GlobaLeaks - en to fi translation catalogue (592 entries)

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Theme customization
fi: Teemamuutokset

en: Languages
fi: Kielet

en: Text customization
fi: Tekstimuutokset

en: Advanced
fi: Lisätiedot

en: Question templates
fi: Mallipohjat

en: Questionnaires
fi: Vihjelomakkeet

en: Add new questionnaire
fi: Lisää uusi vihjelomake

en: Home
fi: Etusivu

en: Changelog
fi: Muutosloki

en: License
fi: Lisenssi

en: Templates
fi: Mallipohjat

en: Delete
fi: Poista

en: Anomalies
fi: Poikkeamat

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: file unavailable
fi: tiedosto ei ole saatavilla

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Expiration date
fi: Vanhentumispäivämäärä

en: Last Access
fi: Viimeksi luettu

en: Files
fi: Tiedostot

en: Comments
fi: Kommentit

en: Messages
fi: Viestit

en: Details
fi: Lisätiedot

en: Platform wizard
fi: Palvelun avustettu käyttöönotto

en: CREDIT CARD
fi: LUOTTOKORTTI

en: YOUR NAME
fi: NIMESI

en: Label the report
fi: Anna ilmoitukselle nimi

en: Postpone the expiration date
fi: Siirrä vanhentumispäivää myöhäisemmäksi

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Deselect all
fi: Poista kaikkien valinta

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Channel
fi: Kanava

en: Preview
fi: Esikatselu

en: The whistleblower has already read the last update
fi: Vihjeen lähettäjä on jo lukenut viimeisimmän päivityksen

en: The whistleblower has not read the last update yet
fi: Vihjeen lähettäjä ei ole vielä lukenut viimeisintä päivitystä

en: Move up
fi: Siirrä ylemmäs

en: Move down
fi: Siirrä alemmas

en: Move left
fi: Siirrä vasemmalle

en: Move right
fi: Siirrä oikealle

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Save all
fi: Tallenna kaikki

en: Access control
fi: Käyttöoikeuksien hallinta

en: Number
fi: Numero

en: Email
fi: Sähköposti

en: Regular expression validator
fi: Säännöllisten lausekkeiden tarkistaja

en: Minimum number of input characters
fi: Merkkien vähimmäismäärä

en: Maximum number of input characters
fi: Merkkien enimmäismäärä

en: Earliest selectable date
fi: Aikaisin valittavissa oleva päivä

en: Latest selectable date
fi: Myöhäisin valittavissa oleva päivä

en: 0 = auto
fi: 0 = automaattinen

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Attachment
fi: Liite

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Change your password
fi: Vaihda salasanasi

en: User
fi: Käyttäjä

en: Motivation
fi: Syy

en: Status
fi: Tila

en: Request motivation
fi: Pyynnön syy

en: Reply motivation
fi: Vastauksen syy

en: Request status
fi: Pyynnön tila

en: Custodian
fi: Valvoja

en: Identity
fi: Identiteetti

en: Access requested
fi: Käyttöoikeus pyydetty

en: Request access to the whistleblower's identity
fi: Pyydä päästä käsiksi vihjeenantajan henkilöllisyyteen

en: Please write a motivation
fi: Kirjoita perustelu

en: Reply to the request
fi: Vastauksen tila

en: Authorized
fi: Vahvistettu

en: Denied
fi: Kielletty

en: Waiting for authorization
fi: Odottaa hyväksyntää

en: New request
fi: Uusi pyyntö

en: Authorize
fi: Valtuuta

en: Deny
fi: Kiellä

en: Deny access to the whistleblower's identity
fi: Estä pääsy vihjeenantajan henkilöllisyyteen

en: Authorize access to the whistleblower's identity
fi: Salli pääsy vihjeenantajan henkilöllisyyteen

en: URL redirects
fi: URL-uudelleenohjaukset

en: Anomaly detection thresholds
fi: Poikkeaman havainnointikynnys

en: Available disk space
fi: Levytilaa jäljellä

en: Last update
fi: Viimeisin päivitys

en: Disable notifications to administrators
fi: Poista käytöstä ilmoitukset ylläpidolle

en: Disable notifications to custodians
fi: Poista käytöstä ilmoitukset valvojalle

en: Disable notifications to recipients
fi: Estä ilmoitukset vastaanottajille

en: Score
fi: Pistemäärä

en: Trigger question
fi: Aseta jatkokysymys

en: Triggered by score:
fi: Käytetään pistemäärän mukaan:

en: Weak
fi: Heikko

en: Acceptable
fi: Hyväksyttävä

en: Strong
fi: Vahva

en: Text shown on top of the interface for selecting channels
fi: Sivun yläosan teksti aihetta valittaessa

en: Silence email notifications
fi: Hiljennä sähköposti-ilmoitukset

en: Turn on email notifications
fi: Sähköposti-ilmoitukset päälle

en: Input validation
fi: Tekstikentän tyyppi

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Custom
fi: Mukautettu

en: None
fi: Ei mitään

en: Regular expression
fi: Säännöllinen lauseke (regexp)

en: Search
fi: Haku

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
fi: Tätä tekstiä ei enää näytetä palvelussa. Alkuperäinen teksti on joko muuttunut tai poistettu.

en: Audit log
fi: Jäljitysketju

en: Stats
fi: Tilastot

en: Activities
fi: Tapahtumat

en: Reports
fi: Ilmoitukset

en: Report
fi: ilmoitus

en: Users
fi: Käyttäjät

en: From
fi: Lähettäjä

en: Number of downloads
fi: Latausten määrä

en: File size not accepted.
fi: Tiedoston koko on liian suuri.

