GlobaLeaks - en to bg translation catalogue (589 entries)

en: Log in
bg: Влизане

en: Theme customization
bg: Персонализиране на тема

en: Languages
bg: Езици

en: Text customization
bg: Персонализиране на текст

en: Advanced
bg: Напреднали

en: Question templates
bg: Шаблони за въпроси

en: Questionnaires
bg: Въпросници

en: Add new questionnaire
bg: Добавяне на нов въпросник

en: Home
bg: Начало

en: Changelog
bg: Регистър на промените

en: License
bg: Лиценз

en: Templates
bg: Шаблони

en: Delete
bg: Изтриване

en: Anomalies
bg: Аномалии

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: Notifications
bg: Известия

en: file unavailable
bg: файлът не е наличен

en: Date
bg: Дата

en: Expiration date
bg: Дата на изтичане

en: Last Access
bg: Последен достъп

en: Files
bg: Файлове

en: Comments
bg: Коментари

en: Messages
bg: Съобщения

en: Details
bg: По-подробно

en: Platform wizard
bg: Съветник за платформата

en: CREDIT CARD
bg: КРЕДИТНА КАРТА

en: YOUR NAME
bg: ВАШЕТО ИМЕ

en: Label the report
bg: Етикиране на доклада

en: Postpone the expiration date
bg: Отлагане на датата на изтичане

en: Select all
bg: Избиране на всички

en: Deselect all
bg: Отмяна на избора на всички

en: Refresh
bg: Опресняване

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: The whistleblower has already read the last update
bg: Подалият сигнал вече е прочел последната актуализация

en: The whistleblower has not read the last update yet
bg: Подалият сигнал още не е прочел последната актуализация

en: Move up
bg: Преместване нагоре

en: Move down
bg: Преместване надолу

en: Move left
bg: Преместване наляво

en: Move right
bg: Преместване надясно

en: Import
bg: Импортиране

en: Export
bg: Експортиране

en: Save all
bg: Запис на всички

en: Access control
bg: Управление на достъпа

en: Number
bg: Брой

en: Email
bg: Имейл

en: Regular expression validator
bg: Валидатор на регулярни изрази

en: Minimum number of input characters
bg: Минимален брой символи за въвеждане

en: Maximum number of input characters
bg: Максимален брой символи за въвеждане

en: Earliest selectable date
bg: Най-ранна избираема дата

en: Latest selectable date
bg: Най-късна избираема дата

en: 0 = auto
bg: 0 = автоматично

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Attachments
bg: Прикачени файлове

en: Change your password
bg: Променете паролата си

en: User
bg: Потребител

en: Motivation
bg: Мотивация

en: Status
bg: Статус

en: Request motivation
bg: Мотивация на заявката

en: Reply motivation
bg: Мотивация на отговора

en: Request status
bg: Статус на заявката

en: Custodian
bg: Длъжностно лице по защита на данните

en: Identity
bg: Самоличност

en: Access requested
bg: Поискан е достъп

en: Request access to the whistleblower's identity
bg: Заявка за достъп до самоличността на подалия сигнал

en: Please write a motivation
bg: Моля, напишете мотивация

en: Reply to the request
bg: Отговор на заявката

en: Authorized
bg: Одобрена

en: Denied
bg: Отхвърлена

en: Waiting for authorization
bg: Чака за разрешение

en: New request
bg: Нова заявка

en: Authorize
bg: Одобряване

en: Deny
bg: Отказ

en: Deny access to the whistleblower's identity
bg: Отказване на достъп до самоличността на подалия сигнал

en: Authorize access to the whistleblower's identity
bg: Разрешаване на достъп до самоличността на подалия сигнал

en: URL redirects
bg: URL пренасочвания

en: Anomaly detection thresholds
bg: Праг за откриване на аномалии

en: Available disk space
bg: Свободно място на диска

en: Last update
bg: Последна актуализация

en: Disable notifications to administrators
bg: Дезактивиране на известията до администраторите

en: Disable notifications to custodians
bg: Дезактивиране на известията до длъжностните лица по защита на данните

en: Disable notifications to recipients
bg: Дезактивиране на известията до получателите

en: Score
bg: Оценка

en: Trigger question
bg: Активиране на въпрос

en: Triggered by score:
bg: Активирано от оценката

en: Weak
bg: Слаба

en: Acceptable
bg: Приемлива

en: Strong
bg: Силна

en: Silence email notifications
bg: Заглушаване на имейл известия

en: Turn on email notifications
bg: Включване на имейл известия

en: Input validation
bg: Проверка на входни данни

en: Email address
bg: Имейл адрес

en: Custom
bg: По избор

en: None
bg: Липсва

en: Regular expression
bg: Регулярен израз

en: Search
bg: Търсене

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
bg: Този персонализиран текст вече не се показва на платформата. Оригиналният текст е променен или изтрит.

