GlobaLeaks - en to be translation catalogue (585 entries)

en: Log in
be: Увайсьці

en: Theme customization
be: Налады тэмы

en: Languages
be: Мовы

en: Text customization
be: Выгляд тэксту

en: Advanced
be: Пашыраны

en: Question templates
be: Узоры пытанняў

en: Questionnaires
be: Анкеты

en: Add new questionnaire
be: Дадаць новую анкету

en: Home
be: Галоўная

en: Changelog
be: Журнал зменаў

en: License
be: Ліцэнзія

en: Templates
be: Шаблоны

en: Delete
be: Выдаліць

en: Anomalies
be: Анамаліі

en: Preferences
be: Налады

en: Notifications
be: Апавяшчэнні

en: file unavailable
be: файл недаступны

en: Date
be: Дата

en: Expiration date
be: Дата сканчэння тэрміну дзеяння

en: Last Access
be: Апошні доступ

en: Files
be: Файлы

en: Comments
be: Каментары

en: Messages
be: Паведамленні

en: Details
be: Падрабязнасці

en: Platform wizard
be: Майстар наладу платформы

en: CREDIT CARD
be: БАНКАЎСКАЯ КАРТКА

en: YOUR NAME
be: ВАША ІМЯ

en: Label the report
be: Тытул заявы

en: Postpone the expiration date
be: Перанесці сканчэнне тэрміну дзеяння

en: Select all
be: Выбраць усё

en: Deselect all
be: Адмяніць выбар ўсяго

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: The whistleblower has already read the last update
be: Выкрывальнік ужо прачытаў апошняе абнаўленне

en: The whistleblower has not read the last update yet
be: Выкрывальнік яшчэ не прачытаў апошняе абнаўленне

en: Move up
be: Уверх

en: Move down
be: Уніз

en: Move left
be: Улева

en: Move right
be: Управа

en: Import
be: Імпартаваць

en: Export
be: Экспартаваць

en: Save all
be: Захаваць усё

en: Access control
be: Кантрольная панэль

en: Number
be: Нумар

en: Email
be: Эл. пошта

en: Regular expression validator
be: Праверка рэгулярных выразаў

en: Minimum number of input characters
be: Мінімальная колькасць знакаў

en: Maximum number of input characters
be: Максімальная колькасць знакаў

en: Earliest selectable date
be: Самая ранняя дата, якую можна выбраць

en: Latest selectable date
be: Самая позняя дата, якую можна выбраць

en: 0 = auto
be: 0 = аўта

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Attachment
be: Дадатак

en: Attachments
be: Дадаткі

en: Change your password
be: Памяняць пароль

en: User
be: Карыстальнік

en: Motivation
be: Прычына

en: Status
be: Статус

en: Request motivation
be: Запыт прычыны

en: Reply motivation
be: Адказаць адносна прычыны

en: Request status
be: Статус запыту

en: Custodian
be: Хавальнік

en: Identity
be: Асоба

en: Access requested
be: Запыт доступу зроблены

en: Request access to the whistleblower's identity
be: Запыт доступу да інфармацыі пра асобу выкрывальніка

en: Please write a motivation
be: Калі ласка, напішыце прычыну

en: Reply to the request
be: Адказаць на запыт

en: Authorized
be: Дазволена

en: Denied
be: Адмоўлена

en: Waiting for authorization
be: У чаканні аўтарызацыі

en: New request
be: Новы запыт

en: Authorize
be: Дазволіць

en: Deny
be: Адмовіць

en: Deny access to the whistleblower's identity
be: Адмовіць ў доступе да інфармацыі пра асобу выкрывальніка

en: Authorize access to the whistleblower's identity
be: Дазволіць доступ да інфармацыі пра асобу выкрывальніка

en: URL redirects
be: Перанакіраванні URL-адрасоў

en: Anomaly detection thresholds
be: Парог выяўлення анамаліі

en: Available disk space
be: Вольнае месца на дыску

en: Last update
be: Апошняе абнаўленне

en: Disable notifications to administrators
be: Адключыць апавяшчэнні для адміністратараў

en: Disable notifications to custodians
be: Адключыць апавяшчэнні для хавальнікаў

en: Disable notifications to recipients
be: Адключыць апавяшчэнні для атрымальнікаў

en: Score
be: Колькасць балаў

en: Trigger question
be: Згенераваць пытанне

en: Triggered by score:
be: Згенераванае колькасцю балаў:

en: Weak
be: Слабы

en: Acceptable
be: Прымальны

en: Strong
be: Моцны

en: Silence email notifications
be: Выключыць апавяшчэнні па электроннай пошце

en: Turn on email notifications
be: Уключыць апавяшчэнні па электроннай пошце

en: Input validation
be: Праверка ўведзеных дадзеных

en: Email address
be: Адрас электроннай пошты

en: Custom
be: Карыстальніцкі

en: None
be: Не

en: Regular expression
be: Рэгулярны выраз

en: Search
be: Пошук

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
be: Гэты карыстацкі тэкст больш не адлюстроўваецца на платформе. Зыходны тэкст або быў зменены, або выдалены.

en: Audit log
be: Журнал аўдыту

en: Stats
be: Статыстыка

en: Activities
be: Актыўнасць

en: Reports
be: Справаздачы

en: Report
be: Справаздача

en: Users
be: Карыстальнікі

en: From
be: Ад

en: Number of downloads
be: Колькасць спамповак

en: File size not accepted.
be: Недапушчальны памер файла.

