GlobaLeaks - en to el translation catalogue (559 entries)

en: Log in
el: Συνδεθείτε

en: Theme customization
el: Παραμετροποίηση θεμάτων

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Text customization
el: Παραμετροποίηση κειμένου

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Question templates
el: Πρότυπα ερωτήσεων

en: Questionnaires
el: Ερωτηματολόγια

en: Add new questionnaire
el: Προσθήκη νέου ερωτηματολογίου

en: Home
el: Αρχική

en: Changelog
el: Αρχείο καταγραφής αλλαγών

en: License
el: Άδεια

en: Templates
el: Πρότυπα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Anomalies
el: Ανωμαλίες

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: file unavailable
el: μη διαθέσιμο αρχείο

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Expiration date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Last Access
el: Τελευταία πρόσβαση

en: Files
el: Αρχεία

en: Comments
el: Σχόλια

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Platform wizard
el: Οδηγός πλατφόρμας

en: CREDIT CARD
el: ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ

en: YOUR NAME
el: ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ

en: Label the report
el: Περιγράψτε την αναφορά

en: Postpone the expiration date
el: Αναβολή της ημερομηνίας λήξης

en: Select all
el: Επίλεξέ τα όλα

en: Deselect all
el: Αποεπιλογή όλων

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: The whistleblower has already read the last update
el: Ο υποβάλλων την αναφορά έχει ήδη διαβάσει την τελευταία ενημέρωση

en: The whistleblower has not read the last update yet
el: Ο υποβάλλων την αναφορά δεν έχει διαβάσει ακόμα την τελευταία ενημέρωση.

en: Move up
el: Μετακίνηση προς τα επάνω

en: Move down
el: Μετακίνηση προς τα κάτω

en: Move left
el: Μετακίνηση αριστερά

en: Move right
el: Μετακίνηση δεξιά

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Save all
el: Αποθήκευση όλων

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Number
el: Αριθμός

en: Regular expression validator
el: Επικυρωτής κανονικής έκφρασης

en: Minimum number of input characters
el: Ελάχιστος αριθμός χαρακτήρων

en: Maximum number of input characters
el: Μέγιστος αριθμός χαρακτήρων

en: Earliest selectable date
el: Η παλαιότερη επιλέξιμη ημερομηνία

en: Latest selectable date
el: Η πιο πρόσφατη επιλέξιμη ημερομηνία

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Change your password
el: Αλλάξτε τον κωδικό σας

en: User
el: Χρήστης

en: Motivation
el: Κίνητρο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Request motivation
el: Κίνητρο αιτήματος

en: Reply motivation
el: Κίνητρο απάντησης

en: Request status
el: Κατάσταση αιτήματος

en: Custodian
el: Θεματοφύλακας

en: Identity
el: Ταυτότητα

en: Access requested
el: Η πρόσβαση αιτήθηκε

en: Request access to the whistleblower's identity
el: Αίτημα πρόσβασης στην ταυτότητα του προσώπου που υποβάλλει την αναφορά

en: Please write a motivation
el: Παρακαλούμε γράψτε ένα κίνητρο

en: Reply to the request
el: Απάντηση στο αίτημα

en: Authorized
el: Εξουσιοδοτημένος

en: Denied
el: Απορρίφθηκε

en: Waiting for authorization
el: Αναμονή για έγκριση

en: New request
el: Νέο αίτημα

en: Authorize
el: Έγκριση

en: Deny
el: Απόρριψη

en: Deny access to the whistleblower's identity
el: Να απορριφθεί η πρόσβαση στην ταυτότητα του προσώπου που υποβάλλει την αναφορά

en: Authorize access to the whistleblower's identity
el: Να εγκριθεί η πρόσβαση στην ταυτότητα του προσώπου που υποβάλλει την αναφορά

en: URL redirects
el: Ανακατεύθυνση URL

en: Anomaly detection thresholds
el: Όρια ανίχνευσης ανωμαλίας

en: Available disk space
el: Διαθέσιμος χώρος στο δίσκο

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Disable notifications to administrators
el: Απενεργοποίηση ειδοποιήσεων στους διαχειριστές

en: Disable notifications to custodians
el: Απενεργοποίηση ειδοποιήσεων στους θεματοφύλακες

en: Disable notifications to recipients
el: Απενεργοποίηση ειδοποιήσεων στους παραλήπτες

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Trigger question
el: Ενεργοποιούμενη ερώτηση

en: Triggered by score:
el: Ενεργοποιείται από το σκόρ:

en: Weak
el: Αδύναμος

en: Acceptable
el: Δεκτός

en: Strong
el: Ισχυρός

en: Silence email notifications
el: Σίγαση ειδοποιήσεων μέσω email

en: Turn on email notifications
el: Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων μέσω email

en: Input validation
el: Επικύρωση εισόδου

en: Email address
el: Διεύθυνση email

en: Custom
el: Προσαρμογή

en: None
el: Κανένα

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
el: Αυτό το προσαρμοσμένο κείμενο δεν εμφανίζεται πλέον στην πλατφόρμα. Το πρωτότυπο κείμενο έχει είτε αλλάξει είτε έχει αφαιρεθεί.

en: Audit log
el: Ιστορικό καταγραφής

en: Stats
el: Στατιστικά

en: Activities
el: Δραστηριότητες

en: Reports
el: Αναφορές

en: Report
el: Αναφορά

en: Users
el: Χρήστες

en: From
el: Από

en: Number of downloads
el: Αριθμός λήψεων

en: File size not accepted.
el: Μη αποδεκτό μέγεθος αρχείου.

en: Maximum file size is:
el: Το μέγιστο μέγεθος αρχείου είναι:

en: Scheduled jobs
el: Προγραμματισμένες εργασίες

en: Regenerate
el: Επαναδημιουργία

en: Display options alphabetically
el: Προβολή των επιλογών αλφαβητικά

en: Enable email notifications for:
el: Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων μέσω email για:

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Use as default
el: Χρήση ως προκαθορισμένο

en: Collapse
el: Σύμπτυξη

en: Expand
el: Ανάπτυξη

en: Select
el: Επιλογή

en: Surname
el: Επώνυμο

en: New
el: Νέος

en: Opened
el: Ανοιγμένο

en: Closed
el: Κλειστό

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: First
el: Πρώτο

en: Last
el: Τελευταίο

en: Send a test email to your email address.
el: Στείλτε ένα δοκιμαστικό email στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας.

en: Block the submission
el: Μπλοκάρισμα αυτής της αναφοράς.

en: Skip the recipient account creation.
el: Προσπεράστε τη διαδικασία δημιουργίας λογαριασμού παραλήπτη.

en: Send activation link
el: Στείλτε σύνδεσμο ενεργοποίησης

en: Password reset
el: Επαναφορά κωδικού.

