GlobaLeaks - en to he translation catalogue (407 entries)

en: Log in
he: התחבר

en: Theme customization
he: התאמה אישית של ערכת נושא

en: Languages
he: שפות

en: Text customization
he: התאמה אישית של טקסט

en: Advanced
he: מתקדם

en: Question templates
he: תבניות שאלה

en: Questionnaires
he: שאלונים

en: Add new questionnaire
he: הוסף שאלון חדש

en: Home
he: בית

en: Changelog
he: יומן שינויים

en: License
he: רישיון

en: Templates
he: תבניות

en: Delete
he: מחק

en: Anomalies
he: אנומליות

en: Preferences
he: העדפות

en: Notifications
he: התראות

en: file unavailable
he: קובץ לא זמין

en: Date
he: תאריך

en: Expiration date
he: תאריך תפוגה

en: Last Access
he: גישה אחרונה

en: Files
he: קבצים

en: Comments
he: הערות

en: Messages
he: הודעות

en: Details
he: פרטים

en: Platform wizard
he: אשף פלטפורמה

en: CREDIT CARD
he: כרטיס אשראי

en: YOUR NAME
he: שמך

en: Label the report
he: סווג את הדוח

en: Postpone the expiration date
he: דחה את תאריך התפוגה

en: Select all
he: בחר הכל

en: Deselect all
he: בטל בחירת הכל

en: Refresh
he: רענן

en: Preview
he: הצג מראש

en: The whistleblower has already read the last update
he: חושף השחיתויות קרא כבר את העדכון האחרון

en: The whistleblower has not read the last update yet
he: חושף השחיתויות עדין לא קרא את העדכון האחרון

en: Move up
he: הזז למעלה

en: Move down
he: הזז למטה

en: Move left
he: הזז שמאלה

en: Move right
he: הזז ימינה

en: Import
he: ייבא

en: Export
he: ייצא

en: Save all
he: שמור הכל

en: Access control
he: ניהול גישה

en: Number
he: מספר

en: Email
he: דוא״ל

en: Regular expression validator
he: מאמת ביטוי רגולרי

en: Minimum number of input characters
he: מספר תווים מינימלי קלט

en: Maximum number of input characters
he: מספר התווים המרבי קלט

en: Earliest selectable date
he: תאריך בר‏־בחירה המוקדם ביותר

en: Latest selectable date
he: תאריך בר־בחירה המאוחר ביותר

en: 0 = auto
he: 0 = אוטומטי

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Attachment
he: צרופה

en: Attachments
he: צרופות

en: Change your password
he: שנה את סיסמתך

en: User
he: משתמש

en: Motivation
he: הנעה

en: Status
he: מעמד

en: Request motivation
he: בקש הנעה

en: Reply motivation
he: השב אל הנעה

en: Request status
he: מעמד בקשה

en: Custodian
he: אַפּוֹטרוֹפּוֹס

en: Identity
he: זהות

en: Access requested
he: דרושה גישה

en: Request access to the whistleblower's identity
he: בקש גישה אל זהות של חושף שחיתות

en: Please write a motivation
he: אנא לכתוב מוטיבציה

en: Reply to the request
he: השב אל הבקשה

en: Authorized
he: מורשה

en: Denied
he: נדחה

en: Waiting for authorization
he: ממתין לאימות

en: New request
he: בקשה חדשה

en: Authorize
he: הרשה

en: Deny
he: לְהַכּחִישׁ

en: Deny access to the whistleblower's identity
he: מנע גישה אל הזהות של המתריע

en: Authorize access to the whistleblower's identity
he: תן הרשאת גישת הזהות של המתריע

en: Anomaly detection thresholds
he: ספי גילוי אנומליות

en: Available disk space
he: שטח דיסק זמין

en: Last update
he: עדכון אחרון

en: Disable notifications to administrators
he: השבת הודעות למנהלים

en: Disable notifications to custodians
he: השבת הודעות כדי אפוטרופסים

en: Disable notifications to recipients
he: השבת הודעות לנמענים

en: Score
he: ניקוד

en: Trigger question
he: שאלת מעורר

en: Weak
he: חלש

en: Acceptable
he: מקובל

en: Strong
he: חזק

en: Silence email notifications
he: השקט התראות דוא״ל

en: Turn on email notifications
he: הפעל התראות דוא״ל

en: Email address
he: כתובת דוא״ל

en: Custom
he: מותאם אישית

en: None
he: כלום

en: Regular expression
he: ביטוי רגולרי

en: Search
he: חפש

en: Stats
he: סטטיסטיקה

en: Activities
he: פעילויות

en: Reports
he: דוחות

en: Report
he: דוח

en: Users
he: משתמשים

en: From
he: מאת

en: Number of downloads
he: מספר הורדות

en: File size not accepted.
he: גודל הקובץ לא מתקבל

en: Maximum file size is:
he: גודל מרבי של קובץ:

en: Scheduled jobs
he: עבודות מתוזמנות

en: Regenerate
he: חולל מחדש

en: Display options alphabetically
he: הצג אפשרויות באופן אלפאביתי

en: Enable email notifications for:
he: הצג התראות באימייל עבור:

en: Disable
he: השבת

en: Remove
he: הסר

en: Use as default
he: השתמש כברירת מחדל

en: Collapse
he: צמצם

en: Expand
he: הרחב

en: Select
he: בחר

en: Surname
he: שם משפחה

en: New
he: חדש

en: Opened
he: נפתח

en: Closed
he: סגור

en: Print
he: הדפס

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: First
he: ראשון

en: Last
he: אחרון

en: Send a test email to your email address.
he: שלח/י מייל ניסיון לכתובת האימייל שלך

en: Send activation link
he: שלח קישור שיפעול

en: Password reset
he: איפוס סיסמה

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
he: נמען אחד או יותר לא ביצעו חיבור ראשוני. לכן, הם לא יקבלו דוחות

en: This user has not performed the first login yet.
he: המשתמש/ת עוד לא נרשמו

en: seconds
he: שניות

en: This domain name is not available.
he: שם הכתובת לא זמין

en: Mark as important
he: סמן כחשוב

en: Copy to clipboard
he: העתק ללוח גזירה

en: Logout
he: התנתק

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
he: תן לנמען יכלת לתת גישה למשתמשים אל הדוחות

en: Grant access
he: תן גישה

en: Before proceeding, please set a new password.
he: לפני שממשיכים, אנא קבע/י סיסמה חדשה

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
he: לפני שממשיכים, אנא תאפשר/י אימות דו-שלבי

en: Enable
he: אפשר

en: Low
he: נמוכה

en: High
he: גבוהה

en: Save
he: שמור

en: Type
he: סוג

en: ID
he: מזהה

en: Username
he: שם משתמש

en: Role
he: תפקיד

en: Name
he: שם

en: Creation date
he: תאריך יצירה

en: Last access
he: גישה אחרונה

en: Substatuses
he: תת־מעמדים

en: Add
he: הוסף

en: Label
he: תווית

en: This field is mandatory
he: שדה זה הוא חובה

en: Edit
he: ערוך

en: Cancel
he: בטל

en: Report statuses
he: מעמדי דוח

en: Hidden
he: מוסתר

en: Description
he: תיאור

en: Questionnaire
he: שְׁאֵלוֹן

en: Recipients
he: מקבלים

en: days
he: ימים

en: Set the value to 0 to disable this feature.
he: קבע את הערך אל 0 והשבת מאפיין זה.

en: Allow whistleblowers to select their recipients
he: אפשר שחושפים את עוולות כדי לבחור נמענים שלהם

en: Select all recipients by default
he: בחר את כל המקבלים כברירת מחדל

en: Maximum number of selectable recipients:
he: מספר מקסימאלי של מקבלים לבחירה:

en: Show recipients in alphabetical order
he: מקבלי הצג לפי סדר אלפביתי

en: Enable comments
he: אפשר הערות

en: Allow the whistleblower to write comments
he: התר לחושף השחיתות לכתוב תגובות

en: Enable private messages
he: אפשר הודעות פרטיות

en: Allow the whistleblower to send messages
he: התר לחושף השחיתות לשלוח הודעות

en: Allow the whistleblower to add attachments
he: התר לחושף השחיתות להוסיף צרופות אל ההגשה

en: Scoring system options
he: אפשרויות מערכת ניקוד

en: Threshold
he: סף

en: Value
he: ערך

en: Medium
he: בינוני

en: Software version:
he: גרסת תוכנה:

en: Enabled
he: מאופשר

en: Admin
he: מינהלן

en: Recipient
he: מקבל

en: Example:
he: דוגמה:

en: Hostname
he: שם מארח

en: Organization
he: ארגון

en: Invalid email address
he: כתובת דוא״ל בלתי תקפה

en: City
he: עיר

en: Country
he: מדינה

en: Country code
he: קוד מדינה

en: Generate
he: חולל

en: Private Key
he: מפתח פרטי

en: Certificate Signing Request
he: בקשת החתמת תעודה

en: Download
he: הורד

en: Certificate
he: תעודה

en: Valid until:
he: תקף עד:

en: Issuer:
he: מנפיק:

en: Intermediate Certificates
he: תעודות ביניים

en: Reset
he: אַפֵּס

en: Automatic configuration
he: תצורה אוטומטית

en: Proceed
he: המשך

en: Manual configuration
he: תצורה ידנית

en: Disabled
he: מושבת

en: Auto-renewal
he: חידוש אוטומטי

en: Tor Onion Service
he: שירות בצל של Tor

en: Whistleblower
he: חושף שחיתות

en: To
he: אל

en: SMTP email address
he: כתובת דוא״ל SMTP

en: SMTP server address
he: כתובת שרת SMTP

en: SMTP server port
he: יציאה שרת SMTP

en: Security
he: אבטחה

en: Require authentication
he: דרוש אימות

en: Password
he: סיסמה

en: Test the configuration
he: בחן את התצורה

en: Reset SMTP configuration
he: אפס תצורת SMTP

en: Reset notification templates to default
he: איפוס תבניות להודעות לברירת מחדל

en: Template
he: תבנית

en: Question
he: שאלה

en: Single-line text input
he: קלט טקסט של שורה אחת

en: Multi-line text input
he: קלט טקסט רב-קוי

en: Selection box
he: תיבת בחירה

en: Multiple choice input
he: קלט אמריקאיות

en: Checkbox
he: תיבת סימון

en: Terms of service
he: תנאי שירות

en: Date range
he: טווח תאריכים

en: Group of questions
he: קבוצת שאלות

en: Row
he: שורה

en: Column
he: עמודה

en: Width
he: רוחב

en: Question group
he: קבוצת שאלה

en: Hint
he: רמז

en: Mandatory
he: דרוש

en: Accept multiple file uploads
he: קבל העלאות של קבצים רבים

en: Accept multiple answers
he: קבל תשובות רבות

en: Phone number
he: מספר טלפון

en: Text
he: טקסט

en: Checkbox label
he: תווית של תיבת סימון

en: Add multimedia content
he: הוסף תוכן מולטימדיה

en: Image
he: תמונה

en: Audio
he: שמע

en: Video
he: סרטון

en: Trigger conditions
he: תנאיי מעורר

en: Sufficient
he: מספיק

en: Options
he: אפשרויות

en: Addition
he: חיבור

en: Multiplier
he: כפל

en: Questions
he: שאלות

en: Add new question
he: הוסף שאלה חדשה

en: Add question from template
he: הוסף שאלה מתבנית

en: Duplicate
he: שכפל

en: Steps
he: צעדים

en: Logo
he: סמליל

en: Project name
he: שם מיזם

en: Homepage title
he: כותרת עמוד הבית

en: Presentation
he: מצגת

en: Question to solicit possible whistleblowers
he: שאלות על הלשנה

en: Whistleblowing button
he: כפתור חשיפת שחיתות

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Upload
he: העלה

en: Language:
he: שפה:

en: Add custom text
he: הוסף טקסט מותאם אישית

en: Custom text
he: טקסט מותאם אישית

en: Original text
he: טקסט מקורי

en: Original translation
he: תרגום מקורי

en: Custom translation
he: תרגום מותאם אישית

en: Disable submissions
he: השבת הגשות

en: Enable encryption
he: אפשר הצפנה

en: Enable search engines indexing
he: אפשר אינדקס מנועי חיפוש

en: Show contexts in alphabetical order
he: הראה הקשרים בסדר אלפאביתי

en: Size limit for file attachments
he: גודל גבול עבור קבצים מצורפים

en: Require two factor authentication
he: דרוש אימות דו־שלבי

en: Password change interval
he: מרווח שינוי סיסמה

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
he: מטעמי אבטחה, שינוי סיסמה דרושים במרווחים תדירים.

