GlobaLeaks - en to ky translation catalogue (584 entries)

en: Log in
ky: Кирүү

en: Theme customization
ky: Теманы жөндөө

en: Languages
ky: Тилдер

en: Text customization
ky: Текстти жөндөө

en: Advanced
ky: Өркүндөтүлгөн

en: Question templates
ky: Суроо шаблондору

en: Questionnaires
ky: Анкеталар

en: Add new questionnaire
ky: Жаңы анкета кошуу

en: Home
ky: Башкы бет

en: Changelog
ky: Өзгөртүү журналы

en: License
ky: Лицензия

en: Templates
ky: Шаблондор

en: Delete
ky: Өчүрүү

en: Anomalies
ky: Нормадан четке чыгуулар

en: Preferences
ky: Параметрлер

en: Notifications
ky: Эскертмелер

en: file unavailable
ky: файл жеткиликтүү эмес

en: Date
ky: Дата

en: Expiration date
ky: Жарактуулук датасы

en: Last Access
ky: Акыркы кирүү убакты

en: Files
ky: Файлдар

en: Comments
ky: Комментарийлер

en: Messages
ky: Билдирүүлөр

en: Details
ky: Деталдар

en: Platform wizard
ky: Платформа устаты

en: CREDIT CARD
ky: КРЕДИТ КАРТАСЫ

en: YOUR NAME
ky: АТЫҢЫЗ

en: Label the report
ky: Отчетту белгилеңиз

en: Postpone the expiration date
ky: Жарактуулук мөөнөтүн узартыңыз

en: Select all
ky: Баарын тандоо

en: Deselect all
ky: Баарын тандоодон баш тартуу

en: Refresh
ky: Жаңылоо

en: Preview
ky: Алдын ала көрүү

en: The whistleblower has already read the last update
ky: Кабарчы акыркы өзгөрүүлөрдү окуду

en: The whistleblower has not read the last update yet
ky: Кабарчы акыркы өзгөрүүлөрдү окуй элек

en: Move up
ky: Жогоруга

en: Move down
ky: Ылдыйга

en: Move left
ky: Солго

en: Move right
ky: Оңго

en: Import
ky: Импорттоо

en: Export
ky: Экспорттоо

en: Save all
ky: Баарын сактоо

en: Access control
ky: Кирүүнү көзөмөлдөө

en: Number
ky: Номур

en: Email
ky: Электрондук почта

en: Regular expression validator
ky: Туруктуу сөз айкашын текшерүүчү

en: Minimum number of input characters
ky: Киргизилүчүү символдорунун минималдуу саны

en: Maximum number of input characters
ky: Киргизилүчүү символдорунун максималдуу саны

en: Earliest selectable date
ky: Сиз тандай ала турган эң эрте дата

en: Latest selectable date
ky: Сиз тандай ала турган эң кеч дата

en: 0 = auto
ky: 0 = автоматтык

en: Yes
ky: Ооба

en: No
ky: Жок

en: Attachment
ky: Тиркеме

en: Attachments
ky: Тиркемелер

en: Change your password
ky: Сыр сөзүңүздү алмаштыруу

en: User
ky: Колдонуучу

en: Motivation
ky: Мотивация

en: Status
ky: Абал

en: Request motivation
ky: Мотивация талап кылуу

en: Reply motivation
ky: Мотивацияга жооп берүү

en: Request status
ky: Статусту талап кылуу

en: Custodian
ky: Сактоочу

en: Identity
ky: Идентификация

en: Access requested
ky: Кирүү уруксаты суралды

en: Request access to the whistleblower's identity
ky: Кабарчынын жекелигин көрүүгө уруксат талап кылуу

en: Please write a motivation
ky: Мотивациялык кат жазыныз

en: Reply to the request
ky: Талапка жооп берүү

en: Authorized
ky: Укуктуу

en: Denied
ky: Четке кагылды

en: Waiting for authorization
ky: Укук берилиши күтүлүүдө

en: New request
ky: Жаңы өтүнүч

en: Authorize
ky: Укук берүү

en: Deny
ky: Баш тартуу

en: Deny access to the whistleblower's identity
ky: Кабарчынын жекелигин көрүүгө тыюу салуу

en: Authorize access to the whistleblower's identity
ky: Кабарчынын жекелигин көрүүгө уруксат берүү

en: URL redirects
ky: URL кайрадаректендирүүлөрү

en: Anomaly detection thresholds
ky: Нормадан четке чыгууларды аныктоонун босогосу

en: Available disk space
ky: Жеткиликтүү диск мейкиндиги

en: Last update
ky: Акыркы жаңылануу

en: Disable notifications to administrators
ky: Администраторлордун билдирмелерди калтыруу мүмкүнчүлүгүн өчүрүү

en: Disable notifications to custodians
ky: Сактоочуларга билдирүүлөрдү калтыруу мүмкүнчүлүгүн өчүрүү

en: Disable notifications to recipients
ky: Алуучуларга билдирмелерди калтыруу мүмкүнчүлүгүн өчүрүү

en: Score
ky: Упай

en: Trigger question
ky: Ишке киргизүүчү суроо

en: Triggered by score:
ky: Упай менен ишке кирет:

en: Weak
ky: Алсыз

en: Acceptable
ky: Мүмкүн

en: Strong
ky: Күчтүү

en: Silence email notifications
ky: Электрондук билдирүүлөрдү алууну үнсүз абалга келтирүү

en: Turn on email notifications
ky: Электрондук билдирүүлөрдү алууну  үндүү абалга келтирүү

en: Input validation
ky: Киргизилген маалыматты текшерүү

en: Email address
ky: Электрондук дарек

en: Custom
ky: Колдонуучу жөндөгөн

en: None
ky: Эч ким

en: Regular expression
ky: Туруктуу сөз айкалыштары

en: Search
ky: Издөө

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
ky: Көрсөтүлгөн колдонуучунун тексти мындан ары платформада көрсөтулбөйт.  Анткени оригинлдуу текст өзгөрүлгөн же өчүрүлгөн.

