GlobaLeaks - en to nb_NO translation catalogue (559 entries)

en: Log in
nb_NO: Innlogging

en: Theme customization
nb_NO: Tilpasning av tema

en: Languages
nb_NO: Språk

en: Text customization
nb_NO: Tekstbehandling

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Question templates
nb_NO: Spørsmålsmaler

en: Questionnaires
nb_NO: Spørreskjema

en: Add new questionnaire
nb_NO: Legg til nytt spørreskjema

en: Home
nb_NO: Hjem

en: Changelog
nb_NO: Endringslogg

en: License
nb_NO: Lisens

en: Templates
nb_NO: Maler

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Anomalies
nb_NO: Unormalheter

en: Preferences
nb_NO: Preferanser

en: Notifications
nb_NO: Merknader

en: file unavailable
nb_NO: fil utilgjengelig

en: Date
nb_NO: Dato

en: Expiration date
nb_NO: Utløpsdato

en: Last Access
nb_NO: Forrige visning

en: Files
nb_NO: Filer

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Messages
nb_NO: Meldinger

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Platform wizard
nb_NO: Plattform-veileder

en: CREDIT CARD
nb_NO: KREDITTKORT

en: YOUR NAME
nb_NO: DITT NAVN

en: Label the report
nb_NO: Merk rapporten

en: Postpone the expiration date
nb_NO: Utsett utløpsdato

en: Select all
nb_NO: Velg alle

en: Deselect all
nb_NO: Fravelg alt

en: Refresh
nb_NO: Gjenoppfrisk

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvisning

en: The whistleblower has already read the last update
nb_NO: Fløyteblåseren har allerede lest den siste oppdateringen

en: The whistleblower has not read the last update yet
nb_NO: Fløyteblåseren har ikke lest den siste oppdateringen ennå

en: Move up
nb_NO: Flytt oppover

en: Move down
nb_NO: Flytt nedover

en: Move left
nb_NO: Flytt til venstre

en: Move right
nb_NO: Flytt til høyre

en: Import
nb_NO: Importer

en: Export
nb_NO: Eksporter

en: Save all
nb_NO: Lagre alle

en: Access control
nb_NO: Tilgangskontroll

en: Number
nb_NO: Nummer

en: Email
nb_NO: E-post

en: Regular expression validator
nb_NO: Gyldighetssjekk for regulære uttrykk

en: Minimum number of input characters
nb_NO: Minimalt antall inndata-karakterer

en: Maximum number of input characters
nb_NO: Maksimalt antall inndata-karakterer

en: Earliest selectable date
nb_NO: Tidligst valgbar dato

en: Latest selectable date
nb_NO: Senest valgbar dato

en: Yes
nb_NO: Ja

en: No
nb_NO: Nei

en: Attachment
nb_NO: Vedlegg

en: Attachments
nb_NO: Vedlegg

en: Change your password
nb_NO: Endre passord

en: User
nb_NO: Bruker

en: Motivation
nb_NO: Motivasjon

en: Request motivation
nb_NO: Motivasjon for foresp.

en: Reply motivation
nb_NO: Motivasjon for svar

en: Request status
nb_NO: Forespørselsstatus

en: Custodian
nb_NO: Tillitsperson

en: Identity
nb_NO: Identitet

en: Access requested
nb_NO: Tilgang forespurt

en: Request access to the whistleblower's identity
nb_NO: Forespør tilgang til fløyteblåserens sanne identitet

en: Please write a motivation
nb_NO: Skriv motivasjon for forespørsel

en: Reply to the request
nb_NO: Besvar forespørsel

en: Authorized
nb_NO: Bekreftet

en: Denied
nb_NO: Nektet

en: Waiting for authorization
nb_NO: Venter på identitetsbekreftelse

en: New request
nb_NO: Ny forespørsel

en: Authorize
nb_NO: Bekreft

en: Deny
nb_NO: Nekt

en: Deny access to the whistleblower's identity
nb_NO: Nekt tilgang til fløyteblåserens sanne identitet.

en: Authorize access to the whistleblower's identity
nb_NO: Tillat tilgang til fløyteblåserens sanne identitet

en: URL redirects
nb_NO: URL-omdirigering

en: Anomaly detection thresholds
nb_NO: Grenseverdi for rapportering av unormalheter

en: Available disk space
nb_NO: Tilgjengelig lagringsplass

en: Last update
nb_NO: Siste oppdatering

en: Disable notifications to administrators
nb_NO: Deaktiver merknader til administratorer

en: Disable notifications to custodians
nb_NO: Deaktiver merknader til tillitspersoner

en: Disable notifications to recipients
nb_NO: Deaktiver merkander til mottakere

en: Score
nb_NO: Poengsum

en: Trigger question
nb_NO: Oppfølgingsspørsmål

en: Triggered by score:
nb_NO: Utløst av poengsum:

en: Weak
nb_NO: Svakt

en: Acceptable
nb_NO: Akseptabelt

en: Strong
nb_NO: Sterkt

en: Silence email notifications
nb_NO: Deaktiver e-postmerknader

en: Turn on email notifications
nb_NO: Aktiver e-postmerknader

en: Input validation
nb_NO: Inndata-bekreftelse

en: Email address
nb_NO: E-postadresse

en: Custom
nb_NO: Egendefinert

en: None
nb_NO: Ingen

en: Regular expression
nb_NO: Regulært uttrykk

en: Search
nb_NO: Søk

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
nb_NO: Denne egendefinerte teksten blir ikke lenger vist på plattformen. Den opprinnelige nøkkelen har enten blitt endret eller fjernet.

