GlobaLeaks - en to hy translation catalogue (587 entries)

en: Log in
hy: Մուտք գործել

en: Theme customization
hy: Թեմայի կարգաձևում

en: Languages
hy: Լեզուներ

en: Text customization
hy: Տեքստի կարգավորումներ

en: Advanced
hy: Ընդլայնված

en: Question templates
hy: Հարցերի ձևանմուշներ

en: Questionnaires
hy: Հարցաշարեր

en: Add new questionnaire
hy: Ավելացնել նոր հարցաշար

en: Home
hy: Գլխավոր էջ

en: Changelog
hy: Փոփոխությունների մատյան

en: License
hy: Լիցենզիա

en: Templates
hy: Ձևանմուշներ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Anomalies
hy: Անոմալիաներ

en: Preferences
hy: Նախասիրություններ

en: file unavailable
hy: ֆայլը հասանելի չէ

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Expiration date
hy: Վերջնաժամկետ

en: Last Access
hy: Վերջին մուտք

en: Files
hy: Ֆայլեր

en: Comments
hy: Մեկնաբանություններ

en: Messages
hy: Հաղորդագրություններ

en: Details
hy: Մանրամասներ

en: Platform wizard
hy: Հարթակի հրաշագործ

en: CREDIT CARD
hy: ՎՃԱՐԱՅԻՆ ՔԱՐՏ

en: YOUR NAME
hy: ՁԵՐ ԱՆՈՒՆԸ

en: Label the report
hy: Պիտակել զեկույցը

en: Postpone the expiration date
hy: Հետաձգել վերջնաժամկետը

en: Select all
hy: Ընտրել ամբողջությամբ

en: Deselect all
hy: Չեղարկել ընտրությունը

en: Refresh
hy: Թարմացնել

en: Preview
hy: Նախադիտում

en: The whistleblower has already read the last update
hy: Իրազեկիչն արդեն ծանոթ է վերջին թարմացմանը

en: The whistleblower has not read the last update yet
hy: Իրազեկիչը դեռ չի տեսել վերջին թարմացումը

en: Move up
hy: Գնալ վերև

en: Move down
hy: Գնալ ներքև

en: Move left
hy: Գնալ ձախ

en: Move right
hy: Գնալ աջ

en: Import
hy: Ներմուծել

en: Export
hy: Արտածել

en: Save all
hy: Պահպանել ամբողջությամբ

en: Access control
hy: Մուտքի վերահսկում

en: Number
hy: Թիվ

en: Email
hy: Էլ.փոստ

en: Regular expression validator
hy: Կանոնավոր արտահայտության վավերացուցիչ

en: Minimum number of input characters
hy: Մուտքագրված նիշերի նվազագույն թիվը

en: Maximum number of input characters
hy: Մուտքագրված նիշերի առավեկագույն թիվը

en: Earliest selectable date
hy: Ամենավաղ ընտրելի ամսաթիվը

en: Latest selectable date
hy: Վերջին ընտրելի ամսաթիվը

en: 0 = auto
hy: 0 = ավտոմատ

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Attachment
hy: Հավելված

en: Attachments
hy: Կից փաստաթղթեր

en: Change your password
hy: Փոխել գաղտնաբառը

en: User
hy: Օգտատեր

en: Motivation
hy: Մոտիվացիա

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Request motivation
hy: Հայցի մոտիվացիա

en: Reply motivation
hy: Արձագանքի մոտիվացիա

en: Request status
hy: Հայցի կարգավիճակ

en: Custodian
hy: Վերահսկիչ

en: Identity
hy: Ինքնություն

en: Access requested
hy: Մուտքի հայցն ուղարկվել է

en: Request access to the whistleblower's identity
hy: Հայցել իրազեկչի ինքնությանը մատչելիությունը

en: Please write a motivation
hy: Խնդրում ենք նշել մոտիվացիան

en: Reply to the request
hy: Արձագանքել հայցին

en: Authorized
hy: Հաստատված

en: Denied
hy: Մերժված

en: Waiting for authorization
hy: Սպասում է հաստատման

en: New request
hy: Նոր հայց

en: Authorize
hy: Հաստատել

en: Deny
hy: Մերժել

en: Deny access to the whistleblower's identity
hy: Մերժել ազդարարի ինքնության մատչելիության հայտը

en: Authorize access to the whistleblower's identity
hy: Հաստատել ազդարարի ինքնության մատչելիության հայտը

en: URL redirects
hy: URL վերահղումներ

en: Anomaly detection thresholds
hy: Անոմալիաների հայտնաբերման շեմ

en: Available disk space
hy: Դիսկի վրա հասանելի տարածք

en: Last update
hy: Վերջին թարմացում

en: Disable notifications to administrators
hy: Անջատել ծանուցումները՝ ադմինիստրատորներին

en: Disable notifications to custodians
hy: Անջատել ծանուցումները՝ վերահսկիչներին

en: Disable notifications to recipients
hy: Անջատել ծանուցումները՝ հասցեատերերին

en: Score
hy: Գնահատում

en: Trigger question
hy: Առաջադրել հարց

en: Triggered by score:
hy: Մեկնարկել, երբ միավորը հավասար է․

en: Weak
hy: Թույլ

en: Acceptable
hy: Միջին

en: Strong
hy: Ուժեղ

en: Silence email notifications
hy: Անջատել էլ.փոստով ծանուցումները

en: Turn on email notifications
hy: Միացնել էլ.փոստով ծանուցումները

en: Input validation
hy: Մուտքագրածի վավերացում

en: Email address
hy: Էլեկտրոնային հասցե

en: Custom
hy: Հարմարեցրած

en: None
hy: Չկա

en: Regular expression
hy: Կանոնավոր արտահայտություն

en: Search
hy: Որոնել

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
hy: Այս տեքստն այլևս չի ցուցադրվում հարթակում: Բնօրինակ տեքստը փոխվել կամ հեռացվել է:

en: Audit log
hy: Աուդիտի գրանցամատյան

en: Stats
hy: Վիճակագրություն

en: Activities
hy: Գործունեություն

en: Reports
hy: Զզեկույցը

en: Report
hy: Զեկույցներ

en: Users
hy: Օգտատերեր

en: From
hy: Ձևաթերթ

en: Number of downloads
hy: Ներբեռնումների քանակ

en: File size not accepted.
hy: Ֆայլը չի համապատասխանում սահմանված չափին։

en: Maximum file size is:
hy: Ֆայլի առավելագույն չափը՝

en: Scheduled jobs
hy: Պլանավորված աշխատանքներ

en: Regenerate
hy: Վերականգնել

en: Display options alphabetically
hy: Ցուցադրել ընտրանքներն այբբենական կարգով

en: Enable email notifications for:
hy: Ակտիվացնել էլ.փոստի ծանուցումները հետևյալի համար.