en: Audit log
ky: Аудит журналы

en: Stats
ky: Статистика

en: Activities
ky: Иш-чаралар

en: Reports
ky: Отчеттор

en: Users
ky: Колдонуучулар

en: From
ky: Баштап

en: Number of downloads
ky: Жүктөөлөрдүн саны

en: File size not accepted.
ky: Файлдын көлөмү кабыл алынбады.

en: Maximum file size is:
ky: Файлдын максималдуу көлөмү:

en: Scheduled jobs
ky: Пландаштырылган тапшырмалар

en: Regenerate
ky: Регенерациялоо

en: Display options alphabetically
ky: Тандоолорду алфавиттик тартипте көрсөтүү

en: Enable email notifications for:
ky: Төмөндөкүлөр үчүн электрондук почтадан билдирүүлөрдү күйгүзүү

en: Disable
ky: Тыюу салынат

en: Remove
ky: Алып салуу

en: Use as default
ky: Кадимкидей катары колдонуу

en: Collapse
ky: Жыгылуу

en: Expand
ky: Кеңейтүү

en: Select
ky: Тандоо

en: Deselect
ky: Тандоодон баш тартуу

en: Surname
ky: Фамилия

en: New
ky: Жаңы

en: Opened
ky: Ачылган

en: Closed
ky: Жабылган

en: Placeholder
ky: Ордун толуктоочу

en: Print
ky: Басып чыгаруу

en: Previous
ky: Мурунку

en: Next
ky: Кийинки

en: First
ky: Алгачкы

en: Last
ky: Акыркы

en: Send a test email to your email address.
ky: Электрондук дарегиңизге тесттик кат жибериңиз.

en: Block the submission
ky: Жиберүүнү бөгөттөө

en: Skip the recipient account creation.
ky: Алуучу аккаунтун түзүүнү өткөрүп жибериңиз

en: Send activation link
ky: Активация шилтемесин жибериңиз

en: Password reset
ky: Сырсөздү баштапкы абалга келтирүү

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
ky: Бир же бир нече алуучу азырынча алгачкы кирүүсүн аткара элек. Бул алар отчетторду албайт дегенди билдирет.

en: This user has not performed the first login yet.
ky: Бул колдонуучулар азырынча алгачкы кирүүлөрүн аткара элек.

en: seconds
ky: секундалар

en: This domain name is not available.
ky: Бул домендик ат колдонууга мүмкүн эмес.

en: Mark as important
ky: Маанилүү катары белгилөө

en: Copy to clipboard
ky: Буферге көчүрүү

en: Logout
ky: Чыгуу

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
ky: Бул алуучуга колдонуучуларга отчетторго кирүү мүмкүнчүлүгүн берүүгө жетиштүү укук бериңиз

en: Grant access
ky: Уруксат берүү

en: Revoke access
ky: Кирүү мүмкүнчүлүгүн жокко чыгаруу

en: File a report
ky: Отчет жазыңыз

en: Before proceeding, please set a new password.
ky: Улантуудан мурун, жаңы сырсөз коюңуз.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
ky: Улантуудан мурун, эки факторлук аутентификация процессин ишке киргизиңиз

en: Enable
ky: Мүмкүнчүлүк берүү

en: Low
ky: Төмөн

en: High
ky: Жогорку

en: megabytes
ky: мегабиттер

en: percentage
ky: пайыз

en: Save
ky: Сактоо

en: Type
ky: Түр

en: Severity
ky: Милдеттүүлүк чеги

en: Object
ky: Объект

en: ID
ky: ID (Идентификатор)

en: Username
ky: Колдонуучу аты

en: Role
ky: Роль

en: Name
ky: Аты-жөнү

en: Creation date
ky: Түзүү датасы

en: Last access
ky: Акыркы кирүү убакты

en: Whistleblower's last access
ky: Кабарчынын акыркы кирүү убакыты

en: Substatuses
ky: Субстатустар

en: Add
ky: Кошуу

en: Label
ky: Белги

en: This field is mandatory
ky: Бул талаа милдеттүү болуп саналат

en: Edit
ky: Редакциялоо

en: Cancel
ky: Баш тартуу

en: Report statuses
ky: Отчеттордун статусу

en: Hidden
ky: Жашырылган

en: Description
ky: Баяндоо

en: Questionnaire
ky: Анкета

en: Recipients
ky: Алуучулар

en: days
ky: күндөр

en: Set the value to 0 to disable this feature.
ky: Бул функцияны өчүрүү үчүн 0 маанисин коюңуз.

en: Show the questionnaire navigation interface
ky: Анкета боюнча навигация интерфейсин көрсөтүү

en: Allow whistleblowers to select their recipients
ky: Кабарчыларга алуучуларды тандоого уруксат бериңиз

en: Select all recipients by default
ky: Демейде бардык алуучуларды тандоо

en: Maximum number of selectable recipients:
ky: Алуучулардын мүмкүн болгон максималдык саны

en: Show recipients in alphabetical order
ky: Алуучуларды алфавиттик тартипте көрсөтүү

en: Show recipient details on the status page of the report
ky: Отчеттун статус баракчасында алуучунун маалыматтарын көрсөтүү

en: Enable comments
ky: Комментарий калтыруу мүмкүнчүлүгүн ишке киргизүү

en: Allow the whistleblower to write comments
ky: Кабарчыга комментарий жазууга уруксат берүү

en: Enable private messages
ky: Жеке билдирүү мүмкүнчүлүгүн ишке киргизүү

en: Allow the whistleblower to send messages
ky: Кабарчыга билдирүү жиберүүгө уруксат берүү

en: Allow the whistleblower to add attachments
ky: Кабарчыга отчетко тиркеме кошууга уруксат берүү

en: Additional questionnaire
ky: Кошумча анкета

en: Scoring system options
ky: Упай системасынын параметрлери

en: Threshold
ky: Босого

en: Value
ky: Көлөм

en: Medium
ky: Орточо

en: Software version:
ky: Программалык камсыздоо версиясы:

en: Restrict access to specific IP addresses
ky: Белгилүү бир IP даректерине кирүүнү чектөө

en: Enabled
ky: Күйгүзүлдү

en: Allowed IP addresses
ky: Уруксат берилген IP даректери

en: Admin
ky: Администратор

en: Recipient
ky: Алуучу

en: Each entry must be separated with a comma.
ky: Ар бир жазуу үтүр менен ажыратылышы керек.