en: Audit log
nb_NO: Revisjonslogg

en: Stats
nb_NO: Statistikk

en: Activities
nb_NO: Aktivitet

en: Reports
nb_NO: Rapporter

en: Users
nb_NO: Brukere

en: From
nb_NO: Fra

en: Number of downloads
nb_NO: Antall ganger nedlastet

en: File size not accepted.
nb_NO: Filstørrelse ikke godtatt.

en: Maximum file size is:
nb_NO: Maksimal filstørrelse er:

en: Scheduled jobs
nb_NO: Planlagte jobber

en: Regenerate
nb_NO: Regenerer

en: Display options alphabetically
nb_NO: Vis valg alfabetisk

en: Enable email notifications for:
nb_NO: Aktiver e-postmerknader for:

en: Disable
nb_NO: Deaktiver

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Use as default
nb_NO: Bruk som standard

en: Collapse
nb_NO: Fold sammen

en: Expand
nb_NO: Utvid

en: Select
nb_NO: Velg

en: Deselect
nb_NO: Fravelg

en: Surname
nb_NO: Etternavn

en: New
nb_NO: Ny

en: Opened
nb_NO: Åpnet

en: Closed
nb_NO: Lukket

en: Placeholder
nb_NO: Plassholder

en: Print
nb_NO: Skrive ut

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Next
nb_NO: Neste

en: First
nb_NO: Først

en: Last
nb_NO: Sist

en: Send a test email to your email address.
nb_NO: Send en test-e-post til din e-postadresse.

en: Block the submission
nb_NO: Blokker innsendelsen

en: Skip the recipient account creation.
nb_NO: Hopp over kontooprettelsen for mottakeren.

en: Send activation link
nb_NO: Send aktiveringslenke

en: Password reset
nb_NO: Tilbakestilling av passord

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
nb_NO: En eller flere mottakere har ikke utført den første påloggingen ennå. Dette betyr at de ikke vil motta rapporter.

en: This user has not performed the first login yet.
nb_NO: Brukeren har ikke utført den første påloggingen.

en: seconds
nb_NO: sekunder

en: This domain name is not available.
nb_NO: Domenenavnet er ikke tilgjengelig.

en: Mark as important
nb_NO: Marker som viktig

en: Copy to clipboard
nb_NO: Kopier til utklippstavle

en: Logout
nb_NO: Logg ut

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
nb_NO: La mottakeren gi brukeren tilgang til rapporter

en: Grant access
nb_NO: Gi tilgang

en: Revoke access
nb_NO: Opphev tilgangen

en: File a report
nb_NO: Legg inn en rapport

en: Before proceeding, please set a new password.
nb_NO: Innstill et nytt passord før du fortsetter.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
nb_NO: Aktiver tofaktorautentisering før du fortsetter.

en: Enable
nb_NO: Aktiver

en: Low
nb_NO: Lav

en: High
nb_NO: Høy

en: megabytes
nb_NO: megabyte

en: percentage
nb_NO: prosent

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Severity
nb_NO: Alvorlighetsgrad

en: Object
nb_NO: Objekt

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Role
nb_NO: Rolle

en: Name
nb_NO: Navn

en: Creation date
nb_NO: Opprettelsesdato

en: Last access
nb_NO: Siste tilgang

en: Whistleblower's last access
nb_NO: Siste tilgang til fløyteblåseren

en: Substatuses
nb_NO: Delstatuser

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Label
nb_NO: Merkelapp

en: This field is mandatory
nb_NO: Dette inndatafeltet er påkrevd

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Report statuses
nb_NO: Rapporter statuser

en: Hidden
nb_NO: Skjult

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Questionnaire
nb_NO: Spørreskjema

en: Recipients
nb_NO: Mottakere

en: days
nb_NO: dager

en: Set the value to 0 to disable this feature.
nb_NO: Innstill verdien til 0 for å kunne deaktivere funksjonen.

en: Show the questionnaire navigation interface
nb_NO: Vis grensesnittet for spørreskjemanavigasjon

en: Allow whistleblowers to select their recipients
nb_NO: Tillat fløyteblåsere å velge sine mottagere

en: Select all recipients by default
nb_NO: Velg alle mottakere som forvalg

en: Maximum number of selectable recipients:
nb_NO: Maksimalt antall mottakere som kan velges:

en: Show recipients in alphabetical order
nb_NO: Vis mottakere i alfabetisk rekkefølge

en: Show recipient details on the status page of the report
nb_NO: Vis detaljer om mottakeren på statussiden til rapporten

en: Enable comments
nb_NO: Aktiver kommentarer

en: Allow the whistleblower to write comments
nb_NO: Tillat fløyteblåseren å skrive kommentarer

en: Enable private messages
nb_NO: Aktiver privat korrespondanse

en: Allow the whistleblower to send messages
nb_NO: Tillat fløyteblåseren å sende meldinger

en: Allow the whistleblower to add attachments
nb_NO: La fløyteblåseren legge til vedlegg i rapporten

en: Additional questionnaire
nb_NO: Ekstra spørreskjema

en: Scoring system options
nb_NO: Alternativer for poengsystem

en: Threshold
nb_NO: Terskel

en: Value
nb_NO: Verdi

en: Medium
nb_NO: Middels

en: Software version:
nb_NO: Programvareversjon:

en: Restrict access to specific IP addresses
nb_NO: Begrens tilgangen til bestemte IP-adresser

