GlobaLeaks - en to az translation catalogue (583 entries)

en: Log in
az: Daxil ol

en: Theme customization
az: Uyğun üzlüyün hazırlanması

en: Languages
az: Dillər

en: Text customization
az: Uyğun mətnin hazırlanması

en: Advanced
az: Qabaqcıl

en: Question templates
az: Sual şablonları

en: Questionnaires
az: Sorğular

en: Add new questionnaire
az: Yeni sorğu əlavə et

en: Home
az: Ana Səhifə

en: Changelog
az: Dəyişikliklər

en: License
az: Lisenziya

en: Templates
az: Şablonlar

en: Delete
az: Sil

en: Anomalies
az: Anomaliyalar

en: Preferences
az: Nizamlamalar

en: Notifications
az: Bildirişler

en: file unavailable
az: fayl yoxdur

en: Date
az: Tarix

en: Expiration date
az: Bitmə tarixi

en: Last Access
az: Son giriş

en: Files
az: Fayllar

en: Comments
az: Şərhlər

en: Messages
az: İsmarışlar

en: Details
az: Detallar

en: Platform wizard
az: Proqram quraşdırması

en: CREDIT CARD
az: KREDİT KARTI

en: YOUR NAME
az: ADINIZ

en: Label the report
az: Hesabatı etiketlə

en: Postpone the expiration date
az: Son istifadə tarixini dəyiş

en: Select all
az: Hamısını seç

en: Deselect all
az: Hamısını seçmə

en: Refresh
az: Yenilə

en: Channel
az: Kanal

en: Preview
az: İlkin baxış

en: The whistleblower has already read the last update
az: İnformasiya ötürən son yeniləməni oxuyub

en: The whistleblower has not read the last update yet
az: İnformasiya ötürən son yeniləməni hələ oxumayıb

en: Move up
az: Yuxarı get

en: Move down
az: Aşağı get

en: Move left
az: Sola get

en: Move right
az: Sağa get

en: Import
az: İdxal

en: Export
az: İxrac

en: Save all
az: Hamısını saxla

en: Access control
az: Giriş kontrolu

en: Number
az: Say

en: Email
az: Emeyl

en: Regular expression validator
az: İfadəni daimi yoxlayan inspektor

en: Minimum number of input characters
az: Giriş simvollarının minimum sayı

en: Maximum number of input characters
az: Giriş simvollarının maksimum sayı

en: Earliest selectable date
az: Ən erkən seçmə tarixi

en: Latest selectable date
az: Ən gec seçmə tarixi

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyr

en: Attachment
az: Qoşma

en: Attachments
az: Qoşmalar

en: Change your password
az: Şifrənizi dəyişin

en: User
az: İstifadəçi

en: Motivation
az: Motivasiya

en: Request motivation
az: Motivasiya tələbi

en: Reply motivation
az: Motivasiyaya cavab

en: Request status
az: Tələbin vəziyyəti

en: Custodian
az: Mühafizəçi

en: Identity
az: Kimlik

en: Access requested
az: Giriş tələb olunur

en: Request access to the whistleblower's identity
az: İnformasiya ötürənin kimliyinə giriş istə

en: Please write a motivation
az: Motivasiya yazmağınızı xahiş edirik

en: Reply to the request
az: Tələblərə cavab verin

en: Authorized
az: Təsdiq edildi

en: Denied
az: Rədd edildi

en: Waiting for authorization
az: Təsdiq gözlənilir

en: New request
az: Yeni tələb

en: Authorize
az: İcazə ver

en: Deny
az: Rədd et

en: Deny access to the whistleblower's identity
az: İnformasiya ötürənin kimliyinə girişi rədd et

en: Authorize access to the whistleblower's identity
az: İnformasiya ötürənin kimliyinə girişə icazə ver

en: URL redirects
az: Trafik ünvanının dəyişdirilməsi

en: Anomaly detection thresholds
az: Anomaliyanı aşkarlama hədləri

en: Available disk space
az: İstifadə oluna bilən disk sahəsi

en: Last update
az: Son yeniləmə

en: Disable notifications to administrators
az: Bildirişləri idarəçilər üçün deaktiv et

en: Disable notifications to custodians
az: Bildirişləri mühafizəçilər üçün deaktiv et

en: Disable notifications to recipients
az: Bildirişləri alıcılar üçün deaktiv edin

en: Score
az: Xal

en: Trigger question
az: Tətikləyici sual

en: Triggered by score:
az: Xalla aktivləşib:

en: Weak
az: Zəif

en: Acceptable
az: Münasib

en: Strong
az: Güclü

en: Text shown on top of the interface for selecting channels
az: Kontekstləri seçmək üçün ekranın yuxarısında göstərilən mətn

en: Silence email notifications
az: Emeyl bildirişlərini susdurun

en: Turn on email notifications
az: Emeyl bildirişlərini aktivləşdirin

en: Input validation
az: Girişin təsdiqi

en: Email address
az: Emeyl ünvanı

en: Custom
az: Fərdi

en: None
az: Heç biri

en: Regular expression
az: Daimi ifadə

en: Search
az: Axtarış

en: This custom text is no longer displayed on the platform. The original text has either changed or been removed.
az: Bu fərdi mətn platformada artıq görünmür. Orijinal mətn ya dəyişdirilib, ya da silinib.

