GlobaLeaks - en to ca translation catalogue (591 entries)

en: Log in
ca: Inicia sessió

en: Theme customization
ca: Personalització del tema

en: Languages
ca: Idiomes

en: Text customization
ca: Personalització del text

en: Advanced
ca: Avançat

en: Question templates
ca: Plantilla de preguntes

en: Questionnaires
ca: Qüestionaris

en: Add new questionnaire
ca: Afegeix un altre qüestionari

en: Home
ca: Inici

en: Changelog
ca: Registre de canvis

en: License
ca: Llicència

en: Templates
ca: Plantilles

en: Delete
ca: Esborrar

en: Preferences
ca: Preferències

en: Notifications
ca: Notificacions

en: file unavailable
ca: fitxer no disponible

en: Date
ca: Data

en: Expiration date
ca: Data de caducitat

en: Last Access
ca: Últim accés

en: Files
ca: Fitxers

en: Comments
ca: Comentaris

en: Messages
ca: Missatges

en: Details
ca: Detalls

en: Platform wizard
ca: Persona assistent de la plataforma informàtica

en: CREDIT CARD
ca: TARGETA DE CRÈDIT

en: YOUR NAME
ca: EL TEU NOM

en: Label the report
ca: Etiqueta l’informe

en: Postpone the expiration date
ca: Posposa la data de caducitat

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Deselect all
ca: Desselecciona-ho tot

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Channel
ca: Context

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: The whistleblower has already read the last update
ca: La persona informadora ja ha llegit la darrera actualització

en: The whistleblower has not read the last update yet
ca: La persona informadora encara no ha llegit la darrera actualització

en: Move up
ca: Puja

en: Move down
ca: Baixa

en: Move left
ca: Vés a l'esquerra

en: Move right
ca: Vés a la dreta

en: Import
ca: Importa

en: Export
ca: Exporta

en: Save all
ca: Desa-ho tot

en: Access control
ca: Control d'accés

en: Number
ca: Número

en: Email
ca: Adreça electrònica

en: Regular expression validator
ca: Validador d'expressió regular

en: Minimum number of input characters
ca: Nombre mínim de caràcters per introduir

en: Maximum number of input characters
ca: Nombre màxim de caràcters per introduir

en: Earliest selectable date
ca: Data més propera disponible

en: Latest selectable date
ca: Última data disponible

en: 0 = auto
ca: 0 = automàtic

en: Yes
ca: Sí

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Attachments
ca: Adjunts

en: Change your password
ca: Canvia la contrasenya

en: User
ca: Persona usuària

en: Motivation
ca: Motivació

en: Status
ca: Estat

en: Request motivation
ca: Demana la motivació

en: Reply motivation
ca: Respon a la motivació

en: Request status
ca: Demana l'estat

en: Custodian
ca: Persona guardiana

en: Identity
ca: Identitat

en: Access requested
ca: Accés demanat

en: Request access to the whistleblower's identity
ca: Demana l'accés a la identitat de la persona informadora

en: Please write a motivation
ca: Si us plau, escriu una motivació

en: Reply to the request
ca: Respon a la petició

en: Authorized
ca: Autoritzat

en: Denied
ca: Denegat

en: Waiting for authorization
ca: Esperant autorització

en: New request
ca: Nova sol·licitud

en: Authorize
ca: Autoritzar

en: Deny
ca: Denegar

en: Deny access to the whistleblower's identity
ca: Denega l'accés a la identitat de la persona informadora

en: Authorize access to the whistleblower's identity
ca: Autoritza l'accés a la identitat de l'informador

en: URL redirects
ca: Redireccions de URL

en: Anomaly detection thresholds
ca: Llindars de detecció d'anomalies

en: Available disk space
ca: Espai del disc disponible

en: Last update
ca: Última actualització

en: Disable notifications to administrators
ca: Desactiva les notificacions a les persones administradores

en: Disable notifications to custodians
ca: Desactiva les notificacions a les persones guardianes

en: Disable notifications to recipients
ca: Desactiva les notificacions a les persones destinatàries

en: Score
ca: Puntuació

en: Trigger question
ca: Pregunta detonant

en: Triggered by score:
ca: Es desencadena a partir d'una puntuació superior a:

en: Weak
ca: Baix

en: Acceptable
ca: Mitjà

en: Strong
ca: Alt

en: Text shown on top of the interface for selecting channels
ca: El text es mostra a sobre de la interfície per seleccionar els contextos

en: Silence email notifications
ca: Desactiva les notificacions per correu electrònic

en: Turn on email notifications
ca: Activa les notificacions per correu electrònic

en: Input validation
ca: Validació de la informació d'entrada

en: Email address
ca: Adreça electrònica

en: Custom
ca: Personalitza

en: None
ca: Cap

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Search
ca: Cerca

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
ca: Aquest text per al client ja no es mostra a la plataforma. El text original o bé ha canviat o bé s'ha eliminat.

