GlobaLeaks - en to ce translation catalogue (582 entries)

en: Log in
ce: Системи чувала

en: Theme customization
ce: Тема бIегIийла яр

en: Languages
ce: Меттанаш

en: Text customization
ce: Текст бIегIийла яр

en: Question templates
ce: Хаттаран шаблонаш

en: Questionnaires
ce: Хеттарш

en: Add new questionnaire
ce: Керла хеттар тlетоха

en: Home
ce: ЦIа

en: Changelog
ce: Хийцамийн журнал

en: License
ce: Лицензи

en: Templates
ce: Шаблонаш

en: Delete
ce: Дlадаккха

en: Anomalies
ce: Аномалеш

en: Preferences
ce: Гlолениг харжар

en: file unavailable
ce: файл тlекхочийлехь яц

en: Date
ce: Дата

en: Expiration date
ce: Чекхдаларан хан

en: Last Access
ce: Тlаьххьара тIекхачар

en: Files
ce: Файлаш

en: Comments
ce: Комменташ

en: Messages
ce: Косташ

en: Details
ce: Деталш

en: Platform wizard
ce: Платформин пхьар

en: CREDIT CARD
ce: КРЕДИТАН КАРТА

en: YOUR NAME
ce: ХЬАН ЦlЕ

en: Label the report
ce: Орзана тIе билгало хIоттае

en: Postpone the expiration date
ce: Чекхдаларан хан дlататта

en: Select all
ce: Дерриг харжа

en: Deselect all
ce: Дерриг харжар духаэца

en: Refresh
ce: ЦӀинде

en: Preview
ce: Юьхьанца хьажа

en: The whistleblower has already read the last update
ce: Iорадаккхархочо хlинцале дешна тlаьххьара карладаккхар

en: The whistleblower has not read the last update yet
ce: Iорадаккхархочо хlинца а ца дешна тlаьххьара карладаккхар

en: Move up
ce: Хьаладахийта

en: Move down
ce: Охьадахийта

en: Move left
ce: Аьрру агlор дахийта

en: Move right
ce: Аьтту агlор дахийта

en: Import
ce: Импорт е

en: Export
ce: Экспорт е

en: Save all
ce: Дерриг дӀаӀалашде

en: Access control
ce: Тlекхочийлина урхалладар

en: Number
ce: Лоьмар

en: Email
ce: Электронан пошта

en: Regular expression validator
ce: Рожехь болу гайтамаш бакъдаран гlирс

en: Minimum number of input characters
ce: Чудохучу хьаьркийн лахара терахь

en: Maximum number of input characters
ce: Чудохучу хьаьркийн лакхара терахь

en: Earliest selectable date
ce: Харжа йишйолу уггар гергара терахь

en: Latest selectable date
ce: Харжа йишйолу уггар тlаьххьара терахь

en: 0 = auto
ce: 0 = авто

en: Yes
ce: Хlаъ

en: No
ce: Хlан-хlа

en: Attachment
ce: Юкъайиллина файл

en: Attachments
ce: Юкъаехкина файлаш

en: Change your password
ce: Хьайн парол хийца

en: User
ce: Пайдаэцархо

en: Motivation
ce: Мотиваци

en: Status
ce: Статус

en: Request motivation
ce: Хатта мотивацех лаьцна

en: Reply motivation
ce: Жоп ло мотивацех лаьцна

en: Request status
ce: Хатта статусах лаьцна

en: Custodian
ce: lуналхо

en: Identity
ce: ЦIе

en: Access requested
ce: Тlекхочийла дехна

en: Request access to the whistleblower's identity
ce: Iорадаккхархочун цIарна тlекхачар деха

en: Please write a motivation
ce: Мотивацехь лаьцна яздехьа

en: Reply to the request
ce: Дехарна жоп луо

en: Authorized
ce: Бакъо елла

en: Denied
ce: ТIе ца дитина

en: Waiting for authorization
ce: Бакъо яларе хьоьжу

en: New request
ce: Керла дехар

en: Authorize
ce: Бакъо яла

en: Deny
ce: Тlе ма эца

en: Deny access to the whistleblower's identity
ce: Iорадаккхархочун цIарна тlекхачар дехка

en: Authorize access to the whistleblower's identity
ce: Iорадаккхархочун цIарна тlекхачар бакъо луо

en: URL redirects
ce: URL кхин адресца доьду

en: Anomaly detection thresholds
ce: Аномали гучуяккхаран киртигаш

en: Available disk space
ce: Диска тlехь мукъа меттиг

en: Last update
ce: Тlаьххьара цIиндар

en: Disable notifications to administrators
ce: Администраторшка хаамбар мага ма де

en: Disable notifications to custodians
ce: lуналхошка хаамбар мага ма де

en: Disable notifications to recipients
ce: ДIаэцархошка хаамбар мага ма де

en: Score
ce: Чот

en: Trigger question
ce: Къастамаллин хаттар

en: Triggered by score:
ce: Къастамаллин баллаш:

en: Weak
ce: Гlийла

en: Acceptable
ce: Тарлуш ду

en: Strong
ce: Чlогlа

en: Silence email notifications
ce: Электронан поштехула хаамбар тиедие

en: Turn on email notifications
ce: Электронан поштехула хаамбар латаде

en: Input validation
ce: Чудаккхар нийса хилар бакъдар

en: Email address
ce: Электронан поштин адрес

en: Custom
ce: БӀегӀийла

en: None
ce: Цхьа а

en: Regular expression
ce: Рожехь болу гайтам

en: Search
ce: Лаха

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
ce: Хlара бӀегӀийла йина текст платформи тlехь кхин гуш яц. Дуьххьарлера текст я хийцина, я дlаяьккхина.

