GlobaLeaks - en to crh translation catalogue (580 entries)

en: Log in
crh: Кириш

en: Theme customization
crh: Мевзу сазламасы

en: Languages
crh: Тиллер

en: Text customization
crh: Метин сазламасы

en: Question templates
crh: Суаллер ичюн шаблонлар

en: Questionnaires
crh: Суаллер джедвеллери

en: Add new questionnaire
crh: Янъы суаллер джедвелини къошмакъ

en: Home
crh: Баш саифе

en: Changelog
crh: Денъишмелер журналы

en: License
crh: Лицензия

en: Templates
crh: Шаблонлар

en: Delete
crh: Ёкъ этмек

en: Anomalies
crh: Аномалиялар

en: Preferences
crh: Сазламалар

en: file unavailable
crh: файлге иришильмез

en: Date
crh: Тарих

en: Expiration date
crh: Сонъ къулланма тарихи

en: Last Access
crh: Сонъ Иришим

en: Files
crh: Файллар

en: Comments
crh: Изаатлар

en: Messages
crh: Месажлар

en: Details
crh: Айрынтылар

en: Platform wizard
crh: Платформа устасы

en: CREDIT CARD
crh: КРЕДИТ КАРТЫ

en: YOUR NAME
crh: АДЫНЪЫЗ

en: Label the report
crh: Малюматлар берильгенини къайд этмек

en: Postpone the expiration date
crh: Сонъ къуллама тарихини кериге чекмек

en: Select all
crh: Эр шейни сайламакъ

en: Deselect all
crh: Сайлавны лягъу этмек

en: Refresh
crh: Янъартмакъ

en: Preview
crh: Ильк бакъма

en: The whistleblower has already read the last update
crh: Малюмат бериджи сонъ янъартма иле таныш олды

en: The whistleblower has not read the last update yet
crh: Малюмат бериджи сонъ янъартма иле таныш олмады

en: Move up
crh: Юкъары арекетлендирмек

en: Move down
crh: Ашагъы арекетлендирмек

en: Move left
crh: Солгъа арекетлендирмек

en: Move right
crh: Сагъгъа арекетлендирмек

en: Import
crh: Импорт

en: Export
crh: Ихрадж

en: Save all
crh: Сакълап къалдырмакъ

en: Access control
crh: Иришим незарети

en: Number
crh: Номер

en: Email
crh: Электрон почта

en: Regular expression validator
crh: Мунтазам ибарелернинъ валидаторы

en: Minimum number of input characters
crh: Кирсетильген ишаретлернинъ минималь сайысы

en: Maximum number of input characters
crh: Кирсетильген ишаретлернинъ максималь сайысы

en: Earliest selectable date
crh: Энъ эрте сайлама тарихи

en: Latest selectable date
crh: Сонъ сайлама тарихи

en: 0 = auto
crh: 0 = автоматик шекильде

en: Yes
crh: Эбет

en: No
crh: Ёкъ

en: Attachment
crh: Иляве

en: Attachments
crh: Илявелер

en: Change your password
crh: Парольни денъиштирмек

en: User
crh: Къулланыджы

en: Motivation
crh: Мотивация

en: Status
crh: Статус

en: Request motivation
crh: Мотивация талабы

en: Reply motivation
crh: Мотивация акъкъында джевап

en: Request status
crh: Статусны соратмакъ

en: Custodian
crh: Къоруйыджы

en: Identity
crh: Шахсиет

en: Access requested
crh: Иришим соратылды

en: Request access to the whistleblower's identity
crh: Малюмат бериджи шахсиетине иришимни соратмакъ

en: Please write a motivation
crh: Лютфен, мотивацияны бельгиленъиз

en: Reply to the request
crh: Соратмагъа джевап бермек

en: Authorized
crh: Изин берильди

en: Denied
crh: Ред этильди

en: Waiting for authorization
crh: Авторизация беклениле

en: New request
crh: Янъы соратма

en: Authorize
crh: Изин бермек

en: Deny
crh: Ред этмек

en: Deny access to the whistleblower's identity
crh: Малюмат бериджи шахсиетине иришимни ред этмек

en: Authorize access to the whistleblower's identity
crh: Малюмат бериджи шахсиетине иришимге изин бермек

en: URL redirects
crh: URL ёнетмелери

en: Anomaly detection thresholds
crh: Аномалияларны белли этме босагъасы

en: Available disk space
crh: Дисктеки иришим ери

en: Last update
crh: Сонъ янъартма

en: Disable notifications to administrators
crh: Идареджилерге бильдирмелерни кесмек

en: Disable notifications to custodians
crh: Къоруйыджыларгъа бильдирмелерни кесмек

en: Disable notifications to recipients
crh: Алыджыларгъа бильдирмелерни кесмек

en: Score
crh: Эсап

en: Trigger question
crh: Суаль бермеге башламакъ

en: Triggered by score:
crh: Баа къоюла:

en: Weak
crh: Зайыф

en: Acceptable
crh: Къабул этиле билир

en: Strong
crh: Кучьлю

en: Silence email notifications
crh: Электрон почта бильдирмелерни сёндюрмек

en: Turn on email notifications
crh: Электрон почта бильдирмелерни ишлетмек

en: Input validation
crh: Кириш тешкермеси

en: Email address
crh: Электрон почта адреси

en: Custom
crh: Къулланыджыгъа аит

en: None
crh: Джевап ёкъ

en: Regular expression
crh: Даимий ибаре

en: Search
crh: Къыдырма

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
crh: Къулланыджы метини артыкъ платформада косьтерильмей. Асыл метин денъиштирильди я да силинди.

