GlobaLeaks - en to ms translation catalogue (561 entries)

en: Log in
ms: Log masuk

en: Theme customization
ms: Penyesuaian tema

en: Languages
ms: Bahasa

en: Text customization
ms: Penyesuaian teks

en: Advanced
ms: Lanjutan

en: Question templates
ms: Templat soalan

en: Questionnaires
ms: Soal selidik

en: Add new questionnaire
ms: Tambah soal selidik baru

en: Home
ms: Halaman utama

en: Changelog
ms: Log perubahan

en: License
ms: Lesen

en: Templates
ms: Templat

en: Delete
ms: Padam

en: Anomalies
ms: Anomali

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: file unavailable
ms: fail tidak tersedia

en: Date
ms: Tarikh

en: Expiration date
ms: Tarikh tamat tempoh

en: Last Access
ms: Akses Terakhir

en: Files
ms: Fail

en: Comments
ms: Komen

en: Messages
ms: Mesej

en: Details
ms: Butiran

en: Platform wizard
ms: Wizard platform

en: CREDIT CARD
ms: KAD KREDIT

en: YOUR NAME
ms: NAMA ANDA

en: Label the report
ms: Label laporan

en: Postpone the expiration date
ms: Tangguh tarikh tamat tempoh

en: Select all
ms: Pilih semua

en: Deselect all
ms: Nyahpilih semua

en: Refresh
ms: Segar semula

en: Preview
ms: Pratonton

en: The whistleblower has already read the last update
ms: Pemberi maklumat telah membaca kemas kini terakhir

en: The whistleblower has not read the last update yet
ms: Pemberi maklumat belum lagi membaca kemas kini terakhir

en: Move up
ms: Gerak ke atas

en: Move down
ms: Gerak ke bawah

en: Move left
ms: Gerak ke kiri

en: Move right
ms: Gerak ke kanan

en: Export
ms: Eksport

en: Save all
ms: Simpan semua

en: Access control
ms: Kawalan akses

en: Number
ms: Nombor

en: Email
ms: E-mel

en: Regular expression validator
ms: Pengesah ungkapan biasa

en: Minimum number of input characters
ms: Bilangan aksara input minimum

en: Maximum number of input characters
ms: Bilangan aksara input maksimum

en: Earliest selectable date
ms: Tarikh yang boleh dipilih paling awal

en: Latest selectable date
ms: Tarikh yang boleh dipilih paling lewat

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Attachment
ms: Lampiran

en: Attachments
ms: Lampiran

en: Change your password
ms: Tukar kata laluan anda

en: User
ms: Pengguna

en: Motivation
ms: Motivasi

en: Request motivation
ms: Minta motivasi

en: Reply motivation
ms: Balas motivasi

en: Request status
ms: Status permintaan

en: Custodian
ms: Penjaga

en: Identity
ms: Identiti

en: Access requested
ms: Akses diminta

en: Request access to the whistleblower's identity
ms: Minta akses kepada identiti pemberi maklumat

en: Please write a motivation
ms: Sila tulis motivasi

en: Reply to the request
ms: Balas kepada permintaan

en: Authorized
ms: Dibenarkan

en: Denied
ms: Ditolak

en: Waiting for authorization
ms: Menunggu kebenaran

en: New request
ms: Permintaan baru

en: Authorize
ms: Benarkan

en: Deny
ms: Tolak

en: Deny access to the whistleblower's identity
ms: Tolak akses kepada identiti pemberi maklumat

en: Authorize access to the whistleblower's identity
ms: Benarkan akses kepada identiti pemberi maklumat

en: URL redirects
ms: Penghalaan URL

en: Anomaly detection thresholds
ms: Ambang pengesanan anomali

en: Available disk space
ms: Ruang cakera tersedia

en: Last update
ms: Kemas kini terakhir

en: Disable notifications to administrators
ms: Nyahdayakan pemberitahuan kepada pentadbir

en: Disable notifications to custodians
ms: Nyahdayakan pemberitahuan kepada penjaga

en: Disable notifications to recipients
ms: Nyahdayakan pemberitahuan kepada penerima

en: Score
ms: Markah

en: Trigger question
ms: Soalan pencetus

en: Triggered by score:
ms: Dicetuskan oleh markah:

en: Weak
ms: Lemah

en: Acceptable
ms: Diterima

en: Strong
ms: Kuat

en: Silence email notifications
ms: Pemberitahuan e-mel senyap

en: Turn on email notifications
ms: Hidupkan pemberitahuan e-mel

en: Input validation
ms: Pengesahan input

en: Email address
ms: Alamat e-mel

en: Custom
ms: Tersuai

en: None
ms: Tiada

en: Regular expression
ms: Ungkapan biasa

en: Search
ms: Cari

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
ms: Teks tersuai ini tidak lagi dipaparkan di platform ini. Teks asal telah diubah atau dibuang.

en: Audit log
ms: Log audit

en: Stats
ms: Statistik

en: Activities
ms: Aktiviti

en: Reports
ms: Laporan

en: Users
ms: Pengguna

en: From
ms: Daripada

en: Number of downloads
ms: Bilangan muat turun

en: File size not accepted.
ms: Saiz fail tidak diterima.