en: Example:
ky: Мисал:

en: Hostname
ky: Хост аты

en: Organization
ky: Уюм

en: Invalid email address
ky: Электрондук дарек жараксыз

en: City
ky: Шаар

en: Country
ky: Мамлекет

en: Country code
ky: Өлкө коду

en: Generate
ky: Түзүү

en: Private Key
ky: Жеке ачкыч

en: Certificate Signing Request
ky: Сертификатка кол коюу өтүнүчү

en: Download
ky: Түшүрүп алуу

en: Certificate
ky: Сертификат

en: Valid until:
ky: Жарамдуулук мөөнөтү:

en: Issuer:
ky: Көйгөйдү ачкан:

en: Intermediate Certificates
ky: Убактылуу Сертификаттар

en: Reset
ky: Баштапкы абалга кайтаруу

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
ky: Платформа бул интерфейс аркылуу HTTPSтин конфигурациясын колдоого алат.

en: Automatic configuration
ky: Автоматтык жөндөөлөр

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
ky: Автоматтык HTTPS конфигурациясын колдонуу бүт процесстерди башкарат, анын ичинде Let's Encrypt сертификация борборунан күбөлүктөрдү талап кылуу, иштетүү жана жаңыртууну.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
ky: Платформа ачык IP дареги аркылуу жеткиликтүү болушу керек жана тандалган хосттун аты ошол дарекке шилтеме берген тиешелүү DNS жазуусуна ээ болушу керек.

en: Proceed
ky: Улантуу

en: Manual configuration
ky: Кол менен жөндөө

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
ky: Кол менен конфигурациялоо устаты сизге альтернативдүү күбөлүк органынан HTTPS ти орнотууга жардам берет.

en: Disabled
ky: Өчүрүлдү

en: Auto-renewal
ky: Автоматтык жаңыртүү

en: Tor Onion Service
ky: Tor Onion Сервиси

en: Anonymize outgoing connections
ky: Сыртка чыгуучу байланыщтарды жашыруу

en: Let the platform be reachable without Tor
ky: Платформа Tor браузерисиз эле жеткиликтүү болуусуна уруксат бериңиз

en: Roles enabled to use the platform without Tor
ky: Платформаны Tor браузеринин иштетпей колдонууга уруксат берген ролдор

en: Whistleblower
ky: Кабарчы

en: To
ky: Чейин

en: SMTP email address
ky: SMTP электрондук дарек

en: SMTP server address
ky: SMTP сервердин дареги

en: SMTP server port
ky: SMTP сервер порту

en: Security
ky: Коопсуздук

en: Require authentication
ky: Аутентификацияны талап кылуу

en: Password
ky: Сырсөз

en: Number of hours before sending a report expiration alert
ky: Отчеттун жарактуулук мөөнөтүнүн аяктоосу боюнча эскертүү жиберүүгө калган саатардын саны

en: Test the configuration
ky: Жөндөөлөрдү текшериңиз, тестирлеңиз

en: Reset SMTP configuration
ky: SMTP конфигарциясын өзгөртүүлөрүнөң баш тартуу

en: Reset notification templates to default
ky: Билдирүү шаблондорун демейки абалга келтирүү

en: Template
ky: Шаблон

en: Question
ky: Суроо

en: Single-line text input
ky: Бир саптуу текст киргизүү

en: Multi-line text input
ky: Көп саптуу текст киргизүү

en: Selection box
ky: Тандоо кутусу

en: Multiple choice input
ky: Көптөн тандамалуу кириш

en: Checkbox
ky: Белгилөө кутусу

en: Terms of service
ky: Тейлөө шарттары

en: Date range
ky: Дата диапазону

en: Group of questions
ky: Суроолордун группасы

en: Row
ky: Катар

en: Column
ky: Сап

en: Width
ky: Кеңи

en: Question group
ky: Суроонун тобу

en: Hint
ky: Ишара

en: Mandatory
ky: Милдеттүү

en: Accept multiple file uploads
ky: Бир нече файлды жүктөөнү кабыл алыңыз

en: Accept multiple answers
ky: Бир нече жоопту кабыл алыңыз

en: Template override
ky: Шаблон жокко чыгарылды

en: Phone number
ky: Телефон номуру

en: Text
ky: Текст

en: Checkbox label
ky: Кутуча белгиси

en: Add multimedia content
ky: Мультимедиалык контентти кошуу

en: Image
ky: Сүрөт

en: Audio
ky: Аудио

en: Video
ky: Видео

en: Trigger conditions
ky: Иштеп баштоо шарттары

en: Sufficient
ky: Жетиштүү

en: Options
ky: Опциялар

en: Addition
ky: Кошумча

en: Multiplier
ky: Көбөйтүүчү

en: Questions
ky: Суроолор

en: Add new question
ky: Жаңы суроо кошуу

en: Add question from template
ky: Шаблондон суроо кошуу

en: Duplicate
ky: Дубликат

en: Steps
ky: Кадамдар

en: Logo
ky: Логотип

en: Project name
ky: Проекттин аты

en: Homepage title
ky: Башкы беттин аталышы

en: Presentation
ky: Презентация

en: Question to solicit possible whistleblowers
ky: Потенциалдуу кабарчыларга болгон суроо

en: Whistleblowing button
ky: Көйгөй тууралуу кабар берүү баскычы

en: Disclaimer
ky: Дисклеймер

en: Footer
ky: Колонтитул

en: Upload
ky: Жүктөө

en: Language:
ky: Тил:

en: Add custom text
ky: Колдонуучу текстин кошуу

en: Custom text
ky: Колдонуучунун тексти

en: Original text
ky: Түпнуска текст

en: Original translation
ky: Оригиналдуу которулушу

en: Custom translation
ky: Колдонуучунун котормосу

en: Disable submissions
ky: Жиберүүлөдү өчүрүү

en: Enable encryption
ky: Шифрлөөнү ишке киргизүү

en: Enable administrators to change user passwords
ky: Администраторлорго колдонуучулардын сырсөзүн алмаштырууга укук берүү

en: Administrators authorized to change user passwords:
ky: Колдонуучулардын сырсөзүн алмаштырууга укуктуу администраторлор:

en: Enable multisite feature
ky: Мультисайт мүмкүнчүлүгүн иштетүү

en: Enable simplified login
ky: Жөнөкөйлөтүлгөн кирүүнү иштетүү

en: Enable search engines indexing
ky: Издөө системаларын индекстөөнү иштетүү

en: Default questionnaire
ky: Демейки анкета

en: Show contexts in alphabetical order
ky: Контексттерди алфавиттик тартипте көрсөтүү

en: Size limit for file attachments
ky: Файлдын тиркемелеринин лимиттик өлчөмү

en: Require two factor authentication
ky: Эки факторлуу аутентификацияны талап кылуу

en: Password change interval
ky: Сырсөздү алмаштыруу интервалы

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
ky: Коопсуздук максатында сырсөздү маал ммалы менен туруктуу алмаштыруу талап кылынат.

en: Number of days till notifying unread reports to users
ky: Колдонуучуларга окулбаган отчетторду билдирүүгө чейинки күндөрдүн саны

en: Disable the privacy panel
ky: Жөндөлүүчү купуялык панелин өчүрүү

en: Enable custom privacy panel
ky: Жеке купуялык панелин иштетүү

en: Custom privacy panel
ky: Жеке купуялык панели

en: Enable custodian user role
ky: Сактоочу колдонуучу ролун ишке киргизүү

en: Enable scoring system
ky: Упай системасын иштетүү

en: Logging level
ky: Журналды жүргүзүү деңгээли

en: Log accesses of internal users
ky: Ички колдонуучулардын кирүүлөрүн журналга каттоо

en: Notify administrators of software problems
ky: Программалык камсыздоонун көйгөйлөрү тууралуу администраторлорго кабарлоо

en: Notify developers of software problems
ky: Программалык камсыздоонун көйгөйлөрү тууралуу жабдык иштеп чыгуучуларына кабарлаңыз

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
ky: Бул мүмкүнчүлүктү иштетүү менен сиз платформанын өнүгүшүнө жана коопсуздугуна салым кошосуз.

en: Reset reports
ky: Отчетторду өчүрүү

en: Settings
ky: Баптоолор

en: Case management
ky: Кейс менеджменти

en: Sites
ky: Сайттар

en: Mode:
ky: Режим:

en: Configure
ky: Конфигурациялоо

en: Subdomain
ky: Алдынкы домен

en: Creation date:
ky: Түзүлгөн күнү:

en: Root domain used for secondary sites
ky: Кошумча сайттар үчүн колдонулган башкы домен

en: Use the first site for administrative purposes only
ky: Биринчи сайтты административдик макстаттарга гана колдонуу

en: Allow users to sign up
ky: Колдонуучуларга катталууга уруксат берүү

en: Enable terms of service
ky: Тейлөө шарттарын иштетүү

en: Title
ky: Башкы сөз

en: Public name
ky: Жалпы аты

en: Send reset link
ky: Баштапкы абалга келтирүүчү шилтемени жөнөт

en: Set password
ky: Сыр сөз коюу

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
ky: Тандалган сырсөз өтө алсыз. Жарактуу сырсөз кеминде 12 символдон турушу керек жана ар кандай тамгаларды камтышы керек, анын ичинде кичине тамга, баш тамга, сан жана өзгөчө белги.

en: Force password change
ky: Сырсөздү мажбурлап өзгөртүү

en: The user will be forced to change its password on next login.
ky: Колдонуучу кийинки кирүүдө паролду өзгөртүүгө аргасыз болот.

en: Disable two factor authentication
ky: Эки факторлуу аутентификацияны өчүрүү

en: Language
ky: Тил

en: Enable email notifications
ky: Электрондук почтадан билдирүү алууга уруксат берүү

en: Details of the PGP key:
ky: PGP ачкычынын деталдары:

en: Fingerprint
ky: Манжа изи

en: Set up encryption by providing a PGP public key
ky: Жеткиликтүү PGP ачкычын берүү менен, шифрлөөнү жөнгө салыңыз

en: Give this admin ability to change user passwords
ky: Бул администраторго колдонуучунун сырсөздөрүн өзгөртүү мүмкүнчүлүгүн бериңиз

en: Forcefully selected
ky: Мажбур менен тандалды

en: Allow the recipient to delete reports
ky: Алуучуга отчетторду өчүрүүгө уруксат бериңиз

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
ky: Алуучуга отчеттун жарактуулук мөөнөтүн узартууга уруксат бериңиз

en: Give the user administrative access to the following features:
ky: Колдонуучуга төмөнкү функцияларга административдик мүмкүнчүлүк бериңиз:

en: Request date
ky: Талап кылуунун датасы

en: Report date
ky: Отчеттун датасы

en: Authorization
ky: Авторизация

en: Requests
ky: Талаптар

en: The validation link is either incorrect or has expired.
ky: Текшерүү шилтемеси туура эмес же болбосо мөөнөтү бүткөн.

en: Your new email address has been validated.
ky: Сиздин жаңы электрондук почта дарегиңиз тастыкталды.

en: Forgot password?
ky: Сырсөздү унуттуңузбу?

en: Enter the two factor authentication code
ky: Эки факторлуу аутентификация кодун киргизиңиз

en: Authentication failed
ky: Аутентификация ийгиликсиз аяктады

en: The code is either invalid or expired.
ky: Код жараксыз же мөөнөтү бүткөн.

en: Please select your account:
ky: Аккаунтуңузду тандаңыз

en: Now type your password, then click 'Log in':
ky: Эми сырсөзүңүздү терип, андан кийин "Кирүү" баскычын басыңыз

en: Text shown after the user has selected the option.
ky: Колдонуучу вариантын тандагандан кийин көрсөтүлгөн текст.