en: Disable
hy: Արգելափակել

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Use as default
hy: Օգտագործել որպես լռելյայն

en: Collapse
hy: Փակել

en: Expand
hy: Բացել

en: Select
hy: Ընտրել

en: Deselect
hy: Չեղարկել ընտրությունը

en: Surname
hy: Ազգանուն

en: New
hy: Նոր

en: Opened
hy: Բացված

en: Closed
hy: Փակված

en: Placeholder
hy: Տեղապահ

en: Print
hy: Տպել

en: Previous
hy: Նախորդ

en: Next
hy: Հաջորդը

en: First
hy: Առաջին

en: Last
hy: Վերջին

en: Send a test email to your email address.
hy: Ձեր էլեկտրոնային հասցեին ուղարկել փորձնական նամակ ։

en: Block the submission
hy: Արգելել տվյալ հրապարակումը

en: Skip the recipient account creation.
hy: Բաց թողնել հասցեատիրոջ էջ ստեղծելու քայլը։

en: Send activation link
hy: Ուղարկել ակտիվացման հղում

en: Password reset
hy: Գաղտնաբառի վերականգնում

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
hy: Մեկ կամ ավելի հասցեատերեր դեռ իրենց առաջին մուտքը չեն կատարել: Սա նշանակում է, որ նրանք չեն ստանա զեկույցներ:

en: This user has not performed the first login yet.
hy: Օգտատերը դեռ չի կատարել առաջին մուտքը

en: seconds
hy: վայրկյան

en: This domain name is not available.
hy: Դոմենի այն անունը հասանելի չէ։

en: Mark as important
hy: Նշել որպես կարևոր

en: Copy to clipboard
hy: Պատճենել սեղմատախտակին

en: Logout
hy: Դուրս գալ

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
hy: Տրամադրել տվյալ հասցեատիրոջը զեկույցներն օգտատերերի համար մատչելի դարձնելու թույլտվություն

en: Grant access
hy: Մուտքի իրավունք տրամադրել

en: Revoke access
hy: Չեղարկել մուտքի իրավունքը

en: File a report
hy: Հաշվետվություն ներկայացնել

en: Before proceeding, please set a new password.
hy: Նախքան շարունակելը նոր գաղտնաբառ ստեղծեք։

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
hy: Շարունակելուց առաջ խնդրում ենք ակտիվացնել երկու գործոնով նույնականացումը:

en: Enable
hy: Ակտիվացնել

en: Low
hy: Ցածր

en: High
hy: Բարձր

en: megabytes
hy: մեգաբայթեր

en: percentage
hy: տոկոս

en: Save
hy: Պահպանել

en: Type
hy: Տեսակ

en: Severity
hy: Կարևորություն

en: Object
hy: Օբյեկտ

en: Username
hy: Մուտքանուն

en: Role
hy: Դեր

en: Name
hy: Անուն

en: Creation date
hy: Ստեղծման ամսաթիվ

en: Last access
hy: Վերջին մուտք

en: Whistleblower's last access
hy: Ազդարարի վերջին մուտքը

en: Substatuses
hy: Ենթակարգավիճակ

en: Add
hy: Ավելացնել

en: Label
hy: Պիտակ

en: This field is mandatory
hy: Այս դաշտը պարտադիր է

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Report statuses
hy: Հաղորդել կարգավիճակների մասին

en: Hidden
hy: Թաքնված

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Questionnaire
hy: Հարցաշար

en: Recipients
hy: Հասցեատերեր

en: days
hy: օրեր

en: Set the value to 0 to disable this feature.
hy: Այս գործառույթն արգելափակելու համար սահմանեք արժեքը 0:

en: Show the questionnaire navigation interface
hy: Ցույց տալ հարցաշարի կառավարման ինտերֆեյսը

en: Allow whistleblowers to select their recipients
hy: Թույլ տալ ազդարարներին ընտրել իրենց հասցեատերերին

en: Select all recipients by default
hy: Լռելյայն ընտրել բոլոր հասցեատերերին

en: Maximum number of selectable recipients:
hy: Ընտրվող հասցեատերերի առավելագույն թիվը՝

en: Show recipients in alphabetical order
hy: Դասակարգել հասցեատերերին այբբենական կարգով

en: Show recipient details on the status page of the report
hy: Ցույց տալ հասցեատիրոջ տվյալները զեկույցի կարգավիճակի էջում

en: Enable comments
hy: Թույլատրել մեկնաբանությունները

en: Allow the whistleblower to write comments
hy: Թույլ տալ իրազեկչին մեկնաբանություններ գրել

en: Enable private messages
hy: Թույլատրել անձնական հաղորդագրությունները

en: Allow the whistleblower to send messages
hy: Թույլ տալ, որ ազդարարը հաղորդագրություններ ուղարկի

en: Allow the whistleblower to add attachments
hy: Թույլ տալ ազդարարին ֆայլեր կցել զեկույցին

en: Additional questionnaire
hy: Հավելյալ հարցաշար

en: Scoring system options
hy: Համակարգի գնահատման ընտրանքներ

en: Threshold
hy: Շեմ

en: Value
hy: Արժեք

en: Medium
hy: Միջին

en: Software version:
hy: Ծրագրաշարի տարբերակ՝

en: Restrict access to specific IP addresses
hy: Սահմանափակել որոշակի IP հասցեների մուտքը

en: Enabled
hy: Ակտիվացված

en: Allowed IP addresses
hy: Թույլատրված IP հասցեներ

en: Admin
hy: Ադմինիստրատոր

en: Recipient
hy: Հասցեատեր

en: Each entry must be separated with a comma.
hy: Յուրաքանչյուր մուտք պետք է առանձնացվի ստորակետով:

en: Example:
hy: Օրինակ՝

en: Hostname
hy: Սերվերի հասցեն

en: Organization
hy: Կազմակերպություն

en: Invalid email address
hy: Անվավեր Էլեկտրոնային հասցե

en: City
hy: Քաղաք

en: Country
hy: Երկիր

en: Country code
hy: Երկրի կոդ

en: Generate
hy: Գեներացնել

en: Private Key
hy: Մասնավոր բանալի

en: Certificate Signing Request
hy: Վկայագրի ստորագրման հայտ

en: Download
hy: Ներբեռնել

en: Certificate
hy: Վկայագիր

en: Valid until:
hy: Ուժի մեջ է մինչև՝

en: Issuer:
hy: Թողարկող՝

en: Intermediate Certificates
hy: Միջանկյալ վկայագրեր

en: Reset
hy: Վերակայել

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
hy: Հարթակն ապահովում է HTTPS-ի կոնֆիգուրացիան այս ինտերֆեյսի միջոցով։

en: Automatic configuration
hy: Ավտոմատ կոնֆիգուրացիա

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
hy: HTTPS-ի ավտոմատ կոնֆիգուրացիայի գործընթացի հայցումը, մեկնարկն ու նորացումն ամբողջապես կկառավարվի Let's Encrypt Certificate Authority-ի կողմից:

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
hy: Հարթակը պետք է հասանելի լինի հանրային IP հասցեի միջոցով, և ընտրված սերվերի հասցեն պետք է ունենա այդ հասցեին հղող DNS գրառում:

en: Proceed
hy: Շարունակել

en: Manual configuration
hy: Մանուալ կարգավորում

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
hy: Մանուալ կարգավորման հրաշագործը Ձեզ ուղղություն ցույց կտա այլընտրանքային Սերտիֆիկացման Մարմնի միջոցով HTTPS-ի կարգավորման հարցում։

en: Disabled
hy: Արգելափակված

en: Auto-renewal
hy: Ավտոմատ թարմացում

en: Tor Onion Service
hy: Tor Onion ծառայություն

en: Anonymize outgoing connections
hy: Անանուն դարձնել ելքային կապերը

en: Let the platform be reachable without Tor
hy: Թույլ տալ, որ հարթակը հասանելի լինի առանց Tor-ի

en: Roles enabled to use the platform without Tor
hy: Օգտվել հարթակից առանց Tor-ի թուլատրվում է հետևյալներին՝

en: Whistleblower
hy: Ազդարար

en: To
hy: Ում

en: SMTP email address
hy: SMTP էլեկտրոնային հասցե

en: SMTP server address
hy: SMTP սերվերի հասցե

en: SMTP server port
hy: SMTP սերվերի պորտ

en: Security
hy: Անվտանգություն

en: Require authentication
hy: Պահանջել նույնականացում

en: Password
hy: Գաղտնագիր

en: Number of hours before sending a report expiration alert
hy: Ժամերի քանակը մինչև զեկույցի վերջնաժամկետի ավարտի մասին ահազանգի ուղարկումը

en: Test the configuration
hy: Փորձարկել կոնֆիգուրացիան

en: Reset SMTP configuration
hy: Վերակայել SMTP կոնֆիգուրացիան

en: Reset notification templates to default
hy: Վերակայել ծանուցման ձևանմուշները

en: Template
hy: Ձևանմուշ

en: Question
hy: Հարց

en: Single-line text input
hy: Մեկտողանի տեքստի մուտքագրում

en: Multi-line text input
hy: Բազմակի տողերի մուտքագրում

en: Selection box
hy: Հնարավոր տարբերակներ

en: Multiple choice input
hy: Բազմակի ընտրության մուտքագրում

en: Checkbox
hy: Նշատուփ

en: Terms of service
hy: Ծառայությունների մատուցման պայմաններ

en: Date range
hy: Ամսաթվերի միջակայք

en: Group of questions
hy: Հարցերի խումբ

en: Row
hy: Տող

en: Column
hy: Սյունակ

en: Width
hy: Լայնություն

en: Question group
hy: Հարցերի խումբ

en: Hint
hy: Հուշում

en: Mandatory
hy: Պարտադիր

en: Accept multiple file uploads
hy: Ընդունել բազմակի ֆայլերի վերբեռնումը

en: Accept multiple answers
hy: Ընդունել բազմակի պատասխաններ

en: Template override
hy: Վերացնել ձևանմուշը

en: Phone number
hy: Հեռախոսահամար

en: Text
hy: Տեքստ

en: Checkbox label
hy: Նշատուփի պիտակ

en: Add multimedia content
hy: Ավելացնել մուլտիմեդիա բովանդակություն

en: Image
hy: Պատկեր

en: Audio
hy: Աուդիո

en: Video
hy: Վիդեո

en: Text shown upon negative answer
hy: Տեքստ, որ ցույց է տրվում բացասական պատասխանի դեպքում

en: Trigger conditions
hy: Առաջադրման պայմաններ

en: Sufficient
hy: Բավարար

en: Options
hy: Այլընտրանքներ

en: Addition
hy: Հավելում

en: Multiplier
hy: Բազմապատկիչ

en: Questions
hy: Հարցեր

en: Add new question
hy: Ավելացնել հարց

en: Add question from template
hy: Ավելացնել հարց ձևանմուշից

en: Duplicate
hy: Կրկնօրինակել

en: Steps
hy: Քայլեր

en: Logo
hy: Լոգո

en: Project name
hy: Նախագծի անունը

en: Homepage title
hy: Գլխավոր էջի անվանումը

en: Presentation
hy: Ներկայացում

en: Question to solicit possible whistleblowers
hy: Հարց պոտենցիալ ազդարարների համար

en: Whistleblowing button
hy: Ազդարարման կոճակ

en: Disclaimer
hy: Զգուշացում

en: Footer
hy: Էջի ստորին հատված

en: Upload
hy: Վերբեռնել

en: Language:
hy: Լեզու՝

en: Add custom text
hy: Ավելացրեք ձեր տեքստը

en: Custom text
hy: Ձեր տեքստը

en: Original text
hy: Բնօրինակ տեքստ

en: Original translation
hy: Բնօրինակ թարգմանություն

en: Custom translation
hy: Ձեր թարգմանությունը

en: Disable submissions
hy: Անջատել հրապարակումները

en: Enable encryption
hy: Ակտիվացնել ծածկագրումը

en: Enable administrators to change user passwords
hy: Լիազորել ադմինիստրատորներին փոխել օգտատերերի գաղտնաբառերը

en: Administrators authorized to change user passwords:
hy: Ադմինիստրատորները լիազորված են փոխել օգտատերերի գաղտնաբառերը.