en: Audit log
crh: Тешкерме журналы

en: Stats
crh: Статистика

en: Activities
crh: Фааллик

en: Reports
crh: Эсабатлар

en: Report
crh: Эсабат

en: Users
crh: Къулланыджылар

en: From
crh: Кимден

en: Number of downloads
crh: Юклемелер сайысы

en: File size not accepted.
crh: Файл ольчюсининъ сынъырлама хатасы.

en: Maximum file size is:
crh: Файлнынъ максималь ольчюси:

en: Scheduled jobs
crh: Планлаштырылгъан вазифелер

en: Regenerate
crh: Гъайрыдан тиклемек

en: Display options alphabetically
crh: Элифбеге коре вариантларны косьтермек

en: Enable email notifications for:
crh: О акъкъында электрон почтанынъ бильдирмелерни ишлетмек:

en: Disable
crh: Сёндюрмек

en: Remove
crh: Ёкъ этмек

en: Use as default
crh: Стандарт сыфатында къулланмакъ

en: Collapse
crh: Къапатмакъ

en: Expand
crh: Ачмакъ

en: Select
crh: Сайламакъ

en: Deselect
crh: Сайламаны лягъу этмек

en: Surname
crh: Сойад

en: New
crh: Янъы

en: Opened
crh: Ачыкъ

en: Closed
crh: Къапалы

en: Placeholder
crh: Толдурма ери

en: Print
crh: Басма

en: Previous
crh: Эвельки

en: Next
crh: Огге

en: First
crh: Биринджи

en: Last
crh: Сонъки

en: Send a test email to your email address.
crh: Электрон почтанъызгъа денъеме мектюбини ёлламакъ.

en: Block the submission
crh: Весикъалар берильмесини токътатмакъ

en: Skip the recipient account creation.
crh: Алыджы эсабынынъ мейдангъа кетирильмесини атламакъ.

en: Send activation link
crh: Активация ссылкасыны ёлламакъ

en: Password reset
crh: Пароль сыфырламасы

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
crh: Бир я да бир къач къулланыджы биринджи киришни даа япмадылар. Бу олар эсабатларны алмайджакълары манасына келе.

en: This user has not performed the first login yet.
crh: Бу къулланыджы биринджи киришни даа япмады.

en: seconds
crh: сание

en: This domain name is not available.
crh: Бу домен адына иришильмез.

en: Mark as important
crh: Муим оларакъ къайд этмек

en: Copy to clipboard
crh: Денъишюв буферине копияламакъ

en: Logout
crh: Чыкъыш

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
crh: Бу алыджыгъа къулланыджылар эсабатларына иришим имкяныны бермек

en: Grant access
crh: Иришимге изин бермек

en: Revoke access
crh: Иришимни ред этмек

en: File a report
crh: Эсабат бермек

en: Before proceeding, please set a new password.
crh: Девам этмезден эвель, лютфен, янъы пароль яратынъыз.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
crh: Лютфен, девам этмезден эвель эки факторлы аутентификацияны ишлетинъиз.

en: Enable
crh: Ишлетмек

en: Low
crh: Алчакъ

en: High
crh: Юксек

en: megabytes
crh: мегабайтлар

en: percentage
crh: фаиз

en: Save
crh: Сакълап къалдырмакъ

en: Type
crh: Чешит

en: Severity
crh: Муимлик дереджеси

en: Object
crh: Мевзу

en: Username
crh: Къулланыджы ады

en: Role
crh: Роль

en: Name
crh: Ад

en: Creation date
crh: Яратма тарихи

en: Last access
crh: Сонъ иришим

en: Whistleblower's last access
crh: Малюмат бериджининъ сонъ иришими

en: Substatuses
crh: Субстатуслар

en: Add
crh: Къошмакъ

en: Label
crh: Ишарет

en: This field is mandatory
crh: Бу аланны толдурмакъ шарттыр

en: Edit
crh: Денъиштирмек

en: Cancel
crh: Лягъу этме

en: Report statuses
crh: Эсабат статуслары

en: Hidden
crh: Гизли

en: Description
crh: Тасвир

en: Questionnaire
crh: Суаллер джедвели

en: Recipients
crh: Алыджылар

en: days
crh: куньлер

en: Set the value to 0 to disable this feature.
crh: Бу функцияны сёндюрмек ичюн 0 дёгмесине басынъыз.

en: Show the questionnaire navigation interface
crh: Суаллер джедвели идаре этме интерфейсини косьтермек

en: Allow whistleblowers to select their recipients
crh: Малюмат бериджилерге алыджыларны сайламагъа изин бермек

en: Select all recipients by default
crh: Бутюн алыджыларны сайламакъ

en: Maximum number of selectable recipients:
crh: Алыджыларнынъ максималь сайысы:

en: Show recipients in alphabetical order
crh: Алыджыларны элифбе тертибине коре сыраламакъ

en: Show recipient details on the status page of the report
crh: Малюмат берме вазиети саифесинде алыджы бильгилерни косьтермек

en: Enable comments
crh: Изаатларны ишлетмек

en: Allow the whistleblower to write comments
crh: Малюмат бериджиге изаатларны къошмагъа изин бермек

en: Enable private messages
crh: Шахсий месажларны ишлетмек

en: Allow the whistleblower to send messages
crh: Малюмат бериджиге беянатларны ёлламагъа изин бермек

en: Allow the whistleblower to add attachments
crh: Малюмат бериджиге берильген весикъаларгъа илявелерни къошмагъа изин бермек

en: Additional questionnaire
crh: Къошма суаллер джедвели

en: Scoring system options
crh: Баа къойма системасынынъ опциялары

en: Threshold
crh: Босагъа

en: Value
crh: Къыймет

en: Medium
crh: Орта

en: Software version:
crh: Программа теминаты версиясы:

en: Restrict access to specific IP addresses
crh: Белли бир IP-адреслерге иришимни сынъырламакъ

en: Enabled
crh: Ишлетильди

en: Allowed IP addresses
crh: Къабиль IP-адреслер

en: Admin
crh: Идареджи

en: Recipient
crh: Алыджы

en: Each entry must be separated with a comma.
crh: Эр бир язы виргуль иле айырылмалы.