en: Confirm
ky: Ырастоо

en: Assign score points
ky: Упайлардын атаңыз

en: Are you sure?
ky: Чечимиңиз катуубу?

en: Close
ky: Жабуу

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
ky: Эске алыңыз, байланышкан бардык маалыматтар биротоло жок кылынат.

en: Enable two factor authentication
ky: Эки факторлуу аутентификация иштетилсин

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
ky: Улантуудан мурун, төмөнкү документтерди кунт коюп окуңуз:

en: Account recovery key
ky: Аккаунтту калыбына келтирүү ачкычы

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
ky: Көчүрмөсүн жасап, коопсуз жерге сактаңыз. Маалыматты жоготпостон, каттоо эсебиңизге кирүүнү калыбына келтирүү үчүн сырсөзүңүздү жоготуп алсаңыз, бул керек болот.

en: Enter a name for the copy
ky: Көчүрүү үчүн ат киргизиңиз

en: Request support
ky: Колдоо сураңыз

en: Thank you.
ky: Рахмат.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
ky: Сизге мүмкүн болушунча тез кайра байланышка аракет кылабыз.

en: Submit
ky: Карап чыгууга жиберүү

en: The connection is not secure.
ky: Байланыш коопсуз эмес.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
ky: Платформа дагы эле HTTPS туташуулары үчүн жөндөлгөн эмес, ошондуктан тестирлөө максатында гана колдонулушу керек.

en: Please write a motivation for the reply
ky: Жооп үчүн мотивация жазыңыз

en: Send
ky: Жөнөтүү

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
ky: Тастыктоо менен жарактуулук мөөнөтүн төмөнкүгө жылдырасыз:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
ky: Бул демо платформа, аны чыныгы тапшыруулар үчүн колдонбоңуз.

en: Install an authenticator app on your phone
ky: Телефонуңузга аныктыгын текшерүүчү колдонмо орнотуңуз

en: Scan the QR code with the app
ky: Колдонмо менен QR кодун сканерлеңиз

en: Error!
ky: Ката!

en: Internal server error
ky: Сервердин ички катасы

en: Error on input validation
ky: Киргизүүнү текшерүүдө ката кетти

en: Resource not found
ky: Ресурс табылган жок

en: Forbidden operation
ky: Тыюу салынган операция

en: The specified old password is not valid
ky: Көрсөтүлгөн эски сырсөз жараксыз

en: Resource can only be accessed via the Tor network
ky: Ресурска Tor тармагы аркылуу гана кирүүгө болот

en: The upload request exceeds the size limit
ky: Жүктөөгө талап болгондун өлчөмү чегинен ашып кетти

en: Current password
ky: Учурдагы сырсөз

en: New password
ky: Жаңы сыр сөз

en: The new password must be different from the current one.
ky: Жаңы сырсөз учурдагыдан айырмаланып турушу керек.

en: Type your new password again
ky: Жаңы сыр сөзүңүздү кайра териңиз

en: The two passwords do not match
ky: Эки сыр сөз бири-бирине дал келбеди

en: Validation of email address change in progress.
ky: Электрондук даректин өзгөрүүсү текшерилип жатат.

en: Please check your inbox for further instructions.
ky: Кийинки инструкцияларды алуу үчүн сизге келген кат кутучасын текшериңиз.

en: Warning
ky: Коркунуч

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
ky: Бул сайттка кирүүдө Tor Браузери деп аталган колдонмо иштетилүүсү сизге катуу сунушталат, бул сиздин идентификацияңызды коргоого жардам берет.

en: Download the Tor Browser
ky: Tor Браузерин жүктөө

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
ky: Андан кийин, төмөнкү даректи көчүрүп, Tor Tor Браузерине киргизиңиз:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
ky: Сиз буга чейин отчет тапшырдыңыз беле? Дүмүрчөгүңүздү киргизиңиз.

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
ky: Квитанция жараксыз же болбосо отчеттун мөөнөтү бүткөн.

en: Select a file or drag it here.
ky: Файлды тандаңыз же бул жерге сүйрөңүз.

en: Size:
ky: Өлчөм:

en: Uploading files…
ky: Файлдар жүктөлүүдө…

en: Upload completed successfully!
ky: Жүктөө ийгиликтүү аяктады!

en: Estimated upload time:
ky: Болжолдуу жүктөө убактысы:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
ky: Алуучулар сизден кошумча анкетаны толтурууңузду суранышты.

en: Fill the additional questionnaire
ky: Кошумча анкетаны толтуруңуз

en: From:
ky: Баштап:

en: To:
ky: Чейин:

en: Filename
ky: Файлдын аты

en: Upload date
ky: Жүктөө датасы

en: File size
ky: Файлдын өлчөмү

en: Questionnaire answers
ky: Анкетанын жооптору

en: Step
ky: Кадам

en: Status:
ky: Абал

en: Files attached by recipients
ky: Алуучулар тиркеген файлдар

en: Upload a file:
ky: Бул файлды жүктөө

en: Welcome!
ky: Кош келиңиз!

en: For the user documentation, visit:
ky: Колдонуучунун документтери үчүн төмөнкүгө кириңиз:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
ky: Эгерде сиз техникалык колдоого муктаж болсоңуз, жалпы сурооңуз болсо же программалык жабдыктар боюнча жаңы идеяңыз болсо:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
ky: Эгерде сиз программалык камсыздоону иштеп чыгууга салым кошкуңуз келсе же ката тууралуу кабар бергиңиз келсе, анда биздин билеттер системасында көйгөй ачыңыз:

en: Join our chat:
ky: Биздин чатка кошулуңуз:

en: Follow the project on:
ky: Проектти ээрчүү:

en: An update is available:
ky: Жаңыртуу жеткиликтүү

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
ky: "Эсепти калыбына келтирүү ачкычын" алуу жана аны коопсуз сактоо үчүн "Параметрлер" бөлүмүнө кирүүнү сунуштайбыз. Бул ачкыч, эгер сиз сырсөздү унутуп калсаңыз, платформага жана маалыматыңызга кирүү мүмкүнчүлүгүн калыбына келтирүү үчүн керек болот.