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: Allowed IP addresses
nb_NO: Tillatte IP-adresser

en: Recipient
nb_NO: Mottaker

en: Each entry must be separated with a comma.
nb_NO: Hver oppføring må skilles ved å bruke komma.

en: Example:
nb_NO: Eksempel:

en: Hostname
nb_NO: Vertsnavn

en: Organization
nb_NO: Organisasjon

en: Invalid email address
nb_NO: Ugyldig e-post-adresse

en: City
nb_NO: Sted

en: Country
nb_NO: Land

en: Country code
nb_NO: Landskode

en: Generate
nb_NO: Generer

en: Private Key
nb_NO: Privat nøkkel

en: Certificate Signing Request
nb_NO: Forespørsel om sertifikatsignering

en: Download
nb_NO: Nedlasting

en: Certificate
nb_NO: Sertifikat

en: Valid until:
nb_NO: Gyldig til:

en: Issuer:
nb_NO: Utsteder:

en: Intermediate Certificates
nb_NO: Midlertidige sertifikater

en: Reset
nb_NO: Tilbakestill

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
nb_NO: Plattformen støtter oppsett av HTTPS gjennom dette grensesnittet.

en: Automatic configuration
nb_NO: Automatisk oppsett

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
nb_NO: Det automatiske oppsettet vil ta hånd om hele prosessen med å forespørre, aktivere, og fornye HTTPS-sertifikater fra Let's Encrypt-sertifikatutstederen.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
nb_NO: Plattformen må kunne nås gjennom en offentlig IP-adresse, og det valgte vertsnavnet må ha en DNS-post som refererer til adressen.

en: Proceed
nb_NO: Fortsett

en: Manual configuration
nb_NO: Manuelt oppsett

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
nb_NO: Veiviseren vil geleide deg gjennom manuelt oppsett av HTTPS og validering derav på vegne av en alternativ sertifikatsmyndighet.

en: Disabled
nb_NO: Deaktivert

en: Auto-renewal
nb_NO: Automatisk fornyelse

en: Tor Onion Service
nb_NO: Tor-løktjeneste

en: Anonymize outgoing connections
nb_NO: Anonymiser utgående tilkoblinger

en: Let the platform be reachable without Tor
nb_NO: Tillat at plattformen nås uten Tor

en: Roles enabled to use the platform without Tor
nb_NO: Roller aktivert for å kunne bruke plattformen uten Tor

en: Whistleblower
nb_NO: Fløyteblåser

en: To
nb_NO: Til

en: SMTP email address
nb_NO: SMTP-e-postadresse

en: SMTP server address
nb_NO: SMTP-serveradresse

en: SMTP server port
nb_NO: SMTP-serverport

en: Security
nb_NO: Sikkerhet

en: Require authentication
nb_NO: Krever autentisering

en: Password
nb_NO: Passord

en: Number of hours before sending a report expiration alert
nb_NO: Antall timer før utløpsvarsel for varselet gis

en: Test the configuration
nb_NO: Test oppsettet

en: Reset SMTP configuration
nb_NO: Tilbakestill SMTP-konfigurasjonen

en: Reset notification templates to default
nb_NO: Tilbakestill merknadssmaler til standard

en: Template
nb_NO: Mal

en: Question
nb_NO: Spørsmål

en: Single-line text input
nb_NO: Énlinjes tekstfelt for inndata

en: Multi-line text input
nb_NO: Flerlinjes tekstfelt for inndata

en: Selection box
nb_NO: Rullegardinsvalg

en: Multiple choice input
nb_NO: Flervalg

en: Checkbox
nb_NO: Avkryssingsboks

en: Terms of service
nb_NO: Tjenestevilkår

en: Date range
nb_NO: Datointervall

en: Group of questions
nb_NO: Spørsmålsgruppering

en: Row
nb_NO: Rad

en: Column
nb_NO: Kolonne

en: Width
nb_NO: Bredde

en: Question group
nb_NO: Spørsmålsgruppe

en: Mandatory
nb_NO: Påkrevd

en: Accept multiple file uploads
nb_NO: Tillat flerfoldige filopplastinger

en: Accept multiple answers
nb_NO: Tillat flere svar

en: Template override
nb_NO: Maloverstyring

en: Phone number
nb_NO: Telefonnummer

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Checkbox label
nb_NO: Etikett for avmerkingsboks