en: Disable the privacy panel
he: בטל תג הפרטיות

en: Enable custom privacy panel
he: אפשר תג פרטיות מותאם אישית

en: Custom privacy panel
he: לוח פרטיות מותאם אישית

en: Enable scoring system
he: אפשר מערכת ניקוד

en: Reset reports
he: אפס דוחות

en: Settings
he: הגדרות

en: Case management
he: ניהול תיקים

en: Network
he: רשת

en: Sites
he: אתרים

en: Mode:
he: מצב:

en: Configure
he: תצר

en: Subdomain
he: תת‏־תחום

en: Creation date:
he: תאריך יצירה:

en: Allow users to sign up
he: התר למשתמשים להירשם

en: Enable terms of service
he: אפשר תנאיי שירות

en: Title
he: כותרת

en: Public name
he: שם ציבורי

en: Send reset link
he: שלח קישור איפוס

en: Set password
he: קבע סיסמה

en: Force password change
he: כפה שינוי סיסמה

en: The user will be forced to change its password on next login.
he: המשתמש ייאלץ לשנות את הסיסמה שלו בכניסה הבאה.

en: Disable two factor authentication
he: השבת אימות דו־שלבי

en: Language
he: שפה

en: Enable email notifications
he: אפשר התראות דוא״ל

en: Details of the PGP key:
he: פרטים של מפתח PGP:

en: Fingerprint
he: טביעת אצבע

en: Set up encryption by providing a PGP public key
he: הגדרת הצפנה על ידי מתן מפתח ציבורי PGP

en: Forcefully selected
he: נבחר בכוח

en: Request date
he: תאריך בקשה

en: Report date
he: תאריך דוח

en: Authorization
he: הרשאה

en: Forgot password?
he: שכחת סיסמה?

en: Authentication failed
he: אימות נכשל

en: Please select your account:
he: אנא בחר את חשבונך

en: Now type your password, then click 'Log in':
he: הקלד כעת את סיסמתך, לאחר מכן לחץ על 'התחבר':

en: Confirm
he: אשר

en: Assign score points
he: הקצאת נקודות ציון

en: Are you sure?
he: האם אתה בטוח?

en: Close
he: סגור

en: Enable two factor authentication
he: אפשר אימות דו־שלבי

en: Submit
he: הגש

en: Please write a motivation for the reply
he: אנא לכתוב מוטיבציה על התשובה

en: Send
he: שלח

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
he: לאחר שיאשר, תוכל לדחות את מועד התפוגה:

en: Install an authenticator app on your phone
he: התקן יישום אימות בטלפון שלך

en: Scan the QR code with the app
he: סרוק את קוד ה־QR עם היישום

en: Error!
he: שגיאה!

en: Internal server error
he: שגיאת שרת פנימית

en: Resource not found
he: משאב לא נמצא

en: Forbidden operation
he: פעולה אסורה

en: The specified old password is not valid
he: הסיסמה הישנה שצוינה אינה חוקית

en: Resource can only be accessed via the Tor network
he: משאב ניתן לגשת רק בתוך רשת Tor

en: The upload request exceeds the size limit
he: בקשת ההעלאה עולה על מגבלות הגודל

en: Current password
he: סיסמה נוכחית

en: New password
he: סיסמה חדשה

en: The new password must be different from the current one.
he: הסיסמה החדשה צריכה להיות שונה מהנוכחית

en: Type your new password again
he: הקלד את הסיסמה החדשה שוב

en: The two passwords do not match
he: שתי הסיסמאות אינן תואמות

en: Warning
he: אזהרה

en: Download the Tor Browser
he: הורד את דפדפן Tor

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
he: לאחר מכן, העתק והדבק כתובת הבאה לדפדפן Tor המותקן:

en: Size:
he: גודל:

en: Uploading files…
he: מעלה קבצים...

en: Upload completed successfully!
he: הטעינה הושלמה בהצלחה!

en: Estimated upload time:
he: זמן העלאה משוער:

en: From:
he: מ:

en: To:
he: אל:

en: Filename
he: שם הקובץ

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: File size
he: גודל קובץ

en: Questionnaire answers
he: תשובות לשאלון

en: Step
he: צעד

en: Status:
he: מצב

en: Upload a file:
he: העלה קובץ:

en: Welcome!
he: ברוך הבא!

en: Join our chat:
he: הצטרף אל ההתכתבות שלנו:

en: Follow the project on:
he: עקוב אחר המיזם ב:

en: An update is available:
he: עדכון זמין:

en: Password reset requested.
he: איפוס סיסמה בוקש.