en: Maximum file size is:
ms: Saiz fail maksimum ialah:

en: Scheduled jobs
ms: Kerja yang dijadualkan

en: Regenerate
ms: Jana semula

en: Display options alphabetically
ms: Papar pilihan mengikut abjad

en: Enable email notifications for:
ms: Dayakan pemberitahuan e-mel untuk:

en: Disable
ms: Nyahdayakan

en: Remove
ms: Buang

en: Use as default
ms: Gunakan sebagai lalai

en: Collapse
ms: Runtuhkan

en: Expand
ms: Kembangkan

en: Select
ms: Pilih

en: Surname
ms: Nama keluarga

en: New
ms: Baru

en: Opened
ms: Dibuka

en: Closed
ms: Ditutup

en: Placeholder
ms: Tempat isian

en: Print
ms: Cetak

en: Previous
ms: Sebelumnya

en: Next
ms: Seterusnya

en: First
ms: Pertama

en: Last
ms: Terakhir

en: Send a test email to your email address.
ms: Hantar e-mel ujian kepada alamat e-mel anda.

en: Block the submission
ms: Sekat penghantaran

en: Skip the recipient account creation.
ms: Langkau penciptaan akaun penerima.

en: Send activation link
ms: Hantar pautan pengaktifan

en: Password reset
ms: Tetap semula kata laluan

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
ms: Salah satu atau lebih penerima belum menjalankan log masuk pertama. Ini bermakna mereka tidak akan menerima laporan.

en: This user has not performed the first login yet.
ms: Pengguna ini belum menjalankan log masuk pertama.

en: seconds
ms: saat

en: This domain name is not available.
ms: Nama domain tidak tersedia.

en: Logout
ms: Log keluar

en: File a report
ms: Failkan laporan

en: Before proceeding, please set a new password.
ms: Sebelum meneruskan, sila tetapkan kata laluan baru.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
ms: Sebelum meneruskan, sila dayakan pengesahan dua faktor.

en: Enable
ms: Dayakan

en: Low
ms: Rendah

en: High
ms: Tinggi

en: megabytes
ms: megabait

en: percentage
ms: peratusan

en: Save
ms: Simpan

en: Type
ms: Jenis

en: Severity
ms: Keterukan

en: Object
ms: Objek

en: Username
ms: Nama pengguna

en: Role
ms: Peranan

en: Name
ms: Nama

en: Creation date
ms: Tarikh penciptaan

en: Last access
ms: Akses terakhir

en: Whistleblower's last access
ms: Akses terakhir pemberi maklumat

en: Substatuses
ms: Substatus

en: Add
ms: Tambah

en: This field is mandatory
ms: Ruang ini perlu diisi

en: Cancel
ms: Batalkan

en: Report statuses
ms: Status laporan

en: Hidden
ms: Tersembunyi

en: Description
ms: Penerangan

en: Questionnaire
ms: Soal selidik

en: Recipients
ms: Penerima

en: days
ms: hari

en: Set the value to 0 to disable this feature.
ms: Tetapkan nilai kepada 0 untuk menyahdayakan ciri ini.

en: Show the questionnaire navigation interface
ms: Tunjukkan navigasi antara muka soal selidik

en: Allow whistleblowers to select their recipients
ms: Benarkan pemberi maklumat memilih penerima mereka

en: Select all recipients by default
ms: Pilih semua penerima secara lalai

en: Maximum number of selectable recipients:
ms: Bilangan maksimum penerima boleh dipilih:

en: Show recipients in alphabetical order
ms: Tunjukkan penerima dalam susunan abjad

en: Show recipient details on the status page of the report
ms: Tunjukkan butiran penerima di halaman status laporan

en: Enable comments
ms: Dayakan komen

en: Allow the whistleblower to write comments
ms: Benarkan pemberi maklumat menulis komen

en: Enable private messages
ms: Dayakan mesej peribadi

en: Allow the whistleblower to send messages
ms: Benarkan pemberi maklumat menghantar mesej

en: Allow the whistleblower to add attachments
ms: Benarkan pemberi maklumat menambah lampiran kepada laporan

en: Additional questionnaire
ms: Soal selidik tambahan

en: Scoring system options
ms: Pilihan sistem pemarkahan

en: Threshold
ms: Ambang

en: Value
ms: Nilai

en: Software version:
ms: Versi perisian:

en: Restrict access to specific IP addresses
ms: Sekat akses kepada alamat IP tertentu

en: Enabled
ms: Didayakan

en: Allowed IP addresses
ms: Alamat IP dibenarkan

en: Admin
ms: Pentadbir

en: Recipient
ms: Penerima

en: Each entry must be separated with a comma.
ms: Setiap entri perlu dipisahkan dengan koma.