en: Add multimedia content
nb_NO: Legg til multimediainnhold

en: Image
nb_NO: Bilde

en: Audio
nb_NO: Lyd

en: Trigger conditions
nb_NO: Utløserbetingelser

en: Sufficient
nb_NO: Tilstrekkelig

en: Options
nb_NO: Valg

en: Addition
nb_NO: Tillegg

en: Multiplier
nb_NO: Multiplikator

en: Questions
nb_NO: Spørsmål

en: Add new question
nb_NO: Legg til nytt spørsmål

en: Add question from template
nb_NO: Legg til spørsmål fra mal

en: Duplicate
nb_NO: Dupliser

en: Steps
nb_NO: Trinn

en: Project name
nb_NO: Prosjektets navn

en: Homepage title
nb_NO: Hjemmesidens tittel

en: Presentation
nb_NO: Presentasjon

en: Question to solicit possible whistleblowers
nb_NO: Oppfordring til fløyteblåser

en: Whistleblowing button
nb_NO: Fløyteblåsning-knapp

en: Disclaimer
nb_NO: Ansvarsfraskrivelse

en: Footer
nb_NO: Bunntekst

en: Upload
nb_NO: Innlasting

en: Language:
nb_NO: Språk:

en: Add custom text
nb_NO: Legg til egendefinert tekst

en: Custom text
nb_NO: Egendefinert tekst

en: Original text
nb_NO: Orginaltekst

en: Original translation
nb_NO: Orginaloversettelse

en: Custom translation
nb_NO: Egendefinert oversettelse

en: Disable submissions
nb_NO: Deaktiver innsendelser

en: Enable encryption
nb_NO: Aktiver kryptering

en: Enable administrators to change user passwords
nb_NO: La administratorer endre brukerpassord

en: Administrators authorized to change user passwords:
nb_NO: Administratorer autorisert til å endre brukerpassord:

en: Enable multisite feature
nb_NO: Aktiver funksjon for flere nettsteder

en: Enable simplified login
nb_NO: Aktiver forenklet innlogging

en: Enable search engines indexing
nb_NO: Aktiver søkemotor-indeksering

en: Default questionnaire
nb_NO: Standard spørreskjema

en: Show contexts in alphabetical order
nb_NO: Vis bindeleddsinformasjon i alfabetisk rekkefølge

en: Size limit for file attachments
nb_NO: Størrelsesgrense for vedlegg

en: Require two factor authentication
nb_NO: Krever tofaktorautentisering

en: Password change interval
nb_NO: Intervall for passordendring

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
nb_NO: Av sikkerhetshensyn er det nødvendig å endre passord med jevne mellomrom.

en: Number of days till notifying unread reports to users
nb_NO: Antall dager til de uleste rapportene blir varslet til brukerne

en: Disable the privacy panel
nb_NO: Deaktiver personvernspanelet

en: Enable custom privacy panel
nb_NO: Aktiver egentilpasset personvernspanel

en: Custom privacy panel
nb_NO: Egentilpasset personvernspanel

en: Enable custodian user role
nb_NO: Slå på brukerrollen for tillitspersonen

en: Enable scoring system
nb_NO: Aktiver poengsystem

en: Logging level
nb_NO: Nivå for logging

en: Log accesses of internal users
nb_NO: Loggtilganger til interne brukere

en: Notify administrators of software problems
nb_NO: Gi administratorer beskjed om programvareproblemer

en: Notify developers of software problems
nb_NO: Gi utviklere beskjed om programvareproblemer

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
nb_NO: Ved å aktiverre denne funksjonen, vil du bidra til utviklingen og sikkerheten av plattformen.

en: Reset reports
nb_NO: Tilbakestill rapporter

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Case management
nb_NO: Saksbehandling

en: Network
nb_NO: Nettverk

en: Sites
nb_NO: Sider

en: Mode:
nb_NO: Modus:

en: Configure
nb_NO: Konfigurer

en: Subdomain
nb_NO: Underdomene

en: Creation date:
nb_NO: Opprettelsesdato:

en: Root domain used for secondary sites
nb_NO: Rotdomene brukt for sekundære sider

en: Use the first site for administrative purposes only
nb_NO: Bruk det første stedet kun til administrative formål

en: Allow users to sign up
nb_NO: Tillat brukere å registrere seg

en: Enable terms of service
nb_NO: Aktiver servicevilkår

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Public name
nb_NO: Offentlig navn

en: Send reset link
nb_NO: Send lenken for tilbakestilling

en: Set password
nb_NO: Sett passord

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
nb_NO: Det valgte passordet er for svakt. Et gyldig passord må ha minst 12 tegn og inneholde en rekke tegn, inkludert minst en liten bokstav, en stor bokstav, et tall og et spesialtegn.

en: Force password change
nb_NO: Påtving passordendring

en: The user will be forced to change its password on next login.
nb_NO: Mottakeren vil tvinges til å endre passordet sitt ved neste innlogging.