en: Enable multisite feature
hy: Ակտիվացնել բազմակի կայքերի գործառույթը

en: Enable simplified login
hy: Ակտիվացնել պարզեցված մուտքը

en: Enable search engines indexing
hy: Ակտիվացնել որոնման ինդեքսավորումը

en: Default questionnaire
hy: Լռելյայն հարցաշար

en: Show contexts in alphabetical order
hy: Դասավորել համատեքստերն այբբենական կարգով

en: Size limit for file attachments
hy: Ֆայլի կցորդների թույլատրելի չափ

en: Require two factor authentication
hy: Պահանջել երկու գործոնով նույնականացում

en: Password change interval
hy: Գաղտնաբառի փոփոխման միջակայք

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
hy: Անվտանգության նկատառումներից ելնելով ՝ պարբերաբար պահանջվում է գաղտնաբառերի փոփոխություն:

en: Number of days till notifying unread reports to users
hy: Օրերի քանակը մինչև օգտատերերին չկարդացված հաշվետվությունների մասին ծանուցելը

en: Disable the privacy panel
hy: Արգելափակել գաղտնիության կարգավորումների վահանակը

en: Enable custom privacy panel
hy: Ակտիվացնել անհատական գաղտնիության կարգավորումների վահանակը

en: Custom privacy panel
hy: Անհատական գաղտնիության կարգավորումների վահանակը

en: Enable custodian user role
hy: Ակտիվացնել վերահսկիչ օգտատիրոջ դերը

en: Enable scoring system
hy: Ակտիվացնել գնահատման համակարգը

en: Logging level
hy: Գրառումների պահպանման մակարդակ

en: Log accesses of internal users
hy: Ներքին օգտվողների մուտքի գրանցում

en: Notify administrators of software problems
hy: Տեղեկացնել ադմինիստրատորներին ծրագրում առկա խնդիրների մասին

en: Notify developers of software problems
hy: Տեղեկացնել ծրագրավորողներին ծրագրում առկա խնդիրների մասին

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
hy: Ակտիվացնելով այս գործառույթը, դուք կնպաստեք հարթակի զարգացմանն ու անվտանգությանը:

en: Reset reports
hy: Զեկույցների վերակայում

en: Settings
hy: Կարգավորումներ

en: Case management
hy: Գործի կառավարում

en: Network
hy: Ցանց

en: Sites
hy: Կայքեր

en: Mode:
hy: Ռեժիմ՝

en: Configure
hy: Կարգավորել

en: Subdomain
hy: Ենթադոմեն

en: Creation date:
hy: Ստեղծման ամսաթիվ՝

en: Root domain used for secondary sites
hy: Արմատային դոմեն, որն օգտագործվում է երկրորդական կայքերի համար

en: Use the first site for administrative purposes only
hy: Օգտագործել առաջին կայքը միայն վարչական նպատակներով

en: Allow users to sign up
hy: Թույլատրել օգտատերերին գրանցվել

en: Enable terms of service
hy: Ակտիվացնել օգտագործման պայմանները

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Public name
hy: Հանրային անուն

en: Send reset link
hy: Ուղարկել վերականգնման հղում

en: Set password
hy: Սահմանել գաղտնաբառ

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
hy: Ձեր ընտրած գաղտնաբառը չափազանց թույլ է։ Գաղտնաբառը պետք է  կազմված լինի առնվազն 12 նիշից և պարունակի տարբեր նշաններ՝ ներառելյալ առնվազն մեկ փոքրատառ, մեկ մեծատառ, թվանշան և հատուկ նշան։

en: Force password change
hy: Պարտադրել գաղտնաբառի փոփոխություն

en: The user will be forced to change its password on next login.
hy: Օգտվողը պետք է փոխի իր գաղտնաբառը հաջորդ անգամ մուտք գործելիս։

en: Disable two factor authentication
hy: Արգելափակել երկու գործոնով նույնականացումը

en: Language
hy: Լեզու

en: Enable email notifications
hy: Ակտիվացնել ծանուցումներն էլ.փոստին

en: Details of the PGP key:
hy: Տեղեկություններ PGP բանալու մասին՝

en: Fingerprint
hy: Մատնահետք

en: Set up encryption by providing a PGP public key
hy: Կարգավորել ծածկագրումը՝ տրամադրելով PGP հանրային բանալին

en: Give this admin ability to change user passwords
hy: Լիազորել այս ադմինիստրատորին փոխել օգտատերերի գաղտնաբառերը

en: Forcefully selected
hy: Սահմանված է ադմինիստրատորի կողմից

en: Allow the recipient to delete reports
hy: Թույլ տալ տվյալ հասցեատիրոջը ջնջել հաշվետվությունները

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
hy: Թույլ տալ հասցեատիրոջը հետաձգել հաշվետվության վերջնաժամկետը

en: Give the user administrative access to the following features:
hy: Օգտատերերի համար հասանելի դարձնել հետևյալ գործառույթները.

en: Request date
hy: Պահանջել ամսաթիվ

en: Report date
hy: Զեկույցի ամսաթիվը

en: Authorization
hy: Լիազորում

en: Requests
hy: Հարցումներ

en: The validation link is either incorrect or has expired.
hy: Հաստատման հղումը անվավեր է կամ ժամկետանց:

en: Your new email address has been validated.
hy: Ձեր նոր էլեկտրոնային հասցեն հաստատված է։

en: Forgot password?
hy: Մոռացե՞լ եք գաղտնաբառը:

en: Enter the two factor authentication code
hy: Մուտքագրեք երկու գործոնով նույնականացման կոդը

en: Authentication failed
hy: Նույնականացումը չհաջողվեց

en: The code is either invalid or expired.
hy: Կոդն անվավեր է, կամ ժամկետանց:

en: Please select your account:
hy: Խնդրում ենք ընտրել ձեր հաշիվը.

en: Now type your password, then click 'Log in':
hy: Այժմ մուտքագրեք ձեր գաղտնաբառը, այնուհետև սեղմեք «Մուտք գործել».

en: Text shown after the user has selected the option.
hy: Տեքստ, որ կցուցադրվի օգտատիրոջը տարբերակն ընտրելուց հետո:

en: Confirm
hy: Հաստատել

en: Assign score points
hy: Գնահատել

en: Are you sure?
hy: Համոզվա՞ծ եք։

en: Close
hy: Փակել

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
hy: Խնդրում ենք նկատի ունենալ, որ բոլոր հարակից տվյալները մշտապես կջնջվեն:

en: Enable two factor authentication
hy: Ակտիվացնել երկու գործոնով նույնականացումը