en: Example:
crh: Орьнек:

en: Hostname
crh: Хост ады

en: Organization
crh: Тешкилят

en: Invalid email address
crh: Керчек олмагъан электрон почта адреси

en: City
crh: Шеэр

en: Country
crh: Мемлекет

en: Country code
crh: Мемлекет коды

en: Generate
crh: Яратмакъ

en: Private Key
crh: Гизли Анахтар

en: Certificate Signing Request
crh: Сертификат имзалангъаны акъкъында соратма

en: Download
crh: Эндирме

en: Certificate
crh: Сертификат

en: Valid until:
crh: Сатыш:

en: Issuer:
crh: Менба:

en: Intermediate Certificates
crh: Ара Сертификатлар

en: Reset
crh: Сыфырламакъ

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
crh: Платформа бу интерфейс аркъалы HTTPS сазламасыны дестеклей.

en: Automatic configuration
crh: Автоматик сазлама

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
crh: HTTPS автосазламасы Let's Encrypt Certificate Authority сертификатларнынъ талап этильмеси, ишке башламасы ве янъартма джерьяныны идаре эте.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
crh: Платформа умумий IP-адрес аркъалы иришимде олмалы ве хостнынъ сайлангъан ады ичюн DNS-къайд этильмеси олмакъ керек.

en: Proceed
crh: Девам этмек

en: Manual configuration
crh: Эль иле сазлама

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
crh: Эль сазламасы устасы альтернитив Сертификация Меркезинден HTTPS сазламасына имкян берип, сизни конфигурация джерьянындан кечирир.

en: Disabled
crh: Сёндюрильди

en: Auto-renewal
crh: Автоматик девам эттирме

en: Tor Onion Service
crh: Tor Onion сервиси

en: Anonymize outgoing connections
crh: Чыкъкъан багълантыларны анонимлештирмек

en: Let the platform be reachable without Tor
crh: Tor олмайып платформа иришимине изин бермек

en: Roles enabled to use the platform without Tor
crh: Tor олмайып платформа иришимине изини олгъан

en: Whistleblower
crh: Малюмат бериджи

en: To
crh: Кимге

en: SMTP email address
crh: SMTP электрон почта адреси

en: SMTP server address
crh: SMTP-сервер адреси

en: SMTP server port
crh: SMTP-сервер багъланты нокътасы

en: Security
crh: Телюкесизлик

en: Require authentication
crh: Аутентификацияны талап этмек

en: Password
crh: Пароль

en: Number of hours before sending a report expiration alert
crh: Эсабатнынъ муддети биткени акъкъында бильдирме ёлланылмадан эвель саат сайысы

en: Test the configuration
crh: Конфигурацияны тешкермек

en: Reset SMTP configuration
crh: SMTP конфигурациянынъ сыфырламасы

en: Reset notification templates to default
crh: Бильдирме шаблонларны стандарт маналарына къайтармакъ

en: Template
crh: Шаблон

en: Question
crh: Суаль

en: Single-line text input
crh: Бир сатырлы метин кириши

en: Multi-line text input
crh: Чокъ сатырлы метин кириши

en: Selection box
crh: Сайлама саасы

en: Multiple choice input
crh: Чокъ сайламалы кириш

en: Checkbox
crh: Байрачыкъ

en: Terms of service
crh: Хызмет этме шартлары

en: Date range
crh: Тарихлер диапазоны

en: Group of questions
crh: Суаллер группасы

en: Row
crh: Сатыр

en: Column
crh: Сутун

en: Width
crh: Кенълик

en: Question group
crh: Суаллер группасы

en: Hint
crh: Ярдым

en: Mandatory
crh: Меджбурий

en: Accept multiple file uploads
crh: Бир къач файлнынъ юклемесине изин бермек

en: Accept multiple answers
crh: Бир къач джевап къабул этмек

en: Template override
crh: Шаблонны лягъу этмек

en: Phone number
crh: Телефон номерасы

en: Text
crh: Метин

en: Checkbox label
crh: Байрачыкъ ишарети

en: Add multimedia content
crh: Мультимедия контентини къошмакъ

en: Image
crh: Ресим

en: Audio
crh: Аудио

en: Video
crh: Видео

en: Trigger conditions
crh: Ишлетюв шартлары

en: Sufficient
crh: Етерли

en: Options
crh: Параметрлер

en: Addition
crh: Къошма

en: Multiplier
crh: Чарпкъан

en: Questions
crh: Суаллер

en: Add new question
crh:  Янъы  суал къошмакъ

en: Add question from template
crh: Шаблондан янъы суал къошмакъ

en: Duplicate
crh: Дубликат

en: Steps
crh: Адымлар

en: Logo
crh: Логотип

en: Project name
crh: Тешеббюс ады

en: Homepage title
crh: Баш саифе серлевасы

en: Presentation
crh: Презентация

en: Question to solicit possible whistleblowers
crh: Потенциаль малюмат бериджилер ичюн суаль

en: Whistleblowing button
crh: Малюмат дёгмеси

en: Disclaimer
crh: Месулиетликтен ред этме

en: Footer
crh: Алтбильги

en: Upload
crh: Юклеме

en: Language:
crh: Тиль:

en: Add custom text
crh: Озь метинни къошмакъ

en: Custom text
crh: Озь метин

en: Original text
crh: Асыл метин

en: Original translation
crh: Асыл терджиме

en: Custom translation
crh: Озь терджиме

en: Disable submissions
crh: Малюматларны яйынламакъ имкянындан марум этмек

en: Enable encryption
crh: Шифрелемени ишлетмек

en: Enable administrators to change user passwords
crh: Идареджилерге къулланыджы пароллерни денъиштирмеге изин бермек