en: Audit log
ca: Registre d’auditoria

en: Stats
ca: Estadístiques

en: Activities
ca: Activitats

en: Reports
ca: Informes

en: Report
ca: Informe

en: Users
ca: Persones usuàries

en: From
ca: De

en: Number of downloads
ca: Quantitat de descàrregues

en: File size not accepted.
ca: Mida de fitxer no acceptat

en: Maximum file size is:
ca: La mida màxima d'un fitxer és de:

en: Scheduled jobs
ca: Treballs programats

en: Regenerate
ca: Regenerar

en: Display options alphabetically
ca: Mostra les opcions alfabèticament

en: Enable email notifications for:
ca: Habilitar les notificacions de correu per:

en: Disable
ca: Deshabilitar

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Use as default
ca: s'utilitza com a predeterminat

en: Collapse
ca: Plega

en: Expand
ca: Desplega

en: Select
ca: Selecciona

en: Deselect
ca: Desselecciona-ho

en: Surname
ca: Cognom

en: New
ca: Nou

en: Opened
ca: Obert

en: Closed
ca: Tancat

en: Placeholder
ca: Propietari del lloc

en: Print
ca: Imprimeix

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Endavant

en: First
ca: Primer

en: Last
ca: Últim

en: Send a test email to your email address.
ca: Envia un correu electrònic de prova a la teva adreça electrònica.

en: Block the submission
ca: Bloquejar l'enviament

en: Skip the recipient account creation.
ca: Omet la creació del compte del destinatari.

en: Send activation link
ca: Envia un enllaç d’activació

en: Password reset
ca: Restablir contrasenya

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
ca: Un o més destinataris encara no han realitzat el primer accés. Això vol dir que no rebran informes.

en: This user has not performed the first login yet.
ca: Aquest persona usuària encara no ha realitzat el primer accés.

en: seconds
ca: segons

en: This domain name is not available.
ca: Aquest nom de domini no està disponible.

en: Mark as important
ca: Destaca

en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Logout
ca: Tanca sessió

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
ca: Doneu a aquesta persona destinatària la possibilitat de concedir accés a les persones usuàries als informes

en: Grant access
ca: Concedir accés

en: Revoke access
ca: Revoca l'accés

en: Assigned to
ca: Assignat a

en: Not provided.
ca: No facilitat.

en: File a report
ca: Presentar un informe

en: Before proceeding, please set a new password.
ca: Abans de continuar, estableixi una nova contrasenya.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
ca: Abans de continuar, si-us-plau activa l'autenticació de dues passes

en: Enable
ca: Habilitar

en: Low
ca: Baix

en: High
ca: Alt

en: percentage
ca: percentatge

en: Save
ca: Desa

en: Type
ca: Tipus

en: Severity
ca: Gravetat

en: Object
ca: Objecte

en: ID
ca: Id.

en: Username
ca: Nom de persona usuària

en: Role
ca: Rol

en: Name
ca: Nom

en: Creation date
ca: Data de creació

en: Last access
ca: últim accés

en: Whistleblower's last access
ca: Últim accés de l'Informant

en: Substatuses
ca: Sub-estat

en: Add
ca: Afegeix

en: Label
ca: Etiqueta

en: This field is mandatory
ca: Aquest camp és obligatori

en: Edit
ca: Edita

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Report statuses
ca: Estat de l’informe

en: Channels
ca: Contextos

en: Hidden
ca: Ocult

en: Description
ca: Descripció

en: Questionnaire
ca: Qüestionari

en: Recipients
ca: Persones destinatàries

en: days
ca: dies

en: Set the value to 0 to disable this feature.
ca: Establiu el valor a 0 per desactivar aquesta funció.

en: Show the questionnaire navigation interface
ca: Mostra la interfície de navegació del qüestionari

en: Allow whistleblowers to select their recipients
ca: Permet als informadors que seleccionin els seus destinataris

en: Select all recipients by default
ca: Per defecte, selecciona tots els destinataris

en: Maximum number of selectable recipients:
ca: Nombre màxim de destinataris permesos:

en: Show recipients in alphabetical order
ca: Mostra els destinataris en ordre alfabètic

en: Show recipient details on the status page of the report
ca: Mostra la informació dels destinataris a la pàgina de l'estat de l'informe

en: Enable comments
ca: Habilita comentaris

en: Allow the whistleblower to write comments
ca: Permet als informadors escriure comentaris

en: Enable private messages
ca: Habilita missatges privats

en: Allow the whistleblower to send messages
ca: Permet als informadors enviar missatges

en: Allow the whistleblower to add attachments
ca: Permet a les persones reveladores de informació enviar un arxiu adjunt.

en: Additional questionnaire
ca: Qüestionari addicional

en: Scoring system options
ca: Opcions del sistema de puntuació

en: Threshold
ca: Llindar

en: Value
ca: Valor

en: Medium
ca: Mitjà

en: Software version:
ca: Versió del programari:

en: Restrict access to specific IP addresses
ca: Restringeix l'accés a adreces IP específiques

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Allowed IP addresses
ca: Adreces IP autoritzades

en: Admin
ca: Persona administradora

en: Recipient
ca: Persona destinatària

en: Each entry must be separated with a comma.
ca: Cada entrada ha d'estar separada amb una coma.