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
hy: Շարունակելուց առաջ ուշադիր ծանոթացեք տվյալ էջի փաստաթղթերին.

en: Account recovery key
hy: Հաշվի վերականգնման բանալի

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
hy: Պատճենեք և պահեք այն ապահով վայրում: Այն անհրաժեշտ կլինի օգտահաշվի տվյալները վերականգնելու համար, եթե դուք կորցնեք Ձեր գաղտնաբառը։

en: Enter a name for the copy
hy: Մուտքագրեք պատճենի անունը

en: Request support
hy: Հայցել աջակցություն

en: Thank you.
hy: Շնորհակալություն։

en: We will try to get back to you as soon as possible.
hy: Մենք կփորձենք հնարավորինս արագ պատասխանել ձեզ:

en: Submit
hy: Ուղարկել

en: The connection is not secure.
hy: Կապն ապահով չէ:

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
hy: Հարթակը դեռ կազմաձևված չէ HTTPS միացումների համար, հետևաբար պետք է օգտագործվի բացառապես փորձարկումների համար։

en: Please write a motivation for the reply
hy: Խնդրում ենք նշել պատասխանի մոտիվացիան

en: Send
hy: Ուղարկել

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
hy: Հաստատելով ՝ դուք կհետաձգեք վերջնաժամկետը մինչև.

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
hy: Սա ցուցադրական հարթակ է, մի օգտագործեք այն իրական փաստաթղթեր ներկայացնելու համար:

en: Install an authenticator app on your phone
hy: Ներբեռնեք նույնականացման ծրագիր ձեր հեռախոսի վրա

en: Scan the QR code with the app
hy: Ծրագրով սքանավորեք QR կոդը

en: Error!
hy: Սխալ

en: Internal server error
hy: Սերվերի ներքին սխալ

en: Error on input validation
hy: Սխալ մուտքագրածը վավերացնելիս

en: Resource not found
hy: Ռեսուրսը հնարավոր չէ գտնել

en: Forbidden operation
hy: Արգելված գործողություն

en: The specified old password is not valid
hy: Տվյալ հին գաղտնաբառն անվավեր է

en: Resource can only be accessed via the Tor network
hy: Ռեսուրսը հասանելի է միայն Tor ցանցի միջոցով

en: The upload request exceeds the size limit
hy: Վերբեռնման հայտը գերազանցում է թույլատրելի չափը

en: Current password
hy: Ընթացիկ գաղտնաբառ

en: New password
hy: Նոր գաղտնաբառ

en: The new password must be different from the current one.
hy: Նոր գաղտնաբառը պետք է տարբերվի ներկայինից։

en: Type your new password again
hy: Կրկին մուտքագրեք ձեր նոր գաղտնաբառը

en: The two passwords do not match
hy: Մուտքագրված գաղտնաբառերը չեն համընկնում

en: Validation of email address change in progress.
hy: Էլեկտրոնային հասցեն փոխելու հայցի վավերացումն ընթացքի մեջ է:

en: Please check your inbox for further instructions.
hy: Խնդրում ենք ստուգել ձեր էլ.փոստի մուտքային հասցեն հետագա գործողությունների համար:

en: Warning
hy: Նախազգուշացում

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
hy: Խորհուրդ ենք տալիս այցելել այս կայքն օգտագործելով Tor բրաուզերը, որը պաշտպանում է ձեր գաղտնիությունը:

en: Download the Tor Browser
hy: Ներբեռնել Tor բրաուզերը

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
hy: Այնուհետև, պատճենեք և տեղադրեք հետևյալ հասցեն Tor բրաուզերում.

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
hy: Դուք արդեն զեկույց ներկայացրե՞լ եք: Մուտքագրեք ձեր անդորրագիրը:

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
hy: Անդորրագիրն անվավեր է, կամ ժամկետանց:

en: Select a file or drag it here.
hy: Ընտրեք ֆայլ կամ մկնիկով քաշեք այն այստեղ:

en: Size:
hy: Չափ՝

en: Uploading files…
hy: Ֆայլերի վերբեռնում…

en: Upload completed successfully!
hy: Վերբեռնումը հաջողվեց:

en: Estimated upload time:
hy: Վերբեռնման մոտավոր ժամանակը՝

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
hy: Հասցեատերերը ձեզ խնդրել են լրացնել հավելյալ հարցաշար:

en: Fill the additional questionnaire
hy: Լրացնել հավելյալ հարցաշարը

en: From:
hy: Ումից՝

en: To:
hy: Ում՝

en: Filename
hy: Ֆայլի անունը

en: Upload date
hy: Վերբեռնման ամսաթիվը

en: File size
hy: Ֆայլի չափը

en: Questionnaire answers
hy: Հարցաշարի պատասխաններ

en: Step
hy: Քայլ

en: Status:
hy: Կարգավիճակ՝

en: Files attached by recipients
hy: Հասցեատերերի կողմից կցված ֆայլեր

en: Upload a file:
hy: Վերբեռնել ֆայլ

en: Welcome!
hy: Բարի գալուստ

en: For the user documentation, visit:
hy: Օգտատերերին առնչվող դոկումենտացիայի համար այցելեք՝

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
hy: Եթե ​​ձեզ անհրաժեշտ է տեխնիկական աջակցություն, ունեք ընդհանուր հարցեր կամ ծրագրային ապահովումը բարելավելու նոր գաղափարներ.

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
hy: Եթե ​​ցանկանում եք մասնակցել ծրագրաշարի մշակմանը կամ հաղորդել սխալի մասին, խնդրում ենք բացել զեկույց մեր տոմսային համակարգում.

en: Join our chat:
hy: Միանալ մեր չաթին.

en: Follow the project on:
hy: Հետևեք նախագծի զարգացմանը.

en: An update is available:
hy: Հասանելի է թարմացում.