en: Disable two factor authentication
nb_NO: Deaktiver tofaktorautentisering

en: Language
nb_NO: Språk

en: Enable email notifications
nb_NO: Aktiver e-postvarsler

en: Details of the PGP key:
nb_NO: Detaljer for PGP-nøkkel:

en: Fingerprint
nb_NO: Fingeravtrykk

en: Set up encryption by providing a PGP public key
nb_NO: Sett opp kryptering ved å oppgi en offentlig PGP-nøkkel

en: Give this admin ability to change user passwords
nb_NO: Gi administrator muligheten til å endre passord

en: Forcefully selected
nb_NO: Påtvunget forvalg

en: Allow the recipient to delete reports
nb_NO: Tillat mottakeren å slette rapporter

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
nb_NO: Tillat mottakeren å utsette utløpsdatoen for rapporten

en: Give the user administrative access to the following features:
nb_NO: Gi brukeren administrativ tilgang til følgende funksjoner:

en: Request date
nb_NO: Forespør dato

en: Report date
nb_NO: Dato for rapport

en: Authorization
nb_NO: Godkjenning

en: Requests
nb_NO: Forespørsler

en: The validation link is either incorrect or has expired.
nb_NO: Valideringslenken er feil eller utløpt.

en: Your new email address has been validated.
nb_NO: Den nye e-postadressen har blitt validert.

en: Forgot password?
nb_NO: Har du glemt passordet?

en: Enter the two factor authentication code
nb_NO: Skriv inn koden for tofaktorautentisering

en: Authentication failed
nb_NO: Identitetsbekreftelse feilet

en: The code is either invalid or expired.
nb_NO: Koden er ugyldig eller utløpt.

en: Please select your account:
nb_NO: Velg din konto:

en: Now type your password, then click 'Log in':
nb_NO: Skriv inn ditt passord, trykk så «logg inn»:

en: Text shown after the user has selected the option.
nb_NO: Tekst som vises etter at alternativet har blitt valgt av brukeren.

en: Confirm
nb_NO: Bekreft

en: Assign score points
nb_NO: Tildel poeng

en: Are you sure?
nb_NO: Er du sikker?

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
nb_NO: Merk at alle de tilknyttede dataene vil slettes permanent.

en: Enable two factor authentication
nb_NO: Aktiver tofaktorautentisering

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
nb_NO: Før du fortsetter, les dokumentasjonen nøye:

en: Account recovery key
nb_NO: Nøkkel til kontogjenoppretting

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
nb_NO: Ta en kopi og lagre den på et trygt sted. Du vil trenge dette i tilfelle du mister ditt passord for å kunne gjenopprette tilgangen til din konto uten tap av data.

en: Enter a name for the copy
nb_NO: Skriv inn et navn på kopien

en: Request support
nb_NO: Be om støtte

en: Thank you.
nb_NO: Tusen takk.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
nb_NO: Vi kommer tilbake til deg så snart som mulig.

en: Submit
nb_NO: Send inn

en: The connection is not secure.
nb_NO: Tilkoblingen er ikke sikker.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
nb_NO: Plattformen er fremdeles ikke satt opp for HTTPS-tilkoblinger og burde bare brukes for testformål.

en: Please write a motivation for the reply
nb_NO: Skriv motivasjon for forespørsel

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
nb_NO: Ved å bekrefte vil du utsette utløpsdatoen til:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
nb_NO: Dette er en demo-plattform. Den må ikke brukes for ekte innsendinger.

en: Install an authenticator app on your phone
nb_NO: Installer en autentiseringsapp på din telefon

en: Scan the QR code with the app
nb_NO: Skann QR-koden med appen

en: Error!
nb_NO: Feil!

en: Internal server error
nb_NO: Intern tjenerfeil

en: Error on input validation
nb_NO: Feil ved inndatabekreftelse

en: Resource not found
nb_NO: Fant ikke ressursen

en: Forbidden operation
nb_NO: Forbudt operasjon

en: The specified old password is not valid
nb_NO: Oppgitt gammelt passord er ikke riktig

en: Resource can only be accessed via the Tor network
nb_NO: Ressurs kan nåes bare i Tor-nettverket

en: The upload request exceeds the size limit
nb_NO: Opplastingsforespørselen overskrider størrelsesavgrensningen

en: Current password
nb_NO: Gjeldende passord

en: New password
nb_NO: Nytt passord

en: The new password must be different from the current one.
nb_NO: Det nye passordet må være forskjellig fra det gamle.

en: Type your new password again
nb_NO: Skriv inn ditt nye passord igjen

en: The two passwords do not match
nb_NO: De to passordene samsvarer ikke

en: Validation of email address change in progress.
nb_NO: Bekreftelse av e-postendring underveis.

en: Please check your inbox for further instructions.
nb_NO: Sjekk innboksen for flere instruksjoner.

en: Warning
nb_NO: Advarsel

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
nb_NO: Du anbefales på det sterkeste å besøke nettstedet med Tor Browser-appen, som beskytter din identitet.

en: Download the Tor Browser
nb_NO: Last ned Tor-nettleseren

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
nb_NO: Deretter, kopier og lim inn følgende adresse i den nå installerte Tor-nettleseren:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
nb_NO: Har du allerede levert en rapport? Skriv inn din kvittering.