en: Administrators authorized to change user passwords:
crh: Идареджилерге къулланыджы пароллерини денъиштирмеге изин берильди:

en: Enable multisite feature
crh: Мульти-сайт сазламасыны ишлетмек

en: Enable simplified login
crh: Саде киришке изин бермек

en: Enable search engines indexing
crh: Къыдырма системаларнынъ индекслемесини башламакъ

en: Default questionnaire
crh: Стандарт суаллер джедвели

en: Show contexts in alphabetical order
crh: Контекстлерни элифбе тертибинде сыраламакъ

en: Size limit for file attachments
crh: Илявелер ичюн ольчю сынъыры

en: Require two factor authentication
crh: Эки факторлы аутентификацияны талап этмек

en: Password change interval
crh: Парольни денъиштирмек ичюн вакъыт

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
crh: Телюкесизлик себеплеринден мунтазам суретте парольни денъиштирмеге лязим.

en: Number of days till notifying unread reports to users
crh: Къулланыджыларгъа эсабатлар окъунмамасыны хабердар этильмесине къадар олгъан куньлернинъ сайысы

en: Disable the privacy panel
crh: Гизлилик сазламалар панелини сёндюрмек

en: Enable custom privacy panel
crh: Гизлилик сазламалар панелини чалыштырмакъ

en: Custom privacy panel
crh: Гизлилик сазламалар панели

en: Enable custodian user role
crh: Къулланыджы-къоруйыджы ролюни ишлетмек

en: Enable scoring system
crh: Баа къойма системасыны ишлетмек

en: Logging level
crh: Къайдларнынъ севиеси

en: Log accesses of internal users
crh: Ички къулланыджыларнынъ авторизация журналы

en: Notify administrators of software problems
crh: Идареджилерге программа темининде проблемалар олгъаныны бильдиринъиз

en: Notify developers of software problems
crh: Программаны ишлеп чыкъаргъанларгъа программадаки проблемалар олгъаныны бильдиринъиз

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
crh: Бу функцияны ишлетип, сиз платформанынъ инкишафына ве телюкесизлигине иссенъизни къошарсынъыз.

en: Reset reports
crh: Эсабатлар сыфырламасы

en: Case management
crh: Дава идаре этилюви

en: Sites
crh: Сайтлар

en: Mode:
crh: Режим:

en: Configure
crh: Сазлама

en: Subdomain
crh: Субдомен

en: Creation date:
crh: Яратма тарихи:

en: Root domain used for secondary sites
crh: Экинджи дереджели сайтлар ичюн къулланылгъан тамыр домен

en: Use the first site for administrative purposes only
crh: Биринджи сайтны тек административ макъсад иле къулланмакъ

en: Allow users to sign up
crh: Къулланыджылыргъа къайд олунмагъа изин бермек

en: Enable terms of service
crh: Хызмет этме шартларыны ишлетмек

en: Title
crh: Серлева

en: Public name
crh: Ичтимаий ад

en: Send reset link
crh: Сыфырлама ичюн ссылка ёлламакъ

en: Set password
crh: Пароль бельгилемек

en: Force password change
crh: Меджбурий пароль денъиштирмеси

en: The user will be forced to change its password on next login.
crh: Къулланыджы невбеттеки кириште паролини денъиштирмеге меджбур оладжакъ.

en: Disable two factor authentication
crh: Эки факторлы аутентицикацияны сёндюрмек

en: Language
crh: Тиль

en: Enable email notifications
crh: Электрон почта бильдирмелерни ишлетмек

en: Details of the PGP key:
crh: PGP-анахтар акъкъында малюмат:

en: Fingerprint
crh: Пармакъ изи

en: Set up encryption by providing a PGP public key
crh: Ачыкъ PGP-анахтарны берип, шифр бельгилемек

en: Give this admin ability to change user passwords
crh: Идареджиге къулланыджы пароллерни денъиштирмеге имкян бермек

en: Forcefully selected
crh: Джебрен сайланды

en: Allow the recipient to delete reports
crh: Алыджыгъа эсабатларны ёкъ этмеге изин бермек

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
crh: Алыджыгъа эсабат битме муддетини кечиктирмеге изин бермек

en: Give the user administrative access to the following features:
crh: Къулланыджыгъа невбеттеки функцияларгъа административ иришимни беринъиз:

en: Request date
crh: Соратма тарихи

en: Report date
crh: Эсабат тарихи

en: Authorization
crh: Авторизация

en: Requests
crh: Соратмалар

en: The validation link is either incorrect or has expired.
crh: Тешкерме ссылкасы догъру дегиль я да онынъ муддети битти.

en: Your new email address has been validated.
crh: Электрон почтанъызнынъ янъы адреси тасдикъланды.

en: Forgot password?
crh: Парольни унуттынъызмы?

en: Enter the two factor authentication code
crh: Эки факторлы аутентификацияны кирсетинъиз

en: Authentication failed
crh: Аутентификация хатасы

en: The code is either invalid or expired.
crh: Код керчек дегиль я да онынъ муддети битти.

en: Please select your account:
crh: Эсабынъызны бельгиленъиз:

en: Now type your password, then click 'Log in':
crh: Энди паролинъизни язып, «Кириш» нокътасына басынъыз:

en: Text shown after the user has selected the option.
crh: Къулланыджы опцияны сайлагъан сонъ косьтерильген метин.

en: Confirm
crh: Тасдикъламакъ

en: Assign score points
crh: Къыймет кесмек

en: Are you sure?
crh: Эминсинъизми?

en: Close
crh: Къапатмакъ

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
crh: Дикъкъат этинъиз, бутюн алякъадар малюматлар гъайрыдан тикленмеге имкяны олмайып, ёкъ этиледжек.