en: Audit log
bg: Регистрационен файл за проверка

en: Stats
bg: Статистика

en: Activities
bg: Действия

en: Reports
bg: Сигнали

en: Report
bg: Сигнал

en: Users
bg: Потребители

en: From
bg: От

en: Number of downloads
bg: Брой изтегляния

en: File size not accepted.
bg: Размерът на файла не е приет.

en: Maximum file size is:
bg: Максималният размер на файла е:

en: Scheduled jobs
bg: Планирани задания

en: Regenerate
bg: Повторно генериране

en: Display options alphabetically
bg: Показване на опциите по азбучен ред

en: Enable email notifications for:
bg: Активиране на имейл известия за:

en: Disable
bg: Дезактивиране

en: Remove
bg: Премахване

en: Use as default
bg: Използване по подразбиране

en: Collapse
bg: Свиване

en: Expand
bg: Разширяване

en: Select
bg: Избор

en: Deselect
bg: Премахване на избора

en: Surname
bg: Фамилия

en: New
bg: Ново

en: Opened
bg: Отворено

en: Closed
bg: Затворено

en: Placeholder
bg: Контейнер

en: Print
bg: Отпечатване

en: Previous
bg: Предишна

en: Next
bg: Следваща

en: First
bg: Първа

en: Last
bg: Последна

en: Send a test email to your email address.
bg: Изпратете тестов имейл до имейл адреса си.

en: Block the submission
bg: Блокиране на подаването

en: Skip the recipient account creation.
bg: Пропускане на създаването на акаунт на получателя.

en: Send activation link
bg: Изпращане на линк за активиране

en: Password reset
bg: Нулиране на паролата

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
bg: Един или повече получатели не са изпълнили първоначалното си влизане. Това означава, че те няма да получават сигнали.

en: This user has not performed the first login yet.
bg: Този потребител не е извършил първоначалното си влизане.

en: seconds
bg: секунди

en: This domain name is not available.
bg: Това име на домейн не е налично.

en: Mark as important
bg: Маркиране като важно

en: Copy to clipboard
bg: Копиране в клипборда

en: Logout
bg: Излизане

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
bg: Даване на възможност на този получател да предоставя достъп на потребители до сигнали

en: Grant access
bg: Предоставяне на достъп

en: Revoke access
bg: Анулиране на достъпа

en: File a report
bg: Картотекиране на сигнал

en: Before proceeding, please set a new password.
bg: Преди да продължите, моля, задайте нова парола.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
bg: Преди да продължите, моля, активирайте двустепенното удостоверяване

en: Enable
bg: Активиране

en: Low
bg: Ниско

en: High
bg: Високо

en: megabytes
bg: мегабайта

en: percentage
bg: процент

en: Save
bg: Записване

en: Type
bg: Тип

en: Severity
bg: Спешност

en: Object
bg: Обект

en: ID
bg: ИД

en: Username
bg: Потребителско име

en: Role
bg: Роля

en: Name
bg: Име

en: Creation date
bg: Дата на създаване

en: Last access
bg: Последен достъп

en: Whistleblower's last access
bg: Последен достъп от подалия сигнал

en: Substatuses
bg: Подстатуси

en: Add
bg: Добавяне

en: Label
bg: Етикет

en: This field is mandatory
bg: Това поле е задължително

en: Edit
bg: Редакция

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Report statuses
bg: Статуси на сигналите

en: Hidden
bg: Скрито

en: Description
bg: Описание

en: Questionnaire
bg: Въпросник

en: Recipients
bg: Получатели

en: days
bg: дни

en: Set the value to 0 to disable this feature.
bg: Задайте стойност 0, за да дезактивирате тази функция.

en: Show the questionnaire navigation interface
bg: Показване на навигационния интерфейс на въпросника

en: Allow whistleblowers to select their recipients
bg: Разрешаване на подателите на сигнали да избират получателите си

en: Select all recipients by default
bg: Избиране на всички получатели по подразбиране

en: Maximum number of selectable recipients:
bg: Максимален брой избираеми получатели:

en: Show recipients in alphabetical order
bg: Показване на получателите по азбучен ред

en: Show recipient details on the status page of the report
bg: Показване на данни за получателите на страницата за статуса на сигнала

en: Enable comments
bg: Активиране на коментари

en: Allow the whistleblower to write comments
bg: Разрешаване на подателя на сигнал да пише коментари

en: Enable private messages
bg: Активиране на лични съобщения

en: Allow the whistleblower to send messages
bg: Разрешаване на подателя на сигнал да изпраща съобщения

en: Allow the whistleblower to add attachments
bg: Разрешаване на подателя на сигнал да добавя прикачени файлове към сигнала

en: Additional questionnaire
bg: Допълнителен въпросник

en: Scoring system options
bg: Опции на системата за оценяване

en: Threshold
bg: Праг

en: Value
bg: Стойност

en: Medium
bg: Средно

en: Software version:
bg: Софтуерна версия:

en: Restrict access to specific IP addresses
bg: Ограничаване на достъпа до определени IP адреси

en: Enabled
bg: Активирано

en: Allowed IP addresses
bg: Разрешени IP адреси

en: Admin
bg: Администратор

en: Recipient
bg: Получател

en: Each entry must be separated with a comma.
bg: Всеки запис трябва да е отделен със запетая.