en: Maximum file size is:
be: Максімальны памер файла:

en: Scheduled jobs
be: Запланаваныя заданні

en: Regenerate
be: Стварыць паўторна

en: Display options alphabetically
be: Адлюстраваць параметры ў алфавітным парадку

en: Enable email notifications for:
be: Апавяшчэнні на электронную пошту для:

en: Disable
be: Адключыць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Use as default
be: Ужываць па змаўчанні

en: Collapse
be: Згарнуць

en: Expand
be: Разгарнуць

en: Select
be: Выбраць

en: Deselect
be: Адмяніць выбар

en: Surname
be: Прозвішча

en: New
be: Новая

en: Opened
be: Адкрытая

en: Closed
be: Закрытая

en: Placeholder
be: Запаўняльнік

en: Print
be: Друкаваць

en: Previous
be: Папярэдняя частка

en: Next
be: Наступная частка

en: First
be: Першы

en: Last
be: Апошні

en: Send a test email to your email address.
be: Адправіць тэставы ліст на свой адрас электроннай пошты.

en: Block the submission
be: Заблакаваць падачу матэрыялаў

en: Skip the recipient account creation.
be: Прапусціць стварэнне ўліковага запісу атрымальніка.

en: Send activation link
be: Даслаць спасылку на актывацыю

en: Password reset
be: Абнуленне пароля

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
be: Адзін ці некалькі атрымальнікаў яшчэ не зрабілі першы ўваход. Гэта азначае, што яны не будуць атрымліваць справаздачы.

en: This user has not performed the first login yet.
be: Гэты карыстальнік яшчэ не зрабіў свой першы ўваход.

en: seconds
be: секунды

en: This domain name is not available.
be: Даменнае імя занятае.

en: Mark as important
be: Пазначыць як важнае

en: Copy to clipboard
be: Скапіяваць у буфер абмену

en: Logout
be: Выхад

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
be: Дазволіць гэтаму атрымальніку даваць права карыстальніцкага доступу да справаздачаў

en: Grant access
be: Даць доступ

en: Revoke access
be: Адклікаць доступ

en: File a report
be: Падаць справаздачу

en: Before proceeding, please set a new password.
be: Перад тым як працягнуць, к.л., стварыце новы пароль.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
be: Перад тым як працягнуць, к.л., уключыце двухфактарную аўтэнтыфікацыю.

en: Enable
be: Уключыць

en: Low
be: Нізкая

en: High
be: Высокая

en: megabytes
be: мегабайты

en: percentage
be: працэнт

en: Save
be: Захаваць

en: Type
be: Тып

en: Severity
be: Узровень сур'ёзнасці

en: Object
be: Аб'ект

en: Username
be: Логін

en: Role
be: Роля

en: Name
be: Імя

en: Creation date
be: Дата стварэння

en: Last access
be: Апошні доступ

en: Whistleblower's last access
be: Апошні заход на платформу выкрывальніка

en: Substatuses
be: Субстатусы

en: Add
be: Дадаць

en: Label
be: Пазнака

en: This field is mandatory
be: Гэта поле з'яўляецца абавязковым

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Report statuses
be: Статусы справаздачы

en: Hidden
be: Схаваны

en: Description
be: Апісанне

en: Questionnaire
be: Анкета

en: Recipients
be: Атрымальнікі

en: days
be: дн.

en: Set the value to 0 to disable this feature.
be: Каб адключыць гэтую функцыю, выбярыце значэнне "0".

en: Show the questionnaire navigation interface
be: Паказаць інтэрфейс навігацыі анкеты

en: Allow whistleblowers to select their recipients
be: Дазволіць выкрывальнікам выбіраць атрымальнікаў

en: Select all recipients by default
be: Выбраць усіх атрымальнікаў па змаўчанні

en: Maximum number of selectable recipients:
be: Максімальная колькасць атрымальнікаў, якіх можна выбраць:

en: Show recipients in alphabetical order
be: Паказваць атрымальнікаў у алфавітным парадку

en: Show recipient details on the status page of the report
be: Паказваць падрабязную інфармацыю пра атрымальніка на старонцы статусу справаздачы

en: Enable comments
be: Дазволіць каментары

en: Allow the whistleblower to write comments
be: Дазволіць выкрывальніку пакідаць каментары

en: Enable private messages
be: Уключыць канфідэнцыйныя паведамленні

en: Allow the whistleblower to send messages
be: Дазволіць выкрывальніку адпраўляць паведамленні

en: Allow the whistleblower to add attachments
be: Дазволіць выкрывальніку дадаваць да справаздачы далучаныя файлы

en: Additional questionnaire
be: Дадатковая анкета

en: Scoring system options
be: Варыянты сістэмы ацэнкі

en: Threshold
be: Ніжняя мяжа

en: Value
be: Значэнне

en: Medium
be: Сярэдняе

en: Software version:
be: Версія праграмнага абсталявання

en: Restrict access to specific IP addresses
be: Абмежаваць доступ толькі для адмысловых IP адрасаў

en: Enabled
be: Уключаны

en: Allowed IP addresses
be: Дазволеныя IP адрасы

en: Admin
be: Адміністратар

en: Recipient
be: Атрымальнік

en: Each entry must be separated with a comma.
be: Кожны запіс павінен быць аддзелены коскай.