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
hy: Առաջարկում ենք մուտք գործել «Նախապատվություններ» բաժինը ձեր «Հաշվի վերականգնման բանալին» առբերելու և այն անվտանգ պահելու համար: Այս բանալին անհրաժեշտ կլինի ձեր մուտքը հարթակ և տվյալները վերականգնելու համար, եթե մոռանաք ձեր գաղտնաբառը:

en: The provided recovery key is invalid.
hy: Ձեր մուտքագրած վերականգնման բանալին անվավեր է:

en: The provided reset token is invalid or expired.
hy: Վերակայման կոդն անվավեր է, կամ ժամկետանց:

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
hy: Գրե՜ք ձեր հաշվի մուտքանունը կամ էլեկտրոնային հասցեն՝ գաղտնաբառը վերականգնելու համար։

en: Enter your email address to request a password reset.
hy: Գրեք ձեր էլեկտրոնային հասցեն՝ գաղտնաբառը վերականգնելու համար։

en: Password reset requested.
hy: Հայցվել է գաղտնաբառի վերակայում։

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
hy: Մուտքագրեք ձեր ծածկագրման վերականգնման բանալին՝ գաղտնաբառի վերականգնման ընթացակարգն ավարտելու համար

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
hy: Ազդարարի ինքնությունը հասանելի դարձնելու հայտը ներկայացվել է պահառուին։

en: Date of the request
hy: Հայցի ամսաթիվը

en: Show
hy: Ցույց տալ

en: Congratulations!
hy: Շնորհավորո՜ւմ ենք։

en: You have completed the platform activation.
hy: Դուք ավարտել եք հարթակի ակտիվացումը:

en: Success!
hy: Շնորհավորո՜ւմ ենք։

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
hy: Ձեր ազդարարի հարթակը գրեթե պատրաստ է:

en: Check your inbox to activate it.
hy: Ստուգեք ձեր էլ.փոստի մուտքային հաշիվը՝ հարթակի ակտիվացման համար:

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
hy: Եթե այն 24 ժամվա ընթացքում ակտիվացված չլինի, հարթակն ինքնաբերաբար կջնջվի:

en: Sign up
hy: Գրանցվել

en: Site
hy: Կայք

en: Confirmation
hy: Վավերացում

en: Invalid confirmation
hy: Վավերացումն անհաջող էր

en: Invalid phone number
hy: Հեռախոսահամարն անվավեր է

en: Address
hy: Հասցե

en: The answer is too short
hy: Պատասխանը չափազանց կարճ է

en: The specified input is not valid.
hy: Տվյալ մուտքագրումն անվավեր է։

en: The specified input is not valid:
hy: Տվյալ մուտքագրումն անվավեր է.

en: please enter a valid email address.
hy: խնդրում ենք մուտքագրել գործող էլեկտրոնային հասցե։

en: please enter numbers only.
hy: խնդրում ենք մուտքագրել միայն թվեր։

en: Submissions disabled
hy: Հրապարակումներն արգելափակված են

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
hy: Դուք անանունություն չեք պահում սերվերին միանալիս, մինչդեռ այս սերվերը հասանելի է միայն անանունության պայմանով։

en: Your report was successful.
hy: Ձեր զեկույցը հաջողությամբ հաստատվեց։

en: Remember your receipt for this report.
hy: Հիշեք ձեր անդորրագրի կոդը այս զեկույցի համար:

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
hy: Մուտք գործելու համար օգտագործեք անդորրագրի 16 նիշանոց կոդը: Այն ձեզ թույլ կտա տեսնել մեր ուղարկած հաղորդագրությունները, ինչպես նաև ավելացնել լրացուցիչ տեղեկություններ:

en: View your report
hy: Տեսնել ձեր զեկույցը

en: Recipient selection
hy: Ընտրել հասցեատիրոջը

en: Select the recipients of your report:
hy: Ընտրել ձեր զեկույցի հասցեատիրոջը.

en: Recipients selected:
hy: Հասցեատերն ընտրված է.

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
hy: Դուք ընտրել եք առավելագույն հնարավոր քանակի հասցեատերեր:

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
hy: Հետևյալ հասցեատերերը կստանան ձեր զեկույցը և չեն կարող ապընտրվել.

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
hy: Այս քայլում հետևյալ հարցերի պատասխանները կա՛մ բացակայում են, կա՛մ անվավեր են.

en: You must select at least one recipient.
hy: Դուք պետք է ընտրեք առնվազն մեկ հասցեատիրոջ:

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
hy: Սպասեք ֆայլ(ներ)ի վերբեռնման ավարտին։

en: The following steps have errors:
hy: Հետևյալ քայլերը պարունակում են սխալներ.

en: Hide
hy: Թաքցնել

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
hy: Հետևյալ քայլ առ քայլ ընթացակարգը կառաջնորդի ձեզ ձեր իրազեկչի հարթակը ստեղծելիս:

en: Please choose a configuration profile:
hy: Խնդրում ենք ընտրել կազմաձևման պրոֆիլ.

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
hy: Հնարավորություն տալ այս ադմինիստրատորին վերականգնել օգտատերերի գաղտնաբառերը:

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
hy: Առաջարկում ենք ընտրել այս տարբերակը, եթե ցանկանում եք պաշտպանել տվյալները կորստից անգամ այն իրավիճակում, երբ ստացողները կորցնում են իրենց գաղտնաբառերը: Սակայն եթե ցանկանում եք ստեղծել այնպիսի համակարգ, որտեղ հրապարակումները հասանելի կլինեն միայն ստացողներին, խորհուրդ  չենք տա օգտագործել տվյալ գործառույթը։

en: Please choose a different username.
hy: Խնդրում ենք ընտրել այլ մուտքանուն։

en: I have read and agree to the terms of the license.
hy: Ես կարդացել եմ և համաձայն եմ լիցենզիայի պայմաններին:

en: You have completed the platform wizard.
hy: Դուք ավարտեցիք հարթակի նախապատրաստումը հրաշագործի հետ:

en: Please summarize your report in a few words.
hy: Մի քանի բառով նկարագրեք ձեր զեկույցը։

en: Describe your report in detail.
hy: Մանրամասն նկարագրեք ձեր զեկույցը։

en: Where did the facts happen?
hy: Որտե՞ղ են փաստերը տեղի ունեցել։

en: When did the facts happen?
hy: Ե՞րբ են փաստերը տեղի ունեցել։

en: I'm a victim
hy: Ես զոհ եմ

en: I'm involved in the facts
hy: Ես նեգրավված եմ

en: I witnessed the facts in person
hy: Ես անձամբ ականատես եմ եղել

en: I was personally told by a direct witness
hy: Ինձ անձամբ ասել է ականատեսներից մեկը

en: It is a rumor I heard
hy: Բամբասանք եմ լսել

en: How are you involved in the reported facts?
hy: Ինչպե՞ս եք դուք ներգրավված նշված փաստերում։

en: Do you have evidence to support your report?
hy: Ունե՞ք ձեր հաղորդումը հաստատող ապացույցներ։

en: Please attach the evidence to support your report.
hy: Илтимос, ҳисоботингизни тасдиқловчи далилларни илова қилинг.