en: Example:
bg: Пример:

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Organization
bg: Организация

en: Invalid email address
bg: Невалиден имейл адрес

en: City
bg: Град

en: Country
bg: Държава

en: Country code
bg: Код на държавата

en: Generate
bg: Генериране

en: Private Key
bg: Личен ключ

en: Certificate Signing Request
bg: Заявка за подписване на сертификат

en: Download
bg: Сваляне

en: Certificate
bg: Сертификат

en: Valid until:
bg: Валиден до:

en: Issuer:
bg: Издател:

en: Intermediate Certificates
bg: Междинни сертификати

en: Reset
bg: Нулиране

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
bg: Платформата поддържа конфигурирането на HTTPS през този интерфейс.

en: Automatic configuration
bg: Автоматично конфигуриране

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
bg: Използването на автоматично конфигуриране на HTTPS управлява целия процес по заявката, активирането и подновяването на сертификатите от сертифициращия орган Let's Encrypt.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
bg: Платформата трябва да е достъпна от публичен IP адрес, а избраното име на хост трябва да има съответстващ DNS запис с препратка към този адрес.

en: Proceed
bg: Продължаване

en: Manual configuration
bg: Ръчно конфигуриране

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
bg: Съветникът за ръчно конфигуриране ще Ви ръководи в настройката на HTTPS от алтернативен сертифициращ орган.

en: Disabled
bg: Дезактивирано

en: Auto-renewal
bg: Автоматично подновяване

en: Tor Onion Service
bg: Услуга Tor Onion

en: Anonymize outgoing connections
bg: Анонимизиране на изходящите връзки

en: Let the platform be reachable without Tor
bg: Разрешаване на достъп до платформата без Tor

en: Roles enabled to use the platform without Tor
bg: Роли, разрешени при използване на платформата без Tor

en: Whistleblower
bg: Подател на сигнал

en: To
bg: До

en: SMTP email address
bg: SMTP имейл адрес

en: SMTP server address
bg: Адрес на SMTP сървър

en: SMTP server port
bg: Порт на SMTP сървър

en: Security
bg: Сигурност

en: Require authentication
bg: Изисквай удостоверяване

en: Password
bg: Парола

en: Number of hours before sending a report expiration alert
bg: Брой часове до изпращане на напомняне, че сигналът изтича

en: Test the configuration
bg: Тестване на конфигурацията

en: Reset SMTP configuration
bg: Нулиране на SMTP конфигурацията

en: Reset notification templates to default
bg: Възстановяване на шаблоните на известия по подразбиране

en: Template
bg: Шаблон

en: Question
bg: Въпрос

en: Single-line text input
bg: Въвеждане на текст на един ред

en: Multi-line text input
bg: Въвеждане на текст на няколко реда

en: Selection box
bg: Поле за избор

en: Multiple choice input
bg: Въвеждане с множествен избор

en: Checkbox
bg: Квадратче за отметка

en: Terms of service
bg: Условия за използване на услугата

en: Date range
bg: Диапазон от дати

en: Group of questions
bg: Група от въпроси

en: Row
bg: Ред

en: Column
bg: Колона

en: Width
bg: Ширина

en: Question group
bg: Група въпроси

en: Hint
bg: Подсказване

en: Mandatory
bg: Изисква се

en: Accept multiple file uploads
bg: Приемане на качването на повече файлове

en: Accept multiple answers
bg: Приемане на повече отговори

en: Template override
bg: Заместване на шаблона

en: Phone number
bg: Телефонен номер

en: Text
bg: Текст

en: Checkbox label
bg: Етикет на квадратче за отметка

en: Add multimedia content
bg: Добавяне на мултимедийно съдържание

en: Image
bg: Изображение

en: Audio
bg: Аудио

en: Video
bg: Видео

en: Text shown upon negative answer
bg: Текст за показване при отрицателен отговор

en: Trigger conditions
bg: Условия за задействане

en: Sufficient
bg: Достатъчно

en: Options
bg: Опции

en: Addition
bg: Добавяне

en: Multiplier
bg: Множител

en: Questions
bg: Въпроси

en: Add new question
bg: Добавяне на нов въпрос

en: Add question from template
bg: Добавяне на въпрос от шаблон

en: Duplicate
bg: Дублиране

en: Steps
bg: Стъпки

en: Logo
bg: Емблема

en: Project name
bg: Име на проект

en: Homepage title
bg: Заглавие на началната страница

en: Presentation
bg: Представяне

en: Question to solicit possible whistleblowers
bg: Задаване на въпрос за привличане на възможни податели на сигнали