en: Example:
be: Прыклад:

en: Hostname
be: Назва вузла

en: Organization
be: Арганізацыя

en: Invalid email address
be: Нясапраўдны адрас электроннай пошты

en: City
be: Горад

en: Country
be: Краіна

en: Country code
be: Код краіны

en: Generate
be: Стварыць

en: Private Key
be: Прыватны ключ

en: Certificate Signing Request
be: Запыт на стварэнне сертыфіката

en: Download
be: Спампаваць

en: Certificate
be: Сертыфікат

en: Valid until:
be: Дзейнічае да:

en: Issuer:
be: Эмітэнт:

en: Intermediate Certificates
be: Прамежкавыя сертыфікаты

en: Reset
be: Абнуліць

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
be: Платформа падтрымлівае канфігурацыю HTTPS праз дадзены інтэрфейс.

en: Automatic configuration
be: Аўтаматычная канфігурацыя

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
be: Выкарыстанне аўтаматычнай канфігурацыі HTTPS будзе апрацоўваць увесь працэс запыту, уключэння і абнаўлення сертыфікатаў ад агента Let's Encrypt Certificate.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
be: Платформа павінна быць даступнай праз публічны IP -адрас, а абранае імя вузла павінна мець адпаведны запіс DNS, які скіроўвае на гэты адрас.

en: Proceed
be: Працягнуць

en: Manual configuration
be: Ручная канфігурацыя

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
be: Майстар канфігурацыі ўручную правядзе вас праз налададжванне HTTPS з альтэрнатыўнага цэнтра па сертыфікацыі.

en: Disabled
be: Адключаны

en: Auto-renewal
be: Аўта-аднаўленне

en: Tor Onion Service
be: Сэрвіс Tor Onion

en: Anonymize outgoing connections
be: Ананімізаваць выходныя злучэнні

en: Let the platform be reachable without Tor
be: Зрабіць платформу даступнай без Tor

en: Roles enabled to use the platform without Tor
be: Ролі, якія дазваляюць выкарыстоўваць платформу без Tor

en: Whistleblower
be: Выкрывальнік

en: To
be: Каму

en: SMTP email address
be: SMTP адрас электроннай пошты

en: SMTP server address
be: SMTP адрас сервера

en: SMTP server port
be: SMTP порт сервера

en: Security
be: Бяспека

en: Require authentication
be: Патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Password
be: Пароль

en: Number of hours before sending a report expiration alert
be: Колькасць гадзін да адпраўкі папярэджання аб сканчэнні тэрміну дзеяння справаздачы

en: Test the configuration
be: Зрабіць тэст канфігурацыі

en: Reset SMTP configuration
be: Абнуліць канфігурацыю SMTP

en: Reset notification templates to default
be: Ачысціць шаблоны апавяшчэнняў да значэнняў па змаўчанні

en: Template
be: Шаблон

en: Question
be: Пытанне

en: Single-line text input
be: Аднарадковы ўвод тэксту

en: Multi-line text input
be: Шматрадковы ўвод тэксту

en: Selection box
be: Поле выбару

en: Multiple choice input
be: Увод з множным выбарам

en: Checkbox
be: Сцяжок

en: Terms of service
be: Умовы выкарыстання

en: Date range
be: Дыяпазон дат

en: Group of questions
be: Група пытанняў

en: Row
be: Радок

en: Column
be: Калонка

en: Width
be: Шырыня

en: Question group
be: Група пытанняў

en: Hint
be: Падказка

en: Mandatory
be: Абавязкова

en: Accept multiple file uploads
be: Пагадзіцца на адначасовую загрузку некалькіх файлаў

en: Accept multiple answers
be: Пагадзіцца на магчымасць некалькіх адказаў

en: Template override
be: Перавызначэнне шаблону

en: Phone number
be: Нумар тэлефона

en: Text
be: Тэкст

en: Checkbox label
be: Пазнака сцяжка

en: Add multimedia content
be: Дадаць мультымедыйны кантэнт

en: Image
be: Выява

en: Audio
be: Аўдыё

en: Video
be: Відэа

en: Trigger conditions
be: Адлюстраваць умовы

en: Sufficient
be: Дастатковая

en: Options
be: Налады

en: Addition
be: Дадаванне

en: Multiplier
be: Памнажальнік

en: Questions
be: Пытанні

en: Add new question
be: Дадаць новае пытанне

en: Add question from template
be: Дадаць пытанне з шаблона

en: Duplicate
be: Стварыць копію

en: Steps
be: Крокі

en: Logo
be: Лога

en: Project name
be: Назва праекту

en: Homepage title
be: Загаловак хатняй старонкі

en: Presentation
be: Презентацыя

en: Question to solicit possible whistleblowers
be: Пытанне, каб заахвоціць магчымых выкрывальнікаў

en: Whistleblowing button
be: Кнопка для выкрывальніцтва

en: Disclaimer
be: Заява аб абмежаванні адказнасці

en: Footer
be: Ніжні калонтытул

en: Upload
be: Загрузіць

en: Language:
be: Мова

en: Add custom text
be: Дадаць карыстальніцкі тэкст

en: Custom text
be: Карыстальніцкі тэкст

en: Original text
be: Першапачатковы тэкст

en: Original translation
be: Першапачатковы пераклад

en: Custom translation
be: Карыстальніцкі пераклад

en: Disable submissions
be: Адключыць падачу матэрыялаў

en: Enable encryption
be: Уключыць шыфраванне

en: Enable administrators to change user passwords
be: Дазволіць адміністратарам змяняць паролі карыстальнікаў