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
el: Ένας ή παραπάνω από τους παραλήπτες δεν έχουν πραγματοποιήσει ακόμα την πρώτη τους σύνδεση. Αυτό σημαίνει πως δεν θα λαμβάνουν τις αναφορές.

en: This user has not performed the first login yet.
el: Αυτός ο χρήστης δεν έχει πραγματοποιήσει ακόμα την πρώτη του σύνδεση.

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: This domain name is not available.
el: Το όνομα χώρου / domain name δεν είναι διαθέσιμο.

en: Copy to clipboard
el: Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: File a report
el: Καταχωρήστε μια αναφορά

en: Before proceeding, please set a new password.
el: Πριν συνεχίσετε, παρακαλώ ορίστε έναν νέο κωδικό πρόσβασης.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
el: Πρίν προχωρήσετε, παρακαλώ ενεργοποιήστε την αυθεντικοποίηση δύο παραγόντων.

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Low
el: Χαμηλό

en: High
el: Υψηλό

en: megabytes
el: megabyte

en: percentage
el: ποσοστό

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Type
el: Τυπος

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Object
el: Αντικείμενο

en: ID
el: Ταυτότητα

en: Username
el: Όνομα Χρήστη

en: Role
el: Ρόλος

en: Name
el: Όνομα

en: Creation date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Last access
el: Τελευταία πρόσβαση

en: Whistleblower's last access
el: Τελευταία πρόσβαση WB

en: Substatuses
el: Υπό-καταστάσεις

en: Add
el: Προσθήκη

en: Label
el: Ετικέτα

en: This field is mandatory
el: Αυτό το πεδίο είναι υποχρεωτικό

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Report statuses
el: Καταστάσεις αναφορών

en: Hidden
el: Κρυφός

en: Description
el: Περιγραφή

en: Questionnaire
el: Ερωτηματολόγιο

en: Recipients
el: Παραλήπτες

en: days
el: ημέρες

en: Set the value to 0 to disable this feature.
el: Ορίστε την τιμή σε 0 για να απενεργοποιηθεί αυτή η λειτουργία.

en: Show the questionnaire navigation interface
el: Δείξτε την διεπαφή πλοήγησης στο ερωτηματολόγιο

en: Allow whistleblowers to select their recipients
el: Να επιτρέπεται στα πρόσωπα που υποβάλλουν αναφορές να επιλέγουν τους παραλήπτες τους

en: Select all recipients by default
el: Προεπιλογή όλων των παραληπτών

en: Maximum number of selectable recipients:
el: Μέγιστος αριθμός επιλέξιμων παραληπτών:

en: Show recipients in alphabetical order
el: Εμφάνιση παραληπτών σε αλφαβητική σειρά

en: Show recipient details on the status page of the report
el: Εμφάνιση λεπτομερειών παραλήπτη στη σελίδα κατάστασης της αναφοράς

en: Enable comments
el: Ενεργοποίηση σχολίων

en: Allow the whistleblower to write comments
el: Να επιτρέπεται στο πρόσωπο που υποβάλλει αναφορά να γράφει σχόλια

en: Enable private messages
el: Ενεργοποίηση προσωπικών μηνυμάτων

en: Allow the whistleblower to send messages
el: Να επιτρέπεται στο πρόσωπο που υποβάλλει την αναφορά να στέλνει μηνύματα

en: Allow the whistleblower to add attachments
el: Αφήστε το πληροφοριοδότη για να προσθέσετε συνημμένα σε υποβολή

en: Additional questionnaire
el: Επιπλέον ερωτηματολόγιο

en: Scoring system options
el: Επιλογές συστήματος βαθμολογίας - σκόρ

en: Threshold
el: Κατώφλι

en: Value
el: Τιμή

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Software version:
el: Έκδοση λογισμικού:

en: Restrict access to specific IP addresses
el: Περιορισμός πρόσβασης σε συγκεκριμένες διευθύνσεις IP

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Allowed IP addresses
el: Επιτρεπόμενες διευθύνσεις IP

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Recipient
el: Παραλήπτης

en: Each entry must be separated with a comma.
el: Κάθε καταχωρημένη αναφορά θα πρέπει να χωρίζεται από την προηγούμενη με ένα κόμμα.

en: Example:
el: Παράδειγμα:

en: Hostname
el: Όνομα κεντρικού υπολογιστή

en: Organization
el: Οργανισμός

en: Invalid email address
el: Άκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: City
el: Πόλη

en: Country
el: Χώρα

en: Country code
el: Κωδικός χώρας

en: Generate
el: Δημιουργία

en: Private Key
el: Ιδιωτικό Κλειδί

en: Certificate Signing Request
el: Αίτημα υπογραφής πιστοποιητικού

en: Download
el: Μεταφόρτωση

en: Certificate
el: Πιστοποιητικό

en: Valid until:
el: Ισχύει μέχρι:

en: Issuer:
el: Εκδότης:

en: Intermediate Certificates
el: Ενδιάμεσα πιστοποιητικά

en: Reset
el: Επαναφορά

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
el: Η πλατφόρμα υποστηρίζει την παραμετροποίηση HTTPS μέσω αυτής της διεπαφής.