en: Example:
ms: Contoh:

en: Hostname
ms: Nama hos

en: Organization
ms: Organisasi

en: Invalid email address
ms: Alamat e-mel tidak sah

en: City
ms: Bandar

en: Country
ms: Negara

en: Country code
ms: Kod negara

en: Generate
ms: Jana

en: Private Key
ms: Kunci Peribadi

en: Certificate Signing Request
ms: Permintaan Penandaan Sijil

en: Download
ms: Muat turun

en: Certificate
ms: Sijil

en: Valid until:
ms: Sah sehingga:

en: Issuer:
ms: Pengeluar:

en: Intermediate Certificates
ms: Sijil Pertengahan

en: Reset
ms: Tetap Semula

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
ms: Platform menyokong konfigurasi HTTPS melalui antara muka ini.

en: Automatic configuration
ms: Konfigurasi automatik

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
ms: Menggunakan konfigurasi HTTPS akan mengendalikan keseluruhan proses bagi meminta, mendayakan dan memperbaharui sijil daripada Let's Encrypt Certificate Authority.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
ms: Platform perlu boleh dicapai melalui alamat IP awam dan nama hos yang dipilih perlu mempunyai rekod DNS yang merujuk alamat tersebut.

en: Proceed
ms: Teruskan

en: Manual configuration
ms: Konfigurasi manual

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
ms: Wizard konfigurasi manual akan memandu anda melalui persediaan HTTPS daripada Certificate Authority alternatif.

en: Disabled
ms: Dinyahdayakan

en: Auto-renewal
ms: Pembaharuan automatik

en: Tor Onion Service
ms: Perkhidmatan Tor Onion

en: Anonymize outgoing connections
ms: Tanpanamakan sambungan keluar

en: Let the platform be reachable without Tor
ms: Benarkan platform boleh dicapai tanpa Tor

en: Roles enabled to use the platform without Tor
ms: Peranan didayakan untuk mengguna platform tanpa Tor

en: Whistleblower
ms: Pemberi maklumat

en: To
ms: Kepada

en: SMTP email address
ms: Alamat e-mel SMTP

en: SMTP server address
ms: Alamat pelayan SMTP

en: SMTP server port
ms: Port pelayan SMTP

en: Security
ms: Keselamatan

en: Require authentication
ms: Memerlukan pengesahan

en: Password
ms: Kata laluan

en: Number of hours before sending a report expiration alert
ms: Bilangan jam sebelum menghantar laporan isyarat tamat tempoh

en: Test the configuration
ms: Uji konfigurasi

en: Reset SMTP configuration
ms: Tetapkan konfigurasi SMTP

en: Reset notification templates to default
ms: Tetapkan semula templat pemberitahuan kepada lalai

en: Template
ms: Templat

en: Question
ms: Soalan

en: Single-line text input
ms: Input teks garis tunggal

en: Multi-line text input
ms: Input teks garis pelbagai

en: Selection box
ms: Kotak pilihan

en: Multiple choice input
ms: Input pilihan pelbagai

en: Checkbox
ms: Kotak semak

en: Terms of service
ms: Terma perkhidmatan

en: Date range
ms: Julat tarikh

en: Group of questions
ms: Kumpulan soalan

en: Row
ms: Baris

en: Column
ms: Lajur

en: Width
ms: Lebar

en: Question group
ms: Kumpulan soalan

en: Hint
ms: Bayangan

en: Mandatory
ms: Diperlukan

en: Accept multiple file uploads
ms: Terima pelbagai muat naik fail

en: Accept multiple answers
ms: Terima pelbagai jawapan

en: Template override
ms: Ganti templat

en: Phone number
ms: Nombor telefon

en: Text
ms: Teks

en: Checkbox label
ms: Label kotak semak

en: Add multimedia content
ms: Tambah kandungan multimedia

en: Image
ms: Imej

en: Text shown upon negative answer
ms: Teks ditunjukkan selepas jawapan negatif

en: Trigger conditions
ms: Keadaan pencetus

en: Sufficient
ms: Mencukupi

en: Options
ms: Pilihan

en: Addition
ms: Penambahan

en: Multiplier
ms: Pengganda

en: Questions
ms: Soalan

en: Add new question
ms: Tambah soalan baru

en: Add question from template
ms: Tambah soalan daripada templat

en: Duplicate
ms: Pendua

en: Steps
ms: Langkah-langkah

en: Project name
ms: Nama projek

en: Homepage title
ms: Tajuk laman utama

en: Presentation
ms: Pembentangan

en: Question to solicit possible whistleblowers
ms: Soalan untuk mendapatkan pemberi maklumat berpotensi

en: Whistleblowing button
ms: Butang memberi maklumat

en: Footer
ms: Kekaki

en: Upload
ms: Muat naik

en: Language:
ms: Bahasa:

en: Add custom text
ms: Tambah teks tersuai

en: Custom text
ms: Teks tersuai

en: Original text
ms: Teks asal

en: Original translation
ms: Terjemahan asal

en: Custom translation
ms: Terjemahan tersuai

en: Disable submissions
ms: Nyahdayakan penghantaran

en: Enable encryption
ms: Dayakan penyulitan

en: Enable administrators to change user passwords
ms: Dayakan pentadbir untuk mengubah kata laluan pengguna