en: Administrators authorized to change user passwords:
be: Адміністратары ўпаўнаважаныя змяняць паролі карыстальнікаў:

en: Enable multisite feature
be: Уключыць функцыю мултысайтавага разгортвання

en: Enable simplified login
be: Уключыць спрошаны ўваход

en: Enable search engines indexing
be: Уключыць індэксацыю пошукавых сістэм

en: Default questionnaire
be: Анкета па змаўчанні

en: Show contexts in alphabetical order
be: Паказваць кантэксты ў алфавітным парадку

en: Size limit for file attachments
be: Абмежаванне памеру далучаных файлаў

en: Require two factor authentication
be: Патрабуецца двухфактарная аўтэнтыфікацыя

en: Password change interval
be: Інтэрвал паміж зменамі паролю

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
be: З меркаванняў бяспекі трэба мяняць пароль праз пэўны прамежак часу.

en: Number of days till notifying unread reports to users
be: Колькасць дзён, што застаецца да апавяшчэння карыстальнікаў пра непрачытаныя справаздачы

en: Disable the privacy panel
be: Адключыць панэль канфідэнцыйнасці

en: Enable custom privacy panel
be: Уключыць карыстальніцкую панэль канфідэнцыйнасці

en: Custom privacy panel
be: Карыстальніцкая панэль канфідэнцыйнасці

en: Enable custodian user role
be: Уключыць ролю захавальніка

en: Enable scoring system
be: Уключыць сістэму налічэння балаў

en: Logging level
be: Узровень рэгістрацыі

en: Log accesses of internal users
be: Журналы доступу ўнутраных карыстальнікаў

en: Notify administrators of software problems
be: Паведаміць адміністратарам пра праблемы з праграмным забеспячэннем

en: Notify developers of software problems
be: Паведаміць распрацоўшчыкам пра праблемы з праграмным забеспячэннем

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
be: Уключыўшы гэтую функцыю, вы будзеце спрыяць развіццю і бяспецы платформы.

en: Reset reports
be: Ачысціць справаздачы

en: Settings
be: Налады

en: Case management
be: Кіраванне справай

en: Sites
be: Сайты

en: Mode:
be: Рэжым:

en: Configure
be: Наладзіць

en: Subdomain
be: Паддамен

en: Creation date:
be: Дата стварэння:

en: Root domain used for secondary sites
be: Каранёвы дамен, які выкарыстоўваецца для другасных сайтаў

en: Use the first site for administrative purposes only
be: Выкарыстоўваць першы сайт толькі ў адміністратарскіх мэтах

en: Allow users to sign up
be: Дазволіць рэгістрацыю карыстальнікаў

en: Enable terms of service
be: Уключыць умовы выкарыстання

en: Title
be: Загаловак

en: Public name
be: Публічнае імя

en: Send reset link
be: Адправіць спасылку на абнуленне наладаў

en: Set password
be: Задаць пароль

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
be: Выбраны пароль занадта слабы. Дзейсны пароль павінен складацца з не менш чым 12 знакаў і ўтрымліваць разнастайныя знакі, у тым ліку, прынамсі, адну маленькую, адну вялікую літары, адну лічбу і адзін спецыяльны знак.

en: Force password change
be: Прымусовая змена паролю

en: The user will be forced to change its password on next login.
be: Карыстальнік будзе вымушаны змяніць пароль пры наступным уваходзе.

en: Disable two factor authentication
be: Адключыць двухфактарную аўтэнтыфікацыю

en: Language
be: Мова

en: Enable email notifications
be: Уключыць апавяшчэнні праз электронную пошту

en: Details of the PGP key:
be: Падрабязнасці ключа PGP:

en: Fingerprint
be: Дактылаграма

en: Set up encryption by providing a PGP public key
be: Наладзіць шыфраванне, падаючы публічны ключ PGP

en: Give this admin ability to change user passwords
be: Надзяліць гэтага адміна правам мяняць паролі карыстальнікаў

en: Forcefully selected
be: Абавязковы элемент

en: Allow the recipient to delete reports
be: Дазволіць атрымальніку выдаляць справаздачы

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
be: Дазволіць атрымальніку пераносіць сканчэнне тэрміну дзеяння справаздачы

en: Give the user administrative access to the following features:
be: Даць карыстальніку адміністратарскі доступ да наступных функцый:

en: Request date
be: Дата запыту

en: Report date
be: Дата справаздачы

en: Authorization
be: Аўтарызацыя

en: Requests
be: Запыты

en: The validation link is either incorrect or has expired.
be: Спасылка на праверку недакладная або яе дзеянне скончылася.

en: Your new email address has been validated.
be: Ваш новы адрас электроннай пошты быў пацверджаны.

en: Forgot password?
be: Забыліся пароль?

en: Enter the two factor authentication code
be: Увядзіце код двухфактарнай аўтарызацыі

en: Authentication failed
be: Памылка аўтэнтыфікацыі

en: The code is either invalid or expired.
be: Код або няправільны, або састарэлы.

en: Please select your account:
be: Выберыце свой уліковы запіс:

en: Now type your password, then click 'Log in':
be: Зараз увесці пароль, а потым націснуць "Уваход":

en: Text shown after the user has selected the option.
be: Тэкст, які паказваецца пасля таго, як карыстальнік выбраў гэтую опцыю.

en: Confirm
be: Пацвердзіць

en: Assign score points
be: Налічыць балы

en: Are you sure?
be: Упэўненыя?