en: Audit log
ce: Талламан журнал

en: Stats
ce: Статистика

en: Activities
ce: Жигараллаш

en: Reports
ce: Аьрзнаш

en: Report
ce: Арз

en: Users
ce: Пайдаэцархой

en: From
ce: Кхуьнгара

en: Number of downloads
ce: Схьаэцарийн терахь

en: File size not accepted.
ce: Файлан барам тlеоьцуш бац.

en: Maximum file size is:
ce: Файлан лаккхара барам бу:

en: Scheduled jobs
ce: Регламентаца беш болу белхаш

en: Regenerate
ce: МеттахӀотто

en: Display options alphabetically
ce: Абатан рогlаллехь гайта опцеш

en: Enable email notifications for:
ce: Электронан почтехула хаамбар магаде кхунна:

en: Disable
ce: Мага ма де

en: Remove
ce: Дlадаккха

en: Use as default
ce: Пайдаэца юьхьанцарчу рожах санна

en: Collapse
ce: ДIахьарчаде

en: Expand
ce: Даржаде

en: Select
ce: Харжа

en: Deselect
ce: Харжар юхадаккха

en: Surname
ce: Доьзалан цlе

en: New
ce: Керла

en: Opened
ce: Диллина

en: Closed
ce: Къевлина

en: Placeholder
ce: Дузург

en: Print
ce: Зорба тоха

en: Previous
ce: Хьалха догIу

en: Next
ce: ТIаьхьа догIу

en: First
ce: Хьалхара

en: Last
ce: Тlаьххьара

en: Send a test email to your email address.
ce: Хьайн электронан пошти тlе тестан электронан кехат дIатасахь.

en: Block the submission
ce: Чудаларна блок хIоттае

en: Skip the recipient account creation.
ce: ДIаэцархочун аккаунт кхоллар юкъахдита.

en: Send activation link
ce: Активацин линк яхьийта

en: Password reset
ce: Парол юхакиръяр

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
ce: Цхьамма я масех дIаэцархочо системи чувалар кхочуш ца дина. Цундела цаьрга аьрзнаш кхочур дац.

en: This user has not performed the first login yet.
ce: Кху пайдаэцархочо хlинца а кхочуш ца дина дуьххьара системи чувалар.

en: seconds
ce: сикондаш

en: This domain name is not available.
ce: Хlокху доменан цIе тIекхочехь яц.

en: Mark as important
ce: Ладам болуш санна билгалде

en: Copy to clipboard
ce: Хийцаран буфер чу копи яккха

en: Logout
ce: Системи чуьра аравалар

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
ce: ХIокху дIаэцархочунна таро луо аьрзнашна тlекхача бакъо яла

en: Grant access
ce: ТIекхача бакъо луо

en: Revoke access
ce: Тlекхочийла юхадаккха

en: File a report
ce: Арз чудала

en: Before proceeding, please set a new password.
ce: Кхин дIавахале, керла парол хIоттаехьа.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
ce: Кхин дIавахале, ши-факторан аутентификаци магаехьа.

en: Enable
ce: Магаде

en: Low
ce: Лахара

en: High
ce: Лакхара

en: megabytes
ce: мегабайташ

en: percentage
ce: процент

en: Save
ce: ДӀаӀалашде

en: Type
ce: Тайпа

en: Severity
ce: Луьралла

en: Object
ce: Объект

en: ID
ce: ЦIе

en: Username
ce: Пайдаэцархочун цIе

en: Role
ce: Дакъа

en: Name
ce: Цlе

en: Creation date
ce: Кхолларан дата

en: Last access
ce: Тlаьххьара тlекхачар

en: Whistleblower's last access
ce: Iорадаккхархочун тlаьххьара тlекхачар

en: Substatuses
ce: Субстатусаш

en: Add
ce: Тlетоха

en: Label
ce: Билгало

en: This field is mandatory
ce: Хlара хас дуьзна хила деза

en: Edit
ce: Тодан

en: Cancel
ce: Юхаэца

en: Report statuses
ce: Аьрзнийн статусаш

en: Hidden
ce: Хьулдина

en: Description
ce: Сурт хIоттор

en: Questionnaire
ce: Хеттар

en: Recipients
ce: ДIаэцархой

en: days
ce: денош

en: Set the value to 0 to disable this feature.
ce: ХIара башхало мага ца ян, маьIна 0 тIе хIоттаде.

en: Show the questionnaire navigation interface
ce: Хеттарш тIехь урхаллин интерфейс гайта

en: Allow whistleblowers to select their recipients
ce: Iорадаккхархошна шайн дIаэцархой харжа пурба дала

en: Select all recipients by default
ce: Массо дIаэцархо юьхьанцарчу рожехь харжа

en: Maximum number of selectable recipients:
ce: Харжа мегачу дIаэцархойн лакхара терахь:

en: Show recipients in alphabetical order
ce: ДIаэцархой абатан рогlаллехь гайта

en: Show recipient details on the status page of the report
ce: ДIаэцархочун билгалонаш гайта аьрзнийн статусан агlона тIехь

en: Enable comments
ce: Комменташ магае

en: Allow the whistleblower to write comments
ce: Iорадаккхархочунна бакъо ло комменташ язъян

en: Enable private messages
ce: Шайлахьдолу косташ магаде

en: Allow the whistleblower to send messages
ce: Iорадаккхархочунна бакъо ло косташ дахьийта.