en: Maximum file size is:
fi: Tiedoston maksimikoko:

en: Scheduled jobs
fi: Aikataulutetut tehtävät

en: Regenerate
fi: Luo uusi

en: Display options alphabetically
fi: Näytä valinnat aakkosjärjestyksessä

en: Enable email notifications for:
fi: Ota sähköposti-ilmoitukset käyttöön:

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Remove
fi: Poista

en: Use as default
fi: Käytä oletusarvona

en: Collapse
fi: Tiivistä

en: Expand
fi: Laajenna

en: Select
fi: Valitse

en: Deselect
fi: Poista valinta

en: Surname
fi: Sukunimi

en: New
fi: Uusi

en: Opened
fi: Avattu

en: Closed
fi: Suljettu

en: Placeholder
fi: Täyteteksti

en: Print
fi: Tulosta

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Last
fi: Viimeinen

en: Send a test email to your email address.
fi: Lähetä testisähköposti omaan sähköpostiosoitteeseen.

en: Block the submission
fi: Estä vihjeen lähettäminen

en: Skip the recipient account creation.
fi: Ohita vastaanottajatilin luominen.

en: Send activation link
fi: Lähetä aktivointilinkki

en: Password reset
fi: Salasanan nollaus

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
fi: Yksi tai useampi vastaanottajista ei ole vielä suorittanut ensimmäistä kirjautumistaan. Tämä tarkoittaa, että he eivät vastaanota ilmoituksia.

en: This user has not performed the first login yet.
fi: Tämä käyttäjä ei ole vielä suorittanut ensimmäistä kirjautumista.

en: seconds
fi: sekuntia

en: This domain name is not available.
fi: Verkkotunnus ei ole vapaana.

en: Mark as important
fi: Merkitse tärkeäksi

en: Copy to clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
fi: Salli tämän käyttäjän myöntää käyttöoikeuksia ilmoituksiin.

en: Grant access
fi: Myönnä pääsy ilmoitukseen

en: Revoke access
fi: Peruuta pääsy ilmoitukseen

en: File a report
fi: Jätä ilmoitus

en: Before proceeding, please set a new password.
fi: Määritä uusi salasana ennen kuin jatkat.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
fi: Voit jatkaa, kun olet ottanut käyttöösi kaksivaiheisen tunnistautumisen.

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Low
fi: Matala

en: High
fi: Korkea

en: megabytes
fi: megatavua

en: percentage
fi: prosenttia

en: Save
fi: Tallenna

en: Type
fi: Tyyppi

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Object
fi: Tapahtuman kohde

en: ID
fi: Tunniste

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Role
fi: Rooli

en: Name
fi: Käyttäjänimi

en: Creation date
fi: Luontipäivämäärä

en: Last access
fi: Viimeksi luettu

en: Whistleblower's last access
fi: Ilmiantajan viimeisin kirjautumisajankohta

en: Substatuses
fi: Välitilat

en: Add
fi: Lisää uusi

en: Label
fi: Otsikko

en: This field is mandatory
fi: Pakollinen kenttä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Cancel
fi: Peru

en: Report statuses
fi: Ilmoita tilat

en: Channels
fi: Kanavia

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Description
fi: Kuvaus

en: Questionnaire
fi: Vihjelomake

en: Recipients
fi: Vastaanottajat

en: days
fi: päivää

en: Set the value to 0 to disable this feature.
fi: Ota toiminnallisuus pois käytöstä asettamalla arvoksi luku nolla (0).

en: Show the questionnaire navigation interface
fi: Näytä vihjelomakkeen navigaationäkymä

en: Allow whistleblowers to select their recipients
fi: Salli vihjeenantajien valita vastaanottajansa

en: Select all recipients by default
fi: Valitse oletuksena kaikki vastaanottajat

en: Maximum number of selectable recipients:
fi: Valittavien vastaanottajien maksimimäärä:

en: Show recipients in alphabetical order
fi: Näytä vastaanottajat aakkosjärjestyksessä

en: Show recipient details on the status page of the report
fi: Näytä vastaanottajan tiedot Vihjeen tila -sivulla

en: Enable comments
fi: Ota käyttöön kommentit

en: Allow the whistleblower to write comments
fi: Salli vihjeen antajan kirjoittaa kommentteja

en: Enable private messages
fi: Ota käyttöön yksityisviestit

en: Allow the whistleblower to send messages
fi: Salli vihjeen antajan lähettää viestejä

en: Allow the whistleblower to add attachments
fi: Salli vihjeenantajan liittää vihjeeseen tiedostoja.

en: Additional questionnaire
fi: Täydentävä vihjelomake

en: Scoring system options
fi: Pisteytysjärjestelmän asetukset

en: Threshold
fi: Kynnysarvo

en: Value
fi: Arvo

en: Medium
fi: Keskitaso

en: Software version:
fi: Käytössä oleva ohjelmistoversio:

en: Restrict access to specific IP addresses
fi: Estä pääsy tietyistä IP-osoitteista

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Allowed IP addresses
fi: Sallitut IP-osoitteet

en: Admin
fi: Ylläpitäjä

en: Recipient
fi: Vastaanottaja

en: Each entry must be separated with a comma.
fi: Käytä erotusmerkkinä pilkkua.