en: Please describe the evidence in detail.
hy: Խնդրում ենք մանրամասն նկարագրել ապացույցները։

en: A thorough description of the submitted evidence enhances our ability to evaluate claims and investigate. Please take care to reference significant portions of any videos, images or documents submitted.
hy: Ուղարկված ապացույցների մանրամասն նկարագրությունն ընդլայնում է պնդումները գնահատելու և հետաքննելու մեր կարողությունը։ Խնդրում ենք հնարավորինս ներառել մեծածավալ տեսանյութեր, լուսանկարներ և փաստաթղթեր։

en: Have you reported the facts to other organizations and/or individuals?
hy: Сиз бошқа ташкилотлар ва/ёки шахсларга бу фактлар ҳақида хабар бердингизми?

en: Please list the organizations and/or individuals you have informed about these facts.
hy: Խնդրում ենք թվարկեք այն կազմակերպություններին և/կամ անհատներին ում տեղեկացրել եք այս փաստերի մասին

en: Have these organizations investigated your claims? If so, what was the outcome?
hy: Արդյո՞ք այդ կազմակերպությունները հետաքննել են ձեր պնդումները։ Եթե այո, ապա ի՞նչ արդյունք է եղել։

en: What is the outcome you want to achieve with our support?
hy: Ի՞նչ արդյունք եք ակնկալում ունենալ մեր օգնությամբ

en: Do you want to provide your identification information?
hy: Ցանկանու՞մ եք տրամադրել ձեր նույնականացման տվյալները:

en: First name
hy: Անուն

en: Last name
hy: Ազգանուն

en: Alternative contact method
hy: Ձեզ հետ կապվելու այլ միջոց

en: I prefer to be contacted via this platform only
hy: Ես նախընտրում եմ կապվել միայն այս հարթակի միջոցով

en: Other
hy: Այլ

en: Dear {RecipientName},
hy: Հարգելի {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
hy: Դուք ստացել եք այս հաղորդագրությունը, քանի որ համակարգում ձեզ համար հաշիվ է ստեղծվել՝ {Site}

en: Username: {Username}
hy: Մուտքանուն. {Username}

en: Activation link: {Url}
hy: Ակտիվացման հղում. {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
hy: Կտտացրեք ակտիվացման հղմանը՝ հաշիվն ակտիվացնելու և ձեր գաղտնաբառը սահմանելու համար:

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
hy: Ակտիվացումն ավարտելուց հետո դուք կկարողանաք մուտք գործել համակարգ հետևյալ հղումով՝ {LoginUrl}

en: Kind regards,
hy: Հարգանքներով,

en: Account activation
hy: Հաշվի ակտիվացում

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
hy: Ձեր ազդարարման հարթակն այժմ հասանելի է ՝

en: To log in, visit:
hy: Մուտք գործելու համար այցելեք՝

en: Users' credentials:
hy: Օգտատերերի հավատարմագրերը.

en: The platform will be automatically deleted on:
hy: Հարթակն ինքնաբերաբար կջնջվի՝

en: Access instructions
hy: Մուտքի հրահանգներ

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
hy: Վերջին ժամանակներում գրանցվել է սովորականից ակտիվ գործունեություն։

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
hy: Սա կարող է լինել հարձակման նշան (օրինակ՝ ինչ -որ մեկը ձեր սերվերը ողողել է կեղծ տեղեկություններով) կամ պարզապես գրանցված աճ՝ ձեր նախագծի ավելի մեծ տեսանելիության հետևանքով:

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
hy: Ուսումնասիրել իրավիճակը՝ որոշելու, թե արդյոք այն խնդրահարույց է:

en: The activities with unusual stats are:
hy: Անսովոր վիճակագրությամբ գործողություններն են.

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
hy: Սերվերը չի կարող երաշխավորել, որ զեկույցը կպահպանվի, ուստի նոր հրապարակումները կասեցված են:

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
hy: Խնդրում ենք կապվել տեխնիկական աջակցության հետ՝ սերվերում հասանելի տարածքն ավելացնելու համար։

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
hy: GlobaLeaks տեխնոլոգիան ներառում է սերվերի կարգավիճակի ստուգման բաղադրիչ, որը կզգուշացնի, եթե որևէ բան ձեր ուշադրության կարիքն ունենա։

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
hy: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար մուտք գործեք Ադմինիստրատիվ միջերես և տեսե՛ք «Համակարգի Վիճակագրություն» և «Անոմալիաներ» բաժինները:

en: Anomaly detected in {NodeName}
hy: {NodeName}-ում հայտնաբերվել է անոմալիա

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
hy: Այս հաղորդագրությունով ձեզ տեղեկացնում ենք, որ հետևյալ օգտատերերի PGP բանալիների վավերությունը շուտով սպառվելու է կամ արդեն սպառվել է.

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
hy: Առանց վավեր PGP բանալու, նրանք չեն կարողանա համակարգից ստանալ ծածկագրած ծանուցումներ:

en: PGP key expiration alert
hy: PGP բանալու վավերության ավարտի մասին ահազանգ

en: A new whistleblowing site has been registered.
hy: Գրանցվել է ազդարարման նոր կայք:

en: Registration data:
hy: Գրանցման ամսաթիվ՝

en: Site: {Url}
hy: Կայքի հասցե՝ {Url}

en: Name: {Name}
hy: Անուն՝ {Name}

en: Email: {Email}
hy: Էլ.փոստ՝ {Email}

en: New whistleblowing site registered
hy: Գրանցվել է իրազեկման նոր կայք

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
hy: Սա թեստային նամակ է, որն ուղարկվել է հարթակի ադմինիստրատիվ միջերեսից:

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
hy: Այս նամակի ստացումն արձանագրում է, որ հիմնական սերվերը կարողացել է հաջողությամբ նույնականացնել և հաղորդակցվել SMTP փոստային սերվերի հետ:

en: Test email
hy: Փարձնական նամակ

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
hy: Այս հաղորդագրությամբ տեղեկացնում ենք, որ ուղարկվել է ձեր էլեկտրոնային հասցեն փոխելու և այն {NewEmailAddress} դարձնելու հայց:

en: Click the following link to validate this change:
hy: Կտտացրեք հետևյալ հղմանը՝  տվյալ փոփոխությունը հաստատելու համար.