en: Allow the whistleblower to add attachments
ce: Iорадаккхархочунна магийта орзана тIе юкъаехкина файлаш тIетоха

en: Additional questionnaire
ce: ТIеоьшуш долу хеттар

en: Scoring system options
ce: Баллийн системин опцеш

en: Threshold
ce: Киртиг

en: Value
ce: Мехалла

en: Medium
ce: Юккъера

en: Software version:
ce: Софтан верси:

en: Restrict access to specific IP addresses
ce: Билггалчу IP-адресашна тlекхачарна доза тоха

en: Enabled
ce: Магийна

en: Allowed IP addresses
ce: Магийна IP-адресаш

en: Admin
ce: Администратор

en: Recipient
ce: ДIаэцархо

en: Each entry must be separated with a comma.
ce: Хlора чуязор цlоьмалгаца къастийна хила деза.

en: Example:
ce: Масал:

en: Hostname
ce: Шедан цlе

en: Organization
ce: Цхьаьнакхетаралла

en: Invalid email address
ce: Бакъдоцу электронан поштин адрес

en: City
ce: Гlала

en: Country
ce: Мохк

en: Country code
ce: Мехкан код

en: Generate
ce: Кхолла

en: Private Key
ce: Шайлахьдолу догlа

en: Certificate Signing Request
ce: Сертификатана куьг таIо дехар дахьийтар

en: Download
ce: Схьаэца

en: Certificate
ce: Сертификат

en: Valid until:
ce: Бакъду хIара хан тIекхаччалц:

en: Issuer:
ce: Арахоьцург:

en: Intermediate Certificates
ce: Юккъера сертификаташ

en: Reset
ce: Юхакирде

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
ce: HTTPS-ан конфигурацина хIокху интерфейсехула гIортор йо платформо.

en: Automatic configuration
ce: Шашах конфигураци

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
ce: HTTPS-ан шашах конфигурацех пайдаэцаро Let's Encrypt Certificate Authority сертификаташ дехаран а, магоран а, карладаккхаран а ерриг процесс кхочушйийр ю.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
ce: Платформа диллинчу IP адресехула тlекхача йиш йолуш хила еза, ткъа хаьржинчу шедан цlеран DNS язор хила деза, и адрес балгадоккхуш.

en: Proceed
ce: КхидIа дIагIо

en: Manual configuration
ce: Куьйга конфигураци

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
ce: Куьйга конфигурацин пхьеро гойтур ду, HTTPS алтернативе Certificate Authority чуьра муха дIахIотто еза.

en: Disabled
ce: Магийна доцу

en: Auto-renewal
ce: Шашах юхацIиндар

en: Tor Onion Service
ce: Tor Onion сервис

en: Anonymize outgoing connections
ce: Арайоьлху зIенаш хьулъе

en: Let the platform be reachable without Tor
ce: Tor а йоцуш, тlекхочийлехь хилийта платформа

en: Roles enabled to use the platform without Tor
ce: Tor а йоцуш, платформех пайдаэца дакъош магийна

en: Whistleblower
ce: Iорадаккхархо

en: To
ce: Хьаьнга

en: SMTP email address
ce: SMTP электронан поштин адрес

en: SMTP server address
ce: SMTP серверан адрес

en: SMTP server port
ce: SMTP серверан порт

en: Security
ce: Кхерамзалла

en: Require authentication
ce: Аутентификаци тIейожае

en: Password
ce: Парол

en: Number of hours before sending a report expiration alert
ce: Орзан хан дlаяларх дlахьедар дахьийта дисинчу сахьтийн терахь

en: Test the configuration
ce: Конфигураци зиэ

en: Reset SMTP configuration
ce: SMTP конфигураци юхакиръян

en: Reset notification templates to default
ce: Хаамбарийн шаблонаш юьхьанцарчу рожехь юхакиръе

en: Template
ce: Шаблон

en: Question
ce: Хаттар

en: Single-line text input
ce: Цхьалха могӀанан текст чуязъяр

en: Multi-line text input
ce: ТIекIал могӀанан текст чуязъяр

en: Selection box
ce: Харжаман хас

en: Multiple choice input
ce: Дукхаллин харжаман чуяздар

en: Checkbox
ce: Кор

en: Terms of service
ce: Сервисан билламаш

en: Date range
ce: Датийн диапазон

en: Group of questions
ce: Хаттарийн гулам

en: Row
ce: Могlа

en: Column
ce: Ирх-аса

en: Width
ce: Шоралла

en: Question group
ce: Хаттарийн гулам

en: Hint
ce: Къадор

en: Mandatory
ce: Тlедожийна

en: Accept multiple file uploads
ce: Масех файл дIахIоттор тlеэца

en: Accept multiple answers
ce: Масех жоп тlеэца

en: Template override
ce: Шаблон юхаяккхар

en: Phone number
ce: Телпонан лоьмар

en: Text
ce: Текст

en: Checkbox label
ce: Коран билгало

en: Add multimedia content
ce: Мултимедин чулацам тlетоха

en: Image
ce: Васт

en: Audio
ce: Аудио

en: Video
ce: Видео

en: Trigger conditions
ce: Къастамаллин билламаш

en: Sufficient
ce: Кхачаме

en: Options
ce: Опцеш

en: Addition
ce: Тlетохар

en: Multiplier
ce: Оьцург

en: Questions
ce: Хаттарш

en: Add new question
ce: Керла хаттар тlетоха

en: Add question from template
ce: Шаблон юккъера хаттар тlетоха

en: Duplicate
ce: Шалхадаккха

en: Steps
ce: Гlулчаш

en: Logo
ce: Логотайпа

en: Project name
ce: Проектан цlе

en: Homepage title
ce: Коьртачу агlонан цlе

en: Presentation
ce: Презентаци

en: Question to solicit possible whistleblowers
ce: Хила тарлуш болу Iорадаккхархой тlеозон хаттар

