپي لپاره یو نوم دننه کړئ

en: Request support
ps: د مرستې غوښتنه

en: Thank you.
ps: مننه.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
ps: موږ به هڅه وکړو چې هر څه ژر بیرته تاسې ته راشو.

en: Submit
ps: تسلیمول

en: The connection is not secure.
ps: اتصال نه دی رامنځته شوی.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
ps: پلټفارم لا تر اوسه پورې د HTTPS د اتصالاتو لپاره نه دی کانفیګور شوی او له همدې کبله باید یوازې د ازمویلو د مقاصدو لپاره وکارول شي.

en: Please write a motivation for the reply
ps: مهرباني وکړئ د ځواب لپاره یوه انګیزه ولیکئ

en: Send
ps: لیږل

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
ps: په تصدیق کېدو سره به تاسې د انقضاء نېټه وځنډوئ تر:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
ps: دا یو نمایشي پلټفارم دی، د مهرباني له مخې هغه د ریښتینو تسلیمیو لپاره مه کاروئ.

en: Install an authenticator app on your phone
ps: په خپل ټلیفون کې یو تصدیق کوونکی اپلیکیشن نصب کړئ

en: Scan the QR code with the app
ps: د QR کوډ په دې اپلیکیشن سره سکن کړئ

en: Error!
ps: تیروتنه!

en: Internal server error
ps: د داخلي سرور تیروتنه

en: Error on input validation
ps: د ورودي په تایید کې تیروتنه شوې

en: Resource not found
ps: سرچینه و نه موندل شوه

en: Forbidden operation
ps: ممنوعه فعالیت

en: The specified old password is not valid
ps: مشخص شوی پخوانی پټ نوم سم نه دی

en: Resource can only be accessed via the Tor network
ps: سرچینو ته یوازې کېدای شي د Tor د شبکې له لارې لاسرسی وشي

en: The upload request exceeds the size limit
ps: د پورته کولو غوښتنه د ټاکل شوي اندازې له حد څخه زیاته ده

en: Current password
ps: اوسنی پټ نوم

en: New password
ps: نوی پټ نوم

en: The new password must be different from the current one.
ps: نوی پټ نوم باید له اوسني پت نوم سره توپیر ولري.

en: Type your new password again
ps: خپل نوی پټ نوم مو بیا ولیکئ

en: The two passwords do not match
ps: دغه دوه پټ نومونه سره برابر نه دي

en: Validation of email address change in progress.
ps: د برېښنالیک پتې د بدلولو تایید د پرمختګ په حال کې ده.

en: Please check your inbox for further instructions.
ps: مهرباني وکړئ د لا زیاتو لارښوونو لپاره خپل انباکس وګورئ.

en: Warning
ps: خبرداری

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
ps: تاسې ته په کلکه سره مشوره درکول کېږي تر څو د Tor براوزر په نوم اپلیکیشن په کارولو له دې سایټ څخه لیدنه وکړئ، کوم چې ستاسې پیژندګلوي خوندي ساتي.

en: Download the Tor Browser
ps: د Tor براوزر ډاونلوډ کړئ

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
ps: وروسته، د Tor په براوزر کې لاندنۍ پته کاپي او پیسټ کړئ:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
ps: ایا تاسې له پخوا څخه یو رپوټ ډک کړی دی؟ خپل رسید دننه کړئ.

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
ps: یا رسید ناسم دی یا رپوټ انقضاء شوی.

en: Select a file or drag it here.
ps: یو فایل وټاکئ یا دلته یې را کش کړئ.

en: Size:
ps: اندازه:

en: Uploading files…
ps: د فایلونو پورته کول...

en: Upload completed successfully!
ps: پورته کول په بریا سره بشپړ شو!

en: Estimated upload time:
ps: د پورته کولو اټکلیز وخت:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
ps: تر لاسه کوونکو له تاسې غوښتي تر څو یو اضافي پوښتنلیک ډک کړي.

en: Fill the additional questionnaire
ps: اضافي پوښتنلیک ډک کړئ

en: From:
ps: له خوا:

en: To:
ps: لپاره:

en: Filename
ps: د فایل نوم

en: Upload date
ps: د نېټې پورته کول

en: File size
ps: د فایل اندازه

en: Questionnaire answers
ps: د پوښتنلیک ځوابونه

en: Step
ps: ګام

en: Status:
ps: وضعیت:

en: Files attached by recipients
ps: د تر لاسه کوونکو له خوا ضمیمه شوي فایلونه

en: Upload a file:
ps: د یوه فایل اپلوډ کول:

en: Welcome!
ps: ښه راغلاست!