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
he: גישה אל הזהות של המתריע התבקש האפוטרופוס.

en: Date of the request
he: תאריך הבקשה

en: Show
he: הצג

en: Congratulations!
he: מזל טוב!

en: Success!
he: הצליח!

en: Sign up
he: הירשם

en: Site
he: אתר

en: Confirmation
he: אישור

en: Invalid confirmation
he: אישור בלתי תקף

en: Invalid phone number
he: מספר טלפון בלתי תקף

en: Address
he: כתובת

en: The specified input is not valid.
he: הקלט המצוין אינו תקף.

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
he: התחברת לצומת ללא אנונימיות והצומת הזה תומכת רק בהגשות אנונימים

en: Your report was successful.
he: הדוח שלך היה מוצלח.

en: View your report
he: הצג את הדוח שלך

en: Recipient selection
he: בחירת מקבלים

en: Recipients selected:
he: מקבלים שנבחרו:

en: Hide
he: הסתר

en: You have completed the platform wizard.
he: אתה בהצלחה סיימת את אשף הפלטפורמה.

en: Do you want to provide your identification information?
he: האם אתה רוצה לספק מידע זיהוי שלך?

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Other
he: אחר

en: Dear {RecipientName},
he: {RecipientName} היקר,

en: Username: {Username}
he: שם משתמש: {Username}

en: Kind regards,
he: בברכה,

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
he: מספר פעילויות לאחרונה זוהו שנראה גבוה מרגיל.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
he: זה יכול להיות סימן של תקיפה (למשל, מישהו מציף את שרת עם מידע מזויף) או סתם ספייק שימוש עקב חשיפה מוגברת של הפרויקט שלך.

en: The activities with unusual stats are:
he: הפעילות עם נתונים סטטיסטיים לא רגילים הן:

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
he: טכנולוגית GlobaLeaks כוללת רכיב בדיקת מעמד שרת אשר יתריע למקרה שמשהו דורש את תשומת לבך.

en: Anomaly detected in {NodeName}
he: Anomaly זוהה {NodeName}

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
he: אימייל זה בא להודיעך כי מפתח הPGP של המשתמשים הבאים עומד לפוג או כבר פג.

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
he: בלי מפתח PGP תקף, המערכת לא תהיה מסוגלת לשלוח להם הודעות מוצפנות.

en: PGP key expiration alert
he: התרעת מפתח PGP פג תוקף

en: Registration data:
he: נתוני הרשמה:

en: Site: {Url}
he: אתר: {Url}

en: Name: {Name}
he: שם: {Name}

en: Email: {Email}
he: דוא״ל: {Email}

en: Test email
he: בחן דוא״ל

en: Email change request
he: בקשת שינוי דוא״ל

en: From: {Author}
he: מאת: {Author}

en: Date: {EventTime}
he: תאריך: {EventTime}

en: From: Whistleblower
he: מאת: חושף שחיתות

en: Date: {SubmissionDate}
he: תאריך: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
he: תווית: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
he: מעמד: {TipStatus}

en: Expiration date: {ExpirationDate}
he: תאריך תפוגה: {ExpirationDate}

en: Log in to solve the issue.
he: התחבר כדי לפתור את הסוגייה.

en: Access to whistleblower's identity authorized
he: גישה הזהה של המתריע מורשה

en: Access to whistleblower's identity denied
he: גישה הזהה של המתריע הכחישה

en: New request of access to a whistleblower's identity
he: בקשה חדשה של גישה אל זהות של חושף שחיתות

en: The whistleblower has provided their identity
he: חושף השחיתות סיפק את זהותו

en: Password reset instructions
he: הוראות איפוס סיסמה

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
he: אימייל זה בא להודיעך כי מפתח הPGP שלך עומד לפוג או פג כבר .

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
he: אתה צריך להאריך את תוקפיו ולעדכן הווה המפתח בפלטפורמה, או להעלות מפתח חדש.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
he: ללא מפתח PGP תקף, המערכת לא תוכל להצפין נתונים שנמסרו לך.

en: Activation
he: שיפעול

en: A software update is available.
he: עדכון תוכנה זמין.

en: New report
he: דוח חדש

en: Role: {Role}
he: תפקיד: {Role}

en: Password: {Password}
he: סיסמה: {Password}