en: Whistleblowing button
ce: Iорадаккхаран нуьйда

en: Disclaimer
ce: Жоьпалла тIе ца лацар

en: Footer
ce: Лахара колонтитул

en: Upload
ce: ДIахIоттае

en: Language:
ce: Мотт:

en: Add custom text
ce: БIегIийла йина текст тlетоха

en: Custom text
ce: БIегIийла йина текст

en: Original text
ce: Юьхьанцара текст

en: Original translation
ce: Юьхьанцара гочдар

en: Custom translation
ce: БIегIийла дина гочдар

en: Disable submissions
ce: Чудаларш мага ма де

en: Enable encryption
ce: ШифрхIоттор магаде

en: Enable administrators to change user passwords
ce: Администраторшна пайдаэцархочун парол хийцар магаде

en: Administrators authorized to change user passwords:
ce: Администраторийн бакъо ю пайдаэцархочун парол хийца:

en: Enable multisite feature
ce: Дукхасайтийн башхало магае

en: Enable simplified login
ce: Системина чолхаза чувалар магаде

en: Enable search engines indexing
ce: Лохуршна индексаци ян магаде

en: Default questionnaire
ce: Юьхьанцарчу рожехь хеттар

en: Show contexts in alphabetical order
ce: Контексташ абатан рогlаллехь гайта

en: Size limit for file attachments
ce: Юкъаехкинчу файлийн бараман доза

en: Require two factor authentication
ce: Ши-факторан аутентификаци тӀейожае

en: Password change interval
ce: Парол хийцаран интервал

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
ce: Кхерамзаллин бахьанашца парол хийцар тIедожийна ду шен-шен рожехь.

en: Number of days till notifying unread reports to users
ce: Пайдаэцархошна дешна доцчу аьрзнех дIахаьийта дисинчу денойн терахь

en: Disable the privacy panel
ce: Шайлахьйолу панел мага ма е

en: Enable custom privacy panel
ce: БIегIийла шайлахьйолу панел магае

en: Custom privacy panel
ce: БIегIийла шайлахьйолу панел

en: Enable custodian user role
ce: lуналхочунна пайдаэцархочун дакъа магаде

en: Enable scoring system
ce: Баллийн система магае

en: Logging level
ce: Журнал лелоран тlегlа

en: Log accesses of internal users
ce: Чоьхьарчу пайдаэцархойн журналашна тlекхочийла

en: Notify administrators of software problems
ce: Софтан анпалех администратошка хаамбе

en: Notify developers of software problems
ce: Софтан анпалех девелопершка хаамбе

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
ce: Хlара башхало магаярца ахь дакъа лоцу платформа кхолларехь а, цуьнан кхерамзалла чIагIярехь а.

en: Reset reports
ce: Аьрзнаш юхакирде

en: Case management
ce: Гlуллакхана урхалладар

en: Sites
ce: Сайташ

en: Mode:
ce: Раж:

en: Configure
ce: Конфигураци е

en: Subdomain
ce: Субдомен

en: Creation date:
ce: Кхолларан дата:

en: Root domain used for secondary sites
ce: Шолгlачу сайташна лелош йолу ораман домен

en: Use the first site for administrative purposes only
ce: Хьалхарчу сайтах урхалла даран lалашонца бен пайда ма эца

en: Allow users to sign up
ce: Пайдаэцархошна чуязбала магаде

en: Enable terms of service
ce: Сервисан билламаш магабе

en: Title
ce: ЦӀе

en: Public name
ce: Нахана евза цlе

en: Send reset link
ce: Юхакирдаран линк яхьийта

en: Set password
ce: Парол хlоттае

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
ce: Хаьржина парол дукха гlийла ю. Магийна йолу парол лаххара а 12 тайп-тайпана хьаьрках латта езаш ю, шайна юккъехь жима элп а, доккха элп а, терахь а, леррина долу хьаьрк а долуш.

en: Force password change
ce: Парол хийцар тIедилла

en: The user will be forced to change its password on next login.
ce: Пайдаэцархочунна парол хийцар тIедиллина хир ду, юха системи чуволуш

en: Disable two factor authentication
ce: Ши-факторан аутентификаци мага ма е

en: Language
ce: Мотт

en: Enable email notifications
ce: Электронан поштехула хаамбар магийта

en: Details of the PGP key:
ce: PGP догlанан деталш

en: Fingerprint
ce: Пlелган томмагlа

en: Set up encryption by providing a PGP public key
ce: Шифр хIоттае, PGP диллина догIа а луш

en: Give this admin ability to change user passwords
ce: ХIокху администраторна таро ло пайдаэцархойн паролш хийца

en: Forcefully selected
ce: Нуьцкъала хаьржина

en: Allow the recipient to delete reports
ce: ДIаэцархочунна аьрзнаш дIадайъа бакъо луо

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
ce: ДIаэцархочунна арз чекхдаларан хан дIататта бакъо луо

en: Give the user administrative access to the following features:
ce: Администраторна хIокху башхаллошна тlекхочийла луо:

en: Request date
ce: Дехаран дата

en: Report date
ce: Орзан дата

en: Authorization
ce: Бакъо ялар

en: Requests
ce: Дехарш

en: The validation link is either incorrect or has expired.
ce: Бакъдаран линк я нийса яц, я цуьнан леларан хан чекхъяьлла.

en: Your new email address has been validated.
ce: Хьан электронан поштин керла адрес бакъдина.

en: Forgot password?
ce: Парол йицъелла?

en: Enter the two factor authentication code
ce: Ши-факторан аутентификацин код чуязъе

en: Authentication failed
ce: Аутентификаци ца нисъелла

en: The code is either invalid or expired.
ce: Код я бакъ яц, я цуьнан леларан хан дlаяьлла.