en: For the user documentation, visit:
ps: د کارن د مستند کېدو لپاره دلته ورشئ:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
ps: که چیرته تخنیکي مرستې ته اړتیا لرئ، عمومي پوښتنې لرئ یا د سافټ ویر لپاره نوې نظریې لرئ:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
ps: که چیرته غواړئ چې د سافټ ویر له جوړولو سره مرسته وکړئ یا هم کوم bug رپوټ کړئ، نو بیا زموږ د ټیکټ کولو په سیستم کې موضوع پرانیزئ:

en: Join our chat:
ps: زموږ له چت سره یو ځای شئ:

en: Follow the project on:
ps: پروژه تعقیب کړئ په:

en: An update is available:
ps: یو نوی اپډیټ راغلی:

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
ps: زموږ سپارښتنه دا ده چې د "ترجیحاتو" برخې ته لاسرسی ولری تر څو خپل "د اکاونټ د تر لاسه کولو رمز" تر لاسه او په خوندي ځای کې یې وساتئ. دغه رمز به پلټفارم ته ستاسې د لاسرسي د لرلو  او که مو چیرته خپل پټ نوم هیر شوی وي نو خپلو اطلاعاتو ته د لاسرسي لرلو لپاره اړین وي.

en: The provided recovery key is invalid.
ps: وړاندې شوی د تر لاسه کولو رمز ناسم دی.

en: The provided reset token is invalid or expired.
ps: وړاندې شوی د نوي کولو ټوکین ناسم یا هم انقضاء شوی دی.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
ps: خپل د اکاونټ کارن نوم یا خپله برېښنالیک پته دننه کړئ تر څو د پټ نوم د نوي کولو غوښتنه وکړئ.

en: Enter your email address to request a password reset.
ps: خپله برېښنالیک پته مو دننه کړئ تر څو د پټ نوم د نوي کولو غوښتنه وکړئ.

en: Password reset requested.
ps: د پټ نوم د نوي کولو غوښتنه وشوه.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
ps: د پټ نوم د نوي کولو د پروسیجر د بشپړولو لپاره خپل د انکریپشن د تر لاسه کولو رمز دننه کړئ

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
ps: د افشاګر پیژندګلوي ته لاسرسی لرل ساتونکي ته لیږل شوی.

en: Date of the request
ps: د غوښتنې نېټه

en: Show
ps: ښودل

en: Congratulations!
ps: مبارک!

en: You have completed the platform activation.
ps: تاسې د پلټفارم فعالول بشپړ کړ.

en: Success!
ps: بریا!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
ps: ستاسې د افشاګري پلټفارم چمتو دی!

en: Check your inbox to activate it.
ps: خپل انباکس وګورئ تر څو فعال یې کړئ.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
ps: که چیرته په 24 ساعتونو کې دننه فعال نشي نو دا پلټفارم به په اتومات ډول سره پاک شي.

en: Sign up
ps: نوم لیکنه

en: Confirmation
ps: تصدیق

en: Invalid confirmation
ps: ناسم تصدیق

en: Invalid phone number
ps: ناسمه د ټلیفون شمېره

en: The answer is too short
ps: ځواب ډېر لنډ دی

en: The specified input is not valid.
ps: مشخص شوی ورودي سم نه دی.

en: The specified input is not valid:
ps: مشخص شوی ورودي سم نه دی:

en: please enter a valid email address.
ps: مهرباني وکړئ معتبره برېښنالیک پته دننه کړئ.

en: please enter numbers only.
ps: مهرباني وکړئ یوازې شمېرې دننه کړئ.

en: Submissions disabled
ps: تسلیمي غیرفعالې دي

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
ps: تاسې له سرور سره پرته له کومې ناپیژندتیا وصل شوي یاست او دغه سرور یوازې ناپیژانده تسلیمي مني

en: Your report was successful.
ps: ستاسې رپوټ بریالی و.

en: Remember your receipt for this report.
ps: د همدې رپوټ لپاره خپل رسید په یاد وساتئ،