en: Automatic configuration
el: Αυτόματη παραμετροποίηση

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
el: Η αυτόματη παραμετροποίηση HTTPS θα πραγματοποιήσει όλη την διαδικασία αίτησης, ενεργοποίησης και ανανέωσης πιστοποιητικών μέσω της Αρχής Πιστοποίησης Let's Encrypt.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
el: Η πλατφόρμα θα πρέπει να είναι προσβάσιμη μέσω μιας δημόσιας διεύθυνσης IP και το επιλεγμένο hostname θα πρέπει να έχει μια αντίστοιχη εγγραφή DNS που να αναφέρεται σε αυτή την διεύθυνση.

en: Proceed
el: Συνέχεια

en: Manual configuration
el: Χειροκίνητη παραμετροποίηση

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
el: Ο οδηγός χειροκίνητης παραμετροποίησης θα σας καθοδηγήσει στην παραμετροποίηση του HTTPS μέσω μιας εναλλακτικής Αρχής Πιστοποίησης.

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Auto-renewal
el: Αυτόματη ανανέωση

en: Tor Onion Service
el: Υπηρεσία Tor Onion

en: Anonymize outgoing connections
el: Ανωνυμοποίηση εξερχόμενων συνδέσεων

en: Let the platform be reachable without Tor
el: Να επιτρέπεται η πρόσβαση στην πλατφόρμα χωρίς Tor

en: Roles enabled to use the platform without Tor
el: Οι ρόλοι έχουν ρυθμιστεί για χρήση της πλατφρόμας χωρίς Tor

en: Whistleblower
el: Πρόσωπο που υποβάλλει αναφορά

en: To
el: Προς

en: SMTP email address
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου SMTP

en: SMTP server address
el: Διεύθυνση του διακομιστή SMTP

en: SMTP server port
el: SMTP port διακομιστή

en: Security
el: Ασφάλεια

en: Require authentication
el: Να απαιτείται αυθεντικοποίηση

en: Password
el: Κωδικός Πρόσβασης

en: Number of hours before sending a report expiration alert
el: Αριθμός ωρών πριν από την αποστολή ειδοποίησης λήξης της καταχωρημένης αναφοράς

en: Test the configuration
el: Δοκιμή ρυθμίσεων

en: Reset SMTP configuration
el: Επαναφορά των ρυθμίσεων SMTP

en: Reset notification templates to default
el: Επαναφορά προτύπων ειδοποίησης στην προεπιλογή

en: Template
el: Πρότυπο

en: Question
el: Ερώτηση

en: Single-line text input
el: Εισαγωγή μονής γραμμής κειμένου

en: Multi-line text input
el: Εισαγωγή πολλαπλών γραμμών κειμένου

en: Selection box
el: Κουτί επιλογής

en: Multiple choice input
el: Εισαγωγή πολλαπλής επιλογής

en: Terms of service
el: Όροι χρήσης

en: Date range
el: Εύρος ημερομηνίας

en: Group of questions
el: Ομάδα των ερωτήσεων

en: Row
el: Σειρά

en: Column
el: Στήλη

en: Width
el: Πλάτος

en: Question group
el: Ομάδα ερωτήσεων

en: Hint
el: Συμβουλή

en: Mandatory
el: Απαιτείται

en: Accept multiple file uploads
el: Αποδοχή ανεβάσματος πολλαπλών αρχείων

en: Accept multiple answers
el: Αποδοχή πολλαπλών απαντήσεων

en: Template override
el: Παράκαμψη προτύπου

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Text
el: Κείμενο

en: Checkbox label
el: Ετικέτα κουτιού

en: Add multimedia content
el: Προσθήκη πολυμεσικού περιεχομένου

en: Image
el: Εικόνα

en: Audio
el: Ηχητικό

en: Video
el: Βίντεο

en: Text shown upon negative answer
el: Κείμενο που εμφανίζεται με την αρνητική απάντηση

en: Trigger conditions
el: Συνθήκες ενεργοποίησης

en: Sufficient
el: Επαρκής

en: Options
el: Επιλογές

en: Addition
el: Προσθήκη

en: Multiplier
el: Πολλαπλασιαστής

en: Questions
el: Ερωτήσεις

en: Add new question
el: Προσθήκη νέας ερώτησης

en: Add question from template
el: Προσθήκη ερώτησης από τα πρότυπα

en: Duplicate
el: Διπλότυπο

en: Steps
el: Βήματα

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Project name
el: Όνομα πρωτοβουλίας

en: Homepage title
el: Τίτλος αρχικής σελίδας

en: Presentation
el: Παρουσίαση

en: Question to solicit possible whistleblowers
el: Ερώτηση για την επιδίωξη πιθανών προσώπων που υποβάλλουν αναφορές

en: Whistleblowing button
el: Πλήκτρο πληροφοριοδότησης

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Upload
el: Ανέβασμα

en: Language:
el: Γλώσσα:

en: Add custom text
el: Προσθήκη προσαρμοσμένου κειμένου

en: Custom text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο

en: Original text
el: Αρχικό κείμενο

en: Original translation
el: Αρχική μετάφραση

en: Custom translation
el: Προσαρμοσμένη μετάφραση

en: Disable submissions
el: Απενεργοποίηση καταχωρήσεων

en: Enable encryption
el: Ενεργοποίηση κρυπτογράφησης

en: Enable administrators to change user passwords
el: Επιτρέψτε στους διαχειριστές να αλλάζουν τους κωδικούς χρηστών

en: Administrators authorized to change user passwords:
el: Οι διαχειριστές που έχουν τη δυνατότητα να αλλάξουν τους κωδικούς πρόσβασης χρηστών:

en: Enable multisite feature
el: Ενεργοποίηση της λειτουργίας πολλαπλών ιστοχώρων

en: Enable simplified login
el: Ενεργοποίηση απλοποιημένης σύνδεσης

en: Enable search engines indexing
el: Ενεργοποιήστε τον πίνακα περιεχομένων για τις μηχανές αναζήτησης

en: Default questionnaire
el: Προκαθορισμένο ερωτηματολόγιο

en: Show contexts in alphabetical order
el: Εμφάνιση θεματικών ενοτήτων με αλφαβητική σειρά

en: Size limit for file attachments
el: Όριο μεγέθους για τα συνημμένα αρχεία

en: Require two factor authentication
el: Απαιτείστε αυθεντικοποίηση δύο παραγόντων

en: Password change interval
el: Συχνότητα αλλαγής κωδικού πρόσβασης

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
el: Για λόγους ασφαλείας, οι κωδικοί πρόσβασης απαιτείται να αλλάζουν ανά τακτά χρονικά διαστήματα.