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
nb_NO: Kvitteringen er ugyldig eller rapporten er utløpt.

en: Select a file or drag it here.
nb_NO: Velg en fil, eller dra den her.

en: Size:
nb_NO: Størrelse:

en: Uploading files…
nb_NO: Laster opp filer…

en: Upload completed successfully!
nb_NO: Opplasting fullført.

en: Estimated upload time:
nb_NO: Forventet opplastingstid:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
nb_NO: Mottakere har bedt deg om å fylle ut et annet spørreskjema.

en: Fill the additional questionnaire
nb_NO: Fyll ut tilleggsspørreskjemaet

en: From:
nb_NO: Fra:

en: To:
nb_NO: Til:

en: Filename
nb_NO: Filnavn

en: Upload date
nb_NO: Opplastingsdato

en: File size
nb_NO: Filstørrelse

en: Questionnaire answers
nb_NO: Svar oppgitt for spørreskjema

en: Step
nb_NO: Steg

en: Files attached by recipients
nb_NO: Filer vedlagt av mottakere

en: Upload a file:
nb_NO: Last opp en fil:

en: Welcome!
nb_NO: Velkommen!

en: For the user documentation, visit:
nb_NO: For brukerdokumentasjon, gå til:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
nb_NO: Hvis du trenger teknisk støtte, har spørsmål eller nye idéer for programvaren:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
nb_NO: Hvis du ønsker å bidra i programvareutvilingen eller innrapportere en feil, åpne en feilrapport på vår problemoversikt:

en: Join our chat:
nb_NO: Bli med i vår chat:

en: Follow the project on:
nb_NO: Følg prosjektet på:

en: An update is available:
nb_NO: Oppgradering tilgjengelig:

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
nb_NO: Vi anbefaler deg å gå til avsnittet «Preferanser» og få «Nøkkel til kontogjenoppretting» og lagre den trygt. Nøkkelen vil kreves for gjenoppretting av tilgangen til plattformen og til dine data i tilfelle du glemmer ditt passord.

en: The provided recovery key is invalid.
nb_NO: Gjenopprettingsnøkkelen er ikke gyldig.

en: The provided reset token is invalid or expired.
nb_NO: Det angitte tokenet for tilbakestilling er ugyldig eller utløpt.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
nb_NO: Skriv inn brukernavnet til din konto eller din e-postadresse hvis du ønsker å be om tilbakestilling av passord.

en: Enter your email address to request a password reset.
nb_NO: Skriv inn din e-postadresse hvis du ønsker å be om tilbakestilling av passord.

en: Password reset requested.
nb_NO: Det kreves tilbakestilling av passord.

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
nb_NO: Tilgang til fløyteblåserens identitet har blitt forespurt av tillitsperson.

en: Date of the request
nb_NO: Dato for forespørsel

en: Show
nb_NO: Vis

en: Congratulations!
nb_NO: Gratulerer!

en: You have completed the platform activation.
nb_NO: Du har fullført plattformsaktiveringen.

en: Success!
nb_NO: Suksess!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
nb_NO: Din fløyteblåserplattform er nesten klar!

en: Check your inbox to activate it.
nb_NO: Sjekk innboksen og aktiver den.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
nb_NO: Hvis aktivering ikke skjer innen 24 timer, vil plattformen slettes automatisk.

en: Sign up
nb_NO: Registrer deg

en: Site
nb_NO: Side

en: Confirmation
nb_NO: Bekreftelse

en: Invalid confirmation
nb_NO: Ugyldig bekreftelse

en: Invalid phone number
nb_NO: Ugyldig telefonnummer

en: Address
nb_NO: Adresse

en: The answer is too short
nb_NO: Svaret er for kort

en: The specified input is not valid.
nb_NO: Angitt inndata er ikke gyldig.

en: The specified input is not valid:
nb_NO: Angitt inndata er ikke gyldig:

en: please enter a valid email address.
nb_NO: oppgi en gyldig e-postadresse

en: please enter numbers only.
nb_NO: bruk kun tall

en: Submissions disabled
nb_NO: Innsendelser deaktivert,

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
nb_NO: Din tilknytning til tjeneren er ikke anonym, denne tjeneren støtter bare anonyme innsendelser

en: Your report was successful.
nb_NO: Din rapport lyktes.

en: Remember your receipt for this report.
nb_NO: Husk din kvittering for denne rapporten.

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
nb_NO: Bruk kvitteringen på 16 sifre for pålogging. Du kan se alle meldingene som var sendt til deg, og legge til ekstra informasjon.

en: View your report
nb_NO: Se rapporten

en: Recipient selection
nb_NO: Valg av mottaker

en: Select the recipients of your report:
nb_NO: Velg mottakerne av rapporten din:

en: Recipients selected:
nb_NO: Mottakere valgt:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
nb_NO: Du har nådd maksimalt antall mottakere som kan velges.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
nb_NO: Følgende mottakere vil motta din rapport og kunne ikke fravelges:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
nb_NO: Disse spørsmålene har ugyldige eller manglende svar i dette trinnet.

en: You must select at least one recipient.
nb_NO: Du må velge ihvertfall én mottaker.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
nb_NO: Venter på at filen/filen(e) skal lastes opp.

en: The following steps have errors:
nb_NO: Følgende trinn har feil:

en: Hide
nb_NO: Skjul

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
nb_NO: Denne stegvise prosedyren vil geleide deg gjennom opprettelse av din fløyteblåser-plattform.