en: Example:
ca: Exemple:

en: Hostname
ca: Domini

en: Organization
ca: Organització

en: Invalid email address
ca: Adreça electrònica no vàlida

en: City
ca: Població

en: Country
ca: País

en: Country code
ca: Codi de país

en: Generate
ca: Genera

en: Private Key
ca: Clau privada

en: Certificate Signing Request
ca: Sol·licitud de signatura de certificat

en: Download
ca: Baixa

en: Certificate
ca: Certificat

en: Valid until:
ca: Vàlid fins:

en: Issuer:
ca: Persona emissora:

en: Intermediate Certificates
ca: Certificats intermedis

en: Reset
ca: Restableix

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
ca: La plataforma admet la configuració d'HTTPS a través d'aquesta interfície.

en: Automatic configuration
ca: Configuració automàtica

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
ca: L'ús de la configuració HTTPS automàtica gestionarà tot el procés de sol·licitud, activació i renovació de certificats de l'autoritat de certificació "Let's Encrypt".

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
ca: La plataforma ha de ser accessible a través d'una adreça IP pública i el domini web seleccionat ha de tenir un registre DNS corresponent que faci referència a aquesta adreça.

en: Proceed
ca: Procedir

en: Manual configuration
ca: Configuració manual

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
ca: L'assistent de configuració us guiarà a través de la configuració d'HTTPS des d'una Autoritat de Certificació alternativa.

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Auto-renewal
ca: Renovació automàtica

en: Tor Onion Service
ca: Servei Tor Onion

en: Anonymize outgoing connections
ca: Anonimitzar les connexions de sortida

en: Let the platform be reachable without Tor
ca: Permetre que la plataforma sigui accessible sense Tor

en: Roles enabled to use the platform without Tor
ca: Rols habilitats per utilitzar la plataforma sense Tor

en: Whistleblower
ca: Persona informadora

en: To
ca: A

en: Default mail configuration in use. Please consider using a private mail server.
ca: Configuració de correu per defecte en ús. Penseu en utilitzar un servidor de correu privat.

en: SMTP email address
ca: Adreça electrònica SMTP

en: SMTP server address
ca: Adreça del servidor SMTP

en: SMTP server port
ca: Port del servidor SMTP

en: Security
ca: Seguretat

en: Require authentication
ca: Requereix autenticació

en: Password
ca: Contrasenya

en: Number of hours before sending a report expiration alert
ca: Nombre d’hores abans d’enviar una alerta de caducitat de l’informe

en: Test the configuration
ca: Proveu la configuració

en: Reset SMTP configuration
ca: Restableix la configuració de SMTP

en: Reset notification templates to default
ca: Restableix les plantilles de notificació per defecte

en: Template
ca: Plantilla

en: Question
ca: Pregunta

en: Single-line text input
ca: Entrada de text d'una sola línia

en: Multi-line text input
ca: Entrada de text de múltiples línies

en: Selection box
ca: Casella de selecció

en: Multiple choice input
ca: Entrada de selecció múltiple

en: Checkbox
ca: Casella de revisió

en: Terms of service
ca: Condicions del servei

en: Date range
ca: Interval de dates

en: Group of questions
ca: Conjunt de preguntes

en: Row
ca: Fila

en: Column
ca: Columna

en: Width
ca: Amplada

en: Question group
ca: Grup de preguntes

en: Hint
ca: Suggeriment

en: Mandatory
ca: Requerit

en: Accept multiple file uploads
ca: Accepta pujades múltiples de fitxers

en: Accept multiple answers
ca: Accepta múltiples respostes

en: Template override
ca: Sobreescriu la plantilla

en: Phone number
ca: Número de telèfon

en: Checkbox label
ca: Etiqueta de la casella de verificació

en: Add multimedia content
ca: Afegir contingut multimèdia

en: Image
ca: Imatge

en: Audio
ca: Àudio

en: Video
ca: Vídeo

en: Text shown upon negative answer
ca: Text mostrat en cas de resposta negativa.

en: Trigger conditions
ca: Condicions detonants

en: Sufficient
ca: Suficient

en: Options
ca: Opcions

en: Addition
ca: Addició

en: Multiplier
ca: Multiplicador

en: Questions
ca: Preguntes

en: Add new question
ca: Afegeix una nova pregunta

en: Add question from template
ca: Afegeix una pregunta de la plantilla

en: Duplicate
ca: Duplicat

en: Steps
ca: Passos

en: Logo
ca: Logotip

en: Project name
ca: Nom de la iniciativa

en: Homepage title
ca: Títol de la pàgina d'inici

en: Presentation
ca: Presentació

en: Question to solicit possible whistleblowers
ca: Pregunta per sol·licitar possibles informadors

en: Whistleblowing button
ca: Text del botó per a remetre informació

en: Disclaimer
ca: Exempció de responsabilitat

en: Footer
ca: Peu de pàgina

en: Upload
ca: Carrega

en: Language:
ca: Idioma:

en: Add custom text
ca: Afegeix text personalitzat

en: Custom text
ca: Text personalitzat

en: Original text
ca: Text original

en: Original translation
ca: Traducció original

en: Custom translation
ca: Traducció personalitzada

en: Disable submissions
ca: Deshabilita els enviaments

en: Enable encryption
ca: Activa el xifratge

en: Enable administrators to change user passwords
ca: Habiliteu als administradors per canviar les contrasenyes d’usuari

en: Administrators authorized to change user passwords:
ca: Persones administradores autoritzats a canviar les contrasenyes de les persones usuàries:

en: Enable multisite feature
ca: Activa la funció multi lloc

en: Enable simplified login
ca: Permet l'inici de sessió simplificat

en: Enable search engines indexing
ca: Habilita els motors de cerca d'indexació

en: Default questionnaire
ca: Qüestionari per defecte

en: Show contexts in alphabetical order
ca: Mostra contextos en ordre alfabètic

en: Size limit for file attachments
ca: Límit de mida per als arxius adjunts

en: Require two factor authentication
ca: Requereix autenticació de dues passes

en: Password change interval
ca: Periodicitat de canvi de contrasenya

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
ca: Per motius de seguretat, es requereixen canvis de contrasenya periòdicament.

en: Number of days till notifying unread reports to users
ca: Nombre de dies fins a la notificació d'informes no llegits als usuaris

en: Disable the privacy panel
ca: Deshabilita el distintiu de privacitat

en: Enable custom privacy panel
ca: Habilita distintiu personalitzat de privacitat

en: Custom privacy panel
ca: Tauler de privacitat del client

en: Enable custodian user role
ca: Activa el rol de persona usuària guardiana

en: Enable scoring system
ca: Activa el sistema de puntuació

en: Logging level
ca: Nivell de registre

en: Log accesses of internal users
ca: Registre d'accés dels usuaris interns

en: Notify administrators of software problems
ca: Notifiqueu als administradors els problemes de programari

en: Notify developers of software problems
ca: Notifica sobre problemes del programari

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
ca: Si activeu aquesta funció, contribuireu al desenvolupament i la seguretat de la plataforma.

en: Reset reports
ca: Restableix els informes

en: Settings
ca: Configuració

en: Case management
ca: Gestió de casos

en: Network
ca: Xarxa

en: Sites
ca: Llocs web

en: Configure
ca: Configura

en: Subdomain
ca: Subdomini

en: Creation date:
ca: Data de creació:

en: Root domain used for secondary sites
ca: Domini arrel utilitzat per a llocs secundaris

en: Use the first site for administrative purposes only
ca: Utilitzeu el primer web només per a fins administratius

en: Allow users to sign up
ca: Permetre als usuaris registrar-se

en: Enable terms of service
ca: Activa els termes del servei

en: Title
ca: Títol

en: Public name
ca: Nom públic

en: Send reset link
ca: Envia l'enllaç de restabliment

en: Set password
ca: Estableix la contrasenya

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
ca: La contrasenya escollida és massa feble. Una contrasenya vàlida hauria de tenir com a mínim 12 caràcters i ha de contenir una varietat de caràcters, incloent almenys un minúscula, un majúscula, un número i un caràcter especial.

en: Force password change
ca: Força un canvi de contrasenya

en: The user will be forced to change its password on next login.
ca: L'usuari es veurà forçat a canviar la contrasenya la propera vegada que hi vulgui accedir.

en: Disable two factor authentication
ca: Desactiva l'autenticació de dues passes

en: Language
ca: Idioma

en: Enable email notifications
ca: Activa les notificacions per correu electrònic

en: Details of the PGP key:
ca: Detalls de la clau PGP:

en: Fingerprint
ca: empremta de validació de clau

en: Set up encryption by providing a PGP public key
ca: Estableix l'encriptació oferint una clau pública PGP

en: Give this admin ability to change user passwords
ca: Dóna-li a aquesta persona administradora la possibilitat de canviar les contrasenyes de la persona usuària

en: Forcefully selected
ca: Obligatòriament seleccionats

en: Allow the recipient to delete reports
ca: Permet al destinatari esborrar informes

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
ca: Permet al destinatari ajornar la data d'expiració de l'informe

en: Give the user administrative access to the following features:
ca: Doneu a la persona usuària accés administratiu a les funcions següents:

en: Request date
ca: Data de sol·licitud

en: Report date
ca: Data de l’informe

en: Authorization
ca: Autorització

en: Requests
ca: Sol·licituds

en: The validation link is either incorrect or has expired.
ca: El vincle de validació és incorrecte o ha caducat.

en: Your new email address has been validated.
ca: S'ha validat la vostra nova adreça de correu electrònic.

en: Forgot password?
ca: Has oblidat la contrasenya?

en: Enter the two factor authentication code
ca: Introduïu el codi d’autenticació de dues passes

en: Authentication failed
ca: Autentificació fallida

en: The code is either invalid or expired.
ca: El codi és invàlid o l'enviament ha expirat.