en: Whistleblowing button
bg: Бутон за подаване на сигнал

en: Disclaimer
bg: Отказ от отговорност

en: Footer
bg: Долен колонтитул

en: Upload
bg: Качване

en: Language:
bg: Език:

en: Add custom text
bg: Добавяне на потребителски текст

en: Custom text
bg: Потребителски текст

en: Original text
bg: Оригинален текст

en: Original translation
bg: Оригинален превод

en: Custom translation
bg: Потребителски превод

en: Disable submissions
bg: Дезактивиране на подаването на сигнали

en: Enable encryption
bg: Активиране на шифроване

en: Enable administrators to change user passwords
bg: Разрешаване на администраторите да променят потребителски пароли

en: Administrators authorized to change user passwords:
bg: Администратори, упълномощени да променят потребителски пароли:

en: Enable multisite feature
bg: Активиране на функция за много сайтове

en: Enable simplified login
bg: Активиране на опростено влизане

en: Enable search engines indexing
bg: Активиране на индексиране от търсачки

en: Default questionnaire
bg: Въпросник по подразбиране

en: Show contexts in alphabetical order
bg: Показване на теми по азбучен ред

en: Size limit for file attachments
bg: Ограничение на размера за прикачени файлове

en: Require two factor authentication
bg: Задължително двустепенно удостоверяване

en: Password change interval
bg: Интервал за промяна на паролата

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
bg: От съображения за сигурност на равни интервали от време се изисква промяна на паролата

en: Number of days till notifying unread reports to users
bg: Брой оставащи дни преди уведомяване на потребителите за непрочетени сигнали

en: Disable the privacy panel
bg: Дезактивиране на панела за поверителност

en: Enable custom privacy panel
bg: Активиране на потребителски панел за поверителност

en: Custom privacy panel
bg: Потребителски панел за поверителност

en: Enable custodian user role
bg: Активиране на потребителска роля „длъжностно лице по защита на данните“

en: Enable scoring system
bg: Активиране на система за оценяване

en: Logging level
bg: Ниво на регистриране

en: Log accesses of internal users
bg: Регистриране на достъпа на вътрешни потребители

en: Notify administrators of software problems
bg: Уведомявай администраторите за софтуерни проблеми

en: Notify developers of software problems
bg: Уведомявай програмистите за софтуерни проблеми

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
bg: С активирането на тази функция ще допринесете за разработването и сигурността на платформата.

en: Reset reports
bg: Нулиране на сигналите

en: Settings
bg: Настройки

en: Case management
bg: Управление на случаите

en: Network
bg: Мрежа

en: Sites
bg: Сайтове

en: Mode:
bg: Режим:

en: Configure
bg: Конфигуриране

en: Subdomain
bg: Поддомейн

en: Creation date:
bg: Дата на създаване:

en: Root domain used for secondary sites
bg: Главен домейн, използван за вторични сайтове

en: Use the first site for administrative purposes only
bg: Използване на първия сайт само за административни цели

en: Allow users to sign up
bg: Позволяване на потребителите да се регистрират

en: Enable terms of service
bg: Активиране на условията за използване на услугата

en: Title
bg: Заглавие

en: Public name
bg: Публично име

en: Send reset link
bg: Изпращане на линк за нулиране

en: Set password
bg: Задаване на парола

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
bg: Избраната парола е твърде слаба. Валидната парола трябва да съдържа най-малко 12 различни символа, от които поне една малка буква, една главна буква, една цифра или един специален символ.

en: Force password change
bg: Принудителна смяна на паролата

en: The user will be forced to change its password on next login.
bg: Потребителят ще бъде принуден да смени паролата си при следващото влизане.

en: Disable two factor authentication
bg: Дезактивиране на двустепенното удостоверяване

en: Language
bg: Език

en: Enable email notifications
bg: Активиране на имейл известия

en: Details of the PGP key:
bg: Подробни данни за PGP ключа:

en: Fingerprint
bg: Пръстов отпечатък

en: Set up encryption by providing a PGP public key
bg: Настройване на шифроване чрез предоставяне на PGP публичен ключ

en: Give this admin ability to change user passwords
bg: Разрешаване на този администратор да сменя потребителски пароли

en: Forcefully selected
bg: Принудително избрано

en: Allow the recipient to delete reports
bg: Разрешаване на получателите да изтриват сигнали

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
bg: Разрешаване на получателя да отлага датата на изтичане на сигнала

en: Give the user administrative access to the following features:
bg: Осигуряване на потребителя на административен достъп до следните функции:

en: Request date
bg: Дата на заявката

en: Report date
bg: Дата на сигнала

en: Authorization
bg: Разрешение

en: Requests
bg: Заявки

en: The validation link is either incorrect or has expired.
bg: Линкът за проверка е грешен или изтекъл.