en: Enable two factor authentication
crh: Эки факторлы аутентификацияны ишлетинъиз

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
crh: Девам этмезден эвель, дикъкъатнен саифедеки весикъаларнен таныш олунъыз:

en: Account recovery key
crh: Эсапны гъайрыдан къурмакъ ичюн анахтар

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
crh: Копия япып, оны телюкесиз ерге ерлештиринъиз. Эгер паролинъизни джойсанъыз, копиядаки малюматлар джойылмайып, эсабынъызнен иришимни гъайрыдан къурмакъ ичюн керек олур.

en: Enter a name for the copy
crh: Копия адыны кирсетинъиз

en: Request support
crh: Ярдым соратмакъ

en: Thank you.
crh: Сагъ олунъыз.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
crh: Якъын вакъытта сизнен багъланмагъа тырышаджакъмыз.

en: Submit
crh: Еткизмек

en: The connection is not secure.
crh: Багъланты къорчаланмагъан.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
crh: Платформа HTTPS бирлешмеси ичюн сазлаштырылмагъан, бу себептен о тек тест ичюн къулланылмакъ керек.

en: Please write a motivation for the reply
crh: Лютфен, джевапнынъ мотивациясыны бельгиленъиз

en: Send
crh: Ёлламакъ

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
crh: Тасдикъ олунса, сиз сонъ къулланма тарихини бу шекильде узатырсынъыз:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
crh: Бу косьтерме платформасыдыр, оны керчек весикъаларнынъ берильмеси ичюн къулланманъыз.

en: Install an authenticator app on your phone
crh: Телефонынъызгъа аутентификация илявесини ерлештиринъиз

en: Scan the QR code with the app
crh: Иляве ярдымынен QR-кодны сканер этинъиз

en: Error!
crh: Хата!

en: Internal server error
crh: Сервернинъ ичтеки хатасы

en: Error on input validation
crh: Кириш тешкерме эснасында хата олды

en: Resource not found
crh: Ресурс тапылмады

en: Forbidden operation
crh: Ясакъ арекет

en: The specified old password is not valid
crh: Къайд этильген эски пароль догъру дегиль

en: Resource can only be accessed via the Tor network
crh: Ресурскъа иришим тек Tor агъындан мумкюндир

en: The upload request exceeds the size limit
crh: Серверге файл юклемесине соратма тайин этильген лимиттен устюндир

en: Current password
crh: Шимдики пароль

en: New password
crh: Янъы пароль

en: The new password must be different from the current one.
crh: Янъы пароль эскисинден фаркъ этмек керек.

en: Type your new password again
crh: Янъы паролинъизни янъыдан язынъыз

en: The two passwords do not match
crh: Язылгъан пароллер айны дегиль

en: Validation of email address change in progress.
crh: Электрон почта адреси денъишмесининъ тешкермеси эда этиле.

en: Please check your inbox for further instructions.
crh: Къошма талиматлар ичюн почтанъызны тешкеринъиз.

en: Warning
crh: Хабердар этюв

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
crh: Бу сайтны зиярет эткенде шахсий малюматларынъызны къорчалагъан Tor Browser къулланмагъа тевсие этиле.

en: Download the Tor Browser
crh: Tor Browser эндирмек

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
crh: Сонъра Tor Browser адрес сатырына невбеттеки адресни копиялап, ерлештиринъиз:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
crh: Сиз энди эсабатны тапшырдынъызмы? Озь квитанциянъызны кирсетинъиз.

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
crh: Квитанция керчек дегиль я да эсабат къулланма тарихи битти.

en: Select a file or drag it here.
crh: Файлны сайланъыз я да оны мында чекинъиз.

en: Size:
crh: Ольчю:

en: Uploading files…
crh: Файллар юкленмеси…

en: Upload completed successfully!
crh: Юкленме мувафакъиетнен тамамланды!

en: Estimated upload time:
crh: Юкленменинъ вакъыты:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
crh: Алыджылар сизни къошма суаллер джедвелини толдурмагъа риджа эттилер.

en: Fill the additional questionnaire
crh: Къошма суаллер джедвелини толдурмакъ

en: From:
crh: Кимден:

en: To:
crh: Кимге:

en: Filename
crh: Файл ады

en: Upload date
crh: Юкленме тарихи

en: File size
crh: Файл ольчюси

en: Questionnaire answers
crh: Суаллер джедвелининъ джеваплары

en: Step
crh: Адым

en: Status:
crh: Статус:

en: Files attached by recipients
crh: Алыджылар тарафындан иляве этильген файллар

en: Upload a file:
crh: Файлны юклемек:

en: Welcome!
crh: Хош кельдинъиз!

en: For the user documentation, visit:
crh: Къулланыджы весикъаларынен невбеттеки саифеде таныш олмагъа мумкюн:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
crh: Сизге техникий ярдым керек олса, я да умумий суаллеринъиз пейда олды, программа теминаты ичюн теклифлер олса:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
crh: Сиз программа теминаты ишленмесинде иштирак этмеге я да хата акъкъында хабер этмеге истесенъиз, лютфен, бизим дестек системамызгъа соратма ёлланъыз:

en: Join our chat:
crh: Чатымызгъа къошулынъыз:

en: Follow the project on:
crh: Лейханынъ инкишафыны козетинъиз:

en: An update is available:
crh: Янъартма мевджуттир:

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
crh: «Сазламалар» болюгине кирип, «эсапны гъайрыдан къурма анахтары»ны алынъыз ве оны телюкесиз ерде сакъланъыз. Бу анахтар платформагъа иришимни гъайрыдан къурмакъ ве парольни унутсанъыз бильгилеринъизге иришмек керекли олур.

en: The provided recovery key is invalid.
crh: Теклиф этильген гъайрыдан тикленме анахтары догъру дегиль.