en: Administrators authorized to change user passwords:
ms: Pentadbir memberi kebenaran untuk mengubah kata laluan:

en: Enable multisite feature
ms: Dayakan ciri multilaman

en: Enable simplified login
ms: Dayakan log masuk diringkaskan

en: Enable search engines indexing
ms: Dayakan pengindeksan enjin carian

en: Default questionnaire
ms: Soal selidik lalai

en: Show contexts in alphabetical order
ms: Tunjukkan konteks dalam susunan abjad

en: Size limit for file attachments
ms: Had saiz untuk lampiran fail

en: Require two factor authentication
ms: Memerlukan pengesahan dua faktor

en: Password change interval
ms: Selang masa perubahan kata laluan

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
ms: Untuk tujuan keselamatan, perubahan kata laluan diperlukan pada selang masa tetap.

en: Number of days till notifying unread reports to users
ms: Bilangan hari sehingga memberitahu laporan yang belum dibaca kepada pengguna

en: Disable the privacy panel
ms: Nyahdayakan panel privasi

en: Enable custom privacy panel
ms: Dayakan panel privasi tersuai

en: Custom privacy panel
ms: Panel privasi tersuai

en: Enable custodian user role
ms: Dayakan peranan pengguna penjaga

en: Enable scoring system
ms: Dayakan sistem pemarkahan

en: Logging level
ms: Tahap log

en: Log accesses of internal users
ms: Akses log pengguna dalaman

en: Notify administrators of software problems
ms: Beritahu pentadbir mengenai masalah perisian

en: Notify developers of software problems
ms: Beritahu pembangun mengenai masalah perisian

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
ms: Dengan mendayakan ciri ini, anda akan menyumbang kepada pembangunan dan keselamatan platform.

en: Reset reports
ms: Tetapkan semula laporan

en: Settings
ms: Aturan

en: Case management
ms: Pengurusan kes

en: Network
ms: Rangkaian

en: Sites
ms: Laman

en: Mode:
ms: Mod:

en: Configure
ms: Konfigurasikan

en: Creation date:
ms: Tarikh penciptaan:

en: Root domain used for secondary sites
ms: Domain akar digunakan untuk laman sekunder

en: Use the first site for administrative purposes only
ms: Gunakan laman pertama untuk tujuan pentadbiran sahaja

en: Allow users to sign up
ms: Benarkan pengguna untuk mendaftar

en: Enable terms of service
ms: Dayakan terma perkhidmatan

en: Title
ms: Tajuk

en: Public name
ms: Nama awam

en: Send reset link
ms: Hantar pautan tetap semula

en: Set password
ms: Tetapkan kata laluan

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
ms: Kata laluan yang dipilih terlalu lemah. Kata laluan yang sah perlulah sekurang-kurangnya 12 aksara panjang dan mengandungi pelbagai aksara termasuk sekurang-kurangnya aksara huruf kecil, aksara huruf besar, nombor dan aksara khas.

en: Force password change
ms: Paksa perubahan kata laluan

en: The user will be forced to change its password on next login.
ms: Pengguna akan dipaksa untuk mengubah kata laluannya pada log masuk seterusnya.

en: Disable two factor authentication
ms: Nyahdayakan pengesahan dua faktor

en: Language
ms: Bahasa

en: Enable email notifications
ms: Dayakan pemberitahuan e-mel

en: Details of the PGP key:
ms: Butiran kunci PGP:

en: Fingerprint
ms: Cap jari

en: Set up encryption by providing a PGP public key
ms: Tetapkan penyulitan dengan menyediakan kunci awam PGP

en: Give this admin ability to change user passwords
ms: Berikan kemampuan pentadbir ini untuk mengubah kata laluan pengguna

en: Forcefully selected
ms: Dipilih secara paksa

en: Allow the recipient to delete reports
ms: Benarkan penerima untuk memadam laporan

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
ms: Benarkan penerima untuk menunda tarikh tamat tempoh laporan

en: Give the user administrative access to the following features:
ms: Berikan akses pentadbiran pengguna kepada ciri berikut:

en: Request date
ms: Tarikh permintaan

en: Report date
ms: Tarikh laporan

en: Authorization
ms: Kebenaran

en: Requests
ms: Permintaan

en: The validation link is either incorrect or has expired.
ms: Pautan pengesahan tidak tepat atau telah tamat tempoh.

en: Your new email address has been validated.
ms: Alamat e-mel baru anda telah disahkan.

en: Forgot password?
ms: Lupa kata laluan?

en: Enter the two factor authentication code
ms: Masukkan kod pengesahan dua faktor

en: Authentication failed
ms: Pengesahan gagal

en: The code is either invalid or expired.
ms: Kod tidak sah atau tamat tempoh.

en: Please select your account:
ms: Sila pilih akaun anda:

en: Now type your password, then click 'Log in':
ms: Sekarang taip kata laluan anda, kemudian klik 'Log masuk':

en: Text shown after the user has selected the option.
ms: Teks ditunjukkan selepas pengguna telah memilih pilihan.

en: Confirm
ms: Sahkan

en: Assign score points
ms: Tetapkan mata markah

en: Are you sure?
ms: Adakah anda pasti?