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
ps: حساب ته د ننوتو لپاره له 16 رقمي رسید څخه کار واخلئ. دا به تاسې ته اجازه درکړي تر څو هر هغه پیغام ووینئ کوم چې موږ تاسې ته لیږلي دي، او همداشان و به کولای شئ چې اضافي معلومات پکې اضافه کړئ.

en: View your report
ps: خپل رپوټ ووینئ

en: Recipient selection
ps: د تر لاسه کوونکي ټاکنه

en: Select the recipients of your report:
ps: د خپل رپوت تر لاسه کوونکي وټاکئ:

en: Recipients selected:
ps: ټاکل شوي تر لاسه کوونکي:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
ps: تاسې د ټاکل کېدونکو تر لاسه کوونکو حداکثر شمېر ته رسیدلي یاست.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
ps: لاندني تر لاسه کوونکي به ستاسې رپوت تر لاسه کړي او هغوی بیرته نشئ لري کولای:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
ps: په دغه ګام کې لاندنیو پوښتنو ته ځوابونه یا نشته یا ناسم دي:

en: You must select at least one recipient.
ps: تاسې باید یو تر لاسه کوونکی وټاکئ.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
ps: فایل (ونو) ته منتظر یاست تر څو اپلوډینګ بشپړ شي.

en: The following steps have errors:
ps: لاندني ګامونه تیروتنې لري:

en: Hide
ps: پټول

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
ps: لاندنی ګام په ګام پروسیجر به تاسې د خپلې افشاګري د پلټفارم د جوړولو په برخه کې راهنمايي کړي.

en: Please choose a configuration profile:
ps: د مهرباني له مخې د کانفیګوریشن پروفایل وټاکئ:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
ps: د همدې اډمین لپاره دا ممکن کړئ تر څو د کارن پټ نومونه له سره تنظیم کړي.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
ps: زموږ مشوره دا ده تر څو دغه غوراوی وټاکئ په دې خاطر که چیرته غواړئ چې خپل اطلاعات مو د تر لاسه کوونکي کس له خوا د خپل پټ نوم د ورک کېدو په صورت کې خوندي وساتل شي. په بله وینا، موږ دا مشوره نه درکوو چې تاسې دا فیچر وکاروئ که چیرته غواړئ چې داسې سیستم نصب کړئ چیرته چې یوازې تر لاسه کوونکی کسان د دې جوګه واوسي چې سبمیشنونو ته لاسرسی ولري.

en: Please choose a different username.
ps: مهرباني وکړئ یو بیل کارن نوم وټاکئ.

en: I have read and agree to the terms of the license.
ps: ما د جواز شرایط لوستي او ورسره هوکړه لرم.

en: You have completed the platform wizard.
ps: تاسې د پلټفارم ویزرډ بشپړ کړ.

en: Please summarize your report in a few words.
ps: خپل رپوټ په څو ټکو کې تشریح کړئ.

en: Describe your report in detail.
ps: خپل رپوټ په جزئیاتو سره تشریح کړئ.

en: Where did the facts happen?
ps: دا واقیعتونه چیرې پېښ شوي؟

en: When did the facts happen?
ps: دا واقیعتونه کله پېښ شوي؟

en: I witnessed the facts in person
ps: زه خپله د واقیعتونو شاهد یم

en: I was personally told by a direct witness
ps: ماته خپله د عیني شاهد له خوا ویل شوي دي

en: It is a rumor I heard
ps: دا اوازه ده چې ما اوریدلې ده

en: How are you involved in the reported facts?
ps: Сиз ал окуяга кандай тиешеңиз бар?

en: Do you have evidence to support your report?
ps: تاسو د خپل راپور د ملاتړ لپاره شواهد لرئ؟

en: Please attach the evidence to support your report.
ps: لطفاًً هغه شواهد ضمیمه کړئ چې ستاسو د راپور ملاتړ کوي.

en: Please describe the evidence in detail.
ps: لطفاً شواهد په جزییاتو تشریح کړئ.

en: A thorough description of the submitted evidence enhances our ability to evaluate claims and investigate. Please take care to reference significant portions of any videos, images or documents submitted.
ps: د سپارل شویو شواهدو بشپړه تشریح د ادعاوو د اروزنې او څیړنې په برخه کې زموږ وړتیا زیاتوي. لطفاً پام مو وي چې د سپارل شویو ویډیوګانو، عکسونو او اسنادو د پام وړ برخو حواله ورکړئ.