en: Audit log
az: Yoxlama giriş

en: Stats
az: Statistikalar

en: Activities
az: Fəaliyyətlər

en: Reports
az: Hesabatlar

en: Report
az: Təqdim

en: Users
az: İstifadəçilər

en: From
az: Etibarən

en: Number of downloads
az: Yükləmələrin sayı

en: File size not accepted.
az: Faylın ölçüsü qəbul edilmir:

en: Maximum file size is:
az: Maksimum faylın ölçüsü:

en: Scheduled jobs
az: Planlanan işlər

en: Regenerate
az: Yenidən yarat

en: Display options alphabetically
az: Seçimləri əlifba sırası ilə göstər

en: Enable email notifications for:
az: Emeyl bildirişlərini aktivləşdirin:

en: Disable
az: Deaktiv et

en: Remove
az: Sil

en: Use as default
az: Standart kimi istifadə et

en: Collapse
az: Bitir

en: Expand
az: Genişləndir

en: Select
az: Seç

en: Deselect
az: Seçimi ləğv et

en: Surname
az: Soyad

en: New
az: Yeni

en: Opened
az: Açılıb

en: Closed
az: Bağlıdır

en: Placeholder
az: Məkan

en: Print
az: Çap et

en: Previous
az: Əvvəlki

en: Next
az: Növbəti

en: First
az: İlk

en: Last
az: Sonuncu

en: Send a test email to your email address.
az: Emeyl ünvanınıza test məktub göndərin

en: Block the submission
az: Göndərməni blokla

en: Skip the recipient account creation.
az: Alıcının hesab yaratmasını atlayın.

en: Send activation link
az: Aktivləşmə linki göndər

en: Password reset
az: Parolu yenilə

en: One or more recipients have not performed the first login yet. This means they won't be receiving reports.
az: Bir və ya daha artıq alıcı ilk girişini hələ etməyib. Ona görə də hesabatları ala bilməyəcəklər.

en: This user has not performed the first login yet.
az: İstifadəçi ilk girişini hələ etməyib.

en: seconds
az: saniyələr

en: This domain name is not available.
az: Domen adı yoxdur.

en: Mark as important
az: Vacib kimi qeyd et.

en: Copy to clipboard
az: Mübadilə Buferinə köçür

en: Logout
az: Çıxış

en: Give this recipient ability to grant user access to reports
az: Alıcıya hesabatlara giriş imkanı ver.

en: Grant access
az: Giriş ver

en: Revoke access
az: Girişi ləğv et

en: File a report
az: Hesabat göndər

en: Before proceeding, please set a new password.
az: Davam etməzdən öncə yeni parol yaradın.

en: Before proceeding, please enable the two factor authentication.
az: Davam etməzdən öncə iki pilləli təsdiqləməni işə salın.

en: Enable
az: İşə salın

en: Low
az: Aşağı

en: High
az: Yuksək

en: megabytes
az: meqabaytlar

en: percentage
az: faiz

en: Save
az: Yadda saxla

en: Type
az: Tip

en: Severity
az: Şiddət

en: Object
az: Obyekt

en: ID
az: İD

en: Username
az: İstifadəçi adı

en: Role
az: Rol

en: Name
az: Ad

en: Creation date
az: Yaradılma tarixi

en: Last access
az: Son giriş

en: Whistleblower's last access
az: Məlumatlandıranın son girişi

en: Substatuses
az: Altstatuslar

en: Add
az: Əlavə et

en: Label
az: Başlıq

en: This field is mandatory
az: Bu sahənin doldurulması məcburidir

en: Edit
az: Düzəlt

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Report statuses
az: Hesabatın statusu

en: Channels
az: Kanalları

en: Hidden
az: Gizli

en: Description
az: Təsvir

en: Questionnaire
az: Sorğu

en: Recipients
az: Alıcılar

en: days
az: günlər

en: Set the value to 0 to disable this feature.
az: Bu funksiyanı deaktiv etmək üçün ölçünü 0 kimi qeyd edin.

en: Show the questionnaire navigation interface
az: Sorğu naviqasiyası üzlüyünü göstər

en: Allow whistleblowers to select their recipients
az: İnformasiya ötürənlərə öz alıcılarını seçmək imkanı verin

en: Select all recipients by default
az: Bütün alıcıları ümumi qaydada seçin

en: Maximum number of selectable recipients:
az: Seçilən alıcıların maksimum sayı:

en: Show recipients in alphabetical order
az: Alıcıları əlifba sırası ilə göstərin

en: Show recipient details on the status page of the report
az: Alıcı haqda məlumatları hesabatın status səhifəsində göstərin

en: Enable comments
az: Şərhləri aktiv edin

en: Allow the whistleblower to write comments
az: İnformasiya ötürənlərin şərh yazmasına icazə verin

en: Enable private messages
az: Şəxsi mesajları aktiv edin

en: Allow the whistleblower to send messages
az: İnformasiya ötürənin mesaj göndərməsinə icazə verin

en: Allow the whistleblower to add attachments
az: İnformasiya ötürənin hesabata əlavələr etməsinə icazə verin

en: Additional questionnaire
az: Əlavə sorğu

en: Scoring system options
az: Qiymətləndirmə sistemi seçimləri

en: Threshold
az: Astana

en: Value
az: Qiymət

en: Medium
az: Orta

en: Software version:
az: Proqram versiyası:

en: Restrict access to specific IP addresses
az: Xüsusi İP ünvanlara girişi qadağa edin

en: Enabled
az: Aktivdir

en: Allowed IP addresses
az: İcazəli İP ünvanlar

en: Admin
az: İnzibatçı

en: Recipient
az: Alıcı

en: Each entry must be separated with a comma.
az: Hər bir giriş vergüllə ayrılmalıdır.

en: Example:
az: Məsələn:

en: Hostname
az: Domen adı

en: Organization
az: Təşkilat

en: Invalid email address
az: Yanlış emeyl ünvanı

en: City
az: Şəhər

en: Country
az: Ölkə

en: Country code
az: Ölkə kodu:

en: Generate
az: Yaratmaq

en: Private Key
az: Şəxsi açar

en: Certificate Signing Request
az: Sertifikat İmzalama Tələbi

en: Download
az: Endir

en: Certificate
az: Sertifikat

en: Valid until:
az: Bu vaxta qədər etibarlıdır:

en: Issuer:
az: Sənədi verən

en: Intermediate Certificates
az: Aralıq Sertifikatlar

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: The platform supports the configuration of HTTPS through this interface.
az: Platforma HTTPS quraşdırmanı bu ekran vasitəsiylə dəstəkləyir.