en: Number of days till notifying unread reports to users
el: Αριθμός ημερών μέχρι την ειδοποίηση των χρηστών για μη αναγνωσμένες αναφορές

en: Disable the privacy panel
el: Απενεργοποιήστε το πλαίσιο προστασίας της ιδιωτικότητας

en: Enable custom privacy panel
el: Ενεργοποιήστε το διακριτικό ιδιωτικότητας κατά προτίμηση

en: Custom privacy panel
el: Πάνελ προσαρμοσμένης ιδιωτικότητας

en: Enable custodian user role
el: Επιτρέψτε το ρόλο χρήστη του θεματοφύλακα

en: Enable scoring system
el: Επιτρέψτε το σύστημα βαθμολογίας

en: Logging level
el: Επίπεδο σύνδεσης

en: Log accesses of internal users
el: Προσβάσεις εσωτερικών χρηστών στο αρχείο καταγραφής

en: Notify administrators of software problems
el: Ειδοποίηση διαχειριστών για προβλήματα λογισμικού

en: Notify developers of software problems
el: Ειδοποίηση των προγραμματιστών για προβλήματα λογισμικού

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
el: Ενεργοποιώντας αυτή την λειτουργία, θα συνεισφέρετε στην ανάπτυξη και την ασφάλεια της πλατφόρμας.

en: Reset reports
el: Επαναφέρετε αναφορές

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Case management
el: Διαχείριση υπόθεσης

en: Network
el: Δίκτυο

en: Sites
el: Ιστοσελίδες

en: Mode:
el: Κατάσταση:

en: Configure
el: Διαμόρφωση

en: Creation date:
el: Ημερομηνία δημιουργίας:

en: Root domain used for secondary sites
el: Κεντρικό domain που χρησιμοποιείται για δευτερεύουσες ιστοσελίδες

en: Use the first site for administrative purposes only
el: Χρησιμοποιήστε το πρώτο site μόνο για διοικητικούς λόγους

en: Allow users to sign up
el: Να επιτρέπεται σε χρήστες να εγγράφονται

en: Enable terms of service
el: Ενεργοποίηση όρων χρήσης

en: Title
el: Τίτλος

en: Public name
el: Δημόσιο όνομα

en: Send reset link
el: Αποστολή συνδέσμου επαναφοράς

en: Set password
el: Καθορισμός κωδικού

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
el: Ο κωδικός που επιλέξατε είναι αρκετά αδύναμος. Ένας έγκυρος κωδικός πρέπει να αποτελείται από τουλάχιστον 12 χαρακτήρες και να περιλαμβάνει τουλάχιστον ένα πεζό χαρακτήρα, ένα κεφαλαίο χαρακτήρα, έναν αριθμό και ένα ειδικό χαρακτήρα.

en: Force password change
el: Εξαναγκασμός αλλαγής κωδικού πρόσβασης

en: The user will be forced to change its password on next login.
el: Ο χρήστης θα αναγκαστεί να αλλάξει τον κωδικό πρόσβασής του στην επόμενη σύνδεση.

en: Disable two factor authentication
el: Απενεργοποιείστε την αυθεντικοποίηση δύο παραγόντων

en: Language
el: Γλώσσα

en: Enable email notifications
el: Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων μέσω email

en: Details of the PGP key:
el: Λεπτομέρειες του κλειδιού PGP:

en: Fingerprint
el: Αποτύπωμα

en: Set up encryption by providing a PGP public key
el: Ρυθμίστε την κρυπτογράφηση παρέχοντας ένα δημόσιο κλειδί PGP

en: Give this admin ability to change user passwords
el: Δώστε σε αυτόν το διαχειριστή την δυνατότητα να αλλάζει κωδικούς χρηστών

en: Forcefully selected
el: Υποχρεωτικά επιλεγμένο

en: Allow the recipient to delete reports
el: Επιτρέψτε στον παραλήπτη να διαγράφει αναφορές

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
el: Επιτρέψτε στον παραλήπτη να αναβάλει την ημερομηνία λήξης της αναφοράς

en: Give the user administrative access to the following features:
el: Να δοθεί στον χρήστη πρόσβαση διαχειριστή στις ακόλουθες λειτουργίες:

en: Request date
el: Ημερομηνία αίτησης

en: Report date
el: Ημερομηνία αναφοράς

en: Authorization
el: Εξουσιοδότηση

en: Requests
el: Αιτήματα

en: The validation link is either incorrect or has expired.
el: Ο σύνδεσμος επικύρωσης είναι είτε λανθασμένος είτε έχει λήξει.

en: Your new email address has been validated.
el: Η νέα σας διεύθυνση email επικυρώθηκε.

en: Forgot password?
el: Ξεχάσατε τον κωδικό πρόσβασης;

en: Enter the two factor authentication code
el: Εισάγετε τον κωδικό αυθεντικοποίησης δύο σταδίων

en: Authentication failed
el: Αποτυχία πιστοποίησης

en: The code is either invalid or expired.
el: Ο κωδικός είναι άκυρος ή έχει λήξει

en: Please select your account:
el: Παρακάλω επιλέξτε το λογαριασμό σας:

en: Now type your password, then click 'Log in':
el: Τώρα πληκτρολογήστε τον κωδικό πρόσβασής σας, μετά πιέστε "Σύνδεση":

en: Text shown after the user has selected the option.
el: Κείμενο που εμφανίζεται αφού ο χρήστης μαρκάρει την επιλογή