en: Please choose a configuration profile:
nb_NO: Velg en oppsettsprofil:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
nb_NO: La administratoren tilbakestille brukerpassord.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
nb_NO: Vår anbefaling er å velge alternativet hvis du ønsker å unngå tap av data i tilfelle mottakerne mister deres passord. På den annen side anbefaler vi ikke denne funksjonen i tilfelle du ønsker å konfigurere et system der kun mottakere har tilgang til innsendinger.

en: Please choose a different username.
nb_NO: Velg et annet brukernavn.

en: I have read and agree to the terms of the license.
nb_NO: Jeg har lest og godtar vilkårene i lisensen.

en: You have completed the platform wizard.
nb_NO: Du har fullført plattformsveiviseren.

en: Please summarize your report in a few words.
nb_NO: Gi en kort beskrivelse av rapporten din

en: Describe your report in detail.
nb_NO: Gi en detaljert beskrivelse av rapporten din

en: Do you want to provide your identification information?
nb_NO: Ønsker du å oppgi identifiserbar informasjon?

en: First name
nb_NO: Fornavn

en: Last name
nb_NO: Etternavn

en: Alternative contact method
nb_NO: Alternativ kontaktmetode

en: I prefer to be contacted via this platform only
nb_NO: Jeg foretrekker å bli kontaktet kun gjennom denne plattformen

en: Other
nb_NO: Annet

en: Dear {RecipientName},
nb_NO: Kjære {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
nb_NO: Du mottar e-posten fordi en brukerkonto har blitt opprettet for deg på systemet: {Site}

en: Username: {Username}
nb_NO: Brukernavn: {Username}

en: Activation link: {Url}
nb_NO: Lenke for aktivering: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
nb_NO: Klikk på aktiveringslenken for kontoaktiveringen og konfigurer ditt brukerpassord.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
nb_NO: Etter aktivering vil du få tilgang til systemet gjennom følgende lenke: {LoginUrl}

en: Kind regards,
nb_NO: Vennlig hilsen,

en: Account activation
nb_NO: Kontoaktivering

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
nb_NO: Din fløyteblåserplattform er nå tilgjengelig på:

en: To log in, visit:
nb_NO: For å logge inn, besøk:

en: Users' credentials:
nb_NO: Brukeres identitetsdetaljer:

en: The platform will be automatically deleted on:
nb_NO: Plattformen vil bli slettet automatisk den:

en: Access instructions
nb_NO: Tilgangsinstruksjoner

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
nb_NO: Antallet nylige aktiviteter later til å være høyere enn normalt.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
nb_NO: Dette kan indikere angrep (eksempelvis at noen oversvømmer tjeneren med ugyldig informasjon) eller bare en brå økning i aktivitetsnivået på grunn av  økt synlighet til ditt prosjekt).

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
nb_NO: Undersøk problemet for å bestemme hvorvidt det er legitimt eller skadelig.

en: The activities with unusual stats are:
nb_NO: Hendelsesforløpet med uvanlige attributter er:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
nb_NO: Serveren kan ikke garantere lagring av en ny rapport, så innleveringer var deaktivert.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
nb_NO: Overvei å spørre din tekniske brukerstøtte om å frigjøre eller legge til mer diskplass på tjeneren.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
nb_NO: Globaleaks-teknologi inneholder en komponent som sjekker statusen til tjeneren, denne vil holde deg underrettet om noe skulle behøve din oppmerksomhet.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
nb_NO: Ytterligere informasjon tilgjengelig ved innlogging på administrasjonspanelet under seksjonene \«Systemstatistikk\» og \«Unormalheter\».

en: Anomaly detected in {NodeName}
nb_NO: Unormalhet oppdaget i {NodeName}

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
nb_NO: Denne e-postens hensikt er å informere deg om at PGP-nøkkelen til følgende brukere allerede er eller kommer til å utløpe:

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
nb_NO: Uten en gyldig PGP-nøkkel, vil systemet ikke kunne sende dem krypterte merknader.

en: PGP key expiration alert
nb_NO: Utløpsvarsel for PGP-nøkkel

en: A new whistleblowing site has been registered.
nb_NO: En ny fløyteblåserside har blitt registrert.

en: Registration data:
nb_NO: Registreringsdata:

en: Site: {Url}
nb_NO: Nettsted: {Url}

en: Name: {Name}
nb_NO: Navn: {Name}

en: Email: {Email}
nb_NO: E-post: {Email}

en: New whistleblowing site registered
nb_NO: Ny fløyteblåserside registrert

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
nb_NO: Dette er en e-posttest send fra plattformens administrative grensesnitt.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
nb_NO: Mottak av denne e-posten indikerer at tjeneren kunne identitetsbekrefte seg ovenfor og kommunisere med SMTP-e-posttjeneren.

en: Test email
nb_NO: E-posttest

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
nb_NO: Dette er en e-post til påminnelse om at en forespørsel har funnet sted om endring av din e-postadresse til {NewEmailAddress}.

en: Click the following link to validate this change:
nb_NO: Klikk på følgende lenke for validering av denne endringen:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
nb_NO: Hvis du ikke forespurte denne endringen, bytt passord og kontakt din systemadministrator.