en: The provided reset token is invalid or expired.
crh: Сыфырламакъ ичюн теклиф этильген маркер догъру дегиль я да онынъ къулланма тарихи кечти.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
crh: Пароль сыфырламасы ичюн соратманы ёлламакъ ичюн эсап къулланыджынынъ адыны я да электрон почта адресинъизни язынъыз.

en: Enter your email address to request a password reset.
crh: Пароль сыфырламасы ичюн соратманы ёлламакъ ичюн электрон почта адресинъизни язынъыз.

en: Password reset requested.
crh: Пароль сыфырламасы соратылды.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
crh: Пароль сыфырламасы процедураны битирмек ичюн эсапны янъыдан къурма анахтарыны язынъыз

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
crh: Къоруйыджыгъа малюмат бериджининъ шахсиетине иришим акъкъында соратма кельди.

en: Date of the request
crh: Соратма тарихи

en: Show
crh: Косьтермек

en: Congratulations!
crh: Хайырлаймыз!

en: You have completed the platform activation.
crh: Сиз платформа активациясыны битирдинъиз.

en: Success!
crh: Мувафакъиетнен битирильди!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
crh: Платформанъыз малюмат бермек ичюн аман-аман азыр!

en: Check your inbox to activate it.
crh: Почтанъызда «Кельген мектюплер» папкасыны активация япмакъ ичюн тешкеринъиз.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
crh: Эгер платформа 24 саатте активация япылмаса, о автоматик шекильде ёкъ этиледжек.

en: Sign up
crh: Къайд олмакъ

en: Confirmation
crh: Тасдикъ

en: Invalid confirmation
crh: Тасдикъ догъру дегиль

en: Invalid phone number
crh: Телефон номерасы догъру дегиль

en: The answer is too short
crh: Джевап пек къыскъа

en: The specified input is not valid.
crh: Невбеттеки малюматлар керчек дегиль.

en: The specified input is not valid:
crh: Невбеттеки малюматлар керчек дегиль:

en: please enter a valid email address.
crh: лютфен, электрон почтанъызнынъ керчек адресини язынъыз.

en: please enter numbers only.
crh: лютфен, тек ракъамлар язынъыз.

en: Submissions disabled
crh: Малюмат берильмеси сёндюрильди

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
crh: Сиз серверге аноним шекильде къошулмайсынъыз, бу сервер тек аноним малюматларны дестеклей

en: Your report was successful.
crh: Малюматынъызнынъ берильмеси мувафакъиетнен екюнленди.

en: Remember your receipt for this report.
crh: Эсабатынъызнынъ квитанциясыны акъылда тутунъыз.

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
crh: Системагъа кирмек ичюн 16 ишаретли квитанцияны къулланынъыз. Бойледже, сиз бизден кельген эр бир месажны бакъып олурсынъыз ве малюмат къошарсынъыз.

en: View your report
crh: Эсабатынъызны бакъып чыкъынъыз

en: Recipient selection
crh: Алыджы сайламасы

en: Select the recipients of your report:
crh: Эсабатынъызнынъ алыджыларыны сайланъыз:

en: Recipients selected:
crh: Сайлангъан алыджылар:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
crh: Сиз алыджыларнынъ максималь сайысыны къулландынъыз.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
crh: Сайламаны лягъу этмеге имкян олмагъан невбеттеки алыджылар эсабатынъызны алырлар:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
crh: Невбеттеки суаллерге джевап берильмеди я да джеваплар догъру дегиль:

en: You must select at least one recipient.
crh: Сиз энъ азындан бир алыджыны сайламакъ керексинъиз.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
crh: Файл(лар) юклене.

en: The following steps have errors:
crh: Невбеттеки арекетлерде хата япылды:

en: Hide
crh: Гизлемек

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
crh: Невбеттеки адым-адым япыладжакъ процедура сизге малюмат бермек платформаны мейдангъа кетирмеге имкян берир.

en: Please choose a configuration profile:
crh: Лютфен, конфигурация профилини сайланъыз:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
crh: Бу идареджиге къулланыджы пароллерни атып ташламагъа имкяныны яратынъыз.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
crh: Алыджылар пароллерни джойсалар, амма малюматлар джоюлмамасыны истесенъиз бу опцияны сайламагъа тевсие этемиз. Башкъа тарафтан, система сазламасында берильген малюматларгъа иришим тек алыджыларда олсун деп, биз бу функцияны къулланмагъа тевсие этмеймиз.

en: Please choose a different username.
crh: Башкъа къулланыджы адыны сайланъыз.

en: I have read and agree to the terms of the license.
crh: Мен лицензия шартларыны окъудым ве оларнен разым.

en: You have completed the platform wizard.
crh: Сиз  платформанынъ сазлама устасынен ишини битирдинъиз.

en: Please summarize your report in a few words.
crh: Эсабатынъызны къыскъадан тариф этинъиз.

en: Describe your report in detail.
crh: Эсабатынъызны тафсилятлы тариф этинъиз.

en: Where did the facts happen?
crh: Фактлар къайда олды?

en: When did the facts happen?
crh: Фактлар не заман олды?

en: I'm a victim
crh: Мен бунынъ къурбаны олам

en: I'm involved in the facts
crh: Мен фактларгъа алякъадарым

en: I witnessed the facts in person
crh: Мен шахсен бу фактларнынъ шааты олдым

en: I was personally told by a direct witness
crh: Манъа буны шахсен шаат олгъан инсан айтты

en: It is a rumor I heard
crh: Бу мен эшиткен ошек

en: How are you involved in the reported facts?
crh: Сиз хабер этильген фактларгъа насыл шекильде алякъадарсынъыз?

en: Do you have evidence to support your report?
crh: Эсабатынъызны тасдикълагъан делиллер бармы?