en: Please select your account:
ca: Si us plau, selecciona el teu compte:

en: Now type your password, then click 'Log in':
ca: Ara escriu la teva contrasenya, després clica "Inicia sessió":

en: Text shown after the user has selected the option.
ca: Text que es mostra després que l’usuari hagi seleccionat l’opció.

en: Confirm
ca: Confirma extensió

en: Assign score points
ca: Assigna puntuació

en: Are you sure?
ca: N'estàs segur?

en: Close
ca: Tanca

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
ca: Si us plau, sàpiga que totes les dades associades seran esborrades definitivament.

en: Enable two factor authentication
ca: Activa l'autenticació de dues passes

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
ca: Abans de continuar, llegiu atentament la documentació a:

en: Account recovery key
ca: Clau de recuperació del compte

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
ca: Feu una còpia i guardeu-la en un lloc segur. Serà necessari si perdeu la contrasenya per recuperar l’accés al vostre compte sense pèrdues de dades.

en: Enter a name for the copy
ca: Introduïu un nom per a la còpia

en: Request support
ca: Petició d'ajuda

en: Thank you.
ca: Gràcies

en: We will try to get back to you as soon as possible.
ca: Intentarem donar resposta més aviat possible.

en: Submit
ca: Remet

en: The connection is not secure.
ca: La connexió no és segura

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
ca: La plataforma encara no està configurada per a connexions HTTPS i, per tant, només s'hauria d'utilitzar per fer proves.

en: Please write a motivation for the reply
ca: Si us plau, escriu una motivació per a la resposta

en: Send
ca: Envia-ho

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
ca: Si ho confirmes, posposaràs la data de caducitat fins a:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
ca: Aquesta és una plataforma de demostració, no la utilitzeu per a enviaments reals.

en: Install an authenticator app on your phone
ca: Instal·leu una aplicació d'autenticació al vostre telèfon

en: Scan the QR code with the app
ca: Escanegeu el codi QR amb l'aplicació de mòbil

en: Internal server error
ca: Error intern del servidor

en: Error on input validation
ca: S'ha produït un error al validar l'entrada

en: Resource not found
ca: Recurs no trobat

en: Forbidden operation
ca: Operació prohibida

en: The specified old password is not valid
ca: La contrasenya anterior que has especificat no és vàlida

en: Resource can only be accessed via the Tor network
ca: Només es pot accedir a aquest recurs a través de la xarxa Tor

en: The upload request exceeds the size limit
ca: La petició de pujada preval sobre els límits de volum de dades

en: Current password
ca: Contrasenya actual

en: New password
ca: Contrasenya nova

en: The new password must be different from the current one.
ca: La nova contrasenya ha de ser diferent de l'actual.

en: Type your new password again
ca: Escriu una altra vegada la nova contrasenya

en: The two passwords do not match
ca: Les dues contrasenyes introduides no coincideixen

en: Validation of email address change in progress.
ca: Validació del canvi d'adreça electrònica en progrés.

en: Please check your inbox for further instructions.
ca: Comproveu el vostre correu electrònic per obtenir més instruccions.

en: Warning
ca: Alerta

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
ca: Us recomanem que visiteu aquest lloc mitjançant l'aplicació anomenada Tor Browser, que protegeix la vostra identitat.

en: Download the Tor Browser
ca: Descarrega el navegador "Tor"

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
ca: Després, copia i enganxa l'adreça següent al navegador "Tor" instal·lat:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
ca: Ja heu fet algun enviament? Introduïu el vostre codi de rebut.

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
ca: El codi de rebut no és vàlid o l'informe ha caducat.

en: Select a file or drag it here.
ca: Seleccioneu un fitxer o arrossegueu-lo aquí.

en: Size:
ca: Mida:

en: Uploading files…
ca: Carregant fitxers...

en: Upload completed successfully!
ca: La càrrega s'ha completat satisfactòriament!

en: Estimated upload time:
ca: Temps estimat de càrrega:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
ca: Les persones destinatàries han demanat que ompli un qüestionari addicional.

en: Fill the additional questionnaire
ca: Ompliu el qüestionari addicional

en: From:
ca: Des de:

en: To:
ca: A:

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Upload date
ca: Data de pujada

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: Questionnaire answers
ca: Respostes del qüestionari

en: Step
ca: Pas

en: Status:
ca: Estat

en: Files attached by recipients
ca: Fitxers adjuntats per part de les persones destinatàries

en: Upload a file:
ca: Pujar un fitxer:

en: Welcome!
ca: Benvingut!

en: For the user documentation, visit:
ca: Per a la documentació d'usuari visiti:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
ca: Si necessiteu assistència tècnica, teniu preguntes generals o teniu idees noves per al programari:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
ca: Si voleu contribuir al desenvolupament de programari o informar d'un error, obriu un cas en el nostre gestor d'incidències:

en: Join our chat:
ca: Uneix-te al nostre xat:

en: Follow the project on:
ca: Seguiu el projecte a:

en: An update is available:
ca: Hi ha una actualització disponible:

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
ca: Us recomanem que accediu a la secció "Preferències" per recuperar la vostra "Clau de recuperació del compte" i desar-la de manera segura. Aquesta clau serà necessària per recuperar el vostre accés a la plataforma i a les vostres dades en cas que oblideu la contrasenya.

en: The provided recovery key is invalid.
ca: La clau de recuperació proporcionada no és vàlida.

en: The provided reset token is invalid or expired.
ca: El token de restabliment proporcionat no és vàlid o està caducat.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
ca: Introduïu el nom d'usuari o la vostra adreça electrònica del vostre compte per sol·licitar la restauració de la contrasenya.

en: Enter your email address to request a password reset.
ca: Introduïu la vostra adreça electrònica per sol·licitar la restauració de la contrasenya.

en: Password reset requested.
ca: S'ha sol·licitat la restauració de la contrasenya.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
ca: Introduïu la clau de recuperació del compte per completar el procediment de restabliment de la contrasenya

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
ca: La persona guardiana ha demanat l'accés a la identitat de l'informador.

en: Date of the request
ca: Data de la petició

en: Show
ca: Mostra

en: Congratulations!
ca: Enhorabona!

en: You have completed the platform activation.
ca: Heu completat l’activació de la plataforma.

en: Success!
ca: Completat!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
ca: La vostra plataforma de comunicació està gairebé a punt!

en: Check your inbox to activate it.
ca: Comproveu la vostra safata d'entrada per activar-la.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
ca: Si no s’activa en 24 hores, la plataforma s'eliminarà automàticament.

en: Sign up
ca: Registrar‐se

en: Site
ca: Lloc

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Invalid confirmation
ca: Confirmació no vàlida

en: Invalid phone number
ca: Número de telèfon no vàlid

en: Address
ca: Adreça

en: Fiscal code
ca: Codi postal

en: Tax code
ca: codi tributari

en: The answer is too short
ca: La resposta és massa curta

en: The specified input is not valid.
ca: La informació que has introduït no és vàlida.

en: The specified input is not valid:
ca: La informació que has introduït no és vàlida:

en: please enter a valid email address.
ca: si us plau, introdueix una adreça electrònica correcta.

en: please enter numbers only.
ca: si us plau, introdueix només nombres.

en: Submissions disabled
ca: Enviaments deshabilitats

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
ca: S'està connectant al servidor de manera no anònima, i aquest servidor només admet enviaments anònims

en: Your report was successful.
ca: El teu informe s'ha efectuat amb èxit.

en: Remember your receipt for this report.
ca: Recorda el teu codi de rebut per a aquest informe.

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
ca: Utilitzeu el codi de rebut de 16 dígits per iniciar sessió. Us permetrà veure els missatges que us enviem i també afegir informació addicional.

en: View your report
ca: Mira el teu informe

en: Recipient selection
ca: Selecciona el destinatari

en: Select the recipients of your report:
ca: Seleccioneu els destinataris de l'informe:

en: Recipients selected:
ca: Persones destinatàries seleccionades:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
ca: Has arribat al límit de nombre màxim de destinataris permesos.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
ca: Les persones destinatàries següents rebran el vostre informe obligatòriament:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
ca: En aquest pas, les respostes a les següents preguntes falten o són invàlides:

en: You must select at least one recipient.
ca: Has de seleccionar com a mínim un destinatari.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
ca: Esperant que la pujada d'arxiu(s) es completi

en: The following steps have errors:
ca: Els passos següents tenen errors:

en: Hide
ca: Oculta

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
ca: El següent procediment pas a pas us guiarà per a la creació de la vostra plataforma de comunicació.

en: Please choose a configuration profile:
ca: Seleccioneu un perfil de configuració:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
ca: Feu possible que aquesta persona administradora restableixi les contrasenyes de les persones usuàries.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
ca: Us recomanem que seleccioneu aquesta opció si voleu protegir les dades de la pèrdua en cas que els destinataris perdin la contrasenya. D'altra banda, no us aconsellaríem utilitzar aquesta funció si voleu configurar un sistema on només els destinataris puguin accedir als enviaments.

en: Please choose a different username.
ca: Seleccioneu un nom d’usuari diferent.

en: I have read and agree to the terms of the license.
ca: He llegit i accepto els termes de la llicència.

en: You have completed the platform wizard.
ca: Has completat amb èxit l'assistent de la plataforma.

en: Please summarize your report in a few words.
ca: Descriu el teu informe en poques paraules.

en: Describe your report in detail.
ca: Descriu els detalls del teu informe.

en: Where did the facts happen?
ca: On van passar els fets?

en: When did the facts happen?
ca: Quan van passar els fets?

en: I'm a victim
ca: Sóc una victíma.

en: I'm involved in the facts
ca: Sóc una persona involucrada amb els fets.

en: I witnessed the facts in person
ca: Vaig presenciar els fets en persona

en: I was personally told by a direct witness
ca: M'ho va dir personalment un testimoni directe

en: It is a rumor I heard
ca: És un rumor que vaig sentir

en: How are you involved in the reported facts?
ca: Quin és el teu rol com a persona implicada en els fets denunciats?