en: Your new email address has been validated.
bg: Новият Ви имейл адрес е проверен.

en: Forgot password?
bg: Забравена парола?

en: Enter the two factor authentication code
bg: Въведете кода за двустепенно удостоверяване

en: Authentication failed
bg: Неуспешно удостоверяване

en: The code is either invalid or expired.
bg: Кодът е невалиден или изтекъл.

en: Please select your account:
bg: Моля, изберете акаунта си:

en: Now type your password, then click 'Log in':
bg: Сега въведете паролата си и кликнете върху „Влизане“:

en: Text shown after the user has selected the option.
bg: Текст, който се показва, след като потребителят избере опция.

en: Confirm
bg: Потвърждаване

en: Assign score points
bg: Задаване на точки за оценката

en: Are you sure?
bg: Наистина ли го искате?

en: Close
bg: Затваряне

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
bg: Имайте предвид, че цялата свързана информация ще бъде окончателно изтрита.

en: Enable two factor authentication
bg: Активирайте двустепенно удостоверяване.

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
bg: Преди да продължите, моля, прочетете внимателно документацията на:

en: Account recovery key
bg: Код за възстановяване на акаунт

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
bg: Направете копие и го съхранявайте на сигурно място. Ако загубите паролата си, копието ще Ви е нужно, за да възстановите достъпа до акаунта си без загуба на данни.

en: Enter a name for the copy
bg: Въведете име за копието

en: Request support
bg: Заявка за поддръжка

en: Thank you.
bg: Благодарим Ви.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
bg: Ще се опитаме да се свържем с Вас възможно най-скоро.

en: Submit
bg: Подаване

en: The connection is not secure.
bg: Връзката не е защитена.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
bg: Платформата още не е конфигурирана за HTTPS връзки и следователно трябва да се използва само за целите на тестването.

en: Please write a motivation for the reply
bg: Моля, напишете мотивация за отговора

en: Send
bg: Изпращане

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
bg: Като потвърдите, отлагате датата на изтичане до:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
bg: Това е демоплатформа. Моля, не я използвайте за подаване на истински сигнали.

en: Install an authenticator app on your phone
bg: Инсталирайте на телефона си приложение за удостоверяване

en: Scan the QR code with the app
bg: Сканирайте QR кода с приложението

en: Error!
bg: Грешка!

en: Internal server error
bg: Вътрешна грешка в сървъра

en: Error on input validation
bg: Грешка при проверка на входните данни

en: Resource not found
bg: Ресурсът не е открит

en: Forbidden operation
bg: Забранена операция

en: The specified old password is not valid
bg: Посочената стара парола е невалидна

en: Resource can only be accessed via the Tor network
bg: Достъп до ресурса може да се осъществи само чрез мрежата на Tor

en: The upload request exceeds the size limit
bg: Заявеният за качване файл превишава ограничението за размер

en: Current password
bg: Текуща парола

en: New password
bg: Нова парола

en: The new password must be different from the current one.
bg: Новата парола трябва да е различна от текущата.

en: Type your new password again
bg: Въведете новата парола отново

en: The two passwords do not match
bg: Двете пароли не съвпадат

en: Validation of email address change in progress.
bg: В ход е проверка на променен имейл адрес.

en: Please check your inbox for further instructions.
bg: Проверете във „Входящи“ за допълнителни инструкции.

en: Warning
bg: Предупреждение

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
bg: Силно Ви препоръчваме да посещавате този сайт, като използвате браузъра Tor Browser, който скрива самоличността Ви.

en: Download the Tor Browser
bg: Изтегляне на Tor Browser

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
bg: След това копирайте и поставете следния адрес в Tor Browser:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
bg: Вече сте подали сигнал? Въведете разписката (кода) си

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
bg: Тази разписка (код) е невалидна или подаденият сигнал е изтекъл.

en: Select a file or drag it here.
bg: Изберете файл или го плъзнете тук

en: Size:
bg: Размер:

en: Uploading files…
bg: Файловете се качват...

en: Upload completed successfully!
bg: Качването завърши успешно!

en: Estimated upload time:
bg: Очаквано време за качване:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
bg: Получателите Ви са поискали попълните допълнителен въпросник.

en: Fill the additional questionnaire
bg: Попълване на допълнителния въпросник

en: From:
bg: От:

en: To:
bg: До:

en: Filename
bg: Име на файла

en: Upload date
bg: Дата на качване

en: File size
bg: Размер на файла

en: Questionnaire answers
bg: Отговори на въпросника

en: Step
bg: Стъпка

en: Status:
bg: Статус:

en: Files attached by recipients
bg: Файлове, прикачени от получателите

en: Upload a file:
bg: Качване на файл:

en: Welcome!
bg: Добре дошли!