en: Close
be: Зачыніць

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
be: Звярніце ўвагу, што ўсе спалучаныя дадзеныя будуць выдаленыя назаўжды.

en: Enable two factor authentication
be: Уключыць двухфактарную аўтэнтыфікацыю

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
be: Перад тым як працягнуць, уважліва прачытайце дакументацыю тут:

en: Account recovery key
be: Ключ аднаўлення ўліковага запісу:

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
be: Зрабіце копію і захавайце яе ў бяспечным месцы. Гэта будзе неабходна, калі вы згубіце пароль, каб аднавіць доступ да ўліковага запісу без страты дадзеных.

en: Enter a name for the copy
be: Увесці назву для копіі

en: Request support
be: Зрабіць запыт аб дапамозе

en: Thank you.
be: Дзякуй!

en: We will try to get back to you as soon as possible.
be: Мы пастараемся звязацца з вамі як мага хутчэй.

en: Submit
be: Адправіць

en: The connection is not secure.
be: Дадзенае злучэнне неабароненае.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
be: Платформа па -ранейшаму не сканфігураваная для злучэнняў HTTPS, і таму яе варта выкарыстоўваць толькі ў мэтах тэставання.

en: Please write a motivation for the reply
be: Калі ласка, напішыце прычыну такога адказу

en: Send
be: Адправіць

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
be: Пацвярджаючы, вы пераносіце сканчэнне тэрміну дзеяння справаздачы на:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
be: Гэта дэма-платформа, калі ласка, не выкарыстоўвайце яе для падачы рэальных матэрыялаў.

en: Install an authenticator app on your phone
be: Усталяваць на свой тэлефон праграму аўтэнтыфікацыі

en: Scan the QR code with the app
be:  Адсканаваць QR-код з дапамогай прыкладання

en: Error!
be: Памылка!

en: Internal server error
be: Унутраная памылка сервера

en: Error on input validation
be: Памылка праверкі ўводу

en: Resource not found
be: Рэсурс не знойдзены

en: Forbidden operation
be: Забароненая аперацыя

en: The specified old password is not valid
be: Уведены стары пароль - несапраўдны

en: Resource can only be accessed via the Tor network
be: Даступ да рэсурсу можна атрымаць толькі праз сетку Tor

en: The upload request exceeds the size limit
be: Файл для загрузкі перавышае максімальны памер

en: Current password
be: Цяперашні пароль

en: New password
be: Новы пароль

en: The new password must be different from the current one.
be: Новы пароль павінен адрознівацца ад цяперашняга.

en: Type your new password again
be: Яшчэ раз набярыце ваш новы пароль

en: The two passwords do not match
be: Паролі не супадаюць

en: Validation of email address change in progress.
be: Ідзе валідацыя змены адраса электроннай пошты.

en: Please check your inbox for further instructions.
be: Для атрымання далейшых інструкцый праверце паштовую скрыню.

en: Warning
be: Увага

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
be: Настойліва раім наведваць гэты сайт з дапамогай прыкладання пад назвай Tor Browser, якое абараняе інфармацыю пра вашу асобу.

en: Download the Tor Browser
be: Спампаваць Tor Browser

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
be: Затым скапіяваць і ўставіць наступны адрас у Tor Browser:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
be: Вы ўжо паведамілі інфармацыю? Увесьці код, каб працягнуць размову

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
be: Код або няправільны, або састарэлы.

en: Select a file or drag it here.
be: Выбраць файл або перацягнуць яго сюды.

en: Size:
be: Памер:

en: Uploading files…
be: Загрузка файлаў...

en: Upload completed successfully!
be: Загрузка паспяхова завершаная!

en: Estimated upload time:
be: Разліковы час загрузкі:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
be: Атрымальнікі зрабілі вам запыт запоўніць дадатковую анкету.

en: Fill the additional questionnaire
be: Запоўніць дадатковую анкету.

en: From:
be: Ад:

en: To:
be: Каму:

en: Filename
be: Назва файла

en: Upload date
be: Дата загрузкі

en: File size
be: Памер файлу

en: Questionnaire answers
be: Адказы на пытанні анкеты

en: Step
be: Крок

en: Status:
be: Статус:

en: Files attached by recipients
be: Файлы, далучаныя атрымальнікамі

en: Upload a file:
be: Загрузіць файл

en: Welcome!
be: Вітаем!

en: For the user documentation, visit:
be: Для атрымання дакументацыі карыстальніка наведайце:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
be: Калі трэба тэхнічная падтрымка, ёсць агульныя пытанні ці ёсць новыя ідэі адносна праграмнага забеспячэння:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
be: Калі вы хочаце зрабіць свой унёсак у распрацоўку праграмнага забеспячэння або паведаміць пра праблему, пакіньце паведамленне ў нашай сістэме адсочвання памылак:

en: Join our chat:
be: Далучыцца да нашага чату

en: Follow the project on:
be: Сачыць за нашым праектам на:

en: An update is available:
be: Абнаўленне даступнае

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
be: Рэкамендуем зайсці ў раздзел "Параметры", каб атрымаць "Ключ аднаўлення ўліковага запісу" і захоўваць яго бяспечна. Гэты ключ спатрэбіцца для аднаўлення доступу да платформы і да вашых дадзеных у выпадку, калі вы забудзеце пароль.

en: The provided recovery key is invalid.
be: Уведзены ключ аднаўлення несапраўдны.

en: The provided reset token is invalid or expired.
be: Уведзены код абнулення або няправільны, або састарэлы.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
be: Увесці імя карыстальніка або свой адрас электроннай пошты, каб зрабіць запыт на абнуленне пароля.