en: Please attach the evidence to support your report.
crh: Эсабатынъызны исбатлагъан делиллерни иляве этинъиз.

en: Please describe the evidence in detail.
crh: Лютфен, делиллерни тафсилятлы тариф этинъиз.

en: A thorough description of the submitted evidence enhances our ability to evaluate claims and investigate. Please take care to reference significant portions of any videos, images or documents submitted.
crh: Кетирильген делиллернинъ тафсилятлы тарифи бизге иддиа ве такъикъатларгъа къыймет кесме имкянларыны кенишлете. Эр бир ёлланылгъан видео, ресим я да весикъаларнынъ муим къысмыны къайд этинъиз.

en: Have you reported the facts to other organizations and/or individuals?
crh: Башкъа тешкилят ве / я да айры шахысларгъа фактларны айттынъызмы?

en: Please list the organizations and/or individuals you have informed about these facts.
crh: Бу фактлар акъкъында хабер эткенинъиз тешкилят ве / я да айры шахысларны сайынъыз.

en: Have these organizations investigated your claims? If so, what was the outcome?
crh: Бу тешкилятлар иддиаларынъызны тедкъикъ эттилерми? Эткен олсалар, нетиджеси насыл эди?

en: What is the outcome you want to achieve with our support?
crh: Ярдымымыз иле насыл нетиджеге иришмеге истейсинъиз?

en: Do you want to provide your identification information?
crh: Сиз озюнъиз акъкъында малюмат къалдырмакъ истейсинъизми?

en: First name
crh: Ад

en: Last name
crh: Сойад

en: Alternative contact method
crh: Багънынъ альтернатив усулы

en: I prefer to be contacted via this platform only
crh: Меннен тек платформа аркъалы багълангъанларыны истейим

en: Other
crh: Башкъа

en: Dear {RecipientName},
crh: Азиз {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
crh: Системада сиз ичюн эсап мейдангъа кетирильгени ичюн сиз бу месажны алдынъыз: {Site}

en: Username: {Username}
crh: Къулланыджы ады: {Username}

en: Activation link: {Url}
crh: Активация ичюн ссылка: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
crh: Эсапнынъ активациясына башламакъ ичюн активация ссылкасына басынъыз ве къулланыджы паролинъизни бельгиленъиз.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
crh: Мувафакъиетли активациядан сонъ сиз невбеттеки ссылканы къулланып, системагъа кире билесинъиз: {LoginUrl}

en: Kind regards,
crh: Сайгъы иле,

en: Account activation
crh: Эсап активациясы

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
crh: Малюмат берме платформанъызгъа бу адрес вастасынен иришмеге мумкюн:

en: To log in, visit:
crh: Системаларгъа кирмек ичюн саифени ачынъыз:

en: Users' credentials:
crh: Къулланыджыларнынъ эсаплары:

en: The platform will be automatically deleted on:
crh: Платформа автоматик шекильде ёкъ этиледжек:

en: Access instructions
crh: Иришим талиматлары

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
crh: Якъын вакъытта кешиф этильген активлик косьтергичи нормальден даа юксек эди.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
crh: Бу атака алямети ола билир (меселя, бириси серверинъизге сахте малюмат юклей) я да лейханъыз популяр олып, максималь къулланмасынен багълы.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
crh: Бу нормаль активлик я да ёкъ, яни меселе неде олгъаныны тешкеринъиз.

en: The activities with unusual stats are:
crh: Типик олмагъан статистикалы активлик:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
crh: Сервер янъы эсабат сакълавына кефиль оламаз, бу себептен малюматлар берильмеси сёндюрильди.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
crh: Серверде диск аланы даа зияде олсун деп, лютфен, техник дестек хызметине мураджаат этинъиз.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
crh: GlobaLeaks технологиялары озюнде сервер вазиетининъ тешкерме компонентини къаплап ала. Эгер бир де бир шей дикъкъатынъызны талап этсе, бу компонент бильдиреджек.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
crh: Малюмат алмакъ ичюн идареджи панелине «Системанынъ статистикасы» ве «Аномалиялар» болюклерине киринъиз.

en: Anomaly detected in {NodeName}
crh: Аномалия белли этильди {NodeName}

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
crh: Бу мектюп иле невбеттеки къулланыджыларнынъ PGP-анахтарларында къулланма муддети якъын вакъытта битеджеги я да энди биткени акъкъында хабер этемиз:

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
crh: Кечерли PGP-анахтар олмадан система шифреленген бильдирмелерни ёллап оламай.

en: PGP key expiration alert
crh: PGP-анахтарнынъ къулланма муддети биткени акъкъында бильдирме

en: A new whistleblowing site has been registered.
crh: Малюмат бермек ичюн янъы сайт къайд этильди.

en: Registration data:
crh: Къайд этильген малюматлар:

en: Site: {Url}
crh: Сайт: {Url}

en: Name: {Name}
crh: Ад: {Name}

en: Email: {Email}
crh: Электрон почта: {Email}

en: New whistleblowing site registered
crh: Малюмат бермек ичюн янъы сайт къайд олунгъан

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
crh: Бу платформанынъ идаре этме интерфейсинден денъеме электрон мектюп.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
crh: Мувафакъиетли мектюп алгъанынъыз сервер тешкермени кечип, акъикъийлигини исбатлагъаныны ве SMTP почта сервери иле язышмагъа имкяны олгъаныны косьтере.

en: Test email
crh: Денъеме электрон мектюп

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
crh: Бу месаж иле электрон почта адресинъиз бойле адреске {NewEmailAddress} денъишмеси ичюн соратма ёлланылгъаныны хабердар этемиз.

en: Click the following link to validate this change:
crh: Бу денъишмени тасдикъламакъ ичюн невбеттеки ссылкагъа басынъыз:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
crh: Эгер сиз бу денъишмени соратмадынъыз, паролинъизни денъиштирип, озь систематик идареджинъизге мураджаат этинъиз.