en: Please select your account:
ce: Хьайн аккаунт харжахь:

en: Now type your password, then click 'Log in':
ce: Хlинца хьайн парол чуязъе, тlаккха "Чувала" тlетаlайе:

en: Text shown after the user has selected the option.
ce: Пайдаэцархочо хlара опци хаьржинчул тlаьхьа гучуйолуш йолу текст.

en: Confirm
ce: ТIечIагIде

en: Assign score points
ce: Баллаш хIиттае

en: Are you sure?
ce: Баккъал бахий ахь?

en: Close
ce: Дlачlагlа

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
ce: Тидам белаш, кхуьнца йоьзна йолу информаци меттахIотто йиш а йоцуш дIайоккхур ю.

en: Enable two factor authentication
ce: Ши-факторан аутентификаци магае

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
ce: Кхин дIавахале, тидамца документаци ешахь кхузахь:

en: Account recovery key
ce: Аккаунт меттахIоторан догlа

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
ce: Копи а яй, и кхерамза меттехь ларъе. Иза хьуна оьшур ю, парол яйъахь, хьайн аккаунтана, информаци а ца йовш, тIекхочийла меттахIоттош.

en: Enter a name for the copy
ce: Копин цlе чуязъе

en: Request support
ce: Гlортор еха

en: Thank you.
ce: Баркалла.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
ce: Ма-хуьллу сиха хьуна жоп дала хьовсур тхо.

en: Submit
ce: Чулуо

en: The connection is not secure.
ce: ЗIе кхерамза яц.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
ce: HTTPS зIенашца конфигураци йина яц платформа, цундела зерийн lалашонца бен лело ца мега и.

en: Please write a motivation for the reply
ce: ХIокху жоьпан мотивацех лаций яздехьа

en: Send
ce: ДIатаса

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
ce: Тlечlагlдича, ахь чекхдаларан хан дlатотту:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
ce: Хlара гайтаман платформа ю, баккъал а долчу чудаларшна лела ма елаш хIара.

en: Install an authenticator app on your phone
ce: Пайдаэцархо боккъалверг хилар тоьшалдан аппликаци дIахIоттае хьайн телпон тlе

en: Scan the QR code with the app
ce: QR-код сканерх яккха аппликацица

en: Error!
ce: Гlалат!

en: Internal server error
ce: Серверан чоьхьара гlалат

en: Error on input validation
ce: Чуяздар бакъдарехь гlалат

en: Resource not found
ce: Ресурс ца карийна

en: Forbidden operation
ce: Бихкина ардам

en: The specified old password is not valid
ce: Ялийна шира парол бакъ яц

en: Resource can only be accessed via the Tor network
ce: Tor машанехула бен тlекхочийла дац ресурсана

en: The upload request exceeds the size limit
ce: Бараман лаккхарчу тlегlанал тlехдаьлла дIахIотторан дехар

en: Current password
ce: Карара парол

en: New password
ce: Керла парол

en: The new password must be different from the current one.
ce: Керла парол хьалхалерчух къаста езаш ю.

en: Type your new password again
ce: Керла парол кхин цкъа а чуязъе

en: The two passwords do not match
ce: Хlара ши парол цхьаьнайогlуш яц

en: Validation of email address change in progress.
ce: Электронан поштин адрес хийцаран бакъдар дIадоьдуш ду.

en: Please check your inbox for further instructions.
ce: Почтин яьшки чу хьажахь кхидlа долчу куьйгаллина.

en: Warning
ce: Варе

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
ce: ТӀедожжийна долу дехар ду кху сайт тIе шайн къайле ларъеш йолчу Tor браузерций бен ца довлар.

en: Download the Tor Browser
ce: Tor браузер схьаэца

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
ce: ТIаккха копи а яй, Tor браузер чу хlара адрес юкъадилла:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
ce: Ахь арз хIинцале чуделлий? Хьайн квитанци чуязде.

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
ce: Квитанци я бакъ дац, я цуьнан леларан хан дlаяьлла.

en: Select a file or drag it here.
ce: Файл харжа я кхуза схьатакхае.

en: Size:
ce: Барам

en: Uploading files…
ce: Файлаш дIахIоттайо...

en: Upload completed successfully!
ce: ДIахIоттор кхиамца чекхдаьлла!

en: Estimated upload time:
ce: ДIахIотторехь герггарчу хьесапехь оьшу хан:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
ce: ДIаэцархоша дехна хьоьга тIеоьшу хеттар яздан.

en: Fill the additional questionnaire
ce: ТIеоьшуш долу хеттар язде

en: From:
ce: Хьаьнгара:

en: To:
ce: Хьаьнга:

en: Filename
ce: Файлан цlе

en: Upload date
ce: ДIахIотторан дата

en: File size
ce: Файлан барам

en: Questionnaire answers
ce: Хеттаршна жоьпаш

en: Step
ce: Гlулч

en: Status:
ce: Статус:

en: Files attached by recipients
ce: ДIаэцархоша юкъаехкина файлаш

en: Upload a file:
ce: Файл дIахIоттае:

en: Welcome!
ce: Марша догlийла!

en: For the user documentation, visit:
ce: Пайдаэцархойн документацига хьажа, кхуза гIуо:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
ce: Нагахь санна хьуна техникин гlортор эшахь, я хьан хаттарш делахь, я софтах лаьцна керла идейш елахь:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
ce: Софтан кхолларехь дакъа лаца я гlалатах лаьцна хаам бан хьуна лаахь, гIуллакх айъа тхан гIортаран системехь:

en: Join our chat:
ce: Тхан чат юккъе дуьйла:

en: Follow the project on:
ce: Проект тӀехь тидам беш хила кхузахь:

en: An update is available:
ce: ЦIиндар долуш ду:

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
ce: Охьа хьехар, "ГIоленаш" декъе дехьа а валий, хьайн "Аккаунт меттахIоторан догlа" схьа а эцна, и кхерамзаллин кепехь лардар. И догlа хьуна оьшур ду платформиний, хьан информациний тlекхочийла меттахlоттон, хьуна хьайн парол йицъелча.

en: The provided recovery key is invalid.
ce: ХIара меттахIоторан догlа бакъ дац.

en: The provided reset token is invalid or expired.
ce: Схьайелла йолу юхакирдаран маркер я бакъ яц, я цуьнан хан дlаяьлла.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
ce: Парол юхакирдар деха, аккаунтан пайдаэцархочун цIе я электронан поштин адрес чуязде.

en: Enter your email address to request a password reset.
ce: Парол юхакирдар деха, хьайн электронан почтин адрес чуязде.

en: Password reset requested.
ce: Парол юхакирдар дехна.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
ce: Парол юхакирдар чекхдаккха, чуязде аккаунт меттахlотторан догlа

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
ce: Iорадаккхархочун цIарна тlекхочийла дехна lуналхочуьнга.

en: Date of the request
ce: Дехаран дата

en: Show
ce: Гайта

en: Congratulations!
ce: Декъалво хьо!

en: You have completed the platform activation.
ce: Платформин активаци яр чекхдаьккхи ахь.

en: Success!
ce: Кхиам!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
ce: Iорадаккхархочун платформа кийча хила герга ю!

en: Check your inbox to activate it.
ce: Цунна активаци ян, почтин яьшки чу хьажа

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
ce: Платформина 24 сахьт далале активаци ца яхь, иза шашах дlаер ю.

en: Sign up
ce: Язлуо

en: Confirmation
ce: Тlечlагlдар

en: Invalid confirmation
ce: Тlечlагlдар бакъ дац

en: Invalid phone number
ce: Телпонан лоьмар бакъ яц

en: The answer is too short
ce: Жоп дукха доца ду

en: The specified input is not valid.
ce: Билгалдина чуяздар бакъ дац.

en: The specified input is not valid:
ce: Билгалдина чуяздар бакъ дац:

en: please enter a valid email address.
ce: бакъ долу электронан адрес чуяздехьа.

en: please enter numbers only.
ce: терахьаш бен ма яздехьа.

en: Submissions disabled
ce: Чудаларш ца магийна

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
ce: Хьо цIехьулъяр доцуш тlетасалуш ву серверна, хIокху серверо цIехьулъеш чудаларшна бен гIортор еш яц

en: Your report was successful.
ce: Хьан арз кхиамца схьакхаьчна.

en: Remember your receipt for this report.
ce: ХIокху орзах делла квитанци дагахь латтаде.

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
ce: Системи чувала, 16 терахь долчу квитанцех пайдаэца.  Цо таро лур ю хьуна оха дlадоуьйтучу а косте хьажа, ткъа иштта сов информации тIетоха.

en: View your report
ce: Хьайн орзе хьажа

en: Recipient selection
ce: ДIаэцархо харжар

en: Select the recipients of your report:
ce: Хьайн орзан дIаэцархой харжа:

en: Recipients selected:
ce: Хаьржина дIаэцархой:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
ce: Харжа мегачу дIаэцархойн лаккхарчу терахье кхаьчна хьо.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
ce: Хьан арз хIокху дIаэцархошка кхочур ду, уьш юкъара дIабаха йиш яц:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
ce: Кху гIулчехь хIокху хаттаршна жоьпаш я доцуш ду, я уьш бакъ дац:

en: You must select at least one recipient.
ce: Мел кIезга а цхьа дIаэцархо харжа веза ахь.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
ce: Файл(аш) дIахIоттор дерзаре хьоьжу.

en: The following steps have errors:
ce: ХIокху гlулчашкахь гlалаташ ду:

en: Hide
ce: Къайладаккха

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
ce: ХIокху гIулчашца йолчу процедуро гойтур ду, хьайн Iорадаккхархочун платформа муха кхолла еза.

en: Please choose a configuration profile:
ce: Конфигурацин кеп харжахьа:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
ce: ХIокху администраторна таро ло пайдаэцархойн паролш юхакирдан.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
ce: Оха хьехар до хlара опци харжа, хьайн информаци lалашъян хьуна лаахь, дIаэцархоша шайн паролш яйъича. Вуьшта, оха хьехар ца до кху башхалонах пайдаэца, хьуна дIаэцархой бен хьан чудаларшна тlе ца кхочуьйтуш, система нисъян лаахь.

en: Please choose a different username.
ce: Кхин пайдаэцархочун цIе харжахь.

en: I have read and agree to the terms of the license.
ce: Ас бешна лицензин билламаш, уьш тIеоьцу ас.

en: You have completed the platform wizard.
ce: Хьо платформин пхьерах чекхваьлла.

en: Please summarize your report in a few words.
ce: Хьайн арз масех дашца довзийтахь.

en: Describe your report in detail.
ce: Хьайн орзан сурт хIоттаде, юкъах хIума ца дуьтуш.

en: Where did the facts happen?
ce: Стенгахь хилла иза?

en: When did the facts happen?
ce: Маца хилла иза?

en: I'm a victim
ce: Со вуон тIедеанарг ву/ю

en: I'm involved in the facts
ce: Хиллачун юккъехь ву/ю со

en: I witnessed the facts in person
ce: Хилларг сан бIаьргашна гина

en: I was personally told by a direct witness
ce: Шен бIаьргашца гинчу тешо дийцина соьга иза

en: It is a rumor I heard
ce: Дуьйцуш, хезна суна и

en: How are you involved in the reported facts?
ce: Хьан хIун дакъа ду хиллачун юккъехь?