en: Enter your email address to request a password reset.
be: Увесці свой адрас электроннай пошты, каб зрабіць запыт на абнуленне пароля.

en: Password reset requested.
be: Запыт на абнуленне пароля зроблены.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
be: Увядзіце шыфраваны ключ аднаўлення, каб завяршыць працэдуру абнулення пароля

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
be: Захавальнік зрабіў запыт атрымаць доступ да інфармацыі пра асобу выкрывальніка.

en: Date of the request
be: Дата запыту

en: Show
be: Паказаць

en: Congratulations!
be: Віншуем!

en: You have completed the platform activation.
be: Вы завяршылі актывацыю платформы.

en: Success!
be: Паспяхова!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
be: Ваша выкрывальніцкая платформа амаль гатовая!

en: Check your inbox to activate it.
be: Каб актываваць яе, праверце паштовую скрыню.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
be: Калі яе не актываваць на працягу 24 гадзінаў, платформа будзе аўтаматычна выдаленая.

en: Sign up
be: Зарэгістравацца

en: Site
be: Сайт

en: Confirmation
be: Пацверджанне

en: Invalid confirmation
be: Несапраўднае пацверджанне

en: Invalid phone number
be: Несапраўдны нумар тэлефону

en: Address
be: Адрас

en: The answer is too short
be: Адказ занадта кароткі

en: The specified input is not valid.
be: Уведзены запіс несапраўдны.

en: The specified input is not valid:
be: Уведзены запіс несапраўдны:

en: please enter a valid email address.
be: калі ласка, увядзіце сапраўдны адрас электроннай пошты.

en: please enter numbers only.
be: калі ласка, увядзіце толькі лічбы.

en: Submissions disabled
be: Магчымасць падачы матэрыялаў адключаная

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
be: Вы падлучаецеся да сервера неананімна, а гэты сервер падтрымлівае толькі ананімную падачу матэрыялаў

en: Your report was successful.
be: Ваша справаздача паспяхова зробленая.

en: Remember your receipt for this report.
be: Запомніце атрыманы код вашай справаздачы.

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
be: Для ўваходу ўжыць код з 16 лічбаў. Гэта дазволіць вам праглядаць любыя паведамленні, якія мы вам дасылалі, а таксама далучаць дадатковую інфармацыю.

en: View your report
be: Прагляд справаздачы

en: Recipient selection
be: Выбар атрымальніка

en: Select the recipients of your report:
be: Выбраць атрымальнікаў вашай справаздачы:

en: Recipients selected:
be: Атрымальнікі выбраныя:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
be: Вы выбралі максімальную колькасць атрымальнікаў.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
be: Вашу справаздачу атрымаюць наступныя атрымальнікі, прычым гэтую адпраўку нельга адмяніць:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
be: На гэтым этапе адказы на наступныя пытанні або адсутнічаюць, або несапраўдныя:

en: You must select at least one recipient.
be: Вы мусіце выбраць прынамсі аднаго атрымальніка.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
be: Чаканне завяршэння загрузкі файла(ў).

en: The following steps have errors:
be: Наступныя крокі маюць памылкі:

en: Hide
be: Схаваць

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
be: Наступная пакрокавая працэдура дапаможа вам стварыць сваю платформу для выкрывальніцтва.

en: Please choose a configuration profile:
be: Калі ласка, абярыце профіль канфігурацыі:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
be: Даць магчымасць гэтаму адміністратару абнуляць паролі карыстальнікаў.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
be: Раім выбраць гэтую опцыю, калі вы хочаце абараніць дадзеныя ад страты ў сітуацыі, калі атрымальнікі губляюць пароль. З іншага боку, не раім выкарыстоўваць гэтую функцыю, калі вы хочаце стварыць сістэму, у якой толькі атрымальнікі могуць атрымаць доступ да матэрыялаў.

en: Please choose a different username.
be: Выберыце іншае імя карыстальніка.

en: I have read and agree to the terms of the license.
be: Я прачытаў і згаджаюся з умовамі ліцэнзіі.

en: You have completed the platform wizard.
be: Вы завяршылі працу па стварэнні платформы.

en: Please summarize your report in a few words.
be: Апішыце сваю справаздачу ў некалькіх словах.

en: Describe your report in detail.
be: Даць падрабязнае апісанне сваёй справаздачы.

en: Where did the facts happen?
be: Дзе мелі месца дадзеныя факты?

en: When did the facts happen?
be: Калі мелі месца дадзеныя факты?

en: I'm a victim
be: Я - ахвяра

en: I'm involved in the facts
be: Я маю непасрэднае дачыненне да гэтых фактаў

en: I witnessed the facts in person
be: Я асабіста быў/ла сведкам гэтых фактаў

en: I was personally told by a direct witness
be: Мне асабіста паведаміў/ла непасрэдны/ая сведка гэтых фактаў

en: It is a rumor I heard
be: Да мяне даходзілі такія чуткі

en: How are you involved in the reported facts?
be: Якое дачыненне вы маеце да пералічаных фактаў?

en: Do you have evidence to support your report?
be: Якія ў вас ёсць доказы ў падтрымку вашай справаздачы?

en: Please attach the evidence to support your report.
be: Калі ласка, далучыце доказы ў падтрымку вашай справаздачы.

en: Please describe the evidence in detail.
be: Калі ласка, падрабязна апішыце наяўныя доказы.