en: The provided recovery key is invalid.
ky: Берилген калыбына келтирүү ачкычы жараксыз.

en: The provided reset token is invalid or expired.
ky: Берилген баштапкы абалга келтирүү белгиси жараксыз же мөөнөтү бүткөн.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
ky: Сырсөздү демейки абалга келтирүү талабын жиберүү үчүн аккаунтуңуздүн колдонуучу аты же электрондук почта дарегиңизди киргизиңиз.

en: Enter your email address to request a password reset.
ky: Сырсөздү демейки абалга келтирүү талабын жиберүү үчүн электрондук почта дарегиңизди киргизиңиз.

en: Password reset requested.
ky: Сырсөздү демейки абалга келтирүү суралды.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
ky: Сырсөздү демеки абалга келтирүү процедурасын аягына чыгаруу үчүн шифрлөө калыбына келтирүүчү ачкычыңызды киргизиңиз

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
ky: Сактоочуга кабарчынын жекелигин көрүүгө талап жиберилди

en: Date of the request
ky: Талап кылуунун датасы

en: Show
ky: Көрсөтүү

en: Congratulations!
ky: Куттуктоолор!

en: You have completed the platform activation.
ky: Платформаны активдештирүүнү бүтүрдүңүз

en: Success!
ky: Ийгилик!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
ky: Көйгөй тууралуу кабар берүү платформасы даяр болоюн деп калды!

en: Check your inbox to activate it.
ky: Муну иштетүү үчүн келген каттар кутучасын текшериңиз.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
ky: Эгерде 24 сааттын ичинде активдүү абалга келтирилбесе, платформа автоматтык түрдө жок кылынат.

en: Sign up
ky: Катталуу

en: Confirmation
ky: Тастыктоо

en: Invalid confirmation
ky: Тастыктоо жараксыз

en: Invalid phone number
ky: Жараксыз телефон номуру

en: The answer is too short
ky: Жооп өтө эле кыска

en: The specified input is not valid.
ky: Көрсөтүлгөн киргизүү жараксыз.

en: The specified input is not valid:
ky: Көрсөтүлгөн киргизүү жараксыз.

en: please enter a valid email address.
ky: Жарактуу электрондук даректи киргизиңиз.

en: please enter numbers only.
ky: Жалаң сандарды гана киргизиңиз.

en: Submissions disabled
ky: Жиберүүлөр өчүрүлдү

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
ky: Сиз серверге анонимдүүлүгү жок туташып жатасыз жана бул сервер анонимдүү жиберүүлөрдү гана колдойт

en: Your report was successful.
ky: Сиздин отчет ийгиликтүү болду.

en: Remember your receipt for this report.
ky: Бул отчет үчүн дүмүрчөгүңүздү унутпаңыз.

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
ky: Кирүү үчүн 16 орундуу дүмүрчөктү колдонуңуз. Бул сизге жөнөткөн бардык билдирүүлөрдү көрүүгө жана кошумча маалыматты кошууга мүмкүнчүлүк берет.

en: View your report
ky: Отчетуңузду көрүп чыгыңыз

en: Recipient selection
ky: Алуучуну тандоо

en: Select the recipients of your report:
ky: Отчетуңуздун алуучуларды тандаңыз:

en: Recipients selected:
ky: Алуучулар тандалды:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
ky: Алуучулардын саны максималдуу чегине жетти:

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
ky: Төмөнкү алуучулар отчетту алышат жана аларды тандагандан кийин баш тарта албайсыз:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
ky: Бул этапта төмөнкү суроолорго жооп жок же жараксыз:

en: You must select at least one recipient.
ky: Сиз жок дегенде бир алуучуну тандашыңыз керек.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
ky: Файл (дар) жүктөлүп бүткүчө күтүү.

en: The following steps have errors:
ky: Төмөнкү кадамдарда каталар бар:

en: Hide
ky: Жашыруу

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
ky: Төмөндөгу кадам-кадамы менен жүргүзүлон процедураларды аткаруу сизге көйгөй тууралуу кабар берүүчү платформаңызды түзүүгө жардам берет.

en: Please choose a configuration profile:
ky: Жөндөө профилин тандаңыз:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
ky: Бул администраторго колдонуучулардын сырсөздөрүн демейки абалга келтирүүгө мүмкүнчүлүк түзүңүз.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
ky: Алуучулар сырсөздөрүн жоготуп алган учурда маалыматтарды жоготуудан коргонууну кааласаңыз, бул параметрди тандоону сунуштайбыз. Башка жагынан алганда, эгер сиз жиберилген маалыматтарга кабыл алуучулар гана кире ала турган системаны орноткуңуз келсе, бул мүмкүнчүлүктү колдонууну кеңеш кылбайбыз.

en: Please choose a different username.
ky: Башка колдонуучу атын тандаңыз.

en: I have read and agree to the terms of the license.
ky: Мен лицензиянын шарттарын окуп чыктым жана макулмун.

en: You have completed the platform wizard.
ky: Платформа устаты менен ишти бүтүрдүңүз.

en: Please summarize your report in a few words.
ky: Бир нече сөз менен отчетуңузду сүрөттөп бериңиз.

en: Describe your report in detail.
ky: Отчетуңузду деталдуу түрдө кенен кылып сүрөттөп бериңиз.

en: Where did the facts happen?
ky: Ал окуя кайда болду?

en: When did the facts happen?
ky: Ал окуя качан болду?

en: I'm a victim
ky: Мен курманмын.

en: I'm involved in the facts
ky: Мен окуянын катышуучусумун.

en: I witnessed the facts in person
ky: Мен окуянын катышуучусумун.

en: I was personally told by a direct witness
ky: Мага ал окуянын күбөсүү айтты.

en: It is a rumor I heard
ky: Бул мен уккан ушак.