en: Have you reported the facts to other organizations and/or individuals?
ps: ایا ددې واقیعتونو په اړه مو نورو سازمانونو او/یا اشخاصو ته راپور ورکړئ؟

en: Please list the organizations and/or individuals you have informed about these facts.
ps: لطفاً د هغو سازمانونو او/یا اشخاصو لیست ولیکئ چې تاسو په دې واقیعتونو خبر کړي دي.

en: Have these organizations investigated your claims? If so, what was the outcome?
ps: ایا دې سازمانونو ستاسو ادعاوې څیړلي؟ که یې څېړلې وي پایلې یې څه وې؟

en: What is the outcome you want to achieve with our support?
ps: تاسو زموږ په ملاتړ څه ډول یوه پایله غواړئ؟

en: Do you want to provide your identification information?
ps: ایا غواړئ چې خپل د پیژندګلوي معلومات ورکړئ؟

en: First name
ps: نوم

en: Last name
ps: تخلص

en: Alternative contact method
ps: د بدیلې اړیکې میتود

en: I prefer to be contacted via this platform only
ps: زه غواړم چې یوازې د همدې پلټفارم له لارې را سره اړیکه ونیول شي

en: Other
ps: نور

en: Dear {RecipientName},
ps: ښاغلی/اغلې {RecipientName}،

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
ps: تاسې دغه برېښنالیک په دې خاطر تر لاسه کوئ چې ستاسې لپاره په سیستم کې یو کارن اکاونټ جوړ شوی دی: {Site}

en: Username: {Username}
ps: کارن نوم: {Username}

en: Activation link: {Url}
ps: د فعالولو لینک: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
ps: د مهرباني له مخې د فعالولو پر لینک باندې کلیک وکړئ تر څو د اکاونټ فعالول پر مخ ولاړ شي او خپل پت نوم مو ورکړئ،

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
ps: له بریالي فعالولو وروسته به تاسې وکولای شئ چې سیستم ته د لاندې لینک له لارې لاسرسی ولری:
    {LoginUrl}

en: Kind regards,
ps: په خورا درنښت،

en: Account activation
ps: د اکاونټ فعالول

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
ps: ستاسې د افشاګری پلټفارم اوس دلته د لاسرسي وړ دی:

en: To log in, visit:
ps: که غوادړئ چې دننه شئ، نو له دې ځای لیدنه وکړئ:

en: Users' credentials:
ps: د کارنونو اعتبارلیک:

en: The platform will be automatically deleted on:
ps: دغه پلټفارم به په اتومات ډول په دې نېټه پاک کړل شي:

en: Access instructions
ps: د لاسرسي لارښوونې

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
ps: د هغو فعالیتونو شمېر چې په دې وروستیو کې تر سترګو شوی داسې ښکاري چې تر معمول کچې ډېر لوړ دی.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
ps: دا کېدای شي د یوه برید نښه وي (د بېلګې په توګه، یو کس چې ستاسې سرور یې په جعلی اطلاعاتو سره غرق کړی وي) یا هم ستاسې د پروژې د زیات لید له کبله د زیاتې کارونې له کبله وي.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
ps: دا موضوع وازمویئ تر څو په ډاګه شي چې ایا قانوني ده که نه.

en: The activities with unusual stats are:
ps: له غیرمعمول وضعیت سره مل فعالیتونه عبارت دې له:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
ps: سرور دا تضمین نه کوي چې یو نوی رپوت به هلته زیرمه کړای شي، له همدې کبله سبمیژنونه غیرفعاله شوي دی.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
ps: له خپل تخنیکي کس څخه دا پوښتنه وکړئ تر څو په سرور کې درته زیاته فضاء جوړه کړي.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
ps: د GlobaLeaks ټکنالوژۍ کې د سرور د وضعیت د کتلو برخه هم شامله ده چې که کله کوم شي ستاسې پاملرنې ته اړتیا درلوده نو تاسې به خبر کړي.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
ps: د لا زیاتو معلوماتو لپاره، اداري رابط ته دننه شئ او د "سیستم وضعیت" او "ګډې وډې" برخې وګورئ.

en: Anomaly detected in {NodeName}
ps: په {NodeName} کې ګډوډ شی تشخیص شو

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
ps: دا برېښنالیک تاسې خبروي چې د لاندنیو کارنونو لپاره د PGP رمز انقضاء کېږي یا هم انقضاء شوی دی.