en: A thorough description of the submitted evidence enhances our ability to evaluate claims and investigate. Please take care to reference significant portions of any videos, images or documents submitted.
be: Дэталёвае апісанне прадстаўленых доказаў дазволіць нам лепш ацаніць звесткі пра злоўжыванні і іх расследаваць. Калі ласка, пастарайцеся даць добрае апісанне любых прадстаўленых вамі відэа, здымкаў або дакументаў.

en: Have you reported the facts to other organizations and/or individuals?
be: Ці вы паведамлялі пра гэтыя факты іншым арганізацыям і/або асобам?

en: Please list the organizations and/or individuals you have informed about these facts.
be: Калі ласка, пералічыце арганізацыі і/або асобаў, якіх вы праінфармавалі пра згаданыя факты.

en: Have these organizations investigated your claims? If so, what was the outcome?
be: Ці расследавалі гэтыя арганізацыі вашы звесткі пра злоўжыванні? Калі так, то які быў вынік?

en: What is the outcome you want to achieve with our support?
be: Якога выніку вы хочаце дасягнуць з дапамогай нашай падтрымкі?

en: Do you want to provide your identification information?
be: Вы хочаце ідэнтыфікаваць сябе?

en: First name
be: Імя

en: Last name
be: Прозвішча

en: Alternative contact method
be: Альтэрнатыўны спосаб кантакту

en: I prefer to be contacted via this platform only
be: Пажадана кантактавацца са мною толькі праз гэтую платформу

en: Other
be: Іншае

en: Dear {RecipientName},
be: Паважаны {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
be: Вы атрымалі гэты ліст, таму што на вас у сістэме створаны ўліковы запіс карыстальніка: {Site}

en: Username: {Username}
be: Імя карыстальніка {Username}

en: Activation link: {Url}
be: Спасылка для актывацыі: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
be: Каб працягнуць актывацыю ўліковага запісу і стварыць пароль карыстальніка, націсніце на спасылку для актывацыі.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
be: Пасля паспяховай актывацыі вы зможаце атрымаць доступ да сістэмы па наступнай спасылцы: {LoginUrl}

en: Kind regards,
be: З павагай,

en: Account activation
be: Актывацыя ўліковага запісу

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
be: Ваша выкрывальніцкая платформа ўжо зараз даступная тут:

en: To log in, visit:
be: Для ўваходу наведаць:

en: Users' credentials:
be: Уліковыя дадзеныя карыстальнікаў:

en: The platform will be automatically deleted on:
be: Платформа будзе аўтаматычна выдаленай:

en: Access instructions
be: Інструкцыі доступу

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
be: Нядаўна зафіксаваная актыўнасць выглядае больш інтэнсіўнай, чым звычайна.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
be: Гэта можа быць прыкметай атакі (напрыклад, хтосьці залівае ваш сервер фіктыўнай інфармацыяй) або проста ўсплёскам ужывання з прычыны павелічэння бачнасці вашага праекта.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
be: Вывучыць пытанне, каб вызначыць, законнае яно ці не.

en: The activities with unusual stats are:
be: Актыўнасць з незвычайнай статыстыкай:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
be: Сервер не можа гарантаваць, што можна захаваць новую справаздачу, таму падача матэрыялаў адключаная.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
be: Калі ласка, звярніцеся ў службу тэхнічнай падтрымкі, каб пашырыць дыскавую прастору на серверы.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
be: Тэхналогія GlobaLeaks уключае кампанент праверкі стану сервера, які папярэдзіць вас, калі нешта патрабуе ўвагі.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
be: Для атрымання дадатковай інфармацыі зайсці ў інтэрфейс адміністравання і азнаёміцца з раздзеламі "Сістэмная статыстыка" і "Анамаліі".

en: Anomaly detected in {NodeName}
be: Анамалія выяўленая ў {NodeName}

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
be: Гэтым электронным лістом інфармуем, што тэрмін дзеяння ключа PGP наступных карыстальнікаў сканчваецца або ўжо скончыўся:

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
be: Без дзейнага ключа PGP сістэма не зможа адпраўляць ім зашыфраваныя апавяшчэнні.

en: PGP key expiration alert
be: Апавяшчэнне пра сканчэнне тэрміну дзеяння ключа PGP

en: A new whistleblowing site has been registered.
be: Зарэгістраваны новы выкрывальніцкі сайт.

en: Registration data:
be: Рэгістрацыйныя дадзеныя:

en: Site: {Url}
be: Сайт: {Url}

en: Name: {Name}
be: Імя: {Name}

en: New whistleblowing site registered
be: Зарэгістраваны новы выкрывальніцкі сайт.

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
be: Гэта тэставы электронны ліст, разасланы з адміністратарскага інтэрфейсу платформы.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
be: Атрыманне гэтага паведамлення азначае, што сервер змог прайсці аўтэнтыфікацыю і ўзаемадзейнічаць з паштовым серверам SMTP.

en: Test email
be: Тэставы электронны ліст

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
be: Гэтым электронным лістом паведамляем, што быў зроблены запыт змяніць ваш адрас электроннай пошты на {NewEmailAddress}.

en: Click the following link to validate this change:
be: Націснуць на наступную спасылку, каб пацвердзіць гэтую змену:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
be: Калі вы не рабілі запыт на такую змену, змяніце свай пароль і скантактуйцеся з нашым сістэмным адміністратарам.