en: How are you involved in the reported facts?
ky: Сиз ал окуяга кандай тиешеңиз бар?

en: Do you have evidence to support your report?
ky: Бул окуяны тастыктаган далилиңиз барбы?

en: Please attach the evidence to support your report.
ky: Окуя туралуу болгон далилдерди тиркеңиз.

en: Please describe the evidence in detail.
ky: Болгон далилдерди сүрөттөп берсеңиз.

en: A thorough description of the submitted evidence enhances our ability to evaluate claims and investigate. Please take care to reference significant portions of any videos, images or documents submitted.
ky: Тапшырылган далилдердин кылдат сүрөттөлүшүү биздин дооматтарды баалоо жана иликтөө жөндөмүбүзгө жардам. Тапшырылган видеолордун, сүрөттөрдүн же документтердин олуттуу бөлүгүнө шилтеме жасоо сураныч.

en: Have you reported the facts to other organizations and/or individuals?
ky: Сиз бул окуя менен башка башка адамдар жана/же уюмдарг менен бөлүштүңүз беле?

en: Please list the organizations and/or individuals you have informed about these facts.
ky: Бул окуя тууралуу бөлүшкөн уюмдарды жана/же адамдарды болсо, тизмелеп бериңиз.

en: Have these organizations investigated your claims? If so, what was the outcome?
ky: Ал уюмдар сиздин дооматтарыңызды иликтеди беле? Андай болсо, жыйынтыгы кандай болду эле?

en: What is the outcome you want to achieve with our support?
ky:  Биздин колдообуз менен кандай жыйынтыкка жетүүнү каалайсыз?

en: Do you want to provide your identification information?
ky: Өздүгүңүздү тастыктоочу маалыматты бергиңиз келеби?

en: First name
ky: Аты

en: Last name
ky: Фамилия

en: Alternative contact method
ky: Алтернативдүү байланыш методу

en: I prefer to be contacted via this platform only
ky: Мен бул платформа аркылуу гана байланышууну каалайм

en: Other
ky: Башка

en: Dear {RecipientName},
ky: Урматтуу {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
ky: Бул кат сизге системада атыңызга колдонуучу аккаунту түзүлгөндүктөн келди: {Site}

en: Username: {Username}
ky: Колдонуучу аты: {Username}

en: Activation link: {Url}
ky: Активдештирүү шилтемеси: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
ky: Каттоо эсебин активдештирүүнү улантуу үчүн жана колдонуучу сырсөзүңүздү орнотуу үчүн активация шилтемесин басыңыз.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
ky: Активдештирүү ийгиликтүү бүткөн соң сиз ситемага төмөнкү шилтеме аркылуу кире аласыз: {LoginUrl}

en: Kind regards,
ky: Терең урматтоо менен,

en: Account activation
ky: Аккаунтту активдештирүү

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
ky: Сиздин көйгөй тууралуу кабар берүү платформаңыз азыр бул жерде жеткиликтүү:

en: To log in, visit:
ky: Кирүү үчүн төмөнкүнү басыңыз:

en: Users' credentials:
ky: Колдонуучулардын өздүк билгилери:

en: The platform will be automatically deleted on:
ky: Платформа төмөнкү менен автоматтык түрдө өчүрүлөт:

en: Access instructions
ky: Кирүү үчүн инструкциялар

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
ky: Жакында аныкталган иш-аракеттердин саны адаттагыдан көбүрөөк көрүнөт.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
ky: Бул кол салуунун белгиси болушу мүмкүн ( мисалы, кимди бирөө сиздин серверди жалган маалымат менен толтуруп каптап салуусу) же сиздин проекттин көрсөтүлүшү жогорулап, анын колдонуунун өсүүсү мүмкүн.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
ky: Көйгөйдү карап көрүңүз, ал мыйзамдуубу же жокпу.

en: The activities with unusual stats are:
ky: Адаттан тышкаркы статустагы иш-чаралар:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
ky: Сервер жаңы отчетту сактоого кепилдик бере албайт, андыктан жиберүүлөр өчүрүлгөн.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
ky: Серверде көбүрөөк диск мейкиндигин түзүү үчүн техникалык колдоо талабын жибериңиз.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
ky: GlobaLeaks технологиясы сервердин статусун текшерүү компонентин камтыйт, жана көңүлүңүздү буруу керек болгон жерде сизге маалымат берет.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
ky: Көбүрөөк маалымат алуу үчүн, администрация интерфейсине кириңиз жана "Системалык статистика" жана "Нормадан четке чыгуулар" бөлүмдөрүн караңыз.

en: Anomaly detected in {NodeName}
ky: {NodeName} ичинде нормадан четке чыгуу аныкталды

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
ky: Бул кат сизге төмөндөгү колдонуучулардын PGP ачкычынын мөөнөтү өтүп бара жатканын же мөөнөтү бүткөндүгүн маалымат берүү үчүн жиберилди.

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
ky: Жарактуу PGP ачкычы болбосо, система аларга шифрленген эскертмелерди жөнөтө албайт.

en: PGP key expiration alert
ky: PGP ачкычынын жарактуулук мөөнөтү жөнүндө эскертүү

en: A new whistleblowing site has been registered.
ky: Көйгөй тууралуу кабар берүү үчүн жаңы сайт каттоодон өттү.

en: Registration data:
ky: Каттоо датасы:

en: Site: {Url}
ky: Сайт: {Url}

en: Name: {Name}
ky: Ат: {Name}

en: Email: {Email}
ky: Электрондук почта: {Email}

en: New whistleblowing site registered
ky: Көйгөй тууралуу кабар берүү үчүн жаңы сайт катталды.