en: Automatic configuration
az: Avtomatik quraşdırma

en: Using automatic HTTPS configuration will handle the entire process of requesting, enabling and renewing certificates from the Let's Encrypt Certificate Authority.
az: Avtomatik HTTPS quraşdırmadan istifadə, "Let's Encrypt Certificate Authority"dən sertifikat tələb etmək, sertifikatları aktivləşdirmək və yeniləməklə bağlı bütün prosesləri idarə edəcək.

en: The platform must be reachable through a public IP address and the selected hostname must have a DNS record referencing that address.
az: Platformaya ümumi İP ünvanla keçmək mümkün olmalıdır və seçilmiş host adının həmin ünvana bağlı DNS qeydi olmalıdır.

en: Proceed
az: Davam edin

en: Manual configuration
az: Manual quraşdırma

en: The manual configuration wizard will guide you through the setup of HTTPS from an alternative Certificate Authority.
az: Alternativ Sertifikat Səlahiyyətindən istifadə etməklə HTTPS quraşdırarkən manual quraşdırma funksiyası sizə kömək edəcək.

en: Disabled
az: Sönülüdür

en: Auto-renewal
az: Avto yeniləmə

en: Tor Onion Service
az: Tor Onion Xidməti

en: Anonymize outgoing connections
az: Çıxış əlaqələri anonimləşdirin

en: Let the platform be reachable without Tor
az: Platformanın Tor olmadan da açılmasını təmin edin

en: Roles enabled to use the platform without Tor
az: Rollar, platformanın Torsuz işləməsi üçün aktivləşdirilib

en: Whistleblower
az: İnformasiya ötürən

en: To
az: Qədər

en: SMTP email address
az: SMTP emeyl ünvanı

en: SMTP server address
az: SMTP server ünvanı

en: SMTP server port
az: SMTP server portu

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: Require authentication
az: Təsdiqləmə tələb edin

en: Password
az: Şifrə

en: Number of hours before sending a report expiration alert
az: Hesabat vaxtının bitməsi haqda xəbərdarlıq göndərmədən öncəki saatların sayı

en: Test the configuration
az: Quraşdırmanı test edin

en: Reset SMTP configuration
az: SMTP quraşdırmalarını sıfırlayın

en: Reset notification templates to default
az: Bildiriş şablonlarını sıfırlayın

en: Template
az: Şablon

en: Question
az: Sual

en: Single-line text input
az: Təksətirli mətn girişi

en: Multi-line text input
az: Çoxsətirli mətn girişi

en: Selection box
az: Seçim qutusu

en: Multiple choice input
az: Çoxseçimli giriş

en: Checkbox
az: Yoxlama qutusu

en: Terms of service
az: Xidmət şərtləri

en: Date range
az: Müddət

en: Group of questions
az: Suallar qrupu

en: Row
az: Sıra

en: Column
az: Sütun

en: Width
az: En

en: Question group
az: Sual qrupu

en: Hint
az: Göstəriş

en: Mandatory
az: Tələb edilir

en: Accept multiple file uploads
az: Eyni vaxtda müxtəlif fayl yükləmələrini qəbul et

en: Accept multiple answers
az: Müxtəlif cavabları qəbul et

en: Template override
az: Şablonun ləğvi

en: Phone number
az: Telefon nömrəsi

en: Text
az: Mətn

en: Checkbox label
az: Quşqoyma seçimi

en: Add multimedia content
az: Multimedia məzumunu əlavə et

en: Image
az: Şəkil

en: Trigger conditions
az: Şərtləri işə sal

en: Sufficient
az: Kifayətdir

en: Options
az: Seçimlər

en: Addition
az: Əlavə

en: Multiplier
az: Vurğu

en: Questions
az: Suallar

en: Add new question
az: Yeni sual əlavə et

en: Add question from template
az: Şablondan sual əlavə et

en: Duplicate
az: Nüsxələ

en: Steps
az: Mərhələlər

en: Logo
az: Loqo

en: Project name
az: Layihənin adı

en: Homepage title
az: Ana səhifənin adı

en: Presentation
az: Təqdimat

en: Question to solicit possible whistleblowers
az: İnformasiya ötürənə sual verə bilərsiniz

en: Whistleblowing button
az: İnformasiya ötürmə düyməsi

en: Disclaimer
az: İmtina

en: Footer
az: Alt məlumat

en: Upload
az: Yüklə

en: Language:
az: Dil:

en: Add custom text
az: Fərdi mətni əlavə edin

en: Custom text
az: Fərdi mətn

en: Original text
az: Orijinal mətn

en: Original translation
az: Orijinal tərcümə

en: Custom translation
az: Fərdi tərcümə

en: Disable submissions
az: Göndərmələri deaktiv edin

en: Enable encryption
az: Şifrələməni işə salın

en: Enable administrators to change user passwords
az: İnzibatçılara istifadəçi parollarını dəyişmək imkanı verin.

en: Administrators authorized to change user passwords:
az:  İnzibatçılara istifadəçi parollarını dəyişmək səlahiyyəti verildi

en: Enable multisite feature
az: Çoxsaytlı funksiyanı işə salın.

en: Enable simplified login
az: Sadə girişi işə salın

en: Enable search engines indexing
az: Axtarış motorlarının indeksləşməsini aktivləşdirin

en: Default questionnaire
az: Standart sorğu

en: Show contexts in alphabetical order
az: Konteksti əlifba sırası ilə göstər

en: Size limit for file attachments
az: Fayl əlavələrinin ölçü həddi

en: Require two factor authentication
az: İki pilləli təsdiqləmə tələb edin

en: Password change interval
az: Parol dəyişmə intervalı

en: For security reasons, password changes are required at regular intervals.
az: Təhlükəsizlik qorunsun deyə, parolun müəyyən aralıqla dəyişdirilməsi tələb olunur.