en: Close
ms: Tutup

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
ms: Sila ambil perhatian bahawa semua data berkaitan akan dipadam secara kekal.

en: Enable two factor authentication
ms: Dayakan pengesahan dua faktor

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
ms: Sebelum meneruskan, sila baca dokumentasi dengan teliti di:

en: Account recovery key
ms: Kunci pemulihan akaun

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
ms: Buat salinan dan simpannya di tempat yang selamat. Ia diperlukan jika anda kehilangan kata laluan anda untuk memulihkan akses kepada akaun anda tanpa kehilangan data.

en: Enter a name for the copy
ms: Masukkan nama untuk salinan

en: Thank you.
ms: Terima kasih.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
ms: Kami akan cuba kembali kepada anda secepat mungkin.

en: Submit
ms: Hantar

en: The connection is not secure.
ms: Sambungan tidak selamat.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
ms: Platform masih tidak dikonfigurasikan untuk sambungan HTTPS dan oleh itu perlu hanya digunakan untuk tujuan pengujian.

en: Please write a motivation for the reply
ms: Sila tuliskan motivasi untuk balas

en: Send
ms: Hantar

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
ms: Dengan mengesahkan, anda akan menunda tarikh tamat tempoh kepada:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
ms: Ini ialah platform demo, sila jangan gunakannya untuk penghantaran sebenar.

en: Install an authenticator app on your phone
ms: Pasang aplikasi pengesahan di telefon anda

en: Scan the QR code with the app
ms: Imbas kod QR dengan aplikasi

en: Error!
ms: Ralat!

en: Internal server error
ms: Ralat pelayan dalaman

en: Error on input validation
ms: Ralat pada pengesahan input

en: Resource not found
ms: Sumber tidak ditemui

en: Forbidden operation
ms: Operasi dilarang

en: The specified old password is not valid
ms: Kata laluan lama yang dinyatakan tidak sah

en: Resource can only be accessed via the Tor network
ms: Sumber hanya boleh diakses melalui rangkaian Tor

en: The upload request exceeds the size limit
ms: Permintaan muat naik melebihi had saiz

en: Current password
ms: Kata laluan semasa

en: New password
ms: Kata laluan baru

en: The new password must be different from the current one.
ms: Kata laluan perlulah berbeza daripada kata laluan semasa.

en: Type your new password again
ms: Taipkan kata laluan baru anda semula.

en: The two passwords do not match
ms: Dua kata laluan ini tidak sepadan

en: Validation of email address change in progress.
ms: Pengesahan perubahan alamat e-mel sedang berjalan.

en: Please check your inbox for further instructions.
ms: Sila periksa peti masuk anda untuk arahan selanjutnya.

en: Warning
ms: Amaran

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
ms: Anda sangat dinasihatkan untuk melayari laman web ini menggunakan aplikasi bernama Tor Browser, yang melindungi identiti anda.

en: Download the Tor Browser
ms: Muat Turun Tor Browser

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
ms: Kemudian, salin dan tampal alamat berikut ke dalam Tor Browser:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
ms: Sudahkah anda memfailkan laporan? Masukkan resit anda.

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
ms: Resit tidak sah atau laporan telah tamat tempoh.

en: Select a file or drag it here.
ms: Pilih fail atau seret di sini.

en: Size:
ms: Saiz:

en: Uploading files…
ms: Memuat naik fail…

en: Upload completed successfully!
ms: Muat naik berjaya dilengkapkan!

en: Estimated upload time:
ms: Anggaran masa muat naik:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
ms: Penerima telah meminta anda mengisi soal selidik tambahan.

en: Fill the additional questionnaire
ms: Isikan soal selidik tambahan

en: From:
ms: Daripada:

en: To:
ms: Kepada:

en: Filename
ms: Nama fail

en: Upload date
ms: Tarikh muat naik

en: File size
ms: Saiz fail

en: Questionnaire answers
ms: Jawapan soal selidik

en: Step
ms: Langkah

en: Files attached by recipients
ms: Fail dilampirkan oleh penerima

en: Upload a file:
ms: Muat naik fail:

en: Welcome!
ms: Selamat datang!

en: For the user documentation, visit:
ms: Untuk dokumentasi pengguna, layari:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
ms: Jika anda perlukan sokongan teknikal, mempunyai soalan umum atau mempunyai idea baru untuk perisian:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
ms: Jika anda mahu menyumbang kepada pembangunan perisian atau melaporkan pepijat, sila buka isu dalam sistem tiket kami:

en: Join our chat:
ms: Sertai sembang kami:

en: Follow the project on:
ms: Ikuti projek di:

en: An update is available:
ms: Kemas kini tersedia:

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
ms: Kami mengesyorkan anda mengakses bahagian “Keutamaan” untuk mendapatkan “Kunci Pemulihan Akaun” dan menyimpannya dengan selamat. Kunci ini diperlukan untuk memulihkan akses anda kepada platform dan kepada data anda sekiranya anda lupa kata laluan anda.