en: Do you have evidence to support your report?
ce: Тоьшаллаш дуй хьан, хьайн арз тIечIагIдан?

en: Please attach the evidence to support your report.
ce: Хьайн арз тIечIагIдан, тоьшаллаш юкъадахкахь.

en: Please describe the evidence in detail.
ce: Тоьшаллех лаьцна дийцахь, кегий хIуманаш юкъах ца дуьтуш

en: A thorough description of the submitted evidence enhances our ability to evaluate claims and investigate. Please take care to reference significant portions of any videos, images or documents submitted.
ce: Чуделлачу тоьшаллин ма-дарра сурт хIотторо аьтто бийр бу тхан хааман мах хадо а, таллам бан а. Шайн ма-хуьллу видеошций, васташций, документашций тIечIагIбейша шайн хаам.

en: Have you reported the facts to other organizations and/or individuals?
ce: Хьайн арз кхечу цхьаьнакхетараллашка я нахе дахьийтиний ахь?

en: Please list the organizations and/or individuals you have informed about these facts.
ce: Хилларг дуьйцуш, ахь хаам бахьийтина долу цхьаьнакхетараллаш а, нах а балабехьа кхузахь.

en: Have these organizations investigated your claims? If so, what was the outcome?
ce: Оцу цхьаьнакхетараллаша теллиний ахь чIагIдеш дерг? Теллинехь, жамI хIун бара?

en: What is the outcome you want to achieve with our support?
ce: Тхан гIорторца хIун Iалашоне кхача лууш ву/ю хьо?

en: Do you want to provide your identification information?
ce: Хьайн цIарх лаьцна информаци яла лаьий хьуна?

en: First name
ce: Цlе

en: Last name
ce: Доьзалан цlе

en: Alternative contact method
ce: ЗIене вала кхин кеп

en: I prefer to be contacted via this platform only
ce: Кху платформехула бен ца лаьа суна сайца зlене дийлийта

en: Other
ce: Кхиниг

en: Dear {RecipientName},
ce: Хьомсара {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
ce: Хьоьга хlара электронан кехат кхаьчна,  хьуна системи чохь пайдаэцархочун аккаунт кхоьллина хиларна: {Site}

en: Username: {Username}
ce: Пайдаэцархочун цIе: {Username}

en: Activation link: {Url}
ce: Активацин линк: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
ce: Активацин линк тIетаIаехьа, аккаунтан активаци дIаяхьа а, хьайн парол хIотто а.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
ce: Активаци кхиамца чекхъяьлча, хьан системина тlекхача аьтто хир бу хIокху линкехула: {LoginUrl}

en: Kind regards,
ce: Ларамца,

en: Account activation
ce: Аккаунтан активаци

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
ce: Хьан Iорадаккхархочун платформа хlинца тlекхочийлехь ю кху адресца:

en: To log in, visit:
ce: Системи чувала, кхуза гIуо:

en: Users' credentials:
ce: Пайдаэцархойн регистрацин информаци:

en: The platform will be automatically deleted on:
ce: Платформа шашах дlайоккхур ю:

en: Access instructions
ce: Тlекхочийлин хьокъехь долу куьйгалла

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
ce: ТIаьххьарчу хенахь тусаделлачу жигараллийн терахь хlинццалц хуьлучул а лакхара долчух тера ду.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
ce: Хlара тlелатаран билгало хила тарло (масала, цхьамма хьан сервер харцхаамех юзуш ю) я хьан проектах пайда оьцуш болу нах алссамбовлуш хила а там бу.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
ce: ГIуллакх зиэ, и бакъонца ду я дац хьажа.

en: The activities with unusual stats are:
ce: Башха статистика йолу жигараллаш:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
ce: Серверо чlагlам ца бо, керла арз дIаIалашъдийр ду аьлла, цундела чудаларш магош дац.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
ce: Техникин гIорторе дехалахь сервер тlехь алсамо дискан меттиг кхолла, аьлла.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
ce: GlobaLeaks технологино чулоцу серверан статус зуьйш компонент; цо хаам бийр бу, ахь тидам бан безаш хlума хилахь.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
ce: Алсамо информаци эшахь, урхаллин интрефейс чу а валий, хьажа "Системин статистика" а, "Аномалеш" а секцешка.

en: Anomaly detected in {NodeName}
ce: Аномали тусаелла кхузахь {NodeName}

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
ce: Кху электронан кехатца хьоьга хаам бо, хIокху пайдаэцархойн PGP догlанан хан я дlаяьлла, я дIаяла герга ю:

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
ce: PGP-ан бакъдолу догlа ца хилча, системин аьтто хир бац царна  шифр йина хаамаш хьажо.

en: PGP key expiration alert
ce: PGP догlанан чекхдаларан хенах вареяр

en: A new whistleblowing site has been registered.
ce: Керлачу Iорадаккхархочун сайтана регистраци йина.

en: Registration data:
ce: Регистрацин дата:

en: Site: {Url}
ce: Сайт: {Url}

en: Name: {Name}
ce: Цlе: {Name}

en: Email: {Email}
ce: Электронан пошта: {Email}

en: New whistleblowing site registered
ce: Керла Iорадаккхархочун сайтана регистраци йина

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
ce: Хlара зерийн электронан кехат ду, платформин урхаллин интерфейс тIера дIатесна.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
ce: Хlара электронан кехат схьакхачаро гойту, серверан аьтто баьлла SMTP поштин сервер бакъян а, цуьнца юкъаметтиг лело а.

en: Test email
ce: Зеран электронан кехат

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
ce: Кху электронан кехатца хаам бо хьоьга, хьан электронан пошта хIокху адресца {NewEmailAddress} хийца, аьлла, дехар дина хиларх.