en: Number of days till notifying unread reports to users
az: Oxunmamış hesabatları istifadəçilərin yadına salmaq üçün gün sayı

en: Disable the privacy panel
az: Məxfilik panelini deaktiv edin

en: Enable custom privacy panel
az: Fərdi məxfilik panelini aktiv edin

en: Custom privacy panel
az: Fərdi məxfiik paneli

en: Enable custodian user role
az: Mühafizəçinin istifadəçi rolunu işə salın

en: Enable scoring system
az: Qiymətləndirmə sistemini işə salın

en: Logging level
az: Giriş səviyyəsi

en: Log accesses of internal users
az: Daxili istifadəçilərin girişləri

en: Notify administrators of software problems
az: İnzibatçıları proqram xətaları haqda məlumatlandırın

en: Notify developers of software problems
az: Proqramçıları proqram xətaları haqda məlumatlandırın

en: By enabling this feature, you will contribute to the development and security of the platform.
az: Bu funksiyanı işə salmaqla platformanın inkişafı və təhlükəsizliyinə yardım edərsiniz.

en: Reset reports
az: Hesabatları sıfırla

en: Settings
az: Tənzimləmələr

en: Case management
az: Keys menecmenti

en: Network
az: Şəbəkə

en: Sites
az: Saytlar

en: Mode:
az: Rejim:

en: Configure
az: Quraşdır

en: Subdomain
az: Alt-domen

en: Creation date:
az: Yaradılma tarixi:

en: Root domain used for secondary sites
az: İkinci dərəcəli saytların əsas domeni

en: Use the first site for administrative purposes only
az: İlk saytı yalnız inzibati məqsədlər üçün istifadə edin

en: Allow users to sign up
az: İstifadəçilərin qeydiyyatına icazə verin

en: Enable terms of service
az: Qaydaları aktiv edin

en: Title
az: Başlıq

en: Public name
az: İctimai ad

en: Send reset link
az: Sıfırlama linkini göndərin

en: Set password
az: Şifrə təyin edin

en: The chosen password is too weak. A valid password should be at least 12 characters long and contain a variety of characters including at least a lowercase character, a capital character, a number and a special character.
az: Seçilmiş parol çox zəifdir. Etibarlı parol azı 12 müxtəlif işarədən, yəni kiçik hərflər, böyük hərflər, rəqəm və xüsusi işarələrdən ibarət olmalıdır.

en: Force password change
az: Şifrəni dəyişdirin

en: The user will be forced to change its password on next login.
az: İstifadəçi növbəti giriş zamanı şifrəsini dəyişməyə məcbur ediləcək.

en: Disable two factor authentication
az: İki pilləli təsdiqləməni deaktiv edin

en: Language
az: Dil

en: Enable email notifications
az: Emeyl bildirişləri aktiv edin

en: Details of the PGP key:
az: PGP açarının detalları

en: Fingerprint
az: Barmaq izi

en: Set up encryption by providing a PGP public key
az: Bir PGP ictimai açarından istifadə edərək şifrələmə yaradın

en: Give this admin ability to change user passwords
az: İnzibatçıya istifadəçinin parolunu dəyişmək imkanı verin

en: Forcefully selected
az: Zorla seçilmiş

en: Allow the recipient to delete reports
az: Alıcının hesabatları silməsinə icazə verin

en: Allow the recipient to postpone the report expiration date
az: Alıcının hesabatların son tarixini dəyişməsinə icazə verin

en: Give the user administrative access to the following features:
az: İstifadəçiyə aşağıdakılar üçün inzibatçı icazəsi ver:

en: Request date
az: Tələb olunan tarix

en: Report date
az: Hesabat tarixi

en: Authorization
az: Səlahiyyətvermə

en: Requests
az: Tələblər

en: The validation link is either incorrect or has expired.
az: Təsdiqləmə linki ya səhv, ya da köhnədir.

en: Your new email address has been validated.
az: Yeni email ünvanınız təsdiqləndi.

en: Forgot password?
az: Parolu unutmusunuz?

en: Enter the two factor authentication code
az: İki pilləli təsdiqləmə kodunu daxil et

en: Authentication failed
az: Təsdiqləmə uğursuz oldu

en: The code is either invalid or expired.
az: Şifrə etibarsızdır, ya da vaxtı bitib.

en: Please select your account:
az: Xahiş edirik, hesabınızı seçin.

en: Now type your password, then click 'Log in':
az: Şifrənizi daxil edin, sonra "Giriş" düyməsinə basın

en: Text shown after the user has selected the option.
az: İstifadəçi seçimini etdikdən sonra görünən mətn.

en: Confirm
az: Təsdiqlə

en: Assign score points
az: Xalları təyin edin

en: Are you sure?
az: Əminsinizmi?

en: Close
az: Bağla

en: Please note that all the associated data will be permanently deleted.
az: Xahiş edirik, bütün əlaqəli məlumatların həmişəlik silinəcəyini unutmayın.

en: Enable two factor authentication
az: İki pilləli təsdiqləməni işə salın

en: Before proceeding please read carefully the documentation at:
az: Davam etməzdən əvvəl sənədləşməni diqqətlə oxuyun:

en: Account recovery key
az: Hesabı qaytarma açarı

en: Make a copy and store it in a safe place. It will be necessary if you lose your password to recover the access to your account without data loss.
az: Nüsxəsini çıxarıb, təhlükəsiz yerdə saxlayın. Beləcə, parol itəndə hesabınızı, məlumatlarınızı itirmədən qaytara biləcəksiniz.

en: Enter a name for the copy
az: Nüsxə üçün ad əlavə edin

en: Request support
az: Kömək istəyin

en: Thank you.
az: Sağ olun.

en: We will try to get back to you as soon as possible.
az: Sizinlə tezliklə əlaqə saxlamağa çalışacağıq

en: Submit
az: Göndər

en: The connection is not secure.
az: Bağlantı təhlükəsiz deyil.

en: The platform is still not configured for HTTPS connections and should therefore only be used for testing purposes.
az: Platforma hələ HTTPS əlaqələri üçün quraşdırılmayıb, ona görə də yalnız test məqsədləri üçün istifadə olunmalıdır.

en: Please write a motivation for the reply
az: Xahiş edirik, cavab üçün motivasiya yazın

en: Send
az: Göndər

en: By confirming, you will postpone the expiration date to:
az: Təsdiqləməklə, hesabatın tarixini dəyişəcəksiz:

en: This is a demo platform, please do not use it for real submissions.
az: Bu bir demo platformadır, real təqdimatlar üçün bundan istifadə etməyin.