en: The provided recovery key is invalid.
ms: Kunci pemulihan yang diberikan tidak sah.

en: The provided reset token is invalid or expired.
ms: Token tetap semula yang diberikan tidak sah atau tamat tempoh.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
ms: Masukkan nama pengguna akaun anda atau alamat e-mel anda untuk meminta penetapan semula kata laluan.

en: Enter your email address to request a password reset.
ms: Masukkan alamat e-mel anda untuk meminta penetapan semula kata laluan.

en: Password reset requested.
ms: Penetapan kata laluan diminta.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
ms: Masukkan kunci pemulihan penyulitan anda untuk melengkapkan prosedur penetapan semula kata laluan

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
ms: Akses kepada identiti pemberi maklumat telah diminta kepada penjaga.

en: Date of the request
ms: Tarikh permintaan

en: Show
ms: Tunjukkan

en: Congratulations!
ms: Tahniah!

en: You have completed the platform activation.
ms: Anda telah melengkapkan pengaktifan platform.

en: Success!
ms: Berjaya!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
ms: Platform memberi maklumat hampir sedia!

en: Check your inbox to activate it.
ms: Periksa peti masuk anda untuk mengaktifkannya.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
ms: Jika tidak diaktifkan dalam masa 24 jam, platform akan dipadam secara automatik.

en: Sign up
ms: Daftar

en: Site
ms: Laman

en: Confirmation
ms: Pengesahan

en: Invalid confirmation
ms: Pengesahan tidak sah

en: Invalid phone number
ms: Nombor telefon tidak sah

en: Address
ms: Alamat

en: Tax code
ms: Kod cukai

en: The answer is too short
ms: Jawapan terlalu pendek

en: The specified input is not valid.
ms: Input yang dinyatakan tidak sah.

en: The specified input is not valid:
ms: Input yang dinyatakan tidak sah:

en: please enter a valid email address.
ms: sila masukkan alamat e-mel sah.

en: please enter numbers only.
ms: sila masukkan nombor sahaja.

en: Submissions disabled
ms: Penghantaran dinyahdayakan

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
ms: Anda menyambung kepada pelayan tanpa ketanpanamaan dan pelayan ini hanya menyokong penghantaran tanpa nama

en: Your report was successful.
ms: Laporan anda telah berjaya.

en: Remember your receipt for this report.
ms: Ingat resit anda untuk laporan ini.

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
ms: Gunakan resit 16 digit untuk log masuk. Ia akan membenarkan anda untuk melihat sebarang mesej yang kami hantar kepada anda, dan juga untuk menambah info tambahan.

en: View your report
ms: Lihat laporan anda

en: Recipient selection
ms: Pilihan penerima

en: Select the recipients of your report:
ms: Pilih penerima laporan anda:

en: Recipients selected:
ms: Penerima dipilih:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
ms: Anda telah mencapai nombor maksimum penerima yang boleh dipilih.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
ms: Penerima berikut akan menerima laporan anda tidak boleh dinyahpilih:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
ms: Dalam langkah ini, jawapan kepada soalan berikut tiada atau tidak sah:

en: You must select at least one recipient.
ms: Anda perlu memilih sekurang-kurangnya satu penerima.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
ms: Menunggu untuk fail selesai dimuat naik.

en: The following steps have errors:
ms: Langkah berikut mempunyai ralat:

en: Hide
ms: Sembunyikan

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
ms: Prosedur langkah demi langkah berikut akan memandu anda mencipta platform memberi maklumat anda.

en: Please choose a configuration profile:
ms: Sila pilih profil konfigurasi:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
ms: Mudahkan untuk pentadbir ini untuk menetapkan semula kata laluan pengguna.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
ms: Kami menasihati untuk memilih pilihan ini jika anda ingin melindungi data daripada hilang dalam situasi di mana penerima kehilangan kata laluan mereka. Sebaliknya, kami tidak menasihatkan menggunakan ciri ini jika anda mahu menetapkan sistem di mana hanya penerima mampu mengakses penghantaran.

en: Please choose a different username.
ms: Sila pilih nama pengguna yang berbeza.

en: I have read and agree to the terms of the license.
ms: Saya telah membaca dan bersetuju dengan terma lesen.

en: You have completed the platform wizard.
ms: Anda telah melengkapkan wizard platform.

en: Please summarize your report in a few words.
ms: Terangkan laporan anda dalam beberapa perkataan.

en: Describe your report in detail.
ms: Terangkan laporan anda dalam butiran.

en: Where did the facts happen?
ms: Di manakah kejadian ini berlaku?

en: When did the facts happen?
ms: Bilakah kejadian ini berlaku?

en: I witnessed the facts in person
ms: Saya menyaksikan kejadian tersebuat

en: I was personally told by a direct witness
ms: Saya telah diberitahu tentang kejadian tersebut oleh saksi langsung

en: It is a rumor I heard
ms: Khabar angin--Saya terdengar tentang perkara itu

en: How are you involved in the reported facts?
ms: Apakah peranan anda dalam kejadian yang dilaporkan?

en: Do you have evidence to support your report?
ms: Adakah anda mempunyai bukti untuk menyokong laporan anda?