en: Example:
fi: Esimerkiksi:

en: Hostname
fi: Tietokoneen nimi

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Invalid email address
fi: Virheellinen sähköpostiosoite

en: City
fi: Kaupunki

en: Country
fi: Maa

en: Country code
fi: Maakoodi

en: Generate
fi: Generoi

en: Private Key
fi: Yksityinen avain

en: Certificate Signing Request
fi: Varmenteen allekirjoituspyyntö (CSR)

en: Download
fi: Lataa

en: Certificate
fi: Varmenne

en: Valid until:
fi: Vanhentumispäivämäärä:

en: Issuer:
fi: Julkaisija:

en: Intermediate Certificates
fi: Keskitason varmenteet (IC)

en: Reset
fi: Nollaa

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
fi: Voit määrittää järjestelmän HTTPS-asetukset tässä näkymässä.

en: Automatic configuration
fi: Automaattinen asetusten määritys

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
fi: Automaattinen HTTPS-asetusten määrittäminen hoitaa koko prosessin sisältäen pyynnöt, käyttöönoton ja varmenteiden uusimisen Let's Encrypt -palvelun avulla.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
fi: Palvelun täytyy olla tavoitettavissa julkisen IP-osoitteen kautta ja valitun tietokoneen nimen (hostname) nimipalvelinasetukset (DNS) täytyy osoittaa samaan IP-osoitteeseen.

en: Proceed
fi: Jatka

en: Manual configuration
fi: Manuaalinen asetusten määritys

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
fi: Manuaaliasetusten avustettu asennustoiminto auttaa sinua asentamaan vaihtoehtoisen varmenneviranomaisen tarjoaman HTTPS-yhteyden.

en: Disabled
fi: Otettu pois käytöstä

en: Auto-renewal
fi: Automaattinen uusiminen

en: Anonymize outgoing connections
fi: Anonymisoi yhteydet ulospäin

en: Let the platform be reachable without Tor
fi: Salli palvelun käyttö ilman Tor-selainta

en: Roles enabled to use the platform without Tor
fi: Palvelua ilman Tor-selainta käyttävät roolit

en: Whistleblower
fi: Vihjeenantaja

en: To
fi: Vastaanottaja

en: Default mail configuration in use. Please consider using a private mail server.
fi: Sähköpostin oletusmääritys käytössä. Harkitse yksityisen sähköpostipalvelimen käyttöä.

en: SMTP email address
fi: SMTP-sähköpostiosoite

en: SMTP server address
fi: SMTP-palvelinosoite

en: SMTP server port
fi: SMTP-palvelinportti

en: Security
fi: Turvallisuus

en: Require authentication
fi: Edellytä tunnistautumista

en: Password
fi: Salasana

en: Number of hours before sending a report expiration alert
fi: Tuntien lukumäärä ennen vanhenemishälytyksen lähettämistä

en: Test the configuration
fi: Suorita järjestelmätestaus

en: Reset SMTP configuration
fi: Nollaa SMTP-asetukset

en: Reset notification templates to default
fi: Palauta ilmoituspohjat alkuperäisiksi

en: Template
fi: Mallipohja

en: Question
fi: Kysymys

en: Single-line text input
fi: Yksirivinen tekstikenttä

en: Multi-line text input
fi: Monirivinen tekstikenttä

en: Selection box
fi: Valintalaatikko

en: Multiple choice input
fi: Monivalinta

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Terms of service
fi: Käyttöehdot

en: Date range
fi: Päivämäärärajaus

en: Group of questions
fi: Kysymysryhmä

en: Row
fi: Rivi

en: Column
fi: Sarake

en: Width
fi: Leveys

en: Question group
fi: Kysymysryhmä

en: Hint
fi: Vinkki

en: Mandatory
fi: Pakollinen

en: Accept multiple file uploads
fi: Hyväksy useiden tiedostojen siirto kerralla

en: Accept multiple answers
fi: Salli useita vastauksia

en: Template override
fi: Mallipohjan korvaus

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Text
fi: Teksti

en: Checkbox label
fi: Valintaruudun teksti

en: Add multimedia content
fi: Liitä mukaan multimediasisältöä

en: Image
fi: Kuva

en: Audio
fi: Ääni

en: Text shown upon negative answer
fi: Kielteisen vastauksen yhteydessä näytettävä teksti

en: Trigger conditions
fi: Jatkokysymyksen valinnat

en: Sufficient
fi: Riittävä

en: Options
fi: Valinnat

en: Addition
fi: Lisäys

en: Multiplier
fi: Kerroin

en: Questions
fi: Kysymykset

en: Add new question
fi: Lisää uusi kysymys

en: Add question from template
fi: Lisää kysymys mallipohjasta

en: Duplicate
fi: Monista

en: Steps
fi: Vaiheet

en: Project name
fi: Palvelun nimi

en: Homepage title
fi: Otsikkoteksti

en: Presentation
fi: Esittely

en: Question to solicit possible whistleblowers
fi: Vihjeenantajalle esitettävä kysymys palvelun etusivulla

en: Whistleblowing button
fi: Aloituspainikkeen teksti

en: Disclaimer
fi: Vastuuvapauslauseke

en: Footer
fi: Sivun alatunnisteen teksti

en: Upload
fi: Lataa

en: Language:
fi: Valitse kieli:

en: Add custom text
fi: Valitse korvattava teksti

en: Custom text
fi: Kirjoita oma käännös

en: Original text
fi: Lähdeteksti

en: Original translation
fi: Alkuperäinen käännös

en: Custom translation
fi: Oma käännös

en: Disable submissions
fi: Poista vihjeiden lähettäminen käytöstä

en: Enable encryption
fi: Käytä salausta

en: Enable administrators to change user passwords
fi: Salli ylläpidon vaihtaa salasanat