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
hy: Եթե դուք չեք հայցել տվյալ փոփոխությունը, ապա փոխեք ձեր գաղտնաբառը և դիմեք համակարգի ադմինիստրատորին:

en: Email change request
hy: Էլ.փոստի փոփոխման հայց

en: From: {Author}
hy: Ումից՝ {Author}

en: Date: {EventTime}
hy: Ամսաթիվ՝ {EventTime}

en: From: Whistleblower
hy: Ումից՝ Ազդարար

en: Date: {SubmissionDate}
hy: Ամսաթիվ՝ {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
hy: Պիտակ՝ {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
hy: Կարգավիճակ՝ {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
hy: Հարթակում բեռնված HTTPS վկայագիրը մոտ է սպառվելուն կամ արդեն սպառվել է:

en: Expiration date: {ExpirationDate}
hy: Սպառման ժամկետ. {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
hy: Առանց վավեր վկայագրի, հարթակը ապահով կերպով հասանելի կլինի միայն Tor-ի միջոցով:

en: Log in to solve the issue.
hy: Մուտք գործեք խնդիրը լուծելու համար։

en: Expiration alert for HTTPS certificate
hy: HTTPS վկայագրի վավերության ավարտի մասին ահազանգ

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
hy: Այսօր նախատեսված HTTPS վկայագրի ավտոմատ թարմացումը ձախողվեց:

en: The system will keep trying.
hy: Համակարգը կշարունակի փորձել:

en: Failed HTTPS certificate renewal
hy: Չհաջողվեց թարմացնել HTTPS վկայագիրը

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
hy: Այս հաղորդագրությամբ տեղեկացնում ենք, որ պահառուն հաստատել է {TipNum} հաշվետվության ազդարարի ինքնությունը ճանաչելու ձեր հայտը:

en: The report can be accessed at:
hy: Զեկույցը հասանելի է.

en: Access to whistleblower's identity authorized
hy: Ազդարարի ինքնության մատչելիության հայտը հաստատվել է

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
hy: Այս հաղորդագրությամբ տեղեկացնում ենք, որ պահառուն մերժել է {TipNum} հաշվետվության ազդարարի ինքնությունը հասանելի դարձնելու ձեր հայտը:

en: Access to whistleblower's identity denied
hy: Ազդարարի ինքնության մատչելիության հայտը մերժվել է

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
hy: Այս հաղորդագրությամբ տեղեկացնում ենք, որ հասցեատերը հայցել է ճանաչել {TipNum} հաշվետվության ազդարարի ինքնությունը։

en: The request can be accessed at:
hy: Հայտին կարող եք ծանոթանալ՝

en: New request of access to a whistleblower's identity
hy: Ազդարարի ինքնությունը մատչելիության նոր հայտ

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
hy: Այս հաղորդագրությամբ տեղեկացնում ենք, որ {TipNum} հաշվետվության ազդարարը ձեզ համար մատչելի է դարձրել իր ինքնությունը:

en: The whistleblower has provided their identity
hy: Ազդարարը ձեզ համար մատչելի է դարձրել իր ինքնությունը:

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
hy: Դուք ստանում եք այս նամակը, քանի որ {Username} օգտահաշվի համար գաղտնաբառի վերականգնում է պահանջվել

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
hy: Եթե դուք չեք ներկայացրել տվյալ հայտը, կարող եք անտեսել և ջնջել այս նամակը։

en: You can confirm your request by clicking the following link:
hy: Կարող եք հաստատել ձեր հայտը այս հղումով.

en: Password reset instructions
hy: Գաղտնաբառի վերականգնման հրահանգներ

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
hy: Այս հաղորդագրությամբ ձեզ տեղեկացնում ենք, որ ձեր PGP բանալու վավերությունը շուտով սպառվելու է կամ արդեն սպառվել է.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
hy: Անհրաժեշտ է երկարաձգել վավերականությունը և թարմացնել հարթակում առկա բանալին կամ վերբեռնել նոր բանալի:

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
hy: Առանց վավեր PGP բանալու, համակարգը չի կարողանա ծածկագրել ձեզ տրամադրած տվյալները։

en: Click the link to activate the platform:
hy: Ակտիվացրեք հարթակը հետևյալ հղումով.

en: Activation
hy: Ակտիվացում

en: A software update is available.
hy: Հասանելի է ծրագրային թարմացում.

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
hy: Անվտանգության տեսակետից ցանկալի է հարթակը միշտ թարմացված պահել։

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
hy: Թարմացված տարբերակում նոր հնարավորությունների և սխալների շտկումների մասին տվյալներին ծանոթանալու համար տեսե՛ք փոփոխությունների մատյանը՝ {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
hy: Ծրագրաշարի թարմացումների վերաբերյալ հրահանգների համար տեսե՛ք փաստաթղթերը՝ {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
hy: Այս հաղորդագրությամբ տեղեկացնում ենք, որ հասցեատերը մեկ կամ ավելի զեկույցներ մատչելի է դարձրել ձեզ համար։

en: New report
hy: Նոր զեկույց

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
hy: Ժամկետի ավարտի ամենամոտ ամսաթիվը՝ {EarliestExpirationDate}:

en: Please remember to check them before they are deleted.
hy: Խնդրում ենք դրանք ստուգել՝ ջնջելուց առաջ:

en: Some reports will expire soon
hy: Որոշ զեկույցների վավերության ժամկետը շուտով կավարտվի

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
hy: Այս հաղորդագրությամբ տեղեկացնում ենք, որ ազդարարն ընտրել է ձեզ, որպես իր հաշվետվության հասցեատեր:

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
hy: Խնդրում ենք հատուկ ուշադրություն դարձնել պարունակվող տեղեկատվությանը և նյութերին: Հիշեք, որ ազդարարները հաճախ հանրության շահերից ելնելով գնում են անձնական ռիսկերի: Հետևաբար, սույն հաշվետվությունում ներկայացված նյութը պետք է դիտարկվի որպես առաջնահերթություն։

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
hy: Այս հաղորդագրությամբ տեղեկացնում ենք, որ առկա զեկույցը թարմացվել է:

en: Report updated
hy: Զեկույցը թարմացվել է

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
hy: Այս նամակով ձեզ հիշեցնում ենք, որ դուք ունեք չկարդացած կամ թարմացված հաշվետվություններ:

en: Reminder about unread or updated reports
hy: Հիշեցում՝ չկարդացած կամ թարմացված հաշվետվությունների մասին

en: Role: {Role}
hy: Դեր՝ {Role}

en: Password: {Password}
hy: Գաղտնաբառ՝ {Password}