en: Please attach the evidence to support your report.
ms: Sila lampirkan bahan bukti untuk menyokong laporan anda.

en: Please describe the evidence in detail.
ms: Sila terangkan bahan bukti itu dengan terperinci.

en: A thorough description of the submitted evidence enhances our ability to evaluate claims and investigate. Please take care to reference significant portions of any videos, images or documents submitted.
ms: Jika anda bukan orang yang mengambil imej dan video yang diserahkan sebagai bahan bukti, kami mesti memahami sumber imej dan video untuk digunakan dalam produk pelaporan, termasuk TV, radio, laman web dan media sosial.

en: Have you reported the facts to other organizations and/or individuals?
ms: Adakah anda telah melaporkan kejadian ini kepada organisasi lain?

en: Please list the organizations and/or individuals you have informed about these facts.
ms: Sila senaraikan nama organisasi yang anda telak maklumkan tentang kejadian ini.

en: Have these organizations investigated your claims? If so, what was the outcome?
ms: Adakah mana-mana organisasi ini menyiasat aduan anda? Jika ya, apakah hasilnya?

en: What is the outcome you want to achieve with our support?
ms: Apakah keputusan yang anda mahu dapati/peroleh?

en: Do you want to provide your identification information?
ms: Adakah anda mahu menyediakan maklumat pengenalan anda?

en: First name
ms: Nama pertama

en: Last name
ms: Nama akhir

en: Other
ms: Lain-lain

en: Dear {RecipientName},
ms: {RecipientName} yang dihormati,

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
ms: Anda menerima e-mel ini kerana akaun pengguna telah dicipta untuk anda di sistem: {Site}

en: Username: {Username}
ms: Nama pengguna: {Username}

en: Activation link: {Url}
ms: Pautan pengaktifan: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
ms: Sila klik pautan pengaktifan untuk teruskan dengan pengaktifan akaun dan untuk menetapkan kata laluan anda.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
ms: Selepas pengaktifan berjaya, anda akan dapat mengakses sistem melalui pautan berikut: {LoginUrl}

en: Kind regards,
ms: Salam mesra,

en: Account activation
ms: Pengaktifan akaun

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
ms: Platform pemberi maklumat anda sekarang boleh diakses di:

en: To log in, visit:
ms: Untuk log masuk, layari:

en: Users' credentials:
ms: Kelayakan pengguna:

en: The platform will be automatically deleted on:
ms: Platform akan dipadam secara automatik pada:

en: Access instructions
ms: Arahan akses

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
ms: Jumlah aktiviti yang dikesan baru-baru ini kelihatan lebih tinggi daripada biasa.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
ms: Ini mungkin merupakan tanda serangan (contohnya, seseorang membanjiri pelayan anda dengan maklumat palsu) atau hanya lonjakan penggunaan kerana peningkatan kebolehlihatan projek anda.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
ms: Teliti isu untuk menentukan sama ada ia sah atau tidak.

en: The activities with unusual stats are:
ms: Aktiviti dengan statistik luar biasa adalah:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
ms: Pelayan tidak dapat menjamin bahawa laporan baru dapat disimpan, jadi penghantaran telah dinyahdayakan.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
ms: Sila pertimbangkan untuk meminta sokongan teknikal anda untuk mencipta lebih banyak ruang cakera di pelayan.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
ms: Teknologi GlobaLeaks merangkumi komponen pemeriksaan status pelayan yang akan memberi amaran kepada anda sekiranya sesuatu memerlukan perhatian anda.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
ms: Untuk maklumat lanjut, log masuk ke antara muka Pentadbiran dan lihat pada bahagian "System Stats" dan "Anomalies".

en: Anomaly detected in {NodeName}
ms: Anomali dikesan dalam {NodeName}

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
ms: E-mel ini untuk memaklumkan anda bahawa kunci PGP pengguna berikut akan tamat tempoh atau telah tamat tempoh:

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
ms: Tanpa kunci PGP yang sah, sistem tidak akan dapat menghantar pemberitahuan yang disulitkan kepada mereka.

en: PGP key expiration alert
ms: Isyarat tamat tempoh kunci PGP

en: A new whistleblowing site has been registered.
ms: Laman memberi maklumat baru telah didaftarkan.

en: Registration data:
ms: Tarikh pendaftaran:

en: Site: {Url}
ms: Laman: {Url}

en: Name: {Name}
ms: Nama: {Name}

en: Email: {Email}
ms: E-mel: {Email}

en: New whistleblowing site registered
ms: Laman memberi maklumat baru berdaftar

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
ms: Ini adalah e-mel ujian yang dihantar dari antara muka pentadbiran platform.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
ms: Penerimaan e-mel ini menunjukkan bahawa pelayan mampu mengesahkan  dan berinteraksi dengan pelayan mel SMTP.

en: Test email
ms: E-mel ujian

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
ms: E-mel ini untuk memberitahu anda bahawa permintaan telah dibuat untuk mengubah alamat e-mel anda kepada {NewEmailAddress}.