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Assign score points
el: Ανάθεση πόντων βαθμολογίας

en: Are you sure?
el: Είστε σίγουροι;

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
el: Παρακαλούμε σημειώστε ότι όλα τα σχετικά δεδομένα θα χαθούν οριστικά.

en: Enable two factor authentication
el: Ενεργοποίηση πιστοποίησης δυο παραγόντων

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
el: Πριν προχωρήσετε παρακαλούμε διαβάστε προσεχτικά την τεκμηρίωση εδώ:

en: Account recovery key
el: Κλειδί ανάκτησης λογαριασμού

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
el: Κρατήστε σε ασφαλές μέρος ένα αντίγραφο. Αν χάσετε τον κωδικό σας, θα σας είναι απαραίτητο για να ανακτήσετε την πρόσβαση στο λογαριασμό σας χωρίς απώλεια δεδομένων

en: Enter a name for the copy
el: Εισαγωγή ονόματος για το αντίγραφο

en: Thank you.
el: Ευχαριστώ.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
el: Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας το συντομότερο δυνατόν

en: Submit
el: Καταχώρηση

en: The connection is not secure.
el: Η σύνδεση δεν είναι ασφαλής.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
el: Η πλατφόρμα δεν είναι ακόμα παραμετροποιημένη για συνδέσεις μέσω HTTPS οπότε θα πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο για δοκιμαστικούς λόγους.

en: Please write a motivation for the reply
el: Παρακαλούμε γράψτε ένα κίνητρο για την απάντηση

en: Send
el: Αποστολή

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
el: Επιβεβαιώνοντας, θα αναβληθεί η ημερομηνία λήξης για τις:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
el: Ο δίαυλος αναφορών είναι δοκιμαστικός, παρακαλούμε μην την χρησιμοποιείτε για πραγματικές αναφορές.

en: Install an authenticator app on your phone
el: Εγκαταστήστε μια εφαρμογή αυθεντικοποίησης στο τηλέφωνό σας

en: Scan the QR code with the app
el: Σκανάρετε τον κωδικό QR με την εφαρμογή

en: Error!
el: Σφάλμα!

en: Internal server error
el: Εσωτερικό σφάλμα διακομιστή

en: Error on input validation
el: Σφάλμα κατά την επικύρωση δεδομένων εισόδου

en: Resource not found
el: Ο πόρος δεν βρέθηκε

en: Forbidden operation
el: Απαγορευμένη ενέργεια

en: The specified old password is not valid
el: Ο παλιός κωδικός πρόσβασης που ορίσατε δεν είναι έγκυρος

en: Resource can only be accessed via the Tor network
el: Το περιεχόμενο είναι προσβάσιμο μόνο μέσω του δικτύου Tor

en: The upload request exceeds the size limit
el: Το αίτημα ανεβάσματος ξεπερνά τα όρια μεγέθους

en: Current password
el: Τρέχων κωδικός πρόσβασης

en: New password
el: Νέος κωδικός πρόσβασης

en: The new password must be different from the current one.
el: Ο νέος κωδικός πρόσβασης θα πρέπει να είναι διαφορετικός από τον τρέχοντα.

en: Type your new password again
el: Πληκτρολογήστε ξανά το νέο σας κωδικό πρόσβασης

en: The two passwords do not match
el: Οι δύο κωδικοί πρόσβασης δεν ταιριάζουν

en: Validation of email address change in progress.
el: Η επικύρωση της αλλαγής διεύθυνσης email είναι σε εξέλιξη.

en: Please check your inbox for further instructions.
el: Παρακαλώ ελέγξτε τα εισερχόμενά σας για περαιτέρω πληροφορίες.

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
el: Σας προτείνουμε ανεπιφύλακτα να επισκεφτείτε αυτή τη σελίδα χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Tor Browser, η οποία προστατεύει την ταυτότητά σας.

en: Download the Tor Browser
el: Κατεβάστε τον Περιηγητή Tor

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
el: Στη συνέχεια, αντιγράψτε και επικολλήστε την παρακάτω διεύθυνση στον περιηγητή Tor:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
el: Έχετε ήδη καταχωρήσει την αναφορά σας; Εισάγετε το αποδεικτικό.

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
el: Το αποδεικτό είναι άκυρο ή η καταχωρημένη αναφορά έχει λήξει.

en: Select a file or drag it here.
el: Επιλέξτε αρχείο ή σύρετέ το εδώ.

en: Size:
el: Μέγεθος:

en: Uploading files…
el: Ανέβασμα αρχείων ...

en: Upload completed successfully!
el: Το ανέβασμα ολοκληρώθηκε με επιτυχία!

en: Estimated upload time:
el: Εκτιμώμενος χρόνος ανεβάσματος:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
el: Οι παραλήπτες σας ζητούν να συμπληρώσετε ένα επιπρόσθετο ερωτηματολόγιο

en: Fill the additional questionnaire
el: Συμπληρώστε το εππρόσθετο ερωτηματολόγιο

en: From:
el: Από:

en: To:
el: Προς:

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Upload date
el: Ημερομηνία ανεβάσματος

en: File size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Questionnaire answers
el: Απαντήσεις ερωτηματολογίου

en: Step
el: Βήμα

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Files attached by recipients
el: Συνημμένα αρχεία από τους παραλήπτες

en: Upload a file:
el: Ανεβάστε ένα αρχείο:

en: Welcome!
el: Καλώς ήρθατε!

en: For the user documentation, visit:
el: Για την τεκμηρίωση χρήστη, επισκευθείτε:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
el: Αν χρειάζεστε τεχνική υποστήριξη, έχετε γενικές ερωτήσεις ή νέες ιδέες για το λογισμικό:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
el: Αν θέλετε να συνεισφέρετε στην ανάπτυξη λογισμικού ή να αναφέρετε κάποιο σφάλμα παρακαλώ ανοίξτε ένα νέο ζήτημα στο σύστημα ζητημάτων:

en: Join our chat:
el: Συμμετέχετε στη συζήτησή μας:

en: Follow the project on:
el: Ακολουθήστε το έργο στο:

en: An update is available:
el: Υπάρχει μια διαθέσιμη ενημέρωση:

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
el: Προτείνουμε να πάτε στην περιοχή "Προτιμήσεις" για να δείτε το "Κλειδί ανάκτησης λογαριασμού" και να το αποθηκεύσετε με ασφάλεια. Αυτό το κλειδί είναι απαραίτητο για την ανάκτηση της πρόσβασης στην πλατφόρμα και στα δεδομένα σας, σε περίπτωση που ξεχάσετε τον κωδικό σας.

en: The provided recovery key is invalid.
el: Το παρεχόμενο κλειδί ανάκτησης είναι άκυρο

en: The provided reset token is invalid or expired.
el: Ο παρεχόμενος κωδικός επαναφοράς είναι άκυρος ή έχει λήξει.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
el: Εισάγετε το όνομα χρήστη του λογαριασμού σας ή την διεύθυνση email σας για να αιτηθείτε επαναφορά του κωδικού πρόσβασης.

en: Enter your email address to request a password reset.
el: Εισάγετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας για να ζητήσετε την επαναφορά του κωδικού σας

en: Password reset requested.
el: Η επαναφορά του κωδικού πρόσβασης αιτήθηκε.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
el: Εισάγετε το κρυπτογραφημένο κλειδί ανάκτησης για να ολοκληρώστε τη διαδικασία επαναφοράς κωδικού

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
el: Η πρόσβαση στην ταυτότητα του προσώπου που υποβάλλει την αναφορά έχει αιτηθεί στο θεματοφύλακα.

en: Date of the request
el: Ημερομηνία υποβολής της αίτησης

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Congratulations!
el: Συγχαρητήρια!

en: You have completed the platform activation.
el: Ολοκληρώσατε την ενεργοποίηση της πλατφόρμας

en: Success!
el: Επιτυχία!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
el: Ο διάυλός σας για τη λήψη αναφορών είναι έτοιμος

en: Check your inbox to activate it.
el: Ελέγξτε το ηλεκτρονικό σας ταχυδρομείο για να τον ενεργοποιήσετε

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
el: Αν δεν ενεργοποιηθεί εντός 24 ωρών η πλατφόρμα θα διαγραφεί αυτομάτως

en: Sign up
el: Εγγραφή

en: Site
el: Δικτυακός τόπος

en: Confirmation
el: Επιβεβαίωση

en: Invalid confirmation
el: Άκυρη επιβεβαίωση

en: Invalid phone number
el: Μη έγκυρος αριθμός τηλεφώνου

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Tax code
el: ΑΦΜ

en: The answer is too short
el: Η απάντηση είναι πολυ μικρή

en: The specified input is not valid.
el: Τα καθορισμένα δεδομένα εισόδου δεν είναι έγκυρα.

en: The specified input is not valid:
el: Τα καθορισμένα δεδομένα εισόδου δεν είναι έγκυρα:

en: please enter a valid email address.
el: Παρακαλούμε εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: please enter numbers only.
el: παρακαλούμε εισάγετε μόνο αριθμούς.

en: Submissions disabled
el: Οι καταχωρίσεις είναι απενεργοποιημένες

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
el: Συνδέεστε χωρίς ανωνυμία σε κόμβο που υποστηρίζει μόνο ανώνυμες υποβολές

en: Your report was successful.
el: Η αναφορά σας ήταν επιτυχής.

en: Remember your receipt for this report.
el: Θυμηθείτε το αποδεικτικό για αυτή την καταχώρηση

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
el: Χρησιμοποιείστε το 16ψήφιο αποδεικτικό για να συνδεθείτε. Θα σας επιτρέψει να δείτε τα μηνύματα που σας στέλνουμε, και να προσθέσετε επιπλέον πληροφορές.

en: View your report
el: Δείτε την αναφορά σας

en: Recipient selection
el: Επιλογή παραλήπτη

en: Select the recipients of your report:
el: Επιλέξτε τους παραλήπτες της αναφοράς σας:

en: Recipients selected:
el: Επιλεγμένοι παραλήπτες:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
el: Έχετε φτάσει τον ανώτατο αριθμό επιλέξιμων παραληπτών.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
el: Οι ακόλουθοι παραλήπτες θα λάβουν την αναφορά σας και δεν μπορείτε να τους απο-επιλέξετε:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
el: Σε αυτό το βήμα οι απαντήσεις στις ακόλουθες ερωτήσεις είτε λείπουν είτε είναι άκυρες:

en: You must select at least one recipient.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον έναν παραλήπτη.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
el: Αναμονή για την ολοκλήρωση ανεβάσματος αρχείου(ων)

en: The following steps have errors:
el: Τα παρακάτω βήματα έχουν σφάλματα:

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
el: Η ακόλουθη διαδικασία θα σας οδηγήσει βήμα βήμα στο να δημιουργήσετε τον δίαυλο αναφορών.

en: Please choose a configuration profile:
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα προφίλ παραμετροποίησης:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
el: Να δοθεί η δυνατότητα σε αυτόν τον διαχειριστή να επαναφέρει τους κωδικούς χρηστών.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
el: Προτείνουμε να επιλέξετε αυτή την επιλογή αν θέλετε να μη χαθούν δεδομένα σε περίπτωση που οι παραλήπτες χάσουν τους κωδικούς πρόσβασής τους. Από την άλλη, δεν προτείνουμε να χρησιμοποιήσετε αυτή την επιλογή αν θέλετε να στήσετε ένα σύστημα στο οποίο μόνο οι παραλήπτες έχουν πρόσβαση στις καταχωρήσεις.

en: Please choose a different username.
el: Παρακαλώ επιλέξτε διαφορετικό όνομα χρήστη

en: I have read and agree to the terms of the license.
el: Διάβασα και συμφωνώ με τους όρους της άδειας.