en: Email change request
nb_NO: E-postendringsforespørsel

en: From: {Author}
nb_NO: Fra: {Author}

en: Date: {EventTime}
nb_NO: Dato: {EventTime}

en: From: Whistleblower
nb_NO: Fra: Fløyteblåser

en: Date: {SubmissionDate}
nb_NO: Dato: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
nb_NO: Merkelapp: {TipLabel}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
nb_NO: HTTPS-sertifikatet på plattformen er i ferd med å utløpe, eller har allerede gjort det.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
nb_NO: Utløpsdato: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
nb_NO: Uten et gyldig sertifikat, vil plattformen bare være tilgjengelig på sikkert vis gjennom Tor.

en: Log in to solve the issue.
nb_NO: Logg inn for å løse problemet.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
nb_NO: Utløpsvarsel for HTTPS-sertifikat

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
nb_NO: Den automatiske fornyelsen som ble planlagt i dag for HTTPS-sertifikatet mislyktes.

en: The system will keep trying.
nb_NO: Systemet vil fortsette å prøve.

en: Failed HTTPS certificate renewal
nb_NO: Fornyelse av HTTPS-sertifikat mislyktes

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
nb_NO: Denne e-posten informerer deg om at en tillitsperson har autorisert deg til å få tilgang til fløyteblåserens sanne identitet for rapporten {TipNum}.

en: The report can be accessed at:
nb_NO: Få tilgang til rapporten på:

en: Access to whistleblower's identity authorized
nb_NO: Tilgang til fløyteblåserens sanne identitet godkjent

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
nb_NO: Denne e-posten informerer deg om at en tillitsperson har nektet deg tilgang tilgang til fløyteblåserens sanne identitet for rapporten {TipNum}.

en: Access to whistleblower's identity denied
nb_NO: Nektet tilgang til fløyteblåserens sanne identitet

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
nb_NO: Denne e-posten informerer deg om at en mottaker har bedt om tilgang til fløyteblåserens sanne identitet for rapporten {TipNum}

en: The request can be accessed at:
nb_NO: Få tilgang til forespørselen på:

en: New request of access to a whistleblower's identity
nb_NO: Ny tilgangsforespørsel til fløyteblåserens sanne identitet

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
nb_NO: Denne e-posten informerer deg om at fløyteblåseren for rapporten {TipNum} har oppgitt sin identitet.

en: The whistleblower has provided their identity
nb_NO: Fløyteblåseren har bekjentgjort sin sanne identitet

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
nb_NO: Du mottar e-posten fordi det er bedt om tilbakestilling av passord for kontoen: {Username}

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
nb_NO: Hvis du ikke sendte forespørselen, kan du ignorere og slette denne e-posten.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
nb_NO: Bekreft forespørselen ved å klikke på følgende lenke:

en: Password reset instructions
nb_NO: Instruksjoner for tilbakestilling av passord

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
nb_NO: Dette er en e-post for å informere deg om din PGP-nøkkel allerede er, eller kommer til å utløpe:

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
nb_NO: Du bør forlenge dens gyldighet og oppdatere nøkkelen som finnes på plattformen, eller laste opp en ny nøkkel.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
nb_NO: Uten en gyldig PGP-nøkkel vil ikke systemet kunne kryptere data ment for deg.

en: Click the link to activate the platform:
nb_NO: Klikk på lenken for å aktivere plattformen:

en: Activation
nb_NO: Aktivering

en: A software update is available.
nb_NO: En programvareoppgradering er tilgjengelig.

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
nb_NO: Det er god sikkerhetspraksis å holde plattformen oppdatert.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
nb_NO: For å lære mer om nye funksjoner og feilrettinger i den nye versjonen, henvend dem til endringsloggen på: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
nb_NO: For instruks om programvareoppdateringer, henvend dem til dokumentasjonen på: {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
nb_NO: Denne e-posten informerer deg om at en mottaker har gitt deg tilgang til en eller flere rapporter.

en: New report
nb_NO: Ny rapport

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
nb_NO: Den tidligste utløpsdatoen er {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
nb_NO: Husk å sjekke dem før de blir slettet.

en: Some reports will expire soon
nb_NO: Noen rapporter vil utløpe snart

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
nb_NO: Denne e-posten informerer deg om at en fløyteblåser har valgt deg som en verdifull mottaker av rapporten.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
nb_NO: Du må være spesielt oppmerksom på informasjonen og materialet i den. Husk at fløyteblåsere ofte utsetter seg for høy personlig risiko i allmennhetens interesse. Materialet i denne rapporten må betraktes som å ha stor betydning.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
nb_NO: Denne e-posten vil informere deg om at en eksisterende rapport har blitt oppdatert.

en: Report updated
nb_NO: Rapport oppdatert

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
nb_NO: Denne e-posten minner deg om uleste eller oppdaterte rapporter.

en: Reminder about unread or updated reports
nb_NO: Påminnelse om uleste eller oppdaterte rapporter

en: Role: {Role}
nb_NO: Rolle: {Role}

en: Password: {Password}
nb_NO: Passord: {Password}