en: For the user documentation, visit:
bg: За потребителска документация, посетете:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
bg: Ако се нуждаете от техническа поддръжка, имате въпроси от общ характер или нови идеи за софтуера:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
bg: Ако желаете да допринесете за разработването на софтуера или да докладвате за грешка, моля, отворете билет за поддръжка в системата ни:

en: Join our chat:
bg: Присъедините се към чата ни:

en: Follow the project on:
bg: Последване на проекта на:

en: An update is available:
bg: Налична е актуализация:

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
bg: Препоръчваме Ви да осъществите достъп до раздела „Предпочитания“, за да извлечете „Ключ за възстановяване на акаунта“ и да го съхраните на сигурно място. Този ключ Ви е необходим за възстановяване на достъпа до платформата и до данните Ви, в случай че забравите паролата си.

en: The provided recovery key is invalid.
bg: Въведеният код за възстановяване е невалиден

en: The provided reset token is invalid or expired.
bg: Предоставеният маркер за възстановяване е невалиден или изтекъл.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
bg: Въведете потребителското име на акаунта си или своя имейл адрес, за да заявите нулиране на паролата.

en: Enter your email address to request a password reset.
bg: Въведете имейл адреса си, за да заявите нулиране на паролата.

en: Password reset requested.
bg: Заявено е нулиране на паролата.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
bg: Въведете ключа си за възстановяване на акаунта, за да завършите процедурата за нулиране на паролата

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
bg: До длъжностното лице по защита на данните е изпратена заявка за достъп до самоличността на подаващия сигнал

en: Date of the request
bg: Дата на заявката

en: Show
bg: Показване

en: Congratulations!
bg: Поздравления!

en: You have completed the platform activation.
bg: Завършихте активирането на платформата.

en: Success!
bg: Успех!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
bg: Платформата Ви за подаване на сигнали е почти готова!

en: Check your inbox to activate it.
bg: Проверете във „Входящи“, за да я активирате.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
bg: Ако не я активирате до 24 ч, платформата ще бъде автоматично изтрита.

en: Sign up
bg: Регистриране

en: Site
bg: Страница

en: Confirmation
bg: Потвърждение

en: Invalid confirmation
bg: Невалидно потвърждение

en: Invalid phone number
bg: Невалиден телефонен номер

en: Address
bg: Адрес

en: The answer is too short
bg: Отговорът е прекалено кратък

en: The specified input is not valid.
bg: Посочените входни данни за невалидни.

en: The specified input is not valid:
bg: Посочените входни данни са невалидни:

en: please enter a valid email address.
bg: моля, въведете валиден имейл адрес.

en: please enter numbers only.
bg: моля, въведете само цифри.

en: Submissions disabled
bg: Подаването е дезактивирано

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
bg: Свързвате се със сървъра по неанонимен начин, а този сървър поддържа само подаване на анонимни сигнали

en: Your report was successful.
bg: Успешно подадохте сигнала си.

en: Remember your receipt for this report.
bg: Запомнете разписката (кода) си за този сигнал

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
bg: Използвайте 16-цифрената разписка (код), за да влезете. Тя ще Ви позволи да преглеждате съобщенията, които Ви изпращаме, и да добавяте информация.

en: View your report
bg: Прегледайте сигнала си

en: Recipient selection
bg: Избор на получател(и)

en: Select the recipients of your report:
bg: Изберете получателите за сигнала си:

en: Recipients selected:
bg: Избрани получатели:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
bg: Достигнахте максималния избираем брой получатели.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
bg: Посочените по-долу получатели ще получат сигнала Ви. Не успяхме да отменим избора им:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
bg: За тази стъпка отговорите на следните въпроси липсват или са невалидни:

en: You must select at least one recipient.
bg: Трябва да изберете поне един получател.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
bg: Изчаква се качването на файла или файловете.

en: The following steps have errors:
bg: Следните стъпки съдържат грешки:

en: Hide
bg: Скриване

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
bg: Следващата процедура „стъпка по стъпка“ Ви напътства при създаването на платформата Ви за подаване на сигнали.

en: Please choose a configuration profile:
bg: Моля, изберете конфигурационен профил:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
bg: Даване на възможност на този администратор да нулира потребителски пароли.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
bg: Препоръчваме Ви да изберете тази опция, ако желаете да защитите данните от изгубване, в случай че получателите изгубят паролите си. От друга страна, не Ви съветваме да използвате тази функция, ако искате да настроите система, при която само получателите могат да осъществяват достъп до подадените сигнали.

en: Please choose a different username.
bg: Моля, изберете друго потребителско име.

en: I have read and agree to the terms of the license.
bg: Прочетох лицензионните условия и ги приемам.

en: You have completed the platform wizard.
bg: Завършихте съветника на платформата.

en: Please summarize your report in a few words.
bg: Опишете сигнала си с няколко думи.

en: Describe your report in detail.
bg: Опишете сигнала си подробно.

en: Where did the facts happen?
bg: Къде се случиха фактите?

en: When did the facts happen?
bg: Кога се случиха фактите?