en: You have completed the platform wizard.
el: Έχετε ολοκληρώσει τον οδηγό της πλατφόρμας.

en: Please summarize your report in a few words.
el: Περιγράψτε την αναφορά σας με λίγα λόγια.

en: Describe your report in detail.
el: Περιγράψτε λεπτομερώς την αναφορά σας.

en: Do you want to provide your identification information?
el: Θέλετε να μας παρέχετε πληροφορίες ταυτοποίησής σας;

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Other
el: Άλλο

en: Dear {RecipientName},
el: Αγαπητέ/ή {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
el: Λαμβάνετε αυτό το email επειδή δημιουργήθηκε για εσάς ένας λογαριασμός χρήστη στο σύστημα: {Site}

en: Username: {Username}
el: Όνομα χρήστη: {Username}

en: Activation link: {Url}
el: Σύνδεσμος ενεργοποίησης: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
el: Παρακαλώ κλικάρετε στο σύνδεσμο ενεργοποίησης για να προχωρήσετε στην ενεργοποίηση του λογαριασμού και τη δημιουργία κωδικού χρήστη.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
el: Μετά την επιτυχή ενεργοποίηση θα έχετε πρόσβαση στο σύστημα μέσω του ακόλουθου συνδέσμου: {LoginUrl}

en: Kind regards,
el: Με θερμούς χαιρετισμούς,

en: Account activation
el: Ενεργοποίηση λογαριασμού

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
el: Ο δίαυλος αναφορών σας είναι πλέον προσβάσιμος στο:

en: To log in, visit:
el: Για να συνδεθείτε, επισκεφτείτε:

en: Users' credentials:
el: Διαπιστευτήρια χρηστών:

en: The platform will be automatically deleted on:
el: Η πλατφόρμα θα διαγραφτεί αυτόματα στις:

en: Access instructions
el: Οδηγίες πρόσβασης

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
el: Ο αριθμός των δραστηριοτήτων που ανιχνεύθηκαν πρόσφατα φαίνεται να είναι υψηλότερος από το συνηθισμένο.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
el: Αυτό θα μπορούσε να είναι σημάδι επίθεσης (για παράδειγμα, κάποιος να πλημμυρίζει τον διακομιστή σας με ψευδείς πληροφορίες), ή απλά η ξαφνική αύξηση χρήσης οφείλεται στην αυξημένη ορατότητα του έργου σας.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
el: Εξετάστε το ζήτημα για να καθορίσετε αν είναι θεμιτό ή όχι.

en: The activities with unusual stats are:
el: Οι δραστηριότητες με ασυνήθιστα στατιστικά είναι:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
el: Ο διακομιστής δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι μια νέα καταχώρηση μπορεί να αποθηκευτεί, οπότε οι καταχωρίσεις έχουν απενεργοποιηθεί.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
el: Παρακαλώ σκεφτείτε να ζητήσετε από την τεχνική υποστήριξη να δημιουργήσει περισσότερο αποθηκευτικό χώρο στο δίσκο του διακομιστή.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
el: Η τεχνολογία GlobaLeaks περιλαμβάνει ένα στοιχείο ελέγχου της κατάστασης του διακομιστή, το οποίο θα σας ειδοποιεί σε περίπτωση που κάτι απαιτεί την προσοχή σας.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
el: Για περισσότερες πληροφορίες, συνδεθείτε στη διεπαφή διαχείρισης και δείτε τα "Στατιστικά συστήματος" και το τμήμα "Ανωμαλίες".

en: Anomaly detected in {NodeName}
el: Εντοπίστηκε ανωμαλία στο {NodeName}

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
el: Αυτό είναι ένα email για να σας ενημερώσουμε ότι το κλειδί PGP των ακόλουθων χρηστών πρόκειται να λήξει ή έχει ήδη λήξει:

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
el: Χωρίς ένα έγκυρο κλειδί PGP, το σύστημα δεν θα μπορεί να τους στέλνει κρυπτογραφημένες ειδοποιήσεις.

en: PGP key expiration alert
el: Ειδοποίηση λήξης PGP κλειδιού

en: A new whistleblowing site has been registered.
el: Ένας νέος διαύλος αναφορών εγγράφτηκε.

en: Registration data:
el: Δεδομένα εγγραφής:

en: Site: {Url}
el: Ιστοχώρος: {Url}

en: Name: {Name}
el: Όνομα: {Name}

en: New whistleblowing site registered
el: Νέα εγγραφή διαύλου αναφορών

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
el: Αυτό είναι ένα δοκιμαστικό email που στάλθηκε από την διεπαφή διαχείρισης της πλατφόρμας.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
el: Η παραλαβή αυτού του email υποδεικνύει πως ο διακομιστής μπόρεσε να πιστοποιηθεί και να αλληλεπιδράσει με τον διακομιστή email SMTP

en: Test email
el: Δοκιμαστικό email

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
el: Αυτό είναι ένα email για να σας ειδοποιήσουμε πως έγινε ένα αίτημα για αλλαγή της διεύθυνσης email σας σε {NewEmailAddress}.

en: Click the following link to validate this change:
el: Κάντε κλίκ στον ακόλουθο σύνδεσμο για να επικυρώσετε αυτή την αλλαγή.