en: Administrators authorized to change user passwords:
fi: Ylläpitäjillä on valtuutus vaihtaa käyttäjän salasanat:

en: Enable multisite feature
fi: Ota käyttöön samanaikainen kirjautuminen useaan järjestelmään

en: Enable simplified login
fi: Ota käyttöön helpotettu kirjautuminen

en: Enable search engines indexing
fi: Ota käyttöön hakukoneiden indeksointi

en: Default questionnaire
fi: Oletuslomake

en: Show contexts in alphabetical order
fi: Näytä aiheet aakkosjärjestyksessä

en: Size limit for file attachments
fi: Liitetiedostojen kokorajoitus

en: Require two factor authentication
fi: Kaksivaiheinen tunnistus vaaditaan

en: Password change interval
fi: Salasanan vaihtoväli

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
fi: Turvallisuussyistä johtuen salasanat täytyy uusia säännöllisin väliajoin.

en: Number of days till notifying unread reports to users
fi: Aika (päivinä), jonka jälkeen käyttäjää muistutetaan uusista ilmoituksista

en: Disable the privacy panel
fi: Ota pois käytöstä yksityisyyskulkukortti

en: Enable custom privacy panel
fi: Ota käyttöön oma yksityisyyskulkukortti

en: Custom privacy panel
fi: Mukautettu yksityisyysasetusten hallintapaneeli

en: Enable custodian user role
fi: Ota käyttöön valvontarooli

en: Enable scoring system
fi: Ota käyttöön pisteytysjärjestelmä

en: Logging level
fi: Kirjautumistaso

en: Log accesses of internal users
fi: Tallenna sisäisten käyttäjien kirjautumiset

en: Notify administrators of software problems
fi: Raportoi ohjelmisto-ongelmista palvelun ylläpitäjille

en: Notify developers of software problems
fi: Raportoi ohjelmisto-ongelmista palvelun kehittäjille

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
fi: Ottamalla tämän ominaisuuden käyttöön olet mukana palvelun kehityksessä ja parannat sen turvallisuutta.

en: Reset reports
fi: Nollaa ilmoitukset

en: Settings
fi: Asetukset

en: Case management
fi: Asiainhallinta

en: Network
fi: Verkko

en: Sites
fi: Palvelut

en: Mode:
fi: Tila:

en: Configure
fi: Aseta

en: Subdomain
fi: Alidomain

en: Creation date:
fi: Luontipäivämäärä:

en: Root domain used for secondary sites
fi: Käytetään pääverkkotunnusta toissijaisille palveluille

en: Use the first site for administrative purposes only
fi: Käytä ensimmäistä sivustoa vain ylläpidollisiin tarkoituksiin

en: Allow users to sign up
fi: Salli käyttäjien rekisteröityä palveluun

en: Enable terms of service
fi: Ota käyttöön palvelun käyttöehdot

en: Title
fi: Otsikko

en: Public name
fi: Julkinen nimi

en: Send reset link
fi: Lähetä nollauslinkki

en: Set password
fi: Aseta salasana

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
fi: Valitsemasi salasana on liian yksinkertainen. Salasanan täytyy olla vähintään 12 merkkiä pitkä ja sisältää vähintään yhden pienen ja ison kirjaimen sekä numeron ja erikoismerkin.

en: Force password change
fi: Pakota salasanan vaihto

en: The user will be forced to change its password on next login.
fi: Käyttäjä pakotetaan vaihtamaan salasanansa seuraavan kirjautumisen yhteydessä.

en: Disable two factor authentication
fi: Poista kaksivaiheinen kirjautuminen käytöstä

en: Language
fi: Kieli

en: Enable email notifications
fi: Ota käyttöön sähköposti-ilmoitukset

en: Details of the PGP key:
fi: PGP-avaimen tiedot:

en: Fingerprint
fi: Sormenjälkitunniste

en: Set up encryption by providing a PGP public key
fi: Määritä salaus PGP-avaimella

en: Give this admin ability to change user passwords
fi: Salli tälle ylläpitäjälle mahdollisuus vaihtaa käyttäjien salasanat.

en: Forcefully selected
fi: Aina päällä (ei voi muuttaa)

en: Allow the recipient to delete reports
fi: Salli vastaanottajien poistaa vihjeitä

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
fi: Salli vastaanottajan siirtää vihjeen vanhentumispäivämäärää myöhemmäksi

en: Give the user administrative access to the following features:
fi: Anna käyttäjälle ylläpito-oikeudet seuraaviin toimintoihin:

en: Request date
fi: Pyynnön päivämäärä

en: Report date
fi: Ilmoituspäivämäärä

en: Authorization
fi: Käyttölupa

en: Requests
fi: Pyynnöt

en: The validation link is either incorrect or has expired.
fi: Vahvistuslinkki on joko virheellinen tai vanhentunut.

en: Your new email address has been validated.
fi: Uusi sähköpostiosoitteesi on vahvistettu.

en: Forgot password?
fi: Unohtunut salasana?

en: Enter the two factor authentication code
fi: Kirjoita kaksivaiheisen kirjautumisen koodi

en: Authentication failed
fi: Tunnistautuminen epäonnistui

en: The code is either invalid or expired.
fi: Koodi on virheellinen tai sen käyttöaika on umpeutunut.

en: Please select your account:
fi: Valitse tilisi:

en: Now type your password, then click 'Log in':
fi: Kirjoita nyt salasanasi, napsauta sitten ’Kirjaudu’:

en: Text shown after the user has selected the option.
fi: Näytettävä teksti kun käyttäjä on tehnyt valinnan.