en: Email change request
be: Запыт, каб змяніць адрас электроннай пошты

en: From: {Author}
be: Ад: {Author}

en: Date: {EventTime}
be: Дата: {EventTime}

en: From: Whistleblower
be: Ад: Выкрывальніка

en: Date: {SubmissionDate}
be: Дата: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
be: Пазнака: {TipLabel}

en: Status: {TipStatus}
be: Статус: {TipStatus}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
be: Загружаны на платформу сертыфікат HTTPS cканчваецца або ўжо скончыўся.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
be: Сканчэнне тэрміну дзеяння: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
be: Без сапраўднага сертыфіката платформа ў бяспечным выглядзе будзе даступная толькі праз Tor.

en: Log in to solve the issue.
be: Каб вырашыць праблему, трэба залагініцца.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
be: Апавяшчэнне пра сканчэнне тэрміну дзеяння сертыфіката HTTPS

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
be: Не ўдалося зрабіць аўтаматычнае абнаўленне сертыфіката HTTPS, запланаванае на сёння.

en: The system will keep trying.
be: Сістэма будзе працягваць спробы.

en: Failed HTTPS certificate renewal
be: Памылка абнаўлення сертыфікату HTTPS

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
be: Гэтым электронным лістом паведамляем, што захавальнік дазволіў вам атрымаць доступ да інфармацыі пра асобу аўтара справаздачы {TipNum}.

en: The report can be accessed at:
be: Справаздачу можна атрымаць па адрасе:

en: Access to whistleblower's identity authorized
be: Доступ да інфармацыі пра асобу выкрывальніка атрыманы

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
be: Гэтым электронным лістом паведамляем, што захавальнік не дазволіў вам атрымаць доступ да інфармацыі пра асобу аўтара справаздачы {TipNum}.

en: Access to whistleblower's identity denied
be: Адмова доступу да інфармацыі пра асобу выкрывальніка

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
be: Гэтым электронным лістом паведамляем, што атрымальнік зрабіў запыт на доступ да інфармацыі пра асобу аўтара справаздачы {TipNum}.

en: The request can be accessed at:
be: Запыт можна прагледзець па адрасе:

en: New request of access to a whistleblower's identity
be: Новы запыт доступу да інфармацыі пра асобу выкрывальніка

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
be: Гэтым электронным лістом паведамляем, што аўтар справаздачы {TipNum} даў дазвол на доступ да інфармацыі пра сваю асобу

en: The whistleblower has provided their identity
be: Выкрывальнік даў дазвол на доступ да інфармацыі пра сваю асобу.

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
be: Вы атрымалі гэты ліст, бо прыйшоў запыт на абнуленне пароля для ўліковага запісу: {Username}

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
be: Калі вы не рабілі гэты запыт, можаце смела ігнараваць і выдаляць гэты ліст.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
be: Вы можаце пацвердзіць свой запыт, націснуўшы на наступную спасылку:

en: Password reset instructions
be: Інструкцыі адносна абнулення пароля

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
be: Гэтым электронным лістом інфармуем, што тэрмін дзеяння вашага ключа PGP сканчваецца або ўжо скончыўся.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
be: Вы павінны падоўжыць тэрмін яго дзеяння і абнавіць ключ, што ёсць на платформе, або загрузіць новы ключ.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
be: Без сапраўднага ключа PGP сістэма не зможа зашыфраваць уведзеныя вам дадзеныя.

en: Click the link to activate the platform:
be: Клікніце на спасылку, каб актываваць платформу:

en: Activation
be: Актывацыя

en: A software update is available.
be: Абнаўленне праграмнага забеспячэння даступнае

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
be: Такая практыка бяспекі дазволіць падтрымліваць платформу ў актуальным стане.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
be: Каб даведацца пра новыя функцыі і выпраўленыя памылкі ў новай версіі, звярніцеся да журнала зменаў па адрасе: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
be: Інструкцыі пра абнаўленні праграмнага забеспячэння можна знайсці ў дакументацыі па адрасе: {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
be: Гэтым электронным лістом паведамляем, што атрымальнік дазволіў вам доступ да адной або некалькіх справаздачаў {TipNum}.

en: New report
be: Новая справаздача

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
be: Самая ранняя дата сканчэння тэрміну дзеяння - {EarliestExpirationDate}.

en: Please remember to check them before they are deleted.
be: Калі ласка, не забудзьцеся праверыць іх перад выдаленнем.

en: Some reports will expire soon
be: Тэрмін дзеяння некаторых справаздачаў хутка скончыцца

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
be: Гэтым электронным лістом паведамляем, што выкрывальнік абраў вас у якасці вартага атрымальніка сваёй справаздачы.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
be: Просім звярнуць асаблівую ўвагу на інфармацыю і матэрыялы, якія тут змяшчаюцца. Калі ласка, майце на ўвазе, што выкрывальнікі часта бяруць на сябе высокую асабістую рызыку у інтарэсах грамадскасці. Такім чынам, матэрыялы, прадстаўленыя ў такой справаздачы, павінны лічыцца вельмі важнымі.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
be: Гэтым электронным лістом паведамляем, што цякучая справаздача абноўленая.

en: Report updated
be: Справаздача абноўленая.

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
be: Гэтым электронным лістом нагадваем пра наяўнасць непрачытаных або абноўленых справаздачаў.

en: Reminder about unread or updated reports
be: Напамін пра непрачытаныя або абноўленыя справаздачы

en: Role: {Role}
be: Роля: {Role}

en: Password: {Password}
be: Пароль: {Password}