en: Do you have evidence to support your report?
ca: Tens proves que avalen el teu informe?

en: Please attach the evidence to support your report.
ca: Si us plau, adjunteu les proves que avalen el vostre informe.

en: Please describe the evidence in detail.
ca: Si us plau, descrigui l'evidència amb detall.

en: A thorough description of the submitted evidence enhances our ability to evaluate claims and investigate. Please take care to reference significant portions of any videos, images or documents submitted.
ca: Una descripció completa de les proves presentades millora la nostra capacitat per avaluar les reclamacions i investigar. Si us plau, tingueu cura de fer referència a parts importants de qualsevol vídeo, imatge o document enviat.

en: Have you reported the facts to other organizations and/or individuals?
ca: Has denunciat els fets a altres organitzacions i/o persones?

en: Please list the organizations and/or individuals you have informed about these facts.
ca: Enumereu les organitzacions i/o persones que heu informat sobre aquests fets.

en: Have these organizations investigated your claims? If so, what was the outcome?
ca: Aquestes organitzacions han investigat les vostres afirmacions? Si és així, quin va ser el resultat?

en: What is the outcome you want to achieve with our support?
ca: Quin és el resultat que voleu aconseguir amb el nostre suport?

en: Do you want to provide your identification information?
ca: Vols introduir la teva informació d'identificació?

en: First name
ca: Nom

en: Last name
ca: Cognom(s)

en: Alternative contact method
ca: Mètode de contacte alternatiu

en: I prefer to be contacted via this platform only
ca: Prefereixo que em contactin només mitjançant aquesta plataforma

en: Other
ca: Altres

en: Dear {RecipientName},
ca: Benvolgut/uda {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
ca: Esteu rebent aquest correu electrònic perquè se us ha creat un compte de persona usuària al sistema: {Site}

en: Username: {Username}
ca: Nom d'usuari: {Username}

en: Activation link: {Url}
ca: Enllaç d'activació: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
ca: Feu clic a l'enllaç d'activació per continuar al procés d'activació del compte de persona usuària i per definir la vostra contrasenya.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
ca: Després d'activar-lo correctament, podreu accedir al sistema mitjançant el següent enllaç: {LoginUrl}

en: Kind regards,
ca: Rep una salutació cordial,

en: Account activation
ca: Activació del compte

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
ca: La vostra plataforma de comunicació ara és accessible a:

en: To log in, visit:
ca: Per iniciar la sessió, visiteu:

en: Users' credentials:
ca: Credencials de les persones usuàries:

en: The platform will be automatically deleted on:
ca: La plataforma s'eliminarà automàticament el:

en: Access instructions
ca: Instruccions d'accés

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
ca: Sembla que el nombre d'activitats que s'ha detectat fa poc és més elevat de l'habitual.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
ca: Això podria ser un senyal d'un atac (per exemple, algú que intenta inundar el servidor amb informació falsa) o només un repunt d'ús a causa d'una major visibilitat del projecte.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
ca: Examineu el problema per determinar si és legítim o no.

en: The activities with unusual stats are:
ca: Les activitats amb estadístiques inusuals són les següents:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
ca: El servidor no pot garantir que es pugui desar un nou informe, per aquest motiu s'han desactivat els enviaments.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
ca: Si us plau, planteja't demanar al suport tècnic que afegeixi més espai al disc del servidor.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
ca: La tecnologia de GlobaLeaks inclou un component de comprovació de l'estat del servidor que t'avisarà en cas que hi hagi res que demani la teva atenció.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
ca: Per a més informació, entra a la interfície d'administració i comprova els apartats de "Estadístiques del sistema" i "Anomalies".

en: Anomaly detected in {NodeName}
ca: S'ha detectat una anomalia a {NodeName}

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
ca: Això és un correu electrònic per notificar-te que la clau PGP dels usuaris següents està a punt d'expirar o ja ha expirat:

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
ca: Sense una clau PGP vàlida, el sistema no serà capaç d'enviar notificacions xifrades.

en: PGP key expiration alert
ca: Alerta d'expiració de la clau PGP

en: A new whistleblowing site has been registered.
ca: S'ha registrat un nou lloc de comunicació.

en: Registration data:
ca: Dades de registre:

en: Site: {Url}
ca: Lloc web: {Url}

en: Name: {Name}
ca: Nom: {Name}

en: Email: {Email}
ca: Correu electrònic: {Email}

en: New whistleblowing site registered
ca: S'ha registrat un nou lloc de comunicació

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
ca: Aquest missatge de correu electrònic és una prova que s'ha enviat des de la interfície d'administració de la plataforma.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
ca: Si reps aquest missatge, significa que el servidor ha estat capaç d'autenticar el servidor de correu electrònic SMTP i d'interactuar-hi.

en: Test email
ca: Correu electrònic de prova

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
ca: Aquest és un correu electrònic per notificar-li que s'ha fet una sol·licitud per canviar la vostra adreça de correu electrònic a {NewEmailAddress}.