en: Confirm
fi: Vahvista laajennus

en: Assign score points
fi: Käytä pisteytystä

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Close
fi: Sulje

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
fi: Huomaa, että kaikki tiliin liittyvät tiedot poistetaan pysyvästi.

en: Enable two factor authentication
fi: Ota käyttöön kaksivaiheinen kirjautuminen

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
fi: Lue ennen jatkamista huolellisesti dokumentaatio osoitteessa

en: Account recovery key
fi: Tilin palautusavain

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
fi: Tee kopio ja tallenna se turvalliseen paikkaan. Se on välttämätön, jos kadotat salasanasi ja haluat palauttaa pääsyn tilillesi ilman tietojen katoamista.

en: Enter a name for the copy
fi: Kirjoita kopiolle nimi

en: Request support
fi: Tukipyyntö

en: Thank you.
fi: Kiitos.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
fi: Vastaamme niin pian kuin mahdollista.

en: Submit
fi: Lähetä

en: The connection is not secure.
fi: Yhteys ei ole turvallinen.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
fi: Järjestelmän HTTPS-asetuksia ei ole vielä määritetty, joten sen käyttöä suositellaan ainoastaan koekäytössä.

en: Please write a motivation for the reply
fi: Kirjoittaisitko vastauksen perustelun

en: Send
fi: Lähetä

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
fi: Vahvistamalla uusi vanhentumispäivämäärä siirtyy ajankohtaan:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
fi: Tämä on palvelun esittelyversio, eikä se sovellu oikeiden vihjeiden lähettämiseen.

en: Install an authenticator app on your phone
fi: Asenna kirjautumissovellus puhelimeesi

en: Scan the QR code with the app
fi: Skannaa QR-koodi puhelimen sovelluksella

en: Error!
fi: Virhe!

en: Internal server error
fi: Palvelimen sisäinen virhe

en: Error on input validation
fi: Tekstikentän tarkistus ei onnistu

en: Resource not found
fi: Resurssia ei löydy

en: Forbidden operation
fi: Sinulla ei ole lupaa suorittaa tätä toimintoa

en: The specified old password is not valid
fi: Määritelty vanha salasana ei ole kelvollinen

en: Resource can only be accessed via the Tor network
fi: Resurssiin on pääsy vain Tor-verkon sisällä

en: The upload request exceeds the size limit
fi: Lähetyspyyntö palvelimelle ylittää kokorajan

en: Current password
fi: Nykyinen salasana

en: New password
fi: Uusi salasana

en: The new password must be different from the current one.
fi: Uusi salasana ei voi olla sama kuin parhaillaan käytössä oleva.

en: Type your new password again
fi: Kirjoita uusi salasana uudelleen

en: The two passwords do not match
fi: Annetut salasanat eivät vastaa toisiaan

en: Validation of email address change in progress.
fi: Sähköpostiosoitteen vaihtamisen vahvistaminen käynnissä.

en: Please check your inbox for further instructions.
fi: Lisäohjeita löydät sähköpostistasi.

en: Warning
fi: Varoitus

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
fi: Suosittelemme vahvasti käyttämään yksityisyyttäsi suojaavaa Tor-selainta.

en: Download the Tor Browser
fi: Lataa Tor-selain

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
fi: Jatka sitten palvelun käyttöä kopioimalla ja liittämällä seuraava osoite asentamasi Tor-selaimen osoiteriville:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
fi: Oletko jo lähettänyt vihjeen? Kirjoita kuittauksesi.

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
fi: Kuitti on virheellinen tai lähetys on vanhentunut.

en: Select a file or drag it here.
fi: Valitse tiedosto tai raahaa se tähän.

en: Size:
fi: Koko:

en: Uploading files…
fi: Kopioidaan tiedostoja palvelimelle...

en: Upload completed successfully!
fi: Tiedostojen kopiointi palvelimelle onnistui!

en: Estimated upload time:
fi: Arvioitu latausaika:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
fi: Vastaanottajat ovat pyytäneet sinua täyttämään täydentävän vihjelomakkeen.

en: Fill the additional questionnaire
fi: Täytä täydentävä vihjelomake

en: From:
fi: Lähettäjä:

en: To:
fi: Vastaanottaja:

en: Filename
fi: Tiedostonimi

en: Upload date
fi: Latauspäivä

en: File size
fi: Tiedostokoko

en: Questionnaire answers
fi: Saapuneet vihjeet

en: Step
fi: Vaihe

en: Status:
fi: Tila:

en: Files attached by recipients
fi: Vastaanottajien lisäämät tiedostot

en: Upload a file:
fi: Lähetä tiedosto:

en: Welcome!
fi: Tervetuloa!

en: For the user documentation, visit:
fi: Käyttöohjeet löydät osoitteesta:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
fi: Jos tarvitset teknistä tukea, sinulla on jokin palvelun käyttöön liittyvä kysymys tai uusi idea, vieraile osoitteessa

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
fi: Jos haluat olla mukana ohjelmiston kehittämisessä tai ilmoittaa palvelun käyttöön liittyvästä virhetilanteesta, lähetä kuvaus parannusehdotuksesta tai virhetilanteesta kirjausjärjestelmäämme:

en: Join our chat:
fi: Liity chat-kanavallemme:

en: Follow the project on:
fi: Seuraa projektia osoitteessa

en: An update is available:
fi: Uusi ohjelmistoversio saatavilla:

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
fi: Suosittelemme, että otat talteen "Asetukset"-valikosta "Tilisi palautusavaimen" ja tallennat sen turvalliseen paikkaan. Tämä avain on välttämätön alustaan ja tietoihisi pääsyn palauttamiseksi siinä tapauksessa, että unohdat salasanasi.

en: The provided recovery key is invalid.
fi: Palautusta varten syötetty salausavain ei kelpaa

en: The provided reset token is invalid or expired.
fi: Nollaustunniste on vanhentunut tai muutoin kelpaamaton.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
fi: Anna tilisi käyttäjänimi tai sähköpostiosoite salasanan nollauspyynnön lähettämiseksi.

en: Enter your email address to request a password reset.
fi: Kirjoita sähköpostiosoitteesi pyytääksesi salasanan nollaamista.

en: Password reset requested.
fi: Salasanan nollaus pyydetty.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
fi: Syötä salasanan palautusavain

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
fi: Valvojalle on lähetetty pyyntö päästä vihjeen antajan henkilötietoihin.

en: Date of the request
fi: Pyynnön päivämäärä

en: Show
fi: Näytä

en: Congratulations!
fi: Onneksi olkoon!

en: You have completed the platform activation.
fi: Vihjepalvelun aktivointi on valmis.

en: Success!
fi: Onnistui!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
fi: Vihjepalvelusi on melkein valmis käyttöön otettavaksi!

en: Check your inbox to activate it.
fi: Tarkista sähköpostisi aktivoidaksesi käyttäjätilisi.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
fi: Sivusto tuhotaan automaattisesti, mikäli tunnusta ei aktivoida 24 tunnin sisällä.

en: Sign up
fi: Rekisteröidy

en: Site
fi: Sivusto

en: Confirmation
fi: Varmistus

en: Invalid confirmation
fi: Virheellinen varmistus

en: Invalid phone number
fi: Puhelinnumero ei kelpaa

en: Address
fi: Osoite

en: Fiscal code
fi: Verotunnus

en: Tax code
fi: Veronumero

en: The answer is too short
fi: Vastaus on liian lyhyt

en: The specified input is not valid.
fi: Määritelty syöte ei kelpaa.

en: The specified input is not valid:
fi: Määritelty syöte ei kelpaa:

en: please enter a valid email address.
fi: ole hyvä ja syötä kelvollinen sähköpostiosoite

en: please enter numbers only.
fi: ole hyvä ja syötä vain numeroita.

en: Submissions disabled
fi: Ilmoitusten tekeminen ei mahdollista

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
fi: Olet yhdistänyt palvelimen ilman anonymiteettiä ja tämä solmu tukee vain nimettömiä lähetyksiä

en: Your report was successful.
fi: Vihjeesi lähettäminen onnistui.

en: Remember your receipt for this report.
fi: Muista tämän lähetyksen kuitti

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
fi: Käytä kirjautumiseen 16-merkkistä kuittinumerosarjaa. Näin pääset katsomaan kaikki sinulle lähetetyt viestit sekä lisäämään vihjeeseen lisätietoja.

en: View your report
fi: Tarkastele omaa vihjettä

en: Recipient selection
fi: Vastaanottajan valinta

en: Select the recipients of your report:
fi: Valitse ilmoituksesi vastaanottajat:

en: Recipients selected:
fi: Valitsemasi vastaanottajat:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
fi: Maksimimäärä vastaanottojia saavutettu.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
fi: Seuraavat vastaanottajat saavat ilmoituksesi, etkä voi perua valintaa:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
fi: Vastaukset tämän vaiheen kyseessä oleviin kysymyksiin joko puuttuvat tai eivät kelpaa:

en: You must select at least one recipient.
fi: Sinun täytyy valita vähintään yksi vastaanottaja.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
fi: Odotetaan tiedosto(je)n latauksen valmistumista.

en: The following steps have errors:
fi: Näiden vaiheiden kohdalla on ongelmia:

en: Hide
fi: Piilota

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
fi: Tämän vaihe vaiheelta -opastuksen avulla voit ottaa vihjepalvelun käyttöösi haluamillasi asetuksilla.

en: Please choose a configuration profile:
fi: Valitse palvelun asetusprofiili:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
fi: Salli tälle ylläpitäjälle mahdollisuus vaihtaa käyttäjien salasanat.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
fi: Suosittelemme käyttämään tätä ominaisuutta, jos haluat estää tietojen häviämisen siinä tapauksessa, että vastaanottajat unohtavat salasanansa. Suosittelemme kuitenkin olemaan käyttämättä ominaisuutta, jos haluat vain vastaanottajilla olevan pääsyn ilmoituksiin.

en: Please choose a different username.
fi: Valitse erilainen käyttäjänimi.

en: I have read and agree to the terms of the license.
fi: Olen lukenut ja hyväksyn lisenssiehdot.

en: You have completed the platform wizard.
fi: Palvelun avustettu käyttöönotto valmis.

en: Please summarize your report in a few words.
fi: Kuvaile lähetyksesi muutamalla sanalla.

en: Describe your report in detail.
fi: Kuvaile lähetyksesi muutamalla sanalla.

en: Where did the facts happen?
fi: Missä tosiasiat tapahtuivat?

en: When did the facts happen?
fi: Milloin tosiasiat tapahtuivat?

en: I'm a victim
fi: Olen uhri

en: I'm involved in the facts
fi: Olen mukana tosiasioissa

en: I witnessed the facts in person
fi: Todistin tosiasiat henkilökohtaisesti

en: I was personally told by a direct witness
fi: Sen kertoi minulle henkilökohtaisesti suora todistaja

en: It is a rumor I heard
fi: Se on huhu, jonka olen kuullut

en: How are you involved in the reported facts?
fi: Kuinka olet mukana raportoitujen tosiseikkojen kanssa?