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
el: Αν δεν ζητήσατε αυτή την αλλαγή, αλλάξτε τον κωδικό πρόσβασής σας και επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος.

en: Email change request
el: Αίτηση αλλαγής email

en: From: {Author}
el: Από: {Author}

en: Date: {EventTime}
el: Ημερομηνία: {EventTime}

en: From: Whistleblower
el: Από: Πρόσωπο που υποβάλλει αναφορά

en: Date: {SubmissionDate}
el: Ημερομηνία: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
el: Ετικέτα: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
el: Κατάσταση: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
el: Το πιστοποιητικό HTTPS που φορτώθηκε στην πλατφόρμα πρόκειται να ή έχει ήδη λήξει.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
el: Ημερομηνία λήξης: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
el: Χωρίς έγκυρο πιστοποιητικό, η πλατφόρμα θα είναι προσβάσιμη με ασφαλή τρόπο μόνο μέσω Tor.

en: Log in to solve the issue.
el: Συνδεθείτε για να επιλύσετε το πρόβλημα.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
el: Ειδοποίηση λήξης πιστοποιητικού HTTPS

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
el: Η αυτοματοποιημένη ανανέωση του πιστοποιητικού HTTPS που ήταν προγραμματισμένη για σήμερα μόλις απέτυχε.

en: The system will keep trying.
el: Το σύστημα θα συνεχίσει να προσπαθεί.

en: Failed HTTPS certificate renewal
el: Αποτυχία ανανέωσης πιστοποιητικού HTTPS

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
el: Αυτό είναι ένα email για να σας ειδοποιήσουμε ότι ένας θεματοφύλακας ενέκρινε την πρόσβασή σας στην ταυτότητα του προσώπου που υποβάλλει την αναφορά για την υποβολή {TipNum}.

en: The report can be accessed at:
el: Η αναφορά μπορεί να προσπελαστεί στο:

en: Access to whistleblower's identity authorized
el: Η πρόσβαση στην ταυτότητα του προσώπου που υποβάλλει την αναφορά εγκρίθηκε

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
el: Αυτό είναι ένα email για να σας ειδοποιήσουμε ότι ένας θεματοφύλακας ενέκρινε την πρόσβασή σας στην ταυτότητα του προσώπου που υποβάλλει την αναφορά για την υποβολή {TipNum}.

en: Access to whistleblower's identity denied
el: Η πρόσβαση στην ταυτότητα του  προσώπου που υποβάλλει την αναφορά απορρίφθηκε

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
el: Αυτό είναι ένα email για να σας ειδοποιήσουμε ότι ο παραλήπτης έχει ζητήσει πρόσβαση στην ταυτότητα του  προσώπου που υποβάλλει την αναφορά  {TipNum}

en: The request can be accessed at:
el: Το αίτημα είναι προσβάσιμο εδώ:

en: New request of access to a whistleblower's identity
el: Νέο αίτημα πρόσβασης στην ταυτότητα ενός  προσώπου που υποβάλλει την αναφορά

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
el: Αυτό είναι ένα email για να σας ειδοποιήσουμε το  πρόσωπο που υποβάλλει την αναφορά {TipNum} παρείχε την ταυτότητά του.

en: The whistleblower has provided their identity
el: Το  πρόσωπο που υποβάλλει την αναφορά παρείχε την ταυτότητά του

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
el: Λαμβάνετε αυτό το email επειδή ζητήθηκε ανάκτηση κωδικού για το λογαριασμό: {Username}

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
el: Αν δεν κάνατε αυτή την αίτηση, μπορείτε να αγνοήσετε και να διαγράψετε αυτό το email.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
el: Επιβεβαιώστε το αίτημά σας κλικάροντας τον ακόλουθο σύνδεσμο

en: Password reset instructions
el: Οδηγίες επαναφοράς κωδικού πρόσβασης

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
el: Αυτό είναι ένα email για να σας ειδοποιήσουμε πως το κλειδί PGP σας λήγει σύντομα ή έχει ήδη λήξει.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
el: Θα πρέπει να παραταθεί η ισχύς του και να ενημερώσετε το κλειδί που βρίσκεται στην πλατφόρμα, ή να ανεβάσετε ένα νέο κλειδί.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
el: Χωρίς ένα έγκυρο κλειδί PGP, το σύστημα δεν θα είναι σε θέση να κρυπτογραφήσει τα δεδομένα που σας παρέχονται.

en: Click the link to activate the platform:
el: Πατήστε στον σύνδεσμό για την ενεργοποίηση της πλατφόρμας:

en: Activation
el: Ενεργοποίηση

en: A software update is available.
el: Υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση λογισμικού

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
el: Είναι μια καλή πρακτική ασφάλειας να τηρείτε την πλατφόρμα αναβαθμισμένη.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
el: Για να μάθετε για τις νέες λειτουργίες και τις διορθώσεις σφαλμάτων στη νέα έκδοση, δείτε το αρχείο καταγραφής αλλαγών στο: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
el: Για οδηγίες για την αναβάθμιση λογισμικού, παρακαλούμε ανατρέξτε στην τεκμηρίωση στο: {UpdateGuideUrl}

en: New report
el: Νέα αναφορά

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
el: Η πιο σύντομη ημερομηνία λήξης είναι {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
el: Μην ξεχνάτε να τα ελέγξετε πριν διαγραφούν.

en: Some reports will expire soon
el: Ορισμένες αναφορές θα λήξουν σύντομα

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
el: Αυτό είναι ένα email για να σας ειδοποιήσουμε ότι ένα  πρόσωπο που υποβάλλει αναφορά σας έχει επιλέξει ως παραλήπτη της αναφοράς του.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
el: Σας ζητούμε να δώσετε ιδιαίτερη προσοχή στις πληροφορίες και το υλικό που παρέχεται παρακάτω. Παρακαλούμε να έχετε υπόψιν ότι οι πληροφοριοδότες συχνά εκθέτουν τον εαυτό τους σε υψηλό προσωπικό κίνδυνο για το κοινό συμφέρον. Επομένως, το υλικό που παρέχεται στη συγκεκριμένη αναφορά θα πρέπει να θεωρείται υψηλής σημασίας.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
el: Με αυτό το email σας ειδοποιούμε πως μια υπάρχουσα αναφορά ανανεώθηκε.

en: Report updated
el: Η αναφορά ανανεώθηκε

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
el: Αυτό είναι ένα email υπενθύμισης για μη αναγνωσμένες ή ανανεωμένες αναφορές.

en: Reminder about unread or updated reports
el: Υπενθύμιση για μη αναγνωσμένες ή ανανεωμένες αναφορές

en: Role: {Role}
el: Ρόλος: {Role}

en: Password: {Password}
el: Κωδικός Πρόσβασης: {Password}