en: Install an authenticator app on your phone
az: Telefona təsdiqləmə tətbiqi yükləyin

en: Scan the QR code with the app
az: QR kodunu tətbiqlə skan edin

en: Error!
az: Səhv!

en: Internal server error
az: Serverin daxili xətası

en: Error on input validation
az: Daxiletmənin təsdiqi xətası

en: Resource not found
az: Resurs tapılmadı

en: Forbidden operation
az: Qadağan edilmiş əməliyyat

en: The specified old password is not valid
az: Göstərilən köhnə parol etibarlı deyil

en: Resource can only be accessed via the Tor network
az: Resursa giriş yalnız Tor şəbəkəsi vasitəsiylə mümkündür

en: The upload request exceeds the size limit
az: Yükləmə tələbi ölçü həddini aşır

en: Current password
az: İndiki şifrə

en: New password
az: Yeni şifrə

en: The new password must be different from the current one.
az: Yeni şifrə indiki şifrədən fəqrli olmalıdır.

en: Type your new password again
az: Yeni şifrənizi təzədən daxil edin

en: The two passwords do not match
az: Şifrələr bir-birinə uyğun deyil

en: Validation of email address change in progress.
az: Emeyl ünvanın dəyişməsinin təsdiqi prosesi gedir.

en: Please check your inbox for further instructions.
az: Ətraflı məlumat üçün inboksunuza baxın.

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: You are strongly advised to visit this site using the app called Tor Browser, that protects your identity.
az: Sayta kimliyinizi qoruyan Tor Brauzeri ilə daxil olmağınız şiddətlə tövsiyyə edilir.

en: Download the Tor Browser
az: Tor Brauzeri yükləyin

en: Then, copy and paste the following address into the Tor Browser:
az: Sonra aşağıdakı ünvanı kopyalayıb, Tor Brauzerə köçürün:

en: Have you already filed a report? Enter your receipt.
az: Hesabatı artıq göndərmisiz? Açar şifrəni daxil edin

en: The receipt is either invalid or the report has expired.
az: Açar şifrə etibarsızdır, ya da hesabat müddəti başa çatıb.

en: Select a file or drag it here.
az: Faylı seçin, yaxud bura sürüşdürün.

en: Size:
az: Ölçü:

en: Uploading files…
az: Fayllar yüklənir...

en: Upload completed successfully!
az: Yükləmə uğurla başa çatdı!

en: Estimated upload time:
az: Təxmini yükləmə müddəti:

en: Recipients have requested you to fill an additional questionnaire.
az: Alıcılar əlavə sorğu anketini doldurmağınızı istəyirlər.

en: Fill the additional questionnaire
az: Əlavə sorğu anketini doldurun

en: From:
az: Etibarən:

en: To:
az: Qədər:

en: Filename
az: Fayl adı

en: Upload date
az: Yüklənmə tarixi

en: File size
az: Faylın ölçüsü

en: Questionnaire answers
az: Sorğunun cavabları

en: Step
az: Mərhələ

en: Files attached by recipients
az: Alıcıların yüklədiyi fayllar

en: Upload a file:
az: Yeni fayl yüklə:

en: Welcome!
az: Xoş gördük!

en: For the user documentation, visit:
az: Sənədləşməyə baxmaq üçün:

en: If you need technical support, have general questions, or have new ideas for the software:
az: Texniki dəstəyə ehtiyacınız , ümumi suallarınız və ya proqramçün yeni ideyalarınız varsa:

en: If you want to contribute to software development or report a bug, please open an issue in our ticketing system:
az: Proqram təminatına töhvə, yaxud problem haqda məlumat vermək istəyirsinizsə, bilet sistemində məsələ qaldırın:

en: Join our chat:
az: Çata qoşulun:

en: Follow the project on:
az: Layihəni izləyin:

en: An update is available:
az: Yeniləmə mümkündür

en: We recommend that you access the “Preferences” section in order to retrieve your “Account Recovery Key” and store it safely. This key will be necessary to recover your access to the platform and to your data in case you forget your password.
az: "Hesabı Yeniləmə Açarı"nı əldə etməkçün "Seçimlər" bölməsinə keçməyi və açarı təhlükəsiz yerdə saxlamağı məsləhət görürük. Bu açar parolunuzu unutduğunuzda platformaya və məlumatlarınıza çıxış əldə etməkçün lazım olacaq.

en: The provided recovery key is invalid.
az: Verilən qaytarma açarı etibarsızdır.

en: The provided reset token is invalid or expired.
az: Verilən sıfırlama tokeni etibarsızdır, ya da köhnədir.

en: Enter your account's username or your email address to request a password reset.
az: Parolunuzu yeniləmək üçün istifadəçi adı və ya emeyl ünvanınızı yazın.

en: Enter your email address to request a password reset.
az: Parolu yeniləmək üçün email ünvanınızı daxil edin.

en: Password reset requested.
az: Parolun yenilənməsi tələb edildi.

en: Enter your account recovery key to complete the password reset procedure
az: Parolu yeniləmə prosedurunu bitirmək üçün şifrəli sıfırlama kodunuzu daxil edin.

en: Access to the whistleblower's identity has been requested to the custodian.
az: Mühafizəçidən informasiya ötürənin kimliyinə giriş tələb olunur.

en: Date of the request
az: Sorğunun tarixi

en: Show
az: Göstər

en: Congratulations!
az: Təbriklər!

en: You have completed the platform activation.
az: Platforma aktivasiyasını bitirdiniz.

en: Success!
az: Uğur!

en: Your whistleblowing platform is almost ready!
az: Məlumatlandırma platformanız hazırlanır!

en: Check your inbox to activate it.
az: İnboksunuza baxın və onu aktivləşdirin.

en: If not activated within 24 hours the platform will be automatically deleted.
az: Platforma 24 saat ərzində aktivləşdirilməsə, avtomatik ləğv olunacaq.