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
ps: د یوه معتبر PGP رمز پرته، سیستم نشي کولای هغوی ته انکریپټ شوي خبرتیاووې ولیږي.

en: PGP key expiration alert
ps: د PGP د رمز د انقضاء خبرتیا

en: A new whistleblowing site has been registered.
ps: د افشاګري نوی سایټ ثبت شو.

en: Registration data:
ps: د نوم لیکنې اطلاعات:

en: Site: {Url}
ps: سایټ: {Url}

en: Name: {Name}
ps: نوم: {Name}

en: Email: {Email}
ps: برېښنالیک: {Email}

en: New whistleblowing site registered
ps: د افشاګري نوی سایټ ثبت شوی دی

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
ps: دا یو ازمېیښتي برېښنالیک دی چې د پلټفارم له اداري رابط څخه تاسې ته لیږل شوی دی.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
ps: د همدې برېښنالیک تر لاسه کول ښیي چې سرور د دې جوګه و تر څو د SMTP میل له سرور سره یې تصدیق کړي او تعامل ولري.

en: Test email
ps: ازمېیښتي برېښنالیک

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
ps: دا برېښنالیک تاسې خبروي چې ستاسې د برېښنالیک پتې د بدلولو غوښتنه دغه {NewEmailAddress} ته شوې ده.

en: Click the following link to validate this change:
ps: پر لاندې لینک باندې کلیک وکړئ تر څو دا بدلون اعتبار ومومي:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
ps: که چیرته تاسې دا بدلون نه وي غوښتی، نو بیا خپل پټ نوم بدل کړئ او د خپل سیستم له مدیر سره اړیکه ونیسئ.

en: Email change request
ps: د برېښنالیک د بدلولو غوښتنه

en: From: {Author}
ps: له خوا: {Author}

en: Date: {EventTime}
ps: نېټه: {EventTime}

en: From: Whistleblower
ps: له خوا: افشاګر

en: Date: {SubmissionDate}
ps: نېټه: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
ps: لیبل: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
ps: وضعیت: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
ps: په پلټفارم کې راښکته شوې د HTTPS تصدیق لیک کم وخت لري یا هم انقضاء شوی.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
ps: د انقضاء نېټه: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
ps: له معتبر تصدیق لیک پرته، دغه پلټفارم به یوازې د Tor له لارې په خوندي توګه د لاسرسي وړ وي.

en: Log in to solve the issue.
ps: دننه شئ تر څو دا موضوع حل شي.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
ps: د HTTPS د تصدیق لیک لپاره د انقضاء کېدو خبرداری

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
ps: د نن ورځې لپاره ټاکل شوی د HTTPS د اتومات تصدیق لیک نوی کول ناکام شو.

en: The system will keep trying.
ps: دغه سیستم به خپلو هڅو ته دوام ورکړي.

en: Failed HTTPS certificate renewal
ps: د ناکامه شوي HTTPS د تصدیق لیک بیا نوی کول

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ps: دا برېښنالیک تاسې خبروي چې یوه ساتونکي تاسې ته اجازه درکړي ده تر څو د همدې رپوت لپاره د افشاګر پیژندګلوي ته لاسرسی ولری {TipNum}.

en: The report can be accessed at:
ps: دغه رپوټ ته کېدای شي لاندې لاسرسی ولری:

en: Access to whistleblower's identity authorized
ps: د افشاګر پیژندګلوي ته لاسرسی مجاز شوی

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ps: دا برېښنالیک تاسې خبروي چې یوه ساتونکي د رپوت لپاره د افشاګر پیژندګلوي ته ستاسې لاسرسی رد کړی دی {TipNum}.

en: Access to whistleblower's identity denied
ps: د افشاګر پیژندګلوي ته لاسرسی رد شو

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
ps: دا برېښنالیک تاسې خبروي چې یوه تر لاسه کوونکي کس د رپوټ په خاطر د افشاګر پیژندګلوي ته د لاسرسي لرلو غوښتنه کړې ده {TipNum}

en: The request can be accessed at:
ps: دغې غوښتنې ته لاندې لاسرسی کېدای شي:

en: New request of access to a whistleblower's identity
ps: د افشاګر پیژندګلوي ته د لاسرسي لرلو لپاره نوي غوښتنه