en: I'm a victim
bg: Аз съм жертва

en: I'm involved in the facts
bg: Замесен съм във фактите

en: I witnessed the facts in person
bg: Лично станах свидетел на фактите

en: I was personally told by a direct witness
bg: На мен лично ми бе казано от пряк свидетел

en: It is a rumor I heard
bg: Това е слух, който аз чух

en: How are you involved in the reported facts?
bg: Как сте замесени в докладваните факти?

en: Do you have evidence to support your report?
bg: Имате ли доказателства в подкрепа на доклада си?

en: Please attach the evidence to support your report.
bg: Моля, прикачете доказателствата в подкрепа на вашия доклад.

en: Please describe the evidence in detail.
bg: Моля, опишете подробно доказателствата.

en: A thorough description of the submitted evidence enhances our ability to evaluate claims and investigate. Please take care to reference significant portions of any videos, images or documents submitted.
bg: Задълбоченото описание на представените доказателства подобрява способността ни да оценяваме твърденията и да разследваме. Моля, внимавайте да посочите значителни части от всички изпратени видеоклипове, изображения или документи.

en: Have you reported the facts to other organizations and/or individuals?
bg: Докладвали ли сте фактите на други организации и/или лица?

en: Please list the organizations and/or individuals you have informed about these facts.
bg: Моля, избройте организациите и/или лицата, които сте информирали за тези факти

en: Have these organizations investigated your claims? If so, what was the outcome?
bg: Тези организации разследвали ли са вашите твърдения? 
    Ако е така, какъв беше резултатът?

en: What is the outcome you want to achieve with our support?
bg: Какъв е резултатът, който искате да постигнете с нашата подкрепа?

en: Do you want to provide your identification information?
bg: Желаете ли да предоставите идентификационната си информация?

en: First name
bg: Собствено име

en: Last name
bg: Фамилия

en: Alternative contact method
bg: Алтернативен метод за контакт

en: I prefer to be contacted via this platform only
bg: Предпочитам да се свързват с мен само чрез тази платформа

en: Other
bg: Друго

en: Dear {RecipientName},
bg: Уважаеми(а) {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
bg: Получавате този имейл, защото в системата е създаден за Вас потребителски акаунт: {Site}

en: Username: {Username}
bg: Потребителско име: {Username}

en: Activation link: {Url}
bg: Линк за активиране: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
bg: Моля, кликнете върху линка за активиране, за да продължите с активирането на акаунта и да зададете потребителската си парола

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
bg: След успешна активация можете да влезете в системата чрез следния линк {LoginUrl}

en: Kind regards,
bg: С уважение,

en: Account activation
bg: Активиране на акаунта

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
bg: Платформата Ви за подаване на сигнали вече е достъпна на:

en: To log in, visit:
bg: За да влезете, посетете:

en: Users' credentials:
bg: Идентификационни данни на потребителите:

en: The platform will be automatically deleted on:
bg: Платформата ще се изтрие автоматично на:

en: Access instructions
bg: Инструкции за достъп

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
bg: Броят на наскоро засечените дейности изглежда необичайно голям.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
bg: Това може да е знак за атака (например някой залива сървъра Ви с фиктивна информация) или просто рязко нарастване на използването поради повишена видимост на проекта.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
bg: Проучете въпроса, за да определите дали има основателна причина за притеснение.

en: The activities with unusual stats are:
bg: Дейностите с необичайна статистика са:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
bg: Сървърът не може да гарантира, че нов сигнал може да се съхрани, затова подаването на сигнали е дезактивирано.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
bg: Помислете дали да не помолите „Поддръжка“ за добавяне на допълнително дисково пространство на сървъра.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
bg: Технологията на GlobaLeaks включва компонент за проверка на статуса на сървъра. Този компонент Ви уведомява, ако трябва да обърнете внимание на нещо.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
bg: За повече информация влезте в административния интерфейс и разгледайте разделите „Системна статистика“ и „Аномалии“.

en: Anomaly detected in {NodeName}
bg: Открита е аномалия в {NodeName}

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
bg: Този имейл Ви информира, че PGP ключът на следните потребители ще изтече или вече е изтекъл:

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
bg: Без валиден PGP ключ системата не може да им изпраща шифровани уведомления.

en: PGP key expiration alert
bg: Предупреждение за изтичащ PGP ключ

en: A new whistleblowing site has been registered.
bg: Регистриран е нов сайт за подаване на сигнали.

en: Registration data:
bg: Данни за регистриране:

en: Site: {Url}
bg: Сайт: {Url}

en: Name: {Name}
bg: Име: {Name}

en: Email: {Email}
bg: Имейл: {Email}

en: New whistleblowing site registered
bg: Новият сайт за подаване на сигнали е регистриран

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
bg: Това е тестов имейл, изпратен от административния интерфейс на платформата.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
bg: Получаването на този имейл показва, че сървърът успява да удостовери и да взаимодейства със SMTP имейл сървъра.