en: Sign up
az: Qeydiyyat

en: Site
az: Sayt

en: Confirmation
az: Təsdiqləmə

en: Invalid confirmation
az: Səhv təsdiqləmə

en: Invalid phone number
az: Səhv telefon nömrəsi

en: Address
az: Ünvan

en: The answer is too short
az: Cavab çox qısadır

en: The specified input is not valid.
az: Göstərilən giriş düzgün deyil.

en: The specified input is not valid:
az: Göstərilən giriş düzgün deyil:

en: please enter a valid email address.
az: etibarlı emeyli ünvanı daxil edin.

en: please enter numbers only.
az: xahiş edirik, yalnız rəqəmləri qeyd edin

en: Submissions disabled
az: Göndərmələr deaktiv edildi

en: You are connecting to the server without anonymity and this server supports only anonymous submissions
az: Siz serverə məxfiliyinizi qorumadan qoşulmusuz və bu server yalnız anonim göndərmələri dəstəkləyir

en: Your report was successful.
az: Sizin təqdimatınız uğurlu oldu.

en: Remember your receipt for this report.
az: Bu təqdimat üçün açar şifrənizi unutmayın.

en: Use the 16 digit receipt to log in. It will allow you to view any messages we sent you, and also to add extra info.
az: Daxil olmaq üçün 16 rəqəmli şifrədən istifadə edin. Bu, sizə göndərdiyimiz bütün mesajları görməyinizə, həmçinin əlavə məlumat yükləməyə imkan verəcək.

en: View your report
az: Təqdimatınızı nəzərdən keçirin

en: Recipient selection
az: Alıcı seçimi

en: Select the recipients of your report:
az: Hesabatınızın alıcılarını seçin:

en: Recipients selected:
az: Seçilmiş alıcılar:

en: You have reached the maximum number of selectable recipients.
az: Seçilə bilən alıcıların sayının maksimumuna çatdınız.

en: The following recipients will receive your report and could not be deselected:
az: Bu alıcılar hesabatınızı alacaq və onlarla bağlı seçimi ləğv etmək olmaz:

en: In this step the answers to the following questions are either missing or invalid:
az: Bu mərhələdə aşağıdakı suallara cavablar ya verilməyib, ya da etibarsızdır:

en: You must select at least one recipient.
az: Ən azı bir alıcı seçməlisiz.

en: Waiting for the file(s) to finish uploading.
az: Faylın (faylların) yüklənməsinin bitməsini gözləyir.

en: The following steps have errors:
az: Aşağıdakı mərhələlərdə səhvlər var:

en: Hide
az: Gizlət

en: The following step-by-step procedure will guide you through creating your whistleblowing platform.
az: Aşağıdakı prosedur məlumatlandırma platformanızı yaratmaqda sizə addım-addım yardım edəcək.

en: Please choose a configuration profile:
az: Xahiş edirik, quraşdırma profilini seçin:

en: Make it possible for this admin to reset user passwords.
az: İnzibatçıya parolları yeniləmək imkanı verin.

en: We advise selecting this option if you would like to protect data from being lost in the situation where recipients lose their passwords. On the other hand, we would not advise using this feature if you want to setup a system where only recipients are able to access submissions.
az: Alıcılar öz parollarını itirdikdə belə, məlumatlarını mühafizə edə bilsinlər deyə, bu seçimdən istifadə etməyi məsləhət görürük. Digər tərəfdən, göndərmələri yalnız alıcıların əldə edə biləcəyi sistem yaratmaq istəyirsizsə, bu funksiyadan istifadə etməməyinizi tövsiyə edirik.

en: Please choose a different username.
az: Zəhmət olmasa, fərqli istifadəçi adı seçin.

en: I have read and agree to the terms of the license.
az: Lisenziya qaydalarını oxudum və razıyam.

en: You have completed the platform wizard.
az: Platforma hazırdır.

en: Please summarize your report in a few words.
az: Təqdimatınızı bir neçə sözlə təsvir edin.

en: Describe your report in detail.
az: Təqdimatınızı təfərrüatı ilə təsvir edin.

en: Where did the facts happen?
az: Hadisə harada baş verib?

en: When did the facts happen?
az: Hadisə nə zaman baş verib?

en: I witnessed the facts in person
az: Özüm hadisəyə şahid olmuşam

en: I was personally told by a direct witness
az: Hadisə şahidi özü mənə danışıb

en: It is a rumor I heard
az: Söz-söhbət kimi başqalarından eşitmişəm

en: How are you involved in the reported facts?
az: Sizin bu hadisə ilə əlaqəniz nədir?

en: Do you have evidence to support your report?
az: Hadisəni sübut üçün dəllilərin varmı?

en: Please attach the evidence to support your report.
az: Lütfən, xəbərə dair dəlili əlavə edin

en: Please describe the evidence in detail.
az: Lütfən, dəlili ətraflı izah edin

en: A thorough description of the submitted evidence enhances our ability to evaluate claims and investigate. Please take care to reference significant portions of any videos, images or documents submitted.
az: Dəlillərin ətraflı izahı iddiaları qiymətləndirmək və araşdırmaq imkanlarımızı artırır. Lütfən, göndərilən video, şəkil və ya sənədlərin, imkan daxilində, istinad mənbəyini göstərin.

en: Have you reported the facts to other organizations and/or individuals?
az: Hadisə barədə başqa qurum və ya insanlara məlumat vermisizmi?

en: Please list the organizations and/or individuals you have informed about these facts.
az: Hadisə barədə məlumat verdiyiniz başqa qurum və insanları sadalayın

en: Have these organizations investigated your claims? If so, what was the outcome?
az: Bu qurumlar dediklərinizi araşdırdııbmı? Əgər araşdırıbsa, nəticəsi nədir?

en: What is the outcome you want to achieve with our support?
az: Bizim dəstəyimizlə nail olmaq istədiyiniz nəticələr nədir?

en: Do you want to provide your identification information?
az: Özünüz haqda məlumat vermək istəyirsizmi?