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
ps: دا برېښنالیک تاسې خبروي چې د رپوټ {TipNum} افشاګر خپله پیژندګلوي درته وړاندې کړي ده.

en: The whistleblower has provided their identity
ps: افشارګر خپله پیژندګلوي وړاندې کړي ده

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
ps: تاسې دغه برېښنالیک په دې خاطر تر لاسه کوئ چې د دې اکاونټ لپاره د پټ نوم د له سره تنظیم غوښتنه شوې: {Username}

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
ps: که چیرته دا غوښتنه تاسې نه وي کړي، نو کولای شئ په خوندي توګه سره هغه بابیزه وبولئ او دا برېښنالیک پاک کړئ.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
ps: تاسې کولای شئ خپله غوښتنه پر لاندني لینک باندې کلیک کولو سره تصدیق کړئ:

en: Password reset instructions
ps: د پټ نوم له سره تنظیمولو لارښوونې

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
ps: دا هغه برېښنالیک دی چې تاسې خبروي چې ستاسې د PGP رمز منقضي کېږي یا هم له پخوا څخه منقضي شوی دی.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
ps: تاسې باید د هغه اعتبار وغځوئ او په پلټفارم کې شته رمز باید اپډیټ کړئ، یا هم نوی رمز پورته کړئ.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
ps: د یوه معتبر PGP  رمز پرته، سیستم نشي کولای تاسې ته درکړل شوي اطلاعات انکریپټ کړي.

en: Click the link to activate the platform:
ps: پر لینک کلیک وکړئ تر څو پلټفارم فعال شي:

en: Activation
ps: فعالول

en: A software update is available.
ps: د سافټ ویر اپډیټ د لاسرسي وړ دی.

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
ps: د پلټفارم د تازه ساتلو لپاره دا ښه امنیتي تمرین دی.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
ps: په نوې نسخه کې د نویو فیچرونو او bug فیکسولو لپاره د اسنادو د بدلون سره په لاندې پته کې مشوره وکړئ: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
ps: د سافټ ویر د اپډیټونو د لارښوونو په اړه، مهرباني وکړئ لاندې اسنادو ته مراجعه وکړئ:
    {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
ps: دا هغه برېښنالیک دی چې تاسې خبروي چې یوه تر لاسه کوونکي تاسې ته د یوه یا زیاتو رپوټونو لپاره لاسرسی درکړی دی.

en: New report
ps: نوی رپوټ

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
ps: د پای ته رسیدو لومړۍ نېټه {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
ps: د مهرباني له مخې په یاد ولرئ چې د هغو له پاکولو وړاندې یو ځل هغه چیک کړئ.

en: Some reports will expire soon
ps: ځینې رپوټونه به ډېر ژر انقضاء شي

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
ps: دا هغه برېښنالیک دی کوم چې تاسې ته خبر درکوي چې افشاګر تاسې د خپل رپوټ لپاره د ارزښتناکه تر لاسه کوونکي په توګه ټاکلي یاست.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
ps: له تاسې څخه غوښتنه کېږي چې دلته راغلو معلوماتو او موادو ته ځانګړی پام وکړئ. د مهرباني له مخې دا درسره په یاد ولرئ چې افشاګران زیاتره د عامه ګټو په خاطر خپل ځان له جدي خطرونو سره مخامخ کوي. له همدې کبله په دغه رپوت کې وړاندې شوي مواد باید د خورا لوړو اهمیت لرونکو موادو په توګه په پام کې ونیول شي.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
ps: دا هغه برېښنالیک دی چې تاسې ته خبر درکوي چې یو شته رپوټ اپډیټ شوی دی.

en: Report updated
ps: رپوټ اپډیټ شوی

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
ps: دغه برېښنالیک تاسې ته د نالوستل شویو یا اپډیټ شویو رپوټونو د شتون په اړه خبر درکوي.

en: Reminder about unread or updated reports
ps: د نالوستل شویو یا اپډیټ شویو رپوټونو په اړه په یاد راوړنه

en: Role: {Role}
ps: دنده: {Role}

en: Password: {Password}
ps: پټ نوم: {Password}