en: Test email
bg: Тестов имейл

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
bg: Този имейл Ви уведомява, че е направена заявка за смяна на имейл адреса Ви на {NewEmailAddress}.

en: Click the following link to validate this change:
bg: Кликнете върху следния линк, за да потвърдите промяната:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
bg: Ако не сте заявявали тази промяна, сменете паролата си и се свържете със системния си администратор.

en: Email change request
bg: Заявка за смяна на имейл адрес

en: From: {Author}
bg: От: {Author}

en: Date: {EventTime}
bg: Дата: {EventTime}

en: From: Whistleblower
bg: От: Подател на сигнал

en: Date: {SubmissionDate}
bg: Дата: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
bg: Етикет: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
bg: Статус: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
bg: Зареденият на платформата сертификат за HTTPS е изтекъл или скоро ще изтече.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
bg: Дата на изтичане: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
bg: Без валиден сертификат платформата e достъпна по сигурен начин само чрез Тор.

en: Log in to solve the issue.
bg: Влезте, за да разрешите проблема.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
bg: Предупреждение за изтичащ сертификат за HTTPS

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
bg: Автоматичното подновяване на сертификата за HTTPS, планирано за днес, е неуспешно.

en: The system will keep trying.
bg: Системата ще продължи да опитва.

en: Failed HTTPS certificate renewal
bg: Неуспешно подновяване на сертификат за HTTPS

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
bg: С този имейл Ви уведомяваме, че длъжностното лице по защита на данните Ви е разрешило достъп до самоличността на подателя на сигнал № {TipNum}.

en: The report can be accessed at:
bg: Можете да осъществите достъп до сигнала на:

en: Access to whistleblower's identity authorized
bg: Достъпът до самоличността на подателя на сигнал е разрешен

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
bg: С този имейл Ви уведомяваме, че длъжностното лице по защита на данните Ви е отказало достъп до самоличността на подателя на сигнал № {TipNum}.

en: Access to whistleblower's identity denied
bg: Достъпът до самоличността на подателя на сигнал е отказан

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
bg: С този имейл Ви уведомяваме, че един от получателите изисква достъп до самоличността на подателя на сигнал № {TipNum}

en: The request can be accessed at:
bg: Можете да осъществите достъп до заявката на:

en: New request of access to a whistleblower's identity
bg: Нова заявка за достъп до самоличността на подател на сигнал

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
bg: С този имейл Ви уведомяваме, че подателят на сигнал № {TipNum} е предоставил данни за самоличността си.

en: The whistleblower has provided their identity
bg: Подателят на сигнал е предоставил данни за самоличността си

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
bg: Получавате този имейл, защото е заявено нулиране на парола за акаунта: {Username}

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
bg: Ако не сте направили тази заявка, можете спокойно да игнорирате и изтриете този имейл.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
bg: Можете да потвърдите заявката си, като кликнете върху следния линк:

en: Password reset instructions
bg: Инструкции за нулиране на паролата

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
bg: Този имейл Ви уведомява, че PGP ключът Ви ще изтече или вече е изтекъл.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
bg: Би следвало да удължите валидността му и да актуализирате наличния на платформата ключ или да качите нов.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
bg: Без валиден PGP ключ системата не може да шифрова предоставяните Ви данни.

en: Click the link to activate the platform:
bg: Кликнете върху линка, за да активирате платформата:

en: Activation
bg: Активиране

en: A software update is available.
bg: Налична е актуализация на софтуера.

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
bg: Да поддържате платформата актуална е добра практика за сигурност.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
bg: За да научите повече за новите функции и корекциите на грешки в новата версия, прегледайте регистъра на промените на: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
bg: За инструкции относно софтуерните актуализации вижте документацията на: {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
bg: С този имейл Ви уведомяваме, че получателят Ви предоставя достъп до поне един сигнал.

en: New report
bg: Нов сигнал

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
bg: Най-ранната дата на изтичане е {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
bg: Не забравяйте да ги проверявате, преди да са изтрити.

en: Some reports will expire soon
bg: Някои сигнали изтичат скоро

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
bg: С този имейл Ви уведомяваме, че подател на сигнал Ви е избрал за ценен получател на сигнала му.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
bg: Моля, отделете специално внимание на информацията и на материала, съдържащи се тук. Не забравяйте, че подателите на сигнали често се излагат на голям риск в името на общото благо. Следователно материалът, предоставен в този сигнал, трябва да се счита за изключително важен.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
bg: Този имейл Ви известява за актуализиране на съществуващ сигнал.

en: Report updated
bg: Сигналът е актуализиран

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
bg: Този имейл Ви напомня за наличието на непрочетени или актуализирани сигнали.

en: Reminder about unread or updated reports
bg: Напомняне за непрочетени или актуализирани сигнали

en: Role: {Role}
bg: Роля: {Role}

en: Password: {Password}
bg: Парола: {Password}