en: Do you have evidence to support your report?
fi: Onko sinulla todisteita raporttisi tueksi?

en: Please attach the evidence to support your report.
fi: Liitä mukaan todiste raporttisi tueksi.

en: Please describe the evidence in detail.
fi: Kuvaa todiste yksityiskohtaisesti.

en: A thorough description of the submitted evidence enhances our ability to evaluate claims and investigate. Please take care to reference significant portions of any videos, images or documents submitted.
fi: Lähetettyjen todisteiden perusteellinen kuvaus parantaa kykyämme arvioida väitteitä ja tutkia niitä. Muista viitata merkittäviin osiin kaikista lähetetyistä videoista, kuvista tai asiakirjoista.

en: Have you reported the facts to other organizations and/or individuals?
fi: Oletko ilmoittanut tosiasiat muille organisaatioille ja/tai yksityishenkilöille?

en: Please list the organizations and/or individuals you have informed about these facts.
fi: Luettele organisaatiot ja/tai henkilöt, joille olet ilmoittanut näistä tosiasioista.

en: Have these organizations investigated your claims? If so, what was the outcome?
fi: Ovatko nämä organisaatiot tutkineet väitteesi? Jos on, mikä oli lopputulos?

en: What is the outcome you want to achieve with our support?
fi: Millaisen tuloksen haluat saavuttaa tuellamme?

en: Do you want to provide your identification information?
fi: Haluatko luovuttaa henkilötietosi?

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Alternative contact method
fi: Vaihtoehtoinen yhteydenottotapa

en: I prefer to be contacted via this platform only
fi: Toivon, että minuun otetaan yhteyttä vain tämän palvelun kautta

en: Other
fi: Muut

en: Dear {RecipientName},
fi: Hyvä {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
fi: Vastaanotit tämän sähköpostiviestin, koska sinulle on luotu käyttäjätili järjestelmään: {Site}

en: Username: {Username}
fi: Käyttäjätunnus: {Username}

en: Activation link: {Url}
fi: Aktivointilinkki: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
fi: Etene tilin aktivointiin napsauttamalla aktivointilinkkiä ja aseta käyttäjän salasana.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
fi: Onnistuneen aktivoinnin jälkeen kykenet kirjautumaan järjestelmään seuraavan linkin kautta: {LoginUrl}

en: Kind regards,
fi: Ystävällisin terveisin,

en: Account activation
fi: Tilin aktivointi

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
fi: Vihjepalvelusi on nyt käyttövalmis osoitteessa

en: To log in, visit:
fi: Mene osoitteeseen kirjautuaksesi:

en: Users' credentials:
fi: Käyttäjien kirjautumistiedot:

en: The platform will be automatically deleted on:
fi: Päivämäärä, jolloin palvelu tuhotaan automaattisesti:

en: Access instructions
fi: Ohjeet palvelun käytön aloittamiseksi

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
fi: Palvelun käyttöaste on ollut viime aikoina korkeampi kuin tavallisesti.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
fi: Tämä voi olla merkki hyökkäyksestä (esim. joku lataa palvelimellesi tekaistua materiaalia) tai vain käyttöpiikki johtuen palvelusi kasvaneesta huomiosta.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
fi: Tutki aihetta ottaaksesi selville onko se laillinen vai ei.

en: The activities with unusual stats are:
fi: Epätavallisten tapahtumien tiedot:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
fi: Palvelin ei pysty varmistamaan uusien vihjeiden tallentamista, joten vihjeiden lähettäminen on poistettu käytöstä.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
fi: Harkitse pyyntöä palvelun tekniselle tuelle järjestelmän salliman levytilan kasvattamiseksi.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
fi: GlobaLeaksin teknologia tarkkailee jatkuvasti järjestelmän tilaa ja varoittaa sinua heti, mikäli jokin vaatii huomiotasi.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
fi: Lisätietoja löydät palvelun ylläpitäjän näkymästä välilehdiltä ”Tilastot” ja ”Poikkeamat”.

en: Anomaly detected in {NodeName}
fi: Poikkema havaittu verkon solmukohdassa {NodeName}

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
fi: Tämä sähköpostiviesti kertoo sinulle, etttä seuraavien käyttäjien PGP-avain on vanhentumassa tai jo vanhentunut:

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
fi: Ilman kelvollista PGP-avainta järjestelmä ei pysty lähettämään heille salattuja ilmoituksia.

en: PGP key expiration alert
fi: PGP-avaimen vanhentumisvaroitus

en: A new whistleblowing site has been registered.
fi: Uusi vihjepalvelu on rekisteröity.

en: Registration data:
fi: Rekisteröintitiedot:

en: Site: {Url}
fi: Palvelun osoite: {Url}

en: Name: {Name}
fi: Nimi: {Name}

en: Email: {Email}
fi: Sähköpostiosoite: {Email}

en: New whistleblowing site registered
fi: Uusi vihjepalvelu on rekisteröity

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
fi: Tämä testisähköpostiviesti on lähetetty palvelun ylläpitonäkymästä.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
fi: Kirjautuminen ja yhteys SMTP-sähköpostipalvelimeen onnistui, koska olet vastaanottanut tämän sähköposti-ilmoituksen.

en: Test email
fi: Testisähköposti

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
fi: Pyyntö sähköpostiosoitteesi muuttamiseksi muotoon {NewEmailAddress} on tehty.