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
ky: Бул платформанын административдик интерфейсинен жөнөтүлгөн тесттик электрондук кат.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
ky: Бул электрондук кат сервер SMTP сервери менен аутентификанцияланып жана өз ара биргеликте иш алып баргандыгынан кабар берет.

en: Test email
ky: Электрондук даректи тестирлөө

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
ky: Бул кат электрондук почта дарегиңизди {NewEmailAddress} деп өзгөртүү өтүнүчү келгенин сизге кабарлоо үчүн жөнөтүлдү.

en: Click the following link to validate this change:
ky: Бул өзгөрүүнү ырастоо үчүн төмөнкү шилтемени басыңыз:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
ky: Эгер сиз бул өзгөртүүнү суранбасаңыз, сырсөзүңүздү өзгөртүп, системалык администраторго кайрылыңыз.

en: Email change request
ky: Электрондук даректи алмаштыруу талабы

en: From: {Author}
ky: Кимден: {Author}

en: Date: {EventTime}
ky: Дата: {EventTime}

en: From: Whistleblower
ky: Кабарчыдан:

en: Date: {SubmissionDate}
ky: Дата: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
ky: Белги: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
ky: Статус: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
ky: Платформага жүктөлгөн HTTPS сертификатынын жарактуулук мөөнөтү жакындап калды же бүткөн.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
ky: Жарактуулук мөөнөтү: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
ky: Жарактуу сертификат болбосо, платформа Tor Браузери аркылуу гана коопсуз түрдө жеткиликтүү болот.

en: Log in to solve the issue.
ky: Көйгөйдү чечүү үчүн кириңиз.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
ky: HTTPS сертификатынын жарактуулук мөөнөтү жөнүндө эскертүү.

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
ky: Бүгүнкү күнгө пландалган HTTPS сертификатын автоматтык түрдө жаңыртуу ишке ашкан жок.

en: The system will keep trying.
ky: Система аракетин уланта берет.

en: Failed HTTPS certificate renewal
ky: HTTPS сертификатын жаңыртуу ишке ашкан жок.

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ky: Бул кат сактоочу сизге отчет жиберүүңүз үчүн кабарчы болууга уруксат бергендигин кабарлайт {TipNum}.

en: The report can be accessed at:
ky: Отчет төмөнкү жерден жеткиликтүү:

en: Access to whistleblower's identity authorized
ky: Кабарчы болууга уруксат берилди

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ky: Бул кат сактоочу сизге отчет жиберүүңүз үчүн кабарчы болууга уруксат бербегендигин кабарлайт {TipNum}.

en: Access to whistleblower's identity denied
ky: Кабарчы болууга уруксат берилбеди

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
ky: Бул кат бир алуучунун отчет жиберүү үчүн кабарчы болууга талап жибергендигинен кабар берет {TipNum}

en: The request can be accessed at:
ky: Талап жиберүүгө төмөнкү даректен кирүүгө болот:

en: New request of access to a whistleblower's identity
ky: Кабарчынын өздүк маалыматын көрүү үчүн жаңы талап

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
ky: Бул кат кабарчы отчет жиберүү үчүн өздүк маалыматын бергендигинен кабар берет {TipNum}

en: The whistleblower has provided their identity
ky: Кабарчы өздүк маалыматын берди

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
ky: Бул кат сизге келгенинин себеби, төмөнкү ааккаунттун сырсөзү демейки абалга келтирүү талабы келди: {Username}

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
ky: Эгерде сиз бул талапты жибербесеңиз, бул катты этибарга албай эле коюңуз жана аны өчүрө аласыз.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
ky: Талабыңызды төмөнкү шилтемени басуу аркылуу тастыктай аласыз:

en: Password reset instructions
ky: Сырсөздү демейки абалга келтирүү инструкциясы

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
ky: Бул кат сизге PGP ачкычынын мөөнөтү өтүп бара жатканын же мөөнөтү бүткөндүгүн маалымат берүү үчүн жиберилди.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
ky: Сиз платформада болгон ачкычтын мөөнөтүн узартып жана жаңылап, же болбосо жаңы ачкыч жүктөөңүз керек.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
ky: Жарактуу PGP ачкычы болбосо, система сизге берилген маалыматты шифрлей албайт.

en: Click the link to activate the platform:
ky: Платформаны активдештирүү үчүн шилтемени басыңыз:

en: Activation
ky: Активация

en: A software update is available.
ky: Программалык камсыздоону жаңыртуу жеткиликтүү.

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
ky: Платформаны жаңыртып туруу бул жакшы коопсуздук практикасы.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
ky: Жаңы версиядагы жаңы мүмкүнчүлүктөрдү жана мүчүлүштүктөрдү оңдоо жөнүндө билүү үчүн, өзгөрүүлөр журналына кайрылыңыз: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
ky: Программалык камсыздоону жаңыртуу боюнча көрсөтмөлөрдү алуу үчүн, төмөнкү документтерге кайрылыңыз: {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
ky: Бул кат алуучу сизге бир же бир нече отчетторго кирүүгө уруксат бергендигин кабарлайт.

en: New report
ky: Жаңы отчет

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
ky: Жарактуулук мөөнөтүнүн эң эрте датасы {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
ky: Өчүрүүдөң мурун аларды текшерүүнү эскертилсин

en: Some reports will expire soon
ky: Кээ бир отчеттордун мөөнөтү жакында бүтөт

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
ky: Бул кат бир кабарчы сизди баалуу отчет алуучу катары тандагандыгынан кабар берет.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
ky: Сизден андагы маалыматтарга жана материалдарга өзгөчө көңүл бурууңузду суранабыз. Сураныч, кабарчылар   коомдук кызыкчылыктарды көздөп, көбүнчө өздөрү жогорку денгээлдеги жеке тобокелчиликтерге дуушар болоорун эсиңизде тутуңуз. Андыктан бул отчет камтыган материалдар өтө маанилүү деп эсептелиши керек.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
ky: Бул кат сизге учурдагы отчет жаңылангандыгы тууралуу маалымат берүү үчүн жиберилди.

en: Report updated
ky: Отчет жаңыланды

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
ky: Бул кат сизге окулбаган же жаңыртылган отчеттор бар экендиги жөнүндө бар экенин эскертип турат

en: Reminder about unread or updated reports
ky: Окула элек же жаңыланган отчеттор тууралуу эскертүү

en: Role: {Role}
ky: Роль: {Роль}

en: Password: {Password}
ky: Сырсөз: {Сырсөз}