en: Email change request
crh: Электрон почта адресининъ денъишюви акъкъында соратма

en: From: {Author}
crh: Кимден: {Author}

en: Date: {EventTime}
crh: Тарих: {EventTime}

en: From: Whistleblower
crh: Кимден: Малюмат бериджи

en: Date: {SubmissionDate}
crh: Тарих: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
crh: Ишарет: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
crh: Статус: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
crh: HTTPS сертификатынынъ къулланма тарихи якъын вакъытта битеджек я да энди битти.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
crh: Къулланма тарихи: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
crh: Керчек сертификат олмадан системагъа телюкесиз кириш тек Tor вастасынен япыла билир.

en: Log in to solve the issue.
crh: Бу суальни чезмек ичюн системагъа киринъиз.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
crh: HTTPS сертификатынынъ къулланма тарихи биткени акъкъында бильдирме

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
crh: Бугуньге планлаштырылгъан HTTPS сертификатынынъ автоматик янъартылмасы мувафакъиетсиздир.

en: The system will keep trying.
crh: Янъартылма ынтылувлары девам этиледжек.

en: Failed HTTPS certificate renewal
crh: HTTPS сертификатынынъ янъартылмасы мувафакъиетсиздир

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
crh: Бу месажнен къоруйыджы эсабатнен {TipNum} багълы олгъан малюмат бериджининъ шахсиетине иришимге изин бергенини хабер этемиз.

en: The report can be accessed at:
crh: Эсабат бу саифеде мевджут:

en: Access to whistleblower's identity authorized
crh: Малюмат бериджининъ шахсиетине иришимге изин берильди

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
crh: Бу месажнен къоруйыджы эсабатнен {TipNum} багълы олгъан малюмат бериджининъ шахсиетине иришимге изин бермегенини хабер этемиз.

en: Access to whistleblower's identity denied
crh: Малюмат бериджи шахсиетине иришим ред этильди

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
crh: Бу месажнен алыджы эсабатнен {TipNum} багълы олгъан малюмат бериджининъ шахсиетине иришимни сораткъаныны хабер этемиз

en: The request can be accessed at:
crh: Соратма саифеде мевджут:

en: New request of access to a whistleblower's identity
crh: Малюмат бериджининъ шахсиетине иришимни эльде этмек ичюн янъы соратма

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
crh: Бу месаж иле эсабат берген {TipNum} малюмат бериджи озю акъкъында бильгилерни бергенини хабер этемиз.

en: The whistleblower has provided their identity
crh: Малюмат бериджи озю акъкъында бильгилерни берди

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
crh: Эсап {Username} паролинъизни сыфырламакъ ичюн соратма олгъаны ичюн бу месажны алдынъыз

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
crh: Эгер сиз бу соратманы ёлламадынъыз, месажгъа дикъкъат этменъиз ве оны ёкъ этинъиз.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
crh: Ссылкагъа басып, адресинъизни тасдикъланъыз:

en: Password reset instructions
crh: Пароль сыфырламасы талиматлары

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
crh: Бу мектюп иле PGP-анахтарнынъ къулланма муддети якъын вакъытта битеджеги я да биткени акъкъында бильдиремиз.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
crh: Сиз платформада ишлетильген анахтарнынъ къулланма тарихини узатмакъ ве янъартмакъ я да янъысыны юклемек керексинъиз.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
crh: Кечерли PGP-анахтар олмадан система сизге берильген малюматларны шифре этип оламайджакъ.

en: Click the link to activate the platform:
crh: Платформаны активация япмакъ ичюн ссылкагъа басынъыз:

en: Activation
crh: Активация

en: A software update is available.
crh: Программа теминатынынъ янъартмасы мевджуттир.

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
crh: Яхшы телюкесизлик системасыны сакъламакъ ичюн программа теминатыны янъартынъыз.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
crh: Хаталарнынъ янъы функциялары ве оларнынъ тюзетильмелери акъкъында денъишмелер журналынынъ янъы версиясында окъунъыз: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
crh: Лютфен, весикъаларда программа теминаты янъартмаларынынъ ерлештирильмеси акъкъында талиматларыны окъунъыз: {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
crh: Бу электрон мектюпнен алыджы бир я да бир къач эсабаткъа иришим бергенини хабер этемиз.

en: New report
crh: Янъы эсабат

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
crh: Энъ эрте къулланма тарихи {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
crh: Лютфен, олар программа иле ёкъ этильмегенине къадар оларны тешкермеге унутманъыз.

en: Some reports will expire soon
crh: Бир къач эсабатларнынъ къулланма тарихи якъында битеджек

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
crh: Бу мектюпнен малюмат бериджи сизни эсабатынынъ муим алыджысы оларакъ сайлагъаныны хабер этемиз.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
crh: Лютфен, мектюптеки олгъан бильги ве малюматларгъа айрыджа дикъкъат этинъиз. Малюмат бериджилер джемиетнинъ меракълары ичюн озьлерини джиддий телюкеге огъраткъанларыны козь огюнде тутунъыз. Бу себептен эсабатта олгъан малюматлар гъает муим сайыла.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
crh: Бу мектюп бар олгъан эсабат янъартылгъаны акъкъында хабер этмек ичюн ёлланылды.

en: Report updated
crh: Эсабат янъартылды

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
crh: Бу мектюп сизге окъулмагъан я да янъартылгъан эсабатлар бар олгъаны акъкъында хатырлатмакъ ичюн ёлланылды.

en: Reminder about unread or updated reports
crh: Окъулмагъан я да янъартылгъан эсабатлар акъкъында хатырлатма

en: Role: {Role}
crh: Роль: {Role}

en: Password: {Password}
crh: Пароль: {Password}