en: Click the following link to validate this change:
fi: Napsauta oheista linkkiä vahvistaaksesi tämän muutoksen:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
fi: Mikäli et ole pyytänyt tätä muutosta, vaihda salasanasi ja ota yhteyttä järjestelmän pääkäyttäjään.

en: Email change request
fi: Muutospyyntö sähköpostilla

en: From: {Author}
fi: Lähettäjä: {Author}

en: Date: {EventTime}
fi: Päivämäärä: {EventTime}

en: From: Whistleblower
fi: Lähettäjä: Vihjeen antaja

en: Date: {SubmissionDate}
fi: Päivämäärä: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
fi: Otsikko: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
fi: Vihjeen tila: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
fi: Palveluun ladattu HTTPS-sertifikaatti on vanhentumaisillaan tai jo vanhentunut.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
fi: Vanhentumispäivämäärä: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
fi: Palvelun turvallinen käyttö ilman voimassa olevaa varmennetta on mahdollista ainoastaan Tor-selaimella.

en: Log in to solve the issue.
fi: Kirjaudu palveluun päästäksesi ratkaisemaan ongelman.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
fi: Varoitus HTTPS-sertifikaatin vanhentumisesta

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
fi: Tälle päivälle ajastettu automaattinen HTTPS-sertifikaatin uusiminen epäonnistui hetki sitten.

en: The system will keep trying.
fi: Järjestelmä jatkaa yrittämistä.

en: Failed HTTPS certificate renewal
fi: HTTPS-sertifikaatin uusiminen epäonnistui

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
fi: Valvoja on sallinut sinulle pääsyn vihjeen antajan henkilötietoihin liittyen vihjeeseen numero {TipNum}.

en: The report can be accessed at:
fi: Ilmoitus näkyy osoitteessa

en: Access to whistleblower's identity authorized
fi: Pääsy vihjeen antajan henkilötietoihin vahvistettu

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
fi: Valvoja ei sallinut pääsyäsi vihjeen antajan henkilötietoihin, jotka liittyvät vihjeeseen numero {TipNum}.

en: Access to whistleblower's identity denied
fi: Pääsy vihjeen antajan henkilötietoihin ei sallittu

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
fi: Vastaanottaja on pyytänyt pääsyä vihjeen {TipNum} lähettäjän henkilötietoihin.

en: The request can be accessed at:
fi: Pyyntö löytyy osoitteesta:

en: New request of access to a whistleblower's identity
fi: Uusi pyyntö päästä käsiksi vihjeen antajan henkilötietoihin

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
fi: Vihjeen {TipNum} lähettäjä on luovuttanut henkilötietonsa.

en: The whistleblower has provided their identity
fi: Vihjeen lähettäjä on antanut henkilötietonsa

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
fi: Sait tämän sähköpostiviestin, koska käyttäjätilin ’{Username}’ salasana on pyydetty vaihtamaan uuteen.

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
fi: Jos et ole tämän pyynnön tekijä, voit turvallisesti jättää tämän sähköpostiviestin huomiotta ja poistaa sen.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
fi: Voit vahvistaa pyyntösi napsauttamalla oheista linkkiä:

en: Password reset instructions
fi: Ohjeet salanasan uusimiseksi

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
fi: PGP-avaimesi on vanhentumassa tai jo vanhentunut.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
fi: Pidennä nykyisen palvelussa olevan avaimen voimassaoloaikaa tai lataa palveluun kokonaan uusi avain.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
fi: Ilman kelvollista PGP-avainta järjestelmä ei pysty salaamaan vastaanottamiasi tietoja.

en: Click the link to activate the platform:
fi: Napsauta linkkiä aktivoidaksesi palvelun:

en: Activation
fi: Aktivointi

en: A software update is available.
fi: Ohjelmistopäivitys saatavilla.

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
fi: Järjestelmän ajan tasalla pitäminen parantaa palvelun tietoturvaa.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
fi: Lisätietoa uuden ohjelmistoversion uusista ominaisuuksista ja korjatuista virheistä löydät palvelun muutoshistoriasta osoitteesta {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
fi: Ohjelmistopäivityksen ohjeet löytyvät osoitteesta {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
fi: Vastaanottaja on myöntänyt sinulle pääsyn yhteen tai useampaan ilmoitukseen.

en: New report
fi: Uusi ilmoitus

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
fi: Aikaisin mahdollinen vanhentumispäivämäärä on {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
fi: Muista käydä ne läpi ennen kuin ne poistetaan järjestelmästä.

en: Some reports will expire soon
fi: Jotkin lähetetyt vihjeet vanhentuvat pian

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
fi: Vihjeen antaja on valinnut sinut luotettavaksi vastaanottajakseen.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
fi: Muista noudattaa erityistä varovaisuutta käsitellessäsi näitä tietoja, koska usein vihjeiden antajat altistavat itsensä suurelle henkilökohtaiselle riskille julkisen kiinnostuksen vuoksi. Tästä johtuen vihjettä materiaaleineen täytyy käsitellä erityisen huolellisesti.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
fi: Vihjeen antaja on päivittänyt vihjettään palvelussa.

en: Report updated
fi: Vihjettä on päivitetty

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
fi: Palvelussa on vihjeitä, joita ei ole käyty katsomassa tai joihin on tehty päivityksiä viimeisen käyntisi jälkeen.

en: Reminder about unread or updated reports
fi: Muistutus lukemattomista tai päivitetyistä vihjeistä

en: Role: {Role}
fi: Rooli: {Role}

en: Password: {Password}
fi: Salasana: {Password}