en: Click the following link to validate this change:
ce: ХIара линк тIетаIае, и хийцам бакъбан:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
ce: Ахь и хийцам ца бехнехь, хьайн парол а хийций, хьайн системин администраторга хаам бе.

en: Email change request
ce: Электронан пошта хийца дехар

en: From: {Author}
ce: Хьаьнгара: {Author}

en: Date: {EventTime}
ce: Дата: {EventTime}

en: From: Whistleblower
ce: Хьаьнгара: Iорадаккхархо

en: Date: {SubmissionDate}
ce: Дата: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
ce: Билгало: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
ce: Статус: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
ce: Платформи чудаьккхинчу  HTTPS сертификатан леларан хан дlаяла герга ю я хlинцале дlаяьлла.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
ce: Чекхдаларан хан: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
ce: Бакъйолу сертификат ца хилча, платформина кхерамзаллин кепехь Tor гlоьнца бен тlекхочийла хир дац.

en: Log in to solve the issue.
ce: Оцу гIуллакхан йистъяккха, системи чувала.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
ce: HTTPS сертификатан чекхдаларан хан дlаяларх вареяр

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
ce: Таханенна лерина долу шашах HTTPS сертификат карладаккхар ца нисделла.

en: The system will keep trying.
ce: Система кхидlа а хьажа гlертар ю.

en: Failed HTTPS certificate renewal
ce: HTTPS сертификат карладаккхар ца нисделла

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ce: Кху электронан кехатца хаам бо хьоьга, цхьана lуналхочо хьуна Iорадаккхархочун цIарна тlекхача бакъо елла хиларх {TipNum}.

en: The report can be accessed at:
ce: Орзана тIекхача йиш ю хIокху адресца:

en: Access to whistleblower's identity authorized
ce: Iорадаккхархочун цIарна тlекхочийла магийна

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ce: Кху электронан кехатца хаам бо хьоьга, цхьана lуналхочо хьуна Iорадаккхархочун цIарна тlекхача бакъо елла ца хиларх {TipNum}.

en: Access to whistleblower's identity denied
ce: Iорадаккхархочун цIарна тlекхочийла ца магийна

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
ce: Кху электронан кехатца хаам бо хьоьга, цхьана дIаэцархочо Iорадаккхархочун цIарна тlекхача бакъо йоьхуш хиларх {TipNum}

en: The request can be accessed at:
ce: Дехарна тIекхочийла ду кхузахь:

en: New request of access to a whistleblower's identity
ce: Iорадаккхархочун цIарна тlекхача керла дехар

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
ce: Кху электронан кехатца хаам бо хьоьга, Iорадаккхархочо шен цIарна тlекхача бакъо елла хиларх {TipNum}.

en: The whistleblower has provided their identity
ce: Iорадаккхархочо шен цIе йовзийтина

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
ce: Хьоьга хlара электронан кехат кхаьчна, хIокху аккаунтана парол юхакирдар дехна дела: {Username}

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
ce: Ахь хIара дехар ца динехь, хlара электронан кехат тергал а ца деш, дlадаккха мега.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
ce: ХIокху линкана тIетаIийча, тlечlагlдан йиш ю хьан дехар:

en: Password reset instructions
ce: Парол юхакирдар хьокъехь куьйгалла

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
ce: Кху электронан кехатца хьоьга хаам бо, хьан PGP догlанан чекхдаларан хан дlаяьлла хиларх.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
ce: Цуьнан бакъхиларан хан ях а еш, платформи тlехь долу догlа карладаккха я керла догlа дIахIоттаде.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
ce: PGP бакъдолу догlа ца хилча, системин аьтто бац хьуна еллачу информацина шифр тоха.

en: Click the link to activate the platform:
ce: Платформина активаци ян, линк тlетаlайе:

en: Activation
ce: Активаци

en: A software update is available.
ce: Софт цIинъян аьтто бу.

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
ce: Платформа карлаяккхар дика кхерамзаллин практика ю.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
ce: Керлачу башхалонех а, багаш нисъярх а керлачу версехь хаа лууш велахь, хийцамийн журнале хьажа кху адресца: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
ce: Софт цIинъяр хьокъехь долчу куьйгаллин документацига кхузахь хьажахь: {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
ce: Кху электронан кехатца хаам бо хьоьга, дIаэцархочо цхьана я масех орзана тlекхача хьуна бакъо елла хиларх.

en: New report
ce: Керла арз

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
ce: Уггар гергара чекхдаларан хан: {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
ce: Уьш дIадайъале, диц ма делахь цаьрга бIаьрг тоха.

en: Some reports will expire soon
ce: Цхьадолчу аьрзнийн хан кеста дlайолу

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
ce: Кху электронан кехатца хаам бо хьоьга, Iорадаккхархочо хьо шен хааман мехала дIаэцархо хаьржина хиларх.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
ce: Шуьга доьху цу чохь йолчу информациний, материалашний къаьсттина тидам тlебахийтар. Дагахь латтаделаш, Iорадаккхархоша, юкъараллин дуьхьа, шайн дахарш кхерамна хьалха туьйсуш хилар. Цундела кху орзаца йолу материал ладам болуш санна лара езаш ю.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
ce: Кху электронан кехатца хаам бо, долушдолу арз карладаьккхина хиларх.

en: Report updated
ce: Арз цIиндина

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
ce: Кху электронан кехатца дагадоуьйту хьуна дешаза долчу а, карладаьхначу аьрзнех лаьцна.

en: Reminder about unread or updated reports
ce: Дешаза долчу я карладаьхначу аьрзнех лаьцна дагадаийтар

en: Role: {Role}
ce: Дакъа: {Role}

en: Password: {Password}
ce: Парол: {Password}