en: Click the following link to validate this change:
ca: Feu clic al següent enllaç per validar aquest canvi:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
ca: Si no heu sol·licitat aquest canvi, canvieu la contrasenya i contacteu amb l'administrador del sistema.

en: Email change request
ca: Petició de canvi d'adreça de correu

en: From: {Author}
ca: De: {Author}

en: Date: {EventTime}
ca: Data: {EventTime}

en: From: Whistleblower
ca: De: Persona informadora

en: Date: {SubmissionDate}
ca: Data: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
ca: Etiqueta: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
ca: Estat: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
ca: El certificat HTTPS carregat a la plataforma està caducat o a punt de fer-ho.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
ca: Data de caducitat: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
ca: Sense un certificat vàlid, la plataforma només es podrà accedir de forma segura mitjançant la xarxa Tor.

en: Log in to solve the issue.
ca: Inicieu sessió per resoldre el problema.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
ca: Alerta de caducitat del certificat HTTPS

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
ca: La renovació automàtica de certificats HTTPS programada per avui ha fallat.

en: The system will keep trying.
ca: El sistema continuarà intentant-ho.

en: Failed HTTPS certificate renewal
ca: No s'ha pogut renovar el certificat HTTPS

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ca: Amb aquest missatge de correu electrònic et volem notificar que la persona guardiana us ha autoritzat a accedir a la identitat de la persona informadora de l'informe {TipNum}.

en: The report can be accessed at:
ca: Podeu accedir a l'informe a:

en: Access to whistleblower's identity authorized
ca: Accés autoritzat a la identitat de la persona informadora

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
ca: Amb aquest missatge de correu electrònic et volem notificar que la persona guardiana t'ha denegat l'accés a la identitat de la persona informadora de l'informe {TipNum}.

en: Access to whistleblower's identity denied
ca: Accés denegat a la identitat de la persona informadora

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
ca: Amb aquest missatge de correu electrònic et volem notificar que la persona destinatària ha demanat accedir a la identitat de la persona informadora de la comunicació o alerta {TipNum}.

en: The request can be accessed at:
ca: Pots accedir a la petició a:

en: New request of access to a whistleblower's identity
ca: Nova petició d'accés a la identitat de l'informador

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
ca: Amb aquest missatge de correu electrònic et volem notificar que la persona informadora de l'informe {TipNum} ha introduït la seva identitat.

en: The whistleblower has provided their identity
ca: La persona informadora ha introduït la seva identitat

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
ca: Heu rebut aquest correu electrònic perquè s'ha sol·licitat un restabliment de la contrasenya per al compte:  {Username}

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
ca: Si no heu fet aquesta sol·licitud, podeu ignorar i esborrar aquest correu electrònic de manera segura.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
ca: Podeu confirmar la vostra sol·licitud fent clic a l'enllaç següent:

en: Password reset instructions
ca: Instruccions de restabliment de la contrasenya

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
ca: Això és un correu electrònic per informar-te que la teva clau PGP està a punt de caducar o ja ha caducat.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
ca: Hauries d'ampliar-ne la validesa i actualitzar la clau que hi ha a la plataforma, o bé introduir una nova clau.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
ca: Sense una clau PGP vàlida, el sistema no podrà encriptar les dades que se t'han proporcionat.

en: Click the link to activate the platform:
ca: Feu clic a l'enllaç per activar la plataforma:

en: Activation
ca: Activació

en: A software update is available.
ca: Actualitzacions de programari disponibles

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
ca: És bona pràctica de seguretat mantenir actualitzada la plataforma.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
ca: Per obtenir informació sobre les noves funcionalitats i les correccions d'errors a la nova versió, consulteu el registre de canvis a: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
ca: Per obtenir instruccions sobre actualitzacions de programari, consulteu la documentació a: {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
ca: Aquest és un correu electrònic per notificar-vos que una persona destinatària us ha concedit accés a un o més informes.

en: New report
ca: Nou informe

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
ca: La data de venciment més propera és {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
ca: Si-us-plau, recordeu revisar-los abans d'esborrar-los.

en: Some reports will expire soon
ca: Alguns informes caducaran aviat

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
ca: Això és un missatge de correu electrònic per notificar-te que un informador t'ha seleccionat com a un valuós destinatari del seu informe.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
ca: Se us demana que presteu especial atenció a la informació i al material que conté. Tingueu en compte que els informadors sovint s'exposen a riscos personals elevats en interès del públic. Per tant, el material proporcionat dins d'aquest informe ha de ser considerat de gran importància.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
ca: Es tracta d’un correu electrònic per notificar que s’ha actualitzat un informe existent.

en: Report updated
ca: Informe actualitzat

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
ca: Aquest correu electrònic us recorda la presència d’informes no llegits o actualitzats.

en: Reminder about unread or updated reports
ca: Recordatori sobre els informes no llegits o actualitzats

en: Role: {Role}
ca: Rol: {Role}

en: Password: {Password}
ca: Contrasenya: {Password}