en: First name
az: Ad

en: Last name
az: Soyad

en: Alternative contact method
az: Alternativ əlaqə

en: I prefer to be contacted via this platform only
az: Yalnız bu platforma vasitəsiylə əlaqə saxlanmasına üstünlük verirəm

en: Other
az: Digər

en: Dear {RecipientName},
az: Əziz {RecipientName},

en: You're receiving this email because a user account has been created for you on the system: {Site}
az: Sistemdə sizin üçün istifadəçi hesabı yaradıldığına görə siz bu emeyli alırsınız: {Site}

en: Username: {Username}
az: İstifadəçi adı: {Username}

en: Activation link: {Url}
az: Aktivasiya linki: {Url}

en: Please click on the activation link to proceed with the account activation and to set your user password.
az: Hesabı aktivləşdirmək və istifadəçi parolunuzu seçmək üçün aktivasiya linkinə tıklayın.

en: After successful activation you will be able to access the system via the following link: {LoginUrl}
az: Uğurlu aktivasiyadan sonra sistemə bu linklə daxil ola biləcəksiz: {LoginUrl}

en: Kind regards,
az: Xoş arzularla,

en: Account activation
az: Hesab aktivasiyası

en: Your whistleblowing platform is now accessible at:
az: Məlumatlandırma platformanız əlçatandır:

en: To log in, visit:
az: Daxil olmaq üçün:

en: Users' credentials:
az: İstifadəçi məlumatları:

en: The platform will be automatically deleted on:
az: Platforma avtomatik olaraq silinəcək:

en: Access instructions
az: Giriş qaydaları

en: The number of activities recently detected appears to be higher than usual.
az: Son zamanlarda qeydə alınan fəaliyyətlərin sayı həmişəkindən yüksəkdir.

en: This could be a sign of an attack (for example, someone flooding your server with bogus information) or just a usage spike due to an increased visibility of your project.
az: Bu, hücumla (məsələn, kimsə serverinizi saxta məlumatlarla doldurur), yaxud layihənizə baxış  sayının çoxalmasıyla bağlı artımın əlaməti ola bilər.

en: Examine the issue to determine whether it is legitimate or not.
az: Bu məsələnin qanuni olub-olmadığını yoxlayın.

en: The activities with unusual stats are:
az: Qeyri-adi statistikası olan fəaliyyətlər:

en: The server cannot guarantee that a new report can be stored, so submissions have been disabled.
az: Server yeni hesabatın saxlanacağına zəmanət vermədiyindən göndərmələr deaktiv edilib.

en: Please consider asking your technical support to create more disk space on the server.
az: Serverdəki disk həcmini artırmaqdan ötrü texniki yardıma müraciəti nəzərdən keçirin.

en: GlobaLeaks technology includes a server status checking component which will alert you in case something requires your attention.
az: Diqqətinizi tələb edən məsələ olanda GlobaLeaks texnologiyası serverin statusunu yoxlayan hissə vasitəsiylə sizə xəbərdarlıq edəcək.

en: For more information, log in to the Administration interface and look at the "System Stats" and "Anomalies" sections.
az: Ətraflı məlumat üçün İdarəetmə ekranına daxil olun və "Sistem Statistikaları" və ya "Anomaliyalar" bölmələrinə baxın.

en: Anomaly detected in {NodeName}
az: {NodeName} -da aşkarlanan anomaliya

en: This is an email to inform you that the PGP key of the following users is going to expire or has already expired:
az: Bu məktub PGP açarının müddətinin sona çatacağını və ya artıq çatdığını aşağıdakı istifadəçilərə bildirməkçün göndərilib:

en: Without a valid PGP key, the system will not be able to send them encrypted notifications.
az: Etibarlı PGP açarı olmadan sistem şifrəli bildirişlər göndərə bilməyəcək.

en: PGP key expiration alert
az: PGP açarı müddətinin başa çatması haqda xəbərdarlıq

en: A new whistleblowing site has been registered.
az: Yeni məlumatlandırma saytı qeydə alınıb.

en: Registration data:
az: Qeydiyyat haqda:

en: Site: {Url}
az: Sayt: {Url}

en: Name: {Name}
az: Ad: {Name}

en: Email: {Email}
az: Emeyl: {Email}

en: New whistleblowing site registered
az: Yeni məlumatlandırma saytı qeydə alındı

en: This is a test email sent out from the platform's administrative interface.
az: Bu, platformanın idarəetmə ekranından göndərilən yoxlama emeylidir.

en: Reception of this email indicates that the server was able to authenticate to and interact with the SMTP mail server.
az: Bu məktubun alınması serverin SMTP poçt xidməti ilə əlaqə qura və təsdiqlənə bildiyini göstərir.

en: Test email
az: Test emeyl

en: This is an email to notify you that a request has been made to change your email address to {NewEmailAddress}.
az: Bu məktub sizə emeyl ünvanınızı dəyişmək tələbi olduğunu bildirməkçün göndərilib {NewEmailAddress}.

en: Click the following link to validate this change:
az: Dəyişikliyi təsdiqləməkçün bu linkə tıklayın:

en: If you didn't request this change, change your password and contact your system administrator.
az: Bu dəyişikliyi siz istəməmisinizsə, parolunuzu dəyişin və sistem inzibatçınızla əlaqə saxlayın.

en: Email change request
az: Emeyl dəyişikliyi tələbi

en: From: {Author}
az: Kimdən: {Author}

en: Date: {EventTime}
az: Tarix: {EventTime}

en: From: Whistleblower
az: Kimdən: İnformasiya ötürəndən

en: Date: {SubmissionDate}
az: Tarix: {SubmissionDate}

en: Label: {TipLabel}
az: Yarlıq: {TipLabel}

en: The HTTPS certificate loaded on the platform is about to, or has already expired.
az: Platformaya yüklənmiş HTTPS seritifikatın müddəti sona çatır və ya artıq çatıb.

en: Expiration date: {ExpirationDate}
az: Bitmə tarixi: {ExpirationDate}

en: Without a valid certificate, the platform will be accessible in a secure way only via Tor.
az: Etibarlı sertifikat olmasa, platformaya təhlükəsiz şəkildə ancaq Tor vasitəsiylə keçmək mümkündür.