en: Click the following link to validate this change:
ms: Klik pautan berikut untuk mengesahkan perubahan ini:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
ms: Jika anda tidak meminta perubahan ini, ubah kata laluan anda dan hubungi pentadbir sistem anda.

en: Email change request
ms: Permintaan perubahan e-mel

en: From: {Author}
ms: Daripada: {Author}

en: Date: {EventTime}
ms: Tarikh: {EventTime}

en: From: Whistleblower
ms: Daripada: Pemberi Maklumat

en: Date: {SubmissionDate}
ms: Tarikh: {SubmissionDate}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
ms: Sijil HTTPS dimuatkan pada platform akan, atau telah tamat tempoh.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
ms: Tarikh tamat tempoh: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
ms: Tanpa sijil yang sah, platform akan dapat diakses dengan cara yang selamat hanya melalui Tor.

en: Log in to solve the issue.
ms: Log masuk untuk menyelesaikan isu.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
ms: Isyarat tamat tempoh untuk sijil HTTPS

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
ms: Pembaharuan sijil HTTPS automatik dijadualkan hari ini telah gagal.

en: The system will keep trying.
ms: Sistem akan terus mencuba.

en: Failed HTTPS certificate renewal
ms: Pembaharuan sijil HTTPS gagal

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ms: E-mel ini untuk memberitahu anda bahawa penjaga telah membenarkan anda akses kepada identiti memberi maklumat untuk laporan {TipNum}.

en: The report can be accessed at:
ms: Laporan boleh diakses di:

en: Access to whistleblower's identity authorized
ms: Akses kepada identiti pemberi maklumat dibenarkan

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ms: E-mel ini untuk memberitahu anda bahawa penjaga telah menolak akses anda kepada identiti memberi maklumat untuk laporan {TipNum}.

en: Access to whistleblower's identity denied
ms: Akses kepada identiti pemberi maklumat ditolak

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
ms: E-mel ini untuk memberitahu anda bahawa penerima telah meminta akses kepada identiti pemberi maklumat untuk laporan {TipNum}.

en: The request can be accessed at:
ms: Permintaan boleh diakses di:

en: New request of access to a whistleblower's identity
ms: Permintaan baru akses kepada identiti pemberi maklumat

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
ms: E-mel ini untuk memberitahu anda bahawa pemberi maklumat untuk laporan {TipNum} telah memberikan identiti mereka.

en: The whistleblower has provided their identity
ms: Pemberi maklumat telah memberikan identiti mereka

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
ms: Anda telah menerima e-mel ini kerana penetapan kata laluan telah diminta untuk akaun: {Username}

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
ms: Jika anda tidak membuat permintaan ini, anda boleh mengabaikan dan memadam e-mel ini dengan selamat.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
ms: Anda boleh mengesahkan permintaan anda dengan mengklik pautan berikut:

en: Password reset instructions
ms: Arahan penetapan semula kata laluan

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
ms: E-mel ini untuk memberitahu anda bahawa kunci PGP anda akan tamat tempoh atau telah tamat tempoh.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
ms: Anda perlu melanjutkan kesahihannya dan mengemas kini kunci yang ada di platform, atau muat naik kunci baru.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
ms: Tanpa kunci PGP yang sah, sistem tidak akan dapat menyulitkan data yang disediakan kepada anda.

en: Click the link to activate the platform:
ms: Klik pautan untuk mengaktifkan platform:

en: Activation
ms: Pengaktifan

en: A software update is available.
ms: Kemas kini perisian tersedia.

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
ms: Amalan keselamatan yang baik untuk memastikan platform kekal terkini.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
ms: Untuk belajar mengenai ciri baru dan pembaikan pepijat dalam versi baru, rujuk log perubahan di: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
ms: Untuk arahan mengenai kemas kini perisian, sila rujuk dokumentasi di: {UpdateGuideUrl}

en: New report
ms: Laporan baru

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
ms: Tarikh tamat tempoh terawal ialah {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
ms: Ingat untuk periksa ia sebelum ia dipadam.

en: Some reports will expire soon
ms: Sesetengah laporan akan tamat tempoh tidak lama lagi

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
ms: E-mel ini untuk memberitahu anda bahawa pemberi maklumat telah memilih anda sebagai penerima bernilai laporan mereka.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
ms: Anda diminta memberi perhatian khusus kepada maklumat dan bahan yang terdapat di dalamnya. Ingat bahawa pemberi maklumat sering mendedahkan diri mereka kepada risiko peribadi yang tinggi demi kepentingan orang ramai. Oleh itu, bahan yang disediakan dalam laporan ini perlu dianggap sangat penting.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
ms: E-mel ini untuk memberitahu bahawa laporan sedia ada telah dikemas kini.

en: Report updated
ms: Laporan dikemas kini

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
ms: E-mel ini untuk mengingatkan anda tentang laporan belum dibaca atau belum dikemas kini.

en: Reminder about unread or updated reports
ms: Peringatan mengenai laporan belum dibaca atau belum dikemas kini

en: Role: {Role}
ms: Peranan: {Role}

en: Password: {Password}
ms: Kata laluan: {Password}