en: Log in to solve the issue.
az: Məsələni həll etmək üçün daxil olun.

en: Expiration alert for HTTPS certificate
az: HTTPS sertifikatının müddəti haqda xəbərdarlıq

en: The automatic HTTPS certificate renewal scheduled for today just failed.
az: Bu günə nəzərdə tutulan avtomatik HTTPS sertifikat yenilənməsi baş tutmadı.

en: The system will keep trying.
az: Sistem cəhdə davam edəcək.

en: Failed HTTPS certificate renewal
az: HTTPS sertifikat yenilənməsi xətası

en: This is an email to notify you that a custodian has authorized you to access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
az: Bu məktub sizə, məlumatlandırma platformasına keçidinizin mühafizəçi tərəfindən təsdiqləndiyini bildirməkçün göndərilib {TipNum}.

en: The report can be accessed at:
az: Hesabat əldə edilə bilər:

en: Access to whistleblower's identity authorized
az: Məlumatlandırma platformasına keçidə icazə verildi

en: This is an email to notify you that a custodian has denied you access to the whistleblowing identity for the report {TipNum}.
az: Bu məktub sizə, məlumatlandırma platformasına keçidinizin mühafizəçi tərəfindən təsdiqlənmədiyini bildirməkçün göndərilib {TipNum}.

en: Access to whistleblower's identity denied
az: Məlumatlandırma platformasına keçid rədd edildi

en: This is an email to notify you that a recipient has requested access to the whistleblower's identity for the report {TipNum}
az: Bu məktub sizə, alıcının məlumat platformasına keçid tələb etdiyini bildirməkçün göndərilib {TipNum}

en: The request can be accessed at:
az: Tələbə baxmaq üçün:

en: New request of access to a whistleblower's identity
az: Məlumat platformasına yeni keçid tələbi

en: This is an email to notify you that the whistleblower for the report {TipNum} has provided their identity.
az: Bu məktub sizə, informasiya ötürənin {TipNum} öz kimliyi haqda məlumatı verdiyini bildirməkçün göndərilib.

en: The whistleblower has provided their identity
az: İnformasiya ötürən öz kimliyini göstərib.

en: You're receiving this email because a password reset has been requested for the account: {Username}
az: Bu məktubu, hesabın parolunu dəyişmək tələbi olduğuna görə almısınız: {Username}

en: If you didn't make this request, you may safely ignore and delete this email.
az: Əgər bu tələbi siz göndərməmisinizsə, məktuba fikir verməyin və onu silin.

en: You can confirm your request by clicking the following link:
az: Tələbinizi təsdiqləməkçün aşağıdakı linkə tıklayın:

en: Password reset instructions
az: Parolu yeniləmə qaydaları:

en: This is an email to inform you that your PGP key is expiring or has already expired.
az: Bu məktub sizə, PGP açarı müddətinin sona çatacağını və ya artıq çatdığını bildirməkçün göndərilib.

en: You should extend its validity and update the key present on the platform, or upload a new key.
az: Platformadakı açarın etibarlılığını uzatmalı, onu yeniləməli, ya da yeni açar yükləməlisiz.

en: Without a valid PGP key, the system won't be able to encrypt data provided to you.
az: Etibarlı PGP açarı olmasa, sistem sizə verilən məlumatları şifrələyə bilməyəcək.

en: Click the link to activate the platform:
az: Platformanı aktivləşdirmək üçün linkə tıklayın:

en: Activation
az: Aktivləşdirmə

en: A software update is available.
az: Proqram yenilənməsi mövcuddur

en: It is good security practice to keep the platform up to date.
az: Platformanı son versiyada saxlamaq yaxşı təhlükəsizlik təcrübəsidir.

en: To learn about new features and bug fixes in the new version consult the change log at: {ChangeLogUrl}
az: Yeni versiyanın yeni xüsusiyyətləri və həllərini öyrənməkçün dəyişiklik haqda qeydə baxın: {ChangeLogUrl}

en: For instructions on software updates, please refer to the documentation at: {UpdateGuideUrl}
az: Proqam yeniləmələrinə dair təlimatlar üçün sənədlərə keçin: {UpdateGuideUrl}

en: This is an email to notify you that a recipient has granted you access to one or more reports.
az: Bu məktub sizə, alıcının bir və ya daha çox hesabata giriş verdiyini bildrməkçün göndərilib.

en: New report
az: Yeni hesabat

en: The earliest expiration date is {EarliestExpirationDate}.
az: Ən son istifadə tarixi {EarliestExpirationDate}

en: Please remember to check them before they are deleted.
az: Silinmədən öncə onları yoxlamağı unutmayın

en: Some reports will expire soon
az: Bəzi hesabatların müddəti tezliklə başa çatacaq

en: This is an email to notify you that a whistleblower has selected you as a valuable recipient of their report.
az: Bu məktub sizə, informasiya ötürənin sizi dəyərli alıcı kimi seçdiyini bildirməkçün göndərilib.

en: You are asked to pay special attention to the information and material contained therein. Please keep in mind that whistleblowers often expose themselves to high personal risks in the interest of the public. Therefore the material provided within this report should be considered to be of high importance.
az: Burdakı məlumat və materiallara xüsusi diqqət yetirməyiniz xahiş olunur. Unutmayın ki, informasiya ötürənlər ictimai maraqlar naminə böyük risklərə məruz qalırlar. Onların təqdim etdiyi materiallar böyük əhəmiyyətə malikdir.

en: This is an email to notify that an existing report has been updated.
az: Bu məktub sizə, mövcud hesabatın yeniləndiyini bildirməkçün göndərilib.

en: Report updated
az: Hesabat yeniləndi

en: This email is to remind you the presence of unread or updated reports.
az: Bu məktub sizə, oxunmamış və ya yenilənmiş hesabatların olduğunu xatıratmaqçün göndərilib.

en: Reminder about unread or updated reports
az: Oxunmamış və ya yenilənmiş hesabatlar haqda xəbərdarlıq

en: Role: {Role}
az: Rol: {Role}

en: Password: {Password}
az: Parol: {Password}
